Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lombik 40 felett

Torolt_felhasznalo_604696
Torolt_felhasznalo_604696
Létrehozva: 2005. május 5. 17:41
sziasztok! a sok lombikos topik mellett gondoltam, hogy egy kicsit leszűkítve a kört, nyithatnánk egy olyat, amiben szerintem szintén sokunk édekelt. Vagy rosszul gondolom és mégsem vagyunk olyan sokan? Nagyon örülnék, ha megoszthatnánk aggályainkat, tapasztalatainkat egymással.
Magamról: idén leszek 42, az első két sikertelen lombikon vagyok túl, következik a harmadik, és addig nem adjuk fel, amíg az orvosunk azt nem mondja, hogy nincs tovább!
  1. 2006. június 5. 15:522001.
    3des!  Mi ez a pesszimizmus?  Transzfer után egy héttel vagy . Nagyon sokan vérezgetnek és ott a baba. Várj egy jó pár napot és tesztelj! Kettő csíkos leszel, majd meglátod!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_964952 (1998)
    2006-06-05  12:44
  2. 2006. június 5. 13:492000.

    Én is most kezdek el vérezni. Pedig a lázmérő nem is ment le. Viszont lehet, hogy más miatt van egy kis hőemelkedésem. De ilyenkor még nem szoktam teljesen feladni, csak 3 nappal később. Igaza van Marcsinak, beágyazódáskor is lehet egy kis vérzés, nekem is volt minden terhességemnél.

    Vajon mi lehet a baj a beágyazódásnál, ezen jár az agyam. Tényleg, ilyenkor szabad szerelmeskedni? Kellene még valamilyen hormon? Vagy a stressz önmagában elég, hogy ne sikerüljön? Ott a sok példa, hogy mikor az ember feladja, "elengedi" a problémát, akkor magától összejön.

    Nálunk süt a nap, de hűvös van. Kedvem sincs kimenni a lakásból. Gyerekek is itthon unatkoznak, jó Pünkösdünk van. Ilyenkor szokás tortát sütni? Még azt lehet, megpróbálom ma. Persze, csak valami egyszerűt. Mindjárt körülnézek, mi van itthon...

    előzmény:
    Marcsi-35 (1999)
    2006-06-05  13:09
  3. 2006. június 5. 13:091999.

    Deske , szerintem inkább most ágyazódnak be !! Tessék feküdni , látod akik tavaly velem voltak terhesek és véreztek , már mindenki megszült !!!!!! (nekem nem volt semmi bajom ....tudod..)

    Nem vagy te ilyen feladós csajszi !!  Pihenj , én nagyon drukkolok nektek !!!!

    Puszillak:Marcsi 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_964952 (1998)
    2006-06-05  12:44
  4. Torolt_felhasznalo_964952
    Torolt_felhasznalo_964952
    2006. június 5. 12:441998.

    Jo napokat

    Tobbszor eltuntek a megirt uzenetek + kepek ...egyszer aramszunet miatt aztan csak ugy magatol ....

    Nalunk is most volt Punkosd - csinaltam is finom turo tortat eperrel majd megprobalom felvarazsolni a kepet .

    A nyar mar javaban tombol nalunk ....kuldok egy kis meleget nektek remelem oda er mihamarabb.  

    En tovabbra is nagon erzekeny vagyok a multkor majden elsirtam magam amikor a kozertbe vki beelozott  ahelyett hogy jol raorditottam volna .....

    Hat sajnos nem ugy nez ki hogy sikerult volna ez a lombik   kicsit vereztem ma pont egy hettel az Et utan ...szoval nalam meg az illuzio sincs meg kethetig   . Nem is tudom hova tunt a nagy optimizmusom , de igazan kezd elegem lenni ebbol az orokos streszbol .....most ott tartok hogy nem fogok en tobb lombikot csinalni mert : felesleges   egyszeruen elfogyott az erom ...vissza akarom kapni a regi eletem munkam alakom ....

    előzmény:
    S.Carol (1997)
    2006-06-05  01:11
  5. 2006. június 5. 01:111997.

    Köszi Marcsi, lehet, hogy ezt még megpróbálom. 2 napja szinte mást sem csinálok, csak alszom. Lehetne a terhesség jele is, de nálam attól tartok, hogy ez most  inkább a teljes kimerültséget mutatja. Mára aktívabb napot terveztem, de valszeg ez a hülye idő is betett. Na, mindegy hál' Istennek még a holnap is szabad.

    Mindenki alszik???

    Nekem ezt az Elevitet egy véradáson mondta egy doki, mikor valami kevés volt a véremben, és akkor nem is adhattam. Azt mondta, szedjem ezt, ez a legjobb női multivitamin. Pedig akkor még nem is akartam gyereket. Azóta egyébként tényleg mindig jó a vérképem.

    előzmény:
    Marcsi-35 (1996)
    2006-06-02  23:52
  6. 2006. június 2. 23:521996.

    Carol

    Bocsi ,elírtam :1000mg C-vitamin /nap . Ilyenkor számold bele a gyümiket is !!  (ha gyógyszerben akarod enni , akkor Cetebét vegyél , mert a C-vitamin nem raktározódik .........)

    Mg= vörösbor )))

    Szerintem ha eszel rendesn gyümit + magvakat akkor ne edd az Elevitet . (én évekig ettem feleslegesen ), a dokim azt mondta Folsavat egyek , mert a mi korunkban az kell , gátolja a fejlődésai rendellenességek kialakulását ..) Persze ahány orvos , annyi vélemény .

    Closti = nem hormon , csak szól az agyadban ,hogy  hajrá petesejt termelődés  . Orvosi ellenőrzés nélkül , nem lehet szedni ! (UH, vérvétel ) Inszemeknél szokták adni , de nekem most a lombikos stimumban is volt . ( 10 tbl van egy dobozban és az első öt nap kell szeni kb 500ft ) Nekem 2-3 petesejtem nőtt tőle Sajna sosem termékenyültek meg ......  ,de nagyon sok embernek elég ez a kislökés is a gyerekhez !!!

     Jó jt mindenkinek !!!

    előzmény:
    S.Carol (1995)
    2006-06-02  21:45
  7. 2006. június 2. 21:451995.

    Hello Marcsi!

    Én reggelente beveszek 1 Elevitet, a ciklusom második felében Magne-B-t, már ha eszembe jut, esténként pedig egy 1.000 mg-os C vitamint (csipkebogyóból!). Mivel a Nők Lapjában 2 cikk is volt a homoktövis gyógyító erejéről, vettem ma egy doboz ht magolaj kapszulát, abban van némi E vitamin is. Biztos, hogy 100 mg kell belőle? Mert ezen a dobozon az van, hogy 10 mg az ajánlott napi bevitel. Viszont megvettem ma a "Cenzúrázott egészség" című könyvet is, amiben egy orvos azt írja le, hogy hogyan mérgeznek minket célzottan és szisztematikusan.

    Perle, hogy vagy?

    Costylbegitet (vagy valami ilyesmit) szedett közületek valaki? A barátnőm esküszik rá. A mi korunkban felírják még? Ahhoz képest, hogy délután már lemondtam mindenről, azért mégis izgat a kérdés...

    előzmény:
    Marcsi-35 (1994)
    2006-06-02  19:47
  8. 2006. június 2. 19:471994.

    Sziasztok !!

    Carol a titkos bogyók : napi 100mg C-vitamin és 200mg E-vitamin .

    Deske , remélem az esti lazitót az 1dl vörösbort is iszod !  Olyan jó lenne ha végre neked is sikerülne !

    Perle , te még kitartóbb vagy mint én !! Kívánom , hogy terhesség legyen a vége !!

    Mi itthol jártunk dokihoz aztán hat év után elmentünk győrbe . Nagyon okos az ottani doki , szerintem menjetek el egy konzira , az nem kötelez senkit semmire . Nagyon sokan utazzuk át miatta az országot (Debrecen-Győr). Nekem itthol még sejtjeim is alig voltak , ott pedig az első stimu után II-t teszteltem . ..ha belegondolok ,hogy itt lenyomattak velem hat rövidprogramot és még véletlenül sem próbáltunk ki mást ...(((  Gondolom a levegőváltozás tett jót

    Ani , hogy vannak a részsüniid ??

    Jó hétvégét mindenkinek !!

    Cicka , megsütöttem a mandulát , hát kell hozzá egy szabad délután )

    Marcsi 

    előzmény:
    S.Carol (1986)
    2006-05-30  21:16
  9. 2006. június 2. 18:291993.
    Jár valaki közületek a Nyírőbe?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2006. június 2. 12:271992.

    Hát akkor, jó sok hányingert kívánok Neked Des! Remélem eltart még vagy 12 hétig...

    Itt annyira vacak az idő, hogy tiszta depi vagyok. Az új melóval is annyi a bizonytalanság, tele a hócipőm. Ráadásul tegnap volt a csütörtöki buliban egy nő, aki csak ritkán szokott jönni, és azt mondta, idén sem szülök, mert a Plútó nem engedi. Tisztára nekikeseredtem, még a kollégáimmal is veszekedtem ma. Pedig az igazság az, hogy tisztább pillanataimban én is azt érzem, hogy nem lesz már ebből semmi, sőt talán így a jobb, mert nekem van egyedül jó és állandó jövedelmem a családban, de mégis kiakadtam. Na meg hogy kabátban, ernyővel kell munkába jönni júniusban! Ilyenkor az embernek a tengerparton kellene süttetni a hasát. Szóval ez ma nem az én napom. Remélem, Ti azért jobban vagytok!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_964952 (1991)
    2006-06-02  09:48
  11. Torolt_felhasznalo_964952
    Torolt_felhasznalo_964952
    2006. június 2. 09:481991.

    Jo reggelt

    szomoruan olvasom hogy nalatok esik az eso ..nalunk mar mar kb 3 hete igazi "szandalos " nyar van  25-30 fok de hala egnem meg nem kell a klimat bekapcsolni . Kuldok nektek egy kis meleget es napfenyt hatha odaer   

    En jol erzem magam de hamar elfaradok .....tegnap nem ereztem jol magam vszinuleg lement a vernyomasom ...ilyenkor fekszem mert mast nem tudok csinalni ...a gyomrom se jo nem esik jol minden ...most pl az Et utan csak zoldbab fozelekt kivantam ( 3 napig ) ....remelem ezek nem csak tunetek  

    Nalunk most van a Punkosd = "Shavuot" ilyenkor csak tejes /turos /sajtos dolgokat csinalunk - hus nelkul ez a hagomany .Mindenki feher vagy vilagos arnyalatu ruhaban pompazik - ha lehet ujba .Nalunk minden unnepre szokas vmi ujat felvenni -Ujev/Satoros unnep = Szukott  / Husvet / Punkosd .

    Nem is dicsekedtem , az anyosom hozott nekem Olaszbol egy nagon szep medalt - Murani festett uveg szep turkizkek ....

    Kellemes hetveget  

    előzmény:
    S.Carol (1990)
    2006-06-01  17:14
  12. 2006. június 1. 17:141990.

    Hát akkor jobbulást Cicka! Hihetetlen, hogy milyen vacak idő van, nálunk a cirko tegnap meg ma reggel is bekapcsolt. Júniusban!!! A lányom sem jár iskolába, csúnyán köhög szegény. Hát akkor mindenkinek a legjobbakat! Remélem legalább a kismamik (Dest is ideértve) jól vannak!

    előzmény:
    *cicka (1989)
    2006-06-01  15:24
  13. 2006. június 1. 15:241989.
    Szia Zsu!

    Sajnos nem tudok menni,mert dögrováson vagyok elkapott vírus.Megvagyok fázva,lázam is van.Sztem ez a dög iső is betett,a lakásban is olyan hüvi van,hogy nagyon.

    Deske:remélem jól vagy és a terhességi tüneteid is már fokozódtak.
    előzmény:
    S.Carol (1988)
    2006-06-01  11:44
  14. 2006. június 1. 11:441988.
        Azaz június 2. Hello Cicka!
    előzmény:
    S.Carol (1987)
    2006-06-01  11:43
  15. 2006. június 1. 11:431987.
    Na, akkor holnap május 2. Ki akar randizni?
    előzmény:
    S.Carol (1986)
    2006-05-30  21:16
  16. 2006. május 30. 21:161986.

    Na, a terhes tünetekről én is tudnék mesélni. Nekem meg folyton hányingerem van, csak sajnos inkább a sok stressztől. Ma voltam megnézni az új melóhelyet (én cégen belül kerülök máshov&aacute, nagyon pazar, de az első időkben sokat fogunk improvizálni, mert abszolút szervezetlen az egész. De szerintem hamarosan kialakulnak a dolgok, aztán innen akár még szülni is elmehetek (míg élünk, remélünk &nbsp.

    Marcsi, én is kérek titkos receptet!!! De ugye nem gyógytea? Abból most pihenőt tartok, mert túlzásba vittem előtte és most rá sem bírok nézni. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_964952 (1985)
    2006-05-30  20:54
  17. Torolt_felhasznalo_964952
    Torolt_felhasznalo_964952
    2006. május 30. 20:541985.

    JO estet

    Carol en mar a beultetes elott terhessegi tuneteket produkaltam ami idaig nem tortent meg velem soha ....nincs kedvem semmiit enni , nem is cigizem egyaltalan mert nem esik jol es estere holt  faradt leszek ....de gondolom hogy ez a sok hormontol van ...ha tovabbra is igy haladok akkor ra sa fogok jonni hogy terhes lettem -e vagy sem  

    Cicka koszi , en most nem dolgozom ugy hogy azon kivul hogy probalok " hogyan ""interjuljunk"" angolul " - ez egy magyarositott valtozta a hogyan adjunk interjut ...szoval en pihizek .  Nalatok hogy haladnak a dolgok ?

    vmiert rossz akedvem nagyon kis rezekeny vagyok mar par napja meg a Reklamokon is sisork -Igen en aki majd egy evig soha nem sirt ......kezd gondolom bekattani az agyam . 

    Marcsikam 18 het mi ? csak azt ne mond hog nem no a pocakod  ugyi vagy hogy nem hiztal ez azt jelenti hgoy fogytal tulajdonkeppen nem  ...ja csinalom a "titkos " kurat amit ajanlottal remelem bejon nekem is  

    előzmény:
    S.Carol (1984)
    2006-05-30  18:14
  18. 2006. május 30. 18:141984.

    Épphogy nem! A kerek számok szerencsét hoznak! 

    Des, az én angolom sem tökéletes. Otthon emberrel kénytelen vagyok angolul beszélni, a baráti körével szintén, túl nagy gondot már nem okoz. De egy angol nyelvű interjúra nem mernék elmenni. Nekem meg a szakmai részével vannak gondok. Jól vagy különben? Elmúlt már az álomkór?

     

    előzmény:
    perle38 (1981)
    2006-05-30  09:31
  19. 2006. május 30. 11:561983.
    Sziasztok!

    3des:Ez nagyon szupi gratulálok.Pihizzél amennyi jólesik.Nálam az sem jött be amikor pihiztem és az sem amikor nem.Úgyhogy nem tudom mi a jó.Szorítok Neked nagyon!

    Csooki:Nagyon tündérikek a babáid.Látszik,hogy nagyon kiegyensúlyozottak és az is tisztán látszik,hogy jól kijönnek egymással:A lányod sztem Rád hasonlít.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2006. május 30. 09:341982.
    3des!  pihizel?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2006. május 30. 09:311981.

    Én sem vettem észre, hogy enyém a2000. hozzászólás!

    A szerencse elkerült....

    előzmény:
    csooki (2011)
    2006-05-30  08:49
  22. Torolt_felhasznalo_964952
    Torolt_felhasznalo_964952
    2006. május 30. 09:281980.

    csoki a babak nagyon szepek .Hannak latom kek szeme van kis huncit nagyon szep kislany lesz  

    Carol : nalunk a heber a beszelt nyelv ....nincs problemam a beszedben vagy olvasaban de nem tudok szepen fogalmazni ...gondolj pl bele hogy van aki nem jo titkarno meg a sajat anyanyelven se mert nem ismeri vagy nem gyakorolta ki elegge a level konstukciokat vagy hivatalos szofordulatokat - hiaba erted ha olvasod nehezebb megfogalmazni .

    A masik reszrol viszont amikor elmentem az "Intezetbe " ahol minden fele munkaado tesztelheti a dolgozoit akkor engem mindenivel egyutt "heber anyanyelvu" szinten teszteltek - ebbe benne volt egy 3 oras logikai tesz is ahol jogi / biztositasi / banki / vagy hasonlo szakszovegeket kelett olvasni es valaszolni - igen / - nem / - nem lehet tudni a szoveg alapjan / valaszokkal . Ami legyezi a hiusagoamt hogy itt sokkal jobban teljesitettem mint az atlag israeli  .....Persze a kerdes hogy milyen atlaghoz hasonlitanak .

    Aposommal gondolkodtunk hogy hatha nekem "csak" Titkartno suliba kene mennem ahol begyakrolnam ezeket a semakat heberul es angolul is .

    Az angollal mas a helyzet ...nekem "szedett vedett "angolom van soha nem tanultam csak ami ragadt ram a Tv-bol . ( imerek szo fordulatokat de nem tudom miert hasznaljak ugy )  Nem jelent semmi problemat szakszoveget olvasni Pl: lombikos orvosi kutatasi eredmenyeket ...de mivel aktivan nem hasznalom nem beszelem nem supportolok aktivan , igy tobbet es jobban ertek mint amit ahogy  elo tudom adni magam .

    Igazan kene vki akivel dumalhatnek egy kicsit . 

    előzmény:
    csooki (2011)
    2006-05-30  08:49
  23. Torolt_felhasznalo_964952
    Torolt_felhasznalo_964952
    2006. május 30. 09:121979.

    Jo reggelt

    Perle nagyon drukkoltunk neked nem ebben volt a hiany  

    En vak vagyok en csak azt latom hogy vmi beindult ...nem tudom hogy volt -e elotte + teszted ? Ennyi lombik mindenkit padlora tesz , de szamomra az a kis + azt jelenti hogy nem lehetettlen .'Mindenki probal vmi hatart szabni meddig fogja probalni ....mennyisegben vagy korban ....ez a legnehezebb dontes szamomora ...es mi nem beszelunk errol .

    A dokink a 4 sikertelen lombik utan azt modta hogy ha nem megy a hozott anyagbol akkor vmit valtoztatni kell . 1- petet , 2- sprema , 3- mehet ( beranya ) en a szivem melyen mint midenki remelem nem jutunk el idaig mert barmelyik ujamat harapom az faj ...de ha igen akkor talan beranya de mar nem is vagyok biztos benne ...

    Tegnap az ET elott  ott ult velem meg ket lany par evvel fiatalabbak de mar a 12 lobiknal tartanak az egyik ket es fel evvel ezelott ugy dontott hogy adoptal es van egy kis lanya - most testverert probalkoznak hatha sikerul ....es ebbol a lombikbol nem marad hasznalhato embrioja , igy a 7 evvel ezelotti lombikbol fagyasztott  100sejtes blasztot kapott visza ...

    En igazabol bizom hogy az orvostudomany fejlodesevel vmi jo fog tortenni ...nem tudok nagyon elore nezni vagy tervezni ( pl:nem merek nyari nadragot venni mert hatha sikerulni  fog ...) nem tudok evekre elore tervezi pedig sokan mondjak hogy ugy kell felfogni hogy az "elet megy tovabb" igen is vallajak munkat amilyet szeretnek utazzunk eljuk a " normalis " eletet ....nalam minden megallt masfel evvel ezelott en keptelen vagyok haladni amig nem talalunk megoldast . Szoval en nem vagyok  igazni "JO " tanacs ado .

     

    előzmény:
    perle38 (1977)
    2006-05-29  20:31
  24. 2006. május 29. 20:501978.

    Gratula, aztán csak óvatosan! Ez a kis angol tanulás még belefér az engedélyezett stresszbe. Most akkor Te milyen nyelven beszélsz? Lehet, hogy héberül, csak ott meg a szakszöveg nem megy annyira? Mert a múltkorinál az volt a baj. Tényleg, a férjed milyen származású? Otthon milyen nyelven kommunikáltok? Ha minden jól megy, akkor most elszórakoztathatod magad az interjúkkal 12-ig, teljesen ideális lenne! Igyekszem én is minél több pozitív energiát sugározni feléd!

    Perle, ne add fel. Nem akarsz elmenni egy asztrológushoz, hátha az megfejtené, hogy mit szánt Neked a sors?

    Slomit, nagyon helyesek a kölkecskék, Hanna egyre szebb kislány, Áron meg nagyon nagyot nőtt, és annyira "férfias". 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_964952 (1965)
    2006-05-29  12:33
  25. 2006. május 29. 20:311977.
    igen
    előzmény:
    Marcsi-35 (1976)
    2006-05-29  18:03

Címlap

top