Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Miért jó a túlszaporodás?

badacsony
Létrehozva: 2015. március 20. 02:59

      Egy olyan témáról szeretnék beszélni, ami TILOSNAK SZÁMÍT,bár én nem értem h. miért.   Ezt a témát mindig teljesen helytelenül összekeverik a rasszizmussal, pedig semmi köze hozzá. ÉN SEM VAGYOK RASSZISTA!  Semmilyen népcsoportot nem bántok, minden emberfajtát egyenlőnek tartok.De úgy gondolom mégiscsak létezik egy probléma, amely jelenleg mégis bizonyos népfajtákhoz kötődik a világban.Ez pedig: A TÚLSZAPORODÁS.              


     Miért olyan szalonképtelen téma ez?  Miért nem lehet róla sokkal többet hallani?Miért nem lehet megkérdezni azt az egyszerű dolgot,hogy:HA A FÖLD TERÜLETE VÉGES, HA AZ IVÓVÍZBÁZIS VÉGES, AKKOR MIÉRT HAGYNAK BIZONYOS NÉPEKET A VÉGTELENSÉGIG SZAPORODNI? Hiszen ez senkinek sem jó, az érintett népeknek maguknak sem.


Járványok, éhínség, háború jár együtt azzal,amikor túl sok ember él együtt egy helyen! Ezek ellen aztán fellépnek a nemzetközi szervezetek mély együttérzéssel! A TÚLSZAPORODÁSRÓL VISZONT MÉG CSAK BESZÉLNI SEM LEHET!Hol van pl. az ENSZ ebben az ügyben? Legalább a megszólalás szintjén?


Ha Kína tudta  vállalni azt,h. állami szintről  visszafogja a szaporaságát, akkor más országokkal kapcsolatban miért nem lehet még csak óvatosan megemlíteni sem ezt a lehetőséget?


     Pedig a Napnál is világosabb:EZ EGY KÁROS FOLYAMAT, és a mai globalizált világban egyáltalán nem belügye egy-egy egzotikus országnak! AZ EGÉSZ FÖLDET ÉRINTI!    Jó lenne pl. beszélni a túlszaporodásról a környezetvédelemmel összefüggésben! Kimondani, h. nemcsak az a baj hogy a fehér ember TÚL SOKAT FOGYASZT, hanem az is, hogy  az egzotikus országok lakói SZINTÉN rohamosan élik fel a Föld erőforrásait, pl. a termőföldeket, erdőterületeket. --INDIA pl. már nem is olyan szegény, egyre magasabb életszínvonalon élnek növekvő környezetszennyezéssel, viszont a szaporaságot mégsem adták fel.MEDDIG LEHET EZT FOLYTATNI?


  Ha már nincsenek azon a szellemi szinten,hogy a születésszabályozást megvalósítsák,akkor legalább NEM KÉNE ŐKET ANYAGIAKKAL,ORVOSOKKAL TÁMOGATNI,nem?


  Mert ha ők nem tesznek semmit állami szinten a túlszaporodás visszafogására, akkor BIZONY EZ AZ EGYETLEN MÓDJA AZ EGYENSÚLY MEGTEREMTÉSÉNEK,a mi részünkről. A természet(sors) részéről pedig EBOLA, CUNAMI,HÁBORÚK,stb!!!


 Várom a hozzászólásokat lehetőleg a gyakorlati problémára koncentrálva! Nem emberbaráti szólamokra, hanem racionális gondolkodásra lenne szükség. Hiszen már a tigris is veszélyeztetett faj!

  1. Torolt_felhasznalo_611266
    Torolt_felhasznalo_611266
    2015. Április 8. 14:58176.

    Elképesztő vagy...és mennyi időd van...


     


    "Kina mar joideje nem engedelyez 1 haziallatnal tobbet : 2002-tol"


     


    Nem mondod....nem is értem, két évvel ezelött a shanghai házigazdáink 3 gyönyörű ciccet, és egy kuttyot tartottak...biztos nem kérdeztek meg téged, hogy lehet-e. Intézkedned kellene...úgyis a feljelentés az életelemed....

  2. Torolt_felhasznalo_611266
    Torolt_felhasznalo_611266
    2015. Április 8. 14:58175.

    "Egy átlagos macska ökológiai lábnyoma  0,15 hektár..."


    És? Egy macskának - szerinted - kevesebb joga van élni a Földön, mint neked? miért?


    "ki elol eszi el az eletet az angol cicc? "


    Na ki elöl? Az afrikai gyerek elöl? Az többet ehetne ha Rory McGregor nem tartana macskát?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (172)
    2015-04-06  09:51
  3. 2015. Április 7. 12:41174.

    Hat most teljesen ki vagyok bukva es a padlon fetrengek a lelkifurdalastol.


    Jelenleg 2 nagytestu kutyam van (nemreg meg 3 volt) es egy eleg nagymeretu terepjarom van a ferjemnek meg egy masik autoja. es tavaly a terepjaromba 17 ezer kmt tettem bele a ferjem az ovebe valamivel kevesebbet.


    most eleg lesz ha megtepdesem a ruhaimat  vagy hamut is szorjak a fejemre? mivel fafuteses a kandallonk es husvethoz kepest meglepoen huvos volt befutottunk ugyhogy hamu is all a rendelkezesre.


    de most elmegyek tv t nezni majd ha legkozelebb jovok remelem lesz  hatarozott utasitas a bunbanati megnyilvanulast illetoen.


    Es hogy meg szornyubb legyek mindossze ket eve csokkentettuk le a 3 kocsinkat  2 re a ketszemelyes haztartasra mert azota a ferjemnek eleg a kis teherauto es nem tart mellette masik szemelykocsit.


    el kell keseritselek nem egy csaladban van itt annyi auto ahany szemely 5 szemelyre 5 auto. na erre varrjal gombot

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (171)
    2015-04-06  09:29
  4. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. Április 6. 10:10173.

    Talan olvassad el a topikot. Itt arrol van szo, hogy ket evtized mulva - meg elni fogsz!- nem lesz viz , nem lesz koolaj , nem lesz ennivalo.
    Az egesz Vilag meghuzta a veszfeket.
    Nem az afrikai szegeny lepte at a piros vonalat : a rendelkezesere allo teruletbol meg boven maradt .
    Megis ugy all a szenaja a negyedik vilagnak , hogy Itt , ebben a topikban , arra van felhivas , hogy kozremukodjunk abban, hogy haljon meg ez a nepreteg.
    A racionalista szamok nem azt mutatjak, amit a rasszista program ajanl ... nem a kiirtando nepreteg a ludas a rank varo VILAGVEGEBEN , es a szamok azt mutatjak, hogy ha kiirtanak oket, akkor az csak egy csepp abban a tengernyi eszetlen  pazarlasban , ami gazdageknal folyik...


     


    ha minden ember a Földön úgy szeretne élni, mint egy katari, akkor 4,8 bolygóra lenne szükségünk ehhez, de ha csak az amerikai színvonalat és felhasználást vesszük alapul, akkor is 3,9 Földre lenne szükségünk.



    Amiket irok , az mind fel van irva vorossel minden orszag legsurgosebben megoldando napirendjebe.


    Ennyi.


     

  5. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. Április 6. 09:51172.

    Egy átlagos macska ökológiai lábnyoma  0,15 hektár... jo nehanyszaz millio zabalja fel es szarja/pisili/fertosi betegseggel  a Foldet az ember butasaga miatt . Angliaban 8 millio macska ol meg 55 millio madarat evente... Az angol macskak okologiai labnyoma 8 millioszor 0,15 hektar  = 1 200 000 kozosbol lenyult hektar az angolok reszerol.... mivel joval folotte vannak a rajuk juto haktarresznek , ki elol eszi el az eletet az angol cicc ?
    Erdekesseg : egy kis Golf volkswagen okologiai labnyoma ennyi


    lemaradt nehany illusztracio es link


     


    kutya es terepjaro


     


     utanaolvasashoz


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (171)
    2015-04-06  09:29
  6. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. Április 6. 09:29171.

     


    Jó lenne pl. beszélni a túlszaporodásról a környezetvédelemmel összefüggésben!


    A kutya-macskatartasrol nehany adat ...


    .


    Egy kozepes meretu kutya 165 kg hust es 85 kg gabonafelet eszik evente. Egy kg csirkehus eloallitasahoz kb 43,3 m2 szukseges...Beszorozva Bodrival , 0,84 hektar lesz lefoglalva  Bodri eves etetesehez... nagyobb kutya, pl nemet juhasz 1,1 hektart kovetel a foldi kozosbol...


    Hogy jobban lehessen erzekelni, mi tortenik : az  500 000 000 millio kutyat/2010-es adat, link az alabbi hozzaszolasaimban/ azota sokkal tobb van: ketszer ennyi/  szorozzuk be 0.50 hektarral-nel... mert van kicsi kutya is...


    Nekem az jon ki, hogy 250 000 000: ketszaz otven millio hektar uszik el az ember szaja elol kutya etetesere.



     Összehasonlításképpen: egy fejlődő világban élő ember ökológiai lábnyoma 1,6 hektár...


    Erdekes a hasonlat a 0.84 hektart a kozos Fold-bol lefoglalo Bodrival: egy toyota Land Cruisernek FELE akkora az okologiai labnyoma 0.41 hektar : gyartasa-vezetese 10 000 km-n


    Megkovezik a magukat termeszetbaratnak nevezo emberek a "gazdag" Land- cruisert vezetot , porazon vezetve sajat luxuscikkjuket : a Bodrit . A kutya luxuscikk , ketszer annyiert kellene arulni Bodrit , mint a luxuskocsit , hogy  vegtelen szaporodasa lealljon...

    előzmény:
    badacsony (1)
    2015-03-20  02:59
  7. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. Április 6. 07:28170.

    Jo lenne tudni, hogy az okolabnyomba a fegyverkezes es a haboruskodas bele van-e kalkulalva ... Valoszinuleg belekalkulaljak...

  8. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. Április 6. 01:21169.

    Ha megnezed a betett abrat , topikindito , akkor lathatod, hogy kinyirni a negyedik vilagot nem oldja meg a problemat : HA MINDENKI UGY ELNE MA , MINT OK , AKKOR IS TOBB KELLENE , MINT AMIT A Kifosztott FOLD  ADNI tud...
    Mert mar ki lett fosztva.
    Es nem a szegenyek fosztottak ki.
    Az, hogy kinyirsz egy nepreteget, aki semmit sem fogyaszt , nem fogja levinni az Egyesult Allamok okologiai labnyomat...


     

  9. 2015. Április 5. 23:44168.

    Meg igy is le leszunk kovezve,foleg azoktol akik sose jartak ott es egyet sem lattak beloluk.

    előzmény:
    Amarynda (167)
    2015-04-05  10:25
  10. 2015. Április 5. 10:25167.

    lehet hogy a vezetok eleg jol ismertek a nepuket ahhoz hogy tudjak hiaba forditanak penzt az iskolaztatasra felvilagositasra barmire ez a nep nem el vele.


    amit irtal arrol hogy nem tul attraktiv nep ez nagyon diplomatikus megfogalmazas volt.


    szerintem a nepek osszehasonlitasaban a legcsunyabb emberfajta ami letezik egyaltalan.

    előzmény:
    kekelefant (164)
    2015-04-05  01:07
  11. 2015. Április 5. 10:20166.

    Biztos tokeletesek a szamadataid. es igazak is lehetnek.


    cask annyit tennek hozza hogy a cicak kutyak etetese, tartasa , elvezet, azonkivul ertelmes es nemes feladat.


    azert koltunk rajuk ennyit . ami ertelmetlen es felesleges arra meg nem kolt az ember , es mindenki maga iteli meg hogy mi az amire erdemes szerinte penzt kiadnia es mi az amire nem.


    Te kuldd le a fizetesedet a negyedik vilagba es tanacsolnam hogy fontold meg nem akarsz e missziosnak jelentkezni valamelyik orszagba, biztosan szivesen latnak.


     de nem kene mar annyit ismetelgetned magadat kicsit unalmas hogy egyfolytaban ugyanazokat rakod ide be.


    en mondjuk maximalisan Amerika barat vagyok (mint legtobb ember Ausztraliaban) ugyhogy nekem hiaba vagod az USA nepet barmivel nem sok eredmenyt ersz el vele.


     

  12. 2015. Április 5. 01:31165.

    A kutty es macsek utan mindenki eltakarit ,ez torveny.A szabadon elo allatok az oskorban angol vecet hasznaltak?


    Na most mar tenyleg abbahagytam,gyonyorkodsz a irasodban,es  ismeteled magad .

  13. 2015. Április 5. 01:07164.

    En ezt lattam Cuba pediben,es akkor azt kerdeztuk ,hogy a vezerek akik eladtak a teruletett,miert ne probalnak csinalni valamit,tellet volna a penzbol,iskolazas stb sex iranyu felvilagositas,de ugy latszik a muftiknak csak a penz volt fontos,nem a sajat nepuk.Nos ha nekik nem fontos,akkor miert lenne masnak?

  14. 2015. Április 5. 00:56163.

    Nem szidod?Csak mar 4-szer tettel serto megjegyzest az Amerikai pazarlokra[olvasd el az irasaidat]hozzad nem melto ez a gyulelet,vannak is persze,akik egetik a villanyt egesz nap a vilagosban,es hiaba mondod nekik,hogy a sajat utodaikkal szurnak ki,mert sotetben es hidegben lesznek.


    Az arab gazdagok,NEM segitenek,lattam amikor kiallitottak egy csekket 10000  dollarrol.ami nekik  annyi mint nekem 50 cent.Embertelen luxusban elnek,veletlenul ertek el ,mert veletlen olaj volt a fold alatt.Nekem nem kell a statisztika ,hallom  olyantol aki biztosan tudja.


    Ha az zavar,hogy megprobal mindenki haladni, pl mosogepet hasznal,es nem dezsaban forralja a turolkozoket.,szemetelni nem lattam meg senkit,es az Amerikei az egyik legjobban nevet nep,allnak a sorban nem veszekednek,a busz megalloban mindenki kivarja a sorat es nem tolakszik.


    Ahogy en ertettem a kezdo temat,senki nem beszelt kiirtasrol,csak verzett a szive annak ki latta a picit betegen haldokolni 3 evesen[ha megerte] es meg akartak gyozni az anyakat,hogy kevesebb tobb lett volna.


    En teged intelligens,es ertelmes embernek tartalak,de en mentem,tobbet errol mar nem lehet .

  15. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. Április 4. 14:09162.

     


    A topikinditobol : Jó lenne pl. beszélni a túlszaporodásról a környezetvédelemmel összefüggésben!


     


    ...belesüpped a földbe, nagy tömegben elsavasítva maga alatt a talajt, gyérítve a gyepet (a húsevő állatok ürüléke nem alkalmas trágyázásra), ha pedig aszfaltra került, széttapossák a járókelők, az autók, porlik és szennyez az anyag, amíg a csapadékvíz bele nem mossa a csatornába és meg nem kezdi utazását a tenger felé.


    kutyakakit szamolgatok : elkepeszto, mennyire elszaporodtak a kutyak....
    Magyarorszagon  tobb mint 2 millio kutya kakil naponta...600 tonna kutyaszart szednek ossze
    Pesten 400 000 ezer klebi 40 tonnat termel naponta
    Az angol kutyak is kakilnak : 1000 tonnat naponta
    Europaban 41 millio varosi kutya van
    Parizsban 200 000 kutyika kakil 16 tonnat naponta
    Az osztalyelso hazieb/gazdi proporcio Ujzelandban : 1,4 millio hazicica es 700 000 oleb negy es felmillio gazdinak orvend


    Ausztralia : 4,2 millio kutyika es  6,3 millio tonna kutyaszart produkal kutyeletuk folyaman: egy hatalmas szarhegyet kepzelj el , amit a tengerbe ontenek..


    Amerika: 83 millio kutya kakil 10 millio tonnat es ehhez hozzateve  90 millio hazicica szaros/pisis alommal teli vödrikéjét , akkora halom varosi haziallatszart  kepzelj el , ami 5000 , 3 meter mély ,  focipalyaba fér bele...


    Es okosok kiszamoltak azt is , mennyibe kerul pl az etetesuk : 800 euro evente kutyusnak es 600 macsikaknak.
    Ha szaraz tapon el a kis kedvenc , mert ha nem , akkor a duplaja..
    Es az eltakaritasnak is van ara : pl Angliaban a szamla: 37 millio dollar evente
    1000 tonna naponta =365000 tonna evente ...
    37 millio dollar kutyaszartisztitas osztva az evi tonnaszammal = 101 dollar a tonna kutyaszar eltakaritasa a varosok jardairol...Angliaban

    Nem is olyan sok... csak akkor, ha a Fold szennyezodik, mert az osszes beszivarog a Foldbe , a véges  ivovizkeszletbe, bekerul a patakokba , a vizcsapba , a tengerbe ... es rasszista egyedek a negyedik vilag kiirtasara uszitanak azt hazudva, hogy a negyedik es harmadik vilag a kotnyezetszennyezes okozoja... Ugyanaz a helyzet, mint a viznel, az eledelnel : aki nem fogyasztja , az nem meriti ki

    előzmény:
    badacsony (1)
    2015-03-20  02:59
  16. 2015. Április 4. 14:04161.

    "60-65-70 eves korban nyugdijba vonul a nep mindenutt a Vilagon... es el meg 30 evig... Az igenyeit ki elegiti ki egy inaktiv oregnek , fogyasztasat ki csinalja , ki fizeti ? Ki fogja tolni a toloszeket ? Hova dobjak a pelekajat ? Ki tisztitja ki az ivovizbazisba befolyo orvossagot, kenocsot ? .... Ki fogja epiteni a aggbarat papihazakat ?...... ha ma a rasszistak euthanasiaval, sterilizalassal, eu-megvonassal , taplalekmegvonassal leallitjak a szaporodast ott, ahol meg van ?"


    Valami nem stimmel az aláhúzott résznél: Hagyjuk a javaslatokat...de ugye nem gondolod komolyan, hogy 90 éves korodban az említett területeken mégiscsak megszületettek fognak téged ellátni...?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (148)
    2015-04-03  09:53
  17. 2015. Április 4. 13:25160.

    Valamit felreertettel. Azt hiszem cask arra reagaltam amikor Mozdonj valamit a nepirtassal meg a feketek szornyu sorsarol irt.


    nem zavar hogy mit csinalnak mert a k0zelemben nincsenek. ahol en lakom ott minimum 50 km es korzetben egyetlen egy sem talalhato beloluk. ez nem olyan kornyek ahova ok barmilyen formaban be tudjak tenni a labukat. itt nincsenek olyan helyek ahova ok bemennek (mondjuk etterem vagy pub) nem vehetnek , mert nem tudnak hazakat megvenni stb.


    magyaran nincs semmi amiert itt lennenek. termeszetesen sem az ismeretsegi koromben se masutt nincs beloluk magyaran semmifele kapcsolatom nincs veluk. En azert se banom hogy adnak nekik penzt mert annak a penznek a segitsegevel ok pont azt csinaljak amit masok nem csinalhatnanak veluk. masreszt mert amig reszegen drogtol elkabulva fekszenek valahol addig se tornek be vagy  kovetnek el valamit a mi karunkra.


    isten orizz hogy dolgozni kuldjek oket, az adofizetok legnagyobb resze nagy megkonnyebbulesssel veszi tudomasul hogy az allam a juttatasokkal el tudja erni hogy minel kevesebb kart csinaljanak a normalis polgarok szamara.


    az meg hogy ok hogyan pusztitjak sajat maguk egeszseget  igazan nem a mi dolgunk. Akkora naluk a gyerek es csecsemohalandosag hogy 6-8 gyerek ellenere se novekszik a szamuk kb 2 % a lakossagnak az aboriginal lakossag.


     

    előzmény:
    Gina424 (153)
    2015-04-03  23:03
  18. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. Április 4. 08:18159.

    Kezdesz belegabalyogni a sajat szovegedbe,nem tudom meirt utalod ennyire Amerikat,talan nem kaptal vizumot,letelepedest?Mert mindenki hibaztat,de megis ide szeretne jonne.Ha meg itt sem voltal,es kevessbe szerencsesebb helyeken sem,akkor mire alapozod?


    Akarmi az okod is ,nagyon belekeseredtel valamibe,en mentem,nem azert meg meggyoztol,inkabb  azert  ,mert   korbe jarsz,es az nekem faraszto.

    idézet:
    kekelefant (154)
    2015-04-03 23:25:38

    ?????????


    idezem a hozzaszolast , amire ezt a valaszt adod...:


    A topikindito szovegbol: "....ÉN SEM VAGYOK RASSZISTA!..."


    Lehet tulszaporodasrol vitatkozni. Az sosem volt tabu.
    De abban a pillanatban, hogy szegregacio van , jelen esetben ujjal mutatva  kozos jellemzovel egy neptomeget : az egzotikus orszagokat , rasszista vagy.
    Kivettel a nepszaporodasbol egy reteget , elhelyezted Oket egy skatulyaban , aminek cimkejere odairtad , hogy ezek a Karosak , hogy ezeknek segiteni nem kell, jatsszon a termeszetes szelekcio a lagerben elkulonites , a megsemmisites , a sterilizalas.


    Es megvizsgalva azt, amit nekik tulajdonitanak : minden hamis vad.


    Ezek a fogyasztasi tarsadalom rasszista retegei  altal euthanasiara itelt  exotikus nepek ugyanis nem esznek, nem isznak , csontsovanyak , nem mozdulnak ki a taborbol, ott , a taborban  haldoklanak : ehseg , szomjusag, jarvany a mindennapos eletuk. Nincs kocsijuk, nincs medencejuk, nincs nyaralojuk, nem dobaljak a colas uveget , es a McDonald nylon staniclit es nem anyaznak , hogy a legujabb okosteli G4 fedese nem tokeletes es nem lathatjak az autobuszmegalloban a meteorologiai jelentest csak ugy, ha atkapcsolnak ingyen wifire...


     


     


     


    Megegyszer : itt , ebben a topikban nem amerikarol, vagy szaud-arabiarol , vagy gazdag-szegeny osszetuzesrol van szo.

    előzmény:
    kekelefant (154)
    2015-04-03  23:25
  19. 2015. Április 4. 07:26158.

    "Az indiánok éppen úgy kiszipolyozták a természetet, ahogy a modern ember, pusztán az eszközeik voltak kezdetlegesebbek, ezért csak kisebb pusztítást tudtak végezni."


    Ez nagyon érdekes, bővebben kifejtenéd, hogy mivel szipolyozták ki annyira a természetet az indiánok?? Szerintem manapság egy családnak nagyobb az ökológiai lábnyoma, mint akkoriban egy egész indián törzsnek.

    előzmény:
    Gina424 (152)
    2015-04-03  22:32
  20. Torolt_felhasznalo_412193
    Torolt_felhasznalo_412193
    2015. Április 4. 05:49157.

    Nem voltam ott, elképzelhető, hogy valóban a mondást csak a szájába adták. Tény viszont, hogy most erősen kizsákmányoljuk a természetet. Elődeink a kezdetleges eszközeikkel sokkal kisebb kárt okoztak.


    Borhidy Attila természettudós mondta: "Az embernek meg kell tanulnia, hogy kölcsönös pozitív szimbiózisban éljen a természettel, mert különben ostoba parazitaként tönkreteszi környezetét amelyben él, és ezzel elpusztítja önmagát"


    Ez van.

    előzmény:
    Gina424 (152)
    2015-04-03  22:32
  21. 2015. Április 3. 23:36156.

    Igy szuletnek a legendak.Mint Marie  Antoinett mondta volna,ha a nepnek nincs kenyere ,akkor egyenek kalacsot.SOHA SEMMI MEG EHHEZ HASONLOT sem mondott,tenykent be lett bizonyitva.

    előzmény:
    Gina424 (152)
    2015-04-03  22:32
  22. 2015. Április 3. 23:32155.

    Es csak ennyi meg,miert nem a Szaudiakat szidod[mar kerdeztem]48 furdoszobaval,es 19 uszomedencevel,vagy Dubait?Akik azert lettek gazdagok,mert a teve egyett lepett es olaj jott fel,azota semmi sem draga,de ADAKOZNI,meg nem hallottad oket,es nem is fogod.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (146)
    2015-04-03  07:32
  23. 2015. Április 3. 23:25154.

    Kezdesz belegabalyogni a sajat szovegedbe,nem tudom meirt utalod ennyire Amerikat,talan nem kaptal vizumot,letelepedest?Mert mindenki hibaztat,de megis ide szeretne jonne.Ha meg itt sem voltal,es kevessbe szerencsesebb helyeken sem,akkor mire alapozod?


    Akarmi az okod is ,nagyon belekeseredtel valamibe,en mentem,nem azert meg meggyoztol,inkabb  azert  ,mert   korbe jarsz,es az nekem faraszto.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (147)
    2015-04-03  08:09
  24. 2015. Április 3. 23:03153.

    Amarynda azt kell megértened és elfogadnod, hogy az aborigeket meg az hagyja baromi hidegen, hogy neked nem tetszik az ő életformájuk, hogy zavar téged, hogy ingyen piálnak és nem dolgoznak semmit. Hát ez van. Ez meg a te problémád... Téged hidegen hagynak a mozambiki éhezők, őket meg hidegen hagyja a te szépérzéked, és büdösen koszosan lopják a napot...

    előzmény:
    Amarynda (145)
    2015-04-03  05:44
  25. 2015. Április 3. 22:32152.

    Bagoly ilyet soha nem mondott az a bizonyos törzsfőnök. Pusztán dicsérte a fehér főnököt, hogy megvette a törzstől a területet. A beszéd legendája sokkal későbbről eredeztethető, egy lelkes természetvédő adta a törzsfőnök szájába ezeket a szavakat. Az indiánok éppen úgy kiszipolyozták a természetet, ahogy a modern ember, pusztán az eszközeik voltak kezdetlegesebbek, ezért csak kisebb pusztítást tudtak végezni. A természettel szimbiózisban élő indiánok mítosza pusztán a jelenkor természetvédőinek dédelgetett álma meg persze ügyes marketingfogás.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_412193 (81)
    2015-03-31  01:55

Címlap

top