Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Magas öszrogén/prolaktin

Torolt_felhasznalo_680831
Torolt_felhasznalo_680831
Létrehozva: 2011. szeptember 16. 10:17

Hasonló cipőben járók tapasztalatait szeretném megtudni.

 

A történetem a következő:

2010 februárjában született a kislányom császármetszésel. Ő a második gyerekem. A terhesség alatt egy kicsit emelkedett volt a cukrom, de diétával 100%-kal rendben volt. 8 hónapos koráig szoptattam, onnantól kezdve ő nem kért belőle legnagyobb bánatomra. A szoptatás befejezése után elkezdtem fogyókórázni. Az első 10 kg szépen lement, utána megállt a fogyás, hiába tornáztam, tartottam be mindent. A fogyókúrás módszerrel elvileg nincs baj, mert diatetikus állította össze, tornát meg személyi edzővel csinálom.

Egy darabig vártam, hátha a stagnálás időszaka van, de több hónapja nem történik semmi.

Ami viszont van, hogy a szülés óta nagyon erős a menzim és hiába nem szoptatok már több hónapja, még mindig van egy-két csepp tejem.

Elmentem a háziorvoshoz. Megcsinálta az alaplabort, ott rendben van minden, a cukor is, a háromhónapos átlagcukor is és a TSH pajzsmirigyhormon is. Továbbküldött a nőgyógyászhoz, ez természetes.

Utána elmentem a nőgyógáyszomhoz is, elmondtam neki a bajaimat. Szerinte a tejcsöpögés még lehet, de a tünetek alapján magas az ösztrogénszintem, ami miatt nem fogyok.

Ezt el is fogadom, mert a tünetek mind arra utalnak (migrén, mellfeszülés stb). 

Felírt Lyndinette 20 fog.gátlót, aminek alacsony a hormontartalma és nincs ösztogén benne. Azt mondta szedjem három hónapig, hogy beállítsa a hormonszintemet. Ehhez hozzátartozik, hogy már nem igazán akarok tablettát szedni, bármennyire is gyenge; és ezt ő is elfogadta, csak három hónapig adja.

Azt mondjuk nem értem, hogy miért nem küldött el  először laborba.

Más úton elkezdtem egy labort intézni, de közbe el kellett kezdenem szedni a gyógyszert, így itt megint azt mondták, hogy akkor várjuk meg a 3 hónapot és 1 hónap szünet és utána nézzük meg.

Lehet, hogy nem kellett volna elkezdeni szednem a gyógyszert, de így jött össze, ezen már nem tudok változtatni.

Január-februárban mindenképpen folytatom a kivizsgálást, ha a gyógyszer helyre hozza a problémát, akkor is, ha nem akkor meg pláne. Mert a legnagyobb problémám az, hogy ez a 3 hónap ez tüneti kezelés lesz, a miértre nem kaptam választ, nem tudom az okot. 

 

Olyanok hozzászólásait várom, akik hasonló cipőben járnak, jártak. Tartok tőle, hogy az, hogy én a szoptatás alatt szedtem fel a pluszokat, hiába figyeltem az étkezésre, szintén valami hormonnak köszönhető. 

A fogamzásgátló helyreállította a hormonszintet? Hogyan oldódott meg a gond? És mi volt az oka?

 

 

  1. Torolt_felhasznalo_680831
    Torolt_felhasznalo_680831
    2011. október 3. 10:2154.

    Na nekem azt hiszem bejött az IR. A 120 perces inzulinom a 0 perces 8-szorosa. AZ pedig gáz. Ráadásul a cukrom sem ment vissza rendesen normál értékre. Megyek keresek egy endokrinológus.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_680831 (53)
    2011-09-25  10:08
  2. Torolt_felhasznalo_680831
    Torolt_felhasznalo_680831
    2011. szeptember 25. 10:0853.

    12 napja szedem a Lyndynettet és lement 2 kg, úgy hogy semmit nem változtattam az addigiakhoz képest :) Úgyhogy mivel megmozdult, elkezdem szigorúbbra venni, bár nem tudom, hogy ezen még hogy tudok szigorítani :(

     

     

    Kiváncsi leszek a pénteki laboreredményre :)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_680831 (52)
    2011-09-19  10:52
  3. Torolt_felhasznalo_680831
    Torolt_felhasznalo_680831
    2011. szeptember 19. 10:5252.

    Hát lehet, viszont én egy hét szedés után jobban érzem magam. Nem feszül a mellem, a menzim is rövidebb volt. Bár ugye ezek csak tünetek.

    Ebben a fog.gátlóban legalább nincs ösztrogén.

    Terhességeim előtt is szedtem fog. gátlókat, soha semmi bajom nem volt tőlük, meg nélkülük sem.

    Ez az egész bajom a második szülésem után kezdődött.

    Ennyi esélyt, adok még a nődokimnak, mert eddig bizalommal voltam iránta, két gyerekemet köszönhetem neki. Ezt most bevállalom egy hónapig. Addigra meg kiderül az IR és ne adj Isten a PCOS is, ha mégis az lenne.

    Ha most egy hét után abbahagyom, akkor megint csak felborítom a hormonjaimat, legalább egy ciklust végigszedek belőle.

     

    előzmény:
    Nyafficica (51)
    2011-09-19  10:32

Címlap

top