Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2 keresztnév púp a háton?

levendula1111
Létrehozva: 2013. május 23. 13:40

Véleményeket szeretnék olyan emberektől, akik 2 keresztnévvel élnek.

 

Születendő kisfiam nevén nem tudunk megegyezni a párommal. Mindkettőnknek tetszik a másik által választott név is, de a sajátunkból nem szívesen engedünk.

 

Férjem szerint legyen neki mindkettő, és majd felnőtt korában eldönti melyik tetszik neki jobban, melyiket akarja használni.

Szerintem ez hülyeség, mert ugyanúgy megvan mindkét neve, és általában az első néven szólítják mindig. Ráadásul azt tapasztaltam a munkahelyemen, hogy a 2. keresztnév csak nyűg, bemutatkozásnál nem mondják, aláírásnál nem írják le, és sok esetben hivatalos papírokról lehagyják, ami pedig nem szerencsés.

 

Szóval kérdezem: Van bármi jó dolog abban, hogy valakinek 2 keresztneve van? Egyikről úgymond lemondhat felnőttkorában? Vagy tényleg minden felnőtt nyűgnek érzi, csak a szülők erőltetik, akik hasonló cipőben járnak mint mi?

  1. 2013. május 25. 12:38101.

    Nekem csak egy keresztnevem van, de azzal is eleg problemam van. Szimpla egy nev, de mivel külföldön elek, adodnak vele gondok. A fafejü nemetek nem fogjak fel, hogy en GABRIELLA vagyok, s nem nemetesen Gabriele, s allandoan az utobbi keresztnevre cimezve kapom a leveleimet.

    Hiaba adom meg mindenütt ugy, ahogy hivnak, megis maskent cimeznek. Agyrem!!!

     

    A harom fiam közül kettönek csak egy keresztneve van, de a legkisebbnel nem tudtunk dönteni, igy lett Paul Jakob. A parom nagyapja volt Paul, en a Jakobot szerettem volna. De csak ez elsö neven szolitjuk, mert valahogy annyira paulos a kisfiam..

     

    A parom nagynenjenek gyönyörü neve van: Lili Marlene. Amikor született, volt a haboru idejen egy nepszerü dal, ugyanezzel a cimmel, gondolom, ez volt az ötletado. A ferjen kivül mindenki Marlene-nek hivja, ö csak lilizi.

    előzmény:
    levendula1111 (1)
    2013-05-23  13:40
  2. 2013. május 25. 12:20100.

    Nem olvasok vissza, csak a saját véleményemet írom le. Én utáltam a második nevemet egész életemben, abszolút nem érzem "magaménak", ráadásul mindig mindenhova pluszba odaírni macerás. Nem lehet csak úgy "leadni", az esküvőnél megpróbáltam pedig. Normál névváltoztatási eljárás kellene hozzá.

    Úgyhogy én 1 név-párti vagyok, mind vezetéknév, mind keresztnév tekintetében.

    előzmény:
    levendula1111 (1)
    2013-05-23  13:40
  3. 2013. május 25. 06:5499.
    Otthon meg mindig lehet valaki kiss joskane szimplan minden mas nelkul?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_864957 (78)
    2013-05-24  16:02
  4. 2013. május 25. 06:5398.

    Az en ferjem is magyar de itt nem lehet kiss joskane az ember csak kis mariska, viszont ele teszik hogy mrs. ha nincs ferje akkor ms.

     

    Ennekem csak ausztral utlevelem van es abban mar csak kis mariska vagyok, ugyanis ezzel leptem be anno az orszagba amikor a vizumomat kiallitottak.

     

    Akkor ott megkerdeztek a kovetsegen mivel kiss joskane nem lehettem hogy milyen valtozatot kerek.

     

    es igy lett kis mariska. lehetett volna kis eulalia  de mivel ugye ez volt az elso es ez tul bonyolult volt ezt egyszeruen kihagytam es lett a mariska siman.

     

    De nekem ez nem kerult semmibe mert amikor en jottem ide meg menekultkent jottem es minden okmany stb. ingyen volt a repulojegyeinket is az allam fizette.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_864957 (78)
    2013-05-24  16:02
  5. 2013. május 25. 00:1197.

    Ime az én tapasztalásom: 

     

    Én Anna Mária-nak vagyok anyakönyvezve. Egész gyerekkoromba Marika voltam, a családba, iskolába, mindenhol.

    Fiatal felnőttként olyan munkahelyre kerültem, ahol én voltam a sokadik Marika a csoportban, szóval szimplán elkezdtek Annamarizni, hogy megkülönböztessenek. Ez nekem nagyon tetszett!

    Amúgy utáltam és nyűgnek tartottam a két keresztnevet mindig. Ebből a meggondolásból, elsőszülött fiamnak csak 1 db. magyar keresztneve van, amit ráadásul nem is én választottam, hanem az apja (akitől ezer éve elváltam, szóval mi értelme volt az ő kedvébe járni?)

    Életem során elkerültünk külföldre, angol nyelvterületre. Én szimplán Anna-vá váltam - ez nagyon egyszerű név, könnyű lebetűzni, kiejteni - főnyeremény!

    A fiam kínlodik a magyar nevével, sóhajtozik, lehetett volna valami más is talonba ott neki. Ráadásul, amit én szerettem volna annakidején neki, az itt tökéletes lenne!

    Lett még egy fiam időközben, neki 2 keresztnevet adtunk, egy magyart meg egy univerzálisat. Ő egyelőre a magyart használja 

     

    Végkövetkeztetés: sose lehet tudni  

    előzmény:
    levendula1111 (1)
    2013-05-23  13:40
  6. 2013. május 25. 00:0296.

    Páromnak két keresztneve van. Családi neve rövid, gyakori, első keresztneve nagyon ritka, második gyakori. Gyerekként volt aki az első nevén hívta, de Ő iskolában a másodikat használta, sőt talán az elsőt el is hagyogatta. Felnőttként rájött, hogy családi név + második keresztnév elég gyakori, ezért elkezdte használni a teljes nevét, ami így is "csak" hét szótag. Volt olyan munkahelye, ahol a használt második keresztneve sok embernek volt, ott mindenki az elsőn hívta. Bemutatkozni mindig a teljes nevén mutatkozik be (még ha pizzát rendel, akkor is), ez annyira természetes neki, hogy néha rákérdeznek, hogy az első keresztneve a családi névhez tartozik vagy keresztnév? Általában a második nevén szólítják, de előfordul az első is. Ha valahol szólítják és lemarad a második név nem hiányolja, "hallgat rá". Kapcsolatunk elején tőlem kapott egy becenevet, ami független a neveitől, én azóta is azon szólítom, de ha pl. munkahelyemen említem, akkor a másodikat használom, ha be kell mutatnom én is a mindhárom nevét mondom, ami szerintem szép. Nekem egy gyakori rövid keresztnevem van, de egy nagyon ritka családi névhez elegendő.

     

    Szerintem, ha a három név jól hangzik együtt, és nem iszonyatosan hosszú, akkor minden további nélkül használható.

     

  7. 2013. május 25. 00:0195.

     szió, pl. a Mátka Tamara egy ilyen név

     

    nem pont ez a lányom neve, de a szerkezete hasonló

     

    a köztes neve Lara, de a két utóneve  a vezetéknévvel együtt szolid, nyugodtan elé lehet majd írni, hogy prof. dr.

     

     

    előzmény:
    Ejmiaszösz (88)
    2013-05-24  19:39
  8. 2013. május 24. 23:3394.

    Van egy tippem! Az első keresztnévre nincsen sajnos, a másik kettőre:

     

    ...ré Camille

     

    (rejtett: Réka--- de csak azért gondoltam erre, mert így hívnak:D)

    előzmény:
    Ejmiaszösz (92)
    2013-05-24  20:38
  9. 2013. május 24. 22:2893.
    Mária-Lujza?
    előzmény:
    Ejmiaszösz (92)
    2013-05-24  20:38
  10. 2013. május 24. 20:3892.

    Tudja, hogy két neve van, de nem használja együtt a két nevet. Bemutatkozáskor a családi/baráti körben használt első nevét teszi a vezetéknév mellé; ha el szeretne valakit kápráztatni, akkor ezt kombinációt eljátssza a második utónévvel is. Plusz érdekesség, hogy nála a két utónév találkozása egy harmadik keresztnevet is rejt, de erre még nem hívtam fel a figyelmét. Az első neve ritka és magyar, a második francia eredetű tucatnév, a "rejtett" pedig egy divatos, rövid, jól megjegyezhető név.

     

    Itt a feladvány, kérem a megoldást.  Már az nehezíti a dolgot, hogy a két névből egy divatos, rövid név jön ki.

    előzmény:
    alyobi (89)
    2013-05-24  19:53
  11. 2013. május 24. 20:3791.

    Nyilván nem karakter számban kerekebb a név, hanem összhangzásban.... Számomra. Ennyi.

     

    Miért lenne egy arra hajlamos gyerek többszemélyiségű attól, hogy x ember így hívja, y meg úgy? És a becenevek? Szerintem is túl nagy feneket kerítenek ennek a témának. Létezik olyan ember, akit csak és kizárólag az egy darab keresztnevén szólít mindenki? Kizártnak tartom.

    előzmény:
    semiramis (82)
    2013-05-24  16:51
  12. 2013. május 24. 20:3490.
    Jó ötlet, de nem felel meg a feltételeknek. Az első egy ritka magyar név, a második inkább francia, a kettőből pedig egy rövid név jön ki. Ha jól emlékszem, ez a feladvány. Gyorsan elolvasom, aztán töröm tovább a fejemet.
    előzmény:
    alyobi (89)
    2013-05-24  19:53
  13. 2013. május 24. 19:5389.
    Anna Mária  = Annamária    :-)))
    előzmény:
    Ejmiaszösz (88)
    2013-05-24  19:39
  14. 2013. május 24. 19:3988.
    Könyörgöm, ha nem akarod, hogy egész éjszaka azon törjem a fejem, hogy mi lehet az a két név, amiből egy harmadik is összejön, írd le a megoldást. Komolyan kérem. Kösz, Juc.
    előzmény:
    nektar (81)
    2013-05-24  16:30
  15. 2013. május 24. 19:3487.

    Ilyen nevektől tudok megőrülni. Az ambuláns lapot alá kell írnia a páciensnek, mondom, hogy legyen szíves egy szignót odabiggyeszteni. De Dr. Wesselovszky- Hammerschmidt Tivadar  Kelemenné Dr.  Szépvölgyi-Hidegkuti Eleonóra Henrietta Pötyike nem tudja, hogy az mi, tehát leírja a nevét. Addig én megiszom a kihűlt kávémat, megreszelem a körmömet és feltépem a vénáimat.

     

    Nem kedvelem a dupla keresztnevet, nem jó az indok, hogy majd a gyerek választ. Frászt. Azt fogja használni, amilyen néven hívták eddig. Ha egy nevet kap, ugyanúgy módosíthat akármire, ha életében ez a legfontosabb probléma és persze van rá ideje és pénze.

     

    A lényeg, hogy ne adjunk hülye nevet a gyereknek. Vicces szülők. A Herk család az Eperke nevet adta a lányuknak. Bemutatkozás: herkeperke vagyok. Hogy hangzik ez?

     

    Ma a jaj de magyar vagyok divat van. Valóban vannak szép, régi nevek, és jó, ha a gyakori vezetéknévhez (Kiss, Nagy stb.) különlegesebb keresztnevet választunk.

     

    Bocs, szómenésem lett.  És nem nagyon tetszik az sem, hogy a vezetéknév a házaspárnál a kettőjük neve. Ha jól hangzik együtt, egye kutya, de nem mindig van így. Minek hívjanak engem Kiss-Nagy Katalinnak például? Vagy Kazán-Kovács Zsuzsannának?

    előzmény:
    elsi1 (75)
    2013-05-24  12:52
  16. 2013. május 24. 17:5186.

    Szia!

     

    A páromnak és nekem is két keresztnevünk van, és megbeszéltük, hogy ha lesz gyerekünk, csak egy nevet fog kapni. Mindkettőnknek csak nyűgöt jelent a két név, hova kötelező beírni, hova nem, bonyodalom van belőle, stb.

    Mondjuk a történethez tartozik az is, hogy az én két nevemből az egyik nagyon ritka és gyakran kapok rá megjegyzéseket, így igazából valamennyire örülök, hogy legalább van egy teljesen átlagos is, amin senki nem akad fenn.

    Tehát én azt tanácsolom, hogy adjatok egy keresztnevet, kivéve ha az nagyon szokatlan, akkor adjatok inkább kettőt.

    És gratulálok a babához

    előzmény:
    levendula1111 (1)
    2013-05-23  13:40
  17. 2013. május 24. 17:4185.

    egy igen fontos mellekmondat elkerülte a figyelmedet: "ha a gyerek hajlamos ra".

     

    egyebkent az, hoyg TE nem ismersz egyet sem, nem jelent semmit. nem ismered ui. az összes többnevü embert, sem az összes hasadt szemelyiseggel rendelkezöt, hoyg korrelaciot tudj nezni a ket dolog közt.

     

     

    termeszetesen nem EZ okozza, se EZ IS egy a rengeteg tenyezö közül, ami rizikofaktorkent ismert (mas nev=mas banasmod=mas enkep kialakulasa). 

     

     

    előzmény:
    cassopeia (84)
    2013-05-24  17:18
  18. 2013. május 24. 17:1884.
    Ez egy kicsit felpumpálódott probléma így. Hasadt személyiség a nevek miatt?? Egyet nem ismerek, akinél ez megtörtént volna.
    előzmény:
    semiramis (82)
    2013-05-24  16:51
  19. 2013. május 24. 17:1483.
    Pl. a K-né Horváth Júlia, vagy Mrs Kovács July miért nem kó?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_864957 (78)
    2013-05-24  16:02
  20. 2013. május 24. 16:5182.

    miert lenne kerekebb? akkor a legkerekebb a kekverü 30 keresztnev? 

     

    ugy 80 evvel ezelöttig is mindenkinek kettö volt, DE a masodikat titokban valasztottak egy VEDÖSZENTRÖL es a papon kivül, aki a gyermeket ezen a neven (is) keresztelte es a vedöszent oltalmaba ajanlotta, senkinek NEM MONDTAK EL, MERT SZERENCSETLENSEGET HOZOTT A GYEREKRE.  

    azota elmondjak - de MINEK?! abszolut nincs jelentösege... 

     

    az a nagyszülö, aki 2. neven szolitja az egyebkent MINDENKI ALTAL az elsön szolitott gyereket, egy ökör. ha a gyerek hajlamos ra,siman kialakithat benne egy eletreszolo többszemelyüseget. na, azt aztan nem lehet kezelni. semmivel. okos nagyi :-((((((((((

     

    topiindito, ha nem akarsz duplat, egyszerü: legaen az a neve, amit a parod akar. igy 1:1. ö a nevet akarja, te meg duplat nem. mindenki igazsagosan megkapja, amit akar. 

    előzmény:
    bogi01 (7)
    2013-05-23  13:55
  21. 2013. május 24. 16:3081.

     

    Szia!

     

     Nekem jelenleg egy keresztnevem van, a kislányomnak kettő. Azért mondom, hogy jelenleg egy, mert már tervbe vettem a névmódosítást. A szükséges dokumentumok cseréje után mindkét utónevem fogom használni. Hivatalossá teszem azt a nevet, amit anyukám választott nekem a születésemkor. Sajnos egy másik keresztnéven anyakönyveztek, ezt a helyzetet akkor elfogadtuk, nem untatlak a részletekkel. Az, hogy rászánom az időt és az energiát a névmódosításra egy gesztus édesanyám felé, egy kedvesség, egy ajándék. Gondoltam névcserére is, de végül is arra jutottam, hogy megtartom mindkét nevet, így praktikusabb nekem. 

     A lányom óvodás. Tudja, hogy két neve van, de nem használja együtt a két nevet. Bemutatkozáskor a családi/baráti körben használt első nevét teszi a vezetéknév mellé; ha el szeretne valakit kápráztatni, akkor ezt kombinációt eljátssza a második utónévvel is. Plusz érdekesség, hogy nála a két utónév találkozása egy harmadik keresztnevet is rejt, de erre még nem hívtam fel a figyelmét. Az első neve ritka és magyar, a második francia eredetű tucatnév, a "rejtett" pedig egy divatos, rövid, jól megjegyezhető név. Ez így minden körülmények közt elég kell, hogy legyen :-)  nem hiszem, hogy bármit is változtatna majd rajta, különösen ha figyelembe vesszük, hogy az első nevét kifejezetten ő választotta még magzat korában.

     Tényleg, ha nem szimpatikus a két keresztnév, akkor tehettek egy próbát a babával, hátha olyan nevet talál magának, ami mindhármótoknak tetszik.

    előzmény:
    levendula1111 (1)
    2013-05-23  13:40
  22. Torolt_felhasznalo_864957
    Torolt_felhasznalo_864957
    2013. május 24. 16:0480.
    Ja és mivel az útlevelemben is így szerepel, mivel kötelező így szerepelnie a magyarban az összes itteni tartózkodási papíromon így szerepel.
    előzmény:
    Amarynda (69)
    2013-05-24  10:53
  23. Torolt_felhasznalo_864957
    Torolt_felhasznalo_864957
    2013. május 24. 16:0379.

    Mert az más elbírálás alá esik törvényileg is, mint egy sima névváltoztatás.

     

    Pl. én fel akartam venni úgy a férjem nevét, hogy pl. Kovács Z. Gizella

    Nem lehet így, ha alapból mondjuk nem Kiss Z. Gizella vagy 

    előzmény:
    vlaura66 (68)
    2013-05-24  10:39
  24. Torolt_felhasznalo_864957
    Torolt_felhasznalo_864957
    2013. május 24. 16:0278.

    Mindkét keresztnevem. Meg kellene változtatnom, hogy kicsit egyszerűbb legyen itt is használni. Mivel nekem a férjem is magyar, nálam sajnos nem játszik ami nálad, hogy Mrs. x

     

    A teljes nevem, de nem a sajátommal: Kovácsné Horváth Gizella Júlia

    ilyen formában van a nevem 

    előzmény:
    Amarynda (69)
    2013-05-24  10:53
  25. 2013. május 24. 15:0377.

    Szia tomi! És mi a másik neved?

    előzmény:
    szárnyasló (32)
    2013-05-23  15:52

Címlap

top