Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Spórolás ,de hogyan ?

ianiko
Létrehozva: 2004. június 23. 22:22
Sziasztok! Van valakinek ötlete , hogyan lehetne spórolni, persze az éssszerűség határain belül.A háztartási pénzre gondolok , és arra hogy azért viszonylag egészzségesen éljünk belőle.ianiko
  1. 2013. január 18. 22:4222826.

    Anikó jobbulást kívánok neked és a párodnak is. De ahogy olvasom hamar túl tettétek magatokat a megfázáson. 

     

    Nálunk napi itóka a gyömbéres-mézes-citromos tea.

     

    A héten nagyon spóroltam a kaján, de amit nem költöttem el kajára, azt elvitte a szemüvegem.  

    Ma tarhonyás krumpliveles volt, kis kolbásszal, angolszalonna kockákkal. Borjú májat sütöttem és hozzá volt meggyszósz. Abból maradt is, de én azt minden feltét nélkül megeszem.

     

    Holnapra pucoltattam egy nagy kakast, abból 2 napra pörkölt lesz. De majd ha szétszedem, akkor látom meg végül is mekkora állat, mert lehet sütök is belőle. Leves pedig lehet szombaton nem lesz. Vasárnap meg majd kitalálok valami levest, amiből hétfőre is marad. Lehet lencse leves lesz. Sütni még nem tudom mit fogok.

     

    További kellemes hétvégét kívánok nektek! 

    előzmény:
    ianiko (22823)
    2013-01-16  21:53
  2. 2013. január 17. 23:0422825.

    Sziasztok!! 

    Lianna!! Jó, hogy itt vagy!! A csirkét megfűszerezem, besózom, majoranna, bors,pici vegeta, tepsibeteszem, és ráöntök egy dodbozos sört a legolcsóbból.(lidl 89 v, 99 ftos.) Lefedem, és szépen megsütöm, semmi zsiradék alá.Omlós , és nagyon finom.

    A mai menü , sertéspörkölt, fusili tésztával. Levest nem készitettem, egy kicsit hiányzott is. Majd holnap kitalálok valami levest, a pörkölt elfogyott a tésztából még van, ezzel kell variálnom holnap. Én is így szoktam, hogy maradékot nem dobok ki, amit bevásárolok abból főzök, többnyire akciós v. viszonylag olcsó, jó alapanyagból.Sütni, már nem mindig van kedvem, de ha erőt veszek magamon, 2 sütit is sütök egyszerre, egy sósat, és egy édeset, így lehet válogatni, kinek mihez van ízlése. Igazság szerint, ha már bemelegítem a sütőt akkor kihasználom, és többmindent sütök, így gazdaságosabb. Férjem is szalonnás, kolbászos, szalámis, szóval nem az a diéta bajnok, de ilyen nehéz munka mellett ,nem is lehet máshogy bírni. Sok zöldséget, és gyümölcsöt is eszik, jó kondiban van, és egészséges, hál istennek.

    ianiko

    előzmény:
    Lianna (22824)
    2013-01-17  17:26
  3. 2013. január 17. 17:2622824.

    Sziasztok!

     

    Anikó,igen, én is itt vagyok újra!:) 

     

    Spórolásban úgy igyekszem eljárni, hogy bevásárolunka ztán abból főzök ami van.:) Ma anyósom hozott a csarnokból egy kis gombát, karfiolt, erős paprikát, kis csirkeszárnyat, combot. Holnap főzök két napra, még nem tudom mit,majd kitalálom mert vasárnap reggel a férjem elutazik 3 hétre Svédországba. Előtte szeretném ha teleenné magát finom hazaival!:) 

     

    Anikó, a csirkéhez a sört csak aláöntöd és kész? 

     

    Ma nem főztem, vagyis tegnap nem ettük meg a maradék frankfurti levest, ezzel nincs gond, ezt megeszik így is felmelegítve. Nagyon finomra sikeredett, egy kis római köménnyel bolondítottam meg. Másodiknak a lányoknak főztem tejberizst, nekem elég a leves, férjem meg eszik amit még megkíván. Van a hűtőben szalonna, kolbász, házi szalámi (kaptuk karácsonyra:)), sajt, zöldség majd eszik ezt. 

     

    Edit, nagyon rendes tőletek,hogy anyukádat elhoztátok télre! Biiztos jobb neki veletek mint egyedül. A fiaid megnősültek már vagy még otthon laknak? (lemaradtam ott hogy volt az egyiknek egy komolyan barátnője meg valamelyiknek vettetek házat vagy ilyesmi de aztán lemaradtam:))

     

     

    előzmény:
    ianiko (22823)
    2013-01-16  21:53
  4. 2013. január 16. 21:5322823.

    Sziasztok!

    Elnézést  kérek, hogy napokig nem  jelentkeztem , de betegek voltunk a férjemmel, így nem volt  leki erőm írni. Szerencsére nem gyakran esik meg  velünk, hogy megfázunk, v. elkapunk valamit. Mondtam a férjemnek egy  évre megint  letudtuk a megfázást!:-))

    Nem hittem  a  szememnek, hogy  Lianna itt  vagy  ismét.

    Nagyon örülök neked, sokszor  eszembe jutsz mi lehet veletek?,

    A  lányok már  milyen nagyok, és  csodaszépek, mint anyukájuk.

    Sajnálom, hogy  munkanélküli lettél, de  sajnos  ez a mai világban gyakori probléma.

    Just!

    Szuper ételeket  készitesz. Én is  nagyon szeretem a sült  zöldségeket , sőt sokszor  a  sült csirkét  simán almával, naranccsal eszem. A csirkét ha  sütőben sütöm, egy 0,5 literes sörben  sütöm, nagyon finom, és  teljesen ropogósra sül. Nagyon finom ,és teljesen diétás. Hétfön már  volt annyi energiám, hogy cs.mellből főztem húslevest, sok zöldséggel, répával, cérnametélttel, amiből,én keveset eszem. Szerintem attól gyógyultunk meg :-))

    Edit !!  A  pogácsáid csodaszépek, nagyon ügyes  vagy!

    A  zöldségek tényleg nagyon drágák, és  persze   a gyümölcsök is.

    A  pennyben még ezek  is  elfogadható áron vannak.

    Sziasztok!  Még visszaolvasok!ianiko

    előzmény:
    ianiko (1)
    2004-06-23  22:22
  5. 2013. január 16. 21:1522822.
    Edit, nálunk is ma töki pompos féle készült, Mesi és a barátnője készítették, én csak segédkeztem, nagyon aranyosak voltak! :)
    előzmény:
    Sarapod2 (22821)
    2013-01-16  17:49
  6. 2013. január 16. 17:4922821.

    Tudod nagyon sok gépem van, de goffri sütőm még nincs. De annyira ritkán eszünk,  hogy azt a boltba megveszem. Bár lehet egyszer áldozok még rá. 

     

    Nálunk ma borsostokány volt tésztával, és a frankfurti leves maradéka. A tokásnyból maradt holnapra is.

     

    Holnap megyek a nyugdijam intézni, a párom meg orvoshoz. Így a kellemeset a  hasznossal összekötjük.

     

    Azt szeretném kérdezni, hogy nekem van ilyen RoboChéf-em. Te is kaptál a párodtól ha jól emlékszem valami ilyen aprítót. De én ezzel hagymát nem tudok vágni, mert kicsapja az oldalára. Te mivel vágod össze a hagymát? Hagyományosan fán? Néha jó lenne ha apróbb lenne, vagy lehetne géppel pépesíteni. De csak a halászléhoz tudom a merülő mixerrel.

     

    A tökipompos nálunk nagyon menő kaja. A fiam munkatársai is imádták. Mindig kellett sütnöm ha itt dolgoztak. De most ahogy elköszönöm, volt egy búcsú kaja, akkor is azt kértek. Az idéntől már itthon dolgozik a Kft-be, most íratkozott be traktoros tanfolyamra. Lassan mi már kiesünk, nekik kell csinálni.

     

    Holnap anyu főz azért egy kis paprikás krumplit, nokedlival. A tokány maradék nem lesz elég 4 főre. Ugyan is anyukám novemberbe elhoztuk, itt van velünk, majd március vagy áprilisba hazavisszük, időjárástól függően.

     

    Itt most még ma se eső, se hó. Viszont a hétvégére már -11 C fokot jósolt. Érzek már valamit a csontjaimon, de gondolom anyukám is érezni fogja.

     

    Hétvégére még nem tudom mit főzök. De pénteken talán borjúmájat sütök, valami párolt zöldséggel, mellé könnyű kis leves. Szombat és a vasárnap még talány!  

     

     

    előzmény:
    Lianna (22820)
    2013-01-15  21:21
  7. 2013. január 15. 21:2122820.

    Nálunk is egy frankfurti leves volt, joghurtos gofrit sütöttem még. Így aztán csábító volt a lányoknak a leves után, simán megették még a kelt is benne!:) (gonosz anyuka vagyok aki a gyerekeit "kényszeríti" kelkáposztaevésre-ezt mondta egyszer a nagylányom)

     

    Holnapra még maradt leves de délután itt lesznek nálunk a barátnőm lányai,vacsira is,úgyhogy talán töki pompos lesz nálunk is. 

     

    Látom Edit,hogy nálatok is bejött nagyon!:) 

  8. 2013. január 15. 16:4922819.

    Helló

     

    Tudtam, hogy változik az étrend. Maradt a frankfurti leves, de tésztát kért a párom, még pedig diósat. Anyukám és én grízeset ettünk, de sósan, a nagy fiam meg sajtos-tejfölöset. Ilyenkor mondom, de jó, hogy nem vagyunk többen. 

     

    Holnap lesz borsos tokány, de leves nem lesz mindenkinek elég, így azt hiszem én bevállalok egy "soktésztásat", mert szeretem. 

     

    Csütörtökre is kéne valamit főznöm előre, mert megyek a nyugdíjfolyosítóhoz. A párom pikk-pakk elintézte a nyugdíját, 62 éves lesz februárba. Kemény 30 ezer forintot jósolt neki az ügyintéző, nyugdíj címén. No majd csütörtökön már lehet valamivel többet tudok, hogy én mennyire számíthatok. Nem akarok most jósolni! 

     

    Juszt, nálatok miért tilos a tészta? Még mindig a fogyókúra miatt? 

    Nekem is vigyázni kell a cukrom miatt a tésztára, de az nap próbálok nem enni kenyeret, kiflit, zsemlét! 

     

    További szép napot kívánok mindenkinek!  

  9. 2013. január 15. 13:5222818.

    sziasztok! De finomakat főztök, nagyon jók! Nálunk ugye a tészta tiltólistás,úgyhogy az minden formájában kiesik.

    Én olyan köretet szoktam csinálni, hogy mindenféle zöldséget, amit régebben csak főve ettem, megsütök tepsiben, pici olívaolajon: kelkáposztacikkek, kelbimbó, sárgarépa, paszterák, zeller, na ehhez jön hagyma, vagy épp póré... kis zöldfűszerrel is megszórom, és szósznak általában kikeverek egy pohár fejfölt, mikor mivel, fokhagymával, petrezselyemmel, mustárral, borssal, sóval, és azzal picit meglocsolom. Teljesen más a sült zöldség íze, mint a főtté! 

    Tegnap egész csirkét sütöttem, jó ropogós bőrrel, én azt a részét szeretem, a férjem meg a kicsontozott mellét. 

    Ma hagymalevest csináltam, vacsira baconbe tekert sült virsli lesz még mustárral. 

    Hétvégére darált hússal töltött sütőtököt tervezek, a Nők lapjában volt a recept pár hete. Meg jó lenne egy velőscsontos húsleves, ha kapok velőt. Én a húslevesbe mindog teszek gombát és kelbimbót, azokat nagyon szeretem főzve is. 

    szép napot nektek! 

    előzmény:
    Lianna (22817)
    2013-01-14  21:29
  10. 2013. január 14. 21:2922817.

    Szépek a pogácsáid!:)

     

    előzmény:
    Sarapod2 (22815)
    2013-01-14  21:06
  11. 2013. január 14. 21:2322816.

    Edit, köszönöm a kedves fogadtatást!

     

    Hús nálunk úgy van,hogy sajátból van kacsa,liba, tyúk, csirke is nyár elején. Aztán csirkét szerzek háztól, disznóhúst meg egy jó hentestől itt a faluban vagy a szomszéd faluban van egy CBA, ott időnként akciósak a húsok és nagyon szép,friss áru van. 

     

    Tízórai:menzások a gyerekek, Luci is eszik az oviban, Mesi meg a suliban, emellé szoktam csomagolni neki müzli szeletet vagy jó reggelt kekszet, vagy én sütök valami zabpelyheset vagy péksüteményt és gyümölcsöt. 

     

    Ianikó: fiad iskolába jár még vagy már dolgozik? Otthon lakik még?  Ügyes vagy nagyon a fogyással, le a kalappal!:)

     

     

     

     

    előzmény:
    Sarapod2 (22815)
    2013-01-14  21:06
  12. 2013. január 14. 21:0622815.

    Szia Lianna 

     

    Örülök és gondolom a többiek is, hogy újra beindul a topik. Várunk mindenkit vissza nagy - nagy szeretettel. Én is pont azért nem írtam, mert túl sok volt az intrika az NLC-n. Igaz ebbe a topikba már nagyon régen volt, de nem is hiányzik.

     

    A lányok nagyot nőttek, mesi már kész nagylány.

     

    Sajnas ahogy írod, mindennek nagyon fel ment az ára. Én ma szemvesültem azzal, hogy 1 db karalábé 280 Ft a boltba, az uborka 899 Ft/kg, a karfiol is 750 Ft. Sajnos ez van, nem tudunk mit tenni. A nemlétező nadrágszíjon kell még húzni egyet, ha lehet.

     

    Anikónak köszönhetően, aki írta, hogy a Penny-be akciós dolgok vannak, azonnal mentem be, papíráruért. Nekünk Penny-s és Aldis újság nem jár.

    Amúgy mindig nézem hol mi akciós. Bár húsokat szerencsére tudok venni a faluba, no legyen valami előnye is, hogy itt lakunk.

     

    Holnap nálunk is frankfurti leves lesz, virslivel. Borsostokány lesz mellé. Lentebb írtam is már azt hiszem. Szeretném kérdezni, hogy te sütöttél már juhtúrós pogácsát. Holnap azt szeretnék sütni, van még kis medvehagymám a mélyhűtőbe. Van aki lebeszél róla, van aki azt mondja nagyon finom. 

     

    Most csináltam gombás melegszendvicskrémet, ma reggelire és holnap is azt eszünk. Neked is gondolom gond, hogy mit is csomagolj minden nap a lánykáidnak tízórait.

     

    Köszi a levesötleteket, de mint tudod párom fok- és vöröshagyma bajba szenved. A paradicsom levest pedig csak jó édesen és csipetkével eszi. Húsgobóc leves jöhet, lencsém is van itthon rendes és vörös is. Sajtkrém tényleg régen volt, de valahogy nem jut eszembe most ilyesmi. Lehet ez az én lustaságom. 

     

    Gyere máskor is, lánykáidat puszilom, vigyázzatok magatokra.  

    előzmény:
    Lianna (22814)
    2013-01-14  20:24
  13. 2013. január 14. 20:2422814.

    Sziasztok Lányok!

     

    Szabad e jönni még közétek? Régen nem írogattam ide de más nyílt topicba sem, sok rossz tapasztalat miatt de most láttam,hogy megint aktívak vagytok, én is írnék. Nem bánjátok?

     

    Rólunk:A lányok nőnek, Mesi már 2.os a suliban, Luci kiscsoportos ovis, én meg munkanélküli anyuka vagyok.Szóval a spórolás nálunk is aktuális!

     

    Tegnap libaaprólékból főztem levest, csirkemájat rántottam, bazsalikomos-oreganos-szezámmagos fasírtot csináltam és volt hozzá kukoricás rizs. Mára maradt leves, másodikra pedig rántott párizsit és krumpligolyócskát sütöttem. Ez kérték a lányok! 

     

    Múltkor vettem egy kínaikelt, anyósommal elfeleztük, holnap frankfurti levest főzök belőle, sok virslivel szeretik a lányok is. Amúgy döbbenetes,hogy milyen drága a káposztaféle, két hete az Auchanban a kelkáposzta 399,- volt, a karfiol pedig 749!!!!! hihetetlen, ennyiért megveszi valaki? A kínai kel meg 199,- volt kilója, szóval azért is vettem. 

     

    Sütöttem is ma, egy adag kelt tésztából lett három féle. Fahéjas kilfik, marcipánnal töltött csokiba mártott kiflik, csokiba és kókuszba mártott kiflik,a csoki most egy főzött csokimáz féle volt, finom, ízlett mindenkinek. A barátnőméknek leküldtem a felét - itt laknak az utcánkban, ő dolgozik,nem ér rá sütni, nekem meg van időm.:) 

     

    Sarapod,jó változatosan főzöl te is! Levesre néhány ötlet ami nálunk szokott lenni,hátha ötletet ad:

    frankfurti leves

    borsóleves petrezselymes vagy medvehagymás galuskával

    sajtkrémleves

    füstöltsajtkrémleves

    fokhagymak rémleves

    húsgombócos zöldségleves

    kakukkfüves paradicsomleves

    mediterrán-oregano, bazsalikom-paradicsomleves

    indiai sárgaborsó leves

    indiai lencseleves (sima vagy vöröslencse)

     

    Hirtelen ennyi jutott eszembe!:) 

    előzmény:
    Sarapod2 (22812)
    2013-01-11  18:12
  14. 2013. január 14. 15:5722813.

    Sziasztok Just és Anikó

    Itt az éjjel esett a hó, jó 10 cm, de már olvadóba.

     

    Ma maradék zöldborsó leves volt csipetkével, és rántott csirke, kukoricás rizzsel, lekváros havasi kifli - tegnapi maradék - ma viszont sütöttem hurkát, amit azt hiszem meg is eszünk ma.  A hét végi menü max. egy ezresből meg volt, csak a csirkét fizettem, meg egy doboz kukoricát vettem. Remélem jövőre okosabb leszek, mikor nyáron ott a sok csemegekukorica, fogok "lemorzsolni" belőle és rakok el. A kis doboz kukorica majdnem annyi volt mint a rántani csaló csibe! 

     

    Holnapra anyu kért frankfurti levest virslivel. Ahogy néztem a hűtőt van benne tokánynak való hús, az a nagy fiam kedvence, tehát borsos tokány lesz. No mivel tegnap is rizs volt, lehet most metélttésztát gyúrok hozzá. Sütni pedig juhtúrós pogácsát szeretnék. 

     

    Délelőtt papírmunka volt, délután a párom ment az uszodába, a fiam a házánál motyog, anyu fekszik, én meg itt ülök és írok nektek! 

  15. 2013. január 11. 18:1222812.

    Anikó 

     

    Köszi, hogy írtad a Pennyt. Utána megnéztem az ujságukat a neten, és láttam, hogy a Wippy WC papír is akciós. Nosza, ma ment a fiam be, hozattam vele egy zsákkal, meg papírzsepkendőt, kéztörlőt is.

     

    De ez a lüttyő gyerek hozott vagy 2 kg alsócombot, amiért nagyon mérges voltam, pedig olyan örömmel hozta. Igaz ő csak a combját szereti a pipinek. Délután lenyúztam, kicsontoztam és csinálok neki belőle amit akar.

     

    Holnap lecsót kértek tarhonyával, de leves ötletem nincs. Általába télen meg vagyok lőve a levesekkel.

     

    Zöldborsó levest tervezek a hétvégére. Vasárnapra vágnak csirkét - holnap megyek érte - és rántott csirke lesz, meggyszósszal, a fiúknak meg rizs vagy petrezselymes krumpli lesz hozzá. Süti ötletem még nincs.

     

    Holnap megyünk szemészetre, de venni kell a páromnek egy telefont, mert elromlott az övé, állandóan kikapcsol. Bevitte, de az aksija meg van duzzadva, raktáron sincs a központba. De azt mondták az aksi majdnem annyibe kerül, mint egy új, egyszerű telefon. No nem kell neki meg nekem se okostelefon.  

     

    Kellemes hétvégét és még egyszer köszi az infót a Pennyről.  

     

  16. 2013. január 10. 22:5922811.

    Szia Anikó

     

    Ma hozták a Tescós újságot, azt hittem a guta megüt. Fekete flakonos mosószerrel mosom a fekete ruhákat, hogy ne fakuljon, - neve most nem ugrik be, de talán Silán az is - vette a fiam 1.355 Ft-ért, most meg 999 Ft, ha 3-at veszel. De úgy vagyok vele kenyeret nem kért volna, de ez már elúszott. Még egy tétel volt ami sokkal olcsóbb volt mint vettük.

    Nálunk sajnos mindig később hozzák az újságokat, mint ahogy az akciók indulnak.

     

    Főztem ma szárazbablevest sonkával, lett palacsinta és tepertős pogácsa is. Leves maradt, meg 2-3 pogácsa, de a palacsintából is kicsi. Valami második félét kell csinálnom, talán tésztát fogok.

     

    A Penny-be is szoktam járni, de többnyire ott a csirkemáj van jó árba, meg a Wippy törlő, Wippy papírzsepi és Wippy WC papír.

     

    Szombaton megyek be a városba, viszem anyut a szemészetre, de egyuttal nekem is megnézik milyen a látásom. A közeli tuti javult, a távoli romlott. Tegnap voltam orr-fül-gégészeten. Anyut meg el vittem természet gyógyászhoz. Most valahogy rá jár a rúd a családra. Szinte fő állású orvoslátogatók lettünk. Csak egy baj van, maszekul kell menni mindenhová, mert hónapokra adnak időpontot minden rendelésre. 

     

    Nyugdíjba megy a testvéred? A párom is ma kezdte intézni, mert jövő hónapba betölti a 62-tőt. Az mondta ment minden simán, pedig én felkészítettem, hogy annyi papírt kell beszerezni, hogy a hajunk is az égnek áll majd. Ő meg jött, hogy minden papír jó volt amit vitt, amit meg nem az ott meg volt lent. Ez nagy szerencse azért.

     

    Szép estét és kellemes hétvégét kívánok!  

    előzmény:
    ianiko (22810)
    2013-01-10  20:32
  17. 2013. január 10. 20:3222810.

    Sziasztok!

    Edit!

    Ma  mi is  elmentünk  a férjemmel a Pennybe vásárolni , mert  a gyümölcsök, a húsok akciósak. A tojás 399.- ft, zsírszegény túró 169.- ft, sajt edámi, gouda  szintén akciós.Papírzsepi 85.- ft.(100db-os)Wippy. A  silán öblitő 3 literes 1299,. ft. A T.sc. ban 1399.- ft/ db lesz  ha kettőt veszel. Szóval  a  Pennyben olcsóbb.Vettünk a  kedvenc  vörösborunkból, 4 db-ot kirúgtunk a hámból. :-))

    Mivel a délelött  jócskán elment, mert közben ügyeket  is  intéztünk, gyorsan főztem  egy  rántott  tojás levest, panirozott cs. mellett sütöttem, rizzsel. Mind meg is ettük, így  holnap valószinüleg, gulyásleves lesz, talán palacsintával, de  még  ez  nem  biztos lehet, hogy  pogácsa lesz v. sajtos rúdacska. Tegnap  az előzőnapi borsólevest ettük, sült cs.májjal gombás rizzsel. Déltől sütöttem kelt sósrudat, és  lekváros rácsosat, de a tesómnak  készítettem,mert a  munkahelyére  vitte be , nyugdijjas búcsúztatóra.Egy tepsi lekváros rácsosat  magunknak is  sütöttem, most az a nasi.

    ianiko

     

     

    előzmény:
    Sarapod2 (22809)
    2013-01-08  21:59
  18. 2013. január 8. 21:5922809.

    Én az idén először csináltattam nagyobb bevásárlást a nagy fiammal. Jobb ez így, mert ő nem esik kisértésbe, csak azt veszi meg amit felírtam. Ha nincs hazatelefonál, hogy kell-e helyette más. 

     

    Inkább csak gyümölcsöt hozott, tejet, alkohol mentes sört, sajtokat, csomagoló papírt, fekete ruházhoz mosószert, vízkőoldót, margarint, paprikát, paradicsomot- amiért mérges vagyok - mert mondom, hogy idény savanyúságot kell enni. Van még cékla is főzve, meg a hordósból is van még. Ezeknek a paprikáknak, paradicsomoknak semmi íze. 

     

    Holnap nem tudom mi lesz a kaja, mert megyünk anyuval a városba, természetesen ma már esik a hó!Én a fülészetre, anyut meg viszem természet gyógyászhoz. 

     

    Most begyúrtam egy gesztenyés kiflit, reggel gyorsan kisütöm, aztán majd a fiúk esznek amit találnak. Van még kis resztelt máj, meg sült csirke. Leves nincs, de csütörtökre bableves van betervezve-sonkával. Valamint sütök tepertős pogácsát.  

     

    Lesz a héten még lecsó, és rizses hust szeretnék főzni vagy tarhonyás húst. A bableves úgy is 2 napra készül. Vasárnap még rejtély, de majd nézelődöm itt. Most tyúk volt, akkor valami marha vagy sertés jönne. Van halam, de az még én se kívánom. 

     

    Nálunk már megérkeztek a biztosítási csekkek, jó kis összeg lesz mire befizetem mindet egész évre. Aztán nincs felénk vezetékes szennyvíz, és fizetünk FUNDAMENTÁT, minden ház után, azt is egész évre átutalom. Nyáron nem igazán jut eszembe, hogy a második fél évit kellene fizetni. Így nyugodt vagyok, de ilyenkor húzós kifizetni.  

    előzmény:
    ianiko (22808)
    2013-01-08  08:41
  19. 2013. január 8. 08:4122808.

    Sziasztok!! 

    Just!!  Örülök, hogy írtál a topikba. Gratulálok a  férjed  fogyásához, és kívánok  jó  egészséget  a  férjednek, és neked is.

    Írj többet  ha tudsz.

    Sarapod!

    A  spejzod csodaszép még  mindig!

    Változatlanul finomakat  főzöl, és  különlegeseket.

    Vasárnap nálunk karajcsontból volt leves, sertéspörkölt csigatésztával, mert nem volt időm nokedlit késziteni. Így is finom volt. Tegnapra még mindenből maradt, így nem főztem. A mai menüt még nem tudom, most ezen gondolkodom, mit  is főzzek?Spórolásról: ezen a héten, nem sokat szeretnék vásárolni, ami itthon van abból próbálok főzni.ianiko

    előzmény:
    ianiko (1)
    2004-06-23  22:22
  20. 2013. január 5. 23:2022807.

    Szia, nem másolom be a nick neved, mert hosszú! 

     

    Köszöntelek itt, bár Anikó a topik gazdája, indítója. Régen nagyon aktívak voltunk, most valahogy elhagytuk, de remélem lesz aki vissza szállingózik.

    Spórolásról kell írni, az most nagyon aktuális sajnos.  

     

    De azért itt megosztunk egymással mást is, néha csipkelődünk kicsit, néha szomorúak vagyunk, úgy mint az életbe. 

     

    A főzéssel én is úgy vagyok, hogy 2 nap alatt fogyjon el. Első nap eszik a párom belőle, még másnap is, de utána már nem. A mélyhűtőből pedig szinte semmit nem akar megenni. 

    Max úgy, hogy bemegyek a városba és egy hétre veszek húst. De itt falun mindig van csirke, kacsa, liba, marha, birka vágás, ez nagy szerencse azért. 

    Gratulálok a párodnak is a fogyáshoz. Igen, ez elhatározás kérdése, ha a fejbe eldől, akkor már nincs gond. Azért tudom ezt annyira, mert volt egy agyvérzésem és utána híztam sokat. Majd egy év alatt leadtam orvosi felügyelet mellett - mivel kórházba dolgoztam - 42 kg. Sajnos azóta visszaküzdötte magát rám ez a súly. De most már úgy vagyok, nem állok neki ismét fogyózni. Viszont a párom kapott tavaly a Jézuskától egy futópadot, - mivel ő fele akkora súlyú mint én, de tesz is róla, hogy így maradjon -  azon néha kéne gyalogolnom legalább. Sokat nem eszünk mi sem, inkább nálam mozgáshiány van, de ez is csak télen. 

    Én raktam el télire befőttet, lekvárokat, savanyút is. Lehet jövőre nem is kell, mert mire rendet raktam a spejzomba azt hittem megpusztulok.

    Szeretném megkérdezni, hogy az ecetes gombát mihez eszitek? Ugyan is kaptam az öcsémtől - ő rakta el - de még mindig itt a két kisüveg? Ecetes olajos sültpaprikám még egy üveggel van, de a család nem ugrott érte, többet nem fog készülni. Gyöngyhagymát szeretik nagyon. Van egy kis műanyag hordóm, abba szoktam elrakni, az idén sajnos elég erősre sikeredett. 

    Remélem máskor is jössz? Adunk egymásnak ötleteket, mert néha a legegyszerűbb kaja se jut eszünkbe, mikor azon gondolkodunk, hogy na ma megint mit is főzzek?  

    előzmény:
    just4kelly (22806)
    2013-01-05  23:04
  21. 2013. január 5. 23:0422806.

    Sziasztok! Nagyon tetszik ez a topik, ha nem bánjátok, beszállok! 

    Ianiko, gratulálok a fogyáshoz! A férjem is épp diétázik, atkins diéta, hasonló, mint amit te csinálsz. Ő 16 kiló mínusznál tart, de még folytatja. Én is most tervezek diétázni.

    sarapod, nagyon finomakat főzöl!

    mi ketten vagyunk a párommal. Igyekszem mindig épp annyit főzni, amennyi elfogy, vagy pontos adagokban fagyasztom le, ami nem fogy el rögtön. Így nem is esünk kísértésbe, hogy többet együnk meg, mint egy adag, és kidobni se kell semmit. Egy időben mindig többet főztem, mint amire épp szükség volt.

    Ti tettetek el télre befőttet, savanyút? Használjátok? Én savanyút szoktam eltenni, ecetes gombát, gyöngyhagymát, ecetes-olajos sült paprikát, és idén még apró patisszont csináltam. Nagyon szeretem őket.  

    előzmény:
    ianiko (22805)
    2013-01-05  22:27
  22. 2013. január 5. 22:2722805.

    Köszönöm a gratulációt , aranyos vagy .Tavaly elött /2011/ júniustól decemberig 25 kilót fogytam, durván 7 hónap alatt. 2012-ben szép lassan kb. 5 kilót. Nem fogyókúrával, hanem nagyon is  megfontolt  "életmód váltással" . Naponta tornázom a magam módján, és tempójában, átgondolom mit ,mikor, és mennyit eszem. Mindent eszem, de kevesebbet, kenyeret alig, húst-zöldséggel, v. gyümölccsel.stb. Részemről egy nagy elhatározás volt, megcsináltam, és tartom azóta is.

    Nem vagyok sovány, de látványos a változás, jobban érzem magam, fittebb vagyok ,szóval megérte . Szenvedés nélkül , kitatással, 50 évesen. 

    Edit!  A  humorod  a régi!!

    Finomakat főzöl, szuper alapanyagokból.., én is  csak gratulálni tudok. Azt a maffinos  ötletet, kipróbálom. Ártani semmiképpen sem árthat, mert amit jóízűen megeszünk az többnyire javunkra válik!Nekem sikerült kocsonyát készitenem nagyon finom lett ,az ikertesómnak is vittem, szerencsére dicsérte. ianiko

    előzmény:
    Sarapod2 (22804)
    2013-01-05  21:09
  23. 2013. január 5. 21:0922804.

    Nagy-nagy gratula a fogyásodhoz!

     

    Én már nem kezdek bele, de ez egy másik topik lenne miért?

     

    Amúgy meg a kutyák szeretnek a csontokkal játszani, és a legszebb dallamokat öreg hangszereken játszák! 

     

    Tyúkhjúsleves volt - szószerint - tyúk, mert főztem vagy fél délelőtt. Holnapra is maradt. Hagymásrostélyos volt, még a párom is evett belőle, pedig köztudott, hogy "ő rosszul van tőle", már mint a hagymától! 

     

    Holnapi második még talány? Leves maradt, lehet ha nem fogy el a főtthús, a combokat, mellet rádobom kis fokhagymás tyúkzsírra. Jó lesz petrezselymes rizzsel. De ez még nem biztos, majd reggel eldől.

     

    Reggeli finom volt, muffin sütőbe - 6 részes - keresztbe raktam egy-egy vékony szelet baccon szalonnát, majd egy paradicsomot elosztottam bennük, mindbe vágtam 2-3 karika zöldpaprikát, 1 karika kolbászt, pici lilahagymát és minden lyukba ütöttem egy egész tojást. Majd felhajtottam a szalonna 4 végét és beraktam előmelegített sütőbe. Nagyon finom volt. 

    Bocsi, hogy most ilyeneket írok, de a fiadnak és a párodnak megcsinálhatod, no meg egy neked se fog megártani. 

    Nekem jövőhéten be kell mennem a városba pár dolgot venni, majd addig végig nézem az akciós dolgokat. Szeretnék kocsonyahúst is venni, mert az ünnepek előtt hiánycikk volt.  

    előzmény:
    ianiko (22803)
    2013-01-05  19:24
  24. 2013. január 5. 19:2422803.

    Sziasztok!

    A  mai  menü rántott tojásleves volt, sült sertés comb rizzsel, csemege uborkával.

    A  holnapi menün még variálok, mert vagy sertéspörkölt v. sültcsirke lesz amit  sörben  szoktam sütőben  sütni. Mivel ma  sülthús volt, hajlok a pörkölt irányába.

    Mostanában  még átgondoltabban kell főznöm, a spóroláson kívül , több szempontot  is figyelembe  kell venni, pl. mindannyian szeressük amit főzök, igy  nem  kell  többfélét egyszerre készíteni, valamint a -30 kg -is tudjam tartani amit leadtam.   :-))ianiko

    előzmény:
    Sarapod2 (22802)
    2013-01-04  21:34
  25. 2013. január 4. 21:3422802.

    Oké Anikó, várlak! 

     

     

    előzmény:
    ianiko (22801)
    2013-01-04  21:29

Címlap

top