Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Dévényes tapasztalatok

pannika:)
Létrehozva: 2013. január 8. 19:46

sziasztok,

azért indítottam ezt a topic-ot, mert sajnos elég sokan rossz véleménnyel vannak a Dévény módszerről. Épp az előbb olvastam egy koraszülöttes topicban, hoyg valaki felvetette, hogy van-e olyan dévényes, aki azt mondja, hogy felesleges hordani hozzá a babát, mert nincs semmi baj? 

  

mert én ismerek egy iylen dévényest, bár a mi kapcsolatunk is azzal indult, hoyg a kisfiamat kezelte. 3 hónaposan a gyerekorvos feszességet állapított meg nála ( semmi komolyabb jele nem volt, tudott szopizni is), majd elmentünk neurológiára, ahol szintén enyhe feszesség volt a diagnózis. Ezek után jutottunk el a helyi dévénes gyógytornászhoz, aki miután megvizsgálta, elmondta, hogy mennyiben tud segíteni a torna, de természetesen az én döntésem, hoyg akaro-e, max nem lesz élsportoló a gyerek. Ezek után kb 4-5 hónapig jártunk hetente 1xmajd havonta, és már nem is kell mennünk. Kisfiam időben kúszott, majd mászott, 11 hósan magától elindult, most 16 hónaposan teljesen stabilan jár, lépcsőzik, szalad... 

Nem éreztem sem kényszernek, sem lehúzásnak a tornát, kezelt engem is a gyógytornász mert a szoptatás alatt beállt a könyököm, 3 alkalom alatt rendbe tette. 

Nem mondom, hogy ez a módszer egy csoda, de nagyon hasznos tud lenni bizonyos esetekben. Úgy látom alapvetően azok a szkeptikusok vele szemben, akik személyesen nem tapasztalták meg... 

 

Kiváncsi lennék mások véleményére, tapasztalataira is.. 

  1. 2013. december 12. 14:0430.

    Szia!

     

    Nekünk is ugyanez a problémánk. A bal arca laposabb a kislányomnak. Jövőhéten megyünk mi is Dévény gyógytornára. Azt szeretném megkérdezni, hogy a tornától elmúlik ez az asszimetria vagy ez maradandó? 

     

    Andi 

    előzmény:
    AlmaLatina (27)
    2013-09-25  14:51
  2. Torolt_felhasznalo_652128
    Torolt_felhasznalo_652128
    2013. szeptember 25. 21:3729.

    Érdekes, mert amit írtál azt én is hallottam. Isermősenk olyanokat mondott a  Dévényes gyógytornász, hogy a gyerek járni sem fog tudni, meg sokan mesélték köztük a gyerekorvos is, hogy szereti riogatni az embereket.

     

    Az én fiam is oldaltartásos kicsit, elmentünk a fent is említett gyógytornászhoz és megvizsgálta. Én az elején leállítottam, amikor ki akarta hozni, hogy a gyerek oxigénhiányos, mert nem sírt fel azonnal, csak pár másodperccel azután, hogy kiemelték. (császár volt). 

    Ugyan azt a diagnózist mondta a fiamra, amit a csípőszűrésen is, kötött a bal oldal kicsit, nem kell tornára járni, csak ezt azt csinálni. 

    Kíváncsi leszek, lassan eltelik az 1 hónap. 

    Amúgy szerintem javult sokat, de még csak 4 hónapos, nagyon korán látszott ez a kötöttség. 

     

    Nem tudom, de nekem az fura, hogy a teljesen egészséges gyereket Dévény tornára járatják, tornáztatni otthon is lehet, a túl korai mászás, járás meg baromi felesleges. :(

    előzmény:
    Babyface83 (28)
    2013-09-25  20:28
  3. 2013. szeptember 25. 20:2828.

    Nekem van személyes rossz tapasztalatom, több oldalról is.
    Nekem egy izombetegségem van. Ezt csak tinikoromban tudták diagnosztizálni, addig megfordultunk sokféle szakembernél, köztük Dévényesnél is. A Dévényes persze tuti biztos diagnózist állított fel, és állította, hogy rendszeres kezeléssel rendbehoz. Évekig kezelt nagyon is rendszeresen (még a mai napig is emlékszem, hogy végigordítottam az egészet, nagyon fájt főleg a masszázs), de javulást persze nem értünk el. Bár a Dévényes szerint igen, olyan dolgokat könyvelt el javulásnak, amik előtte is teljesen jól mentek.

     

    A kisfiam mozgásfejlődése picit lassan zajlott, de még nem kórosan. (8 hónaposan kezdett kúszni, 1 évesen mászni és felállni) Látta Dévényes, közölte, hogy mindenképp szüksége lenne kezelésre, még olyan is elhagyta a száját, hogy ha nem viszem kezelésekre, akkor mozgássérült lesz. Ez után nem sokkal jártunk fejlődésneurológián (más okból), a neurológus alaposan megvizsgálta a gyereket, és azt mondta, hogy ha az ő gyereke lenne, nem vinné kínoztatni Dévényeshez, mert szerinte teljesen rendben van a gyerek, csak kicsit lusta, de nem szabad erőltetni, siettetni, a legjobb lenne neki ha hagynánk fejlődni a saját tempójában. A neurológusra hallgattam és igaza lett, a fiam most 19 hónapos, biztosan jár, néha szalad.

     

    És még valami, ami nekem nagyon tetszik. Mostanában rengeteg anyukától hallom, hogy azzal dicsekszik, hogy mennyire jó, hogy hordja Dévényeshez az amúgy teljesen egészséges babáját, mert a gyerek már 6 hónaposan áll, 8 hónaposan szalad stb. Nagyon károsnak tartom a mozgásfejlődés erőltetését, siettetését. Az állás, járás erőltetése komoly problémákat okozhat a mászós időszak lerövidülése miatt. 

  4. 2013. szeptember 25. 14:5127.
    A ferde nyak problémát nagyon sokan lekicsinylik. Az én babám sajnos Torticollis-os - ez a ferde nyak latin neve. Az ok a pocakban kényszertartás., de kialakulhat a születés után is, ha az anyuka nem fogatja eleget a babát. Az én babám tünetei nagyon sokszínűek voltak és nem üvöltött a gyerek, hogy neki valami baja van, hanem alattomosan nőtt a probléma  aháttérben. Az első jel az volt, hogy 3-5 perc szopizás után elaludt a cicin, úgy kb 1 órát is képes volt ott aludni, nagyon drágán szundizott, úgy tűnt, nagyon jól érzi magát. Persze a következmény az gyorsan befigyelt, nem is volt tejcsike és tápszeres lett igen gyorsan. A gyerekorvos lesajnálta a problémát, megnézte hogyan cicizik a fiam és hiába mondtam, hogy 0-át eszik a ciciből, szertinte tökéletes volt minden, csak lusta a gyerek és türelmetlen az anyuka, nem kell annyit mérlegelni, rekjam el a mérleget. A hiba az volt, hogy 1 hónapig hittem neki (amíg a gyerekem a 10% le nem fogyta), ha nem hittem volna, talán tejcsike is lett volna egy időben elkezdett Dévény torna mellett. A második tünet az volt, hogy amikor hasra tettem, mindig ugyanabba az irányba fordította  buksit. Egyébként kiegyensúlyozott baba volt, sose sírt, nagyokat szundizott, hasfájása sose volt. A harmadik tünet párhuzamosan jött a másodikkal. minden nap többzör tornáztattam újszülött korától finoman és megfigyeltem, hogy a jobb karját sose nyújtja ki, a könyök izület mindig be van hajlítva. ah felébredt, ő nagyokat nyújtózott, olyankor gyönyörűen ki volt nyújtva mindkét keze, de ha én fogtam a kicsi kezét, mindig hajlított volt. ezzel együtt a kis lábai is sokszor hajlítva voltak, ha ülő helyzetbe felhúztam, gyönyörűen hozta a kobakot, de párhuzamosan hajlította a térdeit is. A nagylábbujjai élesen, v alakban mindig be voltak hajlítva, tornáztattam, maszíroztam azokat is, mondtam is a páromnak, hogy fogunk erre a lábikára mi cipőt húzni, ha így áll a nagylábujj. A következő tünet, hogy már háton is igen sokat ugyanabba az irányba tartotta a kobakot. Forgatta ő a fejét ha játék után nézett, de egyébként egy oldalt preferált. A gyerekorvos szerint tök egészséges volt, ezek nem tünetek voltak, ez a gyerek ilyen. A következő lépés az volt, hogy elkezdett romlani a buksi emelés hason fekve, holott az idő előre haladtával ennek ugye fejlődni kell. Ezen a ponton a gyerekorvossal szembe menve az interneten körbenéztem és rátaláltam a torticollisra. Másnap vittük az ortopédiára, ahol megkaptuk leírva is, mint diagnózist. Irány a gyógytorna. Dévény alapítványnál kaptunk egy nevet, 1 hét múlva már ott is voltunk. Emelett én a babámat Richtofit sportkrémmel masszíroztam - a nyakát, és ez határozottan jó volt. A Dévény torna nálunk nagyon bevált. Ott aztán egyértelműen megláthattam - sajnos - hogy a babámnak fáj a nyaka, az állkapcsot mozgató izmok, a fél arca és a fél homloka. Még a szemöldöke is asszimetrikus volt, amit én észrevettem, de ezt sajátosságnak gondoltam. Hát sajátosság is volt, a fered nyak következtében az azonos oldali megrövidült és spasztikus izmok elhúzták a többit, a gyerek kezdett féloldalas lenni. Már az első torna nagy változást hozott - a nagylábujjak gyönyörűen egyenesek lettek és a lábfej sem állt többé fordulva. 4 tornán vagyunk túl, a kisfiam görcsös izomzata egyre lazul. Csodálatosan fejlődik, nagyon gyorsan, minden torna után újabb és újabb dolgokra képes, amit nagy örömmel csinál is. Deréktól lefelé már szinte tökéletes az izomzata, a combizmai még kicsit feszesek, de óriási a különbség. Torna nélkül sose tudott volna felülni, mivel nem tudta fizikailag kinyújtani a lábait. Feszesség már csak az egyik vállizületben van és a nyakincában. A fejét nem teszi le hason fekve, ami ugye megnehezíti a mozgását, így nehezebb forogni. Ő azért ezt is megoldotta, pörög  forog 4 hónaposan, nagy a mozgásigénye. Egyébként továbbra is eg ynagyon nyugodt, ne sírós, sokat nevetős, nagyokat evő és alvó baba. Sokan nem ismerik el a Dévény módszert és sok orvos sajnos azóta nem fejlszetette magát, mióta megkapta a diplomáját, pedig a világ változik és a tudomány fejlődik és miért is kéne egy gyereknek kevésbé ügyesnek vagy kevésbé szépen írónak, stb lennie, ha nem muszáj. Én elhiszem, hogy bénán és ügyetlenül is élni kell és vannak gyerekek akik így nőnek fel, meg sokat hallottam a mondást, hogy nincs is szükség, hogy annyi agysebész legyen a világban, valakinek portásnak is kell lennie, de szerintem ha valaki már portás, ámbár legyen az, ha egyébként egy boldog ember, mert például hosszútávon meg tudja őrízni az egészségét, mert szeret és tud mozogni.
    előzmény:
    eda-1952 (15)
    2013-01-09  11:07

Címlap

top