Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyermek vesszőzése

erikamama
Létrehozva: 2011. december 12. 15:41

Mi a véleményetek erről a könyvről?

http://bitflow.dyndns.org/hungarian/MichaelAnd DebiPearl/Hungarian-Gyermeket_Nevelni_Isten_Felelmeben_2004. pdf

 

Van egy anyuka a játszótéren, aki eszerint neveli a gyerekeit, ő ajánlotta nekem is.

A gyerekei módfelett jólneveltek, semmi gondja elük, szót fogadnak neki mindig.

Semmiféle lelki sérülés nem látszika  gyerekeken, de bizony néha piros a kislány popsija, ezt nyáron láttam néha.

 

Ezzel szemben az én gyerekeim iszonyt razsnyakolósak, hisztisek, és nem bírok velük néha.

A múlt héten elolvastam a könyvet, és azt gondoltam, elkezdem őket vesszőzni.

De azért kicsit elbizonytalanodtam, mert szerintem ez elég kegyetlen módszer. De mégis működik. 

  1. 2011. december 13. 17:35351.

    Szia! Vémenényeket kértél a módszerről.

    Ez szerintem nagyon szélsőséges és kegyetlen módszer! Nálam kimeríti a gyermekbántalmazás fogalmát.

     

    Az a baj szerintem, hogy manapság a gyermeknevelésben szinte csak a két szélsőség/véglet jelenik meg. Az egyik a túlzottan a gyerek érdekeit szem előtt tartó, túlóvó, túlféltő nevelés. A Jajj mi lesz ha akár egy pofont is kap az élete során, minden nyikkra fel kell vennem, nem szabad büntetnem semmiért különben lelki sérült lesz stb.

    A másik meg ez, a túlzott szigor, fájdalmom okozás, mikor a szülőtől való félelmet erősítem a gyerekben.

    Szerintem egyik sem vezet jóra. Első esetben a szülő a gyermek játékszerévé válhat és saját élete zéró, másodikban pedig retteg tőle, azért fogad szót, igaz, a szülőnek ez kényelmes, mert kb. egy szobanövényt kap a gyermeke helyett.

    Egyik esetben sincs pl. a szülőnek "egészséges" módon a gyerek előtt igazi tekinténye/tisztelete. Erre az utóbbra pl. szerintem is szükség van, de ezt nem szadizással kell elérni, hanem határozottsággal, következetességgel, ami mindkettőnél sokkal nehezebb/több munka, de szerintem hosszú távon mindkét fél ebből profitála  legtöbbet. 

     

     

    Gyereket nevelni nagyon nehéz. Jól nevelni még nehezebb. Tökéletes gyerek és szülő pedig nem létezik, ezt is el kell fogadnunk. Ráadásul minden gyerek más, más a temperamentumuk, akaratuk. El kell fogadni olyannak, amilyen. "Szelíd Pistike" és "Eleven Emília" nevelése pl. teljesen más szülői hozzá állást és elfogadást kíván. Persze, a legtöbb szüólő érthetően "szelíd Pistikére" vágyik, de ez nem kívánság műsor. A gyerekeket készen kapjuk, saját kis egyéniséggelés ha kapunk egy mindenlébenkanál elevenkét, Őt is nagyon lehet szeretni, tudom, mert olyanom van bár időnként tényleg a  falra mászom Tőle és olyankor irigylem a húgomék nyugodt, elülős, "szelíd Pistikéjét"

    (aztán más területen meg nekem könyebb. Mert pl. az én rosszcsontom sokkal jobban feltalálja magát, bátrabb, magabiztosabb, néha túlzottan is)

    Szerintem ez a nevelésben is döntő, ami az egyiknél hatásos, a másiknál semmit nem ér és fordítva.


    Ha pedig egy szülő úgy érzi, csődöt mondott a nevelése, és pl. fejére nőtt a gyerek, nem bír vele, szerintem ne a verést és a vesszőt válassza, hanem forduljon segítségért. Nevelési Tanácsadó, de akár egy,  a gyereket jól ismerő nagymama, pedagógus, akiben megbízik is sok támogatást nyújthat. Gyakran egy kívül álló olyan dolgokra világít rá, ami nekünk eszünkbe sem jut.

    előzmény:
    erikamama (1)
    2011-12-12  15:41
  2. 2011. december 13. 17:33350.
    jött - jót vigyorogsz
    előzmény:
    delinke6 (349)
    2011-12-13  17:12
  3. 2011. december 13. 17:12349.

    Remélem, hogy ez az egész egy kamu, és jött vigyorogsz rajtunk.

     

    Nem járok templomba, nem tudom mikor vannak a misék. DE hajnali 6 órakkor hétköznap. nem kell nektek dolgozni, iskolába menni? Csak mese orrba , szájba?

     Az asszoknny verve jó!

    Küldök neked 50 bot ütést, ezért a sok hülyeségért . Szólj az uradnak ,hajtsa végre.

    előzmény:
    erikamama (160)
    2011-12-12  18:15
  4. 2011. december 13. 16:23348.

    Nem akartam hozzászólni, de annyira felment az agyvizem, hogy muszáj.

    Anyám anno engem rendszeresen vert, már az elő emlékeim is ilyenek. Szerinte persze ez nem verés volt, felfújom. Mindenesetre emlékszem olyan időszakra (kamaszkoromban lehetett talán), amikor pirossal beakrikáztam azokat a napokat, amikor nem kaptam ki.

    Az eredmény: nagyon jó gyerek voltam, hangom nem lehetett hallani, az iskolában is nagyon jó tanuló voltam. Viszont 15 körül volt egy öngyilkossági kísérletem, ami (szerencsére) nem sikerült. Igazából azt hiszem, csak fel akartam hívni magamra a figyelmem, de anyám lesz@rta. 18 évesen leléptem otthonról, azóta eltartom magam. Időközben lediplomáztam, normál, átlagos lány lett belőlem. Anyámmal viszont megszakítottam a kapcsolatot. A barátaim szerint már sokkal régebben meg kellett volna. Apuval tartom a kapcsolatot, neki meg tudtam bocsátani, hogy félrenézett, mikor anyu vert, de anyunak azt a rengeteg megalázást, verést soha. Már belenyugodott, nem hívogat, bár nem érti, hiszen szerinte semmi rosszat nem csinált.

    Hát ennyi az én történetem :)

    előzmény:
    erikamama (1)
    2011-12-12  15:41
  5. Torolt_felhasznalo_572064
    Torolt_felhasznalo_572064
    2011. december 13. 15:20347.
    Nálam nyitott kapukat döngetsz, mert én utálom az erőszakot minden tekintetben.
    előzmény:
    Szellőlány (340)
    2011-12-13  12:15
  6. 2011. december 13. 14:25346.
    De, be tudsz vonni  hidd el, az én majdnem kétévesemet is be lehet, akkor egy 3 évest nem?Vagy csak nem adsz lehetőséget.Amit én engedek már az enyémnek, ő teheti a mérlegre az edényt, megnyomhatja a gombot, beleöntheti a tejet a tálba mit előzőleg kimértem egy pohárba, belerakhaja a cukrot vagy só vagy lisztet a tálba amit szintén kimérek előtte vagy kanállal adom neki, ha süti készül, a formanyomóval nyomkodhaja a tésztát ha készül a mézeskalács (aktuális próbáld ki), beletehet a kanalakat az evőszköztartóba stb.Lehet, hogy dupla annyi ideig tart és a kiszóródik a liszt és akkor mi van?Próbáld ki büszke lesz magára, hogy meg tudja csinálni és örüli fog, hogy segíthet.Ja mellesleg az én fiam nem hiperaktív csak eleven 9-13-ig és 15-este 9-ig pörög. :)
    előzmény:
    dani zsuzsanna (121)
    2011-12-12  17:52
  7. Torolt_felhasznalo_567762
    Torolt_felhasznalo_567762
    2011. december 13. 14:07345.
    ez a kép a tárgyalásukon készült, ahol gyermekkínzásért kellett felelniük?
    előzmény:
    zsaki71 (330)
    2011-12-13  10:44
  8. 2011. december 13. 14:03344.
    És gondolom ezek az emberek nem is szeretik a szüleiket felnőtt korukra nem?Ez olyan mély nyom lehet amit nem lehet kiheverni teljesen szerintem.Borzalmas komolyan.
    előzmény:
    semiramis (45)
    2011-12-12  16:24
  9. 2011. december 13. 13:59343.

    Felfogod!!!? hogy nem rosszaság,  egy gyerek részéről amit összehordtál!!

     

    Elsősorban.. ne verd ki szerencsétleneket hajnalban az ágyból a mise miatt.

    Aztán ne délután 6kor fektesd le, mert akkor még nem álmosak..

    Ezenkivül, egy gyerek éhes, szomjas, pisil, és álmos is... aztán van még óriási mozgásigénye.. ami nem egyenlő a templomban térdepeléssel  hajnalban.

    Játszál velük beszélgess velük!!

     

    Ha meg erre nem vagy képes, jobb lesz nekik, ha lemondasz róluk. Nevelje őket olyan ember aki szeretni is képes. 

    előzmény:
    erikamama (341)
    2011-12-13  13:04
  10. 2011. december 13. 13:26342.

    En is ismerek kedves anyukat jol nevelt gyerekekkel, o viszont nem veri oket.

    Ha szigoruan akarod nevelni oket, legyel hatarozott veluk, ennel messzebbre nem kell menni.

    Sok modszer van, amit sokan hasznalnak sikerrel, vegyuk pl. hogy a gyerek bejon saros cipovel.

    Ha nem fogad szot, az azert van, mert nem vesz komolyan. Azert nem vesz komolyan, mert nem eleg hatarozottan vagy nem jol adjuk neki elo, amit kerunk tole.

    Pl. ha mondjuk, magas, nyujtott hangon, hogy: Haaajniii, ne gyere be cipoveeeel, mar ezerszer mondtaaaam, az Hajnikaban nem fog megmaradni, mert olyan hangon mondtuk, mintha dicsertuk volna. 

    Vagy pl. bevalik, ha nem azt mondod, hogy ne gyere be, hanem pl.: Na idefigyelj. En 5-kor keltem. Ellattam az allatokat, aztan a piacra mentem. Egesz delelott takaritottam...Most este 9 van es mar hulla vagyok es a hatam is faj. Te megint bejottel cipovel, holott szazszor mondtam, hogy ne, es most en hulla faradtan allhatok neki takaritani.

    Vagyis azt mondjuk el, hogy amit tett, az mindket hogyan erint.

    Vagy buntethetsz megvonassal. Figyelj, ha a gyerek total lecarja, hogy mit mondasz neki es cserebe 1 honapig nem nezhet tv-t, azt magaban igy reagalja le: "Hat ez nem normalis. Azert, mert egyszer bejottem cipovel, ez komolyan nem komplett. Egy teljes honapig! Egy nap meg ok lenne, de egy honap! Ezek utan figyelnem kell, mert legkozelebb egy fel ev lesz, eskuszom kitelik tole!"

    Ha viszont elvered, ezt fogja gondolni:"Mondtam, hogy sosem volt normalis ez az allatt. Egyszer legyek 16 eves, ugy huzok el innen, hogy tobbet az eletben nem lat. Ha csak meg nem fojtom addig!"

     

     

    előzmény:
    erikamama (341)
    2011-12-13  13:04
  11. 2011. december 13. 13:04341.

    Nem mondtam, hogy ezt fogom csinálni, mert nekem is nagyon furi verni a gyereket. Csak kiváncsi voltam, mit gondoltok róla, mert az az anyuka aki nekem ajánlotta nagyon kedves, és mint már írtam a gyerekei is nagyon jól vannak nevelve.

    Az enyémekről meg ne beszéljünk, nagyon rossz gyerekek. 

    előzmény:
    melanna (337)
    2011-12-13  11:20
  12. 2011. december 13. 12:15340.

    Figyi, ez igaz.

     

    Elôfordul az ilyesmi, emberek vagyunk.

     

    De ez nem jó! Amikor ilyen történik, akkor az ember tudja rögtön, abban a pillanatban, hogy hibázott.

     

    Ami nem bűn, de utána igenis megbánás, kibékülés, bocsánatkérés jön és a hiba arra való, hogy tanuljon belôle az ember.

     

    Vagyis késôbb nem vagy egyre ritkábban fordul elô ilyen. Nem utolsósorban azért, mert töröd a pici fejecskédet, hogy hogyan oldjad meg ezeket a problémákat úgy, hogy ne jöjj ki a sodrodból.

     

    Mert az erôszak nem megoldás. Amíg azt alkalmazod, nem találtad még meg azt, hogy hogyan hass a gyerekeidre erôszak nélkül. Pedig azt hívják nevelésnek. Az idomítással szemben.

     

    Ha viszont vállat vonsz rá, hogy ugyanmár nem gond ez, akkor semmit de semmit  nem tanulsz és a következô alkalommal sokkal gyorsabban odacsapsz.

     

    Aztán már az marad az utolsó érv. És egyre kevésbé hat. Egyre többet, egyre erôsebben kell ütni... borzalom.

     

    Nincs fontosabb annál, mint hogy belássuk, az erôszak hiba, rossz és mindent meg kell tenni, hogy a jövôben ne következzen be. Ne legyen rá szükség!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_572064 (332)
    2011-12-13  10:49
  13. 2011. december 13. 12:07339.
    Csak rájuk kell nézni basszus.
    előzmény:
    zsaki71 (330)
    2011-12-13  10:44
  14. 2011. december 13. 11:22338.

    Engem is vertek otthon, persze nem rendszeresen, de kaptam ki fakanállal, kézzel. Utáltam érte anyámat, főleg, amikor az arcomba hajolva kérdezgette tőlem: Mondd, te normális vagy??!?!?

    Megalázó volt. 

    És a mai napig(!) pedig már elmúltam 30 vannak olyan pillanatok, amikor azt érzem meg akar ütni....Szerencsére már nagyon ritkák.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. 2011. december 13. 11:20337.

    Én nagyon remélem, hogy csak a kedélyeket akarod borzolni ezzel a topikkal. Mert ha komolyan gondolod ezt, akkor te egy génhulladék vagy, embernek sem nevezhető.

     

    Nézz meg egy állatot, ahogy védi a kölykeit.

    Te egy állatnak a bokájáig nem érsz föl.

    előzmény:
    erikamama (1)
    2011-12-12  15:41
  16. 2011. december 13. 11:11336.

    Milyen kellemes holgy.... Es a szive valasztottja micsoda egy uriember, nezetek, milyen kifinomult

    Kotelre veluk.

    előzmény:
    zsaki71 (330)
    2011-12-13  10:44
  17. Torolt_felhasznalo_572064
    Torolt_felhasznalo_572064
    2011. december 13. 10:57335.
    Igen, ilyen egyszerű a magyarázat.
    előzmény:
    Lillaréka (334)
    2011-12-13  10:50
  18. 2011. december 13. 10:50334.

    Kiadnak ma már minden cart... ezt is. 

    Lehet el sem olvasta, akinek dolga lett volna... lehet az is éppen ilyen idióta aki rábólintott.  

    előzmény:
    bellezza (325)
    2011-12-13  10:19
  19. 2011. december 13. 10:49333.

    Ez a kiadó általában amerikai, ún. neoprotestáns egyházak tanításait fordítja le magyarra. A neoprotestáns egyházak kb. azt jelentik, mint nálunk a szabadegyházak. Tehát azok, amelyek nem tartoznak a történelmi vallásfelekezetek közé és sokan szektaként tekintenek rájuk.

     

    Szóval ezek a könyvek a történelmi egyházakénál lényegesen merevebb, bigottabb életfelfogást közvetítenek - egyebek közt a nevelés terén is. Ismertem néhány fiatalt, akik ilyen könyveket olvastak és eszerint akartak élni: számomra életidegen volt a gondolkodásmódjuk.

    előzmény:
    edoa (327)
    2011-12-13  10:30
  20. Torolt_felhasznalo_572064
    Torolt_felhasznalo_572064
    2011. december 13. 10:49332.
    Mert valamivel magyarázni akarja. Számomra nem látszik komolyabbnak, mint amikor egy-egy kétségbeesett szülő ráhúz egyet a gyerek fenekére "végső érvkén".
    előzmény:
    kicsi_babóka (329)
    2011-12-13  10:44
  21. 2011. december 13. 10:45331.

    En azt hiszem, hogy ez egy kamu topic. Vagy Liandra, vagy az az eszement, akinek "terhe" volt ( ugye emlekeztek ra?), s egy del-amerikai fiucskat adoptalt. Vagy Erzsebet ( ha jol emlekszem a nevere ), aki internetes kavezobol irogatott, s olyan jo üzleti erzekkel rendelkezett, ami a  csereügyleteket illeti.

     

    Mindig van egy-ket-harom eszement, aki kinjaban nem tudja, mit csinaljon. Az nlc-s fizetett zugfirkaszokrol nem is szolva. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  22. 2011. december 13. 10:44330.
    Hát ők ketten alkották meg ezt---->
    előzmény:
    edoa (327)
    2011-12-13  10:30
  23. 2011. december 13. 10:44329.
    ő viszont igen, és ezzel magyarázza a hajhúzást.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_572064 (322)
    2011-12-13  10:16
  24. 2011. december 13. 10:34328.
    Én nem értem. Ezeket a könyveket nem ellenőrzik kiadás előtt??? Hogy lehet ilyet kiadni???
    előzmény:
    edoa (327)
    2011-12-13  10:30
  25. 2011. december 13. 10:30327.

    Az Evangeliumi Kiado adta ki es ilyen szepeket irnak Jezus Kristus Szent Szivenek neveben :), hogy rothadjon rajuk a lakat:

     

    Amikor a gyermek harapott, finoman meghúzta
    a haját (kopasz csecsemők esetében meg kell találni ennek az alternatíváját).

     

     Amikor nyúl utána, mondd, hogy „Nem!”, és (finoman)
    csapj a kezére! Erre visszahúzza a kezét, megijed egy pillanatra, majd ismét
    utána fog nyúlni. Újra mondd csendesen, hogy „Nem!”, és enyhén üss a kezére!
    Ezt néhányszor megismételve már nyugodtan folytathatod az evést.

     

    Ezúttal, ha
    a gyermeke nem reagál azonnal, akkor egyet-kettőt enyhén rácsap a vesszővel,
    majd mindaddig folytatja ezt a gyakorlatot, mígnem a gyermek készségesen
    reagál a hívásra. Ezt követően – amíg a gyermek el nem hagyja a szülői
    házat – a szülő remélheti, hogy mindent hátrahagyva megy, ha hívják.

     

    Ezért a
    „Nem!” parancsszót összekötöttük meztelen lába enyhe megütésével. Kb. 30
    cm hosszú és 3 mm vastagságú fűzfahajtást használtunk.

     

     

    Ez elég volt ahhoz, hogy azt hidd: az ördög csecsemő alakjában bevetette
    magát. Örülök, hogy az egyévesek nem nyomnak száz kilót, különben sokkal
    több anya válna gyermeke áldozatává. Ez segít abban, hogy megértsük, honnan
    ered a „bűnös természet” fogalma.

     

    előzmény:
    bellezza (325)
    2011-12-13  10:19

Címlap

top