Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2013 ESKÜVŐ

Mona
Létrehozva: 2012. március 24. 15:55

Sziasztok ! 

 

lagzi jövőre ? nekünk igen :) várok mindenkit , akinek szintén ekkor lenne

 

 

Mona  

  1. 2013. július 9. 23:412126.

    Kedves Házasulandó Párok!

     

    Szívesen vállalok  esküvő kamerázást ingyen, úgyhogy várom azoknak a pároknak a jelentkezését, akik szeretnék megörökíteni ezt az örökre szóló eseményt.

    A kamerázáson kívül a felvett anyagból egy maximum 10 perces összefoglalót is szívesen készítek.

    Nem vagyok profi, de van érzékem hozzá, és mivel ezen a területen szeretnék elhelyezkedni, szükségem lenne egyfajta "referenciamunkára".

    Ha szükséges, tudok mutatni egy riport-szerű rövidfilmet is, melyet vizsgaanyagként adtam be a médiaképzésen, amelyen részt vettem.

     

    ***
  2. 2013. július 9. 12:332125.

    Sziasztok!

     

    Csak most találtalak titeket, így már csak élménybeszámolóval tudnék szolgálni, meg esetleg néhány tanáccsal.

     

    Vác és Pest környéki szolgáltatókat is tudok ajánlani, akik nekünk nagyon bejöttek. Sok fárdságot vettek le a vállunkról, meg jó sok idegsejtet is spóroltak nekünk.

     

    A nagy nap úgy el fog sajnos menni, hogy másnap arra ébredsz, már vége is. Így a legfontosabb tanácsom, hogy aznap már ne agyalj semmin (ami addig nem lett meg, már nem is lesz) csak figyelj, minden pillanatát vésd a fejedbe, meg a szívedbe és MOSOLYOGJ!!! Nem lesz egyszerű mindnen pillanatban figyelni, azt előre megmondom, de legalább próbáld meg Mi másnap arról beszélgettünk, hogy vannak részek a napból, amire nem is emlékszünk, de jó lesz visszanézni :)

    Apróbb bakik vannak, azt kiküszöbölni nem lehet, bele kell kalkulálni. Csak nagy ne legyen. Szerencsére nekünk nem volt.

    A videónk rövid verziója már megvan, nagyon szupi lett,(akit esetleg érdekel https://vimeo.com/6891884

     

    Akiknek már volt, nagyon sok Boldogságot, akik még előtte állnak azoknak kitartást és sok örömet, mert a készülődés is tök jó!!

  3. 2013. július 9. 12:002124.
    Nekünk a Gombaiban nem javasolták, pedig én is ilyet szerettem volna. Ahogyan Te is írod, a helyszínen rakta össze a cukrász és nem az étterem. Végül is egyeztetés kérdése.
    előzmény:
    kukackiralylany (2123)
    2013-07-09  11:49
  4. 2013. július 9. 11:492123.
    Én voltam június végén a sógornőm esküvőjén és náluk külön szállították a torta emeleteit és a helyszínen rakta össze a cukrász a tortát (nem volt rész az emeletek között)
    előzmény:
    Garvil (2116)
    2013-07-08  16:49
  5. 2013. július 9. 09:232122.
    Köszi a választ! Én valami olyanra gondoltam, aki professzonálisabb, ahol vannak referencia anyagok vagy tapasztalatok. Ilyet tudnátok ajánlani?
    előzmény:
    Bordorozsa (2079)
    2013-07-01  22:30
  6. 2013. július 9. 09:022121.
    Akartunk volna szerencsesütit, de nem nagyon lesz elöző nap rá időnk hogy megcsináljuk. Valakinek nincs valami ötlete, hogy esetleg mi más módon lehetne kivitelezni, hogy mindenkinek jusson egy idézet? Esetleg valami olyan sütibe berakni amit elöre el lehet késziteni, vagy most az jutott eszembe hogy esetleg kis organza tasakba belerakni...
  7. 2013. július 9. 08:542120.

    Az ujlenyomatos fához hol lehet rendelni tintapárnát? Vagyis milyen jó hozzá? Köszönöm :)

     

  8. 2013. július 9. 07:112119.
    Képeink - 2013.06.08.
  9. 2013. július 9. 07:082118.
    Kedves Vilman! Csodálatosak a képeid, gyönyörűek vagytok rajtuk! Gratulálok ismét! Látszik,  hogy sugárzol a boldogságtól és ez annyira jó! :-) Sajnos nekünk még nincsenek készen a képeink, csak néhányat kaptam  belőlük.  :-(
    előzmény:
    vilman (2117)
    2013-07-08  22:07
  10. 2013. július 8. 22:072117.

    Sziasztok!Mostmár van pár képünk készen,de ez még mindig csak egy kis ízelítő!:)szerintem nagyon jól sikerült,ajánlom őket mindenkinek!nagyon kedvesek és profik.:)

    a fotósunk és sminkesünk.:

    http://www.photoandmakeup.hu/photo/index.php

      

    és a slide show-nk.:)

    http://vimeo.com/69855698

  11. 2013. július 8. 16:492116.
    A tortával kapcsolatban javaslom, kérdezd meg a cukrászdádat, tudják e úgy egymásra tenni a tortákat, hogy állvány van alatta. Nálunk azért nem javasolták a curászdában ezt a megoldást, mert nem volt ilyen állványuk és felhívták a figyelmemet rá, hogy megrogyhat a torta a szállításnál, vagy a tárolásnál. Főleg, ha meleg van. A helyszínt is érdemes megkérdezni, tudnak e ilyen magas tortát hűteni.
    előzmény:
    Napraforgó2013 (2112)
    2013-07-08  11:23
  12. 2013. július 8. 15:482115.
    Annyi a hátránya ennek a tortának, hogy csak akkor tudsz az alsó szintekből vágni, ha a felsők elfogytak (feltételezem, hogy különböző ízűek lesznek a szintek, és akkor esetleg várnia kell a vendégnek, aki az alsóból szeretne)
    előzmény:
    Napraforgó2013 (2112)
    2013-07-08  11:23
  13. 2013. július 8. 12:112114.

    Mellesleg mi is a finisbe értünk, már nincs egy hónap sem vissza.

    Lett virágosunk is, korrekt áron dolgozik (szerintem), értette mit akarok, bár nem volt semmi extra elképzelésem, de mégis jó volt, hogy úgy egy hullámhosszon vagyunk. A legjobb, hogy nem nekünk kell menni a virágokért, hanem minden oda visz, ahova kérem: a csokromat és a kitűzőket házhoz, a dobócsokrot a tempolmhoz, a szülőköszöntőket apolgári helyszínére; nagyon örülök, hogy nem nekünk kell ezután furkosnunk.

     

    Páromnak is vettünk öltönyt, ingeket, nyakkendőket, már csak nyakkendőtű van vissza.

     

    Cipőim is megrendelve, már csak be kell járatni őket.

     

    Nekem egyedül a fodrász hiányzik még, illetve a harisnya

     

    Meghívók 2 kivételével kiosztva, a héten azok is meglesznek, megyünk még a héten az étterembe egyeztetni (no meg fizetni), illetve ahhoz a nőhöz is megyünk, aki a kihelyezett polgári szertartást intézi. A zenekart kell még felkeresnünk, illetve a fotósnak videósnak átküldeni a menetrendet. Sűrű 1-2 hét van mögöttünk, illetve előttünk, az elmúlt két hétben kb. 2 este volt, amikor nem 10kor (vagy még később) értünk haza.

     

    Lassan készülnek a menükártsák és az ültetőkártyák is, néhány üveg töményet kell még beszereznünk, meg még néhány apróságot (gyertyák a keringőhöz, szalagok az utókra stb.).

     

    Ami viszont majdnem kimaradt: most tudtuk meg, hogy nekünk kekk kántort keresni, illetve egyeztetni vele.

  14. 2013. július 8. 12:042113.
    Nekem ugyan még nem volt meg az esküvőm, de nálunk is egymáson lesznek a torták (3 szint). Mondták a cukrászdában, hogy nem kell aggódni, ugyanis a szintek között itt is állvány van, tehát nem borul fel.
    előzmény:
    Napraforgó2013 (2112)
    2013-07-08  11:23
  15. 2013. július 8. 11:232112.

    sziasztok!

    Én is nagyon gratuálok a kismamáknak. Akkor nektek ez most duplán izgalmas időszak.

     

    Nekünk szerdához egy hónapra lesz a nagy napunk, lassan minden részlet a helyére kerül, héten beszéljük le a részletet a cukrásszal és a virágossal is.

    lenne is pár kérdésem, tudnátok nekem pár olcsó, de mutatós asztaldíszt mutatni. Csatoltam, egyet, ami pl. nelem nagyon tetszik..

    A másik dilemmám, pedig a torta, itt is csatoltam a két favoritot. Nekem azok tetszenek, ahol egymáson vannak a szintek, nem pedig külön-külön. Azoktól kérdezem, akik már férjhez mentek, volt valakinek ilyen tortája, csak mert a párom aggódik, hogy ezt nem lehet normálisan összeszelni, és majd elburul az egész :)

     

    előzmény:
    Gingerr (2111)
    2013-07-08  09:16
  16. 2013. július 8. 09:162111.
    Köszönöm! :)
    A zenekarok listáját is megköszönöm, tegnap este még írtam pár zenésznek..jó lenne, ha vki összejönne, nem túl drágán.
    előzmény:
    kriszmiszke (2110)
    2013-07-08  08:42
  17. 2013. július 8. 08:422110.
    És szívből gratulálok a babához!!! 
    előzmény:
    Gingerr (2108)
    2013-07-07  17:06
  18. 2013. július 8. 08:412109.
    Gingerr, ha gondolod én szívesen előkeresem Neked a náluk szóba jött zenekarokat, bár én miskolci vagyok és a zenekarok is környékbeliek. Mit szólsz?
    előzmény:
    Gingerr (2108)
    2013-07-07  17:06
  19. 2013. július 7. 17:062108.
    Jen, Garvil: köszönöm a tippeket, egyik sincs messze tőlem, megnézem őket :)

    Zenészt még sajnos mindig nem találtunk, 40 nap van az esküvőig
    Légyszi ajánljatok nekem kis zenekart, vagy 1 zenészt, mert nagyon gáz lenne, ha nem találnánk senkit...sok mindenkit felhívtam már, de vagy nem vállal Pesten fellépést, vagy foglalt már arra a napra :( Akik meg szabadok, vagy nagyon drágák, vagy nem tetszenek..

    Időközben kiderült, hogy én is babát várok Kb. Nették babájával egyidős a miénk :)  De így, hogy kiderült, hogy terhes vagyok, minden percben rá gondolok, folyamatosan a várandóssággal kapcsolatban olvasgatok, az esküvő nagyon háttérbe szorul... :-/

    Pénteken kész lettek a meghívók, hatalmas a csúszás, ráadásul a "szertartásos" meghívót elrontották, annak ellenére ráírták a pénzes idézetet, hogy nem kértem...így meg nem osztom ki nekik, egyelőre csak a vacsisok kapják meg.
  20. 2013. július 6. 16:332107.

    Sziasztok,

     

    elnézést a betolakodásért, de hátha valakit érdekel a mellékelt képeken látható kézzel festett porcelán nászpár tortára. Teljesen új, de nagyon kedvező áron, 4999 Ft-ért adom.

     

    Budapesten Ferenciek terénél vagy M2 metró mentén vehető át, vidékre postázom is, ha szükséges.

     

    Akit érdekel írjon.

     

    Jó készülődést és sok boldogságot

  21. 2013. július 5. 20:152106.
    Kedves Clovis, Sunshine06 és Vilman! Szívből örülök, hogy minden nagyon jól sikerült nálatok is! Gratulálok Nektek és sok boldogságot kívánok! Nálunk is voltak bakik, pl. a virágosom késett, mert a helyszínnél volt egy kis kavarás és a dekoráció az utolsó pillanatban készült el. Nem beszélve arról, hogy a vendégek fele késett a templomból, én meg azt hittem nem jöttek el. Nem mertem hátra fordulni, így tiszta ideg volam a szertartás alatt.  Végül olanok is eljöttek, akikre nem is számítottunk.
    előzmény:
    clovis (2098)
    2013-07-03  13:21
  22. 2013. július 5. 19:592105.

    Szia!

     

    A "gyerek" kérdéssel kapcsolatban olyan tanácsot tudok adni, hogy olyan meghívót készítsetek, amelyen legalább az az 1 kérdés rajta van, hogy a vendég gyerekkel érkezik-e vagy sem.

    Természetesen a válaszokat e-mailben is, vagy telefonon, vagy személyesen is megadhatják, de így nem lesz sértődés a kérdéssel kapcsolatban, és ti is át tudjátok gondolni az ezzel kapcsolatos dolgokat.

    előzmény:
    .::::::. (1371)
    2013-02-18  20:51
  23. 2013. július 5. 19:132104.

    Szia!

     

    Esküvői meghívókat 2-3 hónappal a NAGY NAP előtt  illik átadni, hogy mindenki át tudja gondolni, hogy el tudnak-e jönni, mert a létszám nagyon fontos a további (vacsora) szempontjából.

     

    előzmény:
    Babrada (1101)
    2013-01-07  16:28
  24. 2013. július 4. 11:052103.
    Szia Gingerr! Én a Gyömrői út és a Sibrik Miklós út sarkánál lévő Triumph outlet-ben vettem (X.ker). Igaz még májusban és 30E volt a teljes szett. ( 2 melltartó,2 bugyi,1 harisnya tartó,2 harisnya,1 harisnyakötő). Minden méret van, és pl. néhány napja vettem ott szuper melltartókat 1.500-2.000 ért. Érdemes megnézni. :-)
    előzmény:
    Gingerr (2093)
    2013-07-03  11:39
  25. Jen
    Jen
    2013. július 4. 09:252102.
    Valentin fehérnemű a Jókai és a Bajcsy között van az átjáróban. Nagyon spec méreteket is forgalmaznak én többször vásároltam már ott. Nem olcsó én 17e-t költöttem egy szettre, de megérte.
    előzmény:
    Gingerr (2093)
    2013-07-03  11:39

Címlap

top