Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hol NE vásároljunk!

Torolt_felhasznalo_357324
Torolt_felhasznalo_357324
Létrehozva: 2004. július 2. 10:00
Sziasztok!
Új témát indítok, már csak azért is, mert szeretnék más embereket megkímélni attól, amin én most keresztül megyek/mentem.
Az üzlet a Blaha L. téren,a Smatch mellett található, színes ruhák, cipők a kirakatban, biztos ismeritek. A történetem pedig, igen röviden: egy hónapja vásároltam egy nadrágot, ami négy mosás után festékhiányra utaló foltokat produkált. Én visszavittem, jóhiszeműen, hogy a pénzemért megfelelő kiszolgálást kapok majd ezután is. Nem így lett. Gyanúsítás, persze ellenem, miszerint én biztos folttisztítót használtam. A vita végén már hypo volt a "ludas" stb. A Kermi vizsgálatot elfelejthettem, a "hölgy" kijelentette, hogy ő nem küldi el, a pénzemet nem adja vissza, és egyébként is menjek amerre látok, felőle feljelenthetem, beírhatok a panaszkönyvbe, ami nincs. Idegességemben kikaptam a kezéből a nadrágom és elviharzottam. Nem gondoltam volna álmomban sem, hogy egy ilyen kis dolog ekkora tortúrával jár. Másnap, egy férfi ismerősőm társágában jelentem meg. "Nem adom fel!"- felszólalással. Érdekes módon az ő határozott fellépésére már kézségesebbnek tűnt ugyanaz a "hölgy". A gyártókhoz akarta küldeni, de ebbe persze nem egyeztünk bele. Nagy nehezen ráállt a Kermibe való beküldésre, de az ehhez szükséges formátúmú papírral nem rendelkezett.(!!) Ma folytatódik, mi viszünk papírt, elég röhejes nem?!:) Mindegy! Amit ajánlhatok, hogy ne kerüljön senki ilyen helyzetbe, csakis a cég nevével ellátott és felcímkézett ruhadarabokat vegyetek, és azt is inkább egy drágább helyen-bár ez sem volt olcsó-, talán ők jobban a szívükön viselik az üzletük hírnevét. Ennyi lett volna, azt hiszem ez egy olyan dolog, ami mindannyiunk számára fontos, hisz nők vagyunk,sok ruhát vásárolunk, és egyébként sem mindegy mit kapunk a pénzünkért. Üdv,Athellia
  1. 2004. augusztus 2. 12:52550.
    A DM-ben rendszeresen 1-2 vásárló kóricál. Azon csodálkozom, hogy még nem húzták le a boltot. Én is hülyét szoktam tőlük kapni. Azzal szívatom őket, hogy a sminkes állványok előtt végigpróbálok vagy 20 rúzst, vagy púdert. Előbb utóbb megúnja a nézelődést és elhúz onnan!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_510720 (548)
     
  2. 2004. augusztus 2. 12:45549.
    Én most a Le Halle-val szívtam meg. Kaptam egy baromi édes francia gatyás-trikós pizsamát, most mostam ki először és a gatyájában lévő vörösesbarna madzag megfogta az egész ruhát. Végül is kiszedtük belőle a madzagot és próbáljuk folttisztítóval kitisztítani, de nem tudom lesz e még belőle valami. :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_510720
    Torolt_felhasznalo_510720
    2004. augusztus 2. 12:31548.
    Szia!
    A DM ebből a szempontból nagyon furcsa, nem tudsz úgy bemenni egyik üzletükbe sem h egy biztonságiőr ne loholna a nyomodban vagy legalább nem nézne egyfolytában. De úgy látom ez többek véleménye. Nem kellene ennyire erőszakosan és durván csinálniuk a biztonsági őröknek. Azért vannak a kamerák nem????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_276548 (547)
     
  4. Torolt_felhasznalo_276548
    Torolt_felhasznalo_276548
    2004. augusztus 2. 11:54547.
    Én pénteken húztam fel magamat egy DM-es pénztáros miatt. Bementünk, vettünk 2 doboz óvszert, és még valami apróságot. Az óvszer a kiírás szerint 299, -Ft-ra volt leárazva. A barátom fizetett kártyával. Miután a barátom aláírta a bizonylatot, a flegma pénztárosnő nagy bunkón odavetette, hogy "legközelebb úgy írd alá, ahogy a kártyát is aláírtad" (kérdem én: 1. ki ír kétszer ugyanúgy alá, ráadásul a kártya 2 éve lett aláírva 2. mi jogon tegezi le a barátomat, mikor én is, ő is magáztuk a nőt). Na jól felháborodtam magamban, barátom is. Már kimentünk az üzletből, amikor néztük a blokkot, hogy nem az akciós árat ütötte be a gumikra. . . Csak azért nem mentünk vissza, mert rögtön kezdődött a moziban a film, amire jegyünk volt, és nem akartuk lekésni. Különben tuti visszamentem volna reklamálni. (Az egész a Lurdy házban lévő DM-ben történt. Ja, és persze végig, amíg az üzletben voltunk, a biztonsági őr árgus szemekkel követett minket, pedig egyikünk sem néz ki tolvajnak, ráadásul nagyon célirányosan vásároltunk. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. augusztus 2. 01:51546.
    Sziasztok! Nem tudom a pizzeria nevet, de a Marvany utcaban van Budan. kozel van a munkahelyemhez, igy eddig ketszer ott kajaltunk szunetben, de tobbet tuti nem. Alig van vega kajajuk (en nem eszem hust), vegul amit talaltam, azon is volt, ami nem volt feltuntetve az etlapon. Az adagok kicsik es dragak, az Il Trenobol meg rendeleskor is olcsobban jovunk ki es hatalmas adagokkal. A pincer pedig nagyon undok volt, nem figyelt, mogorva volt, alig tolta oda az orrat, vegul egy masikat hivtunk, h fizetnenk, mert aki minket szolgalt ki, leallt tv-t nezni (van ugyanis bent egy tv). Szoval, Marvany utca sarka, kb a mongol etteremmel szemben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. augusztus 2. 01:34545.
    !!! csak azért jelentkeztem be ide, hogy valaki, aki kereste ezt nagyon, . lépjen csak be közénk. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_876317
    Torolt_felhasznalo_876317
    2004. július 31. 23:43544.
    Jó kis topik ez, na mesélek én is. :)

    Évekkel ezelőtt egy vidéki nagyvárosban dolgoztam, a Vásártéren, egy pecsenyesütőben. Jó meleg nyár volt. A tulaj mindig előző este vitte ki a kolbászokat, de egyik alkalommal elfelejtette bekapcsolni a hűtőt és az egész cucc, szerintem többszáz kiló hús, úgy ahogy volt, megromlott. Naná, hogy nem dobtuk ki. Azt mondta nekem az "üzletvezető", hogy kicsit jobban meg kell sütni és amikor kérik a vevők, akkor átforrósítani a mikróban, akkor nem érzik, hogy romlott!! Egyszerűen nem hittem a fülemnek. Volt vagy 40 fok, az a hús már tutira tele volt mindenféle baktériumokkal, meg ki tudja, mivel és mi megetettük az emberekkel. :((( Persze nem mertem ellenkezni, mert az állásom múlott rajta, de sutyiban lebeszéltem róla akit csak lehetett. Szóval az ilyen útszéli sütödék eszméletlenek. Aztán következő héten jött egy roma banda, hogy múlt héten nálunk ettek romlott húst és az egész család beteg lett tőle. Ott fenyegették a tulajt, hogy megkéselik, ha nem adja vissza a pénzüket, az a barom meg mindent tagadott. Én meg reszkettem egész nap, hogy vajon épségben haza érek-e.
    De volt egy olyan eset is, hogy valaki csak egy fél szál sült kolbászt kért, én el is vágtam neki, de a másik felét véletlenül leejtettem. Erre a vezető csaj rögtön ugrott, hogy csak tegyem félre, majd a következő körben eladjuk. Aztán szépen letörölgette róla a sarat és tényleg eladtuk. Sokszor elgondolkodom rajta, hogy vajon a menő éttermekben is megcsinálják ezt? Vagy azért ott számíthatunk némi higiéniára? Mert ez valami undorító volt. Soha nem ennék ilyen helyeken. :(

    De van egy pozitív sztorim is. Valahol a Körúton egy kínai boltocskában találtam egy nagyon aranyos nadrágot magamnak, de az én méretemben csak egyetlen darab volt és az sajnos hibás. Az egyik szárán alul teljesen ki volt bolyhosodva az anyag, de látszott, hogy eleve így lett megvarrva, gondolom, sajnálták kidobni azt a 10 centi hibás anyagot. Hát az eladó először felforgatta az üzletet egy ugyanolyanért, sőt a raktárat is, majd bánatosan közölte, hogy nincs belőle másik, de ha esetleg ezt elvinném egy ezresért. . . ;) Persze miközben keresgélt, én is pont valami hasonló megoldáson törtem a fejem, lehet, hogy gondolatolvasó volt? :)) Naná, hogy kellett egy ezresért (majdnem féláron :)), otthon meg fogtam egy borotvát és leborotváltam a bolyhokat. Észre sem lehet venni, hogy volt valami baja. :) Persze blokkot nem kaptam, de kit érdekel? :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_689875
    Torolt_felhasznalo_689875
    2004. július 31. 21:05543.
    Ez velem is megtortent! A kaposvari Keyo uzletben akartam papucsot venni, az egyik a polcon, a masik a kirakatban volt es total kiszivta a nap. Az elado meg akarta magyarazni, hogy vegyem csak meg, mert elobb-utobb a masiknak is olyan lesz a szine! Nem tudom mitol, talan ha kitettem volna otthon a napra szivatni vagy mi? Miutan mondtam, hogy nem kerem, flegma keppel visszatette a mar ugyis napszitta papucsot a kirakatba:(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_767854 (542)
     
  9. Torolt_felhasznalo_767854
    Torolt_felhasznalo_767854
    2004. július 31. 18:33542.
    Helló!
    jó a topic! Egyik nyáron történt egyszer egy pesti cipőboltban akartam vásárolni egy cipőt. Meg is tetszett az egyik, mondtam az eladónak, hogy felpróbálnám a másik párját is mire fogta kiment, és a kirakatból behozta a másik párját. Mikor egymás mellé tettem a kettőt "enyhén" napszívta színe volt a cipő párjának. Szóvá is tettem neki erre azt mondta, hogy odaadja kevesebbért vagy jöjjek visszakésőbb addig kirakja a másik párját így talán egy színűek lesznek. :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. július 30. 13:24541.
    "kismárkában" szerintem még a Mexx is elmegy, az Esprit pedig kifejezetten jó minőséget árul. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_784698 (539)
     
  11. 2004. július 29. 22:29540.
    Sziasztok!

    Apukám valamikor a nyár közepén vásárolt Kaszásdülőn az Auchan-ben alkoholmentes Stella Artois-t, kicsit meglepődtünk, h más akciós címke van rajta, mint az eddigieken, még örültünk is, h ezzel utazást lehet nyerni :) Erre megnézem a lejárati időt. 2004 májusában járt le, az akció határideje pedig 2003 december vége volt. Ennyit nagyszabású utazási terveinkről :))) Bár a sört megittuk, baja nem volt, de azért ez elég durva. Bátyám pedig nemrég majdnem megvett ugyanott egy fél éve lejárt előrecsomagolt csirkét. Szó szerint öreg tyúk volt :)))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_784698
    Torolt_felhasznalo_784698
    2004. július 29. 21:40539.
    az egyetlen kismárka ami valami az a espirit
    előzmény:
    silver21 (538)
     
  13. 2004. július 29. 21:22538.
    :-))))Ez jó. . Nem gondoltam, hogy vki nem tudja, hogy a Keyo magyar. . . csakúgy mint a Capucci italy, Mayo, Persona, Amnesia(párizs, miláno is szerepel a névjegyükön, na ott nem is hallottak róla. . )saxoo, Agressor, Paris boutique(max kínai), most ennyi jutott eszembe. . :-)))
    előzmény:
    gerdamama (534)
     
  14. 2004. július 29. 20:33537.
    A taxisok mellett a volánbuszosokat se kell félteni!
    Tegnap a Fót-Bp. útvonalon utaztam. A jegyár 174 Ft. Százas és üljön le! - mondta a pilóta. Hivatalos úton jártam, kifizettetem a céggel a jegyet, így mindketten elestünk a nagy haszontól. Mondtam, hogy 174 és kérem a jegyet.
    Elöl ültem és direkt figyeltem, hogy a felszállók zöménél próbálkozott. Egy nő jegyezte csak meg, hogy reméljük, nem jön ellenőr, de ő is élt a lehetőséggel. . .
    A hosszú, csuklós busz tömve volt utasokkal, ha csak 15-20 jegyet nyel le fordulónként, akkor még fel sem tűnik a cégnek, hogy kevesen utaztak, és számoljátok ki, milyen jó kis fizetés-kiegészítésre tesz szert egy hónap alatt.
    Ez csak azért off, mert nem mondhatjuk, hogy nem utazunk a MÁV-val vagy a Volánnal, nem vesszük igénybe a posta szolgáltatásait, hiszen nincs alternatíva.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_733852
    Torolt_felhasznalo_733852
    2004. július 29. 20:27536.
    Ez kb. ugyanolyan, mint a Saxoo London. Mi is kezdtünk örülni a férjemmel, hogy úgyis megyünk Londonba, majd ott jól bevásárolunk, aztán jobban elolvastuk a címkét, az is egy magyar cég. Mentségére legyen mondva, tényleg minőségi ruháik vannak! Bár az áraik is olyanok. Még féláron is drága.
    előzmény:
    gerdamama (534)
     
  16. 2004. július 29. 20:20535.
    :))
    előzmény:
    gerdamama (534)
     
  17. 2004. július 29. 20:18534.
    A márkamániás sznobokról jut eszembe: emlékszik valaki a jelenlévők közül a tavalyi Keyo Paris - ügyre?
    Nyitott egy leányka egy topikot, hogy Párizsban tölt vagy 2 napot, és SOS kérte a Keyo Paris üzletek címét. (Semmi Ejfeltorony meg Notredám, szajnaparti andalgás. . . ). Kishíján a kardjába dőlt, mikor megtudta, hogy ez bizony egy magyar cég. :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. július 29. 16:58533.
    Ha mar igy belelendultem ezt is leirom, bar a sajat ismeroseim csinaltak es nem tisztesseges dolog, igaz nem is torvenytelen.
    Ok piacon arultak allatokkal kapcsolatos dolgokat, es beszereztek valami ujfajta kutya kajabol rengeteget, de senkinek nem kellettek. Kovetkezo heten nem csokkentettek az arat, nem is irtak, hogy learazva, csak annyit irtak ki egy tablara: AKCIO. Eladtak az osszeset. . . Az emberek kettesevel-harmasaval vittek egyszerre.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. július 29. 16:49532.
    Hat ez a taxis jo nagy szemet volt!

    En meg a Duna Plazaban regebben nyar elejen vettem egy felsot magamnak, aztan amikor eljottek a learazasok ez is kint volt, at volt huzva egy soha nem letezett nagyobb ar, es mint learazott ar oda volt irva az amennyiert en vettem masfel honappal elotte!
    előzmény:
    toblerone1 (528)
     
  20. 2004. július 29. 16:35531.
    Koszi a valaszt! Akkor ebbol leszurom, hogy ha az ellenor el akarja kerni nem adom oda es elfutok mielott a rendor odaer. :)) Na jo, ez csak vicc, mindig van berletem Pesten mert sokat maszkalok.

    A topichoz: en eskuvoi ruha szalonban jartam ugy, hogy minden egyes felprobalt ruha 2. 000 ft. De ha vegul ott valasztasz, akkor nem kell kifizetni.
    előzmény:
    Mifirc (505)
     
  21. Torolt_felhasznalo_784698
    Torolt_felhasznalo_784698
    2004. július 29. 14:52530.
    mind 100% műszál és számpmra nem márka, a márka nekem a CarolinaHerrera lenne, de adddig még dolgoznom kell:::::::))))))))))))))
    kinn egyébként simán a piaci rongy kategóriában vannak ezek, mondták német ismerőseim
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483608 (526)
     
  22. Torolt_felhasznalo_559303
    Torolt_felhasznalo_559303
    2004. július 29. 14:43529.
    ha már a taxi szóbakerült. úgy két évvel ezelőtt úgy alakult, hogy minden reggel taxival kellett mennem dolgozni. Főtaxi, teljesen ugyanaz az útvonal és a két hét alatt nem fordult elő, hogy kétszer ugyanannyit fizettem volna. :-(
    előzmény:
    toblerone1 (528)
     
  23. 2004. július 29. 14:37528.
    Ajaj, belendültem! :-)
    Céges ügyben taxiznom kellett, hívtam a Citytaxit. Lemegyek, beülök az autóba, indulás előtt szólok, hogy tízezresem van csak, nem gond-e. Azt válaszolja a pofa:
    -Nekem jó, csak nem tudok visszaadni.
    (Anyukájával viccelődjön. )
    Okés, mondom, felugrok az irodába, 2 perc, felváltom.
    Visszamegyek 2 perc múlva, mit látok??
    A disznó elindította várakozóra a taxiórát!!!
    Szóval hivatalos magyar fizetőeszközből nem tud visszaadni, felváltom pillanatok alatt, ő meg felszámlázza a várakozást??
    120 Ft-ot, de akkor is!!! :-((
    Egy kanyi borravalót nem kapott!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. július 29. 14:31527.
    :-) Kolléganőm hetek óta gyűjti tőlünk az egy-, két-, ötforintosokat, miután a Rotschildban (Arany J. u. , hatalmas napi forgalom) eléggé lekezelő hangnemben lecseszték d. u. 4 óra felé, hogy 3 000 Ft körül tízezressel akar fizetni. Ők nem tudnak visszaadni, mert a biztonságiak épp elvitték az ezreseket. Minek viszik el a váltópénzt, ha még órák vannak a zárásig?? Kolléganő otthagyott mindent, eljött. Utánanézett a jogszabálynak, állítólag minden címletből 50 db-ot kötelesek elfogadni. . .

    Szóval ha összegyűlt, megy fizetni 400 Ft-ot max. 5 forintosokkal ahhoz a nőhöz!! :-))

    (Egy kis negatív még: tegnap a C&A/Árkádban eladónőhöz viszek egy blúzt, hogy létezik-e ez 44/46-os méretben. Erre azt motyogja, hogy azért nem találok, mert nincsen ilyen méretpáros, csak 42/44-es!!!!
    Ott fogom a kezemben a 48/50-est, akkor miért ne lenne 44/46-os méretű?? Erre elfordul és cseveg a kollégájával tovább. Odanyomultam, és elétettem a címkét, hogy ehhez mit szól, hogy lehetne 42/44-es blúz, ha ez 48/50-es??? Jaaaa. . . Persze utána sem segített keresni. De az is csoda volt, hogy találtam két eladót ott, arrafelé nincsenek sokan. . . )
    előzmény:
    gerdamama (519)
     
  25. 2004. július 29. 14:20526.
    Na azért a Morgan-nek vannak nagyon szép és különleges cuccai. Kár hogy olyan drága. . . :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_784698 (522)
     

Címlap

top