Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Női intimitás-Hol a határ

Vivibaby
Létrehozva: 2005. május 24. 17:46
Sziasztok!

Mi az amit soha sem csinálnátok a párotok előtt még többéves kapcsolatban sem? Hónaljborotválás? Bajuszgyanta?
  1. Torolt_felhasznalo_873438
    Torolt_felhasznalo_873438
    2005. május 27. 11:34401.
    400
    Nem sarkítottam ki semmit, én is csak leírtam, mire gondoltam. Ha nem tetszik, át lehet ugrani. Nekem nagyon nem volt szimpatikus az a megnyilvánulása. És punktum!
    előzmény:
    Jumbo3 (400)
     
  2. 2005. május 27. 11:24400.
    Jaj, szerintem ezt félig poénnak kell venni! Ilyen hangulatteremtő mondatnak, nem pedig így kisarkítva, ahogy Te értelmezed.
    Ő egyedül szokott szőrteleníteni meg nagydolgot végezni és punktum!
    Hagyd már békén!
    Tényleg ez egy fórum, ahol mindenki leírja, mit gondol, Füge is ezt tette. Szállj már le róla, senkit nem bántott!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_873438 (396)
     
  3. Torolt_felhasznalo_873438
    Torolt_felhasznalo_873438
    2005. május 27. 10:21399.
    2 dologgal nem teljesen értek egyet.

    "Egymás életét keserítjük meg azzal, hogy rámondja a sok fiatal, diadalittas nö a többire: ti már lúzerek vagytok, ha nem tudjátok elérni, hogy így nézzetek ki, mint mi, huszonéveseke. "
    Már megint ott tartunk, hogy kit érdekel, mit mond a sok lúzer csirke?

    "A férfiak ma is pont olyan szörösek - a többség -, pont Qgy nem használnak ennyi szépségterméket, mint akár 15 éve. "
    Azért ez a tendencia igencsak megszűnni látszik, egyre több férfi használ modern kozmetikumokat.
    előzmény:
    Juliette** (393)
     
  4. Torolt_felhasznalo_873438
    Torolt_felhasznalo_873438
    2005. május 27. 10:18398.
    392
    Kitartok amellett, hogy a Te döntésed, hogy borotválod a lábadat és hasonlóak. Rá lehet fogni a társadalom elvárásaira, de az igazság az, hogy nem muszáj megfelelni minden tekintetben a társadalomnak. Attól az ember még nem kerül perifériára. Nem hiszem, hogy egy nő attól perifériára kerülne, hogy nem csipkedi ki a szemöldökét, vagy nem tökéletes az alakja.
    A társadalom Te vagy, meg ők, meg mi. Mi alakítjuk, olyan lesz, amilyenné tesszük. Ha mindenki csak meg akarna felelni, akkor még az őskorban lennénk és tüzet próbálnánk csiholni.
    Te vagy az, meg a nők többsége az, aki úgy dönt, hogy behódol a társadalomnak. Nem muszáj. Ha meg úgy érzed, hogy igen, akkor tessék eltűrni a gyantázást és egyebeket.

    Lehet beszélni divatirányzatokról, de végső soron azt is az egyes emberek alakítják ki.
    előzmény:
    Juliette** (392)
     
  5. Torolt_felhasznalo_873438
    Torolt_felhasznalo_873438
    2005. május 27. 10:10397.
    395
    A lábszőrtelenítés is ugyanolyan izgató lehet. Nem csak az intim rész. . .
    előzmény:
    Füge (395)
     
  6. Torolt_felhasznalo_873438
    Torolt_felhasznalo_873438
    2005. május 27. 10:08396.
    387
    A stílussal volt a baj. Próbáld másként értelmezni a "EZEKET CSINÁLJUK MÁR EGYEDÜL, KÖNYÖRGÖM!!!!!" részt. Szívesen meghallgatom.
    előzmény:
    Jumbo3 (387)
     
  7. 2005. május 27. 09:16395.
    Oké, persze, az izgató egy férfinek, ha intim helyről segít borotválni. Én a lábszőrtelenítésre gondoltam. Szia
    előzmény:
    Cat_ (389)
     
  8. 2005. május 27. 09:08394.
    Csak érzékeltetésképpen mondom el a következőt: 2 agyműtétem volt már, az egyik altatásban, a másik anélkül. Az utóbbinál felcsavaroztak helyi érzéstelenítéssel egy un. koszorút a fejemre, melyet egész nap rajta hagytak, ami nem volt egy élmény.
    Szóval azt eltűrtem, mert muszály volt. De az, amikor az ember intim részeiről tépik ki a szőrt, az olyan iszonyú, hogy olyankor utálok mindent. :( Kinek volt az elmebeteg ötlete, máig nem értem? Esztétikus, higiénikus, csak olyankor ne legyen senki körülöttem, mert számomra borzalmas élmény, ráadásul 3-4 hetente. A borotválás után meg olyan az ember lábaköze, mintha egy sünt szültem volna:)))
    Szóval utálom, de megteszem, mert a párom így szereti. Az, hogy neki a háta is szőrős, az természetes:(((((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. május 27. 08:13393.
    ami lemaradt:
    koromnak megfelelQen élhessek anélkül, hogy ezért bárki ronda, ápolatlan tehénnek, vén nyanyának titulálna.
    A férfiakkal nincs gond, ök engem szörrel és anélkül is bírnak, a narancsbörös hasammal együtt is megnéznek, a férjem szeret, tehát a nökröl vna szó.
    Egymás életét keserítjük meg azzal, hogy rámondja a sok fiatal, diadalittas nö a többire: ti már lúzerek vagytok, ha nem tudjátok elérni, hogy így nézzetek ki, mint mi, huszonéveseke.
    A fiatalság nem minden.
    De a társadalom, föleg a férfirésze, mosolyogva asszisztál a nök versenyéhez, és nyilván nagyon élvezi, hogy egyre bombább, szebb nöket kap, miközben ö maga szinte semmit se tett hasonló téren.
    A férfiak ma is pont olyan szörösek - a többség -, pont Qgy nem használnak ennyi szépségterméket, mint akár 15 éve.
    A nök közben ezerszer szebbek lettek, a férfika meg talán csak egy ujjnyit :-)))
    előzmény:
    Juliette** (392)
     
  10. 2005. május 27. 08:08392.
    Ugye, ezt te se gondolod komolyan? Persze, hogy nem kényszerít senki rá, hogy barbi baba legyek. Nem is vagyok tökéletes baba.
    De aki nem felel meg a társadalom soros elvárásainak, az perifériára kerül. Ilyen egyszerü.
    Tudom, jobb azt hallani, hogy a nök igenis vannak olyan igényesek, hogy élvezzék az epilálás vagy gyantázás fájdalmát pld. , mert tudják, hogy ez kell az "emberi" kinézhethez.
    De ez nem igaz.
    A nök azért vállalják mindezt, hogy szépek, elismertek legyenek és tetszenek a párjuknak. Ezzel önmagában nincs gond, mi sokat bevállalunk értetek, magunkért, de kellene némi normális átmenet.
    Az elvárások túl magasak.
    Miért kéne egy alkatilag kicsit szörös nönek eljátszania azt, hogy ö pihe nélkül született? Miért görcsöljön azon, hogy két epilálás vagy gyanta vagy borotválás közben már nö a szöre, mert muszáj, hogy nöjjön, enélkül nem lehet megint leszedni, ez technikai részlet, szóval miért játsza el azt, hogy ö mindig tökéletesen sima pld. ?
    Itt olvashattuk, egyes ffiakat bosszant, ha a párjuk lába már nem teljesen sima, meg fúj de csúnya a benött szörszál. . .
    A megoldás tán az lenne, ha meghagyná mindenki a nem túl nagy, eredeti, selymes pihéit, kisebb szöreit, milyen jól is lehet azt simogatni. . . sose szúr, és sose gyullad be.
    Volt idö, mikor én se kínoztam magam ilyesmikkel, férjemnek nagyon is tetszett, hogy van kis ször a lábamon, izgatónak találta. A nök 15 éve még bátran jártak pici pihékkel, enyhe szörzettel a lábukon.
    Csak az utóbbi évek hisztériája hozta azt, hogy a nö münö legyen. Egyenvékony, egyenformás, egyensima, egyenbomba nönek illik lenni.
    Aki nem az, vessen magára.
    Ez nagy hülyeség, de a csordaszellem hat.
    Amúgy meg nagyon jól megél a szépségipar belölünk, vetélkedö, a másikat felülmúlni akaró nökböl.

    Eközben a férfi szépségápolási termékek messze nem olyan arányban fogynak, mint a nöi kelléktár.
    Egy vagyon amúgy, amit testünk ápolására fordítunk. Néha itt is felmerül a kérdés, kell-e igazán a többezer forintos ránctalanító, a különbözQ parfümök, a sok kozmetikai kence, ha ennek a felét mondjuk gyermekélelmezésre is fordíthatnánk. . .
    Néha elfog a büntudat, hogy mennyit költök ilyesmire, pedig szívesebben adományoznám az erre a célra sznt pénz egy Emberibb dologra. . . Persze, szoktam is adni rákos gyerek mütétjére stb, de mivel kénytelen vagyok elfogadni a rám Eröltett, nem önként választott társ. elvárásokat, hát gazdagítom én is a szépségipart, bár igyekszem némi arányt találni.

    Amúgy ne keverje senki össze a természetes ápoltságot, tisztaságot, ami alapelvárás szeirntem is, a mesterségesen gerjesztett, túlzott szépségmániával.
    Sose fogom pld. tekercseltetni a hasamat azért, hogy a koromnak megfelelöen kialakult börproblémáitmat eltakargassam, lásd narancsbör.
    Minek költsek arra, minek hazudjam magam huszonéves nönek, csak mert ezt várnák tölem, mikor én egy kétgyerekes, negyven felé közeleö családanya vagyok?Engedtessék már meg nekem, hogy magamra adva, nem elhízva, de koromnak megfelelöe
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_873438 (386)
     
  11. 2005. május 27. 01:51391.
    Szívemből szóltál:)
    Épp nemrég volt egy cikk, vagy a Nők lapjában, vagy egy másik újságban, amelyben egy leányzó kifejtette a véleményét, miszerint "felháborító, hogy mi, nők, mit meg nem teszünk a szépségünkért, fogyókúrázunk, szőrtelenítünk, sportolunk stb, mialatt a férfiak esznek, isznak, heverésznek és híznak, és mégis ők azok, akik 45 évesen lelépnek és új családot alapítanak".
    előzmény:
    Juliette** (379)
     
  12. 2005. május 27. 01:46390.
    Ó, dehogynem. . . A férfiak között elég gyakran téma, hogy ki, hányszor mekkorát sz. . .
    előzmény:
    Füge (355)
     
  13. 2005. május 27. 01:45389.
    Nem értünk egyet, a kedvesemet ui. kifejezetten izgatja, ha bizonyos intim részeimet segíthet leborotválni. :)
    előzmény:
    Füge (349)
     
  14. 2005. május 26. 22:54388.
    Hát ez nagyon jól esett, hogy megvédtél , ill. kiálltál mellettem! KÖSZI!!
    Most ezt írom nagy betűvel, az előbb meg azt írtam nagybetűvel, hogy KÖNYÖRGÖM! Jó éjt!
    előzmény:
    Jumbo3 (387)
     
  15. 2005. május 26. 22:51387.
    Füge szerintem csak pusztán leírta, mi a véleménye ezekről a dolgokról! Nem kéne szavakon lovagolnod ( ahogy Juliette is írja)!! Mindenkinek más a nézete, nem kell ezért kötözködni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_873438 (380)
     
  16. Torolt_felhasznalo_873438
    Torolt_felhasznalo_873438
    2005. május 26. 22:01386.
    Azért az kicsit túlzás, hogy az életed 15-öd részét kénytelen vagy ezzel tölteni. Nem kényszerít senki. Csak Te magad.
    előzmény:
    Juliette** (381)
     
  17. 2005. május 26. 21:59385.
    Köszi, hogy leírtad a gondolataidat őszintén! Jó volt olvasni soraidat. :)
    előzmény:
    Juliette** (381)
     
  18. Torolt_felhasznalo_873438
    Torolt_felhasznalo_873438
    2005. május 26. 21:59384.
    Neked is jó éjt.
    előzmény:
    Füge (383)
     
  19. 2005. május 26. 21:58383.
    Igazad van. Jó éjt, szia!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_873438 (380)
     
  20. Torolt_felhasznalo_873438
    Torolt_felhasznalo_873438
    2005. május 26. 21:50382.
    381
    Nem, sőt. Borotválkozni is igen ritkán szoktam (1-2 hetente).
    előzmény:
    Juliette** (381)
     
  21. 2005. május 26. 21:42381.
    Szerintem ne lovagoljunk egyes szavakon, semmi értelme.
    Inkább mesélj, te milyen gyakran epilálsz :-) És gyantázod a szemöldöködet? :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_873438 (380)
     
  22. Torolt_felhasznalo_873438
    Torolt_felhasznalo_873438
    2005. május 26. 21:40380.
    377
    Álljunk már meg egy percre: Te azt írtad a borotválkozásról (többek között) 349-ben:

    "EZEKET CSINÁLJUK MÁR EGYEDÜL, KÖNYÖRGÖM!!!!!"

    Akkor ezt mire is véljem? Hiszen pont itt könyörögsz a nőknek, hogy egyedül csinálják, nem? Itt próbálod rávenni őket. . . Érdekes értelmet nyer az a mondatod, hogy "én sem vetem meg senki véleményét. Elolvasom és elfogadom, hogy ő így szereti. " Nekem nem úgy tűnik, hogy elfogadod, hiszen éppen itt könyörögsz, hogy úgy csinálják, ahogy Te szeretnéd. . .

    Nekem ez az egy, csupa nagybetűs mondatod nem tetszett. Mintha kétségbeesetten kiabálnál, mert rájössz arra, hogy sok nő mit be nem vállal. Kicsit úgy tűnik, hogy önigazolást kerestél, és nem kaptad meg.
    előzmény:
    Füge (377)
     
  23. 2005. május 26. 21:24379.
    Hát ezt se tartom normális dolognak. . . na, most jó kis ellentmondásba keveredtem magammal.
    Engem alapból zavar, hogy a testünkön ezer eröszakot kell végrehajtani az ún. civilizáltság jegyében.
    Azt aláírom, hogy a feltünö, nagy lábszörzetet pld. el kelljen távolítani, de hogy kis, vékony szörök miatt kelljen rendszeresen tépkedni magunkat, fájdalmas macerákat vállalni, begyulladt, benött szörökkel bajlódni, és még ezért is kritikát kapni, miközben férfiak a legnagyobb bundával is nyugodtan járnak, ez igazságtalanság.
    És még azt se mondom, hogy ez normális így.
    Hiszek a természet erejében.
    Nem véletlenül lettünk így megteremtve.
    A ször nem azért van, hogy mindenáron eltüntessük az állítólagos szépség jegyében, hanem hogy a hQháztartásban segítsen.
    Amikor szörtelenítek, 2-3 napig annyira érzékeny, fázós a lábam. . . Libabörös vagyok sokszor a kitépett szörök helyén.
    És ilyenkor lázadok, mert vagy én is szép vagyok szörös lábbal, vagy az a sok szörös férfi is epiláljon!!!

    Szép lassan már semmi természetes se lesz a nöi testen. . .
    Ahol ször van, tüntessük el, fazonírozzunk már intim helyen is stb.
    Ha zsírpárna van, tornázzunk, koplaljunk.
    Ha kicsi a mellünk, csináltassunk egyen nagy melleket. . .
    Legyünk tökéletes barbi babák, hogy hódítsunk.

    De eközben milyen hasonló tortúrát vállalnak értünk a férfiak?
    Semmilyet.
    Megisszák a sörüket, sörpocit simogatják, ami szörös is, és elégedetten megeszik az általunk fözött vacsit.
    Nem gond, ha kicsi vagy nagy a mellük :-))) Vagy más :-DD

    Mi nök, annyi hülyeségbe belehajszoljuk egymást.
    Pedig a pasiknak NÖ kell, és ha senki nem borotválná magát, akkor is jók lennénk így a pasiknak.
    De megy a túllicitálás, versengés a szörös teremtés koronáiért, ök meg mosolyogva várják, hogy tökéletesítjük magunkat a kedvükért, akár egymás kárára és sok hülye új divatot teremtve.

    Amikor benött szörszálak gyulladt részét kezelem, sokszor az öserdöbe kívánkoznék inkább, ott legalább az Élet zajlik, nem ilyen müvilág sok idörabló hülyeséggel.
    Ha a magunk túltökéletesítésével töltött idöt mondjuk betegápolásra vagy más karitatív munkára fordítanánk, azt hiszem, a világ már ezerszer jobb lenne. . . Vagy kutatómunkát lehetne végezni, sorolhatnám, mennyi értelmesebb elfoglaltság lenne az öncélú szépség megteremtése helyett.
    Kell egy általános ápoltság, de ze már túl van mindenen, ami ma megy. Mire egy nö elkészül, hogy tökéletes legyen a ruhája, körme, lába, sminkje, intim részei, elment egy csomó ideje.
    Nem akarom az egész életem 1/15-ét ilyen hülyeséggekkel tölteni.
    De hát muszáj vagyok. . .
    Mert egyre kevesebb az öserdö, ahová visszavonulhatnék :-DDD

    előzmény:
    Füge (378)
     
  24. 2005. május 26. 20:19378.
    Már nem így van! A kozmetikusom mondta, hogy rendszeresen járnak hozzá férfiak mellkas és intim helyek szőrtelenítése végett.
    előzmény:
    Juliette** (375)
     
  25. 2005. május 26. 20:17377.
    Egy szóval nem mondtam, hogy emiatt nem fog már szeretni meg szégyellni kell a borotválást!! Nem ilyen sarkosan értettem.
    UTÁLOK veszekedni és vitatkozni! Nem tudom, mért baj, ha leírom a véleményemet. Persze, ha együtt van a WC meg a zuhanyzó, nem probléma egymás előtt a dolog, mert ugye szeretjük a párunkat, ő is minket. Csak én egyedül szeretem ezeket a dolgokat végezni ( még tampont cserélni is), ha lehet. Mi ebben a probléma, hogy leírom, hogy én ezeket a tevékenységeket egyedül szoktam csinálni?? Ez egy fórum, ahol véleményt cserélünk, én sem vetem meg senki véleményét. Elolvasom és elfogadom, hogy ő így szereti. Érdekes lenne az élet, ha mindenki mindent ugyanúgy csinálna. . .
    " Mindenki másképp csinálja", biztos ismeritek ezt a számot. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_873438 (362)
     

Címlap

top