Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Egyre több magyar hagyna itt mindent

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2011. május 16. 12:26
Soha nem akarta ennyi magyar elhagyni az országot a rendszerváltás óta – derült ki egy friss felmérésből. A hír kommentálására Karafiáth Orsolya vállalkozott.

Tovább a cikkre...
  1. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2011. június 1. 11:02734.

    Ami jó a balkánon, abból Magyarországon semmi nincs, csak a negatív dolgok.

     

    előzmény:
    ardian (732)
    2011-06-01  09:05
  2. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2011. június 1. 10:32733.

    A balkán bizonyos dolgai nekem is tetszenek, Magyarország meg messze van a nyugati normáktól, ízlésben is és szemléletben is.

    Igen létezik gazdag pasi fogási hajlam, láttam én is.

    De az már egy görény gondolkodás, ha valakinek gazdag férje van AZ már csak számításból lehet és itt is erre irányultak az írások.

    előzmény:
    ardian (732)
    2011-06-01  09:05
  3. 2011. június 1. 09:05732.

    Szerintem se balkánozd le Magyarországot.

     

    A Balkánon nagyon kedves, segítőkész emberek élnek, akik lehet, hogy nem az elképesztő munkavágyukról híresek, de legalább élvezik az életet.

     

    A magyarok ellenben irígyek (dögöljön meg a szomszéd tehene is...), folyton siránkoznak és pesszimisták.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483454 (731)
    2011-06-01  08:53
  4. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2011. június 1. 08:53731.

    Titeket még megfosztottak az állampolgárságtól, mert elszöktetek, nekem már lemondani kellet, ha nem akartam a magyart.

    Nagyon jó érzés volt megszabadulni a bélyegtől.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (726)
    2011-05-30  10:47
  5. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2011. június 1. 08:45730.
    Hagyhatnad a fenebe tenyleg ezt a Balkant. Szerencsed volt, mert akibe beleszerettel, igen gazdag pasi, csak ugy eled hozta az elet. Ennyi. En semmi mast nem mondtam, mondok, nem kell ezt ragozni. Az elethez kell bizony egy jo nagy adag szerencse is.
    idézet:
    Sissi52 (730)
    2011-05-31 22:08:56

    Én meg azt gondolom, hogy aki nyugaton és az elhagyhatná a balkáni beidegződéseket.

    A témához, csak olyan gondolatsort tudtál fűzni.

     

    Pontosabban mi egymásba szerettük, Ő egy fürdőgatyában volt én meg fürdőruhában.

    Egyikünk se tudta a bankszámláinkon mi van.

     

    Kifizette a tandíjaimat, mert akartam tanulni, neki meg nem ostoba cicababa kellett feleségnek. Naponta friss kaját főzve vezettem a háztartást és segítettem irodai munkában.

    Nem csak a valagam vakartam a gazdag pasi pénzén.

    Kell szerencse az élethez.

    De hiába hozott volna össze a szerencse a férjemmel, HA olyan vagyok mint a legtöbb csaj.

    Szóba nem állt volna velem és én se vele, ha olyan gazdag majom, mint akik pesten teszik az eszüket.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_339382 (729)
    2011-05-31  22:08
  6. 2011. május 31. 22:08729.
    Hagyhatnad a fenebe tenyleg ezt a Balkant. Szerencsed volt, mert akibe beleszerettel, igen gazdag pasi, csak ugy eled hozta az elet. Ennyi. En semmi mast nem mondtam, mondok, nem kell ezt ragozni. Az elethez kell bizony egy jo nagy adag szerencse is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483454 (725)
    2011-05-30  07:28
  7. 2011. május 31. 22:01728.
    Persze, hogy nem. Itt is nagyon sok no dolgozik. De azert vannak elegen, akik eltartatjak magukat.
    előzmény:
    Rildiko (718)
    2011-05-27  23:09
  8. 2011. május 30. 12:39727.

    Szia!

     

    nagyon szívesen, de azért még olvass utána pontosan a dolgoknak. Ha beírod google-ba, akkor ott mindent megtalálsz, illetve a magyar munkaügyi központok honlapján keresztül is fel tudsz léni valahogy az uniós oldalakra, és a magyar oldalakon is sokmindent leírnak, plusz vannak ilyan oldalak, hogy magyaroklondonban.hu   vagy ehhez hasonlók, és ott is sok hasznos infó van.

     

    Hát, ha van egy kis félretett pénzed, az jó, anélkül nem lehet elindulni.

    Albérlet árakat tudok neked mondani nagyjából, egy 1 szobás ház kb havi 400 font förül van kiadó, egy 2 szobás ház van kb 5-600 font közötti bérleti díjért, és erre jön még a rezsi, de az szerintem nem annyira nagyon sok. Nyilván ezek az árak 1 embernek húzósak, sokkal jobban megéri, ha 2-4en laktok együtt.

    De szobát is tudsz bérelni, szerintem az is van, olyan 40-60 (esetleg 70) font között hetente.

     Persze ezek nem londoni árak, ott elképzelhető, hogy kicsit drágább, mert én nem Londonban lakom, hanem egy vidéki nagyvárosban.

     

    Szóval ezzel a lakás költséggel számolni kell, ki kell tudni fizetni. Szerintem a kaja kb ugyanannyiba kerül, mint itthon, sőt, van ami olcsóbb, szóval azt annyit számolj rá, amennyit itthon is költenél. (jó, persze a gyorséttermek, éttermek lehet kicsit drágábbak, de ha főzöl magadnak, akkor annyiból simán ki lehet jönni, mint itthon)

     

    Attól függ, hol akarsz munkát keresni. Ha városon kívüli gyárakba, üzemekbe akarsz menni, oda legtöbbször kérik, hogy legyen saját autód, mert nincs a legtöbb helyen olyan buszhálózat a dolgozóknak, mint itthon. Bár ez is változó lehet. Mondjuk nyilván nem azzal akarsz kezdeni, hogy mindjárt autót veszel... :)   kint az autók nagyon olcsók, tényleg, viszont a fenntartásuk a biztosítás miatt drága. A benzin viszont kb ugyanannyi mint itthon.

     

    Szóval szerintem azért bőven pár százezer forinttal kell számolni, ha egyedül indulsz neki ennek az egésznek. Megint más a helyzet, ha vannak kint barátok, ismerősök, és bármi van, tudsz rájuk számítani, hogy segítenek bármiben (akár lakáskeresés, munkakeresés, vagy anyagilag az első időkben)  Nyáron szerintem könnyebb munkát találni, mint télen, de persze soha nem lehet tudni, hogy 2 nap vagy 2 hónap alatt találsz munkát. de ha beszélsz angolul, akkor nagy bajod nem lehet. :) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_264476 (724)
    2011-05-29  18:10

Címlap

top