Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

,,Külföldön élek, mégis fogok szavazni

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. Április 1. 21:30
Április 6-án újra választ az ország. Nemcsak itt, a határokon belül, de a külföldön élő magyarok is szavazhatnak. Sokaknak rendkívül fontos ez annak ellenére, hogy évek óta nem itt élnek, és még évekig biztosan nem is térnek haza.

Nők Lapja Café: ,,Külföldön élek, mégis fogok szavazni\" - magyarok a határokon túl
  1. 2014. Április 2. 13:32101.

    Miért nem írod le?

     

    Akkor bizonyítani tudnád az állításaidat.

    előzmény:
    ÖregecskeFeleség (98)
    2014-04-02  13:25
  2. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. Április 2. 13:31100.
    ez már komolyabb taglalást igénylő téma
    most szavazzanak az a lényeg
    előzmény:
    Zsánna (94)
    2014-04-02  13:12
  3. 2014. Április 2. 13:3199.

    Nem.

     

    Egy nagyon buta, tájékozatlan embernek, aki szeret hangzatos dolgokat mondani úgy, hogy nincs mögötte valós tartalom.

     

    Már más topicban is tanúbizonyságot tettél róla.

    Ott sem tudtad állításodat alátamasztani.

     

    És most nem a desztilláltvizes topicról beszélek.

    előzmény:
    Öreg (91)
    2014-04-02  13:08
  4. 2014. Április 2. 13:2598.

    Minek? Te már eldöntötted, hogy a Fidesz rossz!

    Attól, hogy leírom személy szerint az én életemben milyen pozitív változást hozott a 4 év kormányzásuk, változik a véleményed? Nyilvánvalóan nem!

  5. 2014. Április 2. 13:2397.

    Értem, hogy politikailag elzárkózol. de a magyar mivoltodat nem tagadhatod meg, hiszen ezen a kultúrán lettél az, aki. Ahogyan nem is teszed, példa erre az ittléted.

    Ha fontos lenne neked a kormányváltás, akkor tudnád, minden szavazat kellene hozzá, és ezért tettél is volna érdemben.

  6. 2014. Április 2. 13:1796.

    Ha egy Pákó-féle ember megtanul magyarul, itt él és megkapja az áp-t, akkor  a vele járó jogokat is természetesen, beleértve  a szavazást is. Az ő gyereke viszont ha magyar anyától itt születik és nő fel, szintén természetesen már nem csak áp, hanem magyar is lesz.

    Néha az az érzésem, ha Puskin magyar lett volna, ma egyesek ezt megtagadnák volna tőle---a bőre miatt.

    előzmény:
    Catilina (89)
    2014-04-02  13:02
  7. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. Április 2. 13:1295.

    vallhatja meg az hogy valóban az teljesen más tény

     

    amcsi a bevándorló ország, de ott is van olasz, német ír....

    senki nem bújhat ki a bőréből, mert máshol lalik és beszéli a nyelvet

     

    előzmény:
    Catilina (89)
    2014-04-02  13:02
  8. 2014. Április 2. 13:1294.

    "saját magyar termelésből éhen vesznének"

    Sajnos, igaz!

    Magyar keresetekből nem tudsz jó magyar lenni, mert nem engedheted meg magadnak a drága magyar élelmiszert.

    Mert nem a kis százaléknyi emberek alkotják az országot, hanem a többség, ők pedig, ha hónap végén sem szeretnének éhezni, akkor lesik az akciókat a különböző multiknál, és így lavíroznak a következő fizetésig.

    Ergo: anyagilag kényszer alatt vannak az emberek, hogy ne hazait vegyenek. Evvel viszont szintén maguknak ártanak, mert a pénz kimegy az országból. Ez az igaz 22-es csapda! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (85)
    2014-04-02  12:50
  9. 2014. Április 2. 13:1193.
    Már ha valaki zsidónak is vallja magát.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (90)
    2014-04-02  13:06
  10. 2014. Április 2. 13:1192.

    Gyurcsányra hivatkozni!!!!

     

    A nevét nem szabadna említeni!

  11. 2014. Április 2. 13:0891.
    Bolondnak nézel?
    előzmény:
    asztanaviszta (70)
    2014-04-02  11:48
  12. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. Április 2. 13:0690.
    elég sokáig látom vissza
    de ha üktől nézzük, talán annyi is elég
    a vegyeseknél nem tudom eldönteni melyik
    a zsidóknál mindegy milyen az apa, ha az anya zsidó
    előzmény:
    Catilina (88)
    2014-04-02  12:54
  13. 2014. Április 2. 13:0289.
    akkor az a pákó vagy mi is magyar lesz ha jól megtanul beszélni?
    sok ember beszél több nyelven anyanyelvi szinten, hogy használja a megnevezésed

    ha egy kinn élő német tud úgy magyarul mint én
    annyival vagyok előnyben, hogy a szövegkörnyezetből hamarabb látom, értem, mikor simlizik a magyar
    nem akartam soha se magyar se német se amcsi lenni a nacionalizmus egy rohadt métely amire hivatkozva öldököl az emberiség
    és nem is érdekel ki milyen, ha ember és nem trágya
    a nevem előnye, hogy nem mostak egy lébe csípőből a közutálatot élvező magyarokkal
    egy kovács nevű magyarnak sokat kellett azért küzdeni, bizonyítani, hogy az előítélet alól mentesüljön

    idézet:
    ügyintéző.autó (99)
    2014-04-02 12:42:28

    Természetesen valaki nem attól lesz valamilyen nép tagja, hogy beszéli-e a nyelvét, hanem attól, hogy azt a nyelvet a magáénak mondja-e, születése, rokonsága vagy az illető nyelv területén tartózkodása okán.

     

    Összetettebb tehát egy kicsit a nemzeti hovatartozás, mint a te agyad, úgy látszik. 

     

    Egyébként utalva pákós hasonlatodra (bár ezzel valami hihetetlenül nagyot akartál mondani), IGEN. Ha egy Pákó-féle ember, aki ideköltözik, megtanulja a nyelvet, elfogadja a kultúrát és népszerűsíti (Pákó-féle, tehát kifejezetten külföldi származású, esetleg még külsőleg is láthatóan – nem pedig maga Pákó!), vallhatja magát magyarnak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (84)
    2014-04-02  12:42
  14. 2014. Április 2. 12:5488.
    a származása
    mi volt a családja, magyar? német? zsidó? román?
    idézet:
    ügyintéző.autó (89)
    2014-04-02 12:16:14
    Inkább a kultúrája. Tudod, hogy hányféle ősöd van? Mert én nem, legalábbis nem mindet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (76)
    2014-04-02  12:16
  15. 2014. Április 2. 12:5387.

    "... nem is érdekel ki milyen, ha ember és nem trágya"

     

    Igazad van, ez a lényeg: embernek maradni minden körülményben.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (84)
    2014-04-02  12:42
  16. 2014. Április 2. 12:5286.

    Nekem egy kolléganőm 2-3 éve nyugdíjas, magyar állampolgár, huszonakárhány éve Magyarországon él és Romániából (az ottani szolgálati ideje alapján) is és Magyarországról (az itteni szolgálati ideje alapján) is kapja a nyugdíját.

     

    Van uniós tagság (Románia) előttről is ugyanilyen példám. Egyszerűen nem igaz, amit írsz.

     

    előzmény:
    eda-1952 (82)
    2014-04-02  12:40
  17. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. Április 2. 12:5085.

    -7000 milliárdnyi forint a világsiket

     

    és látható, hogy a görög mennyivel többöl is csődben van

    de a magyanak azt mesélik hogy de kurvajó minden

     

    saját magyar termelésből éhenvesznének

     

     

    előzmény:
    mickamacka (81)
    2014-04-02  12:36
  18. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. Április 2. 12:4284.
    akkor az a pákó vagy mi is magyar lesz ha jól megtanul beszélni?
    sok ember beszél több nyelven anyanyelvi szinten, hogy használja a megnevezésed

    ha egy kinn élő német tud úgy magyarul mint én
    annyival vagyok előnyben, hogy a szövegkörnyezetből hamarabb látom, értem, mikor simlizik a magyar
    nem akartam soha se magyar se német se amcsi lenni a nacionalizmus egy rohadt métely amire hivatkozva öldököl az emberiség
    és nem is érdekel ki milyen, ha ember és nem trágya
    a nevem előnye, hogy nem mostak egy lébe csípőből a közutálatot élvező magyarokkal
    egy kovács nevű magyarnak sokat kellett azért küzdeni, bizonyítani, hogy az előítélet alól mentesüljön

    előzmény:
    Zsánna (80)
    2014-04-02  12:27
  19. 2014. Április 2. 12:4283.

    Tudom, és gyanítom, nem csak én.

    Azok a szülők is, akiknek friss diplomás gyermeke kiment segédmunkára, - mert hiába a nyelvtudás, nem sikerült a speciálisan magyar képzéssel mást találni(közigazgatás pld.), - azok nem boldogok, hogy nehezen kitaníttatták azért, hogy munka nélkül lődörögjön, vagy más országban jobb híján mosogasson.

    A legnagyobb baj, hogy nincs jövőkép, mert ahhoz, hogy legyen, képzettség szerinti munka kellene.

    Az nem jövőkép egy évtizedekig magasan kvalifikált szakembernek, hogy a nyugdíj előtti éveket max. közmunkával töltheti, és olyanok dirigálnak neki, akiknek a tudása messze nem haladja meg az övét. Szándékosan nem a sok kirekesztett idősebb diplomást írtam, akinek a megszűnt munkahelyekkel minden lehetőségük megszűnt a "túlképezettségi bűnük" miatt. Kár sorolni, mindenki tudja...

    előzmény:
    mickamacka (78)
    2014-04-02  12:20
  20. 2014. Április 2. 12:4082.
    Rendes emberek az ismerőseid. Bár a román nyugdíjak ügye tudtommal megoldódott, amikor beléptek az Unióba, most az ukrán nyugdíjak"divatosak". Sajnos nincs időm kikeresni, de némi google-s kotorászás után te is megtalálod azt a 60-a évek eleji (?) jogszabályt, ami ma is él, s aminek alapján pusztán egy magyarországi lakcímet kell szerezni (venni), hogy valaki ne ukrán, hanem magyar nyugdíjat kapjon, az itthoni átlag kereset alapján számolva.
    előzmény:
    asztanaviszta (74)
    2014-04-02  12:01
  21. 2014. Április 2. 12:3681.

    Hagy kérdezzem meg, látom, hogy 2008-tól zuhanunk...de vajon ebből a most meglévőből szerintetek:

     

    Ebből mennyi a magyar eredtű, tulajdonú stb termelés? 

     

    van nemzeti termelésünk? A Fidesz mivel támogatja? 

     

    A multiknak adókedvezményeket ad a magyar területen végzett termeléshez, sőt, állami támogatást is ad nekik, de vajon a magyar cégekkel mi van?

     

    Apropó:

     

    tudjátok, hogy eddig a Győri Keksz Jó Reggelt! keksz márkája mostantól BelVita? Mi, itt külföldön is látjuk a polcokon...gondolkozhata a sok eszes...

    egy az egyben elvette az amcsi BelVita és a saját neve alatt szórja a világ polcaira!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (79)
    2014-04-02  12:21
  22. 2014. Április 2. 12:2780.

    Személy szerint azt tartom, ami magyar nyelven nyilvánul meg,

    az magyar.

    Lehet szerb, vagy német nemzetiség szülötte, ha magyar nyelven írja, műveli költészetét, akkor az magyar, hiszen magyar nyelven gondolkodott, érzett, és ha nem lenne anyanyelve, nem tudott volna olyan becseset alkotni, ami évszázadok múlva is érték, és érték lesz.

    A magyar anyanyelveddel soha nem leszel echte német, hiába a neved, bármennyire is azok voltak a felmenőid, akárhány évszázadra visszamenően.

    A mentalitás a nyelvben, és az adott élet közösségben van, az pedig neked sem volt német, hanem magyar.

    Max., ha otthon csak németül beszéltetek volna, német iskolába jártál volna, és sok időt töltöttél volna echte német közösségben. Akkor 50%-ban biztosan tovább vitted volna a mentalitást, de a magyart a nyelv és a közeg miatt nem tudtad volna kivédeni akkor sem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (71)
    2014-04-02  11:48
  23. 2014. Április 2. 12:2078.

    Őszinte leszek, másképp nem is érdemes :) Sokan vagyunk így ezzel, de persze van, akinek tényleg nem volt más választása...

     

    két éve jöttem ki. Vagyis Fidesz közepében...akkor még nem igazán érdekelt az egész, de éreztem, valami nem stimmel és nincs ez a rendszer jól.

    Még anyum is bíztatott, hogy jobb lesz kinn, esélyünk a párommal csak kinn van. A barátaim is emelett álltak...és "ha lenne hova, én is mennék" ment. 

    Azért jöttem ki (és nem a párom haza), mert az én fizetésem -amit az államtól kaptam, köztisztvis. első besorolás-, nem lett volna elég arra, hogy egy gyereket anyagi biztonságban felneveljünk.

    Gondoltam, párom sem keres majd kétszer annyit, mint én, mert hát miért keresne, nem kockáztattam.

    Egy gyereket bevállalni abból durva lett volna az én felfogásom szerint. 

     

    Ezért jöttem ki és sokan mások is hasonló történeteket meséltek. 

     

    A többiek pedig szakma nélküli munkás emberek, akik itt két kezükkel véresre keresik magukat, míg otthon 60-80-nál többet nem kapnának. 

     

    Nagyjából ez a 2 réteg van, köztes nem igazán, vagy nem releváns a számuk. 

    előzmény:
    Zsánna (69)
    2014-04-02  11:48
  24. 2014. Április 2. 12:1677.
    Nyolc év elkúrását nem lehet négy év alatt helyrehozni! De már így is jóval többet tett a Fidesz mint a szoclibsik.

Címlap

top