Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Rendben van, ha a 2,5 éves rugdossa a nagymamát?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. október 1. 17:53
Sokan azt az elvet vallják: nem szabad azt mondani a gyereknek, hogy nem szabad... De minden esetben jól van ez így?

Nők Lapja Café: Rendben van, ha a 2,5 éves rugdossa a nagymamát?
  1. 2014. október 13. 11:59826.

    Lényeg, hogy a gyerek tovább piszkálgathatta a felnőttet, aki ráadásul a helyét is átadta. Fogja le, tegye arrébb, rugdalja inkább anyut. Tökmindegy, de az idegent ne piszkálja a tovább. Hogy a buszról leszállva hogy intézik, ahhoz senkinek semmi köze. Ahhoz, hogy nem lehet tőle megmaradni, ahhoz igen.

    előzmény:
    szaszo71 (824)
    2014-10-13  11:55
  2. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. október 13. 11:56825.

    Hasonló nálunk is volt. Én szándékosan nem mentem boltba, gyerekkel miután megtanult járni és nem volt babakocsizás. De 2 éves kora előtt már úgy éreztem, elég érett, hogy szépen viselkedjen. 1x volt egy mukilás-csokis hiszti, akkor vásárlás nélkül kivittem a kapálózó kiabáló gyereket az üzletből, és kb 30 m-re később tettem le és megbeszéltük -pofozkodás, seggrecsapás nélkül. Azóta nem volt bolti hiszti, pedig most már sokszor bemegyek vele a sarki közértbe. 


     


    (bár bevallom a nagybevásárlást legtöbbször gyerek nélkül intézem, mert sztem egy 2-3 évesnek ez csak egy kín, ami utána a szülőnek is azzá válik - szóval jobb a békesség)

    előzmény:
    évi* (821)
    2014-10-13  11:42
  3. 2014. október 13. 11:55824.

    " Közben anyuka folyamatosan magyarázott a kislánynak és vissza is húzgálta, "


    Na, kíváncsi lennék, ezen kívül még mit lehetett volna csinálni. A buszból mégse tehette ki a gyereket. Vagy neki kellett volna állni üvölteni? Vannak olyan szituációk, mikor sajnos nem tudod azonnal megekadályozni agyerek hibás viselkedését. Azt meg itt honnan tudjátok, hogy mit mondott, mikor leszálltak? Mert biztos tudja némely hozzászóló, hiszen azt is tudja, hogy ez az anyuka nem neveli a gyerekét.

  4. 2014. október 13. 11:51823.

    A helyzetre akkor mondhatjuk, hogy "kezelve van", ha az idegen-piszkálás azonnal megszűnik. A többi csak rizsa. 3 éves gyerektől elfogadható, hogy "pórbáltam, próbáltam, de nem sikerült", egy felnőtt részéről nem.

    előzmény:
    tsfmvk (822)
    2014-10-13  11:45
  5. 2014. október 13. 11:45822.

    Aha, meg biztos először utaztak életükben buszon . Szerintem anyuka máskor sem tudja kezelni az ilyet. 


    Mikor fogja megtanulni, hogy hogyan kell normálisan viselkedni egy járművön, ha anyuka nem magyarázza el HATÁROZOTTAN, hogy mi a helyzet?

    előzmény:
    szaszo71 (820)
    2014-10-13  11:23
  6. 2014. október 13. 11:42821.

    Szerintem egy ilyen viselkedést azonnal meg kell fékezni. Tegye ezt mindenki hozzá közel álló módon, mindenesetre nem várhatjuk el egy idegentől, hogy eltűrje a gyerekünk szándékos piszkálódását akár csak pár percig is függetlenül attól, hogy a gyerek ezt most először csinálja, vagy ez nála a napi rendes ügymenet.


    Ha rászóltam a gyerekre, és nem történt semmi, akkor valamit lépni kell. Otthon lehet papagáj módjára 100x is elmondani, ha valakihez ez a módszer áll közel, de nem más kárára.


    Szerencsére nem sok bolti hiszti volt nálunk, de a legkisebb megpróbálta. Valami rágó miatt nyivákolt. Kértem, hogy hagyja abba, mert egyrészt erre senki nem kíváncsi, másrészt nem hallom a pénztárosnő hangját. Csak üvöltött. Kézenfogtam, kiállítottam a bolt elé, visszamentem, fizettem, oszt' mentünk tovább. Utána megbeszéltük, hogy mi volt a gond a viselkedésével. (Nem, természetesen nem a főút mellé állítottam a gyereket egyedül, és végig láttuk egymást.) Ez nem a profi megoldás, csak egy olyan fajta, amiből veszi a gyerek, hogy így nem viselkedhet. A többi meg a rizsa mellé.

    előzmény:
    szaszo71 (820)
    2014-10-13  11:23
  7. 2014. október 13. 11:23820.

    Egy dackorszak közepén járó gyerekről beszélünk. Lehet, most "kapcsolt be" először meg utoljára a gyerek, anyuka ezért nem tudta kezelni. A te gyerekeid már úgy születtek, hogy mindent tudtak, az biztos. Nem értem, hogy mért kell valakit 1 alkalomból elítélni.


    Egyébként meg a nyugdíjas se fizet a jegyért, ő se üljön? NMégis hogy képzelted, hogy 3 személy 1 ülésen üljön?

    előzmény:
    Sissi52 (804)
    2014-10-12  19:20
  8. 2014. október 13. 11:16819.

    Olvass, legaláb 5-öt leírtam:)))

    előzmény:
    Sissi52 (812)
    2014-10-12  23:36
  9. 2014. október 13. 11:15818.

    Egyetlen a tekintély volt, amit említett valaki, és amivel egyet is értek, de egy 2,5 éves gyerek esetén ezt MÉG nem mindig sikerül masszívan kialakítani, tehát igen, elvárom, hogy a 4 éves csinálja, amit kérek (nem mindig így van), és elvárom a 2,5 évestől is, de nála még nem biztos, hogy ez tutira megy, mert ugye tekintély kialakítása szempontjából a csecsemő kor felejhető, tehát volt rá kb. 1 évem, hogy ez kialakuljon.


    Ennek ellenére vannak dolgok, amiket annak a bizonyos 2 és fél évesnek is akkor és ott abban a pillanatban be kell fejeznie / meg kell csinálnia.

    előzmény:
    Capuccino (817)
    2014-10-13  10:52
  10. 2014. október 13. 10:52817.

    hát igen. azon kívül hogy egyikük hozzámvágta, hogy el bírom képzelni én azt... hiába mondtam , hogy nem... mégse mondtak semmit... pedig az ezerből egy párat elmondhatnának... hátha okosodunk tőle :)

    előzmény:
    Sissi52 (812)
    2014-10-12  23:36
  11. 2014. október 13. 10:49816.

    Igen, ez mekkora: szégyenkezik. Hurrá! :-) És akkor elviselhetőbb lesz a neveletlen gyereke?


    Hát Renátós esetben nem tudom, mit tettem volna, mert ugye előfordul olyan Renátó-mama is, aki ő maga is leköpdös, nem csak a kölke, rosszabb esetben előkap egy bicskát, annyit pedig nem ér az ülőhely. Másrészt rühellem az ilyen kis ... -ok uralkodását...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (815)
    2014-10-13  10:26
  12. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. október 13. 10:26815.

    Ne szégyenkezzen, hanem nevelje meg a hülye kölykét.


     


    Épp tegnap történt a következő: (mi se vagyunk nagy bkv-zók, de a combinóra szálltunk gyerekestül) Én leültem egy helyre, ahol anyóca nem tudta fegyelmezni a pici fiacskáját ezért a szék helyett az ablakpárkányon ül (ott elég széles a párkány). Nos ahogy leültem, az a kurvakölök úgy belémcsípet, mint a franc. Rászóltam, hogy ez nekem fájt. Leszarta. Anyuka meg csak: "fejezd be Renátó". Ha ezt elhaló hangon nem mondta el 20x, akkor 1x sem. Baromi hatásos volt, ugyanis a gyerek még felém is rúgott, sőt elkezdett köpködni. Erre anyuci az ölébe vette és onnan is folyamatosan köpködött rám. De persze a szép szó nem használt...én persze rámordultam, hogy "jobb lenne ha befejezné a köpködést" de szart se ért.


     


    Na, ki mit tett volna?


     


    (még jó, hogy csak 2 megállót mentünk)

    előzmény:
    trebaci (814)
    2014-10-13  09:22
  13. 2014. október 13. 09:22814.

    Igen, anyuka szégyenkezett rendesen.

    előzmény:
    Sissi52 (804)
    2014-10-12  19:20
  14. 2014. október 13. 01:27813.

    Nem, sajnos, van ilyen, hogy conduct disorder. Ebbol irtam az egyik szakdogamat. Az ilyen gyerek kezelhetetlen, meg is oli az allatot, kutyat, macskat, a testveret is, mas gyermekeket, szuleire ratamad, szuleit is megveri. Legrosszabb esetben megoli.  Ha tudsz angolul, guglizd be, de lehet, bejon magyarul is. Ez az igazi atok, banat.

    előzmény:
    évi* (807)
    2014-10-12  21:28
  15. 2014. október 12. 23:36812.

    Nem is igen neked kellene, hanem azoknak, akik azt mondtak, nekik ezerfele modszeruk van. Na, hol van?


     

    előzmény:
    évi* (805)
    2014-10-12  21:00
  16. 2014. október 12. 22:22811.

    mi is csak feleve buszozunk. elotte ilyen tanulmanyutakra mentunk :)) es megtanultak. most hogy tenyleg buszoznunk kell, ha tomeg van egybol tudjak hogy kell viselkedni akkor is. szoval megerte. bar azert igyekszem kikrrulni a nagy tomeget, csak hat vagy sikerul vagy nem.

    előzmény:
    évi* (810)
    2014-10-12  21:47
  17. 2014. október 12. 21:47810.

    Múltkor azon gondolkoztam, hogy mi nem nagyon tömegközlekedünk, konkrétan semennyire. Hogy tanítom meg a gyerekeimnek, hogy ne legyenek kis taplók, és adják át a helyüket, stb.? Mert ugyan beszélgetünk, de úgyis helyben gyakorolja be a gyerek. Vigyem őket rendszeresen "tanulmányútra" buszozni? :-)

    előzmény:
    Capuccino (808)
    2014-10-12  21:41
  18. 2014. október 12. 21:42809.

    Ma mi is összeakadtunk egy ilyen kiscsajjal: Állatkert - fókák, a gyerekek egy peremen állva nézik az állatokat. 3-4 év körüli kiscsaj kitalálta, hogy övé az ablak, a fiam nem nézheti onnan. Először csak csúnyán méregette (kit érdekel? :-)), majd elkezdte a fiam lábát taposgatni. Szülei erőtlenül szólogattak neki, hogy "Naaa, Mesike nem szabad a kisfiú lábára lépni." Mesikének jobb fülén be, balon ki. Rohadt idegesítő volt. Szerintem annyira alap, hogy ha a gyerekem ilyet csinál, akkor 1x szólok, hogy hagyja abba, másodikra lependerítem onnan, és táma lecsukva. Ezek meg könyörögötek Mesikének...Fiam egész nyugisan tűrte.

    előzmény:
    Sissi52 (806)
    2014-10-12  21:15
  19. 2014. október 12. 21:41808.

    Én azért nem írtam, emrt Évi, te leírtad amit gondolok az esetről. Két ygerekem van, de iylet,h ogy majd ők kiskirálykodnak, mások kárára?? na persze, meg a móriczka. 5 éves ölemben, 7 éves előttünk kapaszkodva, és jónapot. Tömött buszon, nincs pardon. És biza ha oylan van, és véletlen maguktól nem kérnének bocsánatot(de megteszik) akkor tuti rájuk szólnék. És végső esetben én is inkább leszállnék. a tömegközlekedésnek vannak szabályaik. Nagyobbacska gyerekek már nem csecsemők.


    Mi utazunk rendszeresen buszon, olyan már volt, hogy félig üres busz, de mindenhol kettős helyen ültek emberek, és megláttak, adtak egy duplaülést (nagy táskával vagyok plusz, meg a ygereke is tatyóval): de volt hova átülni, és kizárólag kamaszoktol fogadjuk el ezt, ha erősködnek, hogy dede. Azt sose engedem, hogy idősebb embertől elfogadják.  Ha van hova ülni amúgy nehogy már ne oldjuk meg. nem kell a gyerekek körül ugráljon a busz. De mondom kizárólag ha rengeteg ülőhely van, akkor. És szigorúan rendesen megköszönni. Viszont a fiam már többször átadta a helyet, illetve ha töben lettek, vettem a kcsit ölembe, a nagyobb meg állt, hogy modnjuk egy idősebb ember le tudjon ülni. szerintem ez így normális. Nem vagyunk betegek, megoldjuk.

    előzmény:
    évi* (805)
    2014-10-12  21:00
  20. 2014. október 12. 21:28807.

    Én max. akkor tudom elfogadni, hogy a gyerek kezelhetetlen, ha szellemi fogyatékos, és akkor az sem érdekel, ha a gyerek Nyíregyháza-Budapest közt végig hangoskodik. Más esetben úgy vagyok vele, hogy a szülő töketlensége miatt szívok, ami viszont zavar. És természetesen itt nem csecsemőkre gondolok.

    előzmény:
    Sissi52 (806)
    2014-10-12  21:15
  21. 2014. október 12. 21:15806.

    Nem, legfeljebb na jo, leult anyuka az olebe csapvan a kicsit, a nagyobb meg mellette ult es igy elfoglaltak masfel helyet. Meg igy is egy fel hellyel tobbet, mint amennyiert fizettek. Usse ko.


    Mellesleg a nagyobb csemete nyugodtan allhat, mar eleg nagy ahhoz, hogy kapaszkodva meg tudjon allni. Ki van mutatva, hogy a gyermekeknek a legjobb az egyensulyerzeke, sokkal jobb, mint a felnotteke, az idosekrol nem beszelve, akike aztan nagyon gyer.


    Hat igen, vannak kezelhetetlen gyermekek, ahol nem lehet a szulot hibaztatni, ha mindent megtett. De ez eleg ritka, mint a feher hollo, es nekik is muszaj kozlekedniuk. De a leirt esetbol egyertelmuen kiderult, hogy egy elkenyeztetett kis p.. rol es egy tehetetlen, szerencsetlen noszemelyrol van szo. Igen,egy hatazott mozdulattal helyretenni a kis uriholgyet,aztan ha ordit, es mar kiutalnak, akkor leszallok es gyalogol ofelsege.


    Utas helyeben egyaltalan nem adnek lovat ala se a kezelhetetlen koloknek,se a tehetetlen szulonek.

    előzmény:
    évi* (805)
    2014-10-12  21:00
  22. 2014. október 12. 21:00805.

    Én azért nem tudok javaslattal előállni, mert elképzelhetetlen, hogy bármelyik gyerekem idegeneket b...tasson.


    De ha valami véletlen folytán valamelyik tényleg meg találna háborodni, és ilyet csinálna, akkor szólnék neki, hogy kérjen bocsánatot, és azonnal fejezze be + vissza kellene adnia a kapott helyet. Ha vonyítani kezdene, akkor leszállnék vele a buszról még akkor is, ha a következő egy óra múlva jön. Nem várhatom el egy busznyi embertől, hogy az én elcs...ett nevelésem eredményét kelljen élvezniük.


    Én sem adnám át a helyet, ha azt látom, hogy valamilyen módon le tudnak ülni a kicsik, akár ölbe, akár ketten. Ha nem lenne semmilyen helyük, akkor átadom, mert tényleg veszélyes, amikor a ember egyedül próbál meg két kicsit "életben tartani" a dülöngélő, rángató buszon.

    előzmény:
    Sissi52 (804)
    2014-10-12  19:20
  23. 2014. október 12. 19:20804.

    Idaig vartam az ezer, de legalabb tobb szaz javaslatot, akik azt igergettek, hogy nekik van,de ugy latszik, egy sincs.


    Nos, ez az anyuka??? Szerintem egyetlen buszjegyet valtott, es elfogalt 4 ulest. Sot, megvehette a busz felet, mert az o kozelukben ember sem tartozkodhatott. Gondolom, szolgaja volt a busz kozonsege, mivel boszen engedelmeskedtek, na nem neki, hanem pici gyerekenek.


    1. Ilyen gyerkem nem lenne eleve


    2. A gyereke egyetlen ules sem,mert nem valtottak neki jegyet. Az anya vegye az olebe. Ha senki nem akar leulni, az mas, ha szinte ures a busz.


    3. Eleg lehetett volna egyetlen szo, hogy mit tegyen meg mit ne a csemete, latszik, hova vezet a nem neveles.


    4. Masik utas: nem allok fel, a kezemet nem engedem arrebb nyomni es nem megyek arrebb. Szoltam volna koloknek, hogy azonnal vegye le rolama kezet. Ha nem, akor a kedves "anyuka"nak, hogy vegye le rolam a gyereket. Az utas tulajdonkeppen aszisztalt a nem neveleshez. Hulye lennek allni,me leszallnia buszrol, hogy mas elferjen 4 ulesen. Talan anyuka kiberelte a fel buszt? remelem, porra egett szegyeneben, azt erdemli.


    5. Johetnek a tamadok.

    előzmény:
    trebaci (802)
    2014-10-10  12:21
  24. 2014. október 10. 12:33803.

    Én már addig a pontig sem mentem volna el, hogy elfogadom a másik helyet, ha a gyerekeim elférnek 1 helyen, nemhogy addig, hogy hagyom, hogy a gyerekem piszkálja azt, aki mellette kapaszkodik...

    előzmény:
    trebaci (802)
    2014-10-10  12:21
  25. 2014. október 10. 12:21802.

    Sziasztok! Végigolvastam pár nap alatt ezt a nyolcszáz hsz-t. Érdekes volt.


     


    Leírnám, mi történt tegnap reggel a buszon munkába menet, amiről eszembe jutott rögtön ez a topik.


    Reggel fél nyolc, tömött busz, felnőttek, idősebbek is és sok iskolás, meg kisgyerek. Anyukának van egy alsósnak látszó fia(Ennek itt vége is, mert ő végig teljes csöndben, nyugodtan ült.) és egy vszeg bölcsis (pelus volt rajta, szóval talán még nem ovis) kislánya. A kisfiú leült egy nagyobb ülésre az ablak mellé (1,5 személyes, ami az újabb buszokon van). Anyuka mellé ültette a hugit. Hugi nem bírt nyugton maradni szép szóra sem, hiába ültette vissza anyuka párszor. Ezután anyuka ölbe vette a hugit, de csak nem maradt veszteg. (Egyedül akart ülni ugyanis, teljesen egyedül.) Hugi folyamatosan a velük szemben ülő nő felé kapálózott. Közben anyuka folyamatosan magyarázott a kislánynak és vissza is húzgálta, persze még táska is volt nála. Végül a szemben ülő nő átadta a helyét a kislánynak. Felállt és kapaszkodott az ülés mellett. De a kislány ezt sem tűrte el, hogy az ő ülése melletti kapaszkodóba bárki kapaszkodjon. Szóval a nő még odébb is ment. A kislány ficánkolt tovább. Anyuka próbálta megtartani, de mivel ő háttal utazott, néha megkapaszkodott ő is a kislány ülése melletti kapaszkodóba. A gyerek ezt sem tűrte el. Szegény anyuka már összement iciri-picirire szégyenében. A cirkusz persze nem ült el, csak közben leszálltak.


    Na, itt mit tettek volna?


     


     


    (Egyik unokahúgom már huszonéves, de ő is iszonyú akaratos volt kicsinek. Nem nagyon lehetett vele semmit kezdeni fegyelmezés terén. Nagyon okos volt, már az oviban is felülmúlta a többieket, de pl. megverte még az óvónénit is, v. a pár évvel idősebb verekedő fiúkat szétválasztotta, stb..)

Címlap

top