Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Újra divat a szőrös láb

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. július 15. 13:05
  1. 2014. július 18. 17:52101.
    Igen, manapság ez a trendi. Szinte az összes kolleganőmnek ilyen van. Eredeti szemöldöke talánk kettőnknek ha van. És amikor tényleg a homlok közepére kerül az új szemöldök - ami szintén nagyon gyakori - arról meg a Zoli bohóc jut az eszembe. Már csak egy piros krumpliorr hiányzik hozzá.
    A port.hu-n is az egyik idióta a szemöldöke miatt ekézi Jennifer Connelyt. Pedig ő legalább vállalja, hogy az övé olyan. Nem értem, miért kéne mindenkinek ilyen nagymellű, szőke, felfújtszájú, rajzoltszemöldökű egyenmacának lenni. Én tiszteletm, ha valaki vállalja az eredetiségét, még akkor is, ha az nem tökéletes.
    előzmény:
    Babyface83 (99)
    2014-07-18  11:34
  2. 2014. július 18. 11:39100.
    Nem tudom mennyire számítok fiatalnak, 30 vagyok.
    Én bizony a kezdetektől fogva igyekeztem minden nem kívánatos szőrszáltól megszabadulni. Eleinte titokban, mert az anyámnak nagyon nem tetszett a dolog :) Én viszont már akkor is így éreztem magam ápoltnak, nőiesnek.
    Szerintem nem nagyon lehet rámfogni, hogy divatmajom vagyok, az említett tetovált szemöldöktől a hideg kiráz, nem festem a hajam (bár lassan muszáj lesz, mert megjelentek az első ősz hajszálak), életemben nem voltam szoliban, nekem tetszik a fehér bőr, hiába számít trendinek a répasárga, agyonszolizott árnyalat. Sminkelni szoktam, de visszafogottan.
    Persze ha senki nem szőrtelenítene, akkor nekem sem jutott volna eszembe, ennyiből lehet divatnak nevezni, de nem mások kedvéért csinálom, már csak azért sem, mert pl télen nem sokan látják, hogy van-e szőr a lábamon, vagy a hónaljamon (egyéb helyeken meg főleg senki nem látja a páromat leszámítva), hanem magam miatt, mert így érzem jól magam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (89)
    2014-07-17  11:19
  3. 2014. július 18. 11:3499.
    Itt is kezd "divat" lenni, de inkább csak olyan nők körében, akik hosszú, rikító színű, hegyes végű műkarmokat viselnek, répasárgára van szolizva a bőrük stb, szóval csak egy bizonyos rétegnél. Totál leborotvált szemöldök, és kb a homlok közepére tetovált vékony, fekete félkör szemöldökként. Szerintem kifejezetten röhejes látvány.
    előzmény:
    hutchi (96)
    2014-07-18  01:45
  4. 2014. július 18. 06:3798.
    Egy jo ideig USA ban a legtobb fiatal no ugy nezett ki mintha narancsszinu festekbe martottak volna oket a barnito spraybol kifolyolag. nagyon keves nonek all jol ha mestersegesen barnitjak.

    itt szerencsere ez a divat nem nagyon hoditott teret. en fiatalon se napoztam soha es most mar hogy nem vagyok fiatal latszik az eredmenye mert sokan megcsodaljak hogy mennyire hibatlan a borom, pedig en alapozot nem hasznalok, csak a szememet szemoldokomet festem.

    most a szemoldoktetovalast csinaljak sokan szerintem elkepesztoen ronda nemelyik..
    a multkoriban talalkoztam egy novel regen lattuk mar egymast, egyszeruen nem birtam levenni a szememet a szemoldokerol. olyan  szabalyos volt (ami nem baj) csak nem illett a nohoz, es annyira orditott rola hogy nem valodi. raadasul valami oknal fogva nagyon furcsa fekete volt a szine inkabb egy picit kekes arnyalatu, ami aztan vegkeppen feltette az i re a pontot.

    en eddig meg csak kepeken, meg tvben lattam olyat akin ez jol mutatott de gondolom ott a sminkesek orakat dolgoztak a non es nemcsak a szemoldoken.

    ha valaki nem tud profi modon sminkelni akkor meg kellene maradni a kevesebb tobb elven. kihangsulyozni ami szep rajta, de pl. en sokkal tobbre ertekelem ha spirallal szepen ki van festve a szempilla mint ezek a hosszu muszempillak amikkel sokszor pislogni se tud az illeto.. raadasul mi van ha leesik?
    előzmény:
    hutchi (96)
    2014-07-18  01:45
  5. 2014. július 18. 06:2297.
    Sokszor eszembe jut hogy nem a leg gusztusosabb dolog egy idegen no lukat festegetni az ecsettel, szoval ezt a szakmat se valasztanam....
    előzmény:
    ezanick* (83)
    2014-07-17  09:42
  6. 2014. július 18. 01:4596.
    Ugy vettem eszre, most az a divat, hogy annyira vekonyra szedetik, hogy utana be is kell festetni, hogy egyaltalan latszodjon. Legalabbis itt, Eszak-Amerikaban. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277981 (95)
    2014-07-17  22:01
  7. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. július 17. 22:0195.
    Jézusom, a szemöldök nem divat? Nekem van! :-)))
    előzmény:
    hutchi (94)
    2014-07-17  20:58
  8. 2014. július 17. 20:5894.
    A szambol vetted ki a szot. En is lehet hormonzavarra gyanakodnek, ha ennyire szorosodnek, mint a kepeken lathato nok.......es meg szoke sem vagyok, hanem sotetbarna......


    Egyebkent en azt is remelem, hogy egyszer majd a szemoldok is visszater a divatba :) es a termeszetes hajszinek is. 

    előzmény:
    Babyface83 (18)
    2014-07-15  21:49
  9. 2014. július 17. 18:5793.
    Kissé nyers a stílusod - hát ez van.
    De van abban némi igazság, mégha néhol csípős fricskákba is csomagolod, amit mondasz.


    Nem tudom elképzelni, hogy egy nő ne érezze nőiesebbnek magát, ha szőrtelen, csinos (nem vékony!, hanem csinos), rendben van a haja, a bőre, a ruhája, a körme.
    Nyilván nem ez az, ami alapján az ember értékítéletet alkot, de hát azért mégis... egy kicsit talán igen....




    Na jó, télen én sem kapkodom el a szőrtelenítést, mert a vastag harisnya és/vagy nadrág alatt nem látszik. De hát azért mégiscsak van egy férjem, akivel nem csak szkafanderben érintkezünk. Mondjuk nekem pasiból a szőrős a zsánerem, a férjemnek ráadásul nagyon érzékeny bőre van, ezért nem is borotválkozik túl gyakran. De amikor igen, hát nem tudok betelni a puha pofijával 


    Nem vagyok az a típus, aki külsőségek alapján ítél és választ barátot, társat. 
    Viszont nem tagadom, hogy nőiesebbnek, vonzóbbnak érzem magam, ha szőrtelen vagyok, ha frissen mostam a hajamat, ha van egy kis barna árnyalata a bőrömnek, ha voltam sportolni, ha csinosan felöltöztem, ha finom parfümöt fújtam magamra.


    Igenis, amikor az utcán találkozunk, akkor - amellett, hogy feltételezhetjük ismeretlenük a másikról, hogy akadémikus professzor és az etikett nagymestere, de mégis - a külső megjelenés alapján lesz szimpatikus/unszimpatikus valaki.






    /a férjem megkérdezte, miről megy a diskurzus. megmutattam neki a képeket - lehet, nem vacsi közben kellett volna, a falat kiesett a szájából. azt mondta, hogy írjam meg: ha majmot akar simogatni és csókolgatni, kimegy az állatkertbe. 
    idézet:
    ÁgicaT (56)
    2014-07-16 20:30:19
    A stílusom nem nyers, csak cinikus. És kizárólag azokkal szemben, akiket valamilyen okból nem tisztelek.

    Most mit mondjak, ma láttam több nőt együtt, a többség fiatal gebe volt, görbe háttal és zéró kisugárzással, olyan öltözékben amit Ügyintéző Autóval együtt rongynak titulálnánk. És volt mellettük egy normálisan öltözött csinos nő, akinek semmit nem vont le az értékéből, hogy molett volt. Sugárzott róla hogy jól érzi magát a bőrében. Nos, a férfiak őt nézték...

    Szerintem kevés nő van, aki külsőségek alapján választ társat, barátot, barátnőt. Csak hát akinek az az elve hogy ugyan már legyünk már ápoltak és csinosak, azt a kevésbé vonzó emberek előszeretettel megbélyegzik ismeretlenül.

    Nálam a vonzó megjelenéshez hozzátartozik a mosolygós, elégedett arc. Márpedig ilyent elég ritkán látok. És felfedeztem valami furcsát. Ha két vonzó és boldog nő egy pillanatra összenéz, mosolyognak egymásra. Hiszen ők azok, akik ismerik a boldog élet titkát. A többiek zsörtölődhetnek mindenen, rá is ég az arcukra az összes negatív gondolatuk.

    Ezt a majmos (macskás) kijelentést már több férfitől hallottam, nem kedvelik a szőrös nőket. Nem nőies. Macerás leszedni, de ha ők képesek arra hogy a kedvünkért borotválkozzanak, a nők is megtehetnének ennyit.
    Egy férfi nem kizárólag házvezetőnőt és leendő gyermekei anyját veszi feleségül, hanem igénye van arra is, hogy nőies nőt kapjon. Egyetlen FÉRFINEK sincs kifogása az ellen, ha az asszonyát megdícséri a többi férfi, esetleg néha néha sóvár pillantásokat vetnek rá. Ez az ő férfiúi hiúságukat legyezgeti.

    És ezek azok, amiket egy kromoszómái által nőnek titulált "nő" nem fog megérteni. Addig terjed a tudatuk, hogy a férfi arra való, levigye a szemetet. És sörivó, meccset néző mindenre alkalmatlan pipogya, megbízhatatlan alakok, lusta disznóknak hívják őket. Nos hölgyeim, ezeket a férfiakat miért is választották? Akiknek tökmindegy hogy az asszony hogyan lép ki az utcára, mit visel otthon, egyáltalán, hogy hogyan néz ki.


    előzmény:
    ÁgicaT (56)
    2014-07-16  20:30
  10. 2014. július 17. 18:3292.
    "Gondolom te is jobban szeretsz egy csupasz lábat símogtni, mint egy szőröset."


    Egy enyhe kis szőrzetet kifejezetten élvezetes simogatni, és a simogatást elviselni is.
    Ám amikor borotválkozás után 2-3 nappal nő ki az új szőrzet, csikar ám rendesen.


    Szerintem a karja borzasztó kevés nőnek szőrös a természet által. Egyszerűen nem nő oda a szőr, és kész. Maximum a hónaljba.
    idézet:
    Bibige (64)
    2014-07-17 03:07:58
    Ha valaki mindenütt borotválja, azon a nőn a borosta a legkisebb szépséghiba. De a többség ráadásul pattanásos is lesz tőle.
    Gépet kell használni minden helyre.
    De igen, látszik a karjaikon a szőr. Főleg most nyáron. A szőkék azok, akiknek nem feltűnő.
    előzmény:
    Bibige (64)
    2014-07-17  03:07
  11. 2014. július 17. 18:2391.
    azt hiszem, lehet tévedek
    akik az 50es 60as 70es években születtek, mind jártak szőrös bulával valameddig

    80-90 között már fazonírozottakkal lehetett találkozni, tök kopasszal nem annyira
    90 után kezdett divat lenni a smiró pina

    ha pár évig újra a médiából a szőröst nyomnyák
    akkor majd a nagy többség vissza áll arra
    idézet:
    ügyintéző.autó (41)
    2014-07-16 11:26:14
    És nyalni melyiket jobb, a szőröset vagy a csupaszt, esetleg tökmidegy?
    idézet:
    Alinee2 (60)
    2014-07-16 18:40:20
    nekem tetszik, hogy a kopasz lett a divat (gyantázva)

    még azt is támogatom, hogy a szőrtelenítés a tisztálkodás részévé vált

    csak azt mondom, nem régi módi ez
    gondolom te se szedted a pinád már 12 évesen, amikor a szőrök megjelentek

    idézet:
    ügyintéző.autó (67)
    2014-07-17 07:00:17
    Ezen a nicken vagyok, mert ismételten moderáltatva lettem.
    12 évesen nem, de 17 évesen már saját gépem volt. És nem a divat miatt, hanem engem zavar. Ugyanúgy zavar, mint amikor egy férfi csupasz. Mintha nem lenne bennük tesztoszteron. Sőt, az is zavar, ha megkap a nap. Jobban szeretem a fehér bőrt, férfiakon pedig a természetes kreolt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (67)
    2014-07-17  07:00
  12. 2014. július 17. 12:3390.
    "asszem aki ma a szőröseket igénytelenezi az maga is volt szőrös"


    Hol írtam én ilyet??


    Annak ellenére, hogy ismerek 12 éves lányt, aki már szőrtelenít, azért az mégis más kategória, mint egy felnőtt.
  13. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. július 17. 11:1989.
    majd megkérdezek fiatalokat

    már az első szálat is kiszedték? soha nem hagyták beszőrösödni?
    előzmény:
    marocaine (87)
    2014-07-17  10:59
  14. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. július 17. 11:0788.
    Ugyanezt gondoltam én is, csak eddig nem mertem leírni... hogy soha nem írnám le interneten, milyen vagyok intim tájon. Két embernek van hozzá köze: a páromnak és nekem. ;) És hogy még vitatkozzak is másokkal, milyen lenne a jó?? :) Hát minek? Nyilván az a jó, ami nekünk jó, nem a szomszéd Joli néninek vagy X nicknek az interneten. :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277981 (86)
    2014-07-17  10:55
  15. 2014. július 17. 10:5987.
    "asszem aki ma a szőröseket igénytelenezi az maga is volt szőrös"

    Nem biztos, attól függ, melyik generációról beszélsz. A mostani 30-asok már a "kopasz"- nemzedékhez tartoznak, de pl. az 50-esek, 60-asok nem. Az ő esetükben elképzelhető, de furcsállanám, hogy 60+-os nőt érdekelné annyira a téma, hogy itt igénytelenezzen másokat.
  16. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. július 17. 10:5586.
    A láb, hónalj nekem is simán tetszik (magamon, a többi nő azt csinál, amit akar), az intim részeit meg úgysem látom más nőnek, hát mit izgatna? Az enyém meg pláne nem tartozik másra, mint akire tartozik:-)), hát sose fogom senkinek leírni, mit és hogyan csinálok vele:-)))) 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (84)
    2014-07-17  09:43
  17. 2014. július 17. 10:5585.


    Hol divat?
    Mert én a környezetemben nem látom, hogy "divatoznának" a nők.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-15  13:05
  18. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. július 17. 09:4384.
    Szerintem az egész jelenség tartás és kisugárzás kérdése. Vannak, akik bárhogy öltöznek, bármit megengednek maguknak, csodálják őket, és vannak, akik szolgalelkűen követnek minden divatot, mégis szürke kisegerek maradnak. Igen, szerintem vannak nők, akik még a szőrös lábat is megengedhetik maguknak, ha teszem azt az nekik is meg a párjuknak sincs ellenére, és nem ettől lesznek kevésbé vonzók. Néha a frissen csupaszított láb is olyan kis meztelen csigásan tud kinézni :D... pláne, amikor újra elkezdenek kinőni a szőrszálak. Én nem tartom megbotránkoztatónak, ha valaki tudatosan nem követi a divatot ebben, bár kétségtelen, hogy az ízlésünket az utóbbi években sajnos eléggé hatásosan formálták a szőrtelenség irányába... biznisz. De kellenek az ellenpontok, akik nem hódolnak be. Nagyon helyesen teszik.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-15  13:05
  19. 2014. július 17. 09:4283.
    Hogy ez milyen igaz.
    Sok sotet luku :)))))) beszelget a higeniarol... :)
    előzmény:
    Amarynda (73)
    2014-07-17  08:03
  20. 2014. július 17. 09:3282.
    Fanszőrzetet borotválni?? 


    Elég gáz lehet, hogy két nap múlva már szúr, én évek óta gyantáztatom, sok helyen már nem is nő a szőr és sokkal, de sokkal jobban érzem magam úgy, akármi is a divat!!


    egyébként nagyon sokan tévesen azt hiszik, hogy az evolúció odateremtette a szőrt a hónaljba, megy egyéb helyekre.


    De ez elég téves!! Úgyanis közös őseink a majmok mindenhol szőrösek voltak, csak az idővel ez lekopott, a ruhák hordásával, illetve olyan emberek szaporodtak, akik kevésbé szőrösek.
    előzmény:
    csinomjank (63)
    2014-07-17  01:26
  21. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. július 17. 09:2881.
    még én se őszülök

    asszem a tököm már tele lett a sok évtized alatt az egyre nagyobb hiúsággal

    talán ezért is utálom a sok maszkírozást

    nevetséges az örökös futnak a rusnyák a szépek után
    azt hiszik maszkokkal meg változtatható a természet rendje
    előzmény:
    varrólány (80)
    2014-07-17  09:12
  22. 2014. július 17. 09:1280.
    Tudom hogy a festék tönkre vágja  a hajat , én még a szagát sem bírom  a festékeknek. Én sajnos harminc felett már kezdtem őszülni, azért csak nem hagytam már úgy. Érdekes a bátyám viszont nem őszül.
    Ez a mostani hajhosszabbítás ez meg egy őrület !!

    Én biztos hogy nem buziztam le senkit még mert festi a haját, de a férfiaknak jól áll az ősz haj . nem mindnek  de a legtöbbnek.

    Egyenlőség soha nem lehet , a két nem közt .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (79)
    2014-07-17  08:59
  23. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. július 17. 08:5979.
    fogj meg egy egészséges orig hajat és egy festettet
    azt nem írtam, kész vagyok a sok néger csaj sörénnyé vasaltatott hajától (mert akkor már nem is néger, ha nem gyapjas)

    ha pasit láttok festett hajjal lebuzizzátok

    én meg egyenlőségpárti vagyok
    ami röhejes a pasiktól az a nőktől is

    előzmény:
    varrólány (78)
    2014-07-17  08:49
  24. 2014. július 17. 08:4978.
    Festett hajat miért utálod?  Szerintem már minden második nő festi, már egész fiatalon is. Van aki meg rákényszerül mint én is , bár én csak színezőt használok már régóta.

    Kevés sminkkel lehet javítani az arcon , de a mostani bazi nagy szempilláktől a hideg ráz engem is.:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (69)
    2014-07-17  07:22
  25. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. július 17. 08:4677.
    Hát, akármi is lesz a divat, az biztos hogy nekem nem lesz szőrös...utálom már ha nő akkor is zavar..( a szex is jobb kopaszon)
    idézet:
    rockcica (88)
    2014-07-17 08:17:50
    az idő is neked dolgozik a korral már egyre kevésbé fontos a divat

    azt nem tudom, hogy a mikveh-be járó NAGYON tiszta nők, hol
    szőrtelenítenek és egyáltalán 2 mikveh-zés között fürdenek-e egyáltalán
    előzmény:
    rockcica (74)
    2014-07-17  08:17

Címlap

top