Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Placido Domingo rajongók

Hóanyó
Létrehozva: 2005. július 3. 13:34

Kedves Ancsám!
Neked nyitottam ezt a topicot,a közelgő Névnapod alkalmából!
Kedves idelátogatók!Egy nagyon jó barátomnak szeretnék örömöt szerezni azok álltal,akik szintén szeretik a komolyzenét:))
Hamarosan lesz a nagy koncert és még előtte,cserélhettek eszmét,és kötődhet a zene kapcsán uj ismeretség ,barátság!
Érezzétek Magatokat nagyon jól ezen a felejhettlen,szivet-lelket gyönyörködtető esten!
  1. 2009. június 11. 15:4411151.

    Ancsám, most y vagy i ? Simándi vagy Simándy? A wikipedián y-al írják, mindenütt máshol i-vel.

    Kész a film, tölteném fel, csak ezt az i betüt szeretném tisztázni.

    előzmény:
    Tsancsa (11150)
    2009-06-11  15:25
  2. 2009. június 11. 15:2511150.

    Várunk, figyelünk és vigyázunk Rád amennyire ezt itt meglehet oldani!!!

     

    előzmény:
    alchri (11148)
    2009-06-11  15:23
  3. 2009. június 11. 15:2311149.

    Szia Tinka!

     

     

     

    Igen, mind a hárman szuper tehetségesek .... persze igazából nem tudom, a fiúknál mikor is időszerű a mutálás???

    Mert tegnap mégegyszer végignéztük itthon .... ez a fiú, Piero Barone 15 évesen a "korelnök a trióban -szenzációs ugye?- 

     

     

     

    A két másik, ugyan ennyire tehetséges srác pedig mégcsak 14 éves .... de nagyon jól énekelnek .... maradjon meg a hangjuk és legyenek nagyon-nagyon jó énekesek .... ráfér az opera műfajára a fiatalok szimpátiája igaz? 

     

     

     

    Megint borul az ég ..... az éjjel olyan vihar volt, hogy még most is áll a sár a kert felől, le a kapuig ..... pedig délelőtt nagyon forrón sütött a nap ..... Borsó kutyám ilyenkor teljesen kész, a szilveszteri petárdázás óta borzasztóan tud félni a dörgés-villámlástól ..... még lakáson belül is rohangál reszketve és nyűszögve ..... jó lenne ma éjszaka inkább aludni.

     

     

     

    Nálatok milyen idő van? Réka hogy viseli az ilyen viharokat?

    Még jövök .... ma megint DVD-ket próbálgatok melyik indul? melyik nem :-((

    Ancsa

    előzmény:
    MPiggy (11145)
    2009-06-10  21:17
  4. 2009. június 11. 15:2311148.

    Ancsám, még itthon vagyok, javában pakolok, meg még függönyt is varrok, szerencsére itt nálunk ma ünnepnap van, Úrnapja, nem kell rohangálni sehova, de holnap annál inkább.

     

    Közben szeretnék egy operett dalt feltölteni a youtubera Simándival, még nincsen fent és ma kaptam meg mailben a barátunktól.

     

    Hétfön vagy legkésöbb kedden kapsz majd egy telefonhívást tölem, de nem innen.

     

    Addig is szép napot, hétvégét,  majd még jövök, csak most muszáj varrnom

     

    Érdekes, egy valakinél is "megszólalt a riasztó" a többiek közül, mert ö is ismer személyesen már régóta és valami azt súgta neki, hogy ez nem én vagyok. Csak azokat tudta "beetetni", akik még nem találkoztak velem. Ez van. Nagyon oda kell figyelni.

     

     

     

     

    előzmény:
    Tsancsa (11147)
    2009-06-11  15:12
  5. 2009. június 11. 15:1211147.

    Szia!

     

     

     

    Nyugi! itt akiknek privit írhatnál, mindannyian ismerünk és hiszünk Benned annyira, hogy ha a nevedben, de nem a Te stílusodban és főleg Hozzád nem illő témával kerülne elő, megszólal hátul a riasztó!

     

     

     

    Egyébként ma reggel néztem a naptárt, hogy talán már közelebb vagy mint máskor???

    mert én úgy emlékszem, valahogy a napokban lenne? lesz? esedékes ez a lehetőség .... ma délelőtt volt a kezemben egy Neked szóló DVD :o))

     

     

     

    Várunk, várlak és nem ülünk fel senkinek, aki esetleg helyetted, a neveddel szeretne szórakozni:
    Ancsa

    előzmény:
    alchri (11146)
    2009-06-11  14:30
  6. 2009. június 11. 14:3011146.

    Sziasztok!

     

    Pár napja valaki regisztrált egy nagyon hasonló nickkel mint az enyém, méghozzá úgy, hogy az én nickkemben szereplö kis l betüt helyettesítette egy nagy I betüvel, roppant könnyen félreolvasható.

    Ezzel a nickkel írt egy csomó privit az én nevemben, ugyan mindenkinek feltünt, hogy megváltozott a stílusom, mégis elhitték sokan, hogy én vagyok.

     

    Nem én voltam.

     

    Csak azért írom be ide a topicba ezt, hogy ha netalántán közületek is kapott volna valaki privit a napokban, tudja meg, hogy nem én voltam.

     

    Majd még jövök, addig is puszi Nektek, alchri

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. június 10. 21:1711145.

    Hihetetlen milyen erett hangjuk van ezeknek a gyerekeknek! Adja a teremto, hogy meg halljunkroluk!

    Ez valami tehetseg-kereso-musor???

    előzmény:
    Tsancsa (11142)
    2009-06-10  11:08
  8. 2009. június 10. 18:1211144.

    Halihó Mindenkinek!

     

     

     

    Kerestem, találtam és elhoztam Nektek gyerekkorom egyik legkedvesebb emlékét ..... sírós, de gyönyörű emlékét .... Udvardy Tibor énekelte ezt is de ami leginkább megragadt az emlékeim között, a Cirkuszhercegnőből "Az egy drága szempár, ragyok igézve rám....." 

    lévén még igen földszintes méret (6-8 éves) az Apu felvett a karjára, Ő is énekelte és közben táncolt velem ..... 

    fura lélek az ember; fáj is, meg gyönyörű is ..... az APU hangja szól ilyenkor!!

    előzmény:
    MPiggy (11127)
    2009-06-05  20:47
  9. 2009. június 10. 11:4311143.

    Ennek a szép barna szemű, hajú fiúnak egészen szép tekintélyes számú felvétele van már fönt ..... igaz ma még jobbára a könnyebbik stílusban ....de hát kezdetnek ez is valami igaz?

    Vagy ha azt veszem, akkor Bocelli meg egyreinkább a könnyebb dallamok felé fordul .... bár Ő igazán más téma ...

     

     

     

    Óóóóó! hát van a másik két fiúnak is felvétele még ..... lehet hogy nem is annyira kezdők????

     

     

     

    Piero Barone, a fiatal olasz fiú ..... Lara: Granadáját énekli .... és ....

     

     

     

    és itt a harmadik -kis dundi :o))- fiú, Ignazio Boschetto a Delilah-val ... és Ő sem rossz ....jó lenne ha ezek a fiúk az opera felé fordulnának .... talán ennek a srácnak sikerült leginkább a hangjához passzoló dalt találni .... mert ez valami tehetségkutató-verseny lehetett az olaszoknál ....

    előzmény:
    moty (11141)
    2009-06-09  15:38
  10. 2009. június 10. 11:0811142.

    Halihó Mindenkinek!!

     

     

     

    Ebben a percben találtam meg, Filikétől kaptam emailben ..... nézzétek csak!!! vajon melyik kire hasonlít? hasonlítanak egyáltalán? látjuk még Őket?????

     

     

     

    Mindenesetre nekem elindultak a libák a hátamon, amikor a középső barna hajú-szemű srác rázendített ..... no nem akartam semmi mást, csak hogy elindultak ....

     

     

     

    Még egy kis gályázás, aztán jövök ..... hátha ma is sikerül egy DVD-t .... bár jókora szél van, ma közelsem olyan nyárias az idő .... de hátha :o)))

    Ancsa

    előzmény:
    MPiggy (11127)
    2009-06-05  20:47
  11. 2009. június 9. 15:3811141.

    Aha, a Roland  Garros, tök jó!

     

    Azért vmi sportesemény mindig beúszik a képbe :)

    előzmény:
    sangrila (11140)
    2009-06-09  10:21
  12. 2009. június 9. 10:2111140.
    Ez is Párizs !!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. június 9. 05:1011139.
    GÖTTERDAMMERUNG  (az "A" umlautos "a" , de azt nem találtam.) az eredeti címe
    előzmény:
    Tsancsa (11137)
    2009-06-08  14:02
  14. 2009. június 8. 21:3811138.

    végignéztem a Simon Boccanegrát .... mind a három felvonást ....

     

     

     

    Vessetek meg, de egy bizonyos szempontból ez mégkevésbé lesz a kedvencem mint az Otello.

    Az első ijedtségen túljutva -S.Boccanegra név után NEM PLACIDO DOMINGO volt- döbbentem meredtem a tv-re és így elkapta a  szemem a Gabriele Adorno név után - PLACIDO DOMINGO!! nevét

     

     

     

    Hát mert ez a MET-felvétel 1995-ben készült, akkor még Ő a szerelmes, ifjú tenort énekelte .... -nagyon jól nézett ki :o))-

     

     

     

    Viszont figyeltem a Boccanegra-szerepére is, amit most majd Domingo fog énekelni!

     

     

     

    Te Jutka!

    Hát az Otelloban is eltart egy darabig a haláltusája ..... de Boccanegra pontosan egy teljes (III.felvonás) és a II. felvonásból is egy tekintélyes ideig HALDOKLIK!!!!!!!!

    A zene szép, az tetszett, különösen a II. felvonásban Gabriele-Domingo nagy áriája, utána pedig Kanawaval a duet .... de szegénykém akkor baritonként több mint egy felvonáson át fog haldokolni???????

     

    Ki bírja ezt száraz szemmel majd végignézni??? jól van tuuuuuudom, hogy most kinevettek, talán jogosan is, de én akkor sem szeretem látni, mégha százszor is csak egy szerep ..... 

    Capuccilli ugye bariton? tehát itt Ő Boccanegrát énekli .... jól emlékszem?

     

     

     

     

    JUHÉJJJJ!!!!! megtaláltam!!!! ezt az előadást láttam ma délután :o))) 2,29 ! :o))

    tehát tavasszal már pld. ezt is Domingo fogja énekelni ....

     

     

    2,35 :o)

     

     

     

    http://www.youtube.com/watch?v=GDa0KBGurp M

     

     

     

    http://www.youtube.com/watch?v=lW8RFzVkkT 0

     

     

     

    Erről beszéltem, valahol ezután énekli Adorno azt a bizonyos szép nagyáriát .... mikor megtudja, hogy Amelia apját akarta megölni ... de ezt még nem találtam meg .... még keresem

     

    Mára igazán szavam nem lehet, nézhettem, láthattam ..... és bevallom nagyon jóleső érzés volt egy kicsit visszatérni a régi nyugalmas zenehallgatáshoz .... no meg a látványhoz :o)))) 

    előzmény:
    moty (11135)
    2009-06-07  10:05
  15. 2009. június 8. 14:0211137.

    "Félek" egyedül!!!

     

     

     

    Hol vagytok???? én itt egy picikét .....

     

     

     

    http://www.youtube.com/watch?v=5ruYVR3Q g70

     

     

     

    lehet, hogy elfogult vagyok???? csak nííííízem a szememmel és vigyorgok mint a tejbetök :o))) de jó látni, hogy ünneplik!

     

     

     

    0,14; 0,40; 2,29 ........ húúúúúha

     

     

     

     

    Te Húgi!

    Lehet, hogy ahogy Katának az évek során a hegedűt, Neked pedig az Otellot sikerül beleplántálni a fülembe? szívembe? nem tudok szabadulni első sorban a képektől .... aztán már a zenéjétől sem .... sírni fogok én is! 

     

     

     

    Tudna valaki segíteni? hogy mondják németül "Az istenek alkonya"-t??? vagy a youtube-on lehet azt is angolul írják????
    Ancsa

    előzmény:
    moty (11135)
    2009-06-07  10:05
  16. 2009. június 7. 21:4611136.

    Találtam valamit ....

     

     

     

    Ennek a Joseph Calleja valaki helyett beugrott ..... de ki helyett is?? mit mondtatok Róla, a hangjáról???

    bocsi, remélem nem keverek senkit össze, de a név nagyon ismerősnek tűnik.

     

     

     

    Bellini: I Capuleti e i Montecchi c. Deutsche Grammopfon felvétel kritikájában találtam, amit feltettem a gportálra. Netrebkoról nemigazán jókat, Calleja nevét pozitív jelzőkkel említik. 

     

     

     

    Calleját kerestem és Vele együtt Őt találtam .... nagyon szépen énekel most is .... Miklósa Erika igaz? A Lammermoori Luciaban .... most hogy látom az arcát, hááát ez a fickó volt már vendége Erikának a MűPa-ban .... onnan ismerős az arca, de szokás szerint név és arc nem állt egybe :o))

     

     

     

    A héten merre leszel?

    Ancsa

    előzmény:
    sangrila (11130)
    2009-06-06  15:39
  17. 2009. június 7. 10:0511135.

    Nekem ez a Cortes nagyon "tenor".

     

    A gportálra minden nap benézek!

     

    Szép napot!

    előzmény:
    Tsancsa (11133)
    2009-06-06  20:05
  18. 2009. június 7. 10:0211134.
    Még mindig Párizs - Cyrano
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. június 6. 20:0511133.

    Szia!

    Már kezdett éledni a kótlós ...... de akkor most megnyugodhatok? 

    A CD-vel kapcsolatos fordítást köszönöm szépen!

     

     

     

    Legyen szép, kellemes, zenés-verses estéd ..... én másról álmodom .... de jobb lenne álomtalanul aludni inkább ..... és nem megint a zord világra ébredni ..... tehát nekem a verses-zene is = a HANG :o))) ami talán most is segít kicsit átlendülni a mai nap eseményein.

    Jártál a gportálon? ezt a fickót egy gportálos ismerősöm találta .... hallgassátok csak ..... ha nem is ŐŐŐ, de azért szép számai vannak a srácnak igaz?

     

     

     

    Emékszel?     -     jó lenne még ott tartani ...

     

     

    Azért írj ha időd engedi :o)))
    ..... holnap nem tudom mikortól, de elérhető vagyok/leszek!

     

     

     

    Ezt Neked próbáltam .... nem a legjobb minőség .... de talán felismered honnan :o))) sajnos ami Neked a legkedvesebb -tudomásom szerint-, azt monitorról lementettem, dehogy kell ide feltenni??????

    előzmény:
    moty (11132)
    2009-06-06  17:22
  20. 2009. június 6. 17:2211132.

    Ancsa, amit kérdeztél, csak egy ismertető a lemezről. A pápáról, a verseiről, semmi különös. Mondjuk a végén ír valami olyasmit - ha jól értem-, hogy elég egyforma hangzásúak a dalok.........

     

    Most Misztrál...........Szép estét!

    előzmény:
    Tsancsa (11121)
    2009-06-05  15:16
  21. 2009. június 6. 16:0211131.

    :o))

     

     

     

    Köszi! akkor ezentl ezt merhetem nyugodtabban használni? 

     

     

     

    A "Sublime" szóról jól sejtettem, hogy Domingoval kapcsolatos csak pozitív jelentésű lehet .... :o))

     

     

     

    Nekem már ez a fordító-program is nagy segítség .... azt sikerült elolvasnotok amit tegnap találtam az "Amore infinito" c. CD-ről??? bár remélem -mert elfogulatlan vagyok :o)-, hogy abban is csak szépet és jót írnak .... hiszen annyira szép, annyira bensőséges, az ember egész lelkét megfogó dallamok ... ha már a szöveket nem is értem ..... de Domingoról és a tény hogy II. János Pál versei .... csak szépek és jók lehetnek nem?

     

     

     

    Ma ezek szerint "szabad" vagy? vendégek? este még jövök vissza .... most Pankával ilyeneket hallgatunk :o))

    előzmény:
    sangrila (11130)
    2009-06-06  15:39
  22. 2009. június 6. 15:3911130.

    Szia!

     

    A sublime szó azt jelenti nagyszerű,remek.

     

    A programban alíg van néhány hiba. Pl.   előadás helyett teljesítményt ír, rajongóknak helyett szurkolót.

     

    Egyébként nagyon jó a fordítás. Minek nyelvet tanulni.Elképzelem,hogy előbb-utóbb az élő beszédet is lehet majd fordítani.Viszed a mobilodat, bekapcsolod, és amit a szembenálló mond  azonnal fordítja olyan nyelvre,amilyenre akarod.

    előzmény:
    Tsancsa (11129)
    2009-06-06  12:44
  23. 2009. június 6. 12:4411129.

    Jééééé! pont Téged kereslek :o)))

     

     

     

    Húgitól kaptam egy videót a Cyrano utolsó, máj. 31.-ei 30 perces ünnepléséről.

    Ott megtaláltam Danielle hsz-t, betettem a fordítóprogramba és ez jött ki..... segítesz hogy ez azért úgy nagyjából jó fordítás ugye? akkor talán másnál is használható, megbízható? ez a gmail-en elérhető fordító progi.

     

    Tehát Danielle sorai:

    J'ai eu la chance d'assister ŕ cette derničre représentation et je ne l'oublierai jamais!!!!
    Placido Domingo était SUBLIME!!!! A la fin de la représentation il a signé des autographes pour ces fans avec une simplicité et une générosité extraordinaire et tellement rare!!!!!! Un trčs bel exemple pour tout le monde.
    Merci Monsieur Placido Domingo

     

     

     

    A gmail-fordítása franciából-magyarra:

    Én szerencsés, hogy részt vesznek az utolsó előadás, és én soha nem felejtem el!
    Plácido Domingo volt Sublime! A végén a teljesítmény is aláírt autogram azok a szurkolók egyszerűsége és a rendkívüli nagylelkűsége és olyan ritka !!!!!! Egy nagyon jó példa mindenkinek.
    Köszönjük, Placido Domingo!

     

     

    A Sublime-szót itt sem fordítja .... de azért vannak elképzeléseim, hogy mit jelenthet :o))))
    Köszi:

    Ancsa

    előzmény:
    sangrila (11128)
    2009-06-06  10:44
  24. 2009. június 6. 10:4411128.

    Sziasztok!

     

     

    Néhány kép  a párizsi máj.25.-i előadás után. Villazon az első sorban ült, és elsőnek állt fel ,hogy megkezdje a 3o percíg tartó"standig ovation"-t.

     

    Szép hétvégét!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. június 5. 20:4711127.

    Nahat ez jo-csakugyan igazi "rap"!! Vegigmosolyogja az ember mig hallgatja.

     

    Akkor most elmentem! Veszem a foznivalot, aztan folszedem azt akinek fozni probalok-de ujabban nem konnyu. Most valogatos am a kisherceg...!

    Ma biztosra megyek rantott hal-de holnap-holnaputan?????Fogalmam sincs.

    előzmény:
    Tsancsa (11124)
    2009-06-05  19:19
  26. 2009. június 5. 19:4511126.

    Szia!

     

     

    Mitagadás, igen-igen közel áll hozzánk az opera és igazán édekes, hívogató a program amiről írtál .... részemről egyetlen hátránya, hogy nagyon messze van!

     

     

     

    Mivel többen olvassák a topikot mint ahány nevet itt láthatsz, elképzelhető, hogy a LÁnyok-Fiúk közül lesz akinek esetleg kedve lesz útra kelni.

     

     

     

    Köszi az infot, gyere máskor is! 

    egy tipp -jó tett helyébe....-a www.fidelio.hu-ra is felteheted. Ez -sajnos- mind a mai napig az egyetlen komolyzenei weboldal, tehát igen széles és célirányos a látogatók érdeklődése.

     

     

     

    Kellemes szórakozást, gyere mesélj ha Te meghallgattad:
    Ancsa

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_931982 (11125)
    2009-06-05  19:21
  27. Torolt_felhasznalo_931982
    Torolt_felhasznalo_931982
    2009. június 5. 19:2111125.
    Sziasztok! Ha szeretitek Placido Domingot, akkor valószínűleg közel áll hozzátok az opera is. Szeretnék a figyelmetekbe ajánlani egy nagyszerű nyárindító olasz operaprogramot június 15-re, hétfőre, a gyöngyösi Gyöngyök Mátra Művelődési Központban, este 19 órai kezdéssel lép fel az olasz GRUPPO AMARCORD "Una seria opera buffa" (Egy komoly vígopera) című darabjukkal, melyben egy modern köntösben hallgathatjátok és nézhetitek meg Fellini filmzenék, nápolyi dalok és legszebb, legkedveltebb olasz operaáriák egyvelegét. Előző nap az OPeraházban zártkörű előadáson lépnek fel, így június 15-én lesz először nyivános fellépése a társulatnak hazánkban. Garantált élmény, garantált szórakozás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. 2009. június 5. 19:1911124.

    Bocsesz!

     

     

     

     

    Kerestem és most látom jócskán elírtam Jovanotti nevét .... de itt az említett felvétel .... Serenata rep ..... Pavarotti emlékére!

    előzmény:
    MPiggy (11122)
    2009-06-05  17:02
  29. 2009. június 5. 19:1211123.

    Aki szépet akar látni ...... kattintgatva szuper DOMINGO fotókat láthat :o)))

     

     

     

     Megtaláltam itt a hajdani nagyon fiatal és nagyon aranyos, jópofa GOVANOTTI olasz srác fotóját is, aki az egyik Pavarotti jótékonysági koncerten, igen elfogodóttan reppelt a hatalmas termetű világhírű tenorral .... Serenata repp :o))

     

     

     

    Ilyeneket találtam >>>>>>

    előzmény:
    alchri (11052)
    2009-05-20  17:44
  30. 2009. június 5. 17:0211122.

    Andalito, szep es szelid! csakugyan. most lett eppen vege Pachabel Canon-janak, szepen jatszottak, bar kicsit pattogosabban mint maskor.

     

    Korabban Berlioz Fantasztikus szimfoniaja volt a musoron, roppant sokszor jatsszak-szerintem a radio lemeztara igen igen veges.

     

    Szalad az ido, elmult a delelott, most vegre munakba allok- egy hosszu "ertekezlet" utan. Legalabb penteken ne lenne, igaz??

     

    Vigyazzatok magatokra, jok legyetek mindnnyian!!

    előzmény:
    Tsancsa (11119)
    2009-06-05  11:21
  31. 2009. június 5. 15:1611121.

    Tudna valaki segíteni??

     

     

     

    Jelenlegi legkedvesebb Domingo CD-m címe miatt szúrtam ki ezt az angolnyelvű cikket ..... de sajnos nem értek belőle semmit :-((

    Köszi:
    Ancsa

    előzmény:
    moty (11098)
    2009-06-02  18:50
  32. 2009. június 5. 11:3711120.

    Húúúúha!

     

     

     

    Ezt láttok? olvastátok?????? nem semmi az már biztos és most már tényleg kezdek drukkolni, hogy siker, langyos dagonya, vagy marha nagy égés lesz ebből???

    Nesze neked OPERALIA a hangulatot már eleve "edzik" .... már csak abban bízom, hogy nem focimeccs-hangulatba megy át az egész .... 

    előzmény:
    moty (11098)
    2009-06-02  18:50
  33. 2009. június 5. 11:2111119.

    Szia Kata!

     

     

    A MET-hírekben miről írnak? netán várható új énekesekről? tervezett bemutatókról?? egyszer továbbküldenéd? csak kíváncsiság .... Ancsa a neved :o))

     

     

     

    Nem irigyellek a hétvégi programért, bár nálunk sem lesz másabb, csak az aprónép egy fős, de a munkások most eggyel többen lesznek .... tehát irány a konyha ....

     

     

     

    A hangulatom? hát az ilyen .... nekem tetszik és most ilyet jó hallgatni .... .... persze csak Domingo után :o))

     

     

     

    Az angyalok és .... könyvet felvittem az este magammal, de nem jutottam az első 2-3 oldalnál tovább .... feltörte a homlokomat a könyv ... elaludtam :o))) az indítás már eleve ismerős ... persze mi ezek szerint fordított sorrendben olvassuk.

     

     

     

    azért írj ha van egy kis időd .... mit hallgatsz? nekem most ezek a lassú, andalító, nyugalmat sugalló dallamok jönnek be ...

    Várlak:

    Ancsa

    előzmény:
    MPiggy (11118)
    2009-06-05  04:16
  34. 2009. június 5. 04:1611118.
    Baratnom 60.szulnapjat unnepeltuk-csak holgykoszoru- igy nem kerultem a TV ele, pedig szivesen megneztem volna az interjut Carol. B-el. .A 7vege meg a szokasosnal is szorosabb mert vejem kempingturara megy es a maradek csalad penteken este kikoltozik hozzank- ket apro meg a mamajuk. Ugyanakkor ugyeletes is vagyok, ami esetleg megneheziti a szombat delelottot....Az Angyalok -tol azert ne varj sokat-kalandregeny, Romaban zajlik, Vatikan, Illuminati...de kevesbe komplikalt, nem szaguldozik at a fel vilagon-ha jol tudom. Szinvonala NEM kzoeliti meg a Parasztbecsuletet...hat persze. Az ismetleseknek valahol megprobalok utananezni!! Idonkent e-mailt is kapok a MET-tol hirekkel, szamomra teljesseggel erdektelen hirekkel- de tudok visszakerdezni!.EZ meg atavalyelotti "tagsagom" maradeka, nyilvan rajta vagyok a cimlistan..Holnap munkanap-most? alvas!!!!
    előzmény:
    Tsancsa (11116)
    2009-06-04  21:15
  35. 2009. június 4. 21:1911117.
    A nyári szünet előtt átvilágítják a Holdingot

     

    Elkészült a Pécs Holding 2008. évi beszámolója, amelyből kitűnik, hogy 5 milliárdra duzzadt a társaság hitelállománya. Az átvilágítás a város megújult vezetése szerint elkerülhetetlen, Páva Zsolt polgármester szerint ennek a nyári szünet előtt meg kell történnie.

     

     

    Elkészült a Pécs Holding Zrt. 2008. évi beszámolója, amelyet a csütörtöki közgyűlésen vitatnak meg. A beszámoló nem részletezi a hozzá tartozó cégek pozitív vagy negatív működését, ezúttal arra vállalkozott, hogy az anyacéggel kapcsolatos legfontosabb adatokat, információkat közzé tegye.

    A legfeltűnőbb adat az, hogy a társaság hitelállománya 2,6 milliárd, az időközben megszűnt Rendezvényszervező Kft.-é 2,4 milliárd, így összesen már 5 milliárdra duzzadt a Holding adósságállománya. Ráadásul a rendezvényszervező hitelkamatait is a társaság fizette ki közel 120 milliós összegben, valamint átvállalta a kft. – szállítói felé fennálló – kötelezettségeinek 50 százalékát, ez 49 milliójába került. A számos többletteher közül megemlítjük a Plácido Domingo koncertet, amelynek 59 milliós veszteségét is a Holding finanszírozta.  ......

     

     

     

    Egy kis nosztalgia .... KATTINTSATOK a PLACIDO DOMINGO aláhúzott névre ... óóó de szép is volt, de régen is volt ! ja! a bama.hu-ról hoztam!

     

     

     

    előzmény:
    moty (11082)
    2009-05-30  14:11
  36. 2009. június 4. 21:1511116.

    Szia itt!!!! még itt!

    sokkal jobban örülnék ha valóban itt, de sajnos ez csak álom!

     

     

     

    Tinka!

    Sajnos a pici fehér futó nevét én sem tudom, még Érdről hoztuk a Zanyú piros, zománcozott -volt hajdan- vájlingjában :o))

    Próbáltam akkor összeszedni ami szívemnek kedves volt arról a telekről. Így ezt a futót, az apró lila szintén futó szegfűt, mahóniát, egresbokrot, ribizlit st.stb.

     

     

     

    Ha Oszkárnak tetszett Az angyalok...., akkor ma este megpróbálkozom én is .... aki a Parasztbecsületet szereti .... az már nekem egy szuper tuti ajánló :o)))

     

     

     

    A gportálra most tettem fel Cecilia Bartoli három koncertjéről egy cikket >>>>

     

     

     

    Te Kata!

    Már sokszor írtál a MET-közvetítések ismétléséről .... ez Nálatok hogy van? próbáltam itt utána nézni, de itt sehol, semmi nyomát, utalást nem találok!

     

     

    Holnap még pihis nap lesz, aztán jön a "munkás" hétvége! de jön Panka-Manka is, aki ma délután "beszélt" velem telefonon; 

    aka-aka (oké,oké), sza-sza (szia-szia), de a leginkább a PAPA, PAPA, SZEMÜÜ -értsd: Papának van szemüvege!- aztán egyszer sikerült az anyjának revennie, hogy mondja azt is Nana -ez vagyok én- .... de rögtön utána visszatértünk a PAPA, PAPA-hoz!

     

     

     

    Hétvége? neked is a szokásos?
    Ancsa

    előzmény:
    MPiggy (11115)
    2009-06-04  20:44
  37. 2009. június 4. 20:4411115.

    Ezzel masok is igy vannak- a koztudats zerint a mostani film a "folytatas". pedig forditva van. A D.V. elejen valamikeppen irja is a szerzo, hogy fohose egy ev elteltevel most mit csinal, hol van...Mintha a holgyek egyike (mar nem emlekszem) is korabbi ismeros lenne. Hogy a filmvaltozat ezt hogy tallaja majd, azt nem tudom, hiszen mindegy is- a tortenetek NEM  fuggenek egymassal igazan ossze. Pusztan az Illuminati ha jol tudom, ok a "foszereplok " ebben is.

    En pont ugy voltam mint te. A D,V. eleje erdekes volt, a helyszinek, az legendak folidezese kulonleges es olvasmanyos- , aztan mar rugdosni kellett magam, hogynagynehezen vegig tudjam olvasni- egyre kevesbe tudtam a kovetni a sok rebuszt..a megoldas maga ( a milliomossal!) mesterkelt volt, etc.

    Oszkar szerint az Angyalok jobb-kevesbe "istentol elrugaszkodott" es tulkomplikalt. De nekem se volt erom belefogni!!

     .........

    Kedves Ancsa! A bodzat jol ismerem!!! A kis feher viragot a kofalrol szinten- -csak a nevet nem tudom.

     

    előzmény:
    Tsancsa (11113)
    2009-06-04  20:20
  38. 2009. június 4. 20:2911114.

    Neked van bordó cickafark-növényed??? nekem a hagyományos sárga van csak :-((

     

     

     

     

    Katókám-édes-szép virágszálam!

     

    az én fotómon az a habos fehér ..... az BODZA!!! ha emlékszel rá, akkor hátul, az erkély alatti -ma már- hatalmas bodzabokor van telis-de-tele bodzavirággal .... az erdőből pedig ugyanakkor szinte tömény mennyiségben jött az akácillata.... szeretem ezt az időszakot ... már a tavaszi virágillatokkal ..... 

     

     

     

     

    Carol burnett műsorát okvetlenül nézd meg ..... légyszíííííí, légyszííííí!!!

    hátha a múltbéli szép, sármos "pincérfiú" megjelenik mai igazán még mindig snájdig, őszes fazonjával is .... ami valljuk be még ma is szívet melengető látvány ... nekem legalábbis!

     

     

     

    Hallgass és nézz bele Húgi-Jutkának feltett zenékbe ... ott mindegyik az a régi, sötétbarna hajú, nevető barna szemű .... ilyenkor tudok ácsingózni, hogy miért nem találtam én rá már előbb, sokkal előbb Domingora???? 

    bár ha belegondolok, a hangját hallottam már, a név is ismerős volt, de nem láttam .... pedig ha előbb látom meg, talán akkor még előbb elborulok??? viszont akkor még inkább tudtam volna hódolni a Maestro minden elérhető hanghordozójára. Késő bánat tudom!

     

     

     

    Elkészült Panka második pulóverja, már csak össze kell dolgozni. Bevallom az egész kötésben ezt a részét kedvelem a legkevésbé..... ilyenkor görcsbe áll a gyomrom, hogy mikor horgolom össze pld. színét és fordítottját ..... aztán fejthetek :O))

     

    Szép estét Nektek:
    Ancsa 

    előzmény:
    MPiggy (11112)
    2009-06-04  16:12
  39. 2009. június 4. 20:2011113.

    Szia Kata!

     

     

     

    Azt lassan kezdem azért beengedni a fejembe-fülembe, hogy J.Belltől még Beethovent is merjem meghallgatni .... félre értés ne essék, készséggel elismerem,hogy Beethovennek vannak nagyon szép darabjai ... de az életéről szóló regény jobban megragadott .... és amit találtam mindegyiket el is olvastam .... de ennyi! Na jó!!! Benackovával az Örömóda .... ammmmá más :o))

     

     

     

    Azt hogy Az angyalok és démonok c. D.Brown könyv előbb íródott, mint a Da Vinci-kód, én nem tudtam.

    Itt pedig pont fordítva ment át a köztudatba. A Da Vinci-kódot -mikor még gazdagabb voltam- én is megvettem, de nekem spéci az első cca. 400 oldalig tetszett, érdekes, fordulatos volt .... de utána már kínzásnak, nyújtásnak éreztem.

    Az angyalok és démonokat aztán Eszter vette meg, de abba már bele sem fogtam, tartottam az előző tapasztalataitól .....

    Lehet hogy én vagyok túl cicózó, de hasonlóan jártam Wass Albert -számomra- kedvenc könyveivel is. A világ egyik legjobb könyvének tartom a Kard és kasza-t, de nem értem, ahogy a Funtinellinél sem, hogy miért kell a témáról a 29. bőrt is lenyúzni .... 

    W.A. Kard és kasza-ja egészen a II.vh-ig szuper érdekes, fordulatos, olvasmányos ..... de ami utána következik, az már elérdekteleníti az egészet, mert erőltetett.

    Na de ez az én véleményem!

    Nekem most az írók között új felfedezettem van: Victoria Holt, de Tőle is csak és kizárólag a történelmi regényei. Még a kórházban leptem meg magam V.H.: Út a vesztőhelyre c., skót Stuart Mária életéről szóló, aztán már idehaza a Tudor-királynők trilógiájából angliai Erzsébet életével .... nem tudományos, hanem regényes, mégis történelmi tényeken alapuló olvasmányos könyvek .... legközelebbre már kinéztem Erzsébet nővérnek, "Véres Mária"-nak az életét.

     

     

     

    Ma meglepetés erejével hatott rám, hogy a híradóban a kezdődő könyvhét ma esti nyítóprogramjának ismertetése közben azt hallottam, hogy idén nem emeltek a kiadók, sőt láttam olyat, hogy "Kettőt fizet, ötöt visz!"

     

     

     

    Ha ez így igaz, akkor valóban vannak még csodák!

     

    előzmény:
    MPiggy (11111)
    2009-06-04  16:05
  40. 2009. június 4. 16:1211112.

    Igy van ahogy mondod, azaz a szem irisze is a gorog szobol kapta nepszeru nevet- mert olyan, mint a szivarvany....

    Nalam, azaz kiskertemben  a kek valamikeppen tulsulyba jutott- remelem hamarosan kinyilik a cickafarok, az nagyon szep bordo.Pontosan ilyen habos-feher szepsegre lenne szukseg!! Ismerem a tiedet-de nem tuodm a nevet ( igy van ez mindig! viragokkal, meg zenevel is!!)

     

    Hat nem kulonos? most latom a radio weboldalon hirdetik az esti nepszeru  interju musort ( a TV-ben). A musor  vendege ezuttal nem mas, mint Caroll Burnett, aki visszaemlekszik majd hosszu palyajara, a korai evekre...sajat musorara..etc.

    Ha modom lesz meg is nezem, majd, hatha  a  szepen eneklo spanyol "pincerfiu" is szoba kerul???  

    Mar idejet sem tudom mikor hallottam rola utoljara!!

    előzmény:
    Tsancsa (11108)
    2009-06-03  18:50
  41. 2009. június 4. 16:0511111.

    Igazad van Ancsa, ez a zene NAGYON szep- es csakugyan Joshua Bell a zeneszerzo. Nahat!!

     

    Kivancsi vagyok erre a filmre, most kerul itt is a mozikba. Oszkar olvasta a konyvet, azt mondja jobb mint a Da Vinci kod. A szerzo EZT irta eloszor, elobb jatszodik mint a D.V.-csak kozel sem volt eredetileg  olyan nepszeru. Csak a D.V. fergeteges sikere utan fedeztek fel igazan.

     

    előzmény:
    Tsancsa (11109)
    2009-06-03  19:12
  42. 2009. június 3. 19:2311110.

    Hali!

     

     

     

    Képzeld valahogy ma már harmadszor akad az egerem alá ez a felvétel ..... mijjjjjjééééé????? hát fogalmam nincs :o)))

     

     

     

     

    Azért ezt is elnézegetem .. :o))

     

     

     

     

    De jó lenne visszamenni az időben és már azóta .... ŐŐt hallgatni ..... álmodni szabad??

    Ezt kinagyított monitorképpel nézd .... JA! és ülve :o))

     

     

     

    a kis "dundi" ilyennek még nem is láttam, vagy nem akartam látni???? de a hangja .... 

     

     

     

    Azt már kiderítettem, hogy ez a PlacidoDomingoFan09 mexikói .... de hiába próbáltam Vele is "szóbaelegyedni" nem válaszol semmire sem :-((( pedig ezek is igazán frankó felvételek igaz?

     

     

     

    Be-benézek a gmailre!
    Ancsa

    előzmény:
    moty (11098)
    2009-06-02  18:50
  43. 2009. június 3. 19:1211109.

    :o)))

     

    Ismerem :o))) de gondolom nem okozok csalódást, hogy nem a nagyon-nagyon szimpatikus, mosolygós Sarah Chang után kutatva találta rá :o)))))

     

     

     

    De nem is rossz ötletet adtál, körül nézek kicsit Bellnél, Mutternél .... jó lenne hátra dőlni és csak zenét hallgatni ..... kicsit elfeledkezni sok mindenről .....

     

    Katóka!

     Jól saccolom az angol szavakból, hogy az új D.Brown-filmnek a zenéjét Bell és ez a másik fazon szerezte?????? nekem tetszik!! ismered a Da Vinci kód, másodiknak mondott kötetét? Angyalok és démonok címmel jelent meg idehaza.

    Igen!!! valami ilyesmire gondoltam, most ez a nekem való! Természetesen csak ezután .... ezzel nem tudok betelni .... jól megfertőztél :o)) KÖSZÖNÖM !

     

     

     

     

    Ezt még nem is fedeztem fel .... Ti hallottátok? láttátok már? ... hülyeséget beszélek .... hát Netrebko hangját hallgatva .... ez rajta van azon a CD-n ami olyan messziről és nagyon kedves ajándékként érkezett :o)))

     

     

     

    Azért ez sem lehet könnyű nem?

     

     

     

    Szép estét, bár még idenézek az este folyamán:

    Ancsa

    előzmény:
    MPiggy (11107)
    2009-06-03  18:46
  44. 2009. június 3. 18:5011108.

    Tinka!

     

     

    Én szimplán a szem iríszéről gondoltam az elnevezést .... itt nekem a kertben a szabvány lila helyett halványrózsaszínű van, és évekig kérincséltem egy idős pasastól itt befelé a buszfelé ... neki nagyon szép aranysárga iríszek nőnek a kertjében.

    Van már lássan mindenféle színben ... aztán hogy mennyi köze van a régi, nagyanyáink kertjében nőtt lilához???? kitudja! de tény hogy divatos .... Eszternek és május elejére a csokrába ajánlottam a pici, törpe változatát az apró rózsák közé ....

     

     

     

    Nekem most ezek nyílnak>>>>>>>> 

     

     

     

     

    Most kicsit pihizünk, aztán majd meglátjuk ..... ma Pankával hallgattuk a BÁCIT, de azért jó lenne még többet ... jót tenne ebben a feszült versenyfutásban az idővel!

     

     

     

     

    Nézlek, kereslek Benneteket, írjatok:
    Ancsa

    előzmény:
    MPiggy (11105)
    2009-06-03  16:17
  45. 2009. június 3. 18:4611107.

    Most nincs sok idom, csak beugrottam -, viszont talaltam neked valamit:

     

    http://www.youtube.com/watch?v=ObxzdawhM-8

    előzmény:
    Tsancsa (11106)
    2009-06-03  18:37
  46. 2009. június 3. 18:3711106.

    Örömmel jelentem, hogy győzőtt a tele pocak és a Cifra palota .... Lánc, lánc, Eszterlánc .... és társai dudolva ....

     

     

     

    A mai ügyintézés után -az idő nagyon hajt minket-, Panka itt maradt velünk, Eszterék mentek tovább .....

    mára a maradékokat szántam, de a gyerek miatt sovány disznóvágtában frisset ... legalább Neki.

    Szerencsére a fagyasztó dugig tele még mindig, így lett egy gyors nagyon gazdag karfiolleves (sárga-és fehérrépa, zeller, z.papr.,paradicsom) amihez -bölcs előrelátással lefagyasztott- griznokellllit főztem az Ő részébe ....

    Egy műzlistál -2 felnőtt merőkanál- levessűrűje a nokellllllikkal ... hamm bekapta Panka ... utána pár kanál krumpli püre cs.pörkölttel, de bamba voltam, meglátta a banánt .... na onnantól aztán szó sem lehetett másról. Így a desszert háromnegyed banán a tál leves után ....

     

     

     

    Ennek hála, a tele pocakjával szépen először a vállamra kérdezkedett fel, aztán elfeküdt a karomon és "énekeltünk" .... max. 8-10 perc alatt hatalmas szuszogással a teli nózija miatt ... és több mint egy órát aludt, akkor is arra ébredt, hogy Borsó és Zsömle rázendített jelezve, hogy Eszterék megálltak a ház előtt.

     

     

     

    Meláth Andreát sajnos nem tudom honnan ismerheted, hacsak az én leveleimből. 

    Kicsit körülnéztem Nektek, a vikipédián ezt találtam:

     

     

     

    www.melathandrea.com

     

     

     

     

    Meláth Andrea (sz, 1968.) magyar operaénekes (mezzoszoprán)

     

    1998-ban fejezte be tanulmányait a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán. 1996-ban ösztöndíjat kapott a Bayreuthi Ünnepi Játékokra. A hazai koncertek mellett külföldön is gyakran fellép. Szólistája volt a madeirai End of the Year-nek (1997), három önálló dalestet adott Londonban David Newbold zongorakíséretével (1998), részt vett egy koncertsorozaton az USA-ban (1999), valamint szólistaként közreműködött a Magyar Rádió zenekarával és Vásáry Tamással a brüsszeli Europalián (1999). Repertoárja nagyon sokrétű. Számos opera, oratórium és kantáta szólistájaként lépett már színpadra. 1998 óta rendszeresen fellép a Magyar Állami Operaházban, Bartók Kékszakállújának női főszerepét Budapest mellett a világ számos országában énekelte, legutóbb a Palermói Operaházban, a Kanadai Nemzeti Operában, és a Stuttgart Operaházban.

    2008 januárja óta a Pécsi Tudományegyetem Zeneművészeti Karának ének, társasének, és kamarazene tanára, a magánének tanszék tanszékvezető egyetemi docense.

    Tanítványai között van Ambrus Orsolya és Takács Tamás..."

     

     

     

     

    főbb szerepeit nem sorolom, sok van és remélem még több lesz!

     

    előzmény:
    MPiggy (11105)
    2009-06-03  16:17
  47. 2009. június 3. 16:1711105.

    Szornyen meg tudja viselni a gyerekeket a natha, az biztos. Az alvas  nemigen jon osze, aztan csak egyre nyugosebbek.

    Segits ki Ancsa-honnan ismerem en (ha ismerem) Melath Andreat??? tenyleg nagyon szep hang.

     Montrealban volt a mult heten egy nemzetkozi enekverseny, - a radio rendezi ketevenkent fiataloknak. A masodik helyezett (kanadai...) fiatalember neve Hegedus.

     

    Kepzelheted nem jottem ra mindjart mikor a bemondo bekonferalta "egedosz"-nek ejtve. ( a franciak nem ejtik a szo elejen a "h" hangot). Szep baritonja van.Talan majd hallunk meg rola.

     

    Tegnap este EZEKET ultettem! Csak nem egeszen IGY neznek ki...

     

     

    u.i.  Nem tudtam, hogy az Iris valojaban szivarvanyt jelent gorogul, arrol neveztek el (mert annyifele szinben ismert, meg akkor is ha legtobb kertben lilat lat az ember)  Gyerkkorom kertjeben volt ez a magas, karcsu fajta is, de az agyasok szelen rengeteg kis torpe meretu-ugyanugy nez ki, mint a felnottek, csak 10-15 cm. max. Nos, azt "kacsatulipannak" nevezte a hazineni-o volt a szakerto kertesz.

     

     Kevesbe "elegans" nev. A kulonos az, mar evek ota nem lattam kacsatullipant..Te ismered??

     

     

    előzmény:
    Tsancsa (11104)
    2009-06-03  14:51
  48. 2009. június 3. 14:5111104.

    Halihó KisKató!

     

     

     

    Találtam néhány felvételt Meláth Andreától .... az Agnus dei sajnos nincs fönt, de azért ezekből is lehet a hangja szépségére következtetni ... igaz?

     

     

     

     

    Még próbálok visszajönni, csak megpróbálom ismét -immár 3. órája- Pankát rábeszélni, hogy aludjon egy keveset .... megfázott, tele a nózi .... alig alszik el, máris fent van, mert ....

    Ancsa

    előzmény:
    MPiggy (11100)
    2009-06-02  20:35
  49. 2009. június 3. 14:4411103.

    Szia Fahita!

     

     

     

    Írtam Neked egy szép, hosszú levelet .... sok apró zenével .... aztán klikkeltem az "elküldés"-szóra és hussssss ..... azóta is száll valahol .... de most Panka már nem bírja a "magányt", meg bejelentette,hogy mi van a pelusban .... nem tudom újra írni....

     

     

     

     

    A lényeg,hogy gyere, beszélgetni, mesélj:
    Ancsa

    előzmény:
    fahita (11101)
    2009-06-03  13:01
  50. 2009. június 3. 14:4011102.

    Szia Fahita!

     

     

     

    Tisztelettel a véleményed előtt, az az igazság, hogy én nemigazán ismerem, nem foglalkoztam soha a zenének ezzel a válfajával .... valahogy kimaradt az életemből.

    Nem is várjál, csak .... volt néhány év nem is olyan régen, amikor egy ismerősünk a Vox Nova Baptista Férfikórusban énekelt és többször meghívott bennünket -családilag- a koncertjeikre .... valóban, igazad van nagyon szép volt amikor egyszerre .... de Ők a baptista szóból már eleve következtethetően inkább egyházi jellegű dalokat, zsoltárokat énekeltek .... nem voltam, nem vagyok hívő, de be kell vallanom,hogy hátborzongatóan szépen tudtak énekelni.

    A baptistákra egyébként is jellemző gospel-szerű, tehát a dallamosabb, ritmusosabb dalokat .... néhány éve, május első vasárnapján fönt a Várban, a Nemzeti Galéria kupola-termében adtak koncertet ..... ingyenes és ráadásul a múzeum rendeltetésének megfelelően látogatók jöttek-mentek .... és egyszer csak a terem egyik sarkában megszólalt a kórus .... mi meghívottak, no meg persze a családtagok a kórusból ültünk már, vártuk .... de azok akik múzeumlátogatásra jöttek csodálkozva lassítottak le ... aztán egyre többen meg is álltak és a végére a következő emeletre vezető lépcsőn szépen sorban ott ültek mindazok, akiket megfogott a zene, a hang, a dallam....

    Na itt hallottam én az Agnus deit először úgy, hogy -most is- beleborzongtam .... a 35-40(?) fős férfkórus kezdte és a szólót Meláth Andrea operaénekesnő -az édesapja a kórus legszebb hangú basszusa- énekelte .... hááát tudjátok, máig állítom, hogy megállt a levegő, mikor Andrea hangja felcsendült .... és utána olyan taps lentről, a fölöttünk lévő kerengőből és mindenhonnan, hogy az ember szíve beleremegett .... és Ők énekeltek tovább ....

     

     

     

    Azt hiszem ez az eset is jó példa volt arra, hogy végtére is nincsenek "hivatásos zenerajongók"! Az előadónak kell tudni elkapni, megfogni a dallammal, az előadásmóddal, a hangjával,egyéniségével,  hangszerével a gyanútlan, netán eladdig érdektelen embert .... 

    erre legismertebb -már itt a topikon- példának itt vagyok én  .... már nem éppen csibekoromban először a komolyzene, aztán egy hang által az opera... csak nem tudtam arcot és hangot összekötni .... Domingo, Domingo, de ki az? hogy néz ki? .... egészen a Három tenor koncertekig, pontosabban, amíg az első Három tenor római koncertjét le nem adta a Magyar Televizíó .... 

     

     

     

    :o)))) igaz addigra már a hangjával, de látvánnyal, a megjelenésével is ... onnantól ezerrel HAJRÁ DOMINGOOOOOO!!

    Na zugok vissza konyhába, mert megint "eldomingozom" a kosztot :o))) aztán lesz nekem akkora domingozás, hogy nyulat fogok....

     

     

    Remélem még eljossz hozzánk beszélgetni, mesélni, szívesen látunk!
    Ancsa

    előzmény:
    fahita (11101)
    2009-06-03  13:01

Címlap

top