Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2014 esküvő

ANAEL
Létrehozva: 2013. Április 29. 20:15

Kedves Menyasszonyok!

 

Nekem jövőre lesz az esküvőm, de már most szervezkedek, helyszínt nézegetek és izgatott vagyok. :)

 

Ha nektek is jövőre lesz az esküvőtök, akkor írjatok, osszuk meg egymással a tapasztalatokat.

 

És lányok, ha valakinek idén lesz, vagy volt a lagzi, várjuk a tippeket, tanácsokat! :)

 

Köszönjük 

  1. 2014. január 20. 09:35876.

    bocsánat, ezek szerint tudtam, csak 5 perc késéssel jelent meg! 

    Kitörölni lehet vhogy? 

    előzmény:
    jucicica (875)
    2014-01-20  09:28
  2. 2014. január 20. 09:28875.
    csak én nem tudok írni?
    előzmény:
    rosiene (869)
    2014-01-20  08:35
  3. 2014. január 20. 09:22874.

    @Zimbo: Tééényleg? Megkérdezhetem, hogy a tietek mikorra van belőve? 

    Nagyon szimpatikus volt - szerintem a tulajbácsi, vagy húsz percet beszélgetett velünk.

     

    Szénabálát szerintem az ottani helyszín biztosította, a Sipito pihenőpark.

    Színes szélforgók voltak beleszúrva. 8megpróbálok képet keresni, de elég rég volt az esküvő, nem tudom, h megvan-e annak a telomnak a mentése)

     

    Volt azért sok kiállító, de valahogy nem tudom.. az biztos, hogy a taft anyag, ami tetszik. arra rájöttem. És, ne díszített legyen, hanem anyagában csavart - ha így értehető. 

    Én sem vagyok törékeny agár (by Grimkata :D) szóval lövésem nincsen, hogy rajtam hogyan fognak állni a ruhák.

     

    Nekem is a Pronovias tetszik, az Enzoani meg a Blu-s kiegészítője, valamint honlap alapján a Benjamin Roberts ruhák.

    Nem tudom megmondani, hogy pénteken hova megyek, mert otthon van a rendszerezésre váró prospektushalmok között.

     

    Ti kivel mentek próbálni? Velem a párom szeretne jönni. Én abból a szempontból nem bánom, hogy azért a ruhapróba, meg majd a végleges eredmény sminkkel, hajjal, azért egészen más élmény lesz. Viszont eddig nem  böktünk ugyanarra a ruhára.

    Még az alapvető szempontok sem tisztázottak.

    Amire már rájöttem, hogy nekema taft anyag tetszik. És ne legyen díszített, hanem csak az anyagban legyen érdekes csavarás.

    Mutatok pár tervet.

     

    Páromnak is néztünk öltönyt, de nem voltunk eddig elragadtatva. Kitalálta, hogy jó, akkor ő bőrnadrágban lesz, sportzakóval! :D:D

     

    Többire sajnos nem emlékszem, mert félúton elszállt L

    előzmény:
    zimbo (864)
    2014-01-19  22:58
  4. 2014. január 20. 09:22873.

    @Zimbo: Tééényleg? Megkérdezhetem, hogy a tietek mikorra van belőve? 

    Nagyon szimpatikus volt - szerintem a tulajbácsi, vagy húsz percet beszélgetett velünk.

     

    Szénabálát szerintem az ottani helyszín biztosította, a Sipito pihenőpark.

    Színes szélforgók voltak beleszúrva. 8megpróbálok képet keresni, de elég rég volt az esküvő, nem tudom, h megvan-e annak a telomnak a mentése)

     

    Volt azért sok kiállító, de valahogy nem tudom.. az biztos, hogy a taft anyag, ami tetszik. arra rájöttem. És, ne díszített legyen, hanem anyagában csavart - ha így értehető. 

    Én sem vagyok törékeny agár (by Grimkata :D) szóval lövésem nincsen, hogy rajtam hogyan fognak állni a ruhák.

     

    Nekem is a Pronovias tetszik, az Enzoani meg a Blu-s kiegészítője, valamint honlap alapján a Benjamin Roberts ruhák.

    Nem tudom megmondani, hogy pénteken hova megyek, mert otthon van a rendszerezésre váró prospektushalmok között.

     

    Ti kivel mentek próbálni? Velem a párom szeretne jönni. Én abból a szempontból nem bánom, hogy azért a ruhapróba, meg majd a végleges eredmény sminkkel, hajjal, azért egészen más élmény lesz. Viszont eddig nem  böktünk ugyanarra a ruhára.

    Még az alapvető szempontok sem tisztázottak.

    Amire már rájöttem, hogy nekema taft anyag tetszik. És ne legyen díszített, hanem csak az anyagban legyen érdekes csavarás.

    Mutatok pár tervet.

     

    Páromnak is néztünk öltönyt, de nem voltunk eddig elragadtatva. Kitalálta, hogy jó, akkor ő bőrnadrágban lesz, sportzakóval! :D:D

     

    Többire sajnos nem emlékszem, mert félúton elszállt L

    előzmény:
    zimbo (864)
    2014-01-19  22:58
  5. 2014. január 20. 09:12872.

    napsütéses jó reggelt! :) 

     

    @Zimbo: Tééényleg? Megkérdezhetem, hogy a tietek mikorra van belőve? 

    Nagyon szimpatikus volt - szerintem a tulajbácsi, vagy húsz percet beszélgetett velünk.

     

    Szénabálát szerintem az ottani helyszín biztosította, a Sipito pihenőpark.

    Színes szélforgók voltak beleszúrva. 8megpróbálok képet keresni, de elég rég volt az esküvő, nem tudom, h megvan-e annak a telomnak a mentése)

     

    Volt azért sok kiállító, de valahogy nem tudom.. az biztos, hogy a taft anyag, ami tetszik. arra rájöttem. És, ne díszített legyen, hanem anyagában csavart - ha így értehető. 

    Én sem vagyok törékeny agár (by Grimkata :D) szóval lövésem nincsen, hogy rajtam hogyan fognak állni a ruhák.

     

    Nekem is a Pronovias tetszik, az Enzoani meg a Blu-s kiegészítője, valamint honlap alapján a Benjamin Roberts ruhák.

     

    Ti kivel mentek próbálni? Az én párom ragaszkodik hozzá, hogy ő jöjjön.

    Én nem bánom, mert tulképp az nagyon messze van a végleges látványtól. Ahhoz ragaszkodom, hogy az eskembeskem napján viszont a templomban lásson először!!

    Ja, és tegnap nézegettünk pasas cuccokat is, de nem volt igazán ütős a kínálat. Szóval kitalálta, hogy bőrnadrágban szeretne lenni, sportos zakóval. :D:D

     

    ppuszantás mindenkinek  

    előzmény:
    zimbo (864)
    2014-01-19  22:58
  6. 2014. január 20. 08:52871.
    Nekem azt tanácsolta a szalonos csaj, hogy az ekrü ruhához a vőlegény öltöny barna vagy fekete legyen, mert nem mutat sem a szürke, sem a kék... És ahogy így elképzelem, valóban nem.
    előzmény:
    zimbo (866)
    2014-01-19  23:09
  7. 2014. január 20. 08:49870.

    Ez a szalmabálás dolog nagyon tetszik! Sosem láttam még, de nagyon hangulatos lesz, az biztos!

    Egyik barátnőm tervez esküvőt a természet lágy ölére, át is küldöm neki a képeket. 

    előzmény:
    zimbo (864)
    2014-01-19  22:58
  8. 2014. január 20. 08:35869.

    Nálunk is pillangós lesz az ültetőkártya!

    És nálunk sem lesz külön köszönetajándék, hanem utólag fénykép. A távozós sütin még gondolkozok.

    előzmény:
    Szerenke23 (859)
    2014-01-19  12:13
  9. 2014. január 20. 08:04868.

    Szia itt mindenkinek.A helyszinhez én javasolnák itt,Budapesten gyönyörű helyszínt,illetve éttermet,itt dolgozom,de csak nyáron,minden szombaton,esküvők alkalmával

    Ha érdekel valakit,priviben küldöm a címet,és meg lehet nézni!

  10. 2014. január 20. 07:53867.

    Mi is voltunk most öltönyt nézni szombaton. Igazából már az első helyen tudnánk is választani, volt egy szép sötétkék kétgombos fazon, meg egy sötétbarna háromgombos. A sötétbarna annyira jól áll a páromnak, csak azért dilemma egy kicsit, mert szeretne mellényt is, és az a háromgombosnál annyira nem érvényesül, csak ha leveszi a zakót.

    Nekem is ekrü, vagy talán inkább vajszínű a ruhám,  mellény - nyakkendőt szeretnénk nagyon hasonló színben venni neki. Nekem is van a ruhámból mintám az alapján fogjuk a kiegészítőket megvenni.

    előzmény:
    zimbo (866)
    2014-01-19  23:09
  11. 2014. január 19. 23:09866.
    Ma neztunk nehany oltonyt a paromnak, de olyan tanacstalan vagyok! O nem latta meg a ruhat, tehat nem tudja, mi illene hozza, en meg nem tudok donteni... Van egy kis szin mintam, de ugy erzem, hogy nem sokat segit... A ruha egyebkent ekru. Ti hogyan valasztotok a parotoknak? Milyen szint pl? Ing? Varom az otleteiteket es tanacsaitokat!
  12. 2014. január 19. 23:03865.
    En is hasonloan voltam! Probaltam ruhakat egy szalonban, ahol nagyon szimpi volt az elado, szepek a ruhak, foldre szalltak az arak, de valahogy a kepeken mindig a Pronoviast szurtam ki. Aztan elmenten probalni, ramadtak a ruhat, mit hetek ota nezegettem, nagyon szuper volt, aztan jottek a csipke csodak. A masodik utan meg probsltam parat, de vegul elso v masodik kozott volt a dilemma. Ket teljesen mas stilus. Aztan a masodiknal maradtam, az uszaly miatt es a csipke... Nagyon klasszikus! Egeszen mas rajtam, mint a modellen - azert en sokkal jobban kitoltom... :)
    előzmény:
    grimkata (861)
    2014-01-19  18:24
  13. 2014. január 19. 22:58864.
    Nekunk a Nagyvillamban lesz, megpedig penteken! Csodalatos helyszin, en elsore beleszerettem!

    Nem tudod, hogy honnan szereztek szenabalat arra az eskuvore? Es milyen volt rajta ulni? Esetleg van keped errol? Nagyon kivancsi vagyok, hogy hogyan mukodik eloben a dolog!

    En a La Mariee-ben probaltam, onnan is kolcsonzok. Az arak magasak, de gyonyoru Pronovias ruhaik vannak. Egyaltalan nem gagyi... Egyebkent megertem, hogy mirol beszelsz, en is lattam olyan ruhat! En pont ezert nem akartam netrol rendelni. Akkor nem tudod, milyen minosegu! Persze ha valaki bevallalja, nagyon jol is elsulhet a dolog! Volt mar erre is pelda.... :)
    előzmény:
    jucicica (862)
    2014-01-19  22:15
  14. 2014. január 19. 22:18863.
    Js, nem köszöntem és nem köszöntem el sem. Pedig tudok, csak annyira igyekeztem mindenkinek leírni, amit szerettem volna! :D
    előzmény:
    jucicica (862)
    2014-01-19  22:15
  15. 2014. január 19. 22:15862.

    @Rosiene: majdnem 100%-ig biztos vagyok benne, hogy ez lesz a tengerparti ruha! :) Még van egy kis időm eldönteni, hogy aztán ide is érjen! (Én kicsit a felkarom miatt aggódom, de heti 3* járunk edzeni, és még van pár hónapom) :)

     

    Elviszem nyomtatva a sminket és a csokrot is. Az unokatesóm él kint, ahol lesz az esküvő, remélem vannak neki "beépített" emberei. Szerintem magam számára előnyösen sminkelek, de korántsem vagyok profi, nem merném magamra bízni! :D:D 

     

    Helyszín tekintetében: hmmm olyat szeretnék, ami önmagában jól néz ki, nem kell díszítésre költeni.

     teraszos (nagyablakos) - hajópadlós - vitorlavásznas - nem habos-babos -nem túl díszített (természetes növényzet nagy előny) kb 70-80 főnek.

     Ja, és nem vagyok székszoknyás típus. :)

    @Grimkata: kaptunk pár ötletet, amiket bejárunk. 

    Kistirol- 16.ker; Nagyvillám - Visegrád, Nádas - Vasad

    ja, és átállunk a péntekre. Így nagyobb eséllyel lehet még összehozni.

    Köszi a drukkot, igyekszünk folytatni. :):)

     

    Annyira, de annyira nevettem az agaras dumán! :D:D Óhórrihiáási! :D:D:D:D  

     

    @Zimbo: kíváncsi leszek a szénabálára - az tetszik nekem is!! Én voltam olyan esküvőn, ahol azon ültünk. Óriási volt!

    Meg fogom próbálni szerintem. Kézügyességem konrétan nincsen sajnos :S :D

     

    Ceremóniamester: mi is keresünk. Találkoztunk ma két szimpatikussal. Árra még nem kérdeztünk rá. Elszomorodva hallom, hogy 200-as nagyságrend

     

    @Amelie12: külföldön lesz az Igazi polgári. És utána értelemszerűen rögtön a nászút.

    Egyébként elméletileg semmi nem kell hozzá. 93 dollár. Két nappal előtte elég bejelentkezni. Csak két fényképes igazolvány kell hozzá. 

     

    És ez ma jutott eszembe, hogy az ott készült képeket már ki lehet tenni dekornak az itteni lagzin. Sajnos fotóztam ma a kiállításon egy ötletet, de sajnos homályos lett. :( Nem tudom megmutatni!

     

    @Kiállítás: előre mondom, hogy lesz egy a Symában is februárban!!

    Szóval ötletet gyűjteni mentünk. Ceremóniamestert szerettem volna elsősorban kiszúrni magunknak!! Az első iszonyat jó aurájú volt, de azonnal lelombozott, mert lepasszolt a titkárnőjének.. :S

    Egy másik szintén szimpatikus pedig vagy húsz percet beszélgetett velünk, pedig vasárnap délután volt. :O

    Írtam neki, hogy mennyi lenne az annyi.. Még nem válaszolt .Remélem 150 alatt lesz...

     

    Én most néztem először életemben esküvői ruhát élőben.. Booohoooorzaaaaalmaaaas... Tényleg így néznek ki?? Nem láttam szép anyagot sem, és ezek a bóvli gyöngyök :O

    Mindenesetre egy ruhapróbára megyek pénteken. Olyan lehengerlően felírt a csaj, hogy alig vettem észre. :D Mindegy, próba cseresznye. 

     

    Kifejezetten helyszíneket is néztünk. Nagyvillám nagyon szimpatikus Visegrádon.

    Átütő dolgokat nem láttunk egyébként.  

     

    előzmény:
    rosiene (841)
    2014-01-17  13:35
  16. 2014. január 19. 18:24861.
    Teljedesen egyetértek veled! Nekem sem volt az a leirhatatlan erzes a valasztott ruhánál, de mégis éreztem, h megfelelő lesz a nagy napra, ebben segített a tesom és a két szalonos csajszi. És szerintem is sokat segít ha már a márkát megtalalod. Nekem pl csak a pronovias és az enzoani ruhák tetszettek. Nem mondom, h a többi nem szep, de kép alapján tudtam, h ezek között lesz az én ruhám. És a próba sórán madt nem is engedtem ramadni, hogy ne zavarják megaz erzeseimet. És a masodik ruhánál tudtam, h megtaláltam. Felprobaltam meg utána 4 ruhát, mind tetszett, de mégis visdzahuzott a szívem a másodikhoz. És most már alig várom májust, h rajtam lehessen. Ne gorcsolj rá. Biztos meglesz a megfelelo!ráadásul januártól tele vannak az uzletek a 2014-es ruhakkal. :)
    előzmény:
    amelie12 (860)
    2014-01-19  12:58
  17. 2014. január 19. 12:58860.
    Szerintem ne tulajdoníts nagy jelentőséget az érzésnek. Én először csak annyit éreztem, hogy "na, ez egész jó", mivel a ruha 2-3 számmal nagyobb volt a méretemnél és nem is nagyon tudtam elképzelni, hogy ez most jó lenne-e vagy sem. Aztán egy másik szalonban sikerült egy "csak" 1-2 számmal nagyobbat találnom, akkor már elégedett voltam a látvánnyal. Végül megrendeltem első felvételre a méretemben, mert még ezt az 1-2 számmal nagyobbat sem lehetett volna teljesen rám igazítani az ejtett szoknyarész miatt. Úgyhogy szerintem nézd meg a számodra szimpatikus szalonok kínálatát és ha találsz egy márkát, amiből több is bejön, akkor szűkítsd le a ruhákat asszerint, hogy melyik fazon állna jól. Bár itt páran inkább azt tanácsolták, hogy ne márkát keressen az ember, hanem csak próbáljon, nekem a márka sokat segített a dolog leszűkítésében, mert a márka azért egy stílus is egyben és az emberhez általában nem áll olyan sok stílus közel. Ha varratni szeretnéd, akkor meg még érdemes szem előtt tartani, hogy a ruhának relatív egyszerű szabása legyen, hogy a varrónő meg tudja majd valósítani. Úgyhogy szerintem ne parázz emiatt, előbb-utóbb te is megtalálod a megfelelő ruhát :)
    előzmény:
    Kvakki (856)
    2014-01-19  07:46
  18. 2014. január 19. 12:13859.

    Én pillangós ültetőkártyában gondolkodom :)

     

    A köszönőajándékot feleslegesnek tartom, mi is sütit fogunk adni a távozóknak és utólag esküvői fényképet. 

  19. 2014. január 19. 12:05858.

    Először nekem is ez a ruha volt a kedvencem, de felvéve nem jött be, mivel nagy feneket kerített nekem :)

    Viszont láttam pár hónapja Vaterán

    előzmény:
    jucicica (840)
    2014-01-17  10:29
  20. 2014. január 19. 11:55857.
    Külföldön "igazi" polgári esküvőt terveztek vagy csak egy nem hivatalos szertartást? Mert ha hivatalosan is külföldön akartok összeházasodni, akkor elég durva összegbe is kerülhet, mire beszerzitek a szükséges papírokat és le is fordíttatjátok őket... A maceráról meg inkább nem is beszélnék... Sajnos nekünk nincs más választásunk, mert a párom külföldi, de mire egyáltalán eljutunk az anyakönyvvezetőhöz már kb. 90000Ft-nál fogunk tartani...
    előzmény:
    jucicica (840)
    2014-01-17  10:29
  21. 2014. január 19. 07:46856.

    Mi voltunk a lányokkal, sok anyagot begyűjtöttem ,de okosabb nem lettem. Nagy a választék és több is van, ami tetszik,de muszáj lesz választani.

    Ami a ruhát illeti meg nem jutok előrébb. Próbálgattam, de semmi eredmény. Még mindig nincs meg az igazi. Nem tudom mikor jön az az érzés meg aztán megtudják -e varni rám. Jó lenne ebben is haladni de nekem ez nehéz.

    előzmény:
    zimbo (848)
    2014-01-18  12:37
  22. 2014. január 19. 07:38855.

    Mi voltunk ,semmi extra nem volt .Mintha elmennén kvacsizni. Kihiozták a levest, majd a másodikat megettük  aztán jött a desszert. 

    ÉS vége:-) Nálunk nem csinbáltak nagy cécót belőle.

    előzmény:
    Akini (853)
    2014-01-18  21:19
  23. 2014. január 18. 21:40854.

    @jucicica: ne hagyd, hogy eltántorítson a helyszínprobléma az esküvő szervezéstől!  

    Kiállításon sem lett meg a megfelelő helyszín? Fel a fejjel! 

     

    Köszönöm egyébként a hajpánt dícséretét, nagyon én vagyok, alig várom már hogy élesben rajtam legyen! Addig a szekrényben pihen 

    A válaszott ruha csodás, és a smink egy álom! :) Egyébként  nálam is én magam fogok smineklni a nővérem segítségével! Minden nap sminkelem magam, így már nem jelent kihívást! :)

     

    @zimbo: Minden nagyon szuperül alakul nálatok is! Egyedi ötlet a szalmabála! Még nem is láttam!  

    A ruhád egy álom, én is felpróbáltam Őt! Nagyon szép! Egyébként ezek a modellek nagyon agarak, egy normális méretű testen sokkal szebbek a ruhák! Én nem vagyok 50kg, két terhesség után már sajnos nem a legszebb az alakom, de mégis mesésen szépnek éreztem magam az összes próbált ruhában!

    Nagyon várom,hogy az esküvő után a saját képeinket mutogathassul ilyen büszkén! 

     

    Ma kaptunk a lagzi helyszínről képeket, hogyan néz ki esküvői díszben, mondhatom,hogy csodás.  

  24. 2014. január 18. 21:19853.
    Volt mar vmelyikotok a helyszinenek probavacsorajan?
    Hogy megy ez? Ott ulsz X orat es falatozgatod vegig a teljes listat, ami majd egesz estes lesz a nagy napon?

    Hamarosan megyunk es elkezdtem agyalni,vajon mire szamitsunk.
  25. 2014. január 18. 20:23852.

    Nagyon szép ez a ruha (is) :). És a szalmabálás ötlet is irtó jópofa. 

    Fátyol tekintetében Ebay-en is érdemes körbenézni, ez kevesebb kockázat, mint a ruhákkal, és biztos normálisabb áron is van - nekem a szalonban csak a bérlésre mondtak 10.000 Ft-ot.  

    előzmény:
    zimbo (851)
    2014-01-18  13:14

Címlap

top