Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsony 2012.

lila.tulipán
Létrehozva: 2012. szeptember 24. 12:22

El vagyunk késve, tavaly ilyenkor már két napos volt az aktuális topik.

Mához 3 hónapra szenteste. Várjuk idén is közösen!

 

A minden évben megjelenő fanyalgóknak: nem, nem költünk százezreket, sőt. Ebben a topikban soha nem az anyagiakról szólt az ünnep.

 

Viszont időben kezdünk készülni, mert azt szeretnénk, ha nem abból állna a karácsony, hogy 23-án munka után plázába beesve megvegyük a rutinajándékokat, úgymint parfüm a nőknek, könyv a gyerekeknek, egy üveg ital minden férfi családtagnak... nálunk a karácsony valóban ünnep.

 

Szóval szeretettel köszöntjük a beszólogatókat is, de csakazértse fogják elrontani a kedvünket! 

http://karacsony2012.blogspot.hu

  1. 2012. november 1. 15:412901.

    Húúúúúú *.*

    Köszönöm szépen ezek mind finomnak tűnnek, és remélem tényleg nem fogom elrontani. :)

     

    Atya gatya megjött az első fizum, és csodák csodájára kicsit félre is tudok tenni belőle, hogy vegyek pár dolgot a kreatív boltban végre!

      

     

    Égethető gyurmás dolgokat szeretnék csinálni, már alkottam pár fülbevalót, de most dekorációt is szeretnék.
    Tavaly két félét vettem FIMO-t (ami nagyon jó, könnyen formázható hamar puhul, és kiégetés után is szép a színe) és egy másikat ami hengeresen volt becsomagolva... de az valami borzasztó! Morzsolódik mint a száraz kenyér, fél óráig kell melengetnek mire tudok vele valamit kezdeni... kifakul... borzalom... mondjuk árban is volt nem kis külöbség. Na mindegy.

    Van valaki aki ilyesmivel ütyködik és tud néhány tippet adni?  

    előzmény:
    naravna (2795)
    2012-10-30  22:02
  2. 2012. november 1. 15:412900.
    Az jó kis topic volt. :) Én is kérném az új jelszót. (A régi még meg is volt, csak már nem működik ugye...)
    előzmény:
    Angyallány (2897)
    2012-11-01  14:06
  3. 2012. november 1. 15:352899.

    Sziasztok!

     

    Ritkán jövök de nincs na,hogy ne olvassalak benneteket.Persze én is lesem gőzerővel az ötleteket,hiszen "nyakunkon" :) a karácsony és igencsak le vagyok maradva!Nagyon jó dolgokat,ötleteket hoztok.Na meg a csodás kis falvakról ne is beszéljek.Ma mutattam páromnak,hogy én csak álmodozom róluk,olyan gyönyörűek.Erre azt mondta,ha ezt szeretnél apránként meg is lesz! :)

     

     

    Most hoztam 1-2 ötletet amit ajándéknak,akár karácsonyfa dísznek lehet készíteni.Én már több éve készítem őket ajándékba,nagy sikerrel!Talán régebben mutattam is Nektek az angyalkáimat!

     

      http://www.youtube.com/watch?v=ZiZYx1c5HDw&feature=related

     

     http://www.youtube.com/watch?v=zfTGpTVyOp0&feature=related

     

     http://www.youtube.com/watch?v=WQYIM8eX6RQ&feature=related

  4. 2012. november 1. 14:552898.

     

     

    Szia Angyallány!

     

     

    Kérem az új kódot, mert én nem oly rég is használtam.

    előzmény:
    Angyallány (2897)
    2012-11-01  14:06
  5. 2012. november 1. 14:062897.

    Sziasztok!

     

    3 éve volt egy fórum, Gyönyörű karácsony címen, de már tavaly sem volt aktív valami miatt. Viszont csináltuk egy közös E-mail címet, ahová elkezdtük az ötleteket küldözgetni, hogy a többiek is használhassák, amit itt nem tudtuk közkinccsé tenni.

     

    A jelszót elfelejtettem, ezért módosítottam, kicsit egyszerűbbre. Szívesen felajánlom Nektek, hogy használjátok azt, ami már ott van (címkéztük) és bővítsétek az ottani tartalmat. Már nem használja hosszú ideje senki, mert az akkori fórumtagok vagy eltűntek, vagy áttértek egy aktívabb karácsonyi fórumba, pld ide.

     

    Részleteket priviben adok! 

  6. 2012. november 1. 13:512896.

    Sziasztok!

     

    Örülök, hogy tetszett többeteknek a koszorú. Csak képet láttam, de szerintem bármilyen kelt (vagy akár leveles) tésztával elkészíthető ízlés szerint.

     

    Zsu, feljegyeztem a csokibomba receptet, mert évek óta szemezek ilyesmivel, de mindegyikben találtam kritikus pontot eddig, ez viszont tényleg nagyon egyszerűnek tűnik. Ebből az adagból hány golyó lesz kb? A vaj, tényleg vaj legyen vagy jó margarinnal is? Köszi! Ki fogom próbálni! 

     

    Aiméejane, nagyon tetszik a foglalkoztató ötlete!! Különösen jó, hogy tényleg variálható az aktuális ünnepre mindig. Szuper! Én is megkaphatom a te gyűjteményed emailben? 

     

    Just4kelly, hol van már karácsonyi vásár? Gyönyörűek a képek!

     

    Mi is kaptunk egy rakás akciós újságot, megindult ott is a karácsony, szép dolgokat láttam. Férjem "nagy örömére" megindul lassan a beszerzés. Szereti ő is az ünnepet, csak ez őt hidegen hagyja, hogy dekoráljunk, lógassunk, ragasszunk, világítsunk......de a végén persze nagyon tetszik neki.

  7. 2012. november 1. 13:232895.

    én több évben is elsütöttem már az adventi zsákokba a mesés, verses ötletet, egy része biztosan megvan az otthoni gépen, de most nagyizunk, csak netbookról írok, de ha hazamentünk és emlékeztettek rá, akkor felteszem őket vagy elküldöm emailben, ill. pl. a blogra is fel lehetne tenni ilyen mesegyűjteményeket, de lehet az emailben kellene elküldeni, mert ide az nlc-re nem tudom hogy lehetne feltenni.

     

    Mi most felhasználva a zöldparadicsomokat a kertből egy zöldparadicsom lekvárt és chutney-t tervezünk még ma készíteni, mert itt esik az eső, tegnap a szép időben voltunk a temetőben. 

     

    Játékforrás rajongók!

     

    Ha a 11. kerületben laktok, mint mi, akkor jövő hét vasárnap lakcím kártyával 11%kedvezmény van!! A többieknek, ha feliratkoztok a hírlevelükre, akkor november végén egy hétvégén van a hírlevelesek karácsonya 10 %-kal.

     

     

    előzmény:
    Sün (2886)
    2012-11-01  11:03
  8. 2012. november 1. 13:062894.

    SziasztoK!

    Elnézést, hogy így bepofátlankodom, de böngészgetem a topikot én is. Nagyon sok minden jót találtam itt, nagyon jó a topik!

    Szeretnék egy kis segítséget kérni, egyik nap láttam szaloncukor receptet itt, méghozzá 2x is emlegettétek. Praktikeres újságból volt a reci, de amikor láttam, nem mentettem le, most meg nem találom

    Valakitől elkérhetném még 1x? szívesen kipróbálnám. Annyit kérdeznék még a recepthez, hogy láttam, kell bele tejszín is, milyen tejszínt használtok? Főzőt, vagy habtejszínt felveretlenül?

    Cserébe megadom azt, amit én szoktam csinálni, nem nagy dolog, marcipános variálva. Hol kandírozott narancshéjat teszek bele, hol aszaltszilvát, és mindig sikere van.

    Köszi szépen a segítséget!

    előzmény:
    lila.tulipán (1)
    2012-09-24  12:22
  9. Torolt_felhasznalo_993929
    Torolt_felhasznalo_993929
    2012. november 1. 12:582893.

    Sziasztok!

     

    Nagyon sok ötletből lehet itt szemezgetni!

     

    Zia 76 esetleg angyalka?

     

     

     

     http://azenvilagom-tipitablogja.blog spot.ie/2010/12/karacsonyi-bon-bon-puspokkenyer-es.html

    előzmény:
    Zia76 (2890)
    2012-11-01  12:27
  10. 2012. november 1. 12:342892.
    előzmény:
    Zia76 (2890)
    2012-11-01  12:27
  11. 2012. november 1. 12:282891.

    Sziasztok!

    Nolee: Én is jól elszúrtam anno a házikót.Azért nyomozok ezügyben. A mézeskalács szokott sikerülniazzal nincs gond. Ajánlom a receptemet, de háznak nem biztos, hogy ugyanúgy jó. Mint írtam: Azuram a pillanat ragasztóval, vagy a cipőragasztóval gyorsan megoldaná az összeragasztás gondját... 

  12. 2012. november 1. 12:272890.

    Sziasztok!

     

    huh, mwgint nagyon széepket mutattok, ezek a karácsonyi faluk meseszépek!! erről jut eszembe nekem is elég sok falus díszem van de eddig mindig külön-külön raktam szét a lakásban, azthiszem idén csoportosítom őket:) meglátom milyen falu kerekedik belőle!!!

     

    viszont lenne 1 kérdésem is, kaptunk kb 50-50 cm dekorgumit világos illetve sötétbarnát, mit tanácsoltok mire használjuk fel a 2,5 éves leányzóval? esetleg ebből valami karácsonyi dekor, ajándék stb... köszi!!

     

    illetve sógornőmmel megbeszéltük a 3 gyerkőc kéz-és láblenyomatából megcsináljuk a nagymamáknak, dédiknek a rénszarvasfejeket!! majd ha kész lesz mutizom!!

    előzmény:
    fórumozok (2889)
    2012-11-01  12:07
  13. 2012. november 1. 12:072889.
    miért van az, hogy ennyire vonzódunk a karácsonyi falucskákhoz?
  14. 2012. november 1. 11:422888.

    CSitar! Nagyon szépek a méseses adventi koszorúid.

    Ehh úúúúúgy utálom, hogy nálunk az étkező aszatlon állandóan kupi van, mivel nincs előszobánk rögtön az étkező-előtérbe lépünk és képződik a rumli:( Ha még egy adventi koszorút is ráteszek már a tányérok sem fognak ráférni, pedig annyira-deannyira szeretnék egy szépet:((((

     

    Ha egyszer elköltözünk az előszoba köré terveztetjük a lakást, az lesz a legfontosabb helyiség

    előzmény:
    csitar (2882)
    2012-11-01  10:21
  15. 2012. november 1. 11:352887.

    Sziasztok!

     

    Megint egy csomó klassz dolgot mutattatok, nem győzöm írni és menteni az ötleteket!

     

    Én 3 kopogtatót készítettem, még fényképezésre várnak, majd felteszem.

     

    Megsütöttem az idei első mézeskalácsot, lehangoló lett... 3 év alatt először sikerült nagyon elrontani, hála az elírt receptnek. Ami viszont mégrosszabb lett, a mézeskalács ház. Nem száradt meg az íróka, gombostűkkel rögzítettem, amit kivettem( 1 nap után) rövidesen összedőlt. A ház díszített teteje 1 órával a feltétel után egy az egyben lecsúszott, úgyhogy rendesen felhúztam magam.

    1 fehérjéhez kb 15 dkg cukrot tehettem, szilárd volt, mikor elkészült. Valakinek valami jobb ötlet az írókázáshoz? Már sokféleképp próbáltam, de ez lett a legrosszabb.

  16. 2012. november 1. 11:032886.
    Aiméejane, óh, hát persze. Épp a gyűjtögetés fázisában vagyok, már 18 karácsonyi/téli mesém, történetem van. A maradék néhány nehezen megy, de azt hiszem, néhány hosszabbat kettévághatok és így már elég lesz :) WC-papír gurigákból tervezek egy gúlát (naná, hogy fenyőfa) összeállítani és abba tekergetni bele a meséket....CSak időm nincs sok. Két kisgyerek, munkahely, és még a férjem is kint van másfél hónapig Japánban. Nade majd valamelyik éjszaka kivitelezem!
    előzmény:
    aiméejane (2864)
    2012-10-31  22:32
  17. 2012. november 1. 10:592885.

    Sütiből ezer félét lehet előre. akár több nappal is elkészíteni. Két kedvencemet írom be, mindkettő nagyon  mutatós és kiadós.

     

    Részeg szelet

    Tészta: 

    6 tojás sárgáját 15 dkg porcukorral kikeverünk, hozzáadunk  7dkg réteslisztet, 1 sütőport, 1 evőkanál fehér bort, 1/2 evőkanál 10 %-os ecetet, 3 evőkanál kakaót és végül a 6 tojás kemény habját.  Úgy sütöm mint a piskótát, ez az adag egy nagyobb tepsi illetve egy nagy tortaforma adagja.

    Krém:

    6 tojás sárgáját 1 vaniliacukorral, 2 kanál sima liszttel, és 3 dl tejjel sürűre összefőzzük állandó kavargatás vagy habverő használata mellett. Kihütjük. Közben 15 dkg porcukorral habosra keverünk 25 dkg vajat / nem margarint/.  A két masszát vegyítjük és símára keverjük, ha valami miatt a lisztes krém nem lenne elég síma, célszerű a robotgép  pépesítő részével símára keverni mielőtt a vajas masszát hozzáadnánk. Az így kapott krémet a már kihült tésztára simítjuk.

    Hab:

    A maradék 6 tojás fehérjét 1 vaniliacukorral 30 dkg kristálycukorral gőz felett / egy fazekat félig töltünk vizzel,  felforraljuk, majd csak  gyöngyözni hagyjuk és erre illesztjük a fehérjés-cukros pépet és így dolgozunk vele tovább/   kemény habbá verjük/de valóban keménnyé /és kihülés után  a tojásos krémre simitjuk. A tetejére étcsokoládét reszelünk. / Nemrég újítottam, mert utálom a gőz feletti verést, így kripóbáltam a mikróbani melegítést, tökéletes lett. Kb  3-szor  tettem be 1-1 percre 600 wattra , a lényeg, hogy az állaga ne változzon és közben mindig habosítottam./

    Előző nap kell elkészíteni és hütőben tárolni / télen az erkély is megteszi /.  A hűtést úgy oldom meg, hogy fogpiszkálókat szúrkálok bele és erre teszem a fóliát.

    Ez a süti magas, mutatós /barna, sárga, fehér, barna /, és nagyon finom. 

     A krémjét bármilyen sütibe fel lehet használni.

       

    Buche de Noel


    / a franciák bejglije /

     

     

    Minimum 1 nappal tálalás előtt kell elkészíteni, de a mélyhűtést is remekül türi. / 2-3 tekercset szoktam egyszerre sütni /

     

    Tészta: 4 tojás, 25 dkg porcukor, 9 evőkanál víz, 15 dkg liszt, 1 dkg

    sütőpor. Piskótát sütünk, kendőre borítjuk, többször

    felcsavarjuk. Csavartan hagyjuk kihülni.

     

    Krém: 4 tojás sárgáját, 10 dkg porcukorral gőz felett besürítünk,

    hagyjuk kihülni

     

    25 dkg vajat 1 vaniliáscukorral , 1- 2 narancs reszelt héjával és

    átszürt levével, 10 dkg olvasztott étcsokival /

    vagy 4 evőkanál kakaóporral / habosra keverünk.

    Apránként a vajas masszához adjuk a tojásos krémet és 2-3

    evőkanál rumot.

     

    A krém 2/3 dával megkenjük a piskótalapot, melyet előbb valamilyen pikáns / ribizli, málna, meggy stb./ lekvárral vékonyan átsímitottunk, majd megszórjuk apróra vágott 5 dkg dióval és 5dkg beáztatott mazsolával. Feltekerjük, és a maradék krémmel bevonjuk a tekercset, villával megbarázdáljuk. / én az egész krémbe teszem a diót és a mazsolát és úgy dolgozom vele, így még a törzs göcsörtösnek is tünik a dió meg a mazsola miatt./

    Hosszú tálra, narancskarikákra helyezve tálalhatjuk, a szeletkhez jól harmonizál a tejszín.
     

     

     


     

    előzmény:
    csitar (2884)
    2012-11-01  10:50
  18. 2012. november 1. 10:502884.

    Szia!

     

    Én inkább a konzervatívabb konyha híve vagyok, ezért ilyen ételeket is ajánlok.

     

    Előre, pár nappal elkészíthetőek:

     

    nagyon mutatós és remekül lehet tálalni a töltött húst, akár dagadóból, akár oldalasból készíted el.

     

    A dagadóból több, kisebb darabot végy, 3 simán belefér egy gáztepsi méretbe.

    Az oldalasból kb 20-25 cm széles, vastagabb, a tepsi méretének megfelő hosszúságú darab kell, a hentesnek mondani, hogy töltöd, ő szúrja fel.több vendégnél két csík.

     

    a töltelék a szokásos, zsemle, nyers tojás, kockára vágott főtt tojás és kápia paprika - szépen utat a húsban - gomba, csirkamáj, hagyma és sok petrezselyem. Hústűvel lezárni, pírosarannyal megkenni, amikor kész, éa már majdnem kihült, ecsettel olvasztott zsirral átkenni és mehet pár napra hideg helyre.

     

    Egybesült fasirt, egész tojás helyett/mellett színesít a sajt kocka, sárgarépa, kaliforniai paprika, pici brokkoli rózsa.

     

    Debreceni karaj, egybesült tarja, töltött csirkecombok, elősütve, frissen pirítva.

     

    a fentiek hidegen szeletelhetők szépen, és egy pecenyéstálon tálalva,  szeleteltt állapotban, mikroban melegítve.

     

    őzgerincbe sütött karaj, sonka, sajtszeletek rakva, bachonba burkolva.

     

    köret majonézes krumpli, krumplisaláta, hidegen. Melegen: hagymás krumpli, petrezselymes rizs, vagy elősütött sütőben pírítható krumpli.

     

     

    előzmény:
    zeneovi (2859)
    2012-10-31  21:39
  19. 2012. november 1. 10:292883.

     

     

     

    Mentett képek,

    előzmény:
    csitar (2882)
    2012-11-01  10:21
  20. 2012. november 1. 10:212882.

     

     

    Ajándéknak, otthon sütött,

    előzmény:
    csitar (2881)
    2012-11-01  10:17
  21. 2012. november 1. 10:172881.

     

     

     

    ezek itt-ott vett egyedi darabokból összeállítottak

    előzmény:
    csitar (2880)
    2012-11-01  10:12
  22. 2012. november 1. 10:122880.

    Sziasztok!

     

     

    Köszönöm a receptet!

     

     -------------------------------------------- ------------------------------------

     

    Az Nlc-ről mentettem ezt a falut, nekem nagyon tetszett, egyszerű megcsinálni. 1. kép, ezt egy nagy kartondobozra rajzolták, és vágták ki, az ablakok mögé fehér vagy sárga lapot ragasztottak, a fehér, havas részek ragasztóval /  tojásfehérjével/ megkent részek, megszórva műhóval. 

     

    Egyébként a Lidle-ben, a Praktikerben, voltak kész dobozos házacskák elérhető áron -  ezt is mutatom.

     

     

    előzmény:
    banyoc@ (2847)
    2012-10-31  19:13
  23. 2012. november 1. 09:302879.

    Fahéjas adventi koszorúban azt hiszem sokatok gondolkodott, az Aldiban lesznek dekorációs fűszerek most vasárnaptól, és fahéj is van köztük. 399 Ft, csak sajnos nem látni nagyon jól hogy hány fahéj lehet a zacskóban:

    http://www.aldi.hu/hu/html/offers/2867_32905. htm 

    Meg lesznek még fényfüzrek, csomagolók.... 

    idézet:
    ljanka (2836)
    2012-10-31 18:34:18

    A fahéj a Lidl-ben 70 Ft, egy zacskóban (amit felbontottam kiváncsiságból)  6 db van. 

     

    Hátha valakit érdekel.  

    előzmény:
    ljanka (2835)
    2012-10-31  18:34
  24. 2012. november 1. 08:412878.

    Sziasztok!

     

    Hát Azuraméknál gyerekkorban meg mindig 25.-én reggel jött a jézuska.

    Egy jó tanács kezdő karácsonyozóknak: Mikor a kisgyereknek akartok ajándékozni,meghitt pillanatokat vidózni, feltétlen kapcsoljátok ki a telefont, vagy némítsátok le. Tuti, telefonálni fog némely családtag,rokon főleg  olyan, aki előtt jó ideig nem telefonált. Időközönként nagyon ünneprontó tud ez a helyzet lenni. 

     

  25. 2012. november 1. 08:162877.

    szívesen

     

    az én férjem sem szerette a karácsonyt, meert otthon soha nem a lényegről szólt az ünnep, de most már nagyon is szereti

    előzmény:
    tutusatu (2873)
    2012-11-01  07:13
  26. 2012. november 1. 08:122876.
    a karácsonyi falucska miatt megszakad a szívemkell nekem
    előzmény:
    just4kelly (2861)
    2012-10-31  22:02
  27. 2012. november 1. 08:092875.

    nagyon édes az angyalkád

     

    én majd munkaidőben készítek kis illatpárnákat szegfűszeggel és fahéjjal töltve

     

    már kiszabtam, össze is vartam, csak a befejezés van vissza

    előzmény:
    Sil78 (2851)
    2012-10-31  20:04
  28. 2012. november 1. 08:062874.
    tényleg nagyon jó, nálunk is felkerül a listára
    előzmény:
    viragocska80 (2849)
    2012-10-31  19:59
  29. 2012. november 1. 07:132873.

    Szép jó reggelt mindenkinek:-)

     

    rágica: ez a pulyka istenien néz ki. Le tudnád írni bővebben, hogy mivel töltötted, mennyi idő mire elkészül? 

     

    Eira: köszönjük a receptet:-) Nézegettem az oldaladat, nagyon sok jó dolgot találtam:-)))

     

    adventi naptár: szeretnék csinálni egyet a gyerkőcnek egyet pedig a férjemnek, ami inkább közös lenne:-) Én megcsinálom, apa kihúzza, közösen örülünk:-)) Eddig semmi extrát nem gondoltam bele, de ez a sorsjegy nagyon jó ötlet:-)

     

    banyoc@: sajnos az én férjem sem szereti a karácsonyot. A 12 év alatt hol sikerrel járok hol nem. De minden évben próbálkozom és tudod?!... a remény hal meg utoljára:-))

     

    Sil78: ez az angyalka nagyon nagyon aranyos, ügyes vagy. Amikor ránézek olyan kedvesség, nyugalom sugárzik belőle:-)))

     

    virágocska: érdekes és biztos finom koszorút hoztál:-)))

     

    Erről jut eszembe.. megyek reggelit készíteni a fiúknak

     

    Szép napot és jó pihenést a hosszú hétvégére

     

  30. 2012. november 1. 06:262872.

    Sziasztok!

    olvasgatok vissza, csak sajnos lassan haladok 

     

    addig is, a tavalyi kedvencem:

     http://www.youtube.com/watch?v=AdMzboNdr6Q

     

     

  31. 2012. november 1. 06:232871.

    Korán van még, de találtam jó adventi ötleteket még konzervdobozból vagy wc papír gurigából...szerintem tüneményesek.

     

    A karácsonyi menü még képlékeny, mert leszünk kis család, nagyobb család. Majd valószínű ünnepek között nagy-nagy családos vendéglátó. No és akkor úgy kellene készülni, hogy a két ünnep közöttire se kelljen sokat robotolni.

  32. 2012. október 31. 23:322870.

    Sziasztok!

     

     Köszi Sil 78. Az anyagok bizony fogynak, már nem igazán akarok sokat venni. Angyalkás terveim is lennének még. 31 díszem van kész, meg 6 kiszabva, összevarrásra várva. Egyéb tervek mindig, aztán meglátom, mi valósul ég meg belőlük.Legközelebb télapókat varrok.

  33. 2012. október 31. 23:282869.
    na, akkor ti honvéd színekben pompáztok majd :)
    előzmény:
    fruzsy79 (2867)
    2012-10-31  22:46
  34. 2012. október 31. 23:182868.

    Sziasztok, szia aiméejane!

    Én is jelentkeznék a foglalkoztatós köre-mailre:) Köszönöm előre is.

    Gondolatlekvár?!?!?! Nagyon kíváncsivá tettél:) 

    előzmény:
    aiméejane (2864)
    2012-10-31  22:32
  35. 2012. október 31. 22:462867.

    Sziasztok!

     

    aiméejane

    Nekem eltudnád küldeni? fruzsy79@citromail.hu

    Köszönöm szépen

     

    Én is jól haladok az ajánkékaimmal, egyrésze kész másik része készülőben. Nagyon nagyon remélem, hogy tetszeni fognak

     

     Idén nállunk piros-fehér lesz a színösszeállítás (eddig barna-nararancs volt) mindenből be kell vásárolnom és a pirossal nincs is probléma de a fehér kicsit bajos mert a legtöbb helyen ezüsttel vannak légyszi szóljatok ha valahol láttok csak fehér készletet! Köszi

  36. 2012. október 31. 22:432866.
    elkészült a halloween koszorú,már fel is tettem a gyerekszoba ajtajára. innen vettem az alapötletet, köszönet érte!
  37. 2012. október 31. 22:332865.
    Szisszka, en csinaltam kontur nelkul is, de az eleg trukkos, mert konnyen szetfolyik, viszont ha bator es kitarto vagy, mukodhet! Hajra 
  38. 2012. október 31. 22:322864.

    Sziasztok!

     

    Az általad javasolt dolog házilag könnyebben kivitelezhető, nem kell érte súlyos ezreket adni.

    Persze előzetes gyűjtőmunkát igényel.  A neten is sok aranyos téli, Mikulásos, karácsonyi, rövidebb hosszabb mesét lehet találni.

    Ezután egy wordbe összerendezed, nyomtatod és saját magad által dekuzott vagy karácsonyi csomagolópapírral bevont dobozkából lehet húzni az adventi időszakban.

     

    Tavaly karácsonyra az unokatesóm kisfiának készítettem egy egyedi karácsonyi foglalkoztatót az életkorának megfelelően, a netről gyűjtögettem össze (pontösszekötős, labirintus, árnyék, kivágós stb.) feladatokat. Sima papírra kinyomtattam, spiráloztam és egy piros borítóba tettem, a kissrác el volt ájulva tőle, azóta húsvétit is rendelt és lassan szerkesztődik az idei is. 

    Kár hogy ide nem lehet ilyen anyagokat feltenni, de aki szeretne ilyet és küld címet, annak nagyon szívesen elküldöm, hátha használni tudja.

     

    A másik nagy sikerű ajándék tavaly a gondolatlekvár volt, sorozatgyártást kívánt, a családból mindneki dolgozott a projekten, hogy időben elkészüljenek. A csudába nem találom a képet, pedig tuti lefotóztam.

    előzmény:
    Sün (2828)
    2012-10-31  16:47
  39. 2012. október 31. 22:252863.
    Sziga, ljanka, szines tepozar Szep Gaboreknal is van, www.varrovilag.hu, es toluk vettem sokfele szinben ( normal vastagsagut vettem, nem giganagyot), ok postaznak is, ha jol tudom.
    előzmény:
    ljanka (2811)
    2012-10-31  11:58
  40. 2012. október 31. 22:212862.
    Koszi buburuza leszek, oda fog erni 
    előzmény:
    buburuza (2804)
    2012-10-31  08:30
  41. 2012. október 31. 22:022861.
    Sziasztok. Ma karácsonyi vásárban voltam, gondolom, megosztok veletek pár képet:) 
    előzmény:
    lila.tulipán (1)
    2012-09-24  12:22
  42. 2012. október 31. 21:472860.

    Kedves Karácsonyvárók!

     

    Egy ideje már követem a fórumot, de valahogy sose vettem rá magam, hogy írjak nektek!

    Minden évben eltervezem, hogy "idén időben elkezdem a karácsonyi készülődést"... most egész jól haladok, már van egy félkész listám.. elég nagy kihívás, mert a szűk család is 7 fő (szüleim+tesók+férjem) és ebben még nincs benne a többi rokon + barát.

    Pár éve szokásunk, hogy ehető/ gasztro ajándékot készítünk. A bonbonokkal elég jó sikereket értünk el

    Nem tudom, hogy ismeritek-e ezeket a recepteket. Még anno valahol a neten találtam őket. Ezek egyszerűek és nagyon finomak, érdemes kipróbálni!

     

     Csokoládé bomba:

    125 g csoki (ét vagy tej), 75 g vaj, 2 ek víz, 1 tojássárgája, kávéesszencia vagy instant kávé

    Vízgőz felett olvaszd fel a csokit a vízzel. Hagyd kihűlni. Add hozzá a tojássárgáját, a kávét és a vajat. Vízgőz felett olvassz belőle sima krémet. Hűtsd ki (tedd hűtőbe, így gyorsabb). Formázz belőle golyókat, hempergesd csokiba/ kakaóporba/ dekorcukorba... Tedd kapszliba és kész is!

     

     Mars kosárka:

     Bonbonkapszlikat tejcsokival kikentem (nekem két réteg kellett, hogy jól befedje), aztán két Mars csokit feldaraboltam, gőz fölött fél deci tejszínnel felolvasztottam és raktam bele egy kis konyakot (de ez el is hagyható). Megtöltöttem a kosárkákat, és egy éjszakára a hűtőbe raktam. Másnap csokival bevontam a tetejét, és karamellgolyóval megszórtam. Nagyon finom, lágy marad a töltelék a roppanós csokiburokban.

     

    Ezek nagyon egyszerűek - olcsók.. kezdő bonbonozók is bátran elkezdhetik! Persze bárhogyan variálhatóak is...

    Idén beújítunk, holnap kipróbálunk párat.. eperkrémes fehércsokis az biztosan lesz.. majd elmesélem hogyan sikerültek

     

    Mindenkinek jó készülődést kívánok!

     

    üdv, Zsu

     

  43. 2012. október 31. 21:392859.

    Sziasztok karácsonyi angyalkák!

    Látom még most is sokan csatlakoznak hozzátok,hát én is idebátorkodom,ha nem baj.Velem talán annyiban más a helyzet,hogy az első pillanattól (igaz zugban)olvastalak benneteket minden nap,követem a blogot is.Sajnos én nem vagyok ennyire kreativ,mint többségetek,de azért törekszem.Inkább a gasztro oldala érdekel a dolognak.Annál is inkább,mivel idén mi is csecsemővel várjuk az ünnepeket,aki nemsokára kopogtat nálunk,vagyis nagyon picurka lesz még karácsonykor.A dolgot még bonyolitja,hogy a leánykám dec.22-én született,akkor lesz 6 éves,jön az egész,szerencsére nagy család.Tehát az ünnepek előtt pluszban még szülinapot is ülünk.Nézegettem a menüsorokat,és bár mamáktól kapunk segitséget,azért szeretnék én is főzni,legalább karácsonyra.Bár ha belegondolok,a szülinapra is:)Van valami valóban gyors,esetleg napokkal előbb elkészithető,és ami a legfontosabb KIPRÓBÁLT-BEVÁLT receptetek,amivel egy hadsereget jól lehet lakatni?Emellett változatos,több fogásos,mégsem kell beleszakadni?Mindenre nyitott vagyok!:)

    Szép napokat mindenkinek!

    előzmény:
    lila.tulipán (1)
    2012-09-24  12:22
  44. 2012. október 31. 21:212858.

    Köszi mindenkinek. :)

    eszterlili: a mintájához is van link a "blogunkon" a filcdíszek közt, majdnem az oldal alján. ;) (Én csak egy kicsit kitömtem a testét, hogy ne legyen olyan lapos.)

    előzmény:
    eszterlili (2856)
    2012-10-31  20:48
  45. 2012. október 31. 21:032857.
    Sil: nagyon cuki!
    előzmény:
    Sil78 (2851)
    2012-10-31  20:04
  46. 2012. október 31. 20:482856.

    banyoc@: Köszi. 

    SIL78: Szépen sikerült! Képet mentettem, hosszú távú tervek között felvéve megvalósításra. A következő munkák a télapók lesznek.Plusz két fenyőfa, meg egy karika.Már kivannak szabva(újabb 6 db). Még nincs filcangyalom sem. 

  47. Torolt_felhasznalo_141175
    Torolt_felhasznalo_141175
    2012. október 31. 20:462855.

                      Sziasztok!

     

    viragocska80, hú, de beleharapnék!

     

    Sil78, nagyon jó lett az angyalkád! 

    előzmény:
    viragocska80 (2849)
    2012-10-31  19:59
  48. 2012. október 31. 20:282854.
    Ez nagyon szép lett!!:)))))))))) Ügyes vagy!:)
    előzmény:
    Sil78 (2851)
    2012-10-31  20:04
  49. 2012. október 31. 20:262853.
    úúúúúú de guszta!:)))))))))))))))
    előzmény:
    viragocska80 (2849)
    2012-10-31  19:59
  50. 2012. október 31. 20:242852.

    Az alap meg van sütve külön, és a kiszaggatott figurásokból van rátéve, és írókával ráragasztva. 

     

     H teamécsest akarsz bele tenni, akor arra figyelje, hogy annak a helyét rögtön kisütés után, amikor még totál puha (igaz forró is) a kisült tészta, ágjad ki, különben ha kihűl már nem fogod tudni beletenni. 

     

    előzmény:
    eszterlili (2850)
    2012-10-31  20:04
  51. 2012. október 31. 20:042851.
    Végre van nekem is mit mutatnom, a héten ugyanis megérkeztek a megrendelt filclapjaim, úgyhogy elkészült az első angyalkám. :)
  52. 2012. október 31. 20:042850.

    Sziasztok!

    Köszi Banyóc@! Épp ezt szerettem volna tudni a múltkor.Ha nem is méretre pont ugyanilyet, de valami egyszerűt gondoltam, kb. ilyet, szívekkel együtt. Ezen a koszorún a szíveket együtt sütik a koszorú alappal, vagy külön ésutólag ragasztják rá, pl. fehérje plusz cukorral? Ebben jó volna, ha tudnék tanácsot kapni.  

  53. 2012. október 31. 19:592849.

    Sziasztok!

     

    Köszönöm a linket, mindenképp átbogarászom majd.

    Gyönyörű dolgokat süttök-főztök, csak csorog itt a nyálam.... az a baconbe öltöztetett csirke nem semmi. Én minden évben sütök mézeskalácsot, de csak az egyszerű kiszaggatós formákat, úgyhogy a házikók és egyebek láttán mindig ámulok. Nagyon szép az adventi mézeskoszorú is!

    Sajna nálunk a kicsi miatt nem tudok hova rakni adventi koszorút, úgyhogy a konyhaasztal fölé fellógatós lesz az idén, anyósom már megígérte, hogy kreatívkodik nekem egyet. Viszont találtam egy képet, amit valamelyik adventi vasárnapon kipróbálok majd. Nézzétek csak! Szerintem nagyon ötletes!  

  54. 2012. október 31. 19:132848.

    Köszönöm:))))

     

     

    Variációk mézes adventire:))))

    előzmény:
    eszterlili (2833)
    2012-10-31  18:16
  55. 2012. október 31. 19:132847.

    Nem hiszem hogy én ígértem, de nekem van egy számomra jó.

     

    Tehát a mézes krémes, ahogy én kreálom:)

     

    Megsütöd a mézes lapokat (gondolom van bevállt recepted, de ha nincs akkor az én egyik kedvencem Csirri receptjét is beteszem ide.)

    4 lapot szoktam sütni. Ha jól kihűl (akár 1-2 nap állás is lehet) akkor az első lapot jól megkenem  lekvárral, ráteszem a

    második lapot, arra jön a krém.Ami egy mezei tejbegríz, amit nem keményre, de nem is folyósra főzök, vaníliával, vaníilás cukorral, némi reszelt citromhéjjal. Ha kihűlt teszek bele egy kis puha vajat, jól összekevrem, hogy fínom laza, jól teríthető, de nem elfolyó krémet kapjak, mivel ez a réteg azért legalább olyan vastag legyen, mint maga a lap ha vékonyabb, az sem baj, csak így fínomabb), aztán ráteszem a

     harmadik lapot amire szintén lekvárt kenek. és jöhet rá a

    negyedik lap aminek a tetjét csokival vonom be (tortabevonó) 

    Aztán legalább 24 óra állás kell neki, a lapok szépen megpuhulnak, az ízek összeérnek, és gyönyörűen szeletelhető. 

    Lekvár: klasszikus recept szerint kajszi lekvár kell bele mindkét rétegnél, de lehet variálni, ribizli, áfonya, meggy lekvárral akár úgy is, hogy egyik réteg ilyen, a másik olyan. Kimondottan jót tesz a sütinek, ha kicsit fanar a lekvár. 

     

     CSIRRI mennyei mézeskalácsa -köszönet neki érte!-

     

    Recept Angélától
    Tésztához: 1 kg liszt
    20 dkg porcukor
    1 csomag szódabikarbóna
    2 kávéskanál őrölt fahéj
    2 csapott kávéskanál őrölt szegfűszeg

    ( vagy kb ennyi mézeskalács fűszerkeverék)

     


    Ezeket szárazon alaposan összekeverjük egy olyan tálban, amit aztán le tudunk majd zárni (pl. dagasztótál)
    ˝ 45 dkg vegyes virágmézbe (fél befőttesüvegnyi kb.) beleteszünk fél kocka (kb. 12 dkg) RAMA margarint és mikroba tesszük. Ha jól átmelegedett, akkor addig keverjük, amíg a margarin elolvad. Ezt a lisztre öntjük, beleütünk 2 tojást és egy falapáttal összeállítjuk a tésztát. Azért nem érdemes kézzel, mert nagyon ragad és a forró méz is megégetheti a kezünket. Ha nem akar összeállni, akkor kevés langyos vizet tehetünk bele. Kissé lágy tésztát kell kapnunk. Ha már egynemű a tészta, akkor rátesszük a tálra a fedelét és legalább egy napig hagyjuk állni. Nem kell hűtőbe tenni. Ha több napig áll, csak jobb lesz. A tésztából leveszünk olyan kétökölnyi mennyiséget és alaposan átgyúrjuk. Ha még ragadna, akkor kevés lisztet gyúrunk bele. Alaposan alálisztezve kinyújtjuk és szaggatjuk. Kisebb figurákhoz vékonyabbra, nagyobbakhoz kicsit vastagabbra nyújtjuk. Sütőpapírral bélelt tepsiben, 150 fokra előmelegített sütőben sütjük addig, amíg szép színe nem lesz. A tepsin hagyjuk hűlni rövid ideig, majd egy asztalra rakjuk egymás mellé a figurákat a teljes kihűlésig. Pár napig szobalevegőn hagyjuk állni mielőtt írókázzuk. Így kisebb a veszélye, hogy később a rajz lepereg róla.
    Az írókához kb. 15-20 dkg kristálycukrot elektromos darálón jó alaposan, daráljunk le, majd egy tojásfehérjéhez adagoljuk kanalanként habverővel elkeverve. Akkor jó, ha a habverőről már egész lassan folyik le, és nem terül szét hamar. Egy un. „Önzáró tasak� (az „önzáró részt levágva) egyik sarkába töltjük a mázat, befőttes gumival elkötjük és a zacskó hegyére óvatosan, nagyon kis lyukat vágunk ollóval. Ez a zacskófajta azért jó, mert vastagabb az anyaga és nincs széles hegesztése. Nagyobb papírboltokban, élelmiszerboltokban kapható.
    Mézeskalács puhítása: A megsült mézeskalács a szabad (szoba) levegőn állva igazodik a levegő páratartalmához. Ha száraz a levegő a mézes is keményre szárad, ha párás a levegő, jó puha lesz, ill. marad. Így tudjuk a kiszáradt mézest megpuhítani: egy jól záródó fém- vagy műanyagdobozba rakjuk a mézeseket. Egy kicsi pohárkába 2-3 összegyűrt papírtörlőt nyomunk, majd annyi vizet engedünk rá, amennyit a papír felvesz. Ezt a mézesek közé állítjuk a dobozba, majd rátesszük a tetejét. 3-4 nap alatt puha, omlós lesz a mézes.

    előzmény:
    csitar (2825)
    2012-10-31  15:25
  56. 2012. október 31. 19:132846.

    Ejha!!!! ez ám a pulyka a javából!:))))))))))))))))))))

     

    Én még mindíg sehol sem vagyok a menüvel:((((( teljesen képlékeny még hogy egyáltalán hányan leszünk, ki lesz itthon, ki nem......

    előzmény:
    rágica (2824)
    2012-10-31  15:21
  57. 2012. október 31. 19:122845.
    :)))) már én is félig készen vagyok az ajándékkal!:)))))))))))))))) és bevallom, hogy nagoyn jó érzéssel tölt el a tudat, hogy valakinek -remélem- örömöt fogok okozni vele!:) Merthogy én nagyon nagy örömmel készítem!:)))))
    előzmény:
    buburuza (2823)
    2012-10-31  14:54
  58. 2012. október 31. 19:122844.
    Nagyon örülök neki, hogy sikerült a poharad!:))) meglátod, a következő még könnyebben fog menni, és jobban fog sikerülni!:))))
    előzmény:
    Mágika (2819)
    2012-10-31  13:40
  59. 2012. október 31. 19:122843.
    Naná, hogy lehet:))))) gyere! Ahogy olvasom, Te sem bízod a véletlenre a dolgokat:)
    előzmény:
    viragocska80 (2810)
    2012-10-31  11:57
  60. 2012. október 31. 19:112842.
    Tavaly nálunk ez volt a menü:)))))))))))))))))) sikeres volt:)
    előzmény:
    tutusatu (2796)
    2012-10-30  22:06
  61. 2012. október 31. 19:112841.

    Az én párom kimondottan útálta a karácsonyt!

    November utolsó napján ismerkedtünk meg 12 évvel ezelőtt, és én akkor már karácsonyi lázban égtem, úgyhogy elvislete a dolgot. 2 évvel később decemberben költöztünk össze:)))) aztóa edzem a fiút, és már kb 3 évvel ezelőtt eljutottunk odáig, hogy jó érzéssel tölti el a lakás dekorációja, büszkén beszél róla a kollégáinak. 

    Igazából sokat edződött mellettem, de azt nem mondhatom, hogy megszerette- na ez nem igaz, már valamennyire szereti- de ennek más jellegű okai vannak.  Tőlem független.

    előzmény:
    naravna (2797)
    2012-10-30  22:16
  62. 2012. október 31. 19:102840.

    Nálam tavaly volt égősor a bejárati ajtó feletti és a két oldalán lefutó girlandon. Azthiszem a KIK-ben vettem 3 db 20 égős rövid égősort ami igaz, nem elemes, hanem rendesen hálózatba kell bedugni.(290 Ft / db)

    De mivel nálam az előszobában lévő hosszú girlandon is van égősor ezért ott eleve van egy hosszíbbító olyan 3 "lyukas".

    Úgy tettem fel az égőket a bejárati girlandroka, hogy a vezeték elérjen az előszobai  elosztóhoz, ami az ajtó fölé volt felkötve belülről. Igaz , vagy négyszer szettem le, de azért sikerült. (1-1 égősor volt közében fent, és a két oldalsón)

    Persze az is könnyebbség nálam, hogy eleve az előszobában mindjárt a bejárat mellett van egy tükrös szekrény aminek a tetjén van világítás és egy konnektor is. (eredetileg olyan fürdőszoba mosdós szekrény volt. De kb 80%-kal volt leárízva, mert kiállítási darab volt és a mosdó nem volt meg hozzá. Kis átalakítással tökéletes előszobai szekrény lett belőle és így a tükör kérdés is megoldódott) 

     

    MAtrica festéhez KELL kontúr festék, mert az tartja bent a kitöltő festéket. először a kontúrt kell megcsinálni, hagyni megszáradni, utána  kitöltő.

     

    Jobbulást , és gyógyulást a picikédnek!

     

    előzmény:
    Szisszka (2816)
    2012-10-31  13:00
  63. 2012. október 31. 18:582839.
    Ha valaki nagyon nem tud mit kezdeni magával a hétvégén: megjelent a Blikk nŐk adventi különszáma :)
  64. 2012. október 31. 18:422838.
    tavaly volt a sorsjegyes nálunk, nagy sikere volt
    előzmény:
    majkati (2821)
    2012-10-31  14:28
  65. 2012. október 31. 18:392837.

    szívesen + a család külön köszöni, mert jövő hétvégén csokis-tejszínest sütök, most, hogy előkotortam a receptet

     

     

     

    más: most hozták a reklám újságokat, nézem a szaloncukor árakat és nem is tudom, szeretjük-e

    380 g  közel 1000 forintért? mézes süti lesz a fán meg linzerkarika

    előzmény:
    csitar (2830)
    2012-10-31  17:17
  66. 2012. október 31. 18:372836.
    Ó most néztem rá a "testvér"-boltra is, és nem túl meglepő módon a Lidl-ben is mindenféle karácsonyi holmi lesz vasárnaptól (gyertyák, díszek, csomagolók....)
    előzmény:
    ljanka (2835)
    2012-10-31  18:34
  67. 2012. október 31. 18:342835.

    Fahéjas adventi koszorúban azt hiszem sokatok gondolkodott, az Aldiban lesznek dekorációs fűszerek most vasárnaptól, és fahéj is van köztük. 399 Ft, csak sajnos nem látni nagyon jól hogy hány fahéj lehet a zacskóban:

    http://www.aldi.hu/hu/html/offers/2867_32905. htm 

    Meg lesznek még fényfüzrek, csomagolók.... 

  68. 2012. október 31. 18:172834.
    Bocs az elütésekért.
  69. 2012. október 31. 18:162833.

    Sziasztok!

     

    Borcsamama: Holnap fog sülni a narancsos csokis keksz.Úszik a konyha a narancs illatban. Banyóc: Gratulálok a hobbidhoz és a fellépéseidhez!

    És gratula a babaváróknak is!

     Aköltözködők meg ne törődjenek semmivel, úgy sem tudnak megszakadni. Csak a legszükségesebbek legyenek meg, az a lényeg úgyisTuti emlékezetes karácsony lesz. A többit az élet meg megoldja. Aki meg bármilrt szólni mer a rokonok közül ilyen helyzetben azzal ne foglalkozzatok.Megtaláltam azt a díszt is, amit a praktikából évek óta tervezek megcsinálni. A 2009-es decemberi számban van bent, fából és dekupázsból áll össze, régi, békebeli játékok mintájával. Ezeket kell kivágni, ragasztani.Aki régebb óta lesi a praktikát, biztos emlékezik rá.Ha elkészülne, az is nagyon szép lenne.És egyre inkább gondolkodok egy mézeskalácsos adventi koszorún is...

     

     

  70. 2012. október 31. 18:112832.

    Szia!

     

    Erre a boltra gondolsz? ( nem néztem, hogy van-e diavetítő)

     

    Tudja esetleg valaki hol lehet szép fa díszeket kapni, nem aranyárban? 

    előzmény:
    a1g1i1 (2787)
    2012-10-30  20:55
  71. 2012. október 31. 17:442831.

     

     

    Épp a mostani OBI- lapban is benne van, és más kültéri  is !

    előzmény:
    Szisszka (2829)
    2012-10-31  16:55
  72. 2012. október 31. 17:172830.

     

     

    Nagyon szépen köszönöm!

     

     

     

     

    előzmény:
    Eira (2826)
    2012-10-31  16:05
  73. 2012. október 31. 16:552829.

    a1g1i1

    Igen, rájöttem, hogy a 10-es valóban kevés lenne :(

     Nagyon köszönöm az instrukciókat a matricázáshoz! :) Igen, az egyik hobbi áruház katalógusában nézegettem a kontúr festékeket is...

     

    Majkati

    A sorsjegy nagyon jó ötlet!!!! :)

     

    rágica

    jól néz ki az a pulyka :D

     

    Csitar

    Köszönöm szépen az égősor infókat!

     

    Nekem a girlandhoz kintre mindenképp elemes kellene, mert nem tudom hova bedugni :( Vajon 10-es nél nagyobb is van elemesből? 

     

     

    előzmény:
    a1g1i1 (2820)
    2012-10-31  13:57
  74. 2012. október 31. 16:472828.

    Sziasztok Karácsonyvárók!

     

    Aki esetleg karácsonyi történetes/verses/énekes adventi naptárban gondolkodik: az A..chanban (azaz madaras teszkó) lehet kapni kis cicomás fémdobozban kártyákat, rajtuk karácsonyi történetecskékkel, versekkel. Nem olcsó, mert 2500 Ft, de szép a grafikája és zenél a doboza. Esetleg minden nap elő lehet húzni belőle egy kártyát és felolvasni.

     

     

    Most pedig visszaolvasok, mert látom megint szép termés van.

  75. 2012. október 31. 16:392827.
    megtörtént, a csokis-tejszínes is megér egy kóstolást
    előzmény:
    Eira (2826)
    2012-10-31  16:05
  76. 2012. október 31. 16:052826.

    én voltam, be is tettem a linket, mert több változat is van + még beírtam néhány mézes receptet

     

    estig kérek egy kis türelmet, begépelem a csokis változatot is 

     

    előzmény:
    csitar (2825)
    2012-10-31  15:25
  77. 2012. október 31. 15:252825.

    Sziasztok!

     

     

    Hölgyek!

     

     

     

    Valaki még a topik legelején ígért mézeskrémes receptet, ha lenne szíves beírni, nagyon megköszönném!

     

     

    A 10 dbos égősor nagyon drága, az OBI- ban, KIKÁ-ban szokott lenni 50 db-os 5-600 Ft, vagy 100-as a duplájáért.  A KIK-ben a 10 dbos, elemes 900 Ft.

  78. 2012. október 31. 15:212824.

    Azt hiszem ennél egyszerűbb megoldást tényleg nem lehetne találni!

    Ehhez az ünnepi pulykaruhához mit szóltok?!

    előzmény:
    buburuza (2823)
    2012-10-31  14:54
  79. 2012. október 31. 14:542823.

    Szia!

     

    A világért se hagyj békén

    Sőt, ez egy nagyon gyorsan és egyszerűen kivitelezhető ötlet! Addig mindenképp amíg valami szépséget net eszkabálok össze Mert addig úgy sem nyugszok

     

    Ja, és van egy hírem!!! Elkészült a megajándékoznadó társam ajándéka!!!!!!

    előzmény:
    rágica (2822)
    2012-10-31  14:33
  80. 2012. október 31. 14:332822.

    Sziasztok!

    Csak olvasni van időm, azt is gyorsan!

    Hahó BUBURUZA!!!!

    Ehhez mit szólsz? Vagy hagyjalak már békén?!

     

    Még a napokban elkészítem a süti listát, és akkor ide is felteszem, hátha lesz köztük ismeretlen! Várom a ti listátokat is, hogy ki tudjam addig próbálni!

  81. 2012. október 31. 14:282821.

    Sziasztok!

    Én is megnéztem a blogot. Tök jó:) És milyen naprakész;)

    Szerintem nagyon klassz, hogy ötletcimke viszonylag kevés van, így legalábbis nekem könnyebb keresgélni. És mintha olvasnám folyamatosan a topikot, mégis egy csomó újdonságra leltem 

     

    Bevillant tegnap valami. Akik felnőtteknek készítenek adventi naptárat, pl. lehet bele sorsjegyet is tenni, ha valakinek tetszik és nem jutott még eszébe. Hátha épp aznap nyeri meg a főnyereményt;) 

     

     

  82. 2012. október 31. 13:572820.

    Szisszka, szerintem kevés lesz a 10 égős, de én úgy szeretem, ha nem túl ritkás, szóval várj még más véleményt is.

    Matricafestéshez kell kontúr, de nem csak fekete van, van már fehér, arany, ezüst, bronz is. Ha először csinálod, akkor javaslom, hogy miután meghúztad a kontúrt, várj 1-2 órát, addigra megszárad, és "megtartja" a sima festéket, amivel kitöltöd, és ha mellémegy, könnyebb javítani (én kezdetben sokat bénáztam, meg a lányomnak szoktam így csinálni, különben szétmázolja az egészet).

    előzmény:
    Szisszka (2816)
    2012-10-31  13:00
  83. 2012. október 31. 13:402819.

    mákati  nagyon gusztát sütöttél, már csorog a nyálam. Recept mentve.

     

     

    banyoc@ megpróbáltam a tanácsod alapján a poharat, még csak félig van készen, már már most látni, hogy sokkal szebb lett, ha elkészültem vele megmutatom.

     

     

    Találtam egy oldalt, ahol lehet karácsonyi anyagokat is rendelni. Nagyon szép dolgok vannak és óriási a választék, nem csak karácsonyi van. 

    //bolthely.hu/eurotextil/fokat/4e83200d68xxx_Karacs onyi_textilek

    Ismeri valaki ezt az oldalt, rendelt már innen, van valakinek tapasztalata velük kapcsolatban. Én több féle anyagot szeretnék venni, de csak 20cm-es darabokat, nem biztos hogy örülni fognak nekem. 

    előzmény:
    mákati (2818)
    2012-10-31  13:15
  84. 2012. október 31. 13:152818.
    szerintem hidegen is jó, így akár nagy vendégseregnek az egyik fogás is lehet
    előzmény:
    mákati (2817)
    2012-10-31  13:13
  85. 2012. október 31. 13:132817.

    ha már itt vagyok felteszem az aszalt szilvás pulykakuglóf receptjét is

     

    Hozzávalók:   kb. 80 dkg pulykamellfilé
    40 dkg vékony szeletelt bacon
    25 dkg sajt (ízlés szerint lehet fele füstölt is)
    3 db tojás
    1 púpos evőkanál ízlésünk szerinti fűszerkeverék
    6 evőkanál tejföl
    4 evőkanál liszt
    1 kávéskanál só
    1 kávéskanál bors
    1 nagy csokor petrezselyemzöld
    20 dkg aszalt szilva   A húst apró kockákra daraboljuk, megszórjuk a fűszerkeverékkel, jól elkeverjük és félretesszük, hogy a fűszer átjárja. A petrezselyemzöldet felaprítjuk, a sajtot lereszeljük. A tojásokat beleütjük egy tálba, hozzáadjuk a tejfölt, lisztet, petrezselyemzöldet, nagyjából 15 dkg reszelt sajtot, sót, borsot és jól összekeverjük. Belevegyítjük a felkockázott, fűszerezett pulykahúst is. A kuglófformát kibéleljük zsírpapírral. Aztán egyenletesen egymás mellé belerakosgatjuk a baconszeleteket túllógatva a forma szélén, hogy rá tudjuk hajtani majd a húsra. A sütőt bekapcsoljuk 170 fokra.
    A húsos töltelék felét ráöntjük, egyenletesen eloszlatjuk. Kirakjuk az aszalt szilvával, majd a massza másik felét is rásimítjuk. A túllógó baconszeletekkel befedjük, sütőbe toljuk. Érdemes alá egy másik tepsit rakni, ha kifolyna a zsír, ne kelljen fél napot súrolni.
    35-40 perc sütés után kivesszük, a tetejét megkenjük tejföllel, megszórjuk a maradék sajttal és most már lefedés nélkül sütjük még 20-30 percet. Ezután a formából átfordítjuk egy tepsire és addig sütjük (10-15 perc), amíg a másik fele is szép piros színt nem kap. Picit hagyjuk hűlni,          
    Érdemes legalább fél órán át hűlni hagyni, mert sokkal szebben szeletelhető.
  86. 2012. október 31. 13:002816.

    Most gyorsan telefonrol potyogok, mert a nagyobbik fiam beteg lett, fáj a füle, emelkedik a láza :( 

     

    Szeretnék kérdezni:

    A bejarati ajto fole szeretnek megint girlandot tenni, de iden szeretnem

    Ha vilagitana is.  Nézegettem elemes izzosort, hobbi boltban lattam 1500 penzert, de csak 10 izzós. Nem tudom hogy az nem keves -e a girlandra??? Szerintetek?

     

    A masik:

    Szeretnenk a furdőbe a csempere hopelyheket, meg

     Hoembereket, arra gondoltam, hogy matricafestékkel csinaljuk, viszont még sosem csinaltam ilyet. Ezekhez mindenkepp kell kulon konturfesteket venni?

     

     

     Köszönöm szépen a válaszokat elore is! 

     

     

     

  87. 2012. október 31. 12:572815.
    feltakok egy képet a mi bögrénkről, bár épp nem egy jól sikerült, élőben szebb. Én porcelán festéket vettem, azzal szivaccsal bekentem a kislányom tenyerét, bögrére rá, volt amit párszor újra kellett csinálni, megszáradt, utána porcelán tollal írtam rá a neveket és szövegeket. biztos ennél szebben is lehetet volna csinálni, de fántázia indító ötletnek hátha jó az enyém is.
    előzmény:
    viragocska80 (2810)
    2012-10-31  11:57
  88. 2012. október 31. 12:392814.

    virágocska, biztos nagyon aracsony a gyerkőcöd a szerelésben 

     

    A blog, ahova összegyűjtöttem az eddigi összes ötletet, képet stb. itt van. Nézd itt át bátran, minden benne van (na jó, az olyanok, hogy pl. a "kik-ben már kirakták a karácsonyi holmikat..."):

    http://karacsony2012.blogspot.hu/ 

     

    Kéznyomatos ajándékok is voltak már, ennek is lett külön poszt, hátha valamelyik megtetszik: http://karacsony2012.blogspot.hu/2012/10/kez- es-lablenyomatok.html 

    előzmény:
    viragocska80 (2810)
    2012-10-31  11:57
  89. 2012. október 31. 12:182813.
    Újra együtt? Hiába, na, ha így sikerült az időzítés és még a karácsonyimádat is közös.
    előzmény:
    CicaBa (2812)
    2012-10-31  12:11
  90. 2012. október 31. 12:112812.
    hmmm...Virágocska, valami rémlik azzal a két évvel ezelőtti dologgal kapcsolatban   pont tegnap csatakoztam én is 
    előzmény:
    viragocska80 (2810)
    2012-10-31  11:57
  91. 2012. október 31. 11:582811.

    Sziga, zöld tépőzárat én a Röltexben találtam, bár sötétzöld, így kicsit elüt a polár anyagtól, amit én vettem a fához.

    Nem tudom, hogy merrefele laksz, de Budapesten a 13. kerületben is van egy jó rövidáru kereskedés, nagykereskedés, de fél éve még kisvásárlókat is kiszolgálatak. Itt itt van elvileg színes tépőzár, azt nem tudom, hogy zöld van-e (ha elérhető távolságban van neked, akkor egy telefont megér): http://www.bentex.hu/hun/cimlap.html  

    előzmény:
    sziga (2780)
    2012-10-30  19:32
  92. 2012. október 31. 11:572810.

    Sziasztok!

     

    Itt is bekattant pár napja, hogy mindjárt karácsony..... lehet még csatlakozni? Azt nem tudom, hogy a kis krampuszunktól mennyire tudok majd aktívkodni, de megpróbálom.

     

    Látom van épp karácsonyi babaváró, gratula! Mi épp 2 éve szurkoltunk annak, hogy 24-re már itthon lehessünk a kórházból és úgy is lett.  

     

    Ehhez kapcsolódva egy ötlet, amit most készülök megvalósítani a családnak. Végre idén egyedi képeslapokat küldünk, amin a kisember lesz télapó-szerelésben. Épp ma érkezett meg a ruhája (egy tipegő), azóta le sem akarja venni, abban kellett most lerakni aludni is. Kicsi gyerekes családoknál szerintem jópofa lehet és egyben ajándék is a címzettnek. 

     

    Ha már itt tartunk, apró kéznyomos ajándékokhoz van ötletetek? Ezt ujjfestékkel kell csinálni?

     

    Visszaolvasnom mindent esélytelen attól tartok, de talán képbe kerülök előbb-utóbb. Mi annak a blognak a címe, amiről írtatok?

  93. 2012. október 31. 11:332809.

    Sziasztok!

     

     

    Miniatűr fabábokat, mintha az OBI-ban láttam volna tavaly dobozban

    előzmény:
    tutusatu (2791)
    2012-10-30  21:18
  94. 2012. október 31. 10:462808.
    De jó, én is ilyesmit csinálok idén, csak mg nem tudom, hogy zárjam le. Ráadásul én mindig csak az adott napiba teszek ajándékot, viszont ez úgy mutatna, ha elöl mind le lenne zárva, hogy ráírhassam a számokat. Lehet, hogy hátul nyitva hagyom?
    előzmény:
    Kisbogár (2805)
    2012-10-31  09:27
  95. 2012. október 31. 10:262807.

    Bizony jó nagy ttestvérnek lenni, gyakorlatom van benne

     

    Majd átgondoltok néhány dolgot, mikor a mami csak az én felügyeletemmel enged el bulizni

     

     

    komoly dolgok:

    1. most jöttem haza a városból, reménytelen volt bármely üzeltben is vásárolni, nem hogy nézelődni

     

    2. nem túl sok karácsonyi dekoráció van kirakva, néhány csomag tavalyról maradt szalvéta meg üveggömb a kínálat

     

    3. a karácsonyi dekoráció felelősségétebben a pillanatban adtam át a fiamnak és a barátnőjének, én csak kritizálni fogom,  anyós lettem

     

    4. meghozta a futár a férj ajándékát, már csak egy glóriát kell vennem neki, mert azt találta mondani, hogy "glóriát érdemlek, mert kíbírom melletted" nem értem mire gondolhatott

     

     

    előzmény:
    sziga (2803)
    2012-10-31  08:11
  96. 2012. október 31. 10:112806.
    Nagyon tetszik a tányéralátéted. Horgolva van?
    előzmény:
    Écus (2772)
    2012-10-30  17:48
  97. 2012. október 31. 09:272805.
    Nézzétek wc-papír gurigából adventi, szuper egyszerűek.
  98. 2012. október 31. 08:302804.
    December 13-ig kéne odaérni az ajándéknak
    előzmény:
    Doti (2799)
    2012-10-30  22:56
  99. 2012. október 31. 08:112803.
    Eira: hehe, neked kell kitaposnod az ösvény, megküzdeni a mamasárkánnyal a vélt és valós jogaidért, mi meg a két hugi kényelmesen végigsétálunk a kitaposott úton és már sokkal hamarabb elérjük azt amiért neked sok-sok évig kellett várni. És jól kilpetykálunk este elalvás előtt  Ugye milyen jó nagytesónak lenni?
    előzmény:
    Eira (2801)
    2012-10-31  07:11
  100. 2012. október 31. 07:132802.
    menj csak be, és fotózz, legalább a nyálcsorgatás élménye legyen meg + nekünk is
    előzmény:
    tutusatu (2789)
    2012-10-30  21:11

Címlap

top