Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Intimtölcsér vélemények

zoszibi
Létrehozva: 2014. január 6. 20:07

Sziasztok! A minap találkoztam az intimtölcsér kifejezéssel.

Havonta meggyűlt a bajom a sok macerával, ide betét oda tampon. Szerettem volna, illetve szeretném megkönnyíteni az életem, de sok féle topikban sok véleményt hallotam a különböző intimtölcsérekről.

 

Először ezt találtam: www.intimtolcser.hu (Mooncop)  Aztán több helyen is negatív véleményt olvasam róla.

 

Továbbá ezekkel a típusokkal találkoztam:

lunettefemmecupladycupyuuki Sajnos most nagyon bizonytalan vagyok abban, hogy melyik márka lenne a legmegfelelőbb. Kérnék hozzászólásokat ezzel a témában kapcsolatban. Előre is köszönöm a segítséget!  U.I.: Örülnék, ha olya emberek válaszolnának akik használták is a termékeket. 

 

  1. 2014. január 7. 13:5426.

    Nem tudom más hogyan van vele, de én nem érzek többet, mint pl egy tamponnál. A tartalma wc-be megy, vagy bidébe. Ez utóbbiba el lehet mosni, vagy mosdóba...a mosdót is el lehet mosni..

     

    Na, lassan jutalékért kéne jelentkeznem a forgalmazóknál...

    előzmény:
    Cappy80 (19)
    2014-01-07  13:35
  2. 2014. január 7. 13:5225.

    Nem másikat teszel be, hanem azt öblíted el és teszed vissza. Szóval idáig oké, és nem is kell fertőtleníteni, csak naponta egyszer, ezt írja a nőgyogyi, egyébként elég a lögybölés. 

    De igen, közben ott álldogálsz, és ha éppen akkor jön egy löket?? Azt el tudom képzelni, h kivétel előtt egészségügyi betétet beteszed, majd csere közben az azért ott van, ha szükség lenne rá. De miközben kihúzod 1, hogy nem kerül egy csöpp vér sem sehová, 2, aközben azért a hüvelyfalon lesz vér, amitől benyúláskor tök véres lesz az ujjad, meg hiába teszed vissza a cup-ot, a hüvelyfalról utána leszivároghat.

     

    Én közben elolvastam a másik topikot, amit itt a 2. hsz-ben valaki belinkelt, azok közül is a Mooncup-menstr. segédeszköz címűt. NA ott pont ezeket a helyzeteket vázolják, szivárgás, véres ujj, kivételnél vécébe beleejtés, stb, szóval beigazolódni látszik a feltevésem, miszerint ezt nem lehet tök tisztán elintézni.  

    előzmény:
    ezanick* (21)
    2014-01-07  13:39
  3. 2014. január 7. 13:5024.
    Igen, visszateszed..
    előzmény:
    ezanick* (23)
    2014-01-07  13:45
  4. 2014. január 7. 13:4523.
    A, mar latom, amit kivettel ellogybolod es azt teszed vissza es csak ket menszesz kozott fertotlenited. Ha jol latom a cikkben.
    előzmény:
    ezanick* (21)
    2014-01-07  13:39
  5. 2014. január 7. 13:4022.

    Ez most komoly? Vibrator a mosogatogepben?

    uramatyam ilyenek kinek jutnak eszebe?

    ( gondolkodom, gondolkodom hogyan fertotlenitsem a vibratorom, aaa ott a mosogatogep :) ) 

    előzmény:
    Cappy80 (15)
    2014-01-07  12:39
  6. 2014. január 7. 13:3921.

    Ok, ertem ott a wc felett kilotykolod.( bar ez is eleg fura szitu, legtobb helyen nincs ahova pakolsz, ok kiveszed, aztan hova teszed addig, mig a masikat beteszed? Vagy elobb kilogybolod es elteszed, majd a masikat beteszed? De akkor hogy allsz, hogy kpzben semmi nincs benn? 

     Kez letorol, aztan mit csinalsz vele? Zacsko es cipeled egesznap? Aztan hogyan fertotlenited?

     

     

     

     

    előzmény:
    galile (12)
    2014-01-07  11:23
  7. 2014. január 7. 13:3520.

    Köszi, de engem nem a doktor úr elméleti véleménye érdekene, hanem inkább a használók gyakorlati vélrménye. Az pl., sztem hülyeség, hogy a gravitáció miatt mindenképp a tölcsér aljában landol a vér. Régebben, amikor betéttel aludtam, éreztem, amikor csordogál a vér, felkeléskor meg egy nagy adag kizuttyant. Az tehát addig nem ott tartózkodott. De oké, mondjuk ezt a választ elfogadom, nem gond, hogy ott a vér, csak ne pangjon 12 óránál többet.

     

    A kivételről nem ír semmit. Közben még azt is olvasom, hogy ez egy nagyon puha valami, kicsit benyomod az oldalát, és el is válik a hüvelyfaltól. Na de amikor kicsit benyomod, akkor nem lötyög ki belőle?

    Ettől függetlenül az első kérdésem, miszerint hogyan nem csöppen, csurran, ömlik ki belőle semmi kivételkor (illetve miközben mosogatod, akkor hoyg tudod biztosítani, hogy közben tiszta maradj), az nem megválasztolt. 

     

    Azért köszi! 

    előzmény:
    galile (18)
    2014-01-07  13:13
  8. 2014. január 7. 13:3519.

    Nem akartam előítéleteskedni csak leírtam a véleményemet. Ettől függetrlenül továbbre is érdekel, izgatja a fantáziámat.

    Két kérdésem lenne még: nem érzed, hogy fent van? Illetve amikor kivezsed nem csöpög?Köszönöm!

    előzmény:
    galile (17)
    2014-01-07  13:07
  9. 2014. január 7. 13:1318.
  10. 2014. január 7. 13:0717.

    Csak ki kell fejteni az érthetőség kedvéért...A nagyon gázos napokon, ha megyek valahova beteszek egy betétet is, hátha nem érek haza, mire üríteni kell, a betétet akár lehet cserélni is, akkor is kisebb az esélye az átázásnak. Én 1-2 óra után sem szeretem magam, ha csak betétet használok, de nem tartozom azok közé a szerencsések közé, akik kisebb mennyiséggel megússzák...

     

    Lehet, hogy nyomja a hüvely falát, de a havi pár nap, nagy gondot nem hiszem, hogy okozna. (Én nem vettem észre.) Bizonyos gyerekszám és kor után pedig az intimtorna úgyis fontos, nem vagyok orvos, de szerintem azzal sokminden megelőzhető. Nem azért zár teljesen, mert annyira nyomja a hüvely falát, hanem mert vákuumot képez. A nuvaring hüvelygyűrűhöz tudom hasonlítani. 

     

    De nem vagyunk egyformák, ráadásul ez igen intim dolog, mindenki csinálja, ahogy akarja, itt volt egy kérdés, amire csak olyanok válaszoltak először, akiknek nem volt tapasztalatuk, csak előítéletük, igazán  érdekes olyan vélemény lenne, aki próbálta és úgy nem jött be neki.

    előzmény:
    *Diorella* (13)
    2014-01-07  11:24
  11. 2014. január 7. 13:0416.

    Sziasztok! Csak kíváncsiságból kérdezek, mert valahoyg eléggé ódzkodom ettől a kehelytől, de mindig érdekelt, hogy hgyan lehet ezt a vécében tök tisztán kicserélni. Arra gondolok, hogy én ezt úgy képzelem el, mint egy kis pohárkát, ami ugye valameddig meg van töltve vérrel. Hogyan helyezkedsz be úgy, hogy a hüvelyed pont függőlegesen álljon (mert hogy alap ülő helyzetben ugye hátrafeléré zsútosan helyezkedik el) és a pohárkát is úgy fogd meg, mert azt ugye onnan ki kell bányászni, hogy közben végig függőlegesen legyen, ráadásul amikor kicuppan, mert ugye ott az ember izomzata szorosan körülöleli, tehát nem csak kicsúszik, na akkor sehová ne fröccsenjen, cseppenjen, ömöljön ki a vér. Ezt nem tudom elképzelni. 

     

    A másik, amit most olvasok, hogy éjszakára is használja valaki, akkor meg a már kifolyt vér ott pang bent? Mert ugye a kehelyből fekvés közben kifolyik..

     

    Szóval köszi, ha ezt elmagyarázzátok! :) 

    előzmény:
    smse2 (10)
    2014-01-07  10:03
  12. 2014. január 7. 12:3915.

    Én is elgondolkodtam rajta mivel szeretném megkönnyíteni azokat a napokat és általában minden újítás érdekel. Végül a következő nyomós okok miatt nem próbáltam ki:

    -nőgyógyászok szerint nagyon egészségtelen mert folyamatosan nyomja a hüvely falát (jobban mint a tampon mert ugy ez teljesen zár (és annak komoly következményei lehetnek, hogy npi 10-12 órában ne adj isten 24ben nyomja valami ahüvely falát

    -10-12 órán keresztül ott áll és pang benne a vér

    -nyilvános helyen/ munkahelyen nem tudok cserélni

    -számomra a vér öntözgetése, lötybölése gusztustalan

    -szerintem attól, hogy vízzel elmosom még nem kifertőtlenítve a 10órán át benne pangó vértől (mielőtt újra feltenném). A fertőtlenítsét továbbra se tudom hogy lehet megoldani. (Max mosogatógépben lehetne vegyszermentesen kifőzni de az meg anynira undorító, hogy ott ahova az edényeket teszem, bár tudom, hogy van aki a vibrátorát is ott fertőtleíti, fene a gusztusát...)

     

    Ezek miatt maradtam nappalra Tamapax aplikátoros tamponánál (műanyag aplikátor, könnyen csúszik és nem kell melóhelyen magamba nyúlni) és éjszakára az ezüstbevonatos anionos betétnél (mi baktériumölő hatású és szagsemlegeítő). Szerintem ez a 2 a leghigiénikusabb megoldás már ha van ilyen...

     

     

    előzmény:
    zoszibi (1)
    2014-01-06  20:07
  13. 2014. január 7. 11:2914.

    Évek óta használom, szerintem hasznos találmány. Konkrétan mire vagy kíváncsi?

    A különböző márkákról nem tudok véleményt mondani, nekem Mooncupom van, bevált, ezért a többit nem próbáltam ki. 

    előzmény:
    zoszibi (1)
    2014-01-06  20:07
  14. 2014. január 7. 11:2413.
    A többinek is csak akkor van szaga, ha valaki több óráig nem cseréli. Azt meg hogy érted, hogy nem kötelező üríteni be lehet tenni mellé egy betétet? Minek a betét ha nem folyik ki? Ha meg kifolyik egy idő után, akkor aki eltölt a munkahelyen mondjuk 10 órát+utazás, ugyanúgy nem érzi magát biztonságban, akkor inkább biztonságosabb akár megérkezéskor, a munka alatt és induláskor cserélni.
    előzmény:
    galile (8)
    2014-01-07  08:10
  15. 2014. január 7. 11:2312.
    Megoldható a nyilvános wc-ben is a csere (volt már rá példa), táska mindig van ilyenkor nálam, abban fél l víz, nedves törlő (ez mindentől függetlenül is alapfelszerelés), alapos kézmosás, az egész annyira nem nagy történet...
    előzmény:
    ezanick* (9)
    2014-01-07  09:47
  16. 2014. január 7. 11:1711.
    Bent lehet hagyni 8-10 órára, semmi gondot nem okoz. Nem tudom, hogy azért-e mert nincs levegőn, vagy az anyaga miatt-e, de nem "rohad". A betétben abba igen...Én is itthon dolgozom, így persze egyszerűbb. Azért szeretem, mert tisztának érzem magam a használatakor. Ráadásul mivel teljesen zár, a szélső napokon lehet vele strandolni. (Tamponnal nem, mert ott átszivárog a víz.)
    előzmény:
    ezanick* (9)
    2014-01-07  09:47
  17. 2014. január 7. 10:0310.

    Én a Naturcupot használom. Nyáron kezdtem el, és nekem egyből bevált. Korábban én nappalra tampont, éjszakára betétet használtam. Egy ideig a Naturcup mellett is éjjelre betétet használtam, most már éjszakára is megy a kehely. Mondjuk én itthon dolgozom, ezért a csere sem okoz problémát, nyilvános helyen biztosan nem cserélgetni.

    A látványt meg kell szokni, nem gusztusos, az tény.

    Mégis, nem tudom pontosan szavakba önteni, miért, de sokkal jobb és higiénikusabb érzést biztosít nekem, mint a tampon.

    előzmény:
    zoszibi (1)
    2014-01-06  20:07
  18. 2014. január 7. 09:479.

    Azt mondod nyilvanos wc-ben nem kell cserelni. Akkor a munkahelyre gondolom nem jo, mert az 8 ora plussz az ut oda-vissza, addig csak ne rohadjon benn a dzsuva. Otthon miert ne hasznalhatna az ember betetet, legalabb kifolyik, aminek ki kell, s konnyen cserelheto.

    akkor hova lehet hasznalni? Amikor csak par orara megy el az ember?

     

    Amugy ismeros hasznalja es szerinte szuper. Ajanlotta nekem is. De nekem eppe ezek miatt nem jon be.

     

    előzmény:
    galile (8)
    2014-01-07  08:10
  19. 2014. január 7. 08:108.

    Vagy azért nem, mert drágább kipróbálni mint a tampont...az is van akinek bejön, van akinek nem. Sokkal higiénikusabb -nekem- mint a tampon, vagy a betét. (5-6 éve használom) Tulajdonképpen a tampon javított változata. Javított, mert nagyobb a kapacitása (15 ml), ha jól teszed fel teljesen(!) lezár, szagtalan (viszonyítás: a betétnek erőteljes, a tamponnak kevésbé, a tölcsérnek nincs szaga). Az egész havi vérzés elég macerás, kellemetlen dolog (főleg ha sok van), ettől sem lesznek ilyenkor könnyű napjai az ember lányának, de segíthet. (Mellesleg nyilvános wc-ben nem kötelező üríteni, be lehet mellé tenni egy betétet, és megvárni, amíg tisztább körülmények közé ér az ember lánya.)

    Az embei test működése néha gusztustalan, ez van...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_364560 (5)
    2014-01-06  21:08
  20. 2014. január 7. 02:087.

    lásd Tesco pénztárosok

     

    Mi van??????

    előzmény:
    Átokrátokboszorkányok (6)
    2014-01-06  22:12
  21. 2014. január 6. 22:126.

    Jajjj, nemúgyvanaz...

    Minden kultúrvécében van bent mosdó - igen, a fülkében

    Ja, hogy ez a balkán... Akkor ízlés szerint 1/2-2 literes flakonnal indulsz a slozira, ezt teletöltöd azon az 5-10 centiméteres helyen, amit a csap alatt találsz, majd még mindig feltűnésmentesen ellötyögsz üríteni - mindent, amit kell

    Esküszöm, ennél egy Maxi Tena betét is egyszerűbben kezelhető - lásd Tesco pénztárosok

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_364560 (4)
    2014-01-06  21:00
  22. Torolt_felhasznalo_364560
    Torolt_felhasznalo_364560
    2014. január 6. 21:085.

    Már itt elég sok kérdés volt erröl, nem igazán pozitiv a vélemények többsége, szerintem  gusztustalan dolog, és nem is egészséges

     Szerintem azért nem terjedt el mert nem nagy üzlet

    előzmény:
    zoszibi (1)
    2014-01-06  20:07
  23. Torolt_felhasznalo_364560
    Torolt_felhasznalo_364560
    2014. január 6. 21:004.

    Az iskolai szünetben vagy a munkahelyen elmégy a KÖZÖS WC-re és ott elkezded kimosogatni a tölcsérkédet.

    KÖzben meg a többiek élvezhetik a látványt, arról nem is szólva, hogy ettöl aztán elég unhigiénikus lesz a mosdó

    előzmény:
    zoszibi (1)
    2014-01-06  20:07
  24. Torolt_felhasznalo_364560
    Torolt_felhasznalo_364560
    2014. január 6. 20:593.
    Hát elég gusztustalan és egészségtelen az hogy a kiáramló vérzést ami sokszor alvadt vérrel párosodva távozna egy műanyag tölcsérben gyűlik össze belül a járatban. A vér a tölcsérben tovább alvad, és büdösödik..
    előzmény:
    zoszibi (1)
    2014-01-06  20:07
  25. 2014. január 6. 20:192.
    2010.09.21 (18:08) Mooncup
    128 2007-03-11 0 2013.01.25 (10:55) Mooncup-menstru ációs segéd
    380 2007-11-02 0 2008.01.04 (16:57) Mooncup
    32 2008-01-02 0

Címlap

top