Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nincs jogunk megérinteni egy várandós nő hasát?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. július 26. 13:56
Sok gyermeket váró nőnek jólesik, ha észreveszik az állapotát, mások tolakodónak tartják a sok kérdést és érintést. Winkler Nóra különvéleménye.

Nők Lapja Café: Nincs jogunk megérinteni egy várandós nő hasát?
  1. 2012. július 26. 15:1426.

    Első két gyerekkel nem fogdosta senki a hasam (férjemen meg a dokin kívül), most a harmadikkal a szomszéd csaj, akivel néha leállok beszélgetni úgy megtapogatta, én meg csak vártam, hogy  majd abbahagyja, de amúgy egy rendes, aranyos nő, nem akartam rápirítani, hogy köszi nem kéne.

    Másik,mikor úton-útfélen babakocsiból kikandikáló gyerekek fejét, kezét, lábát fogdossák.... kedvencem mikor még meg is akarják puszilgatni. Ehhez tartozik, hogy négyéves gyerekünkkel mentünk bútorboltba, eladófickó konkrétan fejbúbon puszilta a lányunkat. Hát mit mondjak, néztünk a férjemmel, majd mikor kimentünk mondtuk, hogy na itt akkor nem vásároluk ugye. Nem szóltun semmit, nem is tudom, kellemetlen az egész szitu,mert ő természetesnek veszi, míg mi totál természetellenesnek és hát kerüli az ember a konfrontációt vagy mi, de alighanem ha néhányan szólnának leszoknának erről a furcsa dologról az emberek.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-07-26  13:56
  2. 2012. július 26. 15:1025.
    par nap mulva ugyanök a babakocsiba fognak behajolni es a kicsi arcat, kezet összefogdosni... ugyhogy hartalepes helyett celszerübb, ha megtanulsz nekik stop-tablat mutatni.
    előzmény:
    cicamica8201 (7)
    2012-07-26  14:22
  3. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2012. július 26. 15:1024.
    Elolvastam a cikket. Kitért arra,hogy vannak különbségek más tájakon az érintések gyakoriságára és intimitására vonatkozóan, de arra nem tért ki, hogy ezt nemcsak földrajzi, hanem életkori dolgok is befolyásolják. Statisztikailag is kimutatták, hogy sokkal többször érintenek meg egy kisgyereket - akár idegenek is, akár anélkül is, hogy maguk is észrevennék, hogy spontán megsimogatták a babát vagy a kétévest - , mint akár egy nagyobb gyereket, pláne egy felnőttet. Annál nehezebben érintünk meg valakit, minél magasabb státuszban áll "fölöttünk". A főnököt pl. a legritkább esetben tapizza bárki, akkor is, ha másnak már megérintette volna ugyanabban a szituban pl. bátorítólag a vállát, ellenben egy főnök könnyebben megteszi ezt a beosztottjával. Nem szexuális zaklatásból, hanem mert ahogy egy felnőtt egy gyerekkel vagy egy kiszolgáltatott időssel, ugyanúgy ő is könnyebben "leereszkedik" egy érintés erejéig. A kismama pedig ott hordozza magában a simogatnivaló babát. :) Persze tudatosan kell rá odafigyelni, hogy akinek szintén ösztöne lenne a simizés, az fogja vissza magát. :) Én is csak a barátnőimmel engedtem meg magamnak a pocaksimit, de csak mert kiváncsi voltam, hogy mozog-e, jó lett volna érezni egy kis rugdalózást. Persze, úgy, hogy előtte megkérdeztem, hogy megérinthetem-e. :) Magamtól nem mertem volna. Amikor én voltam terhes, az volt a furcsa, ha valaki a pocakommal beszélgetett az arcom helyett. :)))) De nem akadtam ki rajta, van, aki őszinte, mint egy gyermek, és tényleg megbámulja azt, ami neki érdekes. :) Érinteni mondjuk nem próbálta senki, igaz, nem is nagyon jártam el itthonról.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-07-26  13:56
  4. 2012. július 26. 15:0723.

    nem aldott allapot kerdese, hoyg NEM tapizunk keres nelkül ismeretleneket. paraszt dolog, amit nem kenhetsz semmire, de a reikire vegkepp nem (nem vagy tisztaban az alapvetö szabalyokkal).

     

    alaposan felteertetted a mesteredet.

     

    azt erintheted meg, AKI EZT KERI TÖLED.

     

    mast NEM.

     

    meg mielött kulturalis különbsegekre hivatkoznal: mas kulturaban SEM erinthetsz meg senkit, aki erre neked nem adott engedelyt. es jobb, ha tudod: bizonyos kulturakban ezert levagjak a kezedet, söt, ki is vegezhetnek.

     

    te... te kezratevö ... 

    előzmény:
    vrgakrisztina (2)
    2012-07-26  13:56
  5. 2012. július 26. 15:0122.

    termeszetesen nincs. a test az illetö maganszferaja, azt enged be, akit ö akar. akit meg nem, az meg kivül marad, termeszetesen.

     

     

    egyebkent egy nem varandos nö hasat van "jogunk" (nem is illik a kontextusba a szo, draga w.n.!!) megerinteni? vagy a mellet? vagy a nemi szervet? egyaltalan: akar nö, akar ferfi az illetö: van "jogunk" belemaszni az intim terebe?! 

     

     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-07-26  13:56
  6. Torolt_felhasznalo_139892
    Torolt_felhasznalo_139892
    2012. július 26. 14:5521.

    Kedves Winkler Nóra,

     

    egy utcán sétáló férfinak joga van megérinteni az Ön fenekét?

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-07-26  13:56
  7. 2012. július 26. 14:5420.

    Már a kérdést sem értem... Hogy lehet egyáltalán kérdésként felvetni azt, hogy most fogdoshatjuk, vagy netán csak érinthetjük-é, vagy sem, áldott állapotban lévő nők hasát??

     

    Nem fogdoshatjuk. Sem szeretetből, sem együtt örömködésből, sem semmi másból. A szeretetnek, örömnek millió megjelenitési formája lehetséges, tessék azokat leporolni, és ismét használatba venni. A pocakfogdosást meg hagyjuk meg kismama társának. A közös gyermekük érintése rájuk tartozik, és senki másra.

     

    Egyébként a cikk irója alapos ellentmondásba került önmagával. De ezen lazán továbblépett ő is, meg a szerkesztő is... 

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-07-26  13:56
  8. 2012. július 26. 14:5119.

    Nem is értem a kérdést!

    Miért? Ennek egyértelműnek kellene lennie? 

     

    Nekem jó nagy hasam volt (ikrek), sokan akarták fogdosni, ahol csak tudtam kivédtem. Ahol meg nem, ott tanultam az esetből és terhesen többet arra nem mentem.

    Nekem szinte álmatlan éjszakát okoztt az, mikor egy kolléganőm (aki végülis barátnőm is) lehajolt és megpuszilta a hasamat.

    Fizikai fájdalmat éreztem erről, sőt, a hányinger kerülgetett.

     

    Én sem nyúlnék más nő hasához, az mégiscsak a hasa mégha baba van is benne, nem?

    Férfiak hasát már szívesen fogdosnám:-)))))

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-07-26  13:56
  9. 2012. július 26. 14:4218.
    Nincs.Én annó rászóltam mindenkire(akit nem akartam hogy hozzáérjen persze),hogy ez nem púp,nem hoz szerencsét ha simogatja...
  10. 2012. július 26. 14:4117.
    :D :D :D gondolom, igen :)
    előzmény:
    Marharépa (13)
    2012-07-26  14:38
  11. Torolt_felhasznalo_368791
    Torolt_felhasznalo_368791
    2012. július 26. 14:3916.

    He? Mi? He?

     

    Hogyhogy? Nem értem a kérdést.

     

    Ha (a pasimon kívül) bárki megfogja bármimet, azt úgy taknyán tenyerölöm, hogy attól kódul. 

     

     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-07-26  13:56
  12. 2012. július 26. 14:3915.
    NINCS!
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-07-26  13:56
  13. 2012. július 26. 14:3914.
    Nem is értem, hogy jut valakinek eszébe egy másik embert csak úgy megtapogatni? Vagy másnak a gyerekét?
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-07-26  13:56
  14. 2012. július 26. 14:3813.
    Szerencsére ilyen nénikkel nem szoktam találkozni :) gondolom, ezek ugyanazok a nénik, akik gyerekkoromban az arcomat csipkedték, ugye? :D
    előzmény:
    curious (11)
    2012-07-26  14:33
  15. Torolt_felhasznalo_879276
    Torolt_felhasznalo_879276
    2012. július 26. 14:3412.
    Nem, nincs. Attól, hogy valaki várandós, még nem válik közkinccsé a hasa, senkinek nincs joga taperolni, kivéve ha kifejezetten megengedi. Az biztos, ha hozzám próbálna valaki kéretlenül hozzámérni, az karmolászásba torkollana -.-
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-07-26  13:56
  16. 2012. július 26. 14:3311.

    biztató :)

     

    Ahogy hallom barátnőimtől, velük is inkább a távoli ismerős idősnénik voltak a tapimániások.  

    előzmény:
    Marharépa (9)
    2012-07-26  14:29
  17. 2012. július 26. 14:3310.

    én csak a cimben szereplő kérdő hangsúlyt nem értem: Nincs jogunk megérinteni egy terhes nő hasát?

     

    Mintha a cikk iróját ez megdöbbentené, felháboritaná. 

     

    Mert nem, nem csak hogy egy terhes nő hasát nincs jogunk megérinteni, senki mást sem, amennyiben nem olyan a viszony...egyre furcsábbak az NLC stilisztikai megnyilvánulásai.

  18. 2012. július 26. 14:299.
    Megnyugtatlak, én a másodikat várom, és még soha nem akart idegen letapizni. Viszont átadják a villamoson a helyet mindig. Szóval annyira azért nem vészes a helyzet.
    előzmény:
    curious (6)
    2012-07-26  14:19
  19. Torolt_felhasznalo_685771
    Torolt_felhasznalo_685771
    2012. július 26. 14:248.

    Jogos!

     

    Én mindenkitől (mínusz a férjem) elvárom, hogy kérdezze meg előtte, bár, a barátaim nem is tennék kérdés nélkül és az nem is zavar, ha ők megfogják a hasam. Bárki más meg kérdéssel sem. 

     

    Van egy szakállas: nem is értem, a pasik farkát miért nem simogatja meg senki, milyen ügyes volt :D 

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-07-26  13:56
  20. 2012. július 26. 14:227.
    Az első gyerenél is utáltam, most meg szabályosan gyűlölöm ha fogdossák. Ha látom a szomszédom vagy mást aki tudom hogy megfogná már köszönéskor automatikusan hátralépek . De nem szúrják ki jönnek utána. Midnegy, nekem már csal pár nap, és többet nem lesz ekkora hasam, de jó lenne ha rászoknának az emberek arra hogy legalább előtte megkérezik....
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-07-26  13:56
  21. 2012. július 26. 14:196.

    ahogy egy átlag nőhöz nem megyek oda megsimogatni a hasát/hátát/vállát, ugyanúgy nem fogok megsimogatni valakit azért, mert kisbabát vár. Nem hiszem, hogy bármiben is különbözne a kettő. 

     

    Én utálom ha vadidegenek hozzám érnek. Azt sem szeretem, ha átlag ismerősök hozzám érnek. Meg van az a kör, akivel egymáshoz érünk és kész.

     

    Sőt, ufó vagyok teljesen, de amikor a barátnőm babát várt, akkor megkérdeztem, hogy hozzáérhetek-e a hasához egyszer, amikor rúg a baba. Mert én ezt sokkal bensőségesebb dolognak éreztem, mint egy átlag érintést.

     

    Aggódom, hogyha majd babát várok és egy vadidegen tapizni akar, gond nélkül pofáncsapom   

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-07-26  13:56
  22. 2012. július 26. 14:095.

    "észrevenni" és "megérinteni" nem ugyanaz...

    Én biztos, hogy csákánnyal simogatnám azt az idegent, aki csak úgy spontán direkt hozzámér... 

     

  23. 2012. július 26. 14:074.

    Nem is értem, hogy mer valaki hozzányúlni olyan ember hasához, akiéhez egyébként nem nyúlna.

    Én biztos, hogy szóltam volna érte. Nem inkubátor az, hanem továbbra is az én saját testrészem...

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-07-26  13:56
  24. Torolt_felhasznalo_247669
    Torolt_felhasznalo_247669
    2012. július 26. 14:053.

    Üdv!

     

    Ez egy nagyon érdekes felvetés.

    Nem mindenki szereti, ha idegenek simogatják kérdés nélkül a hasukat, ezt meg el kéne tudni fogadni.

  25. 2012. július 26. 13:562.
    Mircea Eliade Mayitrei c. könyvében van egy jelenet, amikor az indiai hősnő véletlenszerűen megütött valakit, rögtön rátette a jobb kezét. A Reikiben ugyancsak kézrátétellel gyógyítanak. Amikor a Reiki módszereit sajátítottam el, mesterem mondta, hogy bárkire rátehetem a kezemet,az energia áramolni fog, akár beavatás nélkül is. Tehát a simogatás jótékony, nyilván meg kell válogatni, kitől kapjuk azt. Az pedig, hogy a személyes terünkbe behatolnak, az a nyugat problémája (mondom ezt úgy, hogy még nem voltam áldott állapotban).

Címlap

top