Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Esküvő 2016

bijuca87
Létrehozva: 2015. március 4. 12:38

Sziasztok!


 


 


 


Jó lenne olyan menyasszonyokkal beszélgetni, akik hozzám hasonlóan 2016-ra tervezik az esküvőjüket. Én már elkezdtem egy-két dolognak utána nézni a neten és ha minden jól megy akkor lassan a helyszín kiválasztása jön személyesen is, aztán apránként a többi dolog


Jó lenne tudni, mi mennyibe kerül, merre érdemes menni, milyen szolgáltatókat, helyszíneket ajánlotok! 


Nálunk egyelőre annyi biztos, hogy kb 70 fő lesz a vendégsereg, és nem szeretnénk nagy luxus esküvőt, valamint a dekor színe türkiz és sárga lesz. A helyszín valószínűleg Pest megyében, és mindenképp szeretném/nénk, hogyha a polgári szertartás külső helyszínen megoldható lenne.


Várom menyasszonytársaimat, hogy együtt ötletelhessünk a továbbiakban! 

  1. 2015. június 17. 19:44276.

    Akkor nem csak én bújom a pinterest-et meg a DIY-t


     


    Ha valaki Pesten vagy a közelében tartja akkor tudok ajánlani pénztárca barát fotóst, zenészt (legalábbis zenész páros, Akik mindent elénekelnek, DJ-blokkot is vállalnak), és helyszínt is ami nagyon gyönyörű és nagyon kedvező feltételekkel van :)


     


    Én is bízom benne hogy most már nem csak a fejben lesznek meg az elképzelések, hanem fixálódik minden :)

    előzmény:
    Húsztizenegy0824 (273)
    2015-06-17  19:15
  2. 2015. június 17. 19:38275.

    Gratula nektek a szervezéshez 

    előzmény:
    Húsztizenegy0824 (273)
    2015-06-17  19:15
  3. 2015. június 17. 19:25274.

    Sziasztok,


    Köszi a biztatást 


    Igyekszem most már helyet találni mert az igazság szerint szeretném én is, hogy minden időben le legyen rendezve, mert az utolsó pillanatban már tényleg nem szeretnék kapkodni.


    Szóval elkezdtem bőszen ajánlatokat kérni de sajnos még nem érkezett meg az az ajánlat, amire én is azt mondanám, hogy bele is fér és az elképzeléseinknek is marad tere. De nem adom fel, mert kitartással bármit meg lehet oldani 


    További jó tervezgetést, szervezgetést nektek is 

  4. 2015. június 17. 19:15273.

    Sziasztok! 


    Ma voltunk megnézni a helyszínt és Imááádjuk!! :) Sajnos módosítanunk kellett az időpontunkat, mert a 07.02 már fogalt, így áttettük 06.25.-re, így be is irattuk magunkat arra a napra.


    Olyan mázlink van, hogy az anyakönyv vezető minimális pénzért kijön, nincsennek külön elvárásai, állítólag nagyon közvetlen és jó fej, a pap szintén. :) 


    Időközben találtunk zenekart és fotóst/videóst (ez volt a legnehezebb eddig, mert nekem fontos, hogy ne sima video legyen hanem esküvői film) akik ár érték arányban nagyon jók. Szerencsére a módosított időpont nekik is megfelel. :) 


    Remélem minden ilyen jól fog alakulni a többi szolgáltatóval is, bár tudom a catering cég megtalálása biztos mehéz menet lesz.


    A nevemmel kapcsolatban még nem döntöttem, mert a páromé tucat név az enyémből meg egy van az országban és a határon túl is :D ezen még van időm törni a buksim. 


    Az esküvőnk stílusa a helyszín adottságai miatt biztosan valami nagyon vintage/shabby chic lesz sok levendulával, befőttes üvegekkel, színes szalagokkal, stb.. Teljesen DIY lesz az egész, legalább nem fogok unatkozni az elkovetkező 12 hónapban. :D 


    Na szóval ezek történtek mostanában, kezd össze állni a dolog, végre nem csak fejben. 


     

  5. 2015. június 17. 13:20272.

    Köszi Nixi, élnék a lehetőséggel, átküldenél priviben néhány képet/ötletet? Nekem egyelőre nagyon nem áll össze a fejemben, hogy hogy is fog kinézni, minden inspiráció segítség. Nem tudom, hogy legyen-e domináns szín a másik pedig csak apróbb kiegészítésként, vagy kombináljuk "össze-vissza"... 


    Piros, üdv téged is itt. Nem vagy elkésve, de sajnos arra készülnöd kell, hogy lesznek olyan szolgáltatók, amelyek már foglaltak a kiválasztott időpontban.


    Nekünk is csak a helyszín van lefoglalva egyelőre, fotós kinézve, zenekar után most kutatunk.  Úgyhogy ne keseredj el, mindenben meg fogjátok találni a tökéletest. 


    Szép napot Mindenkinek!


     

    előzmény:
    Nixi_0820 (271)
    2015-06-17  12:46
  6. 2015. június 17. 12:46271.

    Sziasztok!


     


    Először is gratulálok minden új Menyasszonynak is


    @beusxy Igen, nálunk is erre a szín-kombínációra esett a választás! :) Szívesen tudok küldeni 1-2 ötletet képekben, vagy megosztom veled részletesen az elképzeléseinket is. Hátha tudok segíteni valamiben! De valóban nem egyszerű nagyon harmónikus kombinációt ebben a színvilágban, de úgy gondolom, hogy elképzelésünk szerint nekünk meglett a legjobb összhatás :)


    Nagyon kreatív ez a "bor-összeöntés" , nekem nagyon tetszik. Különösen,mert szeretem a nem megszokott, klisés dolgokat.


     


    @Piros Szerintem semmiről sem vagy lemaradva! Valóban igaz, hogy idén mindenki hamar el kezdte tervezni a jövő évi esküvőjét,de ez nem jelenti azt,hogy ne tudnál tökéletes helyszínt találni vagy ne tudnád jóra megcsinálni


    Én pl túl izgulós vagyok, és nagyon maximalista....én ezért is kezdem el ezt idő előtt szervezni,mert azt szeretném,hogy tökéletes legyen, beleférjen anyagilag a keretünkbe és ehhez idő is kell. Nem mellesleg az én családom majd 300km-ről érkezik és a dolgoknak ez a része is igényel némi szervezést!


    Én attól pánikoltam be, hogy a helyszínünk, a fotósunk és a zenekarunk is foglaltmár jövő augusztusra különböző napokon. Viszont más-más időpontokba és tartok attól,hogy mire kitűzzük a dátumot,már mindenki foglalt lesz.


     


    De hát nyugalom. Nem szabad idegeskedni! Még bőven van idő mindenre és ahogy azt már olvashattuk, minden váratlan helyzetet me glehet oldani csak kétségbe esni nem szabad.


     


    Szép napot Mindnekinek!


     

    előzmény:
    beusxy (268)
    2015-06-15  13:54
  7. 2015. június 16. 19:41270.

    Sziasztok,


     


     


    Csatlakozom én is 


    Mi is 2016-ra tervezzük az esküvőnket a párommal. Az a helyzet, hogy lassan 3 éve vagyunk jegyesek és mindketten úgy érezzük, nem volt véletlen a lánykérés sem, így ideje lesz továbblépni. 


    A lényeg, hogy nagyon remélem, hogy még nem késtem el, mert nekem nagyon nagy álmom, hogy vízparton legyen az esküvőnk.


    A helyzetet csak bonyolítja, hogy a párom budapesti az én családom viszont Pest megye legtávolabbi csücskében él, szóval valami köztes megoldás kellene. 


    Titeket olvasva viszont igazság szerint kissé berezeltem, mert ti már olyan jól álltok 


    Természetesen amint van valmai fejlemény, jelentkezek 


     


    Mindenkinek további jó esküvőtervezés/szervezést 

  8. 2015. június 16. 10:21269.

    flora88 - 2016.05.07.


    nora13 - 2016.05.13.


    emőke89 - 2016.05.28.


    beusxy - 2016.06.11.


    Anna665 - 2016.06.25.


    Húsztizenegy0824 - 2016.07.02.


    bijuca87 - 2016.08.06.


    nitaa001 - 2015.08.06.


    Judy88 - 2016.09.03.


     


  9. 2015. június 15. 13:54268.

    Sziasztok!


    Először is mindenkinek gratulálok!


    Szintén jövőre lesz az esküvőnk, június 11. az időpont. 2010-ben ezen a napon találtunk egymásra, így, ha már 2016-ben pont szombat, nem volt kérdés, hogy mikor legyen.  Baranyaiak vagyunk és a villányi borvidéken, egy pincészetben tartjuk az esküvőt. Szerelem volt első látásra, kértünk még pár ajánlatot máshonnan, de labdába sem rúghattak mellettük.


    Annyi mindenről beszéltetek már, igyekszem mindent leírni én is.


    Kis létszámú lagzink lesz, kb. 40 fő. Csak polgári ceremónia lesz, mindenképpen a helyszínen. Ha az időjárás engedi, mind a ceremónia, mind a lagzi a teraszon lesz. Ha nem engedi, a belső tér is szép, így nem lesz csalódás, ha véletlenül ott kell majd tartanunk. Szállásra nem sokra lesz szükségünk, de helyben megoldható.


    Szolgáltatók: A fotósunkat már kinéztük, de még nem fixáltuk le, szerencsére találtunk egy nagyon kedves és szimpatikus fotós csajszit, aki hihetetlen jó áron dolgozik azokhoz képest, akiktől ajánlatot kértem. Az ő lefoglalása a következő lépés, illetve zenekarokat nézegetünk éppen. Vőfélyünk nem lesz, ekkora létszámnál nem tartjuk szükségesnek, viszont ismerek egy nagyon jót, ha esetleg valaki Baranyában keresne vőfélyt, szívesen ajánlom. 


    A dekorációt magunk szeretnénk csinálni, esetleg a helyszínnel együttműködve, de külső dekorost nem szeretnénk. A szín nálunk is világoskék-barna lesz, mint Nixiéknél. Örülök, hogy van más is, aki ezzel a kombinációval tervez, mert a neten elég keveset láttam eddig. 


    A csokromat anyukám barátnője fogja csinálni. 


    A ceremóniánk egyedi lesz, van lehetőség arra, hogy a saját cuveé borunkat öntsük össze, amit utána bepalackoznak nekünk. Így nem homok vagy gyertya lesz, hanem bor. Ebből lehet köszönő vagy szülőköszöntő ajándékot is csinálni, de idáig még nem jutottunk. 


    Koszorúslányom nem lesz, egy sziromszóró kislányt szeretnénk, aki kereszttesóm kislánya lenne. Az én tanúm a testvérem, a páromé pedig a legjobb barátja lesz.


    A nevem megmarad, mivel ugyanaz a vezetéknevünk, így nem kellett sokat gondolkodnom.  (Tucat nevünk van, biztosan nem vagyunk rokonok.)


    Ruhákat nézegettem már, de én vagyok az antinő, elsőre semmi nem tetszik. :) Szeretnék mindenképp még ősszel elkezdeni keresgélni, mert magamat ismerve nem lesz könnyű menet. 


    Nászútra Dél-Spanyolországba megyünk, viszont nem közvetlenül az esküvő után, mert ott akkor már nagyon meleg van. Valószínűleg elmegyünk itthon pár napra kikapcsolódni valahova, és ősszel pedig oda.


    Hát, nagyjából itt állunk most. :)

  10. 2015. június 14. 11:08267.

    Sziasztok menyasszonyok! 


     


    Azonnal frissítem a dátumokat:


    flora88 - 2016.05.07.


    nora13 - 2016.05.13.


    emőke89 - 2016.05.28.


    Anna665 - 2016.06.25.


    Húsztizenegy0824 - 2016.07.02.


    bijuca87 - 2016.08.06.


    nitaa001 - 2015.08.06.


    Judy88 - 2016.09.03.


     


    Köszönöm én is a tanácsokat! 


    Szerintem egyeztetek is a dekorosokkal a jövőhéten.


    Végre a videósnak is sikerült megküldenie a szerződés így 2 és fél hét után. Már rég lefoglalhattuk volna azt is , csak az a gép amin a szerződései voltak szervízben van. Így lehet hogy elég rámenősnek tűntem de kétszer is ráírtam, hogy mi a helyzet, mert ha esetleg mégsem tud minket videózni akkor írjon mert keresnünk kell mást. Erre sikerült átküldenie egy régebbi verziót, de már végre megvan! 


    Úgyhogy összegezve, helyszín OK, videós OK, dj OK, vőfély OK, koszorúslányok OK. Még fotós ügyben kell keresgélnem. Sajnos némelyikük horribilis összegért vállalja a fotózást, így elég nehéz találni egy olyat akinek tényleg tetszenek a munkái és elérhető áron dolgozik. 


    cucugia: szerintem ne aggódj a cipő miatt, ha hosszú lesz a ruhád egyáltalán nem fog látszódni és amúgy is azt vedd fel ami neked tetszik, hiszen ez a te napod! 


     


    További jó hétvégét nektek! 


     

    előzmény:
    flora88 (266)
    2015-06-14  10:14
  11. 2015. június 14. 10:14266.

    Sziasztok!


    Az utóbbi hetek nálunk elég stresszesre sikeredtek, ugyanis mi is kénytelenek voltunk változtatni az eddig lefixált szolgáltatókon..  Nálunk a zenekar kavart bele az időpontba, így a véglegesített napunk május 7. lesz. Bijuca87 szeretnék időpont korrekciót kérni a listán.  Bízunk benne, hogy ezután most már minden megy majd simán és nem kell senki miatt módosítani a fix időpontunkon... 


    Nászúton gondolkodtatok már? Mi májusban mennénk, közvetlenül az esküvő után. Nem szeretnénk kihagyni heteket, mert jó lenne megélni az esküvő utáni izgalmat nyugalomban és boldogságban. A Földközi-tengerben gondolkodunk, valamelyik kis szigetre szeretnénk elmenni, bár egyelőre még nem döntöttük el, hogy hova. Kréta, Málta, Ciprus esetleg Mallorca... Májusban itt kellemes az idő, lehet kirándulgatni is, bejárni a szigetet, nincs nagy forróság. 


    Szervezésben ki hogy áll?

  12. 2015. június 13. 11:34265.

    Köszi a választ. :) Földig érő a ruhám, de egyik ismerősöm olyat szörnyülködött, hogy nem passzol színben a ruhához a cipő, meg, hogy ekrü cipő fehér ruha még elmegy, de fordítva nagyon gáz, hogy megijedtem. Mivel én inkább torna, sportcipős csaj vagyok, nem akarok még egy magassarkút venni, mert tudom, hogy az esküvőmön kívül nem nagyon fogom hordani.

    előzmény:
    13reg26 (264)
    2015-06-12  09:30
  13. 2015. június 12. 09:30264.

    Ha hosszú a ruhád, akkor senki se fogja észrevenni. Én vettem a ruhámhoz színben passzoló cipőt, de csak kb 2 órát volt rajtam, egy nude cipőben buliztam végig az éjszakát és a "sétálós" kreatív fotózást is abban csináltam végig.

    előzmény:
    cucugia (263)
    2015-06-12  08:51
  14. 2015. június 12. 08:51263.

    Sziasztok!


    Lenne egy kérdésem, világos ekrü/krém színű a menyasszoyi ruhám, de a cipőm hófehér színű, sajnos elöbb megvolt a cipő és ruhacsere kellett időközben így lett ekrü ruhám. Szerintetek nagyon gáz ekrü ruha fehér cipővel? :(


    Előre is köszi a segítséget


     

  15. 2015. június 11. 15:35262.

    Akkor viszont már képben vagy, hogy mit hogyan kell szervezni :)


    Gondolom a hely is tud ajánlani cateringes cégeket, akikkel együtt szoktak dolgozni... 


    A sértődést nem lehet megúszni, mindig lesz olyan, aki húzza a száját. Nálunk úgy lett meghatározva a létszám, hogy a szülők testvéreit még meghívtuk, de a gyerekeiket és azok családját nem, illetve csak azokat, akikkel tényleg jóban vagyunk. Nálunk is volt pár kötelező meghívott vendég, és pont azok mondták le az utolsó hetekben, akit muszájból hívtunk meg. Öröm volt az utólsó napokban is ülésrendet és szállást módosítgatni.


    Viszont ha elfogadsz egy tanácsot, csak a szertartásra ne hívjatok senkit, rettentő kellemetlen tud lenni, hogy egy egyik fele a társaságnak már menne vacsizni, a másik fele mivel csak a szertartáson volt ott még váltana pár szót veletek.

    előzmény:
    Húsztizenegy0824 (261)
    2015-06-11  14:08
  16. 2015. június 11. 14:08261.

    Az a vicces, hogy 2 éve elvégeztem egy esküvőszervező tanfolyamot, de mivel minden az pénzről/árajánlatokról szól így eltántorodtam e nemes "szakmától" :) 


    Nem szeretnénk mi főzni, catering céget bíznánk meg akik kijönnének helyezínre grillezni és bográcsozni. Nem tudom, hogy lesz e aki vállalja, de remélem találunk. Az evőeszközöket, tányérokat stb is velük hozatnánk. Kicsit megnyugodtam ezen a téren, mert elég sok esküvőt tartanak náluk,  ha nekik sikerül /t nekünk is muszáj lesz :D


    Van fedett rész is. Egy nagy fapavilon és ebédlő. Szúnyogok is biztos lesznek, mert a helyszínünk egy szigeten van. Hétfőn megyünk megnézni és le is foglaljuk, ha minden igaz. ❤️


    A vendég számmal vannak még bajok, nem akarok sértődéseket.. 100főt terveztünk ami meg is van, ha azt is meghívjuk akit nem biztos, hogy akarunk. De ha nem hívjuk, abból sértődés lesz. Anyumék 8-an vannak tesók, minden tesónak átlagosan 3gyerek+ azok családjai, vannak köztük olyanok akikkel minden nap beszélek de vannak olyanok akikkel alig. Szóval ezt még át kell rágnom párszor.  


     


    Van köztetek olyan aki netről rendeli vagy varratja a ruháját? 

    előzmény:
    13reg26 (260)
    2015-06-11  12:35
  17. 2015. június 11. 12:35260.

    Ha túl sok energiát nem akarsz fektetni bele, akkor fogadsz egy esküvőszervezőt, aki mindennek utánajár. 


    Ha csak széket+asztalt + a helyszínt kapjátok, akkor elég sok a teendő. Ti főztök vagy szakácsokat béreltek? Pincérekről sem árt gondoskodni. Ha nagyobb a vendégsereg mindenképpen kell evőeszközt miegymást bérelni (múltkor kezembe akadt egy árlista, és majdnem rosszul lettem mi mennyi).


    Mindenképpen kell egy fedett hely is, eső és hőség ellen. Nem tudom mennyire szúnyog-járta az a terület, de azok ellen sem árt ha fel vagytok készülve valami védelemmel.


    De legelső lépés már megvan: az időpont. Most már a kb vendégszám és a helyszín van soron, szerintem az után tudsz minden mást intézni.

    előzmény:
    Húsztizenegy0824 (259)
    2015-06-10  20:22
  18. 2015. június 10. 20:22259.

    Sziasztok! 


    Mi is jövőre tervezzük az esküvőnket, július 2. a dátumunk.  A helyszínt már kinéztük, kértünk árajánlatot is, de nem vagyunk 100%-ig biztosak benne, pedig szerelem volt első látásra. Elbizonytalanított, hogy csak az asztalokat és a székeket tudják biztosítani. 


    Grillezős- bográcsozós lagzit szeretnénk, nagy tábortűzzel, ceremónia mesterrel, zenekarral, de fogalmam sincs hogy kezdjek neki az egésznek. 


     

  19. 2015. június 10. 15:49258.

    Sziasztok!


    Nekünk 2016 májusába lesz az esküvőnk és én azt tapasztaltam, hogy akiket kinéztem szolgáltatókat, egyedül azért vannak még időpontjaik, mert péntekre szervezzük, ráadásul péntek 13-ra. De a helyszínen két héttel ezelőtt a nyílt napon két pénteket tudtak felajánlani, mert szombati napjuk májustól szeptember közepéig már nem volt, péntek pedig május-júniusra kettő darab volt szabad, és arra is érdeklődött akkor vagy 10 pár. Én is azt tapasztalom hogy ha már valaki biztos egy szolgáltatóban foglalja le, ha lehet olyat akkor "ceruzásan", mert nagy csalódás lehet ha későn megy az ember és már nem szabad arra az időpontra.


     

  20. 2015. június 10. 12:41257.

    Ha főszezonra tervezitek az esküvőt és felkapott helyre, akkor tényleg érdemes minél hamarabb lefoglalni a helyszínt és a szolgáltatókat. (Főleg, ha beleszerettél egy bizonyos szolgáltatóba).


    Én a májusi esküvőnkre október-novemberben foglaltam le a helyszínt (egyben dekor), fotóst, zenészt, ruhát és márciusban a fodrászt, sminkest, virágost és a tortát. Szóval szezonon kívül nem feltétlen kell egy évre előre szervezni (nálunk nem is telt el egy év az eljegyzés és az esküvő között).


    Viszont, ha idén foglalóztok le valamit, akkor ragaszkodjatok az idei árakhoz és írjatok róla szerződést. Így talán lehet egy kicsit spórolni, és nem csak a szolgáltató jár jól, hogy van előre munkája egy évre.

    előzmény:
    bijuca87 (255)
    2015-06-08  13:56
  21. 2015. június 8. 17:22256.

    Szerintem nyugodtan ledoglalhatod most is. Abbňl imdulok ki,amit sok ismerőstől hallottam,hogy idén mindenki nagyon hamar kezdett el mindent szervezni éa foglalni a jövő évi esküvőre. A mi fotósunk pl már jövő nyárra jó pár időpontra le lett foglalva.


     


    Nekünk nem lesz konkrét dekoratőrünk. A helyszěnen děszitenek a számunkra saját és hozott anyagokból is egyaránt. Az egyéb diszětéseket pedig egy ismerősünk párja végzi majd,aki egyben minden virŕggal kapcsolatos dolgot is intéz majd.


     


     


    Szerintem nyugodtan foglald le. Vesztenivalód nincsen ;-)

    előzmény:
    bijuca87 (255)
    2015-06-08  13:56
  22. 2015. június 8. 13:56255.

    Sziasztok menyasszonyok! :)


     


    Szerintetek a dekorost mennyi idővel előtte kell lefoglalni a lagzira? Érdemes már most ilyen korán mint a többi fontosabb szolgáltatót vagy ráér később?


    Ti kiket kértetek fel , hogyha már történt ilyen?!


     


  23. 2015. június 7. 21:24254.

    Nagyon jó látni,ahogy mindenkiben formálódik az elképzelés.


    Nekem sikerült ezt kicsit tovább fejlesztenem :)


    csipkés tortaalátét lesz nálam az irányelv a dekorációban (meghívó, ültetőkártya, útmutató, egyéb dekorációknál)


    Ha valaki szintén szereti az egyszerűt és nagyszerűt, mindezt megspékelve egy kis csipkével,akkor mutatok 1-2 képet,hátha segítek ezzel :)


    Mindezek mellé nekünk barna + kék (türkizes) lesz a színvilágunk. A kék csak lampionoknál, ültetőkártyánál és gyertyáknál jelenik majd meg.


    Szép estét és kellemes hetet Nektek

    előzmény:
    bijuca87 (253)
    2015-06-05  19:45
  24. 2015. június 5. 19:45253.

    Sziasztok !


    Nagyon szépek a csipkés dekorok amiket felraktatok! És a tortaalátétes ültetési rend fergetegesen ötletes! 


     


    Nálunk ugye türkiz és sárga lesz a dekor, valamint fehér.


    Pinteresten rengeteg ötletet találtam, és szinte az összesbe beleszerettem!  Szeretném hogyha igazi nyári hangulat lenne. 


     


    A dátumokat frissítem:


    nora13 - 2016.05.13.


    flora88 - 2016.05.21.


    emőke89 - 2016.05.28.


    Anna665 - 2016.06.25.


    bijuca87 - 2016.08.06.


    nitaa001 - 2015.08.06.


    Judy88 - 2016.09.03.


     

    előzmény:
    Nixi_0820 (248)
    2015-06-02  21:56
  25. 2015. június 4. 16:05252.

    Sziasztok!


     


    Megvan a mi időpontunk is! 2016.05.13 :D

Címlap

top