Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

KICSIK - max.160cm magas!

Torolt_felhasznalo_225243
Torolt_felhasznalo_225243
Létrehozva: 2005. március 27. 09:37
Sziasztok sorstarsak!
Erdekelne, ti hogy elitek meg a kicsi termeteteket.
En 160cm es 49-50kg vagyok.
Engem egy idöben nagyon zavart a "kicsisegem", szerettem volna ugy 10 centivel magasabb lenni. Örökke 10-12cm-s sarku cipökben futkostam.
Mara hozzaszoktam a termetemhez, de a cipöim sarka meg mindig magas (de mar nem mindig 10cm) ;-)))
Ti hogy viszonyultok magatokhoz?
Üdv., Klara
  1. 2005. március 28. 17:54126.
    Már csak azért sem zavar, hogy máshol lehet jobb, mert Németországban élek jelenleg. És épp ezért tudom, hogy a kerítést itt sem kolbászból fonják. És eleget (kb. 32 évet) éltem eddig otthon ahhoz, hogy tudjam, ott mi van. Én a szülésznőnek egy fityinget se fizettem, képzeld, mégis ott volt! A dokinak a magánrendelésen fizettem, anno 6 éve 2000 forintot alkalmanként, és főiskolás voltam - nem milliomos. A szülésért nem kért semmit. Amúgy nagyon sok szülészet olyan még, mint a Szent Imre, és hogy a barátnőd hol szült kengyelben, fogalmam sincs. Minden esetre nem élt a kórházválasztás jogának lehetőségével, esetleg valami gond volt, és a dokik jobbnak látták úgy - nem tudom. Amúgy szülés után valóban úgy varrnak, hogy kengyelben van a lábad, de ez bárhol így van, láttam a TV-ben is!

    Egy másik topicban (orrvérzés help, vagy ilyesmi) a topicindító is Ausztriában él, és inkább Mo-on megy el gégészetre, mint ott. . hm. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_225243 (109)
     
  2. Torolt_felhasznalo_864294
    Torolt_felhasznalo_864294
    2005. március 28. 16:50125.
    de úgy nem lehet vezetni:( Ha nagyon mereven ülök, akkor nem tudok gyorsan lereagálni egyes helyzeteket. . .

    Én igazából azon filóztam, hogy a pedálokkal kéne csinálni valamit. . . de az balesetveszélyes:(

    Igazából az a baj, hogy a kormányt nem lehet beljebb nyomni csak fel-le emelni (ez egy több, mint 7 éves autó). A szüleim (ők is alacsonyak) most egy corollát vesznek majd és az tényleg tuti. . . dehát nekem ebből kell építkeznem, ami van:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_342354 (124)
     
  3. Torolt_felhasznalo_342354
    Torolt_felhasznalo_342354
    2005. március 28. 15:09124.
    Részemről előlre nyomom az ülést, amennyire lehet meg előre döntöm, de azt már nem teljesen és hátam mögé párnát, így egyenesen ülök és el is érem
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_160553 (117)
     
  4. Torolt_felhasznalo_354914
    Torolt_felhasznalo_354914
    2005. március 28. 14:04123.
    Bocs, de Hollandiában nem trend a drog, ellenben az othhonszülés igen. Igaz, Hollandia egy retardált, 3. világbeli ország, messze elmaradva Kanada és Magyarország mögött fejlettségben, ahol az agyament orvosok nem hogy a kórházi szüléseket támogatnék, hanem éppen ellenkezőleg. Tulajdonképpen már tervezik, hogy Hollandiát kitiltják az Eu-ból a szörnyűségesen elmaradott terhesgondozási és szülési körülmények miatt. Ezeknél még gátvédelem is van. . . .
    Valószínűleg az otthonszülések az oka annak is, hogy az ország általában véve lerobbant, koszos és mocskos, egy nyomortanya és csupa-csupa idióta születik benne, otthon, beleértve az én férjemet és két gyermekemet is.

    De ez egy másik topic témája, ráadásul lerágott csont és amúgy sem vagyok 160 centi, szóval mit is keresek itt? ;-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_964242 (115)
     
  5. Torolt_felhasznalo_354914
    Torolt_felhasznalo_354914
    2005. március 28. 14:03122.
    Nahát, nahát. . . szerintem ilyeneket azért nem lehet kategorikusan kijelenteni, van fomátlan kicsi is, meg fomás nagy is. Ennek semmi köze a magassághoz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_131132 (40)
     
  6. Torolt_felhasznalo_354914
    Torolt_felhasznalo_354914
    2005. március 28. 14:03121.
    A gátvédelem nem csak ennyiből áll, hanem kell még hozzá egy ügyeskezű szülész/nő, aki kézzel tágítja a gátat, amíg a baba feje kijön, illetve figyelemmel kísérve a gát tágulását diktál a kismamának, hogy mikor nyomjon ill. tartson vissza.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_892196 (54)
     
  7. Torolt_felhasznalo_864294
    Torolt_felhasznalo_864294
    2005. március 28. 14:02120.
    (ja, egyébként a férjem kb. 180 cm és pont határeset. . . engem iszonyúan irritál, ha egy 190 magas valaki áll mellettem. . . )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_160553 (117)
     
  8. Torolt_felhasznalo_354914
    Torolt_felhasznalo_354914
    2005. március 28. 14:02119.
    Ez országonként változó, itt, Hollandiában pl. azt mondják az orvosok, hogy a szakadt szélű seb gyorsabban és szebben gyógyul, míg Magyarországon ennek az ellenkezőjét állítják. Ki tudja, miért?
    előzmény:
    kószáló (52)
     
  9. Torolt_felhasznalo_864294
    Torolt_felhasznalo_864294
    2005. március 28. 14:00118.
    Wesselényi utca a zsinagógánál. . . ott van egy cipész. Elég drágán dolgozik, (azért még megfizethető) és kifejezetten a kislábú nőkre specializálódott. . . ott még a 32-es láb sem xtrém.
    előzmény:
    jerry-89 (116)
     
  10. Torolt_felhasznalo_864294
    Torolt_felhasznalo_864294
    2005. március 28. 13:59117.
    Nya . . . megláttam a topikot, meglepődtem és beírtam:)

    Az egyik: Nekem van egy eladó A vonalú nagyon szerény de marha kényelmes menyasszonyi ruhám fátyollal, meg valami kendőfélével a válra/karra (kb. 152 cm. magasságra, 47-8 kilóra talán), hozzá meg egy fehér 35-ös halál kényelmes cipellőm. . . Nem tudom, mennyiért adom, de szerintem simán megegyezünk, ha valakinek kell:) (meg fogja érni átalakíttatni:)) A cipő külön is elvihető. . . eddig kétszer volt hordva, mert én is egyszer használtan vettem (hja. . . nem kaptam a lábamra kényelmes cipőt. . . de így a 20e Ft-os cipő 6000-ért elvihető)

    A másik: Kocsinál ülés stb. magasító. . . miután az előző kocsinkban szó szerint ki se láttam a vezetőülésből (180cm volt a határ:) vettünk egy újat - egy Nissan Primerát. . . na az is szép nagy autó:)))) Ebben a kormány felfelé/lefelé állítható, az ülés meg 4 irányba. . . igenám, de ha mindent beállítunk, még mindig nehezen érem el a pedálokat. . . ha még párnát is rakunk bele, akkor pláne. . . Örök hála, ha valaki megosztja velem, hogy ő hogy csinálja:)))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2005. március 28. 13:34116.
    Nekem a cipővásárlás a legnagyobb problémám. Segítsetek! Akinek szintén 34-es lába van, hol tud magának emberi kinézetű cipőt venni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2005. március 28. 11:49115.
    tudom mi az előtej, mivel mint mondtam, a szakmám. Csakhogy azt is tudom, hogy mennyi az a pár csepp, sőt azt is, hogy néha még az sincs. És ugyanez van a belövelés után is az első 2-3 napban. M. o nem elmaradott falu, ahol szellemileg visszamaradottak élnek. Mint mondtam nem érdekel a statisztika, mert sok még az az egy is, aki meghal, ha baj van, és nincs segítség. Nem írtam, hogy orvos kell a szüléshez, azt írtam, hogyha szükséges, azonnal kéznél legyen. Persze meg lehet szülni a kukoricásban is, a természet lágy ölén, vagy a hótenger közepén, mint az eszkimók, utána meg lenyaljuk a babát mint ők teszik. Aztán meg elszívunk egy jointot, ugyanis Hollandiában trend a drog is. Most akkor legyünk trendik?
    Kissé hümmögök a "trend" szón az üggyel kapcsolatban, nem hinném, hogy divathóbortból kell dönteni. Tudod, én sem M. o-n élek, de nekem jobban tetszik az a megoldás, hogy a korházban alakítanak ki otthoni légkörrel szobákat, ahol veled lehet a családod, de közel van minden, ha komplikáció lép fel.
    A kengyel. . . nos szülőágynak hívják. DE minden kismamának joga van M. o-n meglátogatni a kórházakat, a szülőszobákat, és meggyőződni arról, hogy megfelel-e neki, vagy sem. Választhat módot, szülészt, mádámot. Vannak még apás császárok is.
    Egyébként nem csupán a kolostrum tartalmaz immunanyagokat, hanem maga az anyatej is, az előtej mindössze koncentráltabban. És mint mondtam, sok mamának egyszerűen nincs. semmi. ezért vannak ott a védőnők, hogy segítsék beindítani. A terhesség alatt képződhet, de nem feltétlen képződik. Nem vagyunk egyformák, így nem indulhatsz ki csupán csak önmagadból. Ha majd többszáz kismamának az esetét ismered, akkor kijelentheted, hogy melyik az egy, és biztos módszer (bár még senki sem tette le erre a voksát, mert nem merte veled ellentétben), de ameddíg magadból indulsz ki, addíg te csak egy eset vagy. A szülész barátnődről most mit mondjak? Ha ő szerinte otthon kengyel dívik, és csecsemőhalál, akkor elgondolkodnék a helyében a szakmám elsajátításának a színvonalán, ugyyanis többek között az ő munkájától is függ. Ő pedig csakis saját tapasztalatokból tud következtetéseket levonni. Erről ennyit.

    A kórházi szülést éppen a magas anyai, és csecsemő halálozás miatt találták ki, és nem a XX században, mert az akkori új sejtelmes kór a gyermekágyi láz már ott a kórházak szülészeti osztályain szedte áldozatait az 1800-as évek közepén, és ugye éppen egy magyar (Semmelweis Ignác) ötlete mentette meg az anyák millióinak az életét.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_225243 (106)
     
  13. 2005. március 28. 11:28114.
    Sziasztok!
    Bocsi, az előbb amiket írtam az nem zsikére vonatkozik. Tányleg bocsi, főleg zsikétől kérek bocsit.
    Puszi
    Ni-Ni
    előzmény:
    zsike67 (111)
     
  14. 2005. március 28. 11:17113.
    Nem tudom, védőnőnek hivják, vagy nem, de tény, hogy az unokatestvérem Németországban szült kb. 2 hónapja, és kezdetben hetente, később kicsit ritkábban jön egy kórházi alkalmazott, aki megméri a babát, szoptatási-egyéb tanácsokat ad, stb. akkor ő kicsoda? Szerintem ez ugyanaz, mint nálunk a védőnő.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_131132 (108)
     
  15. 2005. március 28. 10:19112.
    Sziasztok! Én 150 cm alacsony vagyok, azt mégsem mondhatom erre, hogy magasság. Lánykoromban nagyon zavart, de most már egyáltalán nem. Csak az a problémám, hogy nem kapok magamra ruhát. Most azt mondják azért, mert nem csak kicsi vagyok, de telt is. Mikor lány voltam még, akkor azért, mert túl vékony voltam, nagy cicikkel. Így hát rászoktam a varratásra.
    Én mindkét gyermekemet császárral hoztam a világra.
    El kell oszlatnom egy nagy tévedést itt. A császármetszés nem a baba súlyától függ elsősorban, hanem a baba HOSSZÁtól. Magyarországon akkor végeznek császármetszést, ha a mama hosszának az egyharmadánál hosszabb a baba. Ezt nevezik téraránytalanságnak. Mivel én 150 cm vagyok, a fiam 3, 6 kg és 57 cm-es volt, ezért az orvosoknak teljesen természetes volt, hogy megcsászároznak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2005. március 28. 09:56111.
    Sziasztok!
    Csatlakozom a táborba, bár nagyon remélem hogy egy pár centit még fogok nőni. Most 155 cm vagyok. Sokan cikiznek érte, hogy ilyen kicsi vagyok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_225243
    Torolt_felhasznalo_225243
    2005. március 28. 09:45110.
    Tudod, az a szomoru, hogy a Szent Imre szüleszete Mo. -on az egyik KIVETEL! Itt meg minden korhaz olyan. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_131132 (108)
     
  18. Torolt_felhasznalo_225243
    Torolt_felhasznalo_225243
    2005. március 28. 09:43109.
    Teged meg tudod mi zavar? Hogy mashol lehet jobb, mint otthon!

    Persze, Mo. -on is lehet sajat orvosod meg szülesznöd, ha extra leperkalod erte az 50-100ezret, es ezt sajnos nem mindenki engedheti meg maganak! Különben rad sem neznek!
    Itt meg ugy van külön szülesznöd, hogy egy filleredbe sem kerül.

    Az egyik baratnöm növere 2003 decemberben kengyelbe kötözött labbal szült, Magyarorszagon (nem Bp-en, ez igaz), kepzeld!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_131132 (108)
     
  19. 2005. március 28. 09:32108.
    Milyen Magyarországról beszélsz???? Én hat, ill. 12 éve szültem, és MÁR AKKOR SE volt se kötelező kengyel, se kötelező testartás, se semmi, és a doki a szülés végén jött be. És mindenkinek saját szülésznője van, amit akár maga választhat, csakúgy, mint az orvost. Amúgy egyedül Hollandia az az ország, ahol úgy odavannak az otthonszülésért. . . . Máshol nem reklámozzák annyira. És nem véletlen! És nyugaton nincsenek pl. védőnők, ami Mo-on egy nagyon remek dolog!!

    Tudod mi zavar? Hogy ha valaki kint él, akkor rögtön lenéz mindent és mindenkit itthon! És áradozik, hogy kint minden milyen remek, otthon meg szar. Csak tudod a kerítés ott se kolbászból van, és egyenlőre nem járhat ki minden nő szülni Ausztriába! (Amúgy pl. a Szent Imre Kórház szülészetét megnézheted, van olyan, mint egy nyugati! És nem ez az egyetlen!)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_225243 (107)
     
  20. Torolt_felhasznalo_225243
    Torolt_felhasznalo_225243
    2005. március 28. 09:16107.
    Olvasd el a holland születesi statisztikat, ahol a nök több mint fele otthon szül. Kisebb a csecsemöhalalozasi arany, mint Magyarorszagon.
    Egyebkent a trend megint az otthonszüles fele halad. A korhazi szülest az elferfiasodo 20. szazad eleji tarsadalom vezette be, mint ahogy azt is, hogy kengyelbe szijjazott labakkal KELL szülni (sok magyar korhaz praktizalja meg ma is). Mara ez mar abszolut elavult. Ausztriaban pl. csak a szüles legvegen jön be orvos (vagy ha koplikacio van), egyebkent a szülesznö van csak bent. De nem ugy, mint Mo. -on, hogy 15 nöre jut egy, hanem mindenkinek van sajatja.

    Na jo, most abbahagyom ezt a temat, nem erröl szol a topic, de akit erdekel, szivesen irok rola priviben, mert összehasonlitani nem lehet a ket orszagot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_964242 (105)
     
  21. Torolt_felhasznalo_225243
    Torolt_felhasznalo_225243
    2005. március 28. 09:07106.
    Az elötej = kolostrum = az elsö cseppek (+ meg a terhesseg alatt is kepzödik), es legy nyugodt, az eleg a babanak egeszen addig, amig be nem indul a tej.
    Nyugodtan utana olvashatsz, ez igy van!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_964242 (105)
     
  22. 2005. március 28. 01:22105.
    Már megbocsáss kedves, de az előtej nem egyenlő a csepekkel. . az előtej a tejbelövés UTÁN indul be , az az a nagyon erős, sárga színű anyatej, ami később majd fehér, normál anyatejjé válik. Azok a cseppek is azok, de az bőven nem elég a babucinak, ha az jóétkű. Neked 3. napon indult be, nekem már szülés után egy órával, pedig császáros voltam. Nos látod ilyen bődületes különbségek vannak mama, és mama közt. A babák bizony már az első szoptatáskor nagyon éhesek, és sok elsőbabás anyuka , ha nem indul be az anyatej azonnal, akkor kétségbeesik, és ez még inkább akadályozza a tejtermelést. Minden szoptatásnál, azaz 3 óránként ott vannak velük a védőnők, tanítják nekik a mellmasszazst, a fejést, megmutatják, hogy hogyan helyezzék a babucit a mellre. . van olyan baba, amelyik nem tud szopni, mert egyszerűen gyenge, vagy a mellbimbó formája nem megfelelő, vagy mert ügyetlen (ilyen is van, láttam, tapasztalat). Szóval az alatt a néhány nap alatt nagyon sok anyukának nagy segítség a szakszerű tanácsadás, és biztonságérzetet ad, hogy a kis hülyeségnek számító kérdésekre is azonnal választ kap. Lehet, hogy házhoz megy a védőnő az osztrákoknál (otthon is), de az első napok izgalmai okoznak ám galibákat egy frissen szült anyuka fejében, és éppen emiatt van az 5 nap. Ráadásul megnyugtatlak, a korházi fekvésre nem túl sok pénzt kap a korház (az anyukám gazdasági osztályon dolgozott), cseppet sem kifizetődő a kórháznak a bentfektetés. Ráadásul nem véletlen van az, hogy nem szabad a császárosnak az ágyban betétet használni közvetlen műtét után. Éppen a vér mennyiségéből következtet az orvos arra, hogy minden rendben van-e. A szülés valóban természetes folyamat, csakhogy annó, amikor otthon szültek, akkor még jócskán bele is haltak. A halál is természetes folyamat. Nemhiába van törekvés inkább afelé, hogy kórházban, de otthoni körülmények között, azaz nem kórházi berendezésekkel, a vajúdás alatt családdal, de legyen készenlétben nem messze a műtő, ha bármiféle komplikáció adódik. Hiába az ultrahang, hiába minden előzetes fejlett technika, elég egy rátekeredett ködökzsinór a babu nyakára, és megvan a baj. Még egy gyakorlott , a szakmája minden csínját-bínját ismerő madam sem tud annyi mindent megtenni, mint egy azonnali kórházi ellátás, és itt még percek is sokat számítanak. Lehet a statisztikákra hivatkozni, de azok, akik abba a kis százalékba esnek bele, annak magyarázhatod, hogy bezzeg a nagyobb százaléknak komplikáció mentesen sikerült. Ezek emberéletek, remények, nem játékok. Nemhiába van a pocakon a magzati szívverés figyelő, elég, ha csak pár percig nem kap elég oxigént belül a baba, már menthetetlen, vagy visszafordíthatatlan sérülést szenved.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_225243 (89)
     
  23. Torolt_felhasznalo_784698
    Torolt_felhasznalo_784698
    2005. március 28. 01:17104.
    régen az ókori germán hadvezérek csak magas nőket vehettek el
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_784698 (103)
     
  24. Torolt_felhasznalo_784698
    Torolt_felhasznalo_784698
    2005. március 28. 01:15103.
    és mindenhova magas nőket keresnek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_784698 (102)
     
  25. Torolt_felhasznalo_784698
    Torolt_felhasznalo_784698
    2005. március 28. 01:13102.
    7 cm cipősarok minimum 178 cm vagyok, és soha nem lennék törpe
    pasim 186 cm és 22 cm ( másik 174 cm)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top