Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2015 esküvő

Iloveweddingdresses
Létrehozva: 2014. július 9. 20:12
Sziasztok lányok!



Jó lenne olyan menyasszonyokkal beszélgetni, akik hozzám hasonlóan 2015-re tervezik az esküvőjüket. Én még nem kezdtem el szervezkedni, mert egyelőre sajnos az anyagiak közbe szólnak... 


Jó lenne tudni, mi mennyibe kerül, merre érdemes menni, milyen szolgáltatókat, helyszíneket ajánlotok! 


Nálunk egyelőre annyi biztos, hogy kb 100 fő lesz a vendégsereg, és nem szeretnénk luxus esküvőt. Mindenképpen az lenne a cél, hogy mindkettőnk személyiségét tükrözze az esküvőnk, igazán személyes legyen. Szeretjük a kézzel készült dolgokat, főleg én :) itthon is sokat kreatívkodok. 



Szóval várom menyasszony társaimat!
  1. 2015. március 3. 12:05551.

    Nekünk még 116 nap van hátra a Nagy napig , azaz 2015.06.17-igA meghívók most készülnek, még cipőt kell vennem, illetve a torta van még, amit meg kell rendelnünk. Jegyesoktatásra is kell mennünk 2-3 hét múlva. Egyre jobban izgulok:))) Remélem szép idő lesz aznap.

  2. 2015. március 3. 11:07550.

    Sziasztok!!


    Nekünk is idén, augusztus 15-én lesz az esküvőnk!  


    A meghívók is megjöttek már, csak még azt nem tudom, h kb. mikor álljunk neki kiosztani???


    A mi jegyes fotózásunk júniusban lesz a Balatonon, és remélhetőleg naplementés képeket is sikerül majd készítenünk az egyik ismerősünk vitorlásáról... Már nagyon várom


     


    Egyébként rajtam/rajtunk kívül van még olyan, aki nem hív dekorost, hanem megoldják maguk??


     


    Jó készülődést Mindenkinek!

  3. 2015. március 3. 10:53549.

    Sziasztok lányok!


    Az lenne a kérdésem, hogy ti a meghívókat mennyivel az esküvő előtt adjátok át a vendégeknek? 


    Londonbride!


    A mi esküvőnk július végén lesz, sikerült lefixálni a polgári és egyházi szertartást is, így a meghívók jönnek, a dolgok nagy része megvan már. (Hely, zenekar, fotós, videós, vőfély, ruháim, cipő.)


    Nekem földig érő hosszú fátylam lesz, a szertartásokon és a fotózáson biztosan viselni fogom, gyönyörű és szerintem különleges is :) Eddig akinek megmutattam fotón, mindenki odáig volt érte. Kiegészítő lesz pluszban, vagy egy finom hajtű, vagy kis virágok vannak tervben. 


    A jegyes fotózás nálunk nagyon le lesz egyszerűsítve, semmi kellék vagy tematika, a vőlegényem nem igazán favorizálta :) 


    Várom a ti képeiteket :)

  4. 2015. március 2. 15:42548.

    Nálam ma a barátnőim megpendítették a lánybúcsú témát is


    Ki mikor tartja? 1-2 héttel az esküvő előtt vagy még korábban? A mi társaságunk elég féktelen...még az is lehet, h nem érik be 1 estével, hanem lánybúcsús hétvége lesz belőle valahol Balcsin vagy "vidéken"

  5. 2015. március 2. 15:37547.

    Sziasztok Menyasszonyok:)


    Pénteken én is lefoglaltam a ruhámat kis barátnői csapat és anyukám segített a végső döntésben. Én bevállaltam a maratoni hosszú fátylat Mivel a ruhának nincs uszálya, nagyon szép lesz a fátyol a bevonuláskor. A templomi szertartás és fotózás után mondjuk én leveszem, mert nem szeretném húzni-vonni magam után.


    Nálunk is készül a meghívó, a héten nyomtatják, aztán én is nekiugrok a köszönőajándékoknak.


    Még 152 nap:D ha jól számolom.....az esküvő napját beleszámoljuk?

  6. 2015. március 2. 10:53546.

    Szia!


    Mi elég jól állunk a szervezés terén, a fő dolgok lefoglalózva, kivéve a dekoros, akivel még tárgyalunk.


    160 nap van hátra az esküvőig (én még eddig nem számoltam ki )


    Nekem földig érő, csipkés és strasszos fátylam lesz, és pluszba még egy pici tiarát is valahogy bele applikálunk a hajamba. Gyönyörű a fátylam, csatolok majd képet, ha szeretnéd, csak azok az otthoni gépemen vannak.


    A mi jegyes fotózásunk április elején lesz, akkor leszünk 2 éve együtt A témája az utazás, fent lesz a Gül baba utcában, Budán. Lesz 2 régi bőrönd, az egyik olyan kopottas, a másik pedig, az enyém szépen ki van dekorálva, csipkével és mindenféle szépséggel, plusz lesz még csipke ernyőm is. Nekünk is jó lenne egy Vespa

    előzmény:
    Londonbride (543)
    2015-03-01  15:24
  7. 2015. március 1. 20:26545.

    Ja, és hétvégén ebayen megrendeltem két nyaklánc szettet is, ugyanaz mint az Ázsia centerben, csak itt a kettő volt 2ezer összesen (ezért is engedtem magamnak mindkettőt)

    előzmény:
    Londonbride (543)
    2015-03-01  15:24
  8. 2015. március 1. 20:24544.

    Mi szórjuk ki ezerrel a meghívókat, tegnap elkezdtük tanulni a táncunkat, illetve a dekorációt is valósítom meg. A héten, vagy jövő héten pedig megpróbálkozom a köszönő ajándékokkal, mert ha nem úgy jön össze, ahogyan én szeretném, akkor kelleni fog egy B terv is.


     


    Nekem is derékig érő fátylam lesz; de még az is lehet, hogy lesz egy ezüst hajtűm is, találtam egy frizurám, ami oldalról van fotózva, nagyon tetszik, és ott egy gyönyörű hajtű van beletűzve (bár azon a képen nincsen fátyol)

    előzmény:
    Londonbride (543)
    2015-03-01  15:24
  9. 2015. március 1. 15:24543.

    Szép Tavaszt Mindenkinek! :)


    Már rég óta csend van, meséljetek kedves Menyasszonyok, ki hol tart a szervezésben? Mennyi idő van még hátra a nagy napig? :)


    Érdekelne, hogy a fátyol mellett lesz-e még valami kiegészítő a hajatokban? Nekem derékig érő fátylam lesz, van közületek aki bevállalta a hosszú hosszú fátylat? :) Nekem az is nagyon tetszik, csak a ruhámhoz nem passzolt volna.


    Na meséljetek! :)


    Nekünk 2 hét múlva lesz a jegyes fotózás! Már nagyon várom, de szeretném valami téma köré építeni. Van esetleg valakinek valami ötlete? Gondolok például egy Vespa robogóra, vagy biciklikre...


     


    Üdv,


    LB.


     

  10. 2015. február 25. 15:30542.

    jobbulást kémikus és ne bánd hogy el kellett most halasztani az esküvőt, erősödj és utána megint egyenesbe jössz. Kitartás

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773465 (531)
    2015-02-22  13:29
  11. 2015. február 25. 15:27541.

    11 napja nem jöttem fel az oldalra és meg is látszik a postaládámon, szerencsére azért nem ok nélkül vagyok úgy eltűnve :-D dolgozom ezerrel és álmokat valósítok meg továbbra is.


     


    Ha lemaradnék kérdésekről olyanról amiben tudnék nektek segíteni, csak írjatok rám itt vagy a honlapomon keresztül, mert 1000 örömmel segítek mindenkinek. De hogy ne legyen teljesen értelmetlen a bejegyzés, hoztam egy hasznos videót nektek:


    Menyasszonyi fátyol feltűzése:


    https://www.youtube.com/watch?v=BYm8YVKcAok


     


    Használjátok egészséggel ;-)


     

  12. 2015. február 25. 13:29540.

    Palmina15,


     


    engem érdekelne a varrónő. Mondjuk 90 ezret én se szánok rá, de az én ruhám elég egyszerű, mégis nagyon nőies lesz :)


     


    Köszi


     

    előzmény:
    Palmina15 (524)
    2015-02-21  15:35
  13. 2015. február 25. 12:24539.

    Sziasztok!


     


    Ezer éve jártam itt legutóbb, pedig augusztusban itt az esküvő és még semmit nem intéztünk... Illetve nagyjából minden szolgáltatót kiválasztottunk, de még nem történt konkrét foglalás.


    Van köztetek valaki, aki varratni fogja a ruháját? Kinéztem egy gyönyörűt, de nem akarok Kínából rendelni.


    Köszi!


     

  14. 2015. február 24. 06:55538.

    Sziasztok!


    Nalunk is sokminden történt mostanában, csak lopott perceim vannak a gép előtti nézelődésre. Főleg azért, mert új babakutyával bővült a családunk. Már most 2,5 hónaposan hatalmas, és hát elég rosszaság, így folyton a sarkában kell lennem. Még szerencse, hogy az eskůvővel kapcsolatos legfontosabb dolgok le lettek foglalva.


    Sikerült helyszínt találnunk, egy éttermet, ami Éreden van. Van tavacskája is, a tóba belógó stéggel, kis pavilonnal. Lehet ott tartjuk majd a polgári szertartást, ami nagyon romantikus lenne. Előtte a templomba megyünk, ott az oltárnál lát majd engem először a vőlegényem.


    Ruhám is le van foglalva, januárban az esküvő kiállítás alatt elmentünk a Royal szalonba, első ruhapróba alkalmával meg is lett a ruha, és a kiállítás miatt még kedvezményt is kaptunk. Nálam édesanyám nászajándéka ez volt, ő bérli nekem a ruhát.


    A zene is megoldva, zenekart szerettünk volna, de sajnos elég drágának bizonyult, így páromnak eszébe jutott, hogy megkéri az egyik jó barátját (akit amúgy is meghívtunk az esküvőre), hogy legyen ő a DJ. Szerencsére nagyon szívesen vette a felkérést :) így még spóroltunk is egy csomót :)


    Fotóst is nagyon jó áron találtunk, a vőfélyt én kicsit drágállottam, de nagyon szimpatikus volt, így nem haboztunk tovább. Őket is lefoglaltuk.


    Cukrászdát is találtunk, ahol az én különleges tortámat el tudják készíteni, és ráadásul a tortára szánt összegnél kevesebbért. Márciusban megyünk kóstolóra, már nagyon várjuk. Az esküvő kiállításon még kaptam 15%-os kupont is, így nagyon jó árban lesz a tortánk.


    Gyűrűt is kinéztük, szintén az esküvő kiállításon kaptunk arra is kedvezmény kupont, amit május végéig lehet felhasználni, és még törtaranyat is beszámítanak, így még olcsóbb lesz.


    Egy dekorossal is már beszéltem, de árat még nem tudok. De azt mondta, nála létezik olyan, hogy megmondjuk a dekorációra szánt összeget és ő az alapján elmondja mi fér bele az árba.


    Videóst mi külön nem kerestünk, a pót édesapám (család barátja) ilyen irányú tevékenységet folytat (koncertfelvételek, tv műsorok felvétele stb), így tőle szeretném megkérdezni, hogy felvenné-e nekünk az esküvőt. Ő össze is tudja vágni, nagyon profi csapata van. Ha valamilyen okból kifolyólag ez nem jönne össze, akkor nem lesz video felvétel. Nekem ez annyira nem fontos.


    Azt hiszem minden fontosat leírtam 

  15. 2015. február 22. 23:28537.

    Helló!


    Remélem, mindenkinek csodásan telt a hétvégéje:)


    Lehet, h a cipővel valóban várok még, lassan úgy is jönnek a tavaszi kollekciók, hátha találok valamit pl. a Deichmannban


    Tényleg nekem is megvan még a szalagavatós cipőm valahol, de azt már valóban nem lehet felvenni, pedig az után is mennyit talpalt az ember.


    Mi a hátvégén lefoglaltuk a CM-t, megbeszéltük a meghívókat és elmentünk tortát kóstolni. Mindegyik nagyon jól sikerült:) A cukrászdában szerintem baromi jó árat kaptunk. Vittünk képet a tortáról és simán meg tudják csinálni. 5 féle ízt kóstoltunk és választottunk 3-at. Ezután a csaj kiszámolta, h mennyi lenne az annyi. Mi még kértünk sós sütire, egy kísérőtortára (mindenmentes az ételallergiásoknak) és sütinyalókára is ajánlatot. Az egész kerül náluk annyiba, mint egy másik cukrászdában csak a torta (ami nem is olyan, mint amilyet szeretnénk, de ott csak a weboldalról lehetett választani). Azért a héten megyünk még egy helyre, de legalább már van egy nagyon jó ajánlatunk


    Nálunk a CM készíti el a forgatókönyv első változatát. A megbeszéltek szerint a következőképpen fog zajlani: templom, a násznép átmegy az étterembe-mi elmegyünk fotózkodni (addig a CM foglalkozik velük), megérkezés, közös fotók, vacsi, nyitótánc, buli, torta, menyasszonytánc, utána elmegyünk átöltözni és ha visszajövünk lesz a 2. tánc (ha lesz), majd buli kifulladásig. Közben ha leülne a hangulat, egy-két játék. Nálunk a CM fogja terelgetni a násznépet, majd ő viccesen levezényli őket a tánctérről, ha kell:D


    Pénteken fixálom a ruhámat is hétvégén pedig csodás anyagokat vettem a menyecskéhez.


    A logisztika is megoldódni látszik. Úgy tűnik nekünk is lesz menyasszony autónk, csak azt nem tudom, vezetni ki fogja:D nem hiszem, h teljesen szárazon megússzuk a készülődést a barátnőimmel:D


    Szépen, lassan csak összeáll minden.


    Kémikus, szerintem is várj a ruhával. És gyors felépülést a műtét után!

    előzmény:
    Ginabebi (526)
    2015-02-21  19:54
  16. 2015. február 22. 20:22536.

    Ez a homokceremóniás oldalt már én is megtaláltam, és nekem nagyon tetszik a dobozos megoldás, bár inkább kép nélkül, de nagyon drágállom. Főleg, hogy a homok sem olyan irtó drága.... Meg ha azt nézem, hogy szórhatnánk egy sima téglatest alakú vázába is (egy baj van vele, hogy nincs teteje, így beleszáll a por). Ebay-en is néztem már, de ott is 20 ezer szállítással együtt ez a dobozos megoldás:S


    Nem irigyellek, nekem "csak" 40-es a lábam (anno, már mikor a szalagavatóra kerestem cipőt is ufónak néztek!). Hol fogsz magadra cipőt kapni? Bár talán már a Deichmann és társaiban is vannak nagyobb méretek.

    előzmény:
    zizimiau (535)
    2015-02-22  19:22
  17. 2015. február 22. 19:22535.

    Szia Ginabebi!


    Ez az olcsóbb megoldás.


    Homokszóró üveg-  http://eskuvoredekoracio.hu/spd/08806/Homokszoro-szett-EGI ZIA-1-


    Dekorhomok hozzá  http://eskuvoredekoracio.hu/shop_search.php?search=homok


    Drága 


    http://homokceremonia.com/homok-ceremonia-szettek


    Én cipő keresésben vagyok, 42-es a lábam, egyébként is vadásznom kell a cipőket....


     


    Üdv:Ani


     


     

    előzmény:
    Ginabebi (530)
    2015-02-22  13:10
  18. Torolt_felhasznalo_773465
    Torolt_felhasznalo_773465
    2015. február 22. 15:18534.

     


     


    Köszönöm a jókívánságot, igen, igazad van, egy picit még várok a ruha vásárlással. Az eljegyzési gyűrűt is "be kellett vetetni", nem akarom a ruhámat is átszabatni teljesen.


     


     

    előzmény:
    Ginabebi (533)
    2015-02-22  14:57
  19. 2015. február 22. 14:57533.

    Mielőbbi gyógyulást kívánok!!!!!!!!!


    Így mindenképpen várj a ruha vásárlásával, nem tudhatod milyen méreteid lesznek őszre, és valóban, nyáron jönni fognak a nagy leárazások, én tavaly 22ezres ruhát vettem meg 10ezerért! (és amúgy olyan szép, hogy a 22 ezret sem sajnáltam volna kivételesen érte!).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773465 (531)
    2015-02-22  13:29
  20. Torolt_felhasznalo_773465
    Torolt_felhasznalo_773465
    2015. február 22. 13:30532.

     





    Szia Pálma!





     





     





    Köszi az ötletet, de sajnos, nálunk úgy áll most a költségvetés, hogy 90 ezret nem szánok ruhára. Biztos gyönyörű lesz a Tiéd, púderrózsaszín, simulósabb, csipkés, valami csodaszép lehet.:-) Gratulálok, ügyesen kitaláltad.





    Én, jelen helyzetemben olyan 25-30 ezret, nagyon max. 35 ezret tudok a ruhámra költeni, és nagyon úgy néz ki, meg is találtam már a Bella Mode-ben a héten. Acélkék, vagy acélszürke (sose tudom), keresztben fehér csipkékkel, vállpántos, és van hozzá egy csodaszép szintén acélszürke bolero. Selyem az egész, nagyon jó anyaga van. És ezt aztán abszolút fel tudom venni máshová is. Vacilálok, megvegyem-e, mert közbejöttek dolgok, és ezért a tavaszi esküvőt picit halasztani kellett.





    Mivel az esküvőnket át kellett tenni őszre (jövő héten fekszek be a kórházba egy elég komoly műtétre, így a tavaszi esküvőnek lőttek), ezért úgy gondolom, talán érdemes még várni a ruhavásárlással, meg talán nem lenne hülyeség megvárni a nyár végi nagy leárazásokat sem. 





    Ezt a műtétet pénteken tudtam meg, hogy sürgősséggel el kell végezni, addig úgy volt, hogy megveszem az acélszürke koktélruhát, most már gondban vagyok, mit tegyek, mert késő ősszel hűvösebb idők is lehetnek, és akkor talán még fázhatok is ebben a ruhában. Meg a másik, hogy az utóbbi két hétben elég sokat fogytam, szinte semmit nem tudtam enni a fájdalmamtól, max pár korty folyadékot meg pár falat akármit, szerintem már most a két hét alatt fogytam egy ruhaméretet, és ha még fogyok, akkor aztán abszolút nem lesz jó rám ősszel ez az M-es ruha, amit kinéztem a Bella Mode-ben. Tényleg nem tudom, mi legyen. Lehet, jegelem a ruha megvásárlását nyár végéig. Addig még jobbat is találhatok.





    Sminkes, és fodrász azonban továbbra is érdekel, főleg a 13. kerületben lenne jó.





     





    További jó készülődést!





     





    Kémikus

    előzmény:
    Palmina15 (524)
    2015-02-21  15:35
  21. Torolt_felhasznalo_773465
    Torolt_felhasznalo_773465
    2015. február 22. 13:29531.

     


    Szia Pálma!


     


     


    Köszi az ötletet, de sajnos, nálunk úgy áll most a költségvetés, hogy 90 ezret nem szánok ruhára. Biztos gyönyörű lesz a Tiéd, púderrózsaszín, simulósabb, csipkés, valami csodaszép lehet.:-) Gratulálok, ügyesen kitaláltad.


    Én, jelen helyzetemben olyan 25-30 ezret, nagyon max. 35 ezret tudok a ruhámra költeni, és nagyon úgy néz ki, meg is találtam már a Bella Mode-ben a héten. Acélkék, vagy acélszürke (sose tudom), keresztben fehér csipkékkel, vállpántos, és van hozzá egy csodaszép szintén acélszürke bolero. Selyem az egész, nagyon jó anyaga van. És ezt aztán abszolút fel tudom venni máshová is. Vacilálok, megvegyem-e, mert közbejöttek dolgok, és ezért a tavaszi esküvőt picit halasztani kellett.


    Mivel az esküvőnket át kellett tenni őszre (jövő héten fekszek be a kórházba egy elég komoly műtétre, így a tavaszi esküvőnek lőttek), ezért úgy gondolom, talán érdemes még várni a ruhavásárlással, meg talán nem lenne hülyeség megvárni a nyár végi nagy leárazásokat sem. 


    Ezt a műtétet pénteken tudtam meg, hogy sürgősséggel el kell végezni, addig úgy volt, hogy megveszem az acélszürke koktélruhát, most már gondban vagyok, mit tegyek, mert késő ősszel hűvösebb idők is lehetnek, és akkor talán még fázhatok is ebben a ruhában. Meg a másik, hogy az utóbbi két hétben elég sokat fogytam, szinte semmit nem tudtam enni a fájdalmamtól, max pár korty folyadékot meg pár falat akármit, szerintem már most a két hét alatt fogytam egy ruhaméretet, és ha még fogyok, akkor aztán abszolút nem lesz jó rám ősszel ez az M-es ruha, amit kinéztem a Bella Mode-ben. Tényleg nem tudom, mi legyen. Lehet, jegelem a ruha megvásárlását nyár végéig. Addig még jobbat is találhatok.


    Sminkes, és fodrász azonban továbbra is érdekel, főleg a 13. kerületben lenne jó.


     


    További jó készülődést!


     


    Kémikus

    előzmény:
    Palmina15 (524)
    2015-02-21  15:35
  22. 2015. február 22. 13:10530.

    Lányok! Homokceremóniája lesz valakinek? Én szetteket 30-40 ezerért láttam:S Látott esetleg valaki elfogadhatóbb áron?


    Illetve a polgárin a zene hogy van? ennyit mondtak, hogy mi vihetünk zenét (ezt szeretnénk). De semmi olyat, hogy azt össze kell vágni, vagy egy cd-re kiírni egymás után a számokat, és azt a cd lejátszó kezelő ember majd lépteti, vagy mégis honnan tudjuk, mire mennyi idő kell majd? (pl bevonulás: mi külön vonulunk be, közöttünk a 3 koszorúslánnyal.....). Annyit tudok, hogy a polgárira majd előtte pár héttel mennünk kell a zenével, hogy lássák, lejátszható-e. De addigra készen kell lennünk vele majd.

  23. 2015. február 21. 22:37529.

    Szia!


    Én is ezeket a ruhákat néztem ki! Találtál varrónőt aki megvarja? Kérlek írj!


    Köszönöm


     

    előzmény:
    Palmina15 (385)
    2015-01-18  12:30
  24. 2015. február 21. 20:00528.

    Majd ha lesz képed a ruciról, mindenképpen tedd ide fel! Biztos nagyon jó lesz, akinek ez a stílusa, és jól áll, az egyéniségéhez illik, azon nagyon csodásan fog állni.

    előzmény:
    Palmina15 (524)
    2015-02-21  15:35
  25. 2015. február 21. 19:55527.

    Erre én is kiváncsi lennék! Tervezni mi tervezünk, külföldre, de sajnos eléggé kötött a kezünk, jó pár hely kilőve (ebola, háborúzgatás, géplezuhanások stb....):S

    előzmény:
    Aurore33 (522)
    2015-02-20  13:11
  26. 2015. február 21. 19:54526.

    Lehet, jobban jársz, ha cipő ügyben még vársz egy picit az Ázsiával...még nemigen voltak cipők most.


    Én is épp így vagyok vele, h sajnálnék kiadni ennyi pénzt azért, hogy aztán úgyis csak egyszer legyen rajtam (anno ez volt még szalagavatón a keringős cipővel, persze anno ez a hosszú orrú volt a divat, hát akkor először és utoljára volt rajtam).


    Mi még mindig hezitálunk tánc ügyben...kb minden nap más tervünk van:S Ezen már mi is gondolkodtunk, hogy két táncot csinálni, de azt akkor hogyan oldanátok meg? Mert még ott van a menyecske tánc is (vagy menyasszony, sajna mindig keverem). Mert oké, hogy vacsi után kis játék és nyitótánc (egyáltalán ez a sorrend?), és utána kis bulizás, aztán tortavágás, éjfélkor menyasszonytánc (nekünk előbb lesz a torta és utána a menyatánc, mert nálunk nem lesz desszert a vacsi után közvetlenül), és akkor még utána jönne egy ilyen bulizósabb, viccesebb páros tánc? De hogy mondjátok azt a népnek, h mindenki húzzon le a tánctérről, mert ti még készültetek vmivel?


    Amúgy én jó néven venném, ha vki leírná az este menetét, ebben nem vagyok olyan gyakorlott, hogy vacsi után mikor mi jön (egyedül az éjféli töltött kápit tudom:))))))

    előzmény:
    Aurore33 (520)
    2015-02-19  11:34
  27. 2015. február 21. 15:49525.

    Nálunk is ők fognak dekorálni és én is csak jót tudok mondani róluk! Nagyon kedvesek, segítőkészek, alaposak, gyorsan válaszolnak e-mailben is (mi külföldről szervezkedünk). Mi is teáztunk velük egy jót és átbeszéltük a dolgokat, színeket, stílust, jó ötleteik vannak. Az árban is korrektek. Nekünk nemcsak a helyszínt díszítik, hanem a virágokat (csokrok, kitűzők, stb) is ők fogják csinálni. Csak ajánlani tudjuk őket mi is!


    És nekünk is vasárnap lesz, zenekar és éjféli menü nélkül :) :)

    előzmény:
    ani1984 (477)
    2015-02-10  11:51
  28. 2015. február 21. 15:35524.

    Szia Kémikus!


    Én se találok olyan  ruhát, amilyet szeretnék, mindenhol csak nagyszoknyás darabok vannak, én meg egy simulósabb csipkeruhát szeretnék, nem teljesen fehéret, imádom a púderrózsaszínt :) Arra jutottam, megvarratom az elképzelésemet. Kb 90.000 forint lesz, egy kölcsönzés ára is ennyi. Javaslom, ha nem találsz sehol megfelelő ruhát keress egy jó varrónőt! És akkor tudsz olyan rendelni tőle, amit később is fel tudsz venni. Én többel is beszéltem Budapest környékén, tudok adni elérhetőséget, ha kell.


    Smink és virág/dekoráció témában is tudok segíteni, ezek nekem már megvannak.


    Jó készülődést,


    Pálma

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773465 (503)
    2015-02-14  19:44
  29. 2015. február 20. 13:58523.

    Nekünk a kék lesz a fő szín az esküvőn, de inkább az a jégkék, szürkéskék, nem pedig királykék vagy navy. Egyrészt ezért és persze a Szex és New York-ban feltűnő Manolo kék menyasszonyi cipő miatt döntöttem úgy, hogy miért ne? :) Hol van az leírva, hogy fehér ruhához, fehér cipő dukál?


    A cipőt itt Londonban vettem meg, Jenny Packham angol esküvői divattervező csodája :) Jégkék, kicsit ezüstös bevonattal, amolyan vintage hangulatú, elöl csepp alakú kristályokkal díszítve! Valami álom! :) Bár a ruhám hosszú, de sosem hagynám ki, a térdig felhúzott szoknyás fényképeket, márcsak a cipő miatt se!


    Logisztikai kérdésedre válaszolva, párom valószínűleg a szüleivel vagy a tanújával megy a templomba, és értem küldi a menyasszonyi autót, amivel apa és én elmegyünk a templomba. A menyasszonyi autót szerintem egyik haver fogja vezetni a buli helyszínéig. A templomból már a "férjemmel" megyünk a menyasszonyi kocsival tovább a polgári és lagzi helyszínére! Mivel egy kis fiat 500-as lesz az autónk, így lehet, hogy poénból még mi is fogjuk vezetni :)


    A tortát mi nem cukrászdából rendeljük, hanem egy ismerős lány csinálja, aki nagyon tehetséges és eszméletlen jó és finom tortákat tud csinálni! Bármilyen ízben és csak képet kellett küldenem neki. Rengeteg referencia munkáját láttam már, szóval 100%-ig megbízom benne. (ár: ~ 20e) Őszintén szólva én nem tulajdonítok túl nagy jelentőséget a tortának, legyen persze, meg legyen szép is, de egyetlen egy torta sem maradt meg emlékeimben régebbi esküvőkről...


    Táncot mi nem tanulunk be, valahogy azok nem mi lennénk. De szeretünk improvizálni!!  Lesz nyitótánc, meg van zene is, de csak táncolunk egyet és a közepénél amúgy is azt szeretnénk, ha mindneki csatlakozna és aztán kezdődhet az "uptown funk"!!


    És a nászút, hát azt már nagyon várom. Esküvő után 4 nappal Mexikóba utazunk 10 napra! :) Május, gyere már úúúgy várlak!!


     


     


     

    előzmény:
    Aurore33 (516)
    2015-02-18  13:14
  30. 2015. február 20. 13:11522.

    Nászutat terveztek, Lányok?

  31. 2015. február 20. 11:49521.

    Az Ázsiában most tényleg csak néhány féle cipő van, én mondjuk pont megtaláltam a tökéleteset, teljesen egyszerű pántos, de ha március/áprilisban kinéztek biztos lesz többféle.


     

    előzmény:
    Ginabebi (519)
    2015-02-19  10:34
  32. 2015. február 19. 11:34520.

    Megkaptam a privit, köszi:) Nem szoktam fórumozni, így nem tudtam, h hova érkezik a privát levél, meg kellett keresnem:D De már megtaláltam. Megnézem, akiket ajánlottál:)


    Én nem gondolkodtam eddig az Ázsiában, de lehet, h én is kikukkantok, leginkább cipő ügyben, mert teljesen tanácstalan vagyok, sehol nem látok szépet normális áron. Nem akarok 30e-et költeni egy olyan cipőre, amit 1x fogok hordani.... De eszerint csak hétvégén érdemes menni....mondjuk hétköznap nem is tudnék a munka miatt:D


    Nagyon kíváncsi leszek a tortakóstolásra és megbeszélésre, majd leírom hogyan sikerült.


    Ez a borítékos dolog nagyon cuki:) jó ötlet. Mi pénteken megyünk meghívókat nézni, illetve terveztetni, meglátjuk milyen lesz. Meg az árára leszek kíváncsi...


    Tánctanárt is keresünk még. Nálatok hány tánc lesz? Én 2-ben gondolkodom: 1 nyitótánc+1 amikor már átöltöztünk és akkor egy vidámabb, bohókásabb lezárva vele a "kötelező" programokat:) utána jöhet az ereszdelahajamat nekünk is:D

    előzmény:
    Ginabebi (519)
    2015-02-19  10:34
  33. 2015. február 19. 10:34519.

    Priviben átküldtem neked a dj-ket, nem kaptad meg?


    Na, én alapból a nagyon híres cukikat ki is lőttem, mert az egyiknek nincs hűtőkocsija, a másikról meg olyan jókat olvastam neten, más helyeken, h a megrendelt és a kiszállított torta köszönőviszonyban sem voltak (és sajna láttam megrendelt és kiszállított torta képet!).


    Igen, ezzel teljesen egyet értek, hogy személyesen és nyugisan kell az ilyet megbeszélni. Még így is esélyes azért, hogy vmi nem úgy alakul, mint ahogy akarta az ember.


    Mi tegnap este még nekiálltunk a meghívó borítékát nyomdázni (kis ujjunkkal szívecske formát; ezt aztán bescanneltem, és így egységesen mindegyik borítékra ez lesz nyomtatva; sajnos először naívan azt hittem, h mindegyikre külön tudunk nyomdázni temperával, de rájöttünk, h annyira ez mégsem egyszerű....) viszont jó lett nagyon!


    Mi most amúgy tökre leálltunk, zene és tánc még mindig nincs:)))


    Tegnap kiugrottam az Ázsiába (hát no komment, h hétköznap az üzletek több mint fele zárva), de sajna nem láttam semmi szép cipőt:( Viszont a bizsu ékszerek gyönyörűek, és átlag 5-13ezer között vannak a szettek (nyaklánc+fülbevaló). Rengeteg féle van, ez legalább kipipálva, mert én tuti innen választok majd, csak még egyelőre ezt a témát hagytam, de itt legalább lesz.

    előzmény:
    Aurore33 (518)
    2015-02-19  09:47
  34. 2015. február 19. 09:47518.

    Áh, azóta egy másik cukrászdától is kaptunk hasonló választ.... Tény, hogy mindkettő egy felkapott cuki, de attól az én számomra még visszatetsző, h így állnak a dologhoz (sőt inkább pont azért is visszatetsző, mert épp a felkapott cukik ilyen flegmák).


    Komolyan mondom, aki esküvőre készül, az nem azért megy tortát kóstolni, mert spórolni akar 1000Ft-ot és potya sütire vágyik egy szombat délután:) Én ezt a két cukrászdát így ki is lőttem. Szombaton megyünk egy olyan helyre, ahova kaptunk időpontot megbeszélésre és jövő héten egy másik helyre. Nekem például fontos, hogy ne vajas krém legyen a tortába, mert attól irtózom, ám vannak olyan cukrászdák, ahol meg csak vajasból lehet az alsó szint (ahhoz már fejlettebb cukrásztechnika kell, h lágyabb, főzött krémből is meg tudják csinálni az alsó szintet). És ezeket azért jó személyesen megbeszélni. Ahogyan a borítás is lehet marcipánból,  lehet cukorból is....szóval egy csomó olyan kérdés van, amit nem a pultnál ácsorogva szeretnénk megbeszélni, miközben Juliska néni cüncög mögöttem, mert kérni szeretne egy szelet zserbót:D


    Ha 200-ból 190 csokor tetszik az tényleg kellemetlen:D de szerintem le fog az tisztulni:) A ruhához, az esküvő színvilágához is passzolnia kell és nálam ez pl. elég jól leszűkítette a kört:)


    Várom a dj-ket, Ginabebi:)


     

    előzmény:
    Ginabebi (517)
    2015-02-18  20:13
  35. 2015. február 18. 20:13517.

    Na ez azért durva, h egy több tizezres tortát igy rendelj meg! meg oké, h mondod h csokitortát akarsz, de az cukrászdákban eltérő, van ahol kakaósabb, van ahol a piskota más.....és ez azért elég fontos az esküvőn (mármint a torta).


    Igen, printeresten nézegetem a csokrokat, lementettem eddig a megnézett 200ból ugy 190-et ami tetszik:DDDDDDDDDD


    Mindjárt irok priviben a dj-kről neked...

    előzmény:
    Aurore33 (513)
    2015-02-16  16:10
  36. 2015. február 18. 13:14516.

    Huha! Kék cipő??? Az igen!:D Hol találtál ilyet? Én is sokat gondolkodom, h milyen cipőm legyen. Katasztrofális a kínálat:( Vagy giccses vagy mamis:( Nekem pántos kéne, mert marha keskeny a lábam és minden magas sarkúból kilépek. Még gondolkodom, h fehér vagy esetleg bézs cipőm legyen, a fehérrel utána semmit nem tud csinálni az ember. De a kék is marha jól hangzik:) Bár a mi esküvői színeinkhez nem passzolna.


    Lányok, ti hogyan oldjátok meg a logisztikát? Gondolok arra, h együtt vagy külön érkeztek a szertartás helyszínére? Én azt szeretném, ha az utolsó estét külön töltenénk és csak a templomban látna meg másnap:) De fogalmam sincs, hogy hogyan oldjuk meg az odajutást. Őt valószínűleg viszi a tanú, én viszont a barátnőkkel fogok készülni és egy kocsiba tuti nem férünk be:D Az autóbérlés hogy megy ilyenkor? Órára kell bérelni vagy napra...vagy hogy?

  37. 2015. február 18. 10:56515.

    Megvan a KÉK cipőm! :)


    Megtaláltam az igazit! Csodálatos, egyedi és halványkék, pont amilyet elképzeltem.


    Jelenleg a végső simításokat végzem a dekorossal/virágossal. Már nincs hátra három hónap, szóval most már nagy a "drukk" hangulat.


    Március közepén újra otthon leszünk, akkor intézzük a jegyesoktatást, újra találkozunk a ceremóniamesterrel, anyakönyvvezetőnél megtesszük a nyilatkozatot, és előszítem az eszközöket a zászlófüzér elkészítéséhez. Lesz ruhapróba újból, most már végre a cipővel. És a gyűrűket is megrendeljük márciusban!


    Aztán remélem utána jön egy kis pihi! :) (de biztosan nem...)


     


    Ki hol tart a szervezésben?


     


    LB.


     

  38. 2015. február 16. 17:12514.

    Szia! Köszi a tippet.


    Menet közben már meg lett a megoldás. Az olx-en találtam Koszorúslany ruhát,ami lila is,egyforma is és olcsó is. :-)

    előzmény:
    Ginabebi (489)
    2015-02-12  16:00
  39. 2015. február 16. 16:10513.

    Szia Ginabebi!


    Megköszönöm, ha küldesz Dj-ket:) azzal még sehogy sem állunk...


    Mi is a hétvégén meg jövő héten megyünk tortakóstolóra:) Nekem kicsit fura, h van olyan cukrászda, aki azt mondta, h nézzük ki, a weboldalukon, h milyet akarunk, meg milyen ízbe és rendeljük meg..ennyi. Se megbeszélés, se kóstoló.... Én azért egy megbeszélést minimum elvárnék, ahol mi vázoljuk, h kb. mit szeretnénk, ők meg elmondják, h ebből mit lehet, mit ajánlanak. És persze a kóstoló sem árt, de azt akár ki is fizetjük. (bár szerintem ez alap lenne). Na mindegy, ezzel kapcsolatban ilyen, olyan tapasztalatok is vannak már. Meglátjuk milyenek lesznek a megbeszélések:)


    Csokorral kapcsolatban szerintem inspirálódj:) én a pinterest használom:) egy idő után kikristályosodik, h mi tetszik igazán. És a neked tetsző képeket megmutathatod a dekorosnak/virágosnak.

    előzmény:
    Ginabebi (510)
    2015-02-16  14:57
  40. 2015. február 16. 15:09512.

    Nekünk is homokceremóniánk lesz, honnan rendeltél?

    előzmény:
    Majmócica (497)
    2015-02-13  09:25
  41. 2015. február 16. 15:04511.

    Ma reggel megérkeztek az esküvői meghívóink:PP olyan szépek lettek! Megérte két hetet várni rá! És 37db lett 8000,- (postával és jattal együtt!) És természetesen ha kevés lenne, tudnak még utángyártani.


    Ujjnyomdához temperát vegyünk? Kinek van tapasztalata? Talán a  vízfesték nem a legjobb hozzá, nem?


    Én nem tudom, hogy fogok virágcsokrot választani, sajnos amiket néztem képeket eddig, mind tetszenek. Nincs kedvenc virágom, vagy olyan ami jobban tetszene, mint a többi, színben is ugyanúgy tetszik a visszafogottabb, mint a vadabb. Lehet ez lesz az én igazi gyenge pontom? Van nagyon jó virágosunk is (szerencsére), még nem beszéltünk velük, de félő, hogy ha úgy megyek, h mindegy, mert mind tetszik, úgy neki sem leszek nagy segítség. egyedül azt tudom, h kerek csokrot szeretnék, semmi több....


    Tortakóstolóba a héten, vagy jövő héten megyünk Zuglóba, a Boca Dolce-ba, voltunk két hete a Végváriban, hát egy ízlett onnan csak, és nem volt vmi nagy a választék:S De pozitivum, hogy kedves volt az eladó csaj, mondta, h bármi elképzelést meg tudnak valósítani. De inkább amolyan talomban tartjuk egyelőre őket.


    Zenénk még mindig nincsen, meg táncunk sem, a tánctanár ránk vár, de hát még nem igazán tudtuk itt sem eldönteni mit akarunk, sajna egyre ujabb és ujabb ötleteink vannak, amik általában mindig ütik az elöző terveket:)

  42. 2015. február 16. 14:57510.

    Szia, én tudok ajánlani jó esküvői dj-ket, ha érdekel, priviben megírom.

    előzmény:
    Aurore33 (500)
    2015-02-13  11:47
  43. 2015. február 16. 14:57509.

    Én a Chantall-t ajánlom a  Westendben. Még egyelőre mindenhol télies cuccok vannak, én kb 2-3 hete voltam a westendben, még nincsenek igazából koktélruhák, de tavasszal, nyáron, kora ősszel rengeteg van, rengeteg fazon, szín, mindenféle életkor számára. Én azon gondolkodom, onnan lesz a menyecske ruhám. De még idő kell hozzá, nem jöttek be a tavaszi ruhák még. És nyár közepén tavaly mi egy esküvőre pl féláron vettük a ruhát!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773465 (503)
    2015-02-14  19:44
  44. 2015. február 15. 21:57508.

    Szia Kémikus!


    Art'z modell rucikat néztél már? Nagyon szépek és utána tudod hordani még.... Nekem is abban lesz a polgári:) nem feltétlenül a legolcsóbbak, de szerintem esküvői ruhának megéri és nagyon szuper akcióik is szoktak lenni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773465 (503)
    2015-02-14  19:44
  45. 2015. február 15. 21:45507.

    Szia iloveweddindgresses!


    Mi a Mátyás-templomot választottuk és semmilyen ellenvetésük nem volt a plébánián, amikor kiderült, h csak az egyikünk római katolikus. Nem kell se hittanra járnia a vőlegényemnek, se megkeresztelkednie... Csak a jegyesoktatásra kell eljárnunk, de azt egyikünk sem bánja:) Már a papírokat is kitöltöttük.


    Egy barátnőm javasolta, h próbálkozzunk itt, mert náluk is ugyanez volt a felállás. Sőt egy másik bnőm is így házasodott, úgyhogy szerintem azt, h mindkét fél meg legyen keresztelve manapság már az egyház nem követeli meg... Persze lehet, h a plébános önhatalmúlag határozhat úgy, h nem adja össze az ilyen párokat. Érdemes rákérdezni a választott templomnál.

    előzmény:
    Iloveweddingdresses (506)
    2015-02-15  15:22
  46. 2015. február 15. 15:22506.

    Meg tudnád nekem írni, hogy melyik templomot választottátok, mert náluk is ilyen problémák vannak. Én nem vagyok megkeresztelve, a párom viszont igen. 

    előzmény:
    Aurore33 (499)
    2015-02-13  11:41
  47. Torolt_felhasznalo_773465
    Torolt_felhasznalo_773465
    2015. február 14. 23:06505.

     


     


    Köszi az ötletet.

    előzmény:
    ~Orchidea~ (504)
    2015-02-14  22:34
  48. 2015. február 14. 22:34504.

    Nézd meg a Meskán is a ruhákat, pl. itt is van rövid és rád szabják:


       http://www.meska.hu/ProductView/index/1102956


      http://www.meska.hu/ProductView/index/945212

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773465 (503)
    2015-02-14  19:44
  49. Torolt_felhasznalo_773465
    Torolt_felhasznalo_773465
    2015. február 14. 19:44503.

    Sziasztok kedves topikosok!


     


    Ha megengeditek, és nem veszitek tolakodásnak, hogy az összeszokott csapatba belepofátlankodok, akkor engedelmetekkel csatlakoznék hozzátok.


    Magamról annyit, hogy 40 éves vagyok, és a mai naptól menyasszony.:-) Ma volt az eljegyzésünk. Az esküvőt idén nyárra vagy kora őszre tervezzük, pontos dátumot még nem döntöttük el, nem is fontos igazán, hogy melyik hónap legyen. Mi a párommal már felnőtt fejjel kerültünk össze, több, mint 3 éve élünk együtt. Párom januárban múlt 50 éves. Nem akarunk nagy csinnadrattát, felhajtást, csendes, meghitt ünneplést akarunk. Az eljegyzésünk is ilyen volt.


    Mi, veletek ellentétben, rendkívül kicsi, egyszerű, szolid, "kéttanús" esküvőt szeretnénk, az egyik tanú a párom öccse, a másik az én barátnőm lesz. Remélem, amiért ilyen téren "kilógok a sorból", nem haragszotok a belépésemért. 


    Csomó dologban tanácstalan vagyok. Szeretnék esküvői ruhát, mindenképp, de nem olyan királylányos, barbis, habosbabos, fidresfodros ruhakölteményre gondoltam, ami hagyománynak számít, én abroncsos ruhát abszolút nem akarok, ezek helyett valami csinos, helyes kis koktélruhát, vagy kiskosztümöt, vagy esetleg külön blúzt és szoknyát szeretnék (de ezt csak akkor, ha egyberuhát végképp nem találok). Ezek közül leginkább, és legelső sorban, amit elkezdek majd nézegetni, az a koktélruha, vagy alkalmi ruha, nem is tudom, hogy nevezik pontosan. Térdig érőt szeretnék, és mindenképpen olyat, aminek VAN válla. Kb két napja tartó kutakodás után megkérdezem: gyártanak egyáltalán ilyet? Sok üzletben néztem, neten is kerestem, egyetlen ilyen ruhát nem látok. Már arról is lemondtam, hogy fehér legyen. Lehetne bézs, ekrü, pezsgőszín, a lényeg, hogy ne legyen abroncsa és minimum térdig érjen, és legyen valami váll része, illetve ujja. Ha olyan cuccot találnék, amit esetleg máskor is fel tudok venni, az hab lenne a tortán.


    Az esküvőt a 13. kerületi házasságkötő teremben szeretnénk. Utána négyesben egy ebéd lenne, nemtudomhogyhol, erre is keresek éttermet, valahol a 4. vagy a 13. kerületben lenne jó egy olyan étterem, ahol picit elszeparálódhatnánk, pl egy kis galériás valami vagy ilyesmi...


    Fodrász, smink témában szintén tanácstalan vagyok. 


    Csokor ügyben gondoltam egy virágkötő ismerősömre, de még nem beszéltem vele, mindenképpen pici, tarkabarka csokrot szeretnék, még nem döntöttem el, milyen virágokból álljon.


    Cipőt ma nézegettem, azt hiszem, az nem lesz gond, elég sok szép bézs, illetve fehér cipőt láttam, de először a ruha legyen meg, addig nem kapkodok. 


    Még annyit, hogy átlagos testalkatú vagyok (55 kg körül), rövid, barna, tépett, fiús haj, zöld szem, kreolos bőr, délies típus. Nem szeretem az erős sminket, inkább a szemeimet szoktam hangsúlyozni, +kis alapozó, ez utóbbi minden nap szerepel.


     


    A fentiekkel kapcsolatban minden jó tanácsot, ötletet örömmel várok, és előre is nagyon szépen köszönök.


    Üdv: kémikus.

    előzmény:
    Iloveweddingdresses (1)
    2014-07-09  20:12
  50. 2015. február 13. 11:50502.

    Megtennéd, hogy pm-ben átküldöd nekem a fotós címét (web, persze).
    Köszi

    előzmény:
    Londonbride (482)
    2015-02-11  16:24

Címlap

top