Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

ÉHHALÁL KÜSZÖBÉN!!!

bojsó
Létrehozva: 2011. Április 16. 05:18

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni!

 

Állást keresek a szüleimnek!

Anyukám már mindenfélével foglalkozott amihez nem kell nagy szakmai hozzáértés és szakmai végzettség (gyártosor, takaritás, házmesterség).

Édesapám festő-mázoló-tapétázó, rendszeres szoc.seg. rokanntsági állapotát csökkentették.

Mindketten 50-en fölül. És gondoskodnak az értelmi fogy. chron beteg 24 éves öcsémről.

Anyukámat 2009 novemberben elbocsájtották azóta nem talál állást és szünet nélkül zuhannak a lejtőn.

Kettőjük rendszeres szociális segélyéből, és az öcsém rokkant nyugdijából próbálnak élni napról napra. De ez összesen nincs 70.000

Látom a szüleimen, hogy tönkre mennek ebben a helyzetben, nemhogy Bp.-re álláskereséshez utiköltségre, de KENYÉRRE SINCS PÉNZÜK.

Tudom, hogy anyu mindent elvállalna, de a munkaügyi kp.-ban rendszeresen elküldik, ....sajnáljuk nincs mnka, ....nagyon sokan keresenek állást, sajnáljuk, ....szeretnénk segiteni, de mi sem tudunk.

 

Ha tudtok valamit, akár csak erre a tavaszi nyári szezonra légyszi szóljatok mert ez akár az életüket is megmentheti!!!!

 

Amit tudok, segitek nekik, de én is gyed-en vagyok a kisfiammal, igazán csak a férjem keres. Komolyan rémálmaim vannak, uzsorásokról, és végrehajtókról. A csont sovány szüleimről, és a sápad beteges öcsémről...

 

 

Kérlek titeket segítsetek!!!!!

 

  1. 2011. Április 17. 11:49101.

    Egyébként Brukk igen mi lesz vele huha mert ha nem lesz traktorosa , nem tud vetni aratni stb...tehát az lesz hogy nem megy a bolt ö is munkanélküli lesz , nem fog tudni megfizetni senkit és azok is munkanélküliek lesznek.

     

    Mekkora élmény lenne. Neked. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  2. 2011. Április 17. 11:45100.

    kössz nem nasizok nem szoktam másokon csámcsogni az kanibalizmus. :)

     

    Hmm , te is segihetnél hiszen nem keresel rosszul biztos. :)

     

    Képzeld nekem van ilyen kép a fejemben 4 éves koromban rákos lett anyukám , 1 évet töltöttünk azzal hogy jártunk be hozzá kórházba .Aztán még éveket azzal ,hogy dokihoz jártunk a sugár kezelésböl adodó gondok miatt. 

    Apumnak volt egy nagyon durva balesete elütötte a villamos, leszázalékolták , anyum már rokkant nyugdijas volt az epilepsziás rohamai miatt.Na bocsi melozott ezek mellett is , ö is meg apum is ahogy össze kapta magát. Mi csak 10en évesek voltunk tehát nem tudtutnk anyagi támogatást adni.Amikor meloztam már igen.

     

    Nem mondom,hogy mindenhol van melo de anyum takaritott bevásárolt másoknak , segitett sokat ingyen is.

    Igaz nem kellett két gyereken kivül senkit felügyelnie. Aztán apám cukros lett , ahol a dokinö nem birta az agyát igy megvont töle bizonyos ingyenes gyogyszereket ami járt volna neki.Havi gyógyszer kiadás 40ezer ft volt. Ez csak apumé volt. Ugyhogy nekem nem kell itt a szöveg ,hogy szegény igy meg ugy , meg majd lesz-e a fejünkben ilyen kép. Tiédben van ? Elövetted már az online számlászámod átulalni kis pénzt ? Esetleg van ötleted ,hogy hol melozzanak ? 

     

     

    Az ,hogy irod hogy irjunk angolul te vagy egy magyar topikban , neked kéne magyarul irnod venni a fáradságot és jobban irni hogy érthetö legyél.Az angol topikban kérheted az angol irást. 

     

    Ne használj többes számot én pl nem reklámoztam semmit. Nincs is mit .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
    2011-04-17  11:22
  3. 2011. Április 17. 11:0899.

    Ancsa, ez tökéletes volt! Annyit javítanék, hogy nem lehetett, hanem lehet kevesebb bért fizetni. Még a közszférában is, mert a bértábla az csak egy megadandó minimum.

    21...stb-nek meg: egyrészt igenis vannak, akik nem mennek el nehéz fizikai munkára, inkább otthon siránkoznak, vagy elmennének, de megoldhatatlanul messze van, vagy azért nem mennek, mert (tévesen) úgy gondolják, hogy idénymunkával nincs megoldva a problémájuk és hátha pont közben találnának egy állandót.

    előzmény:
    ancsa21 (86)
    2011-04-17  10:15
  4. 2011. Április 17. 10:5898.

    Szivesen tennék még hozza, de  nincs mit. Teljesen egyetértek, és amit mondtál, ott a pont :-))

     

    Sajnos az a "faszagyerek", az az életrevaló, aki csal és lop. A tisztességes emberre azt mondják, lúzer. Nagyon kifordult a világ a sarkaiból, és nekem ez nagyon nem tetszik! 

     

    Nekem sem tetszik. És ahol csak lehet, ellene is állok, és mindent megteszek annak érdekében, még akár még olyan piciben is, mint a mi életünk körül, hogy megnehezitsem azok dolgait, akik rossz irányba forditanak a világ sarkait. 

     

    A végén úgyis az van, hogy sok lúd disznót győz ;-))

     

    --------------------

     

    Mentem. Sziasztok! Kellemes vasárnapot, Mindenkinek 

     

     

    előzmény:
    Vitosa (88)
    2011-04-17  10:25
  5. Torolt_felhasznalo_567762
    Torolt_felhasznalo_567762
    2011. Április 17. 10:5797.

    Jesse, számolj már! A mezőgazdasági munka, idénymunka. Ha valaki idényben megkeres havi 150.000 Ft-ot havonta, ezt teszi mondjuk 4 hónapon át, akkor az összesen 600 e Ft. Ha ezt elosztod 12 hónappal, akkor kijön az általad hangoztatott, havi 50 e Ft. Mert 12 hónapon át kell enni,lakni,létezni. 

    Ha egy magyarországi   mezőgazdasági vállalkozónak lennénekolyan földjei is, ahol télen-nyáron folyhatna a termelés, talán lenne okod a lehazugozásra. Így csak szimplán a rosszindulatod jön elő.

    Sarapod, maradjunk annyiban a magyar mezőgazda a szemét hogy nem termel narancsot, ananászt, meg ilyesmit. Épp itt az ideje hogy valami trópusi tájon is vegyetek földet. Nna. Ez a megoldás kulcsa. Megmondtam a tutit? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
    2011-04-17  10:08
  6. 2011. Április 17. 10:5096.

    Ne idegesítsd fel magad, nem éri meg.

    Én nagyon szivesen látom Jessét, alias 212121-et egy nyári munkára. Egy főnek még szállást is tudok biztosítani, és napi egyszeri főtt ételt. 

    Ha kibírja akkor jöjjön, ha tud dolgozni nem fogja megbánni. De szerintem nincs annyi vér a pucájába, hogy ezt a melót fel merje vállalni, pedig akkor itt be tudna számolni róla mit látott, és mennyit keresnek. Na nem ő, mert őt még nem láttam dolgozni. 

    Tudod lehet, hogy ő "fent" van, de csak onnan lehet nagyot esni, mi meg lent, innen max. seggre lehet esni, ami nem nagy.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
    2011-04-17  10:37
  7. 2011. Április 17. 10:4395.

    Az 1 hektár föld szülői örökség. Apósomék nem tudták művelni, mivel levágták a lábát, így nekünk adták.

    Abba is igazad van, hogy akkor még könnyebb volt indulni, de akkor nekünk ez igen nagy megrázkódtatás volt, hogy nincs munkahely, mert akkor még ez szinte ismeretlen fogalom volt. 

    Ma már megköszöntem a férfinek - akit akkor elszidtam tiszta szívemből - hogy megvette a tsz-t, mert akkor még mindig ott dolgozna a párom reggeltől estig, éhbérért.

    Aztán a kórházigazgatónak is megköszöntem, hogy elküldött, mert 52 ezer forintért dolgoztam ezelőtt 8 éve, és ebből 11.500 Ft volt a bérletem. A sors fintora, hogy most április 1-vel őt is elküldték. 

    A fiam főnöke egy 38 éves fiatal ember. A többi mester ára alatt dolgozik, viszont szájról szájra jár a híre, hogy milyen precíz, milyen tiszta munkát végez. Sőt ha ad egy árajánlatot, akkor abba biztosan belefér a megrendelő. Ami ma már nem igazán jellemző. Talán ezért van munkájuk. Most egy nőgyógyásznál dolgoztak, és szombat-vasárnap is berendelte őket, hogy minnél kevesebb ideig legyen a doki házába kupleráj. 

    Ebbe a nemfizetésbe pedig nem mennék bele, esetleg privibe, legyen elég annyi, hogy a tavaly leadott paradicsomom árát március 20-án utalták, a tavalyi búza ára e hét csütörtökén érkezett meg a számlánkra. A napraforgó és a repce, valamint a kukorica még nincs a kezünkbe. A paprika átvevő volt egyedül olyan korrekt, hogy 30 nap alatt fizetett, mert az Univer Vállalat azért ad a hírnevére. 

    Az első három év lehet veszteséges, tudod mivel könyvelő vagy. Na nekem egyet az is fizetni kell, sőt vételeknél, eladásoknál egy ügyvédet is finanszírozok, mivel nem ilyen a végzettségünk és sok a csaló ember. 

    Ugyan ezt mondom én is, kell egy megoldás, hogy mindenkinek jó legyen. 

    Pl: a munkanélküli hivatalba ki kéne közvetíteni a munkanélkülieket annak akik keresnek napszámost. De sajnos amíg egy orvos 5 ezer forintért ad ki egy igazolást, hogy NEM MEHET NAPRA, MERT FÉNYÉRZÉKENY addig nincs miről beszélni. 

    Üdv.

    előzmény:
    Vitosa (81)
    2011-04-17  09:39
  8. 2011. Április 17. 10:4194.

    igen tisztelet az apukádnak komolyan, van otthon ápolásra szorulo családtagja ?

    Čn ilyen helyen melózom le a kalappal az összes ember elött. Nem kevés melot vállanak ezzel magukra.Nincs szabadnap  se más. Nem könnyü egy ilyen beteget ápolni. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472888 (72)
    2011-04-17  01:28
  9. 2011. Április 17. 10:4193.

    Nagyon sokat lehetne tanulni a szingapuriaktól! Ott nincs meló lenézése, nincs nem akarom meló, nincs olyan, hogy én ennyiért minek kelljek ki az ágyból! Ott az van, hogy egyrészt munkaalkoholisták, másrészt borzasztóan szeretik elérni a céljaikat -leginkább meggazdagodni-, és azért mindent meg is tesznek! Hogy céljaikat elérjék, annak érdekében ha kell akkor mosogatónak állnak, ha kell idénymunkát vállalnak be, vagy bármi mást, csak addig is kereshessenek, és haladjanak egyről a kettőre.

     

    Ott nincsenek közeli ismerőseink, de itt vannak. Testközelből mondom, én még olyan gazdag kinaival nem találkoztam, aki lenézte volna azokat, akik saját vállalkozásaikat próbálják meg beinditani, s az éppen nem sikerült! Sőt, akik már  beérkeztek, azok segitik a többieket. Kivéve, ha abból nekik lenne üzleti kellemetlenségük... De ez érthető :-))

     

    De még olyan is van, hogy egy kinai már elért valamit, s mégis, ennek ellenére megpróbál saját lábára állni! A volt befektetési tanácsadónk, egy irtó aranyos kinai ifjú hölgy, határozottan jól keresett a bankban. Előre is haladt, külföldi fióknál is dolgozott már. Mégis otthagyta a biztos állását, és az apja vállalkozásába ment dolgozni. A banki állásához képest, fillérekért, mert ő is úgy kap fizetést, mintha bárki más lenne a helyében. Az apja mellől próbálja majd meg beinditani a saját vállalkozást, mert kiváncsa arra, hogy mit tud akkor kezdeni, ha magának kell megállnia a saját lábán.

     

    Mindenki szurkol neki! Még a banki kollegák is. Sőt, megigérték neki,  ha mégsem sikerülne a vállalkozása, és éppen van lehetőség rá, akkor szivesen visszaveszik.

     

    Hát igy is lehet.

     

    ---------------------------

     

    Jó munkát, és az abból származó JÓ életet kivánom oda nektek :-))

     

     

    előzmény:
    Sarapod2 (87)
    2011-04-17  10:17
  10. 2011. Április 17. 10:3992.

    Hát ugy kedvesen leégetted magad.

     

    Ha hideg van nem kap az ügyvéd fizetést ? MIért nap-számos . Esetleg nap-lopó?

    Ilyet nem hallottam még. Miért nem dolgozik ha hideg van ? Miért nem használsz netes szótárt helyesirást. Na de nem fikázlak nem irsz jól nem gond,de tudod te hogy miröl irtál most ?

     

    Nem tud  mindenki  mindenkin segiteni és igenis sok kamu topik van.

    Söt képzeld vannak rendes gazdák akik jól fizetik a melosokat.

    A másik a német sem végez el minden melot a külföldi csinálja.Takaritás, gyárban  melózás stb inkább munkanélkülin van de nem melózik 10órát egy nap.

    Az ügyvéd meg keres télen nyáron ti valamit rosszul csináltok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
    2011-04-17  06:43
  11. 2011. Április 17. 10:3191.

    Tudod ezt már mind kipróbáltuk, de a diák mikor meglátta, hogy - bocsánat - de cigány van kint a földön, már el se jött.

    Aztán kértünk 10 diákot, de pluszba kellett volna fizetnünk egy felügyelőt, aki ugye nem csinál semmit. 

    De már hoztunk ki a női börtönből is rabokat, ott is fizetni kellett a felügyelő fizetését, plusz be kellett értük menni a városba 30 km-re, meg vissza vinni. No ezt a 15-18 Ft-os paradicsom átvételi ára nem termeli ki.

    Hidd el a több mint 30 év alatt már nagyon sokmindent megpróbáltunk.

    Aztán a távolabb lakik, akkor hogy oldják meg a szállást és az étkezést? Vagy azt is adjam még pluszba a teljesítményen felül?

    Az erdélyiekkel azért lennénk kisegítve, mert 2-3 főnek van itt rokona és megoldanák a szállásukat ingyen nekik. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544962 (79)
    2011-04-17  09:26
  12. 2011. Április 17. 10:2690.
    Szerinted mi, hogy kezdtünk? Ezt a lépcsőfokokat a létrán mi is végigjártuk.
    előzmény:
    Vitosa (77)
    2011-04-17  09:05
  13. 2011. Április 17. 10:2589.

    Tudod, én a nagybanira járok. Egyszer érdemes lenne oda is kijönnöd, hogy mennyire telített a piac és a termelő mennyiért adja az áruját, és te-ti mennyiért veszitek azt meg a zöldségesnél.

    Sajnálom ha így van, és nagyon örülök, hogy a fiamék brigádjának - 6 főnek - mindig van munkájuk. Talán akkor jó helyen lakunk. 

    előzmény:
    vrekuci (76)
    2011-04-17  08:47
  14. 2011. Április 17. 10:2588.

    Sok igazságod van! Több baj is van a vállalkozások elindításával.

     

    1. Valóban, nincs alaptőke, amivel el lehet indítani, és ami kitart addig,amíg beindul az üzlet. Minden, amire egy vállalkozásnak szüksége van, nagyon drága: honlap, hirdetések, könyvelő, járulékok, helyiség, autó, benzin, munkaeszközök, stb. 

     

    2. A járulékok irreálisan magasak, ezt csak az tudja kifizetni, akinek van miből. Úgy tudom a szomszédos Szlovákiában ha indítasz egy vállalkozás egy darabig (talán 1 év)  nem is kell járulékot fizetned vagy kevesebbet (pontosan nem emlékszem). Valami ilyesmi nagy segítség lenne.

     

    3. Nincs banki segítség, minden hitelt háromszor annyi vagyonnal kell alátámasztani. De akkor meg minek hitel? Akinek van annyi vagyona, annak úgysem kell. 

     

    4. Nem fizetések, körbetartozások. Sajnos főként az építőiparban ritka fehét holló az a vállalkozás, amelyiknek nem tartozik valaki. Erre nem lehet alapozni egy vállalkozást és alkalmazottakat. Pedig sokan megteszik, aztán az alkalmazott meg futhat a pénzéért! Ma már ezt is simán megússzák, mert Szlovákiában jegyeztetik be a céget, és az itteni munkaügyi felügyelőség tehetetlen. Arra meg melyik munkavállalónak telik, hogy nemzetközi perre menjen???

     

    Sajnos az a "faszagyerek", az az életrevaló, aki csal és lop. A tisztességes emberre azt mondják, lúzer. Nagyon kifordult a világ a sarkaiból, és nekem ez nagyon nem tetszik!

     

     

    Bocsánat az OFF-ért! 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
    2011-04-17  09:59
  15. 2011. Április 17. 10:1787.

    Ancsám, köszönöm, hogy ide találtál és leírtad a véleményed. Tehát ott se a sültgalambot várják azért, hogy ilyen szinten éljenek.

     

    Tudod ha az akinek ezt a levelet írtad, megél a kutyakozmetikából, akkor még nem lehet olyan válságos a helyzet itt nálunk se.

     

    Kellemes hétvégét, amit én munkával töltök, mert végre jó az idő, lehet kint dolgozni. Most fejeztem be a fólia locsolást, és valamit összedobok ebédnek. Majd délután megyek ki ismét.

    előzmény:
    ancsa21 (73)
    2011-04-17  04:00
  16. 2011. Április 17. 10:1586.

    Látod, ékes példáját adod annak a gondolkodásmódnak, ami helytelen, és ami kiiktatásával akár jobb irányba is el lehetne már indulni.

     

    A vidék az NINCS LENN. Az ott van, vagy vidéken van, vagy arrafelé vidéken, vagy bármi mást használhatsz, de a vidék az NINCS LENN! Mert ha elfogadod, hogy valami lent van, akkor oda kevesebb is elég, mint oda ami fönt van... Ezen az alapon lehetett vidéken kevesebb bért fizetni, mert az lent van... 

     

    A dolgok itt kezdődnek! Hogy miről, hogyan gondolkodunk. Hogy mit fogadunk el. S főleg, hogy mit nem fogadunk e.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
    2011-04-17  10:08
  17. 2011. Április 17. 10:1385.

    Igen, én is azon az elven vagyok, hogy vidéken aki keres, talál munkát. Vasárnap van, de én most jöttem be a fóliából locsoltam egy napszámossal. Azt mondta maradna még, hogy több legyen a bére, így az utcát rakatom rendbe vele.

    A mezőgazdaságba nincs hétvége, nincs ünnep, itt akkor van ünnep, ha esik az eső, mert akkor nem tudunk dolgzni. 

    Üdv. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472888 (71)
    2011-04-17  00:52
  18. 2011. Április 17. 10:0684.

    ha tényleg éhezem, akkor nem nyígok, hanem mindent megteszek amit lehet a kajáért. bár szerintem a sok síró még nem volt igazán éhes. aki volt, az nem sír, cselekszik. és lehet ezért kövezni engem is.

     

    Kövezés elmarad, egyetértek!! Kivételek mindig akadnak, de nem ők a jellemző. Most már kettőnket lehet kövezni...  

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544962 (82)
    2011-04-17  09:55
  19. 2011. Április 17. 10:0583.

    Amit írtam ápolási díjra összeget, nettó összegek, a levonás után.

    A súlyosság nem úgy értendő, hogy magatehetetlen, hanem van 5 féle kitétel, hogy mit nem tud egyedül csinálni, ha abból 3 megvan, akkor megkapja a magasabb összeget. Általában jóindulatúak, és ha látják, hogy értelmi fogyatékosról van szó, nem kekeckednek.

     

    Ahogy kivettem, eddig sem találtak neki állást, így viszont lenne egy biztos pénz, mellette még hivatalosan is dolgozhat 4 órát (akár apukád is elmehet erre, ha több mint amit most kap). És ami még fontos, hogy addig is ketyeg a nyugdíjba beszámítható idő. Én ismerek olyat, aki a testvérével ment el ápolásira addig, amíg munkát talál.

     

    Persze ti ismeritek a saját lehetőségeiteket, csak gondoltam hátha ez is egy lehetőség, akár csak átmenetileg.

    előzmény:
    bojsó (61)
    2011-04-16  22:59
  20. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2011. Április 17. 09:5582.

    hidd el, sokaknak ugyenez a tapasztalata.

     

    viszont van ismerősöm (pesttől 30 kmre lakik) és évente kétszer simán elmegy idénymunkára pár hetet. egyszerűen úgy álapodtak meg hogy ottalszik. aki alkalmazza örül, mert van idénymelós, ő örül, mert igen, jó a napidíj hivatalosan is. és igen, nem érti, más miért nem megy??? 

     

    ha tényleg éhezem, akkor nem nyígok, hanem mindent megteszek amit lehet a kajáért. bár szerintem a sok síró még nem volt igazán éhes. aki volt, az nem sír, cselekszik. és lehet ezért kövezni engem is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
    2011-04-17  09:47
  21. 2011. Április 17. 09:3981.

    30 év hatalmas idő, és azt látom, akik akkoriban indították a vállalkozásukat (ismerek jónéhány ilyet), minden akkori nehézség ellenére jóval könnyebb helyzetben voltak, mint a mostani kezdők. És többségük, akik jól csinálták, valóban fel is tudták futtatni. De ma indítani a semmiből egy vállalkozást lehetetlenség!

     

    Azt azért valljuk be, az 1. hektár földet sem adták nektek ingyen. Tudod én is szívesen vennék földet és termelném meg a párommal azt, amire a családunknak szüksége van (régóta erre vágyunk), nem félünk a munkától, tartanánk állatokat is, de hiába! Mert nincs annyi pénzem, hogy vegyek egy telket vagy vegyek állatokat! Hát így elég nehéz...

     

    Akinek annyi munkája van, mint amit pl. a fiadnál írsz, az nyilván nem 1-2 éve kezdte a vállalkozását, már komoly múlttal rendelkezik. Úgy persze, hogy van munka dövigel! De neki is ki kellett bekkelnie az első éveket valahogy, és nagyon nem mindegy, hogy azt mikor és hogyan.

     

    Tudod, van az a mondás (már nem tudom ki mondta, de nem most lényeges): Csak azt ne kérdezzék meg, az első millióm honnan van!

     

    A férjem is volt vállalkozó jónéhány évig, eleinte nagyon jól is ment, és jól megéltünk belőle. Aztán egyre inkább divat lett az, hogy a "kedves" megrendelők nem akartak fizetni. Már nem csak a nagyok (azoknál rendszeres volt), a magánemberek sem. Azt a mennyiségű idegeskedést, amivel néhány tartozás behajtása járt, azt nem kívánom senkinek! Ha az összes tartozás, amit nem sikerült behajtani a számlánkon lenne, nem fájna a fejem egy percet sem! Aztán mindketten beleuntunk, hogy harcolni kell azért, amiért megdolgozott. Ez ma az építőipar! Hogy lehet így alkalmazottakat felvenni? Felelősen sehogy! Egyedül viszont elég körülményes és lassú dolgozni az építőiparban, mert - érthető módon - a megrendelő gyors munkát akar a pénzéért.

     

    Én is vállalkozó voltam úgy 20 éve, és a járulékok meg sem közelítették a mai járulékokat! Azt ki lehetett fizetni, sőt akkor tudtam magamnak csinálni a könyvelést, nem volt annyira bonyolult. De ma mindenért fizetni kell, és akinek nincs miből, az nem tudja kifizetni! Ma trükközni kell, hogy a kezdő vállalkozó valahogy túlélje azt az időszakot, amíg nincs vagy nincs annyi bevétele.

     

    Amikor lejárt a gyes-em a fogyatékos gyermekem után, úgy gondoltam kiváltom a vállalkozóit, és majd úgy dolgozom (arról régóta nem álmodom, hogy mellette felvegyenek valahová, az reménytelen). Aztán rájöttem, hogy állambácsi nem így gondolja. Mert hiába vagyok ápolásin a gyerekemmel (ami 4 óra munkának felel meg), ugyanúgy ki kéne fizetnem a teljes minimálbér után a járulékokat (tehát 12 óra után lenne utánam járulék fizetve). Hát annyit kezdő vállalkozóként képtelen vagyok kifizetni (10 év gyes alatt hiába dolgoztam amikor volt lehetőségem, nem kerestem rongyosra magam, hogy annyi tartalékom legyen). Viszont dolgozni akarok, mert nem az a célom, hogy élősködjek. Hát kellett olyan megoldást találni, hogy mindenkinek jó legyen.

    előzmény:
    Sarapod2 (54)
    2011-04-16  21:46
  22. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2011. Április 17. 09:3780.

    Nem érted??  a mai gazdasági helyzetben, és munkanélküluiségben ha nála 8-10, vagy 5-6 eFt-ot megtudnának az emberek keresni-lenne embere. itthoniak, de nincs. Csak románok..

     

    Akkor? Ki nem mond igazat?

    idézet:
    212121 (61)
    2011-04-16 21:36:23

    te nem érted... tényleg nem mennek el az emberek vidéken. mert meleg van, mert hajolni kell, én már azt nem tudok... sorolhatnám.

    nekünk úgy nem szedte le senki a régi nagy kertben a gyümölcsöt, hogy elvihette volna, amit szed!!! komolyan! hanem azt mondták, hogy szedjük le, akkor elviszik!!!

    végül jobbhíján ellopta vki... de az legalább nem volt rest leszedni...  (örökölt, nem él benne senki.. de a fák még teremtek...)

     

    szóval egyszerűen nem mennek. fene se érti, de nem. illetve én nem értem,

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
    2011-04-16  21:36
  23. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2011. Április 17. 09:2679.

    Nálunk pont ezt a helyzet. Én már most keresek a környéken paprikaszedőket, de sajnos nem akad munkaerő. Igaz nem bejelentett állás, hanem napi jelentéssel megy az APEH felé, de a munkaügyi központnál nem tudnak segíteni ebbe.

    Így kénytelen leszek akár tetszik, akár nem hivatalosan erdélyből 10 munkást hozni, hogy a paprikát le tudjuk időbe szedni. Sajnos itt meg munkaerő hiány, vagy inkább nem akarok dolgozni van. Pedig minden hivatalos lenne, csak nyári idénymunka.

    idézet:
    Sarapod2 (41)
    2011-04-16 20:46:42

    próbálkozz diákszervezeteknél. müisz pl. vagy az universitas. onnan valószínűleg kapsz könnyen idénymunkaerőt. 10 napos fix melór meg, naná:) én annó kezdő egyetemistaként csupa ilyet vállaltam, nem egy évfolyamtársammal, csak gondolkodni ne kelljen többet alapon:)  (ok évközben volt gondolkodós melóm a suli mellett...) és kikapcsolt, meg pénzt is kaptam.

     

     

    előzmény:
    Sarapod2 (37)
    2011-04-16  20:46
  24. 2011. Április 17. 09:2278.

    Édes lelkem, mi lelt téged? Amit itt leadtál... Nem semmi :-DDD

     

    Nézd, ha mindenki olyan tisztességgel szorgalommal, és a legkevebb nyávogással állna a melóhoz, mint pl Sarapod beirásaiból ez kitűnik, máris sokkal kevesebb baj lenne az országban! 

     

    Nem tudom, hogy Sarapodék (mert úgy olvastam, hogy az egész család kiveszi a melóból a részét) milliómosok-é, de ha igen, annak szivből örülnék! Mert akkor ékes példai annak, hogy szorgos munkából is lehet valaki milliomos  ;-))

     

    Egyébként, ugye dollármilliómosra gondoltál? Mert ha valakinek van egy panel lakása, akkor ő már alapból csúnya millimos ám ;-))

     

    ---------------------

     

    Tudom nehéz elképzelni, de aki munkájából lesz gazdag, az tényleg kicsiben kezdi. Erről elbeszélgethetnél néhány kőkemény dollármilliomossal, akik leginkább mosogatóként, agy irodai beosztottként kezdték el pályafutásukat. Persze lehet rögvest apuka ügyvezetői igazgatói székébe is belecsusszanni, de az csak ritkán, és nagyon kevés embernek adódik meg.

     

     

    Igy a legtöbb embernek a világban marad a kicsiben kezdés, meg a szorgalom, meg az, hogy nyávogás, átkozódás helyett lehajtják a fejüket, és keményen melóznak, miközben lépegetnek előbbre, a kitűzött céljaik felé.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
    2011-04-17  06:43
  25. 2011. Április 17. 09:0577.

    Azért ez nem olyan egyszerű! Ha elmegy vállalkozónak, rögtön fizetheti maga után a járulékokat, ami már minimálbérnél is komoly összeg! És akkor még nem dolgozott egy percet sem! Azt meg ugye nem kell bemutatni, hogy a munka nem kopogtat, idő kell mire egy ember ismerté válik, és addig, hónapokig akár csak fizet és fizet a semmiből...

     

    előzmény:
    Sarapod2 (39)
    2011-04-16  20:49

Címlap

top