Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kezdjunk egyutt fogyni

kriszmam
Létrehozva: 2004. október 4. 16:52
Sziasztok!
Le szeretnek adni nehany kilot, de egyedul nem nagyon sikerul. Talan segitenetek jo receptek ajanlasaval es esetleg versenyezhetnenk is kinek sikerul, biztosan serkentoleg hatna rank. Egyebkent nem eszem sok edesseget, es tornazni is jarok hetente haromszor legalabb. Ennek ellenere jonnek a kilok. Mit tegyek?
  1. 2007. szeptember 23. 17:5517751.

    Szia Angyalka!

    Csoda édes a Zitus!!!!!!!   

    De meg tudnám gyömöszölni, ha ott lennék!!!!!   

    A nevetése máris nagyon huncut. 

    Holnap megyek controllra a szememmel, elég szépen javulgat. Még nem merem nagyon megerőltetni a számítógép monitorjával, így csak ritkán vagyok a gép előtt, de ami késik, nem múlik.....  Ha mindkét szemem jó lesz, utána még meg is untok! 

    Október 25.-e körül műtik a jobb szememet is.

    Mindenkinek nagy pusszantás, vigyázzatok magatokra, jó egészséget!    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_436222 (17750)
    2007-09-23  14:53
  2. Torolt_felhasznalo_436222
    Torolt_felhasznalo_436222
    2007. szeptember 23. 14:5317750.

    Sziasztok csajok!

    Azért én is bejelentkezem. Remélem mindenki jól van.

    Bubcikám! Jó hallani, hogy jól sikerült a műtét,  a másik is ilyen simán fog menni!  

    Beni, Edit, Powi, Boszi, puszilok mindenkit!  

    Mi tök jól vagyunk! Zitusom kialakított magának egy rendszert, amivel én is belementem.  7 körül kelünk, 10 körül alszik 1-2 órát, addig játék, kaja, minden jó. Kora délután is alszik még 1-2 órát, és délután is.  Ez néha úgy sikerül, hogy este 7 kor alszik el, és fürdetésre kellteni kell, de nem szokott haragudni. 1/2 9 körül van fürdetés, 9-1/2 10-re megint alszik. Éjszaka még 2x kell fel. Alvások közöt a szokásos játék, kaják, séta. Nagyon tündéri kislány, még mindíg! A napokban el kezdtem aggódni, hogy még nem forog tudatosan, de megnyugtattak, hogy ezzel még ráér akár 2 hónapot is. De már nagyon szépen fog, nyúlkál, és olalra már fordul, és próbálkozik is hasra fordulni. Gyarapszunk szépen, bár még mindíg az "átlag" alatt vagyunk kicsivel, de istenem, szerintem vékony kislányka lesz. Mekkora szerencséje, hogy nem az én alakomat örökölte!  Rakok fel pár friss képet, ezt 18-án készítettem, mikor is 4 hónapos volt!  

    Mindenki vigyázzon magára, pusszantás

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2007. szeptember 14. 13:1217749.

    Sziasztok!   

    Most már a színeket nagyon erősen, szépen látom, de a betúk még homályban vannak. A jobb szemem műtétje valószínűleg október 25.-én lesz, remélem, sokat fog segíteni,, ha mindkét szemem "normális" lesz.  

    előzmény:
    Beni97 (17748)
    2007-09-13  18:15
  4. 2007. szeptember 13. 18:1517748.
    Gyógyulást kívánok Neked Bubci! Köszi, hogy jöttél beszámolni. Változatlanul sokat gondolok Rád, Rátok, sajnálom, hogy ennyire keveset "vagyunk" együtt.

    Millió Puszi.
    előzmény:
    bubóca (17747)
    2007-09-13  16:38
  5. 2007. szeptember 13. 16:3817747.

    Halihóóóóóó!    

    TEgnap meműtötték a bal szemem, megmaradtam, itthon vagyok!!!!!! 

    Igaz, még mindig homály van, de már azért látok a bal szememmel.is egy kicsit.. Most még nem ülhetek sokáig a gép előtt, pihentetni kell még egy kicsit a szemem. A lényeg, hogy átestem rajta!  6 hét múlva műtik a jobbat, mert már azt  is nagyon  ellepte a szürkehályog. Most úgy érzem, mintha kettőslátásom lenne, a betűk még osszefolyanak előttem. Állítólag még egy pár nap kell a balszememnek, hogy jobban élesedjen a kép. Elég nagy műtét volt a szokványoshoz képest, mert még varrni is kellett a szemem, annyira vastag volt a hályog már rajta, hogy anélkül nem lehetett megoldani. Az a fontos, hogy kész van!  Később valószínű, hogy kell olvasószem,üveg másik, de még most felesleges csináltatni, amíg a jobb szememt is meg nem műtik. Néha-néha azért megpróbálok benézni közétek! 

    Millió puszi Mindenkinek, igyekszem minél hamarabb felgyógyulni.    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2007. szeptember 10. 16:5717746.

    Sziasztok!

    Remélem mindenki jól van. Picurok remélem már sokat nőttek.

    Bubóca gondolom, már készülődsz a műtétre. Szorítok, hogy minden rendben legyen.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2007. szeptember 1. 08:5417745.

    Sziasztok Lánykák!   

    Mindenkinek nagyon kellemes és pihentető hétvégét kívánok!      

    Nagyon hiányoztok, de negyed szemmel próbálom most is kiskubizni a betzűket. Iszonyatos gyorsan romlik most már mindkét szemem.  Nagyon várom a szept. 12.-ét, a műtétet, hogy utána tudjak jönni közétek! 

    További szép napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_436222
    Torolt_felhasznalo_436222
    2007. augusztus 22. 19:3717744.
    Köszi csajok!   
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_436222 (17743)
    2007-08-21  17:24
  9. Torolt_felhasznalo_436222
    Torolt_felhasznalo_436222
    2007. augusztus 21. 17:2417743.

    Halihó!

    Akinek van msn-je, és gondolja, megadhatná az azonosítóját, vagy mit, hogy tudjunk ott is dumcsizni.  Köszi!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_436222
    Torolt_felhasznalo_436222
    2007. augusztus 18. 17:1417742.

    Sziasztok!

    Zitusom ma 3 hónapos!  

    Beni: köszönjük!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2007. augusztus 17. 20:1117741.
    Jó lenne azért élőben is látni ezt a nagyfiút ám!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336035 (17736)
    2007-08-14  19:57
  12. 2007. augusztus 17. 20:1017740.
    Sziasztok!

    Angyalka! Nagyon értelmes pofija van Zitusnak. Tündéri!
    Bubci! Jobbulást kívánok Neked! Én is Angyalkához társulok, nagymamám már átesett ilyen műtéten, ma már rutin műtétnek számít.

    Anomari! Editke! S.O.S. telefonomon memóriát kellet frissíteni és mivel a telefon memóriájában volt a számotok eltűntek! Angyalka! A tiéd is! Légyci légyci küldjétek el a számotokat! Sőt mostmár telhetetlne vagyok és kérem a Bubciét is és a Powiét is!

    Kellemes hétvégét!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_436222
    Torolt_felhasznalo_436222
    2007. augusztus 16. 14:3917739.

    Sziasztok!

    Powi! Peti baba gyönyörű, igazi kisfiú!  

    Velünk az a helyzet, hogy múlthétre Zitus súly csökkent 20 dekát, az új módszer ellenére. Így kaptunk pótlást. Csak délután kap tápit kb 105 ml-t iszik meg, néha 140-et 3-4 alkalommal. Így 1 hét alatt 30 dekát gyarapodott!  Már kezd nyúlkálni a játékok felé, de még csak "söpör", nagyon ritkán sikerül meg is fogni a dolgokat. De egyre többet és szinesebben magyaráz, nagyon figyel, és már hangosan is tud kacagni. Tegnap megkaptuk a 3. havi oltást, este be is lázasodott Zita,  és még ma délelött is hőemelkedése volt. Rakok föl képeket.

    Bubci! Nagymamámat is műtötték régen szürkehályoggal. Igaz az régen volt, de nem volt semmi baj. Ne aggódj, minden ok lesz! Lélekben veled vagyunk, és vigyázunk rád! Fel a fejjel idővel minden ok lesz. Hogy alakul a módszer, amit kaptál a lábidra?

    Pusszantás mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2007. augusztus 15. 20:4517738.

    Sziasztok Lánykák!!!!   

    bocsi, hogy nem jövök, de nem látok olvasni.  

    A nagy büdös helyzet: ma voltunk Makón, a szemész főorvosnőnél. Szeptember 12.-én műti a bal szememet. Már egyáltalán nem látok vele. Annyit mondott, hogy annyira el van hatalmasodva rajta már a szürkehályog, hogy nagyobb sebet kell ejteni, és varrni is kell a szemem.  Ráadásul most derült ki, hogy a jobb szememen is beindult ez a hályog, de talán mire meg tudja műteni, még nem lesz annyira súlyos, hogy varrni is kelljen. De rám parancsolt, hogy nem közlekedhetek egyedül. (Nem is mernék, mert nem látom a lábam előtt a kátyukat, és esek-kelek.  ) Totál ki volt akadva, hogy ilyen súlyos helyzetben nem foglalkoznak a szememmel.  A lényeg az, hogy most már sínen vagyok a javulás felé. Csak elég megterhelő 87 km-t utazgatni, hogy meggyógyuljak. (Ráadásul iszonyúan félek a Szeged-Makó közötti úton, amit "halálútnak" is neveznek a rengeteg baleset miatt.) No, majd csak jobb lesz egyszer! 

    MIndenkinek szép napokat, jó egészséget kívánok!

    Powi! Boldog vagyok, hogy jelentkeztél! Csoda édes a Baba!!!  

    Mihelyt birok, jövök! Addig is tartsatok ki!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2007. augusztus 15. 12:0017737.

    Sziasztok!

    Powi nagyon aranyos Peti fiad. Tündérke!  Írj gyakrabban!!!

    Angyalka ne aggódj, reméljük nincs semmi baj. Már hallotam olyat, hogy a gépről mozgott úgy a picur, hogy nem érzékelte. Hogyan vált be az új módszer a kajcsinál?

    Bubóca milyen a torna, remélem használ. Majd ha tudsz jönni írd le.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_336035
    Torolt_felhasznalo_336035
    2007. augusztus 14. 19:5717736.
    Sziasztok!

    Üdvözlök és csókolok mindenkit, és ezer bocsánat, amiért hónapokig nem jelentkeztem. Az az őszinte igazság, hogy nem volt kedvem írni, habár mindig olvassgattalak benneteket. És örülök, hogy hiányoztam.

    Na mesélek picit magamról. Picurkám Péter 06.03-án született 3550 grammal és 51 cm-rel. Ma jelenleg 10 hetes múlt és 6300 gramm és 60 cm. Igazán édes gyönyörű kisfiú. Nagyon jó étvágyú baba. Éjszaka egyszer ébred, nappal 5-ször eszik. Én is jól vagyok. tejcsi is van bőven. Olvasom a kilókat. Beni gratula a minuszokhoz, Bubci sajnálom, ami veled történt. Editke és Annomari is csak kitartás. Angyalka, Zita tündéri kislány. És ne aggódj, majd ő is elkezd jobban gyarapodni.
    Ha valakit kihagytam nem szándékos volt, csak így ennyi idő után nem jut eszembe mindenkinek a neve.
    Csatolok egy újszülött és egy közel mostani képet a kicsiről.

    Üdvözlök mindenkit és megpróbálok ezentúl többször jelentkezni
    Rita
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_436222
    Torolt_felhasznalo_436222
    2007. augusztus 6. 19:4617735.

    Sziasztok!

    Bubci! Szerintem is tök jó, hogy "beválogattak" ide. Csak használna, reméljük! Számolj be okvetlen a fejleményekről!

    Mi megvagyunk. Most új teknikát javasolt a védőnénink, mert ő is kevesli Zitus gyarapodását. Elő kell fejnem, hogy Zitus több hátsó tejcsit kapjon, ami ugye a "zsírosabb". Remélem beválik nekünk. Kicsit macerás, és Zitus is nyűgösebb, mert jobban meg kell dolgozni a kajáért, de ha működik, megéri. Szerdán kiderül. Ami kezd minket aggasztani, hogy a légzésfigyelőnk be szokott riasztani. Szerdán ezt is megbeszélem a doktornéninkkel. Lehet ,hogy alvásvizsgálat lesz a vége. Még jó hogy kaptunk kölcsön ilyen gépet, bele se merek gondolni mi lenne, ha nem lenne ilyenünk. Reméljük semmi baj nincs Zitussal. A hétvégén vettünk neki "játszószőnyeget". Jó  szines, sípol, zörög, csörög, és mindenféle érdekes dolog lóg róla. Tetszik neki, és inspirálja, kezdi felfedezni a kezecséje hatalmát.   

    Puszi mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2007. augusztus 6. 17:2717734.

    Megmaradtam! 

    Meg volt az első kezelés. Csak  Repulson kezelést kapok, mert a vérnyomásom miatt nagyon megterhelő lenne még a torna is. 

    De már ez is jó, hogy idáig eljutottam. Semmi nem érezhető a kezelés alatt, a talpamhoz 2 mm távolságban állítják be a gépet, ami számítógéppel van összekötve, és a számítógép minden adatot feljegyez, ami közben velem történik. (vérnyomás, pulzusszám, stb.) Nagyon remélem, hogy hatni is fog. 

    Minden nap 8.30-ra kell mennem. Apa visz és hoz.

    Legyetek jók, vigyázzatok magatokra!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2007. augusztus 5. 13:4217733.

    Sziasztok Lánykák!   

    Húúúúúúúúúúúú, 1-2 nap alatt zajlott körülöttem az élet! A pici uncsim tüneményes volt, az előbb vittük haza.

    Gondoljátok el: felkértek, nem-e részt vennék egy, az érszűkületeseknek kidolgozott gyógyító programban/felmérésben. Többen lennénk, akik 3 csoportra lesznek osztva. Az egyik csoport "csak" személyre szabott mozgásterápiát, a második csoport "Repulon" infrahangos keringésjavító kezelést, a harmadik csoport mindkettőt kapná. Teljesen ingyenes, 20 alkalommal kell résztvenni rajta, napi rendszerességgel. Tegnap voltam állapotfelmérésen, ahol futópadon kellett "menni" először tempósan, majd ahogy jól esett. Utána guggolásokat, lábujjhegyreállást kellett végezni, ameddig birtam. Háááááááát, elég gyorsan bedobtam a törölközőt, főleg a guggollásnál. Recsegett, ropogott minden csontom a bokámban, a térdemben, a gerincemben. Meg is jegyezték, "ha a kutyák ezt hallották volna, biztos rámharaptak volna a csont miatt".   Ma voltam orvos által készített Doppler-mérésen. Nem volt elragadtatva az eredménnyel a főorvos. A bal lábamban alig talált keringést. Kérdezte is, hogy egyáltalán birok még menni???? 

    Summa-summárum, most 1 hónapig eléggé elfoglalt leszek. Holnap is fél 9-re megyek az első kezelésre. Ha abba a csoportba osztanak be, ahol tornázni, mozogni is kell, akkor még +-ba rájön minimum 20 perc torna, és napi 30-40 perc séta. Csak legalább használna!!!!!!!!! Szorítsatok értem!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2007. augusztus 4. 06:4817732.
    Ja! És tegnap volt 6 éves a nagyobbik uncsikám!   Görkorit kapott tőlünk. Azt az örömet!!!!!!    Lehet, mi jobban örültünk az ő örömének, mint ő az ajándéknak.   Egyből kipróbálta természetesen, és mindjárt nagyon szépen egyensúlyozott, igaz, az első lépésnél egyből fenékre esett.   De nem vette el a kedvét, próbálkozott tovább. 
    előzmény:
    bubóca (17731)
    2007-08-04  06:47
  21. 2007. augusztus 4. 06:4717731.

    Jó reggelt, vidám napot, kellemes hétvégét kívánok Mindenkinek!    

    Én unokázom, nálunk lesz a kisebbik, itt is alszik, majd csak holnap visszük haza. A szülei lakodalomba mennek, így a 2 uncsit "szétosztottuk" a nagyszülők között.  Ha együtt maradnának, holnapra már 1 barna hajamszála sem maradna!  

    Borsólevest és csirkepaprikás főzök, a pici imádja mindkettőt. 

    Holnap délután azért megpróbálok bejönni közétek egy kicsit.  

    Addig is legyetek jók, vigyázzatok magatokra!   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_436222
    Torolt_felhasznalo_436222
    2007. augusztus 1. 10:4817730.

    Kukucs!  

    Látom megint egy nagyon okos emberke tévedt ide. Csak gratulálni tudok neki innen messziről is!   De ha már szóba hozta, múltkor ráálltam a mérlegre. Kb 80 kg vagyok, úgyhogy 10 kg ment le alapból. Páromtól jövő nyárig kaptam haladékot a többire, mert mindenhol azt hallja, hogy 1 év, mire a női szervezett teljesen visszaáll, és persze szoptatás alatt tilos a fogyi, így marad a kis torna, ha van energiám Zitus mellett. Így is mindíg úgy érzem mintha izomlázam lenne.  

    Köszi csajok, tényleg egy kis tündér!  Nem lehet rá semmiért haragudni. Tegnap is pl azt játszotta velem, hogy napközben szinte semmit nem aludt. Leraktam, de max 20 perc után úgy vigyorgott rám, mint aki kialuta magát.  Érdekes, mert nem volt nyűgös egész nap, nem értem hogy lehetnek ilyen napjai egy ilyen pici babának, de ő érzi mikor fáradt. De már tök jól elvan a játszószőnyegén, meg a kis székében a konyha asztalon, így én is tudok tenni venni.

    Vigyázzon mindenki magára, pusszantás!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2007. július 31. 18:0017729.
    Sziasztok! Bocska, de nagyon el voltam havazva. Még tegnap dolgoztam, de rengeteget.
    Esténként felnézek ide, talizhatunk felőlem! Sőt! Talizzunk! Mondjátok kinek mikor jó?

    Bubci! Ez a hirtelen lehülés mindenkiet megvisel, főleg, akinek problémái vannak. Mindenesetre én jobban érzem így magam. Azért remélem csütörtökre a beígért 31 fok lesz, mert én meg strandot ígértem kicsilánynak.

    Angyalka! Tündik a képen. Nagyon kis hincut! De hogy az utolsón milyen morci?!

    Hogy a fogyiról is beszéljünk: 61,5 Biztos a meleg indaította be, jó lenne még egy kicsit lefaragni.

    Szép hetet nektek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2007. július 31. 15:3517728.

    Sziasztok!

    Na ki lettünk okosítva, ha nem mondja magamtól nem is tudom, hogy a mozgás és életmódváltás segít a fogyásban. De ki kérem magamnak sem nyafkák sem lusták nem vagyunk.

    Vége a rendezvénynek. Hulla fáradt mindenki, de néhány gondot leszámítva egész jó lett.

    Csajok találkozunk a héten??????????

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2007. július 31. 05:4917727.

    Jó reggelt Hétalvóóóóóóóóóóóóóóók!

    Mindenkinek szép napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top