Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Így állítsd le a hisztit!

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. november 13. 15:06
Minden hiszti megoldható szép szóval, vagy időnként indokolt, ha eljár a szülő keze? Soltész Kriszta pszichológus szerint a tettlegesség helyett hatásosabbak az empátiára épülő módszerek.

Nők Lapja Café: Így állítsd le a hisztit!
  1. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2013. január 14. 22:591531.
    Nem a pelenkától sebesedik ki, hanem a ritka pelenkacserétől, esetleg a használt krémre érzékeny a kicsi.
    előzmény:
    Bibige (1529)
    2013-01-14  22:45
  2. 2013. január 14. 22:571530.

    "Szerinted hany eves koraig fer bele a Te nevelesi modszeredbe, a pofon, a fizikai bantalmazas? 25, esetleg 35 vagy siman kaphat akar 45 eves koraban is?"   

     

     

     

    Nos, az én nagymamém szomszédasszonyának anno, a hetvenes években bizony, még a felnőtt fiai verése is belefért. Együtt élt a nős fiával, és még azt is megverte, ha nem úgy viselkedett, ahogy szerinte kellett volna.

     

    Ha a legényember fia meg későn ért haza, kapott pár ütleget az is. A nagymama, aki a ház hátsóbbik részén lakott, volt, hogy az ablakán engedte be a felnőtt unokáját, mert sajnálta. Na, őt azért nem merte megverni a lánya, "csak" úgy lecseszte, hogy rettegett szegény öregasszony. 

     

    Régi, "szép" idők..... 

    előzmény:
    Olasimbo (234)
    2012-11-15  08:51
  3. 2013. január 14. 22:451529.

    Ezt a kettőt, hogy sikerült összehozni?? 

    Anno, amikor kb az én szüleim nagyszüleim születtek, még senki sem nevelt tudományosan gyereket. a gyerek meg azt ette, ami éppen volt.

    Minő bűn, tehéntejet és tojást is.

    aztán mégis 80 évnél tovább éltek...
    Amikor én születtem sem volt semmi tudományos etetés.... sőt..  még a fiamnál sem vitték túlzásba a  gyerekorvosok.

    Amióta túlzásba viszik a tudományt azóta ezerszer több ételallergiás gyerek van.

    szerintem az egész tudományt a babyétel gyártók találták ki, hogy el lehessen adni a babakaját, nehogy allergiás legyen szegény gyerek anyu főztjére... de leginkább nehogymár ne legyen extraprofitja az babakaja gyártóknak.  

    idézet:
    Lillaréka (231)
    2012-11-15 08:43:30
    Én sem értem, hogy képződhet ennyi új gyermekbetegség ebben a mai, modern világban. Állítólag a pelenkától kisebesedett popsi is jóval gyakoribb ebben a szupernedvszívó bugyipelenkás korszakban, mint anno, a feneket vizesen tartó textilpelenkák idején. 
    előzmény:
    Lillaréka (231)
    2012-11-15  08:43
  4. 2013. január 14. 21:081528.

    "Nekem annakidején az anyám azzal okozta a legnagyobb fájdalmat, ha nem szólt hozzám." 

     

     

     

    Bizony, az is igencsak fájó tud lenni. Egyszer egy pszichiáternő nyilatkozta, hogy a kislányt, aki a páciense volt, a szülei egyszerűen levegőnek nézték, mert a vártnál jóval rosszabb érettségi bizonyítványt vitt haza. Ezután nagyritkán ha szóltak is hozzá, csak magázódva, és heteken keresztül csak a legszükségesebbeket. Ekkor került a lányka a kórházba. 

    előzmény:
    asproval (1501)
    2012-11-30  09:14
  5. Torolt_felhasznalo_164954
    Torolt_felhasznalo_164954
    2013. január 8. 09:451527.
    Ez a topik már bealudt.
    előzmény:
    Bibige (1526)
    2013-01-08  01:45

Címlap

top