Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2014 esküvő

ANAEL
Létrehozva: 2013. Április 29. 20:15

Kedves Menyasszonyok!

 

Nekem jövőre lesz az esküvőm, de már most szervezkedek, helyszínt nézegetek és izgatott vagyok. :)

 

Ha nektek is jövőre lesz az esküvőtök, akkor írjatok, osszuk meg egymással a tapasztalatokat.

 

És lányok, ha valakinek idén lesz, vagy volt a lagzi, várjuk a tippeket, tanácsokat! :)

 

Köszönjük 

  1. 2014. január 27. 08:101051.
    Hú, de nagyon ügyes vagy! Gratulálok hozzá, nagyon szép lett! :)
    előzmény:
    zimbo (1033)
    2014-01-25  00:43
  2. 2014. január 26. 22:331050.
    Szia! Hol tartjátok az esküvőt? :)
    előzmény:
    .::::::. (1045)
    2014-01-26  00:00
  3. 2014. január 26. 22:041049.

    Nagyon ügyesek vagytok - csak csatlakozni tudok a többiekhez, és a további ötletek is nagyon jópofák, köszi :)

     

    Többiektől is kérdezem, Ti mennyi idővel az esküvő előtt tervezitek a meghívó-osztást? 

    előzmény:
    zimbo (1033)
    2014-01-25  00:43
  4. 2014. január 26. 19:491048.
    Hű, elképesztően ügyes vagy és kreatív. :)
    előzmény:
    zimbo (1033)
    2014-01-25  00:43
  5. 2014. január 26. 18:441047.
    DJ Brunot jó szívvel ajánlom, csak jó bulik voltak vele...:)
    előzmény:
    alma.. (1046)
    2014-01-26  15:42
  6. 2014. január 26. 15:421046.

    Sziasztok!

     

    Gratulálok a 2014-es menyasszonyoknak! :) Nekünk is idén augusztusban lesz az esküvőnk a Balaton-parton! Mivel a lánykérés karácsonykor volt és külföldön élünk, még elég kezdetleges állapotban állunk a szervezéssel... Amit tudunk, hogy DJ-t szeretnénk, tudnátok ajánlani valakit? Mert a netes oldalak agyon dicsérik magukat, de én szeretek úgy választani, hogy másnak már pozitív tapasztalata volt velük.. Retró bulit szeretnénk, elég sok konkrét elképzelésünk van, hogy milyen számok legyenek... Valakinek ismerős, saját tapasztalat?

     

    Köszi :) 

  7. 2014. január 26. 00:001045.
    Mi Belgiumban élünk, és a 11. kerületben lesz az esküvö, a 2 szertartas és a lagzi is.
    előzmény:
    zimbo (1029)
    2014-01-24  23:17
  8. 2014. január 25. 18:251044.
    Ez a szívecskés nagyon ötletes, ez már tetszik is. Mi eddig vendégkönyvben gondolkodtunk, de lehet módosítunk ,megmutato ma vőlegényemnek is, kíváncsi vagyok mit szól.
    előzmény:
    zimbo (1039)
    2014-01-25  12:58
  9. 2014. január 25. 18:211043.
    Nagyon szép és ötletes, gratulálok!
    előzmény:
    zimbo (1032)
    2014-01-25  00:21
  10. 2014. január 25. 13:101042.

    Most epp azon filozok, hogy milyen alternativa lehetne a gyertyagyujtas (mivel kint lesz, ezt nem javasoljak), illetve homokontesre...

    Ez egy otlet, ami nagyon tetszik...

    Irni egymasnak egy levelet, dobozba tenni egy uveg borral (akar az eskuvo eveben keszulttel vagy a megismerkedes eveben) es vagy akkor kibontani, amikor nehezre fordulnak a dolgok vagy egy bizonyos evfordulon...

     

    Az anyakonyvvezeto mondta, hogy volt egy par, aki kis fakat ultetett. A szulovarosukbol vittek hozza foldet es azt ontottek egybe. Szerintem ez is tok jo, bar kell hozza kert, hogy aztan ki lehessen ultetni a fat. Azt hiszem, ezt azdtak szulokoszontonek is. Szerintem nagyon eredeti!

     

     

  11. 2014. január 25. 13:031041.
    Tetszik ez az ujjlenyomatos is... Nagyon kreativak lehetnek a vendegek, persze ezt nem lehet a falra akasztani, ugy, mint a kepet!
  12. 2014. január 25. 13:011040.
    Az az otlet is nagyon tetszik, hogy az 1 eves, 5 eves es 20 eves (vagy barmilyen evfordulot megnevezhetunk) evfordulora irnak uzenetet a vendegek es majd akkor nezzuk csak meg!
  13. 2014. január 25. 12:581039.

    Korabban valaki emlitette a kulonleges vendegkonyvet...Gyujtottem par otletet, nezzetek meg, hatha valaki ihletet merit beloluk...

     

    Az ujjlenyomatos otlet nekem is tetszik! Ket gondom van vele, az egyik, hogy a tintas ujjat le kell mosni utana...a masik pedig hogy max egy-ket szo fer az alairas melle...az utobbit ki lehet kerulni egy masik otlettel, ahol jotanacsot vagy jokivansagot irhatnak valamilyen formaban...kepespapra, konyvbe, uvegbe zarva...stb 

  14. 2014. január 25. 12:441038.
    Meselj mindenkeppen, kivancsian varjuk!!!!
    előzmény:
    jucicica (1036)
    2014-01-25  12:38
  15. 2014. január 25. 12:431037.

    Koszonjuk!

    A tervezes sokkal tovabb tartott, mint a kivitelezes! Plane, hogy probaltunk viszonylag olcso alapanyagokat beszerezni. Rengeteget kutattunk ehhez!

    A legnehezebb lepes nem is latszik a kepeken...a barna papir raragasztasa a lilara (a szinek nem jonnek vissza jol sajnos) volt a legnehezebb, mert amikor meghelytottuk, akkor kicsit felpuposodott vagy meggyurodott. Aztan ugy dontottunk, ez resze a handmade-nek, de senkinek nem tunt fel igazan! :) 

  16. 2014. január 25. 12:381036.

    ó, gyönyörűek a meghívók! :) Nagyon tetszik!!!! 

    Ilyen jó kézügyességed van?

     

    Hát a fogyás az nálunk is nehéz, mert khmmm nem főzök rosszul és a párom, aki ugye testépít háromszor vacsorázik. :O

     

    Citromos vizet mi is most kezdtük, de egyelőre azt már elmondhatom, hogy kiváló ébresztő!

     

    Na most indulunk a helyszínre, Etyekre. Este mesélek. Remélem pozitívat! 

    Please fingers crossed.

     

    @Grimkata: mennyi idősek a lánykák? 

    előzmény:
    zimbo (1031)
    2014-01-25  00:18
  17. 2014. január 25. 09:301035.

    @zimbo  nagyon ügyesek vagytok! eza aztán az egyedi meghívó! 

    Hát a mienk ennél jóval egyszerűbb :)

    Gratulálok az ügyességedhez. Én is próbálok ügyeskedni, de csakéjjel van rá lehetőség mikor a gyerekek alszanak, mert ssemmi nem maradna egyben :)

     

    Majd mutatok én is képeket! :) 

    előzmény:
    zimbo (1033)
    2014-01-25  00:43
  18. 2014. január 25. 09:031034.

    Ezek gyönyörűek!!! :)

     

     

     

    előzmény:
    zimbo (1033)
    2014-01-25  00:43
  19. 2014. január 25. 00:431033.
    Ezt pedig a tanumnak keszitettem...
  20. 2014. január 25. 00:211032.
    Meghivo - Igy keszult folytatas...
  21. 2014. január 25. 00:181031.
    Meghivo - Igy keszult...
  22. 2014. január 24. 23:241030.
    Nem kis borond, csak tudod, vannak azok a kis katyak, amiket ajandekhoz szoktak csatolni (illetve nem papir verzioban borondhoz) es 3 olyat dekoraltunk csipkevel es szivecskes lyukasztoval es ezekre kerultek az extra infok. Mutatok kepet, megkerem a parom, hogy mutassa meg, hogyan kell atmeretezni a kepeket...

    Na, nalunk is az a baj, hogy bar probslok odafigyelni, hogy mit hogyan eszek, azert komoly dietaba nem fogtam meg sosem. A parom mellett nehez, na meg probalok 2 napra fozni, a salataval meg ez lehetetlen... De a mozgast most nagyon elvezem! Hatha nalam is beindulnak azok a kilok es legurulnak...

    A citromleves vizet mindig elfelejtem, pedig tenyleg, az hatekony! Es meg szeretem is! Na, holnap azzal kezdem a napot...

    Mi egyebkent Angliaban elunk....

    előzmény:
    jucicica (1026)
    2014-01-24  19:28
  23. 2014. január 24. 23:171029.
    Igen! Nagyon hasonlo a helyzet! En tavaly februar kornyeken kezdtem otletelni helyszinileg, aztan amikor aprilisban otthon voltunk, akkor korbejartuk oket. Aztan ugy dontottunk, Visegrad lesz! Nektek hol lesz az eskuvo?
    Mi is aprilisban megyunk legkozelebb, akkor kell majd talizni a dekorossal, ceremonia mesterrel, fatyol keszitovel (meg egyikre sincs konkretum), kene proba frizura es smink, ha belefer jegyesfotozas es meg tuti van vmi, amit kihagytam! Tudom mar, probavacsi!
    Szerencsere a fotos, zenekar, anyakonyvvezeto nalunk par pipa. A ruham is megvan...
    Aprilis utan meg majus vegen megyek haza par napra, akkor lesz s lanybucsum, aztan julius vege/augusztus es az mar az eskuvo finise...
    A tancot mi itt tanuljuk majd. Mi egyebkent is tancolunk, uh mar nagyon varjuk, hogy valami rutint tanuljunk!
    A viragokat a nagynenem koti majd es anyu kertjeben nonek majd tobbnyire... Szeretnek egy dekorost is, mert az osszdekoracio azert nagy falat, es tobb emberes, de mar sok otletem van. A pinterest szuper inspiralodni!

    Ti hol eltek kulfoldon?
    előzmény:
    .::::::. (1027)
    2014-01-24  22:14
  24. 2014. január 24. 22:241028.
    Még ezt az ajandékozast se nagyon latom at. Nalunk lesz menyasszonytanc, de nem szeretnénk kikötni senkinek, hogy csak pénzt adhat, mert vannak szegényebb vidéki rokonok is, pl. az egyik festö. Nyilvan jobban örülnénk ha festene egy szép képet, mint ha adna 500 ft-ot. Meg apukam kitalalta, hogy autot szeretne venni nekünk. Ezekkel nincs is gond, viszont remélhetöleg nem akarnak mosogatogéppel vagy étkészlettel meglepni minket, amit nem fogunk tudni kihozni magunkkal. Akkor hogy csinaljuk? Amikor odaadjuk a meghivokat, akkor kérjünk meg mindenkit, hogy lehetöség szerint olyan ajandékot hozzon (pénzt...) amit magunkkal tudunk hozni? Vagy ne mondjunk semmit, bizzunk benne, hogy ök is igy gondoljak? Es mi lesz azokkal akik hoznak ajandékot? Ök kimaradnak a menyasszonytancbol? Vagy oda vmi jelképes összeget dobnak majd? Ez hogy szokott lenni?
  25. 2014. január 24. 22:141027.

    Ugy latom egy cipöben jarunk, mivel mi is külföldröl szervezzük az esküvöt, és nekünk is a szabi miatt az augusztus volt adott. Igy mar jo masfél évvel a tervezett idöpont elött elkezdtük a szervezést, vagyis 2012 karacsonyan.

    Legutobb a téli szünetben voltunk otthon, és ugy tünt nagyjabol mindent sikerült is leszervezni, de a következö, aprilisi latogatasunk alkalmaval is lesz még böven dolgunk.

    Egy hét alatt kell a következöket intézni:

    - felprobalni a ruhamat, amit varrattam

    - talalkozni személyesen a fényképésszel (eddig csak emaileztünk)

    - fodrasznal frizurat probalni

    - befizetni a hivatali dijat (még csak idöpontot kaptunk, csekket nem)

    - az étteremben probavacsorazni

    - jegyesoktatasra menni

    - szétosztani a meghivokat.

    Es akkor még hatra van a tanctanulas is, azt még nem tudom hogy oldjuk meg, még zenét sem valasztottunk.

    Csokorral ti hogy alltok? Kinek milyen elképzelése van? Egyelöre még azt sem tudom hogy lelogos legyen, vagy ilyen kisebb egyszerübb.

    előzmény:
    zimbo (1002)
    2014-01-23  17:47
  26. 2014. január 24. 19:281026.

    @Zimbo: luggage tag-es meghívó?? kis bőrönd volt?? Muuutiii

    Honnan szervezed? (vagyis hol laktok, ha nem titok?)

     

    Néztem a honlapot, sajnos nem volt erről az esküvőről, én meg még nem találtam meg a képet! :(

     

    A fogyás az heti 3* sportolás, 2 hónapig csak vastagodtam, de most végre elindult. Én nem tudok diétázni, szóval inkább azt eszem, amit a páromnak csinálok, csak "mini" adagot. Mondjuk a normál kaja harmadát. (persze kis kanállal piszkálgatva, semmi zaba :D:D:D)

    Meg citromleves víz, és minden agyban dől el téma.

    ez a varázspor! :D:D Próbáld a spirulinát! Én is azt fogom!!

     

    @Tánc:  én is szeretném apukámmal, ő táncoslábú, sztem belemegy. Holnap megkérdezem!

     

    @együttalvás, szokások: Hát én sztem mindent fogok előző éjszaka, csak aludni nem! Izgulós vagyok!! :O:O:O

    Én nem szeretem a muszáj dolgokat, de azt szerettem volna, ha aznap, csak a templomban lát először. Röviden annyit mondott, hogy kizárt dolog! :D

    Mi együtt is dolgozunk, szóval kb 1,5 órák telnek el max egy találkozás között.

    Na majd később úgyis eldől. Mert ugye aznap oda kell menni a helyszínre ellenőrizni a dekort!! 

    előzmény:
    zimbo (1000)
    2014-01-23  17:09
  27. 2014. január 24. 19:081025.

    Halihó!  

     

    @Ajándék:  én nem is gondoltam, hogy vki vesz ajándékot, nem pénzt ad! :O Én még nem láttam soha, ha csak nem volt előre megbeszélve. 

    Én úgy szoktam, hogy vmi kis személyeset csomagolok a borítékra pluszban. - ölelő sótartó, fából faragott pár, .. az adott pár stílusában.

     

    A mai világban már azért mindenki együtt él a másikkal, úgyhogy valóban meglehet minden. Ami nincs meg az a ház, vagy nagyobb ház! :) vagy autó-amit írtatok! :D:D

    (ugye egy vödör téglát meg ne hozzon! :D:D)

     

    Szerintem nem visszatetsző. Vagy csak én már megszoktam a gondolatot!

    A visszatetsző nekem is ez az online! Ez rettenetesen...

    Értem én, hogy mi a cél, de akkoris.  

     

    @Marsitimi: Nézegettem az oldalad, és oltári jó ötleteket találtam. Köszi. :) Jól összegyűjtötted.

     

    @Tánc: vmi közös táncot én is szeretnék. Megpróbálkoznék a vicces formával, mert szeretek romantikázni, de sokszor lesz belőle vmi nevetés. És ez jellemző ránk, szóval ezt kellene a táncban is előhozni.

    előzmény:
    rosiene (977)
    2014-01-23  12:12
  28. 2014. január 24. 17:191024.

    Szia!

     

    Nekunk sajat keszitesu meghivonk van!

    En sokat nezegettem a netet es a pinterestet inspiraciokert...

    A szoveget mi tobb szovegbol vagtuk ossze es alakitottuk at kicsit. A mient egy A4-es lapon (illetve az egy kartonon) van es 3 kicsi luggage tag-et csatoltunk hozza. Az egyiken egy kozos kepunk van, egy masikon szallas ajanlatok, koztuk az amelyikben mi leszunk es sikerult jo ajanlatot kapni ra, majd egy kis szoveg, hogy mit szeretnenk (szinten ugy vagtuk meg, hogy tobb szoveget is neztunk).

    Nekem is tetszik a timeline v program otlete, de mi meg semmit nem tudtunk, mikor belefogtunk a meghivo gyartasba, igy az mar nem kerult a meghivoba.

    Most azon gondolkozunk, hogy legyen-e egyaltalan, mert sok extra koltseg...es akkor menurol es uletesrol meg nem is beszeltunk!

    Csatolok nehany jopofa timelinet, hatha tudtok otletet meriteni...Egyebkent szerintem egy extra, kulonallo laphent is beletehetnentek a meghivoba, akkor akar a nagy napra is magukkal vihetnek az emberek...Csak egy otlet!

    Meg egy gondolat ezzel kapcsolatban...szerintem csak kb idot irjatok ra, mert barmikor csuszhat v valtozhat a program. Persze itt nem az anyakonyvvezetore v a templomra gondolok, de pl a vacsi, torta, tanc...stb valtozhat...

     

    Szivesen csatolnek par kepet a mi meghivo keszitesunkrol, de tul nagyok es nem tudom hogyan kell ujra meretezni...Tippeket varok, ha van valakinek! :) 

    előzmény:
    f-ici (1007)
    2014-01-23  20:16
  29. 2014. január 24. 16:381023.

    Szia!

    Ne haragudj, kicsit lemaradtam az olvasással és csak most vettem észre, hogy kérdeztél:

    az I. kerületben azt mondták, hogy 3-féle zene kell, vagy lehet egy bevonuló és utána valami langyira átkeverni, ami utána végig megy. A 3 féle zene: bevonulás, szülőköszöntés, pezsgőzés. (eket majd a dj-nk fogja szerintem keverni...)

     

    A leírt +extrákon" kívül nem jött fel más. Szerintem ha van egy kislány pl, aki szeretne egy verset mondani a tiszteletekre, akkor biztos meg lehet beszélni,. de az anyakonyvvezető nem vállal ilyesmit. Ketten vannak, és csak valószínűsíteni lehet, hogy ki lesz akkor az "ügyeletes", elég merev volt az egyeztetéskor, akivel összeakadtunk, de reméljük a legjobbakat 

     

    Az Úri utcában most parkettázzák a nagytermet (ami amúgy nagyon szép, kastélyszerű belülről), kb 2 hete költözött oda vissza az anyakönyvi osztály a Kapisztrán térről. 

     

     

    előzmény:
    amelie12 (982)
    2014-01-23  12:30
  30. 2014. január 24. 15:551022.

    Sziasztok!

     

    Kicsit kimaradtam a fórumból, de még mindig aktuális a téma. Július 19-én lesz a nagy napunk, a szolgáltatók megvannak, az elképzelés is, hogy milyen legyen, illetve a zenéket is gyűjtögetem. 

     

    Viszont most jön a ruha kérdés. Még nem igazán döntöttem el, hogy megveszem, vagy kölcsönzöm, szóval nyitott vagyok mindenre. Elsősorban tippeket szeretnék kérni, hogy hová érdemes menni próbálni és hová nem. Budapest és környéke érdekel elsősorban vagy esetleg még Debrecen. 

     

    Nekem az ilyen egyszerű, letisztult ruhák tetszenek, minimális szoknyarésszel. (tehát nem vágyom királylányos ruhára), viszont a legtöbb szalonban csak a nagy habos-babosak vannak. Nem igazán értek hozzá, de azokat pl fel lehet venni a legkisebb abronccsal (vagy anélkül) ? vagy ez egy külön szabású/fazonú, amit én szeretnék? 

     

    Másik kérdés: Mikor érdemes megvenni/lefoglalni a ruhát? mert egyfelől azt hallom, hogy ráér az még, úgyis ingadozik a menyasszony súlya, másfelől, meg minél előbb ajánják.

     

    Előre is köszönöm a tippeket!

     

    m

  31. 2014. január 24. 14:241021.
    Irinánál nagyon szép dolgok vannak, nagyon jó áron. A ruhái 50-60 ezerért vannak, a fátlyak 3ezertől, de akár 15 métereset is tud adni  :) Érdemes felhívni, meg fogja mondani mi, mennyibe kerül.
    előzmény:
    Ipszilon (1016)
    2014-01-24  13:33
  32. 2014. január 24. 14:241020.

    Pont azért magyar dekorosokat linkeltem, mert így életszagúbb.

     

     

    Persze az is érdekes, hogy Elisabeth és Thomas nagy napján mit hoz ki egy dekoros 1 millió forintnak megfelelő összegből egy texasi farmon, de ugye a megvalósítás szempontjából nem segít sokat.

    előzmény:
    zimbo (1003)
    2014-01-23  17:56
  33. 2014. január 24. 13:451019.

    Ipszilon a www.kekcilinder.hu oldalon ott a név, telefonszám és e-mail cím (info@kekcilinder.hu)

    Kaptam Tőle már árajánlatot székszoknyára, fényfüggönyre, asztali dekorra, ha szeretnéd belőni nagyságrendlieg, szívesen leírom. 

     

    Rosiene, megnéztem a fb oldalt, nagyon szép ruhákat készítenek, és ha 60 ezerért ezt meg is lehet venni, az nagyon jól hangzik. Akkor lehetne másik nap a fotózásunk, nem kellene egy napra bezsúfolni mindent.  

    előzmény:
    Ipszilon (1016)
    2014-01-24  13:33
  34. 2014. január 24. 13:421018.
    Bocs, nem láttam a második bejegyzésedet. Köszi :-)
    előzmény:
    Lina1 (1015)
    2014-01-24  13:25
  35. 2014. január 24. 13:381017.
    Nekem van konkrét tapasztalatom. Azt nem tudom, hogy ad-e el külön kiegészítőt, szerintem érdemes megpróbálni. Fb-on megtalálod az elérhetőségét.
    előzmény:
    Ipszilon (1016)
    2014-01-24  13:33
  36. 2014. január 24. 13:331016.

    Lina, esetleg tudnál nekem elérhetőséget küldeni? Akár privátban is. Megyek jövő héten egy helyre árajánlatot kérni, de szeretnék több helyen is érdeklődni.

     

    Irinával kapcsolatban: van valakinek konkrét tapasztalata róluk? Én most fátyolt keresek, és más helyeken (előre rendeléssel) kb. 15 ezer lenne, amit azért egykicsit sokkalok. Viszont áttam, hogy Iriniáknál van elfogadható áron.

    előzmény:
    Lina1 (1014)
    2014-01-24  13:22
  37. 2014. január 24. 13:251015.

    Nem linkelte be az elérhetőséget, szóval www.kekcilinder.hu

     

    Rosiene köszönöm az infót, nagyon kedvező árak, itt Veszprmben 150 ezer körül van a ruha bérlése plusz a menyecske. 

     

    Csináltok vendégkönyvet? Tegnap voltunk vőfélynél és adott egy nagyon jó tippet, vendégfa. A vendégek ujjlenyomatai adnák ki a lombkoronát. Nagyon jól nézett ki. 

    előzmény:
    Lina1 (1014)
    2014-01-24  13:22
  38. 2014. január 24. 13:221014.
    Ipszilon mi esküvőkiállításon találkoztunk dekorossal, aki Nekem nagyon szimpatikus: Már most rengeteg ötletet kaptunk Tőle, pedig még nem köteleztük el magunkat felé. Szerintem az árai is kedvezőek.
    előzmény:
    Ipszilon (1008)
    2014-01-23  20:18
  39. 2014. január 24. 08:271013.
    Szerintem ez a legrosszabb megoldás ajándék ügyileg. Vendégként ennek örülnék a legkevésbé, mert macerás. Biztos nem vette-e már más meg azt a tárgyat? Honnan szerzem be pont azt a típusút?... Az online megoldás csak akkor lehet jó, ha mindenki ért hozzá és van elérhetősége, vagy van valakije, aki megoldja helyette. Itt az idősekre gondolok elsősorban. 
    előzmény:
    f-ici (1007)
    2014-01-23  20:16
  40. 2014. január 24. 08:161012.

    Iriniáéknak a facebook-on fent van minden adat, és egyéb tudnivaló is, a "névjegy" részen: telefonszám, e-mail,...

    Ha nem találod meg, szólj, és átküldöm. 

    Ha jól emlékszem, a menyasszonyi ruhák kb 30-65e Ft-os sávban mozognak, ehhez jönnek a kiegészítők kedvező áron, a menyecske ruhák kb 15-től. Ennek nem tudom a maximumát. 

    előzmény:
    Lina1 (998)
    2014-01-23  16:11
  41. 2014. január 24. 08:111011.
    Nálunk tutira nem lesz beszéd. Mi még csak 1x voltunk olyan lagziban, ahol volt beszéd, de szerintem ott is azért, mert nem volt vőfély. Ahol volt vőfély, ott ő megoldotta, legjobb esetben az ifjú férj 2 mondata után átvette a szót. Lehet, hogy ciki, de az én párom ezt sem fogja bevállalni, én sem vállalnám.
    előzmény:
    marsitimi (988)
    2014-01-23  13:49
  42. 2014. január 23. 21:221010.

    Neten nincsenek ilyen megoldások? Próbáltál keresni?

    Unokatesóméknak netes volt, megpróbálom megkérdezni hol csinálták. De ezt azért lehet érdemes elolvasni:

     

    http://www.eskuvonklesz.hu/web/trendek_es_o tletek/cf2c4c8c20e0fd7e0120ecdc9af10277

     

     

    előzmény:
    f-ici (1007)
    2014-01-23  20:16
  43. 2014. január 23. 20:261009.

    Szia! Ez nagyon függ attól mennyi hely van a meghívón. A miénk valószínűleg csak két lapos lesz (24 centi széles), így minimálra vesszük: idézet, aztán a szöveg, hogy kedves családunk, barátaink, szeretettel meghívunk titeket az esküvőnkre, ami ekkor és ekkor, itt és itt lesz (polgári címe + lagzi helyszín cím), a végére pedig az említett "mit kérünk ajándékba" szöveg. Ha engedi a hely, akkor szerintem jó megoldás a timeline.

     

    Nászajándék lista szerintem szuper ötlet, csak sajnos Mo. nem igazán elterjedt. Talán kényelmesebb a násznépnek is, ha inkább borítékba adja a pénzt nektek, és abból azt vesztek amire valóban szükségetek van. De ez csak az én pragmatikus gondolkodásom :-)

    előzmény:
    f-ici (1007)
    2014-01-23  20:16
  44. 2014. január 23. 20:181008.
    Más kérdés: ismertek megbízható és nem túl borsos áron dolgozó dekorost?
  45. 2014. január 23. 20:161007.

    sziasztok!

     

    nekem a menyecskeruhám kalocsai hímzett mellény+ kötény+ párta illetve egy fehér blúz és egy piros szoknya. Édesanyám hímezte, úgyhogy nekem nagyon sokat jelent, és persze gyönyörű is:)

     

    egy kis segítséget is szeretnék kérni.

    most igyekszem tervezni a meghívókat. az alap konceptió és a díszítés is megvan már. Már csak az a kérdés hogy mi kerüljön bele. Amire én gondoltam

    vers, meghívó szöveg és egy "timeline".

    Aki már túlvan ezen, megírná hogy is van felépítve.

    gondolok arra, hogy egyik oldal meghívószöveg másik oldalra a vers. Kell még valamit beleírni? ti hogyan csináljátok?

     

    illetve ír valaki nászajándék listát? én gondoltam, hogy kellene csinálni, de nem tudom pontosan hogyan... valakinek tapasztalat. Mi inkább szeretnénk ajándékokat kapni, de persze olyat amit mi "választunk".

     

    jó készülődést 

  46. 2014. január 23. 20:101006.

    Köszi a menyasszony/menyecsketáncos gondolatokat :-)

    Mivel már 4 éve együtt vagyunk és 2 éve együtt élünk, közös lakásban, igazából megvan mindenünk. Leginkább babára gyűjtenénk :-)

     

    Egyébként azt gondolom, hogy aki esetleg valami kreatív ajándékkal készülne, az megoldja a módját annak, hogy valamikor az este folyamán odajöjjön hozzánk és átadja. Azért gondolom, hogy a menyasszonytáncos borítékos megoldás jó, mert így is úgyis lenne, viszont nem szeretnénk kétszer "megsarcolni" a násznépet (vagyis, hogy ajándékot is adjon és a menyasszonytáncba is dobjon bele): 2in1 :-D. (tudom, erre ott vannak a sorsjegyes megoldások is)

     

    Meghívóba beleírni az ajándék kérdést: ha magamból indulok ki, akkor én kifejezetten örülök neki, hogyha ez szépen meg van fogalmazva már eleve a meghívóban. Nem kell külön rákérdeznem, nem kell a másiknak magyarázkodnia. Tiszta helyzet. Ellenben tudom azt is, hogy van aki - főként az idősebbek - sértőnek érezhetik, ha ez külön ki van emelve, és nem ők dönthetik el, hogy mit és hogyan adjanak (de igazából mivel fel van szerencsére szerelve mindennel a háztartásunk, nincs sok értelme egy étkészlettel beállítani, és akkor már inkább dobjon be 2000 Ft-ot, nem fogom számolgatni, ki mennyit adott). Amúgy arra gondoltunk, hogy vhogy így írjuk bele a meghívóba a kérést (párom ragaszkodik hozzá): "mivel háztartásunk komplett, kérünk titeket, amit ajándékra szánnátok, a mennyasszonytáncnál a borítékba dobjátok", és ebből egyértleműen kiderül, hogy nem kell külön készülni pénzzel a menyasszonytáncra is.

     

    Egyébként mi sem tartjuk be annyira a szokásokat: nem alszunk külön az esküvő előtti éjszaka; a polgári előtt lett a fotózás is, szóval az uram látni fog már a szertartás előtt is.

     

    Nyitótánc: mi készülünk, de nem egy konkrét koreográfiával, hanem csak egyszerűen egymással táncolunk :-) Mondjuk biztosan kiválasztunk majd előre egy számot, szóval nem lesz annyira ad hoc jellegű.

    előzmény:
    rosiene (977)
    2014-01-23  12:12
  47. 2014. január 23. 18:121005.

    Lattam mar komolybol viccesbe meno elso tancokat, de apa-lanya tancot meg nem! Az en apum szerintem nem vallalna be ilyesmit.

    Mi csak sima tanco(ka)t tervezunk, semmi meglepetes... 

     

    Szerintem, ha apukad bevallalja, akkor nyugodtan!!! Plane, ha a paroddal ugyem megy a dolog...

     

    Jo ez a szam, lehetne ra valami konnyu, jatekos koreografiat kitalalni... 

    előzmény:
    marsitimi (995)
    2014-01-23  14:21
  48. 2014. január 23. 18:041004.

    MIndenkeppen fogunk tancolni, csak meg ki kell talalnunk, hogy mikor es mit, na, meg, hogy mire. Mi rendszeresen jarunk tancolni, uh ez nem volt kerdes, csak annyi kedvencunk van, hogy nem tudunk donteni, ezert is gondoltam, hogy megkerdezem, hogy kinel mi a helyzet! :)

     

    Masik nagy kerdes, hogy magyar vagy kulfoldi legyen a nyitotanc...?! 

    előzmény:
    rosiene (978)
    2014-01-23  12:21
  49. 2014. január 23. 17:561003.
    Nagyon jo! Koszi! Edding meg csak pinteresten talaltam szanabalas kepeket...!
    előzmény:
    zsebordog (970)
    2014-01-22  22:09
  50. 2014. január 23. 17:471002.

    Aha! Tavaly, januar elejen kerte meg a kezem sieleskor! De mar jonehany eve egyutt vagyunk, uh tervreszletek mar voltak a fejemben.

    Mivel kulfoldrol szervezzuk es csak augusztusi eskuvo johetett szoba (nekem akkor van sok szabim), igy masfel evre ra lesz a lagzi.

    Aprilisban azert kezdtem el nezni helyszint, mert nagyobb eskuvo helyszin kellett es nyarra, igy limitalt volt a lehetoseg. Plusz aprilisban voltunk otthon, aztan augusztusban es sok helyen mondtak, hogy a nyaron elkezdik a foglalasokat a kov nyarra...nem akartunk lemaradni. Plusz mi keszitettuk a meghivokat, amibe kellett valami helyszint irni es sok kulfoldo lesz, akinek idoben kellett tudnia, hogy mi tortenik es hol a kov nyaron...szoval helyszin nelkul semmit nem tudtunk volna tervezni, igy meg azert elindulhatott a folyamat...

     

    Mi nem fernenk el a fenti teremben es nyari lagzi leven klassz, hogy a tanc lehet a teraszon. Egyebkent mindketto nagyon tetszik! Tenyleg jofej a tulaj!

     

    Vannak kepek errol az eskuvorol valahol? Honlapon?

     

    Hogy csinaltad ezt a -2.5 kg-t?? Szuper vagy! En is sportolok, de szerintem eletemben nem mutatott meg ennyit a merleg... hihetetlen! Remelem, a valasz varazspor es kuldesz belole...! ;)

    előzmény:
    jucicica (971)
    2014-01-22  22:54

Címlap

top