Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vetélés után

marinae
Létrehozva: 2005. július 21. 15:02
Sziasztok !

Olyanokkal szeretnék társalogni akik hasonló cipőben járnak mint én.
3 hete volt a terhesség műszeres befejezése.Már egyre többször gondolok az újabb babára.

Néhány kérdés: Mi az amivel erősíthetem a lelkem és atestem a következő terhességre?Mikor ajánlott a hormonszint vérvételes ellenőrzése?Mennyi idő szükséges a szervezet regenerálódásához? MAgyarul 6 v 3 hónap?Mi az igaz?
Egy olyan topikot szeretnék elindítani ami reményeim szerint később babás topikként is szolgálhatna(minnél többeknek).
Várom mindenkinek az ötletét válaszát bíztatását.
Edi
  1. 2005. július 26. 12:0026.
    Szia Tamcsi

    légy erős!!! Sajnálom, hogy így jártál.
    Nem akarlak elkeseríteni, de nekem nagyon fájt. Lamináriát helyeztek fel, mert teljesen zárt volt a méhszájam, és az nekem fájt.
    Egy másik lány, akit ugyanakkor műtöttek, mint engem, nem érzett fájdalmat.
    A műtét alatt legalább altattak.

    Mindenesetre nagyon durvának éreztem akkor, hogy öten voltunk a szobában és abból 3 abortuszra jött, mert nem kellett nekik a gyerek. Egy másik lány és én pedig már úgy vártuk és akartuk volna a babát, aztán nem jött össze. Furcsa dolgok ezek!!

    Kitartás, nemsokára túl leszel rajta. Sok erőt kívánok!! Jelentkezz majd, ha net közelbe kerülsz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_722381 (22)
     
  2. 2005. július 26. 11:5525.
    Az előzőnél ahogy megtudtam, terhes vagyok, elkezdtem szedni az Elevitet és a műtét előtt hagytam abba.
    Aztán most júl. 5-e óta szedem, és ezt megerősítette a doki is, hogy jó, ártani nem árt. Legalább a következő babánál lesz elég vitaminom.
    Ha majd összejön a baba, Béres calciumot fogok még az Elevit mellett szedni, a fogaimra.
    Azt még nem tudom, egész terhesség alatt jó-e ha szedi az ember lánya az Elevitet, ezt majd idővel kitalálom.
    Hallottam azt is, hogy nem szabad szedni, csak a terhesség első felében, de közben azt is, hogy terhesség előtt kb. 3 hónappal kell kezdeni, majd végig a terhesség és szoptatás alatt szedni.
    Szerintem valami középutat fogok majd választani, ha eljön az ideje.

    Ja, még eszembe jutott, hogy ha a vizsgálaton már zárt méhszájat találnak, akkor elvileg már lehet gyakorolni, legalábbis nekem ezt mondta az első orvosom. De nem vagyok biztos benne, hogy erre lehet alapozni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_455234 (21)
     
  3. Torolt_felhasznalo_455234
    Torolt_felhasznalo_455234
    2005. július 26. 11:5524.
    Szerintem nem gond, bár ez attol függ mennyi idö telt el a két terhesség között, tudott-e regenerálodni a méh.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_722381 (22)
     
  4. 2005. július 26. 11:3223.
    Sziasztok!

    A páron húgának (19 éves) februárban volt egy vetélése, mert nem volt akkora a magzatja 8 hetesen mint lennie kellett volna.
    Most kiderült hogy már megint, 12 hetes terhes, pedig mondták neki hogy pihenjen az előzőek után egy jó darabig.
    A körülményei persze nem olyanok, ami jó lenne egy babának, de ő megtartja. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_722381
    Torolt_felhasznalo_722381
    2005. július 26. 11:2922.
    sziasztok!
    Ma lettem volna 7. hetes terhes; tegnap el kezdtem verezni; ma az UH missed ab-t mutatott. Holnap lesz a muszeres befejezes.
    Orulok ennek a topicnak, mert nehez errol a temarol beszelni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_455234
    Torolt_felhasznalo_455234
    2005. július 26. 11:0521.
    Szedsz valamilyen terhességi vitamint? Én Elevitet szedek, a következö terhességig végig folyamatosan szedem, azt mondta az orvos Pécsett, hogy mindenképpen szedjem.
    Neked nem ajánlották?
    Legközelebb amikor felmegy a höd mindenképpen menjél el UH-ra, az a biztos, szerintem nem lehet csak a lázméröre hagyatkozni.
    De ha van vmi, irjál ám, szurkolok nektek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_280486 (19)
     
  7. Torolt_felhasznalo_455234
    Torolt_felhasznalo_455234
    2005. július 26. 10:4720.
    Höméröztem fél évig, de bizonytalan volt, nem volt eredménye igazábol, igy ultrahangon nézték mindig, hogy van-e tüszöérésem.
    A boncolási eredmény 3 honapig is elhuzodhat a szabadságolások miatt. Nem tudták megmondani, 2 hetente kell érdeklödnöm.
    Azért köszi a biztatást.
    14-15. nap volt tüszöérésem a menses után, mert mindig a 14. napon kaptam az injekciot, és másnap kellett együtt lennünk. Be is jött.
    Sikerülni fog neked is meglátod.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_280486 (19)
     
  8. 2005. július 26. 10:2519.
    Engem az nyugtatott meg, hogy elmentem egy olyan orvoshoz, aki totál független volt a témámban. Abszolút külsőstől akartam információt hallani. Tőle megvárom a rákszűrés és a TORCH eredményét, aztán hogy továbbra is nála folytatom-e a dolgokat, nem tudom.
    Engem azzal vígasztalt, hogy a következő -a tapasztalat szerint- hamarabb jön majd, akármilyen szomorú is, hogy elment a baba.
    Ha Téged az megnyugtat, mindenképp menj el másik orvoshoz is az össze papíroddal, amiket kaptál. A szövettani és boncolás biztos sokat elárul majd. Mikorra lesznek meg az eredmények?

    Kecskeméten hallottam egy dokiról, a kolléganőméknek 8 év után úgy néz ki, összejött a baba, már az 5. hónapban van, és neki tavaly volt vetélése. Ez a lány isteníti ezt az orvost, és állítólag jó a meddőségi kérdésekben. Lehet, hogy egy vizsgálat erejéig elmegyek majd hozzá, ha a mostani nem ad kielégítő választ. Most már nem adom fel, mindenképp tisztában akarok lenni azzal, hogy minden rendben van-e velem és a párommal is.

    Te hőmérőzöl? Én két éve méricskélek, és elég jó arányban sikerült megtalálni a peteérés napját, mégsem lett belőle baba.
    Ez a hónap elég furcsán alakult, ugyanis, már 14 napja fent volt a hőm, ma esett le, és elvileg csak hétfőn kellene megjönnie.
    Valami mégiscsak nem stimmel vagy a módszerrel (pedig körülöttem elég sokan ez alapján védekeznek csak) vagy velem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_455234 (18)
     
  9. Torolt_felhasznalo_455234
    Torolt_felhasznalo_455234
    2005. július 26. 10:0018.
    Mi 2 évet vártunk, majd gyogyszeres kezelés+az utolso 3 honapban injekcio hatására meglett az eredmény, de hiába. Nálam nem volt tüszöérés.
    Toxoplasmára fogékony voltam, de jo volt a vérvétel eredménye. A méhlepény keringésén meg lehet gyogyszerrel segiteni azt mondta az orvos. Csak még azt nem tudom, hogy most keressek-e egy másik orvost, vagy bizzak továbbra is meg a régiben, aki szerrint nem volt semmi problémám, holott Pécsett egyértelmüen megállapitották, hogy meg kell szülnöm, vagy el fog halni.

    Szerinted mennyit várjunk a probálkozással? Mert ha megint nem jön össze természetes uton, akkor el kell kezdenünk a gyogyszerezést, de az orvos biztosan nem fogja engedni ilyen hamar. 6 hét tellett el a szüléstöl.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_280486 (17)
     
  10. 2005. július 26. 09:5217.
    Szia Orocska

    a doki először csodálkozott, hogy miért nem csinálták meg. Utána annyit mondott, hogy akkor majd most. Elvileg azt mutatja ki, hogy volt-e van-e olyan jellegű fertőzésem, amely esetleg okozta a bajt. A kutya-macska dolgok okozzák a vetélések 90 %-át, és ha esetleg volt ilyen fertőzésem, még most is fennállhat, ami veszélyeztetheti a következő babát is. A kutya-macska hordoz olyan bacit, ami engem nem, de a babát bántja.
    Aztán elvileg jövő hét végén meglesz az eredmény, és a doki gondolom felhomályosit, mennyire mentem át a teszten.
    Jaj, annyira szeretnék babát! :(
    Egy kicsit össze vagyok zavarodva. De azt hiszem, most az a helyes, megvárom a vérvétel eredményét, majd akkor beszélek az orvossal, hogy kell-e hormonszintet vagy ilyesmit nézni. Másfél évet vártam az első babára, a másodikat azért szeretném, ha hamarabb összejönne.
    Köszi az ötletet, nekiállok utánanézni, hátha találok bővebb infot erről a vizsgálatról. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_455234 (15)
     
  11. Torolt_felhasznalo_455234
    Torolt_felhasznalo_455234
    2005. július 26. 09:3816.
    Probáld megnézni a Neten mit takar ez a vizsgálat, de ha nem találod, akkor válaszol rá a nögyogyász ha megkérdezed. Én is kérdeztem már többször is, 1-2 nap mulva ad rá választ.

    Nekem is el kell majd mennem teljes kivizsgálásra az uj babaproject elött.
    Maga az egész egyébknt tényleg ugy van ahogy mondod, lelkileg feldolgozhatatlan, és beszélni is nehéz rola.
    Én 3 napig voltam a szülöszobán Pécsett, pedig Zala megyei vagyok, szörnyü volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_280486 (14)
     
  12. Torolt_felhasznalo_455234
    Torolt_felhasznalo_455234
    2005. július 26. 09:0915.
    Szia Mariann!

    örülök, hogy irtál, nem voltam még ilyen vizsgálaton, de nem is hallottam rola. Ez miböl áll? Nekem teljes vizsgálatot javasoltak, szeptember elején el is megyek, de nem tudom az mit takar. Igazábol meg kellene várnunk a szövettani+boncolási eredményt, nem akarok felelötlen lenni, és egy következöt elvesziteni. Ezt lelkileg valoban nem lehet feldolgozni. Annyira rugdosott a hasamban, szörnyü volt megszülnöm Pécsett.
    Neked van már babád?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2005. július 26. 09:0114.
    Sziasztok
    nekem májusban volt egy vetélésem. Az 5-6. héten fejlődés mutatkozott, a 9-10. héten pedig üres petezsák volt csak.
    Az én dokim a műszeres befejezést követő 3. héten történő kontrollnál azt mondta, lehet próbálkozni. Megmagyarázta azzal, hogy a természet intézte így.
    Aki a szövettani eredményt kiadta, (ő nem vizsgált meg), 6 hónapot ajánlott.
    Elmentem egy másik orvoshoz, aki megvizsgált bő két hónappal a műtét után, ő javasolta, hogy még várjuk meg a köv. mensit, és utána hajrá.
    Közben TORCH vizsgálati eredményre várok, ugyanis elfelejtették kivizsgálni, mitől ment el az első baba. Jobb azért később, mint soha egy ilyen dolgot kivizsgálni. Főleg, hogy ma hallottam, elvileg kötelező lenne egy vetélés után elvégezni.
    Volt már ilyen vizsgálatotok?
    Testileg aránylag gyorsan helyre lehet jönni, de lelkileg szerintem csak igazán akkor, ha összejön a következő egészséges kis tücsök.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_455234
    Torolt_felhasznalo_455234
    2005. július 26. 08:1913.
    Sziasztok!

    Ne haragudjatok, hogy beleszolok, de szintén hasonlo cipöben járok. Junius közepén volt egy vetélésem, a 23. héten, sajnos rendesen meg kellett szülnöm a kislányomat. A pontos okát még nem tudjuk, csak a boncolás után, de ugy néz ki az orvos szerint a méhlepény keringése leállt. Elsö babánk lett volna, akire 2 évet vártunk ráadásul ugy fogant. Az orvosunk 6 honap türelmet javasolt, de mi nem tudunk addig várni, annyira szeretnénk babát. Valamelyikötök tudna nekem segiteni, hogy mi tévö legyek? Szerintetek 3-4 honap nem lenne elegendö? Esetleg volt már valaki hasonlo helyzetben? Várom segitségeteket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2005. július 22. 15:2712.
    SZIA Mame!

    Köszi a bíztatást remélem mihamarabb jó hírekkel szolgálsz.
    Mi kb. szeptember közepe vége tájékán fogunk újra élesben próbálkozni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2005. július 22. 15:1611.
    szia kedves , . . . . . . . . . . . igen a testi fájdalmon hamar tul van az ember . . . . . . . a lelki nehezebb de igy a normális hisz egy emberi lényt vesztettél el . . . . . . az utolsó terhesség egy éve volt ugyhogy most várunk . . . . . . . . ja meg kicsit fogynom is kell mert felszedtem egy csomó kilot . . . . közrejátszhat a rendszertelen mensi is . . . . mert lehet nem termelsz elég sárgatest hormont és ez szükséges az elején. . . . . . . . . nekem nézték és ki is derült hogy fele a normálisnak. . . . . . . . azt hiszem meg kellene nézetned . . . . . . nekem is van már két gyerekem de sajnos az egyik nem egészséges . . . . . nagyon nehéz ez. . . . . . ő szeretné ha lenne még egy kis tesó . . . . . . . . . persze mi is de nállam nagyon sok rizikó van . . . . . . . . magzatvizvizsgálat . . . . . . . . utánna idegeskedni nem e beteg az is ha igen megszakitani a terhességet amit elvböl ellenzek de megértem azt ha beteg elveszik nekem még nem volt abortuszom és ha rajtam mulna nem is lenne . . . . . . . ja az utolsó 15 hetes volt. . . . . . . . . . azt hiszem a veszteséget felfogod dolgozni . és kérlek arra gondolj lesz még egy gyönyörü egészséges babád ez adjon eröt . . . . . . . és ehez kivánok neked nagyon jó egészséget és azt bizz abban veled is megfog történni a csoda . . . . . . . . ja és én 36 éves vagyok és mégsem adom fel . . . . . sok puszi neked . . . . . . . .
    előzmény:
    marinae (7)
     
  17. Torolt_felhasznalo_101865
    Torolt_felhasznalo_101865
    2005. július 22. 08:3310.
    Szia Mariane! Én áprilisban veszettem el az első babámat. Mentem nagy boldogan a hetes uh-ra amikor közölték, hogy nem dobog a kis szíve. Hát az enyém majdnem megszakadt. Nagyon vártuk és nagyon örültünk neki. Most már túl vagyok három menzeszen és ez a második hónap, hogy próbálkozunk. Már nagyon várom én is a babát. . .
    Ne aggódj! Fogunk mi még szülni!!!!
    előzmény:
    marinae (8)
     
  18. 2005. július 21. 22:069.
    Szia !

    Itt Franciaorszagban azt mondja sok orvos, hogy egy menstruaciot varj ki, es johet az ujabb baba. Hormonszintet nem is mernek, es szerencsere nem ragaszkodnak a muszeres befejezeshez sem. Nekem ket vetelesem volt, az egyik nagyon koran (meg az elso honapban), a masodik kicsit kesobb, de meg az is korai vetelesnek szamit. Az elsonel nem is igazan foglalkoztak velem, azt mondta az orvos, hogy rendben ki fog minden urulni magatol. Utana persze volt kontroll. A masodiknal bent fogtak a korhazban, de elertem, hogy ne nyuljanak hozzam, hagytak, hogy minden termeszetesen menjen vegbe. Aztan persze ellenoriztek, hogy minden rendben van.
    Lelkileg az elso piszok nehez volt, mert elso baba lett volna. Raadasul nem tervezett volt, de annyira megorultunk neki. A masodik mar annyibol konnyebb volt, hogy a ketto kozott szuletett egy kisfiunk, tehat mar nem kellett attol felni, hogy esetleg nem lehet gyerekem, hogy nem tudok kihordani egy terhesseget, es hat ott volt a keteves kicsi is, akivel foglalkozni kellett, par napig ereztem a vilagvege hangulatot, aztan ment minden tovabb. Gyorsan teherbe estem ujra, igy csak par honappal tolodott el a kistestver szuletese.

    Kivanom, hogy hamar sikeruljon nektek is !!! Sokszor nincs igazan oka a vetelesnek. Sokan azt mondjak, hogy beteg lett volna a baba, stb, stb, hat ez nem mindig igaz. Nalam a masodiknal csinaltak mindenfele vizsgalatot, a "babanal" semmit nem talaltak, igy azt a kovetkeztetest vontak le, hogy valoszinuleg rossz helyen agyazodott be.
    előzmény:
    marinae (1)
     
  19. 2005. július 21. 21:108.
    7hetesen ez lemaradt
    előzmény:
    marinae (6)
     
  20. 2005. július 21. 21:097.
    Szia!

    Mikor volt az utolsó terhességed?Hány hetesen?
    Nem derül ki semmi a vizsgálatok során? Könnyen esel teherbe?
    El sem tudom gondolni mit érzel ennyi vetélés után! Nekem ez az egy(kettő- az iker miatt) is rengeteg fájdalmat okozott, főként lelkileg. Testileg nagyon gyorsan túljutottam rajta.
    előzmény:
    fauroz (3)
     
  21. 2005. július 21. 21:066.
    Sziasztok!
    Az az igazság , hogy nekünk már van egy 5 éves kislányunk és neki szerettünk volna egy kistesót.
    De az élet sajnos nem így rendelkezett.
    hetes terhesen derült ki hogy ikerterhesség . Az egyik petezsák bevérzett a másik pedig felszívódott. Másfél hétig véreztem kaptam Duphastont . És mégsem maradt meg. A kislányomnál- 8 hetes terhes voltam mikor kiderült- teljesen másképp alakult a terhesség már a kezdeteketől.
    Rendben zajlott. 39+3 naposanszültem hüvelyi úton, a nőgyógyászom azt mondta tankönyvbe illő szülés.
    Azt nehéz megemészteni hogy most pedig mi történt ?
    mi változott azóta? Elég rendszertelen a menstruációm és szerintem ez közrejátszott a baba elvesztésében.
    Köszönöm a válaszokat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2005. július 21. 15:395.
    Szia! Nekem a kisebbik lányom, aki most múlt 6 hónapos, egy abrázió után 10 nappal fogant. Amikor kiderült, hogy megint terhes vagyok, az orvosom azt mondta, ne éljem bele magam nagyon, mert nagy esély van rá, hogy a túl gyors teherbeesés miatt nem regenerálódott még a méhem és elveszíthetem, vagy ha megmarad, nagy eséllyel lesz koraszülött. Ehhez képest 3 nappal túlhordtam, 4. 440 grammal és 57 cm-el született. Azt mondta a doki, hogy ilyet nem hogy a praxisában, de még a szakirodalomban sem hallott. Szóval ne keseredj el, semmi nincs veszve, de a saját magad megnyugtatására nyugodtan menj el egy genetikus-nőgyógyászhoz, endokrinológushoz, hogy a következő babának ne történhessen baja. Egyébként egy fél évet mindenképpen ajánlatos várni, mert a minél gyorsabb teherbe esés növeli egy következő vetélés kockázatát. Ha gondolod, tudok ajánlani Neked genetikus-nőgyógyászt a SOTE-n.
    előzmény:
    marinae (1)
     
  23. Torolt_felhasznalo_666274
    Torolt_felhasznalo_666274
    2005. július 21. 15:314.
    Szia! Nekem is elment az elso babam, azaz az elso terhessegem. Nagyon orultunk a Ferjemmel, amikor terhes lettem es szomoruak, amikor elment a baba. 10 hetes terhes voltam. Megvisselt lelkileg, es en se tudtam masra gondolni, csak hogy gyereket szeretnek. Mi 1 evet vartunk, utana megint "osszehoztunk" egy lurkot, aki most 6 eves es egeszseges. Igaz kora szulott lett, 7 honapra szuletett, de nem volt semmi problema. Jo egeszseget es kitartast kivanok! Udv. Mamaszita
    előzmény:
    marinae (1)
     
  24. 2005. július 21. 15:273.
    szia nekem 4 vetélésem volt . . . . . nem irod hogy miért kellett megszakitani a terhességet?. . . . . . . én ugy tudom elsö vetélés után 3 hónapot kell várni . . . . . tudom mit érzel hisz én az utolsoba teljesen belebetegedtem. . . . de azt hiszem nem szabad feladni . . . . . . ez elsö terhességnél gyakran megesik . . . . . de nem szabad görcsösen akarni a babát. . . . . . . szeressétek egymást . . és ha nincs egészségügyi probléma az a baba ugy is jön. . . . . . . .
    előzmény:
    marinae (1)
     
  25. 2005. július 21. 15:122.
    Nézz be a Táborlakók kerestetnek topicra, ott tudnak mondani vmit.
    előzmény:
    marinae (1)
     

Címlap

top