Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

10 mondat, amit abortuszra készülő nőknek mondtak

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. július 28. 16:57
A magyar törvények szerint minden abortuszra készülő nőnek fel kell keresnie a Családvédelmi Szolgálatot, ahol két kötelező jellegű tanácsadáson vesznek részt, és hivatalosan csak a másodikon hozhatják meg a döntést. Tízen osztották meg velünk a beszélgetéseken elhangzott meghökkentő, fájdalmas vagy éppen lélekápoló mondatokat.

Nők Lapja Café: ,,A lelkiismeretével ön számol el" - 10 mondat, amit abortuszra készülő nőknek mondtak
  1. 2014. augusztus 1. 17:42101.
    " ha már otthon a szülő prűd vagy épp sötét mint az éjszaka, esetleg bigottan vallásos"
    Szívemből szóltál. Pedig a valóság elkeserítő, talán szomorúbb, mint gondolnánk. Nem takargatom: a mi családunk sem volt különb egy fokkal sem. Semmiféle szexuális felvilágosítást nem kaptunk otthon, sem én, sem a bátyám. Fenyegetést annál inkább. Pláne én, mivel én voltam a lány. A fater szokta mondogatni, hogy ha terhesen megyek haza, mehetek a pi.... ába,  mert ő azt a szégyent el nem viseli, hogy terhesen adjon férjhez. Még a lakásból is elkergetett volna, ki is tagadott volna, az tuti. Igaz, nem velem volt a gond, mert én olyan voltam kb. 20 éves koromig, mint egy kislány ma 12 évesen. A bátyám viszont teherbe ejtette a barátnőjét, aki nyilván nem vetette el, mert örült, hogy végre lesz esküvő. Nem kívánom, hogy bárki is átélje azt a hangulatot, ami otthon volt ezután. Ilyen légkörben kellett leérettségiznem, csodás volt. Addig is nőgyűlölő, nőellenes volt apám, de ezek után... Viszont szexuális felvilágosítást anyámtól sem, meg tőle sem kaptunk. Velem egy távoli rokon beszélgetett el, idősebb barátnők, olvastam a témáról, de rengeteg tabu volt. Megkérdeztem több barátnőmet, ugyan ebben a cipőben jártak. Szóval erre mondom, hogy a helyzet - felvilágosítás terén - tragikus. Szóval majd akkor ítéljük el, fenyegessük meg szankcionáljuk ezeknek a fiataloknak a nem kívánt terhességét (meg a megszakítását), ha az otthoni felvilágosítás sem hagy kívánni valót maga után. Állítom, ma sem sokkal jobb a helyzet. Bár nem tudom, talán ma már a szülők is felvilágosodottabbak, nem annyira prűdek.
    Amit meg írtál, hogy ifjúságvédelmishez fordulhatnának, ingyenes óvszer, stb. Én jó ötletnek tartom, de már előre hallom, hogy ez megint a ballibsi szemét csőcseléknek kedvez, stb. Ebből is politikát csinálnának, hidd el. A keresztények által irányított kormányunknak nem hinném, hogy szimpatikus lenne, ha itt felvilágosodott, önrendelkező fiatalok nőnének fel. Mennyivel egyszerűbb azt az ostoba dumát nyomatni, hogy ahol az isten báránykát ad, majd ad legelőt is. Így a felelősség vállalás "méregfogát" mindjárt ki is húztuk.
    Az pedig a demokrácia csődje, mikor ilyeneket olvasok, hogy a gyerekek után adják a nyugdíjat, akinek meg nincs, az kevesebbet kap. Az nem probléma, ha kidolgozzuk a belünket.
    előzmény:
    lady1986 (100)
    2014-08-01  17:23
  2. 2014. augusztus 1. 17:23100.
    Pontosan. 
    Egyrészt: nagyobb hangsúlyt kéne fektetni az iskolai felvilágosításra, mondhatjuk úgy is, hogy nem ártana ha mondjuk közpiskolában lenne ifjúságvédelmis, akihez a tinik fordulhatnak a kérdéseikkel, ha már otthon a szülő prűd vagy épp sötét mint az éjszaka, esetleg bigottan vallásos. Az sem lenne rossz, ha legalább ennek a sulis rétegnek elérhetővé válna mondjuk pont egy ilyen ifjúságvédelmis kereten belül mintegy ambulanciaként ingyenesen óvszerhez jutniuk. Már az is haladás lenne, ha a középsulis korosztályból minél kevesebb csúszna bele az ab-osok táborába csak azért, mert mondjuk otthon kerülik a témát mint a pestist, esetlegesen fejleszedéssel számolhatna a gyerek ha kiderülne otthon hogy már él nemi életet. Akinek otthon nem elég nyílt és meghitt a légkör a téma kezelésére, az otthonról úgysem számít semmilyen segítségre, inkább ha már szexel akkor imádkozik, nehogy gyerek legyen a vége.Na ennek a rétegnek lehetne segítség az iskolán belüli ifjúságvédelmis foglalkozások, ingyenes óvszer stb. 
     Kis energiabefektetéssel legalább annyit el lehetne érni hogy a következő generáció felvilágosultabb és nyitottabb legyen, mint a mostaniak. 




    ( És mielőtt azért lennék megkövezve, nem, nem helyeslem, hogya 14-15-16 évesek szexuális életet éljenek, de ha már mégis, akkor legyen hova fordulniuk ha baj van és a szülő nem segít vagy nem olyan az otthoni légkör hogy mernének segítséget kérni, esetlegesen inkább legyen valami program aminek keretén segítséget kapnak a védekezési módozatok megismerésében, esetleg tárgyi segítséget kaphassanak óvszer formájában. Ezt a gyökerektől való jobb irányba terelést előbb látnám garanciának az ab-ok számának csökkenésére, már ami a ténylegesen felelőtlen szexből származó magzatokra eső ab-ok számát illeti, mint mondjuk az ab-ok drágítását, az ab-ra menők vegzálását, elköttetetését, szóval az ilyen felülről nyomorítós megoldásokat. )


     
    előzmény:
    ladybird65 (96)
    2014-08-01  16:56
  3. 2014. augusztus 1. 17:2199.
    "Hát én pedig beleugatnék,..."

    Miert? Mi jogosit fel eppen teged arra, hogy masok elete felett itelkezz? Es quasi utasisd moket, hogy az altalad helyesnek velt eletet eljek.

    En meg nem talalkoztam olyan emberrel, aki kivett volna par gyereket az allami gondozasbol, szepen felnevelni oket, mert hogy szamara annyira fontos az ELET, hogy a sajat kenyelmet is raaldozza.
    Gondolom, te sem nevelsz ilyen gyereket.

    CSAK beszelni meg ezeknek a magzatoknak az ELETerol, haat, csak tartalom nelkuli, alszenteskedo szoszaporitas.

    idézet:
    felicienne (85)
    2014-08-01 09:56:48
    CSAK beszelni meg ezeknek a magzatoknak az ELETerol, haat, csak tartalom nelkuli, alszenteskedo szoszaporitas 
    Az álszenteskedés szerintem: miközben egy gyilkos eltartására többet költ az állam havi szinten mint egy család költségvetése, ártatlan életek hagynak veszni anyagi és egyéb okokra hivatkozva. Magyarázat persze mindíg van, néha még metség is. A bűnözőknek jogai vannak, a magzatnak nincs joga az élethez.
    előzmény:
    felicienne (85)
    2014-08-01  09:56
  4. 2014. augusztus 1. 17:1098.
    A megoldás az lenne, ha az édesanyja, nagyanja, nővére, vagy akárki felvilágosítani. Ha a családokban a pénz hajszolása helyett több figyelem jutna a fiatalokra.Dehát ahogy Te írod a felnőttek között is sokan magukkal sem tudnak mit kezdeni.
    előzmény:
    ladybird65 (96)
    2014-08-01  16:56
  5. 2014. augusztus 1. 17:0697.
    Megnéztem Botos Katalint. Inkább nem mondok semmit.
    előzmény:
    milfordd (91)
    2014-08-01  11:01
  6. 2014. augusztus 1. 16:5696.
    "mennek a fiatal fruskák alig 14-15 évesek AB-re és ott rihegnek röhögnek, azt sem tudják mit csinálnak"

    És akkor most mi a megoldás szerinted? Szülje meg a 14-15 éves fruska a gyereket? Az tényleg nagyon kívánatos lenne.... Még a felnőttek közt is sok az idióta szülő, akinek fingja sincs a gyerekről. Szerintem az maga a tragédia lenne, ha egy gyereknek lenne gyereke...

    előzmény:
    mia0318 (77)
    2014-07-31  22:12
  7. 2014. augusztus 1. 13:1395.
    Ja, vagy a megemelt ab ára miatt nem vetetnék el a gyerekeket, hanem megszülnék szép csendben őket és irány az emésztőgödör meg a kuka, tényleg sokkal humánusabb megoldás.


    Az elkötés része még akár érthető is lenne, de azért annál is van, hogy valami "csoda" folytán mégis besikerül a gyerek, ha a nő van elkötve. Ehhez meg a férfit befogni háááát.
    előzmény:
    Babyface83 (94)
    2014-08-01  12:53
  8. 2014. augusztus 1. 12:5394.
    Hát, például a radikális verzió az lenne, ha mondjuk a harmadik abortusz után kötelezővé tennék az elkötést.
    A kevésbé radikális pedig az, amit már korábban írtam. Hogy drasztikusan megemelném az abortusz árát, vagy legalábbis a sokadikét. Ha másért nem, akkor így legalább anyagi megfontolásból védekeznének.
    előzmény:
    asztanaviszta (93)
    2014-08-01  11:51
  9. 2014. augusztus 1. 11:5193.
    Mégis hogyan szankcionálnád?
    előzmény:
    Babyface83 (92)
    2014-08-01  11:10
  10. 2014. augusztus 1. 11:1092.
    Miért jöttök mindig az állami gondozott gyerekekkel?
    Azt értsétek meg, hogy nem arról van szó, hogy azt akarjuk, hogy mindenki szüljön nem kívánt gyerekeket, aztán adja őket állami gondozásba. Hanem hogy jó lenne, ha az emberek tennének az ellen, hogy a nem kívánt gyerek megfoganjon!
    Erre ti jöttök azzal, hogy mindenkinek a magánügye, hogy mit csinál, az ő dolga, ha lusta védekezni, aztán évente többször veteti el a gyerekeit, és senki ne merjen ítélkezni felettük, mert joguk van halomra gyilkolászni a magzatokat. Nem, ez így nagyon nincs jól. Ha rajtam múlna, valóban igyekezném valahogyan szankcionálni az ilyesmit. Nem, nem úgy, hogy arra kényszeríteném, hogy szülje meg az összes gyereket, aki így besikerülne. 
    előzmény:
    felicienne (85)
    2014-08-01  09:56
  11. 2014. augusztus 1. 11:0191.
    csak vicceltem ladybird :)

    botos katalin másodállásban biztos szexológus.?. ahogy elnézem őt, a legegyszerűbb alapelvvel (és amit a pasija simán be tud tartani): NE DUGJ!! házasság előtt semmiképp de utána se nagyon..
    előzmény:
    ladybird65 (66)
    2014-07-31  19:38
  12. 2014. augusztus 1. 10:4190.
    a megoldas az, hogy a sajat dolgoddal torodsz!
    előzmény:
    mia0318 (86)
    2014-08-01  09:58
  13. 2014. augusztus 1. 10:4089.
    es?
    előzmény:
    trebaci (88)
    2014-08-01  10:13
  14. 2014. augusztus 1. 10:1388.
    Már miért lenne csúsztatás?? Van olyan klinika már (nem Mo-n), ahol van szülés UTÁNI abortusz.
    előzmény:
    saschamora (73)
    2014-07-31  21:39
  15. 2014. augusztus 1. 10:1287.
    "Es quasi utasisd moket, hogy az altalad helyesnek velt eletet eljek."


    Általam helyesnek vélt? 


    Azt hittem az a normális, hogy mindent megteszünk azért, hogy ha nem szeretnénk gyereket, akkor védekezünk és nem AB-vel?


    Azt elfogadom, hogy egyszer mindenkivel megeshet, de az hogy valaki a 3-4. abortuszra megy lehet, hogy én vagyok a hülye, de nem normális!


    "CSAK beszelni meg ezeknek a magzatoknak az ELETerol, haat, csak tartalom nelkuli, alszenteskedo szoszaporitas."


    Ha a lányod már a 3. potenciális unokád vetetné el, akkor is így gondolnád??


    "En meg nem talalkoztam olyan emberrel, aki kivett volna par gyereket az allami gondozasbol, szepen felnevelni oket, mert hogy szamara annyira fontos az ELET, hogy a sajat kenyelmet is raaldozza."




    Ellenben gondolom találkoztál jópár olyannal, aki se örökbe nem fogadott, de még egy pár sajátot is elvetetett!! Nyilván belőlük jóval több van!


    Egyébként áruld már el mi köze az AB-nek az örökbefogadáshoz?? Tényleg csak akkor sajnálhatom a magzatokat, ha örökbefogadok???
    előzmény:
    felicienne (85)
    2014-08-01  09:56
  16. 2014. augusztus 1. 09:5886.
    Akkor két megoldás marad:
    - nem szexel
    - nem csak egy módszerrel védekezik


    Vagy jobb folyton abortuszra járni??
    előzmény:
    Anda39 (81)
    2014-08-01  08:50
  17. 2014. augusztus 1. 09:5685.
    "Hát én pedig beleugatnék,..."

    Miert? Mi jogosit fel eppen teged arra, hogy masok elete felett itelkezz? Es quasi utasisd moket, hogy az altalad helyesnek velt eletet eljek.

    En meg nem talalkoztam olyan emberrel, aki kivett volna par gyereket az allami gondozasbol, szepen felnevelni oket, mert hogy szamara annyira fontos az ELET, hogy a sajat kenyelmet is raaldozza.
    Gondolom, te sem nevelsz ilyen gyereket.

    CSAK beszelni meg ezeknek a magzatoknak az ELETerol, haat, csak tartalom nelkuli, alszenteskedo szoszaporitas.

    előzmény:
    mia0318 (77)
    2014-07-31  22:12
  18. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. augusztus 1. 09:2584.
    nem ismerem a dalt, de nekem elsőként a háborúk áldozati jutnak róla eszembe... Már megszületett gyerekek, nők, férfiak, nagyszülők...
    előzmény:
    moodory (83)
    2014-08-01  09:23
  19. 2014. augusztus 1. 09:2383.
    ,,Az élet ma nem nagy kincs, egy döntés és volt és nincs" Pintér Béla elgondolkodtatóan szép dalából idéztem.
  20. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. augusztus 1. 08:5182.
    Ne is te vállald, a férjednek sokkal egyszerűbb.
    előzmény:
    Anda39 (81)
    2014-08-01  08:50
  21. 2014. augusztus 1. 08:5081.
    Ó, ez sem igaz sajnos. Pont ezért nem vállaltam én sem a műtétet, mert nem 100 %-os! 
    előzmény:
    mia0318 (76)
    2014-07-31  22:01
  22. 2014. augusztus 1. 08:2980.
    ha rajtatok mulna, nem csupan velemeny lenne...
    előzmény:
    Babyface83 (79)
    2014-08-01  00:54
  23. 2014. augusztus 1. 00:5479.
    Ki szól bele mibe? Ha akarnánk se szólhatnánk bele, mert mindenkinek joga van az abortuszhoz. Pontosan a véleményünket írtuk le.
    előzmény:
    saschamora (78)
    2014-07-31  22:37
  24. 2014. július 31. 22:3778.
    holott semmi kozod hozza, hogy ki hanyszor megy ab.-ra... semmi, felfogod? velemenyed lehet, de beleszolasi jogod nem.
    előzmény:
    mia0318 (77)
    2014-07-31  22:12
  25. 2014. július 31. 22:1277.
    Hát én pedig beleugatnék, különösen annál, aki már a 2. vagy 3. abortuszára megy.


    Ha valaki ennyire könnyen teherbe esik védekezés mellett, akkor ott vagy nem kellő figyelem kíséri a védekezést, vagy nem megfelelő módszerrel védekezik (nem megfelelő hormontartalmú gyógyszer stb).


    Egyik kolléganőm, miután már volt egy abortusza egy éven át naptár módszerrel védekezett, persze terhes lett, jött az AB. Igazán felelősségteljes védekezési módszer. :((


    De beszéltem kórházban dolgozó ismerőssel, mennek a fiatal fruskák alig 14-15 évesek AB-re és ott rihegnek röhögnek, azt sem tudják mit csinálnak, aztán lehet, hogy ha majd gyereket szeretnének, akkor meg nem jön össze.


    Mint írtam az abortuszon átesett nők közel harmada gyermektelen, vagyis tizenévesek, huszonévesek, akik egy egyéjszakás kalandból, vagy egy friss kapcsolatból estek teherbe és nem akarják megtartani, mert azt nem hinném, hogy egy több éve együttélő, vagy már házasságban élők elvetetnék, csak azért mert fél évvel korábban jött, mint tervezték és még nincs meg a pénz a kiságyra!


    "12 hetig nincs beleugatas. ez a no joga, es mindenki masnak KUSS!"


    Ezt sok pasi nem így gondolja...
    előzmény:
    saschamora (73)
    2014-07-31  21:39

Címlap

top