Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2021. július 23. 17:47288001.

    Zalai lányok!


    Én csodálattal adózom, hogy ti ezt mind megcsináljátok. A pikk pakk azt akarta jelenteni, hogy nincs apelláta, meg kell csinálni, mert nincs más lehetőségetek. Tőletek nem kérdezi meg senki, hogy mit vegyen az Aldiban, a pennyben..vagy mi kell csabáról? Mert tőlem megkérdezik Zsuzsiék és nem kell beutazzak. 


    Most várom Melindáékat, sütöttem boci mobilt. Délben csengetett a szomszéd asszony, hozott egy csomó zöldbabot és kérdezte innen jön ez a finom illat? Vittem nekik is. Szegény gerinc sérve van, a férjét most műtötték vastag bél rákkal. Mindxenkinek meg van a maga keresztje. 


    Most nagyon kellemes az idő megyek meglocsolom a virágokat. cak locsolóból annyira száraz a föld hogy csak pazarolnám rá a vizet, nincs fúrott kutam. 

  2. 2021. július 23. 14:06288000.
    Szervusztok.
     
    Ildi ezt nagyon jól leírtad, szóval egy kész tortúra egy kis bevásárlás, és már előtte nap kell  egy lelki felkészülés, hogy másnap ezt végre is hajtsam.
     
    Az elmúlt pár napban nem igazán voltam jól, sőt mondhatom most sem az igazi. Reggel 9.-re volt időpontom a fodrászhoz, egy kicsit  aktívabban használta az ollót, de nyár van,  majd megnő, legfeljebb a következő jelenésem kitolódik. Már tegnap nekiálltam a beton szélétől kipucolni a benőtt gazt, délelőtt még kicsit folytattam, de már nagyon meleg lett, majd folyt, köv. amikor olyan lesz a helyzet.
     
    Holnapra bejelentkeztek Öcsémék, már ugyancsak halasztódott a látogatás, délután érkeznek, így ebédre nem kell készülődni, azt hiszem hajtovány lesz a kínálat.
     
    Julika olyan igazi feltöltődős, szép napjaid voltak, gyorsan telik ilyenkor az idő, jó hogy lesz  még időtök kis személyesebb beszélgetésre is.
     

    Mindenkire sok szeretettel gondolok.

  3. 2021. július 22. 22:03287999.

    Jó estét, elég késő van már, de azért írok pár sort. 


    Mai zegi utam nem volt valami felemelő érzés.


    Képzeld csak el Julika, reggelre kikészíteni a felvehető ruhát,  kivételesen mindig hajmosás előzi meg, mert ugye a meleg éjszaka a frizurát teljesen átalakítja. Aztán reggel rájövünk, hogy a ruha nem megfelelő, vagy hűvös van, vagy  már meleg. A buszok, egyik-másik légkondis, akkor készíteni valami felvehető könnyű felsőt, amit majd felveszünk, és ha már nem kell le kell venni és hurcolhatjuk vissza is.


    Az utvonalat szigorúan meg kell tervezni, és időpont egyeztetés saját magunkkal, hogy  haza tudjunk jönni, igazítani a belvárosi buszokhoz, és ami haza hoz bennünket, hogy ne kelljen várakozni sokat. Fél óra várakozás mindig van, azt el kell tölteni, általában a vasutállomáson a kinti padon szoktam.  Ha van beszélgetőtársam, akkor gyorsabban telik az idő, ha nincs ott a telefonom, vagy ujság, rejtvény.


    Ja előtte korábban bekapkodni a gyógyszereket, a kutyát is ellátni, valamit én is reggelizzek, ügyelni, hogy víz legyen nálam.


    Ja és még sok apróság, ami ugye  itthon nem játszik szerepet, de az utazásnál kell. Ma pl. eltorlaszolták a zebrát, és kint az úttesten kellett menni. Leszállva a mi járatunkról 25 percem volt a boltba, addig kell összekapkodni, amit akarok, és még át kell jönnöm az úttesten, de a pénztárnál  sohasem tudom mennyien vannak. Így tele van az út izgalommal. 


    Ehhez képest a te boltod igazi főnyeremény, és ha elfelejtesz valamit, könnyen beszerzed. Ha én elfelejtem, akkor igazán ujra kezdődik minden. Reggel pl. tojás gondom volt,  nem mertem használni a sütéshez,találtam benne rosszat.....  így minden a pulton volt már, csak a tojást kellett volna használni.


    Hát nincs meg hipp-hopp az ilyen vásárlás, és nagyon fárasztó a lótás-futással, a oda-vissza buszozással  együtt. 


    Amig meg tudjuk csinálni, addig megy a szekér. 


    Késő délután végeztem a sütéssel az egyszerű tojásvásárlás miatt.  Persze akkor már mást is hoztam, ami belefért az időbe.


    Mindenkinek szép estét kívánok. Délután én is aludtam egyet, mi lesz az éjszaka nem tudom. 


     Bölcsesség, mely erőt ad/hat nekem.


    Ha egyenesen állsz, ne törődj vele, hogy árnyékod görbe.


    Pi-jen Lu

    előzmény:
    BiriBiri (287998)
    2021-07-22  14:24
  4. 2021. július 22. 14:24287998.

    Szervusztok, szervusz Magdi!


    Jújjjj...megérdemled a szidást, de megértelek. Én is ugyan ezt csináltam de én fel is tudtam tenni. Ráálltam az író asztalra és onnan már "egyszerű" volt. Nagyobb ügy volt felmászni és lemászni. Most egy kicsit javult az idő, enyhült a nagy kánikula de szép nyári idő van 27 fokkal. Tegnap nem voltam valami jól, sokat aludtam de mára kirúgtam magam, jó a közérzetem. Tervezem a holnapi napot, este jön Melinda és Elza. Hátfőig itt lesznek. Most közelebb kerülök Elzához, amíg hárman voltak kerekasztal beszélgetést folytattam velük, kérdeztem, válaszoltak, sokat megtudtam róluk. Most majd Elzával külön többet tudunk beszélni, van igénye rá. Nagyon jó volt hogy ennyien voltunk de bizony el is fáradtam, de ez jóleső fáradtság. Most majd megint lesz időm kipihenni magam. Ma itt volt Nóri, jót beszélgettünk. Ritkán indul el ebben a melegben de most Csabán voltak és útba estem. Kifestették az étkezőt és új párnát szabattak egy műhelyben a padra. Bosszankodtam mert átmentem a boltba, hogy holnap már korán kezdjek a boci mobil sütéshez, mindent kaptam csak túrót nem, majd most délután lesz. mehetek megint. A zöldítő permetezés használt, most majd jöhet a második adag és lassan a szőlőt is újra kell permetezni.  A fú ki van égve, szigetekben van egy egy kis zöld. Élvezem a japán AKÁC VIRÁGZÁSÁT TERVEZEM, HOGY sZANÁBA IS VISZEK . Na itt mellé ütöttem de nem baj.


    Magdi már biztos kint van, jó idő van rá. Úgy csodállak benneteket zalai lányok hogy hipp hopp már felültök a buszra és mentek a városba. Én annyira nehezen szánom rá magam, igaz itt szinte mindent megkapok. Most hogy volt kocsi sok mindent elintéztünk, vittek a lányok. Jó is volt a Telekomnál nem is értettem mit mondanak kicserélték a sim kártyát. A takszövben biztosítást intéztünk. 


    Most újságokat olvasok rejtvényezek filmezek. Estefelé meg kiülök a teraszra és bambulok..jól esik.

    előzmény:
    harangvirag08 (287997)
    2021-07-21  08:42
  5. 2021. július 21. 08:42287997.

    Jó reggelt!


    Korán ébredtem ....gondolom járok egyet ...felmegyek a hegyre.Eléggé ritkán látogatott a házunk...


    Kicsit kóválygok ....nem sokat aludtam...pedig most a hőmérséklet is elviselhető volt.


    Tegnap azért volt sikerélményem is ...igaz  ...lehet megkapom érte a beosztásomat.Reggel átmentem J-ékhoz ...leszedtem a függönyt...jó nagy és a plafonról indul.Mire I. megjött takarítani ....már kimosva "felkampózva" várta , hogy föltegyük.Meg tudtam volna csinálni ....de ketten könnyebb.Óvatos voltam ....a leszedéskor azért a mobil a zsebemben volt.Olyan jó érzés volt  mikor végeztünk.Nagyon szép lett ....bizony az erkélyajtói rész viselte Boscó nyomait.Néha az ilyen apró dolgok billentik ki az embert az egyhangúságból.Sajnos az utóbbi időkben csak rossz hírek  jöttek.


    Ma reggel bambultam egy kicsit ...majd elmentem a kisboltba.Visszafelé meglocsoltam a virágokat ....a füvet még nem kellett.Állítom össze a pakkomat ...délután jönnek értem.Holnaptól én leszek kint.


    Majd elfelejtettem ...hétfőn a Nemegyedül oldalán emlékműsor volt Somló Tamás tiszteletére.Nagyon meghatódtam ....szép volt.


    Igy telnek a napjaim...


    Sokat gondolok rátok ...a diófa alatti írásokra magamban válaszolok ...de az írás sokszor elmarad.


    Vigyázzatok magatokra.

    előzmény:
    ancsa46 (287996)
    2021-07-18  11:00
  6. 2021. július 18. 11:00287996.
    Szervusztok.
     
    Itthon vagyok VÉGRE, nem mintha rossz helyem lett volna, hisz enyém volt az egész ház, azt csináltam amit akartam, de nem nagyon akartam semmit, a hétvége felé más kimondottan haza vágytam. A cicák aranyosak voltak, az egyik kimondottan nagyon hízelgő.
    A fiatalok egy kávé után mentek is haza, nagyon szép és jó helyük volt, de holnap már munkanap mindenkinek.
     
    Sacikám örülök, hogy ha lassan is de javulgatsz, sajnos egyre több nehézséggel kell megtanulni együtt élni. Nehéz beletörődni, de muszáj.
     
    Erika sajnálom, hogy nem jó dolgok történtek Veletek, reménykedek a mielőbbi gyógyulásban. Visszamentek e még a nyáron?
     
    Magdikám ez jó hír, mármint a szövettani eredmény, a többi kellemetlenség lassan meggyógyul, tudom ebben a melegben mindent nehezebb elviselni. Elkészült a sütemény?
     
    Hoztam egy tököt Anikótól, már elkészült a főzelék, húspogácsa van hozzá.
     

    Itt most volt egy kis eső, talán lesz még, fülledt az idő, pedig mostam egyet, nehezen szárad.

  7. 2021. július 18. 10:02287995.

    Sziasztok!


    Borsika olyan jó olvasni az írásodat ....szinte feldobja az embert.


    Jó a fürdőrucid....nem a megszokott.Végül a nagy képernyőn lehetett látni.Én már csak a gyógyvízbe megyek be ....ami jó meleg .Nagyon tartok a felfázástól.


    Sajnos apró balesetek ....amint írod ...engem is érnek ....sőt minél jobban vigyázok  annál gyakrabban.


    Most várakozó állásponton vagyok ....addig írok. J. majd telefonál mikor menjek át. A tegnapi vásárlás felét ott felejtettem ....meg egy jó kávé is vár majd rám.


    Főzök ezerrel ....készülök magamnak . Legyen mit vinnem majd  ha megyek Tómalomra.Bár még a napot sem tudom pontosan. Nálunk csak az biztos ami már megtörtént.


    Sacikám ...a szokásost sütöm   szilvás-mákost.Szűk a repertoár ....de ezt kérik.Fogalmam sincs mikor jönnek....mennek.


    Nekem is sokszor járnak a gondolataim Pőtyinél...hogyan megy nélküle tovább az élet.Nagyon hiányzik.


    Olyan nyomasztó ez az év ....annyi a veszteség.Napok óta nem tudok nyugodni ...egy pénteki rossz hír miatt.


    Persze történnek jó dolgok is ..aminek örülni lehetne .. de mindig jön valami...Remélem ez a "rossz " hullám csak elmegy  körülöttem.


    Nem akartam elrontani a napot ....lapozzatok.


    A fájdalmakra,bajokra enyhülést kívánok !


    .


    Gondolok mindenkire! Legyen szép a napotok!

    előzmény:
    BORS (287994)
    2021-07-18  09:14
  8. 2021. július 18. 09:14287994.

    Szépséges Vasarnap reggelt kívánok mindenkinek. Lányok, úgy érzem magam, mint egy lesérült balhatvéd. Jobban mondva: balfék. Velem mindig torténik valami és akkor persze kiesek a hasznalható jatekosok kozul. Ráesett a labamra egy késélesitő. Jó nehez volt és alaposan megutottem a bokámat. Hát, így jar, aki figyelmetlen.Már rég ki kellett volna selejteznem, mert ez egy hibás darab. 


    Tegnap előtt fehernemű vásárlás volt a progim a lánykámmal, aztán végul fürdőző ruhadarabokat vettem. Felsőrész: tankini, alsórész pedig egy majdnem terdig erő úszónadrág. Ezek elég   diszkréten eltakarják a  szemnek nem kellemes, hibás testrészeimet.  Elkerulhetetlen volt, mert ha nincs, akkor le kell mondanom a házi  strandolásról a gyerekeknél. Unszolni szoktak, furodjek veluk, én meg tiltakozom, érvelek erősen, hogy  ..nem és nem, végul vagy elbújok, vagy bemegyek veluk. 


    Tegnap avattam volna fel, de hát ott náluk, lógott az eső lába, nem volt érdemes bevizezni magamat. Így  szerencsésen   m e g ú s z t a m.  E mozgalmas nap után azt hittem, hogy majd jól alszom,  de szinte egész éjjel csak forgolódtam.A sok mászka betett a lábaimnak, zsibbadtak a fránya piszkafáim. Első dolgom ma a locsolás volt,  csak ki kell nyitnom a kerti spriccelőt és magára hagyni. Igy tettem.


    Irjátok a gyumolcs termést, orulok, hogy van még befőzésre is. Sacika, engedd hogy megcsinalják a gyerekek, most neked a gyógyulgatás a dolgod. Magdika az a tapasz egyre kisebb, ugye? Talán hamarosan meg is gyógyul.Nem lehet  kellemes, sajnalom. Erikáéknak is jobbulást, én harcos barátnőm, ..képzelem hogy felidegelted magad,  de végul is eredményes csata volt.


    Julika szia, igen csak mozgalmas korülotted minden. Csak győzd a kellemes eseményeket. Olykor fárasztó, de boldogságos mind. Olyan jóízűen tudtok  rákészülni, olvasni is orom. Nekem is tetszett a nyakláncod.


    Anikó szia, hogy vagy, mit főzol? Imadom, amikor meseled, mit fogsz éppen csomizni Petiéknek. Én mar itkán csomagolok, mert a R. család abszolute mentes meg dietás konyhat visz, én úgy nem tudok sajnos főzni. Igyekszem, eleinte ment is, de nem tudtam kovetni a szabályokat. 


    Ildike hol szereztél karfiolt? Szeretem, kértem vegyenek nekem a Lidliben, de a zold irtó drága, a fagyosat meg nem találták hol van. Rántva és rakottan csinaltam regen.


    Én nem vasalok, csak ha  elkerulhetetlen. Ez helytelen tudom, de hát már leszoktam róla. Már a Fiúknak is csak unnepelyes alkalmakkor kell csak ing. Megőriztem drága papa pár ingjét, szoktam megszeretgetni őket. Olyan mint egy olelés.    


    Már itthon tornázom ám.Felkiáltójel, de nincs. Na, mondjuk nem viszem túlzásba, de előfordult. Lejárt a kezelés, illetve a végét abbahagytam. Rendre megcsinálgattam, amiket kllett, de felálláskor forgott velem a világ, volt hogy kétoldalt  kitámasztottak a sporttársak. Szóval, ilyen a szédulés? Regen nem volt ám ez sem. Nem kockáztattam tovabb. Majd talán kesőbb a masszasra kell időpontot szereznem. 


    Emlékszem, amikor pár éve  egy tunderi kedves vak fiúhoz jártam egy másik rendelőben.Ő egy csoda volt. Szerintem, meseltem már, de ki nem hagyom, ujra: egyszer segítségként két széket a keze alá rendeztem, nem jól sult el, ..nem orült, csak keresgelt, csalódott volt. Aztán sikerult kiengesztelnem.


    Nem kell főznom, csak egy gyümolcs levest, almaból lesz és sargadinnyeből.Ez utóbbit kaptam, de sajnos éretlen. Hasznosítom. Most hogy kovérito szirupot iszom, jobb az etvagyam valamicskét. Onnan tudom, hogy jobbízuen eszem.Eszem amit főzok.Ki mit főz egye is meg.Ilyeket gondolok, míg berántom a tokomet, vagy csinálok egy salátát. Milyet is? Pl.: tonhalsalátát akartam készíteni, de mire osszeszedtem a hozzávalókat, hát mintegy felét el is kostolgattam.  


    Én is gyakran gondolok Potyikére, hiányzik. Vajon mit csinálnak az Ő Zsuzsái, mekkora lehet már a kis Nimród. Dédike volt. Én is az leszek hamarosan.Talán már augusztusban. A legnagyobb unokáméknál jon majd a kislánybaba.  Egy csomó mindent vásároltak már az érkezésére, tunderi babaszoba várja majd.  Minden puder rózsaszin és feher. 


    Jaj, megent csak írok, pedig vár a rumlis szoba rendberakása.Ez csak pici, de dugig van mindennel.ami csak utban van egyébként. Már csak szakaszosan végzek mindent. A baj ott van, hogy ha abbahagyom,később majd nem tudom melyik szakaszban voltam éppen. 


    Rengeteg régi Fulest gyűjtottem ossze, de minek is?  Ki velük, meg a reklám ujsagokkal is. Nagy elhatározás volt. Szakítottam veluk. Mennem kell. Elébb elmentem. Szóval, mentek. Ha nem felejtem el.Nem mintha valami velős dolgot írtam volna,...ja, nem mindig azért mulasztok ám, mert dolgom van,  ..belehabarodtam a Netflixbe, sok jó film van, aztán ugye ott vannak a Vajandi csemegék - Ildike ajandekozott meg minket a lehetőséggel - ja, szóval nézem orrverzésig.Ha bugyuta vagy túl véres, akkor keresek másikat.  Na, mit valljak még be Nektek őszintén?  Hmm..A sok hibát kérem elnezni.    Nem semmi ám, ..bent vagyok. Szeretlek Titeket.   Mindenkit.

  9. 2021. július 17. 17:29287993.

    Szép estét Mindenkinek!


    Ma e Szép estét Mindenkinek!


    gy kicsit jobb napom van...igaz a programom a régi...már utálok mnden folyadékot


    Magdi....örülök, hogy minden rendben van nálad...a tapasz majd előbb utóbb lekerül...Végül mit sütöttél?


    Ildikó....kívánom, hogy találkozz akivel régen találkoztál és legyen egy szép beszélgetésetek......A málnát irigylem....csakúgy, mint előtte a ribizkét....nálunk szeder érik nagyon....idén nem lesz befőzés...lányok nem engedik..


    Julika....szép a mai napod, csinos vagy.....és még a további napjaid is ilyenek lesznek, együtt a család......a világ lgszebb dolg..


    Erika....sajnálom, hogy te is rossz hírekkel jöttél....jobulást nktek......Nálunk is időpont kell a szemészetre, de minden további nélkül fogadtak sürgősséggel, nagyon jól esik, hogy mindenki nagyon kedves...igaz már haza járunk..


    Borsika hiányzik....


     

  10. 2021. július 17. 10:53287992.

    Sziasztok!


    Nálunk hajnal felé olyan égzengés volt .....azt hittem leszakad.Eső is esett.Kisebb kihagyásokkal most is.


    Voltam a kórházban .A nagy kötés lekerült ....most már csak ragasztás van ....de méretes.Ami a legfontosabb ...megjött a szövettan ...és jóindulatú.Míg várakoztunk  egy asszony elmondta a kálváriáját .....elképesztő milyen esetek vannak.


    Éppen végeztem mikor jött J. telefonja...merre vagyok? Mert mennek az új Spárba ...és elvisznek.Nyílt egy új üzlet a városnak olyan pontján ahol szinte egymás mellett van Aldi , Lidl .Ahol mi és még sokan élnek meg semmi sincs.Nagyon jó  a bolt ...páran lézengtünk benne.Utána bementünk egy cukrászdába ....sokan voltak. Elképesztő árak / nekem / ...láttam 1150Ft-os torta szeletet.Na ...ez nem az én világom.


    Sajnos tegnap nagyon rossz hírt kaptam Kaposvárról....még nem is fogta az agyam.


    Julika ...nagy öröm lesz nálad ...itthon lesznek a lányok ...így együtt ...ez ritka pillanat.


    Ildikém ...mozgalmas napod volt.Negrónak meg meglepetést okoztál.Gondolom ritkán lát szoknyában.Rajtam is régen volt .


    Várom, hogy elálljon az eső.El kell mennem a kisboltba.Elfogyott a tojás ....nem ér semmit ez a háztartás . Dávidék jönnek holnap .Valamit kéne sütnöm amit el tudnak vinni.


    A levegő hül le folyamatosan ....de bent még nagyon meleg van.


    Gondolok Mindenkire ....legyen szép a napotok.

    előzmény:
    BiriBiri (287991)
    2021-07-17  09:44
  11. 2021. július 17. 09:44287991.

    Szervusztok, szervusz Ildi!


    Ma már nem vagyok olyan mérges, megpróbálok írni. Hogy mit írtam tegnap arra már nem is emlékszem, csak írtam ahogy jöttek a gondolatok, és úgy néz ki nem is volt olyan fontos. Az biztos, hogy szidtam a meleget. Bár ez már nem meleg, ez forróság volt, egészségtelen időjárás. Úgy néz ki hogy az utánunk következő nemzedéknem már ezt kell megszokni, megváltozott az időjárás, a földrajz könyvekben trópusit fognak majd írni. Most kimondottan hűvös van, de nem annyira hogy ne legyen kint a Zsuzsi szülinapi bulija. Meg ugye a pavilont is fel kell avatni, csoportosan. A lányaim sajnálják hogy most nem lesznek itt csak hétfőn és kedden érkeznek. Úgy túnik olyan lesz ami már nagyon régen nem volt, együtt lesz a 3 lány és én is és szeretnék képet erről mert ki tudja mikor lesz megint ilyen? Most már derül az idő, remélem kint leszünk. A lehutóbbi buli a konyhában volt és számomra elfogyott a levegő, haza kellett mennem. Remélem ma semmi nem jön közbe. Az ősgyepem fehér virágba borult. Eddig volt a százszorszép most a szulák fehér virágja lepte el a kertet. Kimondottan tetszik, ahogy kúszik a kiégett füvön, Mert neki aztán nem ártott az aszály, a tűző nap. 


    Minden olyan bizonytalan, hogy ki mikor jön, hányan leszünk, nem is tudok így készülni..állandóan jár az agyam hogyan oldjuk meg az étkezést. Az ebédet nem mondtam le, az biztos meglesz, Melinda hurkára vágyik, az is van a fagyóban aztán majd csak megoldjuk. 

    előzmény:
    franci47 (287990)
    2021-07-17  09:04
  12. 2021. július 17. 09:04287990.

    Jó reggelt Menedékház lakók!


    Nálunk esik az eső, olyan szép csendes, de mennyiségileg nagyon kevés. A nap most nem éget, sőt a felhők között tartózkodik. 


    Tegnap erre számítva  szedtem egy kis málnát, lehet, hogy fele még rajta van, most biztos leverte az eső.  Még nem jártam kint. Kora reggel ébren voltam, kicsit itt bámészkodtam, aztán visszafeküdtem, és talán pihentem egyet. 


    Ma úgy érzem a napot, mintha nem is tudom mi lenne, olyan vágynék valakire, akit régen láttam, és  nem tudom mit is csinálok. Persze lenne tennivaló, de azokat most a hátam mögé söpörtem. 


    Tegnap Évánál jártam, jó meleg lett mire haza értem. 


    Itthon a kutya már messzíről szokott ugatni, és várt a kapuban. Most is ott volt, de a világért sem üdvözölt. Kivételesen ruhában, szoknyában voltam, és nem ismert meg, amikor a hídra értem akkor látta, hogy én vagyok. 


    Délután sokfélét előkészítettem a mai ebédhez, Bencééknek palacsintát sütöttem, karfiolt főztem a mai, v. holnapi kajához, krumplit is főztem, sőt tökfőzeléket is csináltam.  Egy kicsit festegettem is.


    Most összerámolok kicsit, elvasalom ami itt van, aztán majd meglátom mi lesz.


    Julika, nagyon sajnálom az érdekes leveled elveszett tartalmát. Ez a nlc nem győzi kivárni a leírási időt, így szétkapcsol. 


    Szépséges napot mindenkinek. 


    Bölcsesség mai napra:


    Hétköznapokban meglátni a csodát: ez az igazi életművészet.


    Pearl S. Buck

  13. 2021. július 16. 14:38287989.

    Így sírok!!! Írtam egy csomót, és amikor menteni akartam egyszerűen eltűnt. Mindenkiről megemlékeztem, szidtam a hőséget...nem kezdem újra. Haragszom erre az nlc re

    előzmény:
    harangvirag08 (287988)
    2021-07-15  14:11
  14. 2021. július 15. 14:11287988.

    Sziasztok!


    Erika ...örülök, hogy jöttél...az én fülemet sőt az egész fejemet is magaddal kellett volna vinni . Olyan vagyok mint egy szalmabábú ....mintha nem tartozna hozzám.


    A meleg némileg enyhült...de így is nyomasztó.


    Nem sok hasznomat veszem ....azt csinálom ami a legszükségesebb.


    Holnap reggel tervezek piacra menést.Talán kapok kisuborkát.


    Vigyázzatok magatokra!

    előzmény:
    erry (287987)
    2021-07-14  15:45
  15. 2021. július 14. 15:45287987.

    Szervusztok!


    Csupa rossz dolgokat olvastam a diófa alatt. Sajnos én is csak tetézni tudom. Haza kellett jönnünk a szemem és a fülem miatt. A szemembe belement valami, amit a doki kiszedett. Most csepegtetni kell. Ha nem javul, kontrollra vissza. A fülem pedig reggelre mindig bedugult, kattog, és szúr. Fülkürt hurutot állapított meg a doki. Gyógyszert kaptam, ha rosszabb lesz szintén vissza. Persze megint volt idegeskedés, csak időpontra fogadnak. De honnan tudjam mikor fog fájni a fülem, mikorra kérjek időpontot. El akartak küldeni egy ügyeletes kórházba, persze a város másik végébe. Addig vertem a balhét, amíg be nem hívtak. A legjobb az egészben, hogy beteg egy sem volt. 40 percig tűrtem, utána jött a balhé.


    A rossz, hogy a Hercegem lába alig valamit javult a gondos ápolás ellenére. 


    A telken kellemes volt az idő, esőből csak épp egy kicsit kaptunk. Itthon nagyon meleg van, szenvedek. 


     


    Ennyi a rossz hírekből elég is volt.


    Sacikám csak türelem, tudom könnyű mondani, de bízzunk benne, hogy hamarosan javulni fog.


    Mindenki vigyázzon magára és próbálja átvészelni ezt a sivatagi meleget.


    Francika én is annyi folyadékot iszom, hogy attól félek vízfejű leszek. 


    Gondolok rátok sok szeretettel.

  16. 2021. július 13. 08:00287986.

    Kedves  Margaret,köszönöm a kezdeményezést,  de úgy gondoltam ez azért túlzás lenne. 


    Nyisd csak meg mit tettél ide!!!!!


    Szép napot neked. 

  17. 2021. július 12. 10:29287985.

    Jó reggelt Menedékház.


    Nem hiszem, hogy most éppen rajtam kivül tartózkodik-e itt valaki. 


    Az éjszakai eső jót tett, nem tudom mennyi lehetett, de jó, hogy jött. Olyan friss a levegő. Nagyon diszkréten esett, kis dörgés volt és valamennyi visszafogott villámlás. 


    Kis szél is lengedezett, talán ezért volt annyira kevés a  földből előjött csigaszám. Jól aludtam én is. 


    Julika, ügyes lányod van, tudja a dolgát, te meg csak pihenj addig,  aztán majd úgyis csinálhatod. Szóval hiányzik a mosogatógép. 


    Az őzek, szarvasok, rókák, és a sakál, vaddisznó itt is járhatna, a róka be is jön a tyúkos házhoz. 


    Mai programot még nem tudom hogyan alakítsam ki. Kimostam a törölgető ruhákat, le kellene szedni még a  ribizlit, ami még rajta van, - már nem sok - . Szóval nem tudom hogyan hasznosítsam magam a legjobban, de olyan nagy munkához nincs igazán kedvem. Valakivel nagyon beszélgetnék inkább, valami kedves  témáról,festenék is, de most mégis fárasztónak találom. Lehet,hogy mégis a filmezést választom, aztán majd meglátom. 


    Egy szem paradicsom érik, olyan rózsaszín. Tegnap sikeresen kiborítottam a  ládába vetett zöldségemet. Visszamertem, szórtam még rá magot, ma látom a kikeltek egy része feléledt, a többi meg csinál amit akar, ez már az 5. vagy 6. vetés volt. 


    Olyan mehetnékem is lenne, hova, de hova, hova de hova. mondja a dal is. Nincs egy hely... nincs egy hely


    Ennyit tudtam nektek írni, mindenkire gondolok, és kiváncsi vagyok hogy vagytok, mi van az Erika telken, Borsika tornája, Saci szeme, Anikó cicahotelje, Magdi sebe.... jaj de kevesen vagyunk. 


    Kértem egy idézetet, ami talán igaz is. Szép napot nektek, nekünk. 


    Bonyolult problémára mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.


    Ismeretlen


    Magdi, Saci, és a többiek remélem jól aludtak. 

  18. 2021. július 11. 17:50287984.

    Szervusztok!


    Látom az utolsó mondatomat szó szerint vettétek, lapíttok! Nekem is nehezemre esik még a mozgás is. Krisztikém kijátszotta az éberségemet, kihasználta, hogy reggelente elég nehezen térek magamhoz, amíg én aludtam  kiment és gyomlált, aztán megfőzte az ebédet még a mosogatást sem engedte. nem is baj, legalább nem felejti el hogyan kell kézzel mosogatni. Otthon mosogató gép van és Virágnak is elnyílt a szeme, itt nincs mosogató gép? Kérdezte Szanában....sok minden van, de az nincs, de megoldják. 


    Tegnap estefelé nagyon kellemes volt az idő kint ültünk a teraszon, beszélgettünk. Ma nem ébredtem jól, vissza is aludtam, baromságokat álmodtam, összetörve ébredtem...és láttam Kriszti megint gyomlált egy kicsit. Melinda már aggódott, hogy neki nem jut munka de mondtam, bízzon a gyomban, az él és zöldül és egyre csak nő..mire jön lesz még neki is. Most azt vettem észre, hogy valami fertőtlenítő szag árad a fürdőből...de Kriszti megnyugtatott, nagyon szépen ki van takarítva alig talált valami hibát benne. 


    Most a lányok moziban vannak, aggódtak mert online már nem volt jegy oda álltak a nyitásra, akkor még adnak ki jegyet...fél 8 ra megy értük Kriszti. Örömmel láttam a FB on hogy a Szanai szomszédék jóban lettek az őzekkel, oda járnak, kézből is esznek.le is van fényképezve..írtam is Tündének, "Öreg néne őzikéje". Timi is barátkozott velük de ennyire nem jutottak. Ők közvetlenül az erő szélen vannak, ők az utolsó ház mi az előtti, oda gyorsan vissza tudnak vonulni ha veszélyben érzik magukat. Amikor vitte az ebédet Kriszti ő is látta, ott bóklásztak az utcánkban a házunk előtt. A körösön nem hattyú hanem liba van. Valahonnan elszabadult két liba és már évek óta ott úszkálnak a fürdőkkel, tipegnek a napozók között és már vannak kis libák is. Nagyon édesek...


    Most Vince a vállamra tette a mancsát, jelezve hogy itt a vacsora ideje. 

  19. 2021. július 9. 18:43287983.

    Szervusztok, szervusz Magdi!


    Bizony engem is alaposan megizzasztott a feljövetel. Eddig a lakásban nem izzadtam, most viszont olyan fülledt a levegő hogy szinte fehér embernek elviselhetetlen. Szinte az egész délutánt átaludtam, olyan kába voltam. Kriszti kivitte a lányokat Szanába. Ezek a városi lányok minden bogártól félnek, a poloskától sikító frászt kaptak, Virág nyugtatta őket, nem bánt!. Kint voltak a Körösön, fürödtek. Kriszti lefényképezte az úszómestert, a kordont, ami biztosítja hogy nem mehetnek a mély vízbe...a szülők megnyugodtak. Csináltak egy Szülő nyugtató oldalt ahol mindent lefényképeznek, vidámkodnak...Sajnos a tévét nem tudták bekapcsolni, Krisztinek is idegen az végül csak a meccset szerették volna vasárnap nézni de van laptopjuk majd azon nézik. Hétfőn vagy kedden mennek Gyulásra. Holnap Kriszti főz pulyka nyaklevest és kacsát süt két napra, a lányok hűtője dugig van abba már egy nyalókát sem lehetne betenni annyi kaját küldtek a szülők, Kriszti bemutatta a palackos gáz használatát, mindenki egyenként ki is próbálta. De nem nagyon lesz szükség rá, van mikró is és grillező is. Kriszti segíteni akar de nincs semmi olyan munka amit el kellene végezni, igyekeztem mindent rendbe tenni, apróbb dolgok adódnak, de semmi nagy munkát nem engedek..a fene sem kívánja ebben a melegben...csak törödjön a lányokkal, beszélgessük, mozizzunk...nyaraljuk. Ezt tervezem. Én ebédet rendeltem az annyi hogy ha itthon van kettőnknek is elég. Most ette meg a déli maradékot, fasírtot majonézes krumplival. Azt mondta ő sem tudta volna ízesebbre csinálni. Szóval most megélénkült a ház ..Timi nem tud jönni, egész nyáron gyakorlaton van a gyógyszertárban és szombatonként 2-fél 8 ig iskola. Melinda Elzával 19. jön. Vigyázatok magatokra úgy mint én!!! Lapítsatok a viszonylag hűvös szobában.

    előzmény:
    harangvirag08 (287982)
    2021-07-09  12:46
  20. 2021. július 9. 12:46287982.

    Sziasztok!


    jöttem föl a meredeken ...folyik rólam a víz.Igaz a valóságban is.


    Nálunk minden a feje tetején áll.Úgy volt,hogy Boscóval jövünk Tómalomra ....mert elmennek Hévízre.Közben j-nak valami kiütései lettek ...így változott a program ...otthon maradnak és Boscó is.Először én is  úgy gondoltam jobb lenne otthon maradni ....de olyan meleg a lakás ...eső meg még sehol.Kihoztak ....ha elmegy a kedven haza megyek.


    A tegnapi nagy meleget túléltem....főleg a másik házban.Ki -be kapcsoltatam a légkondit.Süket lettem és hangom sincs.


    A kórházban rengetegen voltunk.Szerencsére csak  kb.1 órát csúszott az időpontom.Kaptunk a váróban hideg innivalót.A meleg is elviselhető volt.A doktor Úr a szokásos nyugalmával fogadott....már a lénye is gyógyító.Nem éreztem ...csak az érzéstelenítést.Mikor kijöttem hívtam egy taxit ....nem vártam meg a buszt.Délután már érezten a helyét.Reggelre bedagadt az egész arcom ,alíg láttam.Szerencsére mire jöttek J-ék már leapadt.Én hülye ...meg elmondtam ....megkaptam a b


    eosztásomat,hogy miért nem hívtam.Akkor sem történt volna semmi ....mert biztos nem mentem volna az ügyeletre.Használt az én gyógymódom  a vizesruha


    .Most sem mondhatnám,hogy a helyzet magaslatán vagyok.


    Sokat gondolok Sacira ....szívből remélem, hogy javulás állt be.


    Ildikém ...nem kis teljesítmény...ennyi ribizlit leszedni.tt a piacon aranyárban megy.Valamennyi nekünk is van.Lefagyasztottam...még a tavalyi egy része is ott van.Én szeretem enni ....tele van antioxidánssal.Amikor bekerül a fagyasztóba meg ott marad.Tavaly föztem össze szilvával ....finom lett.Kajszit láttam 13oo Ft /kg.Valószínű nem lesz lekvárfőzés.


    Hol borul, hol a nap süt.Eső sehol.A viz csak rólam folyik.A laptopon írok ....nem javítom a hibákat...oda ütök ahova érek.


    Legyen szép a napotok.

    előzmény:
    erry (287981)
    2021-07-06  16:05
  21. 2021. július 6. 16:05287981.

    Sacika drága! Névnapod alkalmából utólag kívánok sok boldogságot, jó egészséget!!!!!!

  22. 2021. július 6. 09:21287980.

    Szép napot Mindenkinek!


    Ildikó...csak ma olvastam a szépséges köszöntődet,,,,,,,nagyon jól esett, kicsit megkönnyeztem..köszönöm...sajnos a pörgésnek vége...előttem van a  a hegyi házikód és környéke....sajnos neked is el kel majd engedni dolgokat.....legyen ez minél távolabb...


    Magdi.....nem csoda ha lfáradsz, annyi mindent csinálsz még melegben is, de azért sok szép élményt is gyüjtesz kirándulással, klubbal, családdal.....sok olvasással...


    Julika....örülök, hogy ilyen jól sikerült az utatok.....sok szépséget láttál és a finomságok sem elhanyagolhatók....és ami a fő, hogy bírtad is az utat, megismerted anyatársadat.....nekem úgy néz ki  elúszik a belföldi és külföldi ajándék utam...


    Anikó....javult e a szúrás helye?


    Erika....már visszamentetek e a telekre? Még biztos a nagy élményhatása alatt vagy...


    Borsika...te egy kis hős vagy az ügyes tornászásoddal és a kedves meséléseiddel.


     Vasárnap Saciéknál volt az ebéd az egész nagy családnak......nagyon ügyes volt,finom ebédet készített...én csak egy barackos pitével járultam hozzá, ami elég teszere-foszorára sikerült bár az íze finom volt...ünnepeltük a gyerekek szülinapját.....milyen hamar felnőttek....Most Misi van nálunk segíteni, kicsit feldobja a napokat..nem nagyon főzök, a lányok ellátnak bennünket....bár ma kivételesen Misivel ráment fogunk csinálni...azt mondta ő tudja hogy kell...szokott anyával is...  cicáknak van gazdájuk, már siratják őket....


    Mindenkire gondolok....vigyázzatok magatokra, ismét nagy meleg ígérkezik..

  23. 2021. július 6. 06:49287979.

    Sziasztok! Jó reggelt mindenkinek!


    Nagyon korán kidobott az ágy ....pedig olyan fáradt vagyok .....akkor is ha szinte nem csinálok semmit.


    Tegnap ugyan mozgalmas napom volt ....reggel elmentem a fodrászhoz.Nem volt szerencsém ...elsőnek lenni.Mire oda értem már volt ott egy nő ...be nem állt a szája ....kezdte a vírussal ....majd folytatta a politikával.Senki sem reagált arra amit mondott ....de csak fosta a szót.Délelőtt csináltam egy alaposabb takarítást.A legnagyobb melegben nekiálltam kiflit sütni ....de ez a nap nem volt az én napom.Úgy ragadt a liszt ....majdnem kidobtam az egészet.Végül aztán megkelt ....kicsit nehezebb volt vele dolgozni.A frász majd megevett...annyira vártam, hogy ki süljön.Végül finom lett. Ahány annyiféle méret .Pötyi jutott eszembe ....ő szokta mondani  ....neki is mindig így sikerül.6-ra mentem a Klubba ....vetítés volt.Utána beszélgetés .....hááát ...mire körbenéztem már elfogyott a kifli.na ...ez az én tegnapi történetem.


    Már most nagyon meleg van ....eső sehol. A kertemnek szerintem már annyi.Holnap reggel megyek ....a kukát kell kirakni .Nálunk se lesz szinte semmi gyümölcs. A kajszi ára a csillagokban .....nem hiszem, hogy főzök be.


    Két nagyon jó könyvet olvastam:Nora roberts:Pihenőlak,Jojo Moyes:Álmok nyomában


    Most belekezdtem a Kőgazdag Ázsiaiak-ba / Kevin Kwan /. Ez a kötet bár nagyon az elején vagyok a kínaiakról szól . Hááát ....érnek meglepetések.


    Lassan ébredezik a ház.Igaz az A-ban dolgozók szerintem már hajnalban elmentek ....olyan csöndben  mennek ki az autók az udvarról ....nem is hallani.


    Legyen szép a napotok.Mindenkinek türelmet kívánok a meleg elviseléséhez .Vigyázzatok magatokra!

  24. 2021. július 5. 19:57287978.

    Kedves Saroltánk szeretettel köszöntelek névnapod alkalmából. Szár virágot küldenék neked, ha tudnék. Ide csak egy szálat tudok  varázsolni, ez is ha sikerül.  Látod nem csak egy szál volt,  hanem több is. Kis pörgővirág olyan mint te, olyan ügyes,  süt-főz, és csak úgy cikázik a konyhában.  A virágültetés is nagyon megy. Hoztam egy kis sütit is, osszuk szét. Ja és koccintsunk is egyet. 


     


    végeztem a rózsavagdosással, most nem estem bele, jól megnyirbáltam,mert olyan sürü volt.


    Délelőtt voltam a hegyen, megállt az eső és elindultam, már régóta készültem, és nem értem fel. Fű hatalmas, sajnos meglátszik rajta az én "nemtörődömségem" de hát nem áll módomban tovább babusgatni.  A hordó tele esővizzel azt is  elintéztem, hogy több ne folyjon bele. Nem sokáig voltam, de mire felértem fürödtem a verítékben, mert aztán  izzadni lehetett abban a párában rendesen. Kétszer cseréltem ruhát fent, többször nem is tudtam volna, mert kidobáltam a többit.


    Persze megint áramszünet volt, mi a fenét dolgoznak ott fent az áramszolgáltatók? Költői kérdés. Egy embert találtam, aki mondta hogy ki van plakátolva, ott az oszlopon.Hol az oszlop ki tudja, mert én nem arról jöttem, más irányból. Megijedtem,mert mint ezelőtti járatnál, akkor sem tudtam semmit bekapcsolni, de most még a villanyóra is a nagy semmit mutatta. 


    Megnéztem a fákat, amik a pusztulás jeleit mutatják. elfagytak, semmit sem hoztak, egy db. virul, amin a legkevesebb alma szokott lenni. Meggy már lehullt, ha volt rajta.  Szomszédom előszeretettel nyír magának parkolóhelyet a miénken, mert úgy telepített szőlőt, hogy  nem fér be a kocsija. Egye fene,  ezek olyan helyfoglalósak. 


    Szép estét kívánok nektek. Boldog ünneplést,  csak a szépre emlékezni. 


    Régen kértem bölcsességet, de ma igazán szépet dobott.


    A legszebb és legédesebb napok nem azok, melyeken valami nagyszerű, vagy csodálatos, vagy izgalmas dolog történik, hanem azok, amelyek egyszerű, kicsi örömöket hoznak, amik úgy követik egymást lágyan, mint ahogy gyöngyszemek peregnek le a zsinórról.


    Ismeretlen


     

  25. 2021. július 5. 19:46287977.

    Szervusztok!


    Végre ide értem. Ma egész nap füvet nyírtam szüneteket beiktatva amikor izzadtan hevertem, de estére készen lettem., Ki is mostam. Nagyon utálom a bőrönd kipakolását. 


    Szóval! Nagyon nagyon jól sikerült a kirándulás. A gyerekek csütörtökön értem jöttek, ott voltam Timiéknél, ki sem akartam mozdulni a lakásból. Peti dolgozott, Timi hajas festet én meg elterültem az ágyon és olvastam, filmeztem. Péntek reggel fél kor indultunk és repesztettünk a sztrádán. A határon volt egy hosszú sor és egy üres sor..Peti oda ment és azonnal át is engedtek csak előtte megnézték az oltási igazolásokat, amit kaptunk az oltáson és amit letöltöttünk a netről és a háziorvos igazolt. Egy csodálátos étteremben ebédeltünk, ,ajd küldöm a képeket. Ott minden volt mi szem szájnak ingere és gyönyörű környezet. Rengeteg asztalom különféle kaják gyümölcsök. Ha kis bögrébe szedted a leves és kis tányért raktál dugig akkor annyit fizettél, ha hagy tányért pakoltál mindennel fel akkor annyit. érdemes volt jól megpakolni. Teli is ettem magam az anyatárssal. Aztán irány Salzburg. A nagy heky gyomrában még volt két hely parkolni és felmentünk a hegyre ahonnan gyönyörű kilátás volt a városra és volt egy étterem ahol szintén bemutattuk az igazolást. Én ott már csak egy nagy adag parfét ettem. 


    Aztán sétáltunk a városban , gyönyörködtünk, majd irány a Wolfgram tavak. Valami csodás tájon mentünk és fáradtan érkeztünk, kicsit pihentünk és az anyatárssal, Ildikóval, elmentünk sétálni a tóhoz, 2 percre volt Nem kellett altatni. Remek szállodánk volt.


    Másnak szintén csodás tájakon utaztunk Hallstadtba ahol felmentünk felvonóval a hegy tetetére ahonnan gyönyörű kilátás nyílt a zordon és békés hegyekre a tóra. Aztán egy hajókirándulást tettünk, ámultam bámultam, fényképeztem, majd küldök. hazafelé egy hangulatos kisvendéglőben vacsoráztunk , otthon kicsit pihentünk és kültünk a szállónk elé . az a főtér volt, és megnéztünk egy fúvós komcertet. nagyon szép volt  sok Straus méltó befejezése az osztrák napoknak. Aztán jöttünk haza, érdekes, itthon a benzinkútnál mindenki volt maszk, pedig olvastuk hogy már nem kötelező. Hazahoztak, jött Ildikó is körbe nézett nálam és már mentek is. Mi lányok a vissza úton sokat aludtunk, Peti nagyon bírta a vezetést. Ildikóval nagyon jól eltudtam beszélgetni odasfele szinte elröpült az idő. Olyan boldog vagyok, hogy elfogadtam a hívást és semmi bajom nem volt. 

Címlap

top