Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Együtt nem hatékony

andiebaby
Létrehozva: 2004. szeptember 8. 19:53
Sziasztok! Van egy furcsaság a párkapcsolatomban. Tudom, ezzel még nem mondtam újat, de nagyon sok szerelmes topikot olvastam már itt, de ilyen problémával még nem találkoztam.
A helyzet a következő. 3,5 éve vagyunk együtt, egyetemi szerelem a miénk. Ő két évvel hamarabb végzett, elkezdett dolgozni egy multinál. Sokat dolgozott, keveset láttam. Én napközben egyetemen és otthon is pörögtem, csináltam a saját kis dolgaimat, és vártam, hogy haza érjen. 2 évet húzott le ennél a cégnél, és ez idő alatt belém kódolódott, hogy ha itthon van, akkor egymással foglalkozunk, kihasználjuk az együtt töltött időt. Ez néha már akkor is akadály volt. Pl. szabad hétvégéje volt (1 hónapban 1x), nekem meg fontos lett volna, hogy hétvégén haladjak pl. a sulis dolgokkal, mert elmaradtam, vagy pl. amikor írtam a szakdolimat. És őrlődtem: tegyek mindent félre, és vele foglalkozzak? De általában nem is kellett döntenem, mert egyszerűen képtelen voltam bármit is csinálni, ami a saját dolgom. (Ja, együtt élünk) Most viszont a következő a helyzet: ő felmondott, én végeztem az egyetemen, és momentán mindketten itthon vagyunk. Írtam egy listát, mi mindent kéne csinálnom, de ha itthon van, képtelen vagyok megmozdulni. Úgy érzem se energiám, se kedvem nincs azokhoz a dolgokhoz. de ha elmegy itthonról (néha már én küldöm el), rögtön neki látok, és jól haladok. Miért van ez? van valaki hasonló helyzetben? Hogyan kezeljem?
Az albi sajnos egy szobás, és nem olyan kicsi, de zsúfolt ez a szoba. +1 pici hely, ahol főzünk (nem konyha!) és a fürdő, ahol van egy tusoló, és a wc és a mosógép. +a kert. csak azért írom le, mert azt hiszem ez összefüggésben van az életterünkkel. :)
Szóval, mit gondoltok?
  1. Torolt_felhasznalo_708654
    Torolt_felhasznalo_708654
    2004. szeptember 8. 21:1126.
    próbáld ki! eleinte lehet, hogy nyűg lesz, de utána már flottul fog menni! írjátok fel a feladatokat, de tartsátok is hozzá magatokat!
    előzmény:
    andiebaby (22)
     
  2. Torolt_felhasznalo_219980
    Torolt_felhasznalo_219980
    2004. szeptember 8. 21:1125.
    Hát igen. Én speciális helyzetben vagyok , mert egy sajátom van, és plusz hármat neveleünk, mert nevelőszülők vagyunk. ĐĐĐĐ
    előzmény:
    andiebaby (23)
     
  3. Torolt_felhasznalo_708654
    Torolt_felhasznalo_708654
    2004. szeptember 8. 21:0924.
    :-)) jó hely biza! :-)
    viszont én meg visszavonulok, kihasználom az időt.
    ja! sztem simán tudnál a párod mellett fórumozni! mi megoldottuk a problémát! két gépünk van :-)))
    na tényleg húzok, további kellemes csevegést!
    szép álmokat!
    előzmény:
    andiebaby (20)
     
  4. 2004. szeptember 8. 21:0923.
    Erre nem is gondoltam. Kicsit tartok tőle, hogy egyszerre kell majd nevelni a gyereket és a páromat. :)
    Már ha ő lesz a gyerekeim apja. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219980 (21)
     
  5. 2004. szeptember 8. 21:0822.
    Eszembe jutott még valami:
    Amikor tudjuk, hogy sok dolgunk van, reggel elővesz egy papírt, tollat, és azt mondja:
    tervezzük meg a napunkat! ez azért is alakult ki, mert egyikőnk sem szereti feleslegesen vesztegetni az időt. ezért ha elmegyünk itthonról, az nagyon klasszul működik, útvonal, sorrend, stb.
    de ha tudjuk, hogy egész nap nem kell kimozdulni egyikőnknek sem, akkor nincs terv.
    Lehet, hogy ezt kellene csinálni minden reggel?
    Kicsit erőltetettnek tűnhet, de asszem érdemes lenne kipróbálni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_219980
    Torolt_felhasznalo_219980
    2004. szeptember 8. 21:0821.
    Hát azt még nem próbáltam, de biztos finom. De ha már a gyerekek központjában vagytok, csaknem csináljátok így. Mert akkor bizony ők is így fogják csinálni.
    előzmény:
    andiebaby (19)
     
  7. 2004. szeptember 8. 21:0220.
    az enyém is sörözni van haverral! :)
    egyébként már nem is bánom, hogy fórumozok, mert ezt sem szoktam csinálni, ha együtt vagyunk. :)
    Pedig szeretek itt lenni. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_708654 (18)
     
  8. 2004. szeptember 8. 21:0119.
    nemrég olvastam egy aranyos cikket, amiben az írónő azt fejtegette, hogy bizony minden gyerek tudja, hogy felnőttnek lenni a legjobb, mert a felnőttek bármit megtehetnek: csoki ebéd előtt, lustálkodás, stb. Háát nem tudom valóban így van-e! :)
    Néha én magam rosszallóan nézem, ha párom a leves és a második között neki áll fagyit enni! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219980 (17)
     
  9. Torolt_felhasznalo_708654
    Torolt_felhasznalo_708654
    2004. szeptember 8. 20:5918.
    hali! ismerős helyzet! a párom ma elment sörözni a fiúkkal, nekem most lenne időm végre tanulni, erre itt ülök. Nem értem én sem, miért akkor megy jobban minden, ha nincs itt :-)
    asszem tényleg vmi hiba van a készülékünkben :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_219980
    Torolt_felhasznalo_219980
    2004. szeptember 8. 20:5717.
    Az én szüleim csak 30 km-re laknak, és munden kéthétben hazanegyünk. Na meg van kontroll, a nővéremék személyében ĐĐĐĐĐ
    előzmény:
    andiebaby (14)
     
  11. 2004. szeptember 8. 20:5716.
    da ha nálatok így VOLT, akkor most már mitől nincs? mi változott meg?
    előzmény:
    adelinus (15)
     
  12. 2004. szeptember 8. 20:4615.
    Figyu, kómázásra megoldás: ne szunyáljatok, menjetek el egyet sétálni, biciklizni!! már nincs olyan meleg, jobb az idő, talán a szellőcske felélénkít!!

    Amúgy én értem a problémádat, valahogy ez nálunk is így volt, de jó ötletem erre nincs:((
    előzmény:
    andiebaby (8)
     
  13. 2004. szeptember 8. 20:4414.
    mivel 200 km-re lakom a szüleimtől, és főleg telefonon beszélünk, már kialakítottam egy szűrőt a beszélőkémre. csak azt és akkor mondom el, amikor már ártatlan a dolog. :) végülis nem akarnak egyáltalán beleszólni az életünkbe, de véleményük azért van. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219980 (13)
     
  14. Torolt_felhasznalo_219980
    Torolt_felhasznalo_219980
    2004. szeptember 8. 20:3913.
    Nekem is régimódi szüleim vannak, ha nem dúrják egész nap a kertet, nem érzik jól magukat. Azután mi haszon van benne: a burgonya megrohad, a paprika picike, az alma férges. Mert a vetőmagot már sajnálják, mert ők szedik meg. Fogalmuk sincs a vetőmagnemesítésről. A ledőlés pedig főbenjáró bűn, így igaz. A múlthéten beszéltünk telefonon, és meglkérdezték le van -e vágva a fű. (Kis előkertünk van) Mondtam hogy 10-kor keltünk, azóta pedig a gépnél ülök. Na gondolhatod mi volt a vélemény. Úgyhogy nem vagy egyedül. Egyébként én most kezdek vén fejjel egy főiskolát, nemtudom mi mennyire fogjuk egymást zavarni. Hátha nálatok addigra megoldódik a dolog, és megyek hozzád ötletért :-))))))
    Ui:Egyébként imádom a szüleim, a leírtak ellenére ĐĐĐĐĐ
    előzmény:
    andiebaby (11)
     
  15. 2004. szeptember 8. 20:3312.
    Egyébként most sincs itthon, én meg ahelyett, hogy haladnék a dolgaimmal, itt fórumozok! :)
    Tudom ám, hogy a hiba az ÉN készülékemben van. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. szeptember 8. 20:3111.
    látod ez fura, mert a szüleimtől ilyesmit nem igazán láttam. főleg anyutól nem. ő nagyon aktív, és apu is csak hétvégén dől le sziesztázni ebéd után. mi meg itt lustálkodunk naphosszat. azért van a lelkiismeret furdalás, mert a szüleim nem erre neveltek! :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219980 (9)
     
  17. 2004. szeptember 8. 20:3010.
    ez sem olyan egyszerű megoldás, de azért köszi. szerencsére azért vannak programjai, és inkább már nem megyek vele. Egy spéci könyvtárt talált most magának, és oda talán többször el fog járni nyelvet gyakorolni. :)
    előzmény:
    Prókátor13 (7)
     
  18. Torolt_felhasznalo_219980
    Torolt_felhasznalo_219980
    2004. szeptember 8. 20:299.
    Hát attól a ledőléstől ugyan ne legyen lekiismeret furdalástok. Olyat mi is szoktunk, pedig mi 12 éves házasok vagyunk, életkorban pedig 48 éves vagyok. Néha van lekiismeret fordalásom nekem is, de ugyan kinek tartozunk elszámolással. Csak magunknak. (Igaz néha mások akarnak elszámoltatni)
    előzmény:
    andiebaby (5)
     
  19. 2004. szeptember 8. 20:278.
    igen, igen, pontosan így történik. Bár azzal vígasztalom magam, hogy miután mindketten munkába állunk, ez a szokás inkább ajándék lesz.
    A miért-et persze továbbra se tudom megfejteni.
    Többször van olyan, hogy pl. leül és nyelvet tanul. én attól még nyugodtan csinálhatnék bármi mást, de nem kezdek neki, mert nem vagyok rá képes. házimunka még hagyján, de komolyabb dolgok csak egyedül mennek.
    előzmény:
    Prókátor13 (6)
     
  20. 2004. szeptember 8. 20:277.
    Ötlet?
    Heti három alkalommal ültetsd be a legközelebbi könyvtár olvasószobájába tanulni, és közben Te is elkészülsz a dolgaiddal.
    Nálunk a párom programozást tanul éppen, és ha néha bezárkozik a szobába tanulni, akkor biztos, hogy 20 percenként zaklatom valamivel.
    Nem akarom, de hát olyan roppant fontos dolgok jutnak eszembe-)))
    Ha nekem nincs időm, akkor ő zaklat-))
    előzmény:
    andiebaby (4)
     
  21. 2004. szeptember 8. 20:236.
    Szia-)
    A problémádnak semmi köze nincs ahhoz, hogy mekkora lakásban laktok. Nálunk ez ugyanigy van, és egy piszok nagy házban lakunk, még két szoba üresen is áll most.
    Ha nincs otthon, nagyon gyorsan kész vagyok mindennel. Ha otthon van, szerencse, ha a főzés elkészül időben. Még csak nem is igazán arról van szó, hogy egymáson lógunk egész nap (hét év után már olyant nem is illik csinálni-))), de valahogy mégis elrepül az idő. Együtt kávézunk, kicsit dumcsizunk, aztán mire nekiállnék valaminek, ő kitalál valamit. . . . Nem tudom hova lesz az idő olyankor, csak tengünk-lengünk egész nap, és nem történik semmi.
    De hétközben is megáll az élet miután hazaérkezik-)
    előzmény:
    andiebaby (1)
     
  22. 2004. szeptember 8. 20:225.
    az is többször előfordul, hogy ebéd után, tele hassal ledőlünk picit szunyálni. Na, ebből néhány órás alvás lesz, és kómázunk egész nap. szörnyű lusták tudunk lenni: együtt. édes bűn ez, de azért van lelkiismeret furdalásom! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. szeptember 8. 20:204.
    nyugi, ő is tudja, mi a helyzet. hiszen már volt, hogy "elküldtem otthonról". És ez nem elvakult szerelem, csak, ahogy te is írod, reflexszerű dolog. Az elmúlt két év tényleg húzós volt. Abból álltam ki, hogy gyakorlatilag egyedül voltam egész nap, és csak este, fáradtan láttam. rossz lett volna akkor, ha nem együtt töltjük minden szabadidőnket.
    De most inkább zavar ez a helyzet. Nem vészes, de valóban a jövőnkkel kéne foglalkoznunk, mindketten állást keresünk, közben neki ott a phd, a nyelvtanulás,
    nekem is van dolgom.
    Kicsit akadályozzuk egymást, csak nem értem, hogy MIÉRT!
    ötlet?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219980 (3)
     
  24. Torolt_felhasznalo_219980
    Torolt_felhasznalo_219980
    2004. szeptember 8. 20:133.
    Hát én végigolvastalak, de nem igazán tudom eldönteni mi a gond nálatok. Akkora a szerelem még mindég, hogy képtelen vagy mást csinálni? Hát ezt kétlem, semmi sem tart örökké, ha van is szerelem, ennyire nem lehet elvakult! Kialakult egy függőségi viszony, és reflexerűen mást nem vagy képes csinálni, mert beléd van rögződve, hogy csak ő. Szerintem le kellene vele ülni, elbeszélgetni, és neki is feltárni ugyanezeket e dolgokat, amit itt leírtál. De akkor ő most munkanélküli? Vagy keresi éppen az új helyet. Hát most éppen nem egymással kellene foglalkoznotok egész nap, hanem a további jövőtöket egyengetni. Szerintem elég ha esténként egymásnak estek ĐĐĐĐĐĐ
    előzmény:
    andiebaby (1)
     
  25. 2004. szeptember 8. 20:122.
    Istenem, bárcsak az én barátom is együtt akarná velem tölteni a szabadidejét. . . . :((
    előzmény:
    andiebaby (1)
     

Címlap

top