Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mit fözzek holnap?

Torolt_felhasznalo_282287
Torolt_felhasznalo_282287
Létrehozva: 2002. október 5. 12:33
Biztos vagyok abban, hogy sok nőtarsam felteszi ezt a kerdest,szinte naponta magában,vagy a családnak:mi legyen a holnapi ebed,vagy vacsora?!
Segitsünk könnyű és gyorsan elkeszithető ötletekkel egymásnak!
  1. 2012. június 27. 19:38177551.

    Kedves Ancsa21!

     

    Értem, nyitott topikot szeretnétek.

    Akkor egy lehetőség marad, hogy szóltok ha valaki vét a szabályzat ellen, offol, személyeskedik, mi pedig jövünk, tiltjuk, korlátozzuk a hozzáférését, ahogy eddig is megtettük.

     

    A bárki által hozzáférhető, interneten szabadon elérhető topiknak ez a hátránya. Trollok mindenhol vannak az interneten, nem csak ezen a fórumon.

     

    Ha gondoljátok, tegyetek feljelentést, mindket felkeres a rendőrség és természetesen együtt fogunk működni velük. Aztán meglátjuk, ők mit tudnak tenni. Reméljük a legjobbakat.

     

    Jó topikolást, írjatok emailt ha szükség van ránk.

     

    Szép estét

     

     

    előzmény:
    ancsa21 (177518)
    2012-06-27  09:44
  2. 2012. június 27. 17:37177550.

    Sziasztok!

     

    Nálunk ma gyümölcsleves (eper, málna, meggy), sült csirkecomb és szárny és zsályás sült újkrumpli készült. Egy egyszerű csokis süteményt is sütöttem, holnap anyukámhoz kerül majd. Tegnap korai vacsorára gofrit sütöttem, ez egy kelt verzió, nálunk nagyon bevált. Hozzá málnaöntet volt. A kép még néhány hete készült de most is így nézett ki!

     

    Napra, jó ötlet ez az újszerű paradicsomleves! 

     

    Szemi, gyönyörű a pavlovád, még nem készítettem de ami késik nem múlik!:)

     

    A palacsintában nálunk anyósom süti a hagyományosat, én az amerikai fajtát és az élesztőset!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_732350 (177537)
    2012-06-27  11:13
  3. 2012. június 27. 17:26177549.
    Én kb. úgy csinálom, Lili, ahogy ez a videó mutatja és mondja (szöveg nélkül is érthető) -- de később elmondom Neked emilben, hogy ne offoljak itt, jó?
    előzmény:
    litita (177545)
    2012-06-27  16:17
  4. 2012. június 27. 17:12177548.

    Kedves vagy, Ancsa, de kicsit se kell "bátornak" lennem, mert olyan mélységesen hidegen hagy egy önmagát minősítő és kiközösítő sérült egyed kényszermegnyilvánulása, hogy lesajnálom. 

    Energiáinkat és időnket használjuk nemesebb célra, mint egy fantom üldözésére... 

    előzmény:
    ancsa21 (177543)
    2012-06-27  13:14
  5. 2012. június 27. 16:32177547.

    Lili, tudom én ,hogy nem feltétlenül olajos, ami vékony, de nálunk olyan volt.

    Férj kollégista volt, utána meg albérletben volt az egyetemen, szóval rá volt kényszerítve, hogy valami keveset főzzön/süssön és erre szokott rá. Én jobban szeretem az ő kicsit vastag palacsintáját, mert szeretem érezni a palacsintatészta ízét, ha palacsintát eszem, nem csak a töltelékét. 

    előzmény:
    litita (177546)
    2012-06-27  16:22
  6. 2012. június 27. 16:22177546.

    Panama, nemá! Nehogy elbúcsúzzál tőlünk! És mi lesz velünk? Én olyan, de olyan sok receptet kaptam tőled. És annyira jó volt mindig olvasni a lánykád dolgairól, a szerdai palacsintázásokról. Tudom, gyakrabban kellett volna reagálnom, én meg csak itt magamban mosolyogtam. Az okokat valahol megértem, de, nem vagy te olyan bátortalan, hogy elriasszon akárkinek az akármije.

    Nekem nagyon fogsz hiányozni.

     

    Csillag, annyira kérnék párat (vagy legalább egyet) abból a mini képviselő fánkból, de, gondolom, ebben a melegben nem tároljátok napokig. Sőt, az sem biztos, hogy a napokban sütötted.

    Az emeletes csoki torta is fantasztikus!

    A húsokból meg a csirkenyársakat kérem (elég egy nyárs, nem vagyok én telhetetlen).

    Jaj, és a hűs csokishake! Azt hogy csinálod? Holnaptól, állítólag, meleg lesz.

     

    Szemi, a te mézesed meg…!  Biztos nagyon örült az, akinek készült.

     

    Imádom a Pavlovát!

     

    Fokriszti, de jó, hogy ezt a meggylevest felraktad! Már tudom, mi lesz a hétvégi hőségben az első fogás.

     

    De jó neked, hogy férjed megsüti a palacsintákat. Valahogy azok nekem sem szoktak sikerülni úgy, ahogy én szeretem  (vagyis, ahogy a nővérem készíti, nagyon kevés helyen ettem olyan finomat), de a férjemnek még egyszer sem jutott eszébe kezébe venni a dolgot.

    Nem attól csöpög az olajtól mert vékony. A nővéremé is vékony (én szeretem a vékonyat), de nem is érzem, hogy olajban sül, alig van olaj a serpenyőben.

     

    Napra, köszi a receptet. Én, sajnos, sehogy sem szeretem a paradicsomlevest, de a többség imádja, biztos értékelik az új receptet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  7. 2012. június 27. 16:17177545.

    Sziasztok.

     

    Na, kezd feléledni a topik, ezt örömmel látom. Már nagyon hiányoztak a szép ételképek, beszámolók. Én is megpróbálok gyakrabban jönni. Remélem, sikerül is.

     

    Olyan sok finomságot főztettek-sütöttetek az utóbbi pár napban (is).

     

    Mpiggy, látom, vendégség volt nálatok, és sok hidegkonyhai cuccot gyártottál. Sajnálom nagyon, hogy nincs fénykép, de legalább elmondanád, miket készítettél? Én folyamatosan keresek valami új hideg kaját, hátha a felsorolásodból elkérem valamelyiknek a receptjét (nem megijedni, az összest nem fogom).

     

    Oliva, már mentettem is a csirkemelltekercsedet meg az édesköményes uborkasalátát. Mindkettő nekem való, vagyis a vendégeimnek majd egyszer.

     

    Liventa, én is a halászlét választottam volna ott, a balatoni dőzsnél.

     

    Az a leander hogy fogant meg nálad lisztes zsákban? Én szeretnék jövőre pár leandert (a férjem nem annyira, de ezen csak nem veszünk össze, ő nem szereti lecipelni a pincébe ősszel, majd megoldjuk), a szomszédban, az unokahúgomnál van néhány, mit szedjek le róla, hogy nekem is legyen? És mikor lesz ebből igazi növény virágokkal?

     

    Ancsa, mindig olyan szép képeket hozol, most is. pl. az a gaspacco leves milyen szép! De, a Délutáni fények feliratú képet nem bírom bezárni. Annyira szép, hogy szinte tökéletes (már amennyire én értek a fényképezéshez)! Ügyes vagy ezzel a fényképezéssel nagyon.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  8. 2012. június 27. 13:17177544.

    Te Szemiiii.... igy nem lehet elmenni, ha te is odaragasztod az embert a képernyőhöz :-)) Csodaszép a te remeked is. Viki csodáiról meg... Szóval szuperlativuszokban, (vagy mifenékben...) no meg irigy, irigy, irigy :-))

     

    És most, akkor is mentem, ha még szebb, és jobb ötleteket hoztok 

     

     

    előzmény:
    Szemi (177541)
    2012-06-27  13:05
  9. 2012. június 27. 13:14177543.

    Illetve még egy, mielőtt valóban eltűntetem magam. Külön is szeretném megköszönni Szakikánknak, meg Liventának, amit a közösségünk megtartása érdekében tettek.

     

    Szakika nem egy extravert teremtés, de a maga csendes módján nagyon is odafigyelt a háttérben, és ami tőle tellett mindent megtett a közösségünk érdekében. Kért, levelezett, próbálkozott elérni, hogy az Nlc biztositsa azt a védelmet a fórumozóknak, amit kérés nélkül is meg kellett volna teremteniük. Hogy mire jutott vele, azt ma már pontosan tudjuk.

     

    Liventának meg azt köszönöm meg,  hogy akkor is volt "mersze" irni, mikor tudta, hogy amiatt bele fognak rúgni.

     

    A magam részéről a témát ezennel lezártam. A labda ettől kezdve az Nlc szerkesztőinek, de még inkább, a vezetőinek asztalán pattog.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  10. 2012. június 27. 13:08177542.
    Gyönyörű és imádom!
    előzmény:
    Szemi (177541)
    2012-06-27  13:05
  11. 2012. június 27. 13:05177541.

    Sziasztok!

     

    Málnás pavlova tortát sutottem, életemben most eloszor, de az biztos ,hogy nem utoljára. Sokáig halogattam, mert egyrészt azt hittem,hogy nehéz megcsinálni...hát pofonegyszeru!

    Másrészt azt hittem,hogy úgyse ízlene, hisz nem szeretem a habcsókot sem.. de ez más, mert a belseje finom krémes marad , hozzá a tejszín és a málna, igazán finom!

     

    Ha valaki kéri a receptet, este beírom, most nincs idom, mosnom és takarítan kéne, meg pakolászni, mert holnap elutazunk. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  12. 2012. június 27. 13:04177540.

    Éééés akkor most... jön az, hogy én meg bejelentem azt..., hogy akkor én most eltűnök innét... :-DDD

     

    Vasárnap érkezik egy otthoni ismerősünk, majd 9-én elutazunk közel két hétre. Sokat nem fogok főzni, annál inkább megmutatni ismerősünknek az olvasztótégelyünk mindenféle ételét :-)) 

     

    ------------

     

    De addig is be tudok számolni arról, hogy tegnap katasztrófálisra sikerült a kókuszvaj készitése... Nem értem miértjét, de itt a pálmafák árnyékában még csak nem is  hallottak róla. Gondoltam kipróbálom csináld magad módjára. Nem jött össze.

     

    Közel 3 órás (no nem egyfolytában!!), meg kétféle géppel is végzett turmixolás után sem lett  belőle vaj. Viszont van egy doboz, valóban nagyon apróra vágott friss kókuszbelem. Gőzöm sincs, hogy mit csináljak belőle.

     

    Most viszont megyek, és préselek egyet. Meg mosogatok majd végnélkül... Jajj, jut eszembe!! Ma is elvitt a sorsom egy dietetikushoz. Ma hivatalból, mert új orvoshoz kerültem, aki hivatalból oda kellett küldjön. Lassan nincs dietetikus akivel ne hoztak volna össze. És mindegyik azt mondja, a mai is, hogy jól hozom össze a kajáimat, csak igy tovább :-)) 

     

    Bevallottam neki, hogy van ez a gépem, de mivel az agyamra megy, főleg a szűrő tisztitása, ezért előre kipréselek egy nagyobb adagot, és a fagyasztóban tárlom őket. Azt mondta, semmi baj, a dolog teljesen rendben van, nem ártok a zöldséglének, nyugodtan lehet fagyasztani. Akkor átadtam ezt a hirt is :-)) 

     

    Legyen nagyon szép a napotok 

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  13. 2012. június 27. 11:18177539.
    Nagyon jól hangzik!
    Mi is nagyon szeretjük a hagymányostól eltérő paradicsomleveseket. Például a zöldségeset.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_732350 (177537)
    2012-06-27  11:13
  14. 2012. június 27. 11:15177538.

    ildó, ha nagyon jól összeturmixolod és lehűtöd a málnát, akkor igen. A tejszín is legyen jó hideg, mielőtt felvered. Esetleg habfixálót rakj még bele, hogy biztosra menj. Azt olvastam valahol, hogy érdemes a tálat, amiben fel fogod verni, is beletenni a hűtőbe a kezdés előtt, mert minél hidegebb minden, annál keményebb lesz a hab.

    Egyébként gyerekkoromban nagymamám rendszeresen csinált nekünk eperfagyit, ami tojásfehérjéből, cukorból és eperből állt, amit utána lefagyasztottunk és ettünk és sosem volt semmi bajunk tőle. Ráadásul akkor még nem volt robotgépe, kézi habverővel verte keményre a tojáshabot és az epret pedig villával törte szét.

    előzmény:
    ildóbildó (177535)
    2012-06-27  11:06
  15. Torolt_felhasznalo_732350
    Torolt_felhasznalo_732350
    2012. június 27. 11:13177537.

    Sziasztok!

     

    Gondoltam megosztom a saját receptemet azokkal, akik kevésbé szeretik a hagyományosan elkészített, cukrozott paradicsomlevest, és szeretik a fűszeresebbet:

     

    - lilahagyma

    - fokhagyma

    - paprika

    - barna csiperke

    - paradicsom

     

    Ezek apró kockárkra vágva, olíva olajon megpirítani.

    Házi paradicsomlét hozzáönteni, majd annyi vizet, hogy híg leves legyen.

     

    Mehet bele:

     

    - só, bors (én a színeset használom, szerintem ízletesebb), friss bazsalikom levél

     

    Aztán egyet rottyan, majd kézi turmixszal leturmixolni. 

    Fotóm sajnos nincs róla, de imádjuk!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  16. 2012. június 27. 11:13177536.
    Mascarpone nincs otthon? Azzal is nagyon finom lenne.
    A tejszín-málna is jó párosítás, csak esetleg törd át előtte a málnát, és előbb verd fel félig a tejszínt, és amikor már van tartása, akkor add hozzá a málnát apráőnként. Akkor látod, hogy mennyit bír el a hab, hogy ne folyósodjon el.
    előzmény:
    ildóbildó (177535)
    2012-06-27  11:06
  17. 2012. június 27. 11:06177535.
    Hát az egy élmény volt. Nagyon résen kellett lenni, mert egy két és fél éves gyerek nem tudja megkülönböztetni a felvert tejszínt a felvert tojásfehérjétől, és állandóan meg akarta kóstolni a fehérjét. Ma málnahabot fogunk csinálni, majd izzítom a fotómasinát. Tényleg, jöhetnek ötletek, hogy hogy is kezdjek neki. Most a nyers tojás felejtős. Jó lesz az úgy, ha elkezdem felverni a tejszínt, és ahhoz adom a málnát? Hab állaga lesz így?
    előzmény:
    CsillagViki (177533)
    2012-06-27  11:01
  18. 2012. június 27. 11:04177534.
    Nálunk a családban is mindig véknyat sütöttek, az meg csöpögött az olajtól, meg tele volt töltelékkel, nem is szerettem a palacsintát addig, amíg férjjel ösze nem kerültünk és meg nem kóstoltam az ő vastag palacsintáját kevés töltelékkel, azóta favorit nálunk. Meg legalább ő is elmondhatja magáról, hogy néha ő is süt/főz a családnak. 
    előzmény:
    ildóbildó (177530)
    2012-06-27  10:58
  19. 2012. június 27. 11:01177533.
    Ildó, nem a palacsintát szerettem volna elsősorban látni, hanem titeket, csajokat, ahogy együtt palacsintáztok.
    előzmény:
    ildóbildó (177530)
    2012-06-27  10:58
  20. 2012. június 27. 11:00177532.
    De jól néznek ki!
    előzmény:
    kaleva (177531)
    2012-06-27  10:58
  21. 2012. június 27. 10:58177531.

    -Cukkinilepény

    -Ugyanaz az alap, csak formában sütve

    -Töltött cukkini

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  22. 2012. június 27. 10:58177530.

    A hagyományos palacsintát nálunk is Férj süti. Én nem tudok vékonyat sütni, és nem is szeretem a vékonyat.

     

    Viki, tudod, hogy nem vagyok egy fotóművész.

    előzmény:
    fokrisz (177528)
    2012-06-27  10:55
  23. 2012. június 27. 10:56177529.
     ksiebb=kisebb
    előzmény:
    fokrisz (177528)
    2012-06-27  10:55
  24. 2012. június 27. 10:55177528.

    Jó tudni, hogy fagyasztani is lehet, köszi az ötletet. 

     

    ildó, tényleg, de rég csináltam amerikai palacsintát. Nálunk a palacsinta férj feladata, én nem tudok normálisat sütni, de az amerikai palacsintában az a jó, hogy ksiebb, azt könnyebb belecsorgani a serpenyőbe, meg fordítgatni is. 

    előzmény:
    kaleva (177526)
    2012-06-27  10:45
  25. 2012. június 27. 10:46177527.
    Hú, de jó lett volna látni!
    előzmény:
    ildóbildó (177525)
    2012-06-27  10:43
  26. 2012. június 27. 10:45177526.

    Kriszti, én már többször csináltam ilyen cukkini lepényt, sosem méricskélek.

    Fokhagymaporom nekem sincs, rendes fokhagymát reszelek vagy nyomok bele. Nem szoktam 5 tojást, csak hármat - de volt, hogy csak kettőt.

    Ha van, akkor kockázott bacont kisütök, és azt teszek bele, a zsírja nélkül.  Ha nincs, akkor bármilyen sonkaféle, füstölt tarja, vagy vegyesen, jó bele. Ezt sem mérem. 

    A füstölt sajt nagyon jót tesz neki! A lisztet sem kell túlzásba vinni.

     

    Ha megsütötted, és marad belőle, a maradékot le is fagyaszthatod, szobahőmérsékleten kiengedve nagyon jó, mint a friss!

     

     

     

     

    előzmény:
    fokrisz (177515)
    2012-06-27  09:33
  27. 2012. június 27. 10:43177525.
    Viki, hétfőm megsütöttük a blogodról az amerikai palacsintát a kislányommal. Nagyon jó lett, és jó kis csajos program volt. Házi eperlekvárral ettük, és házi bodzaszörpöt ittunk hozzá.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  28. 2012. június 27. 10:10177524.
    A többféle sajt biztos nem árt neki. :)
    előzmény:
    fokrisz (177523)
    2012-06-27  10:08
  29. 2012. június 27. 10:08177523.

    Én is gondoltam erre, mert a sózás amúgyis kihozza majd belőle a levet és nem szeretném, ha nagyon vizes maradna. A tojás meg a cukkini miatt szerintem így is nagyon nedves lesz. Még gondoltam olyasmire is, hogy gonosz módon rakok bele egy kis medve sajtot és egy kis füstölt sajttal kiváltom a reszelt sajt egy részét is. Hogy még ellenállhatatlanabb legyen.

     

    ancsa, igyekszünk maradni. Remélem Flóra mellett fogom tudni tartani magam ehhez. Bár majd ősztől könnyebb lesz, hogy déluánig ovis lesz.

    Én megértem a modikat is, bár nem értek annyira az informatikához, de ha azt még nem találták ki, hogyan lehet változó IP címmel rendelkező egyéneknél blokkolni ezt az oldalt, arról ők nem tehetnek.

    BTK ügyileg nem vagyok otthon, de az biztos, hogy olyan mocskolódásokat, amit a patkány szokott véghezvinni, olyat még nem láttam itt az nlc-n máshol. Szerintem néha már durván becsületsértés, amit beír, bár nem tudom, feljelentéshez elég-e, ebben nem vagyok otthon.

    előzmény:
    CsillagViki (177522)
    2012-06-27  09:55
  30. 2012. június 27. 09:55177522.
    Szerintem liszt azért nem kell bele sok, mert ott van még a sok tojás is kötőanyagként.
    Viszont én a lereszelt cukkini levét kicsit (nem szárazra) kinyomkodnám, mielőtt összekeverném a többi hozzávalóval. Persze biztosan az sem baj, ha az ember nem nyomkodja ki.
    előzmény:
    fokrisz (177519)
    2012-06-27  09:48
  31. 2012. június 27. 09:54177521.
    Ha nagyon szeretitek, tehetsz bele még kicsit többet is. A cukkini is, a liszt is sokat fölvesz belőle.
    előzmény:
    fokrisz (177519)
    2012-06-27  09:48
  32. 2012. június 27. 09:52177520.

    Istenem, te is, meg Ildobildó is :-)) Mindjárt elbőgőm magam :-))

     

    Nagyon köszönöm!!! No,  NEM, nem a magam nevében, hanem mindazok nevében, akiket tönkretettek már, vagy éppen tönkretenni igyekeznek az olyan szóbeli inzultusokkal, amihez itt mindannyiunknak része volt. Meg van is. De remélhetőleg már  nem lesz.

     

    Higgyétek el, nekik, meg azoknak segitetek pontban azzal, amit most csináltok, akiknek nincs annyi erejük, hogy meg tudják védeni magukat  :-)). Én már tudom, EGYETLEN ember is tud nyarat inditani. De egy KÖZÖSSÉG, biztosan összehozza a nyarat!!

     

    Most elmegyek néhány percre, miközben majd úgy teszek, mint aki el sem érzékenyűlt.  

     

    ------------

     

    Figyelitek az érzelmecskék mennyiségét? Merthogy én nem szoktam használni őket :-DDD

     

     

     

     

    előzmény:
    fokrisz (177515)
    2012-06-27  09:33
  33. 2012. június 27. 09:48177519.

    Naaaagyon szeretjük a fokhagymát, főleg Flóra. Nem tudom annyira elfokhagymázni az ételt, hogy ne egye meg. 

    Na jó, kivéve a főzeléket, mert azt már lassan egy éve nem lehet vele még meg sem kóstoltani, akármennyire csábítóan fokhagymás illata is van. 

    Akkor a teáscsészém jó lesz, az pont másfél decis. 

    előzmény:
    CsillagViki (177517)
    2012-06-27  09:44
  34. 2012. június 27. 09:44177518.

    Azt is szörnyű  észlelnünk, hogy az Nlc csak épp a legfontosabbat, a lényeget nem érti. Vagy nem akarja érteni. 

     

    A demokráciát nem értitek, mint Nlc.

     

    Nem a politikai demokráciáról van szó, hanem a (magán)közösségek demokráciájáról. Amiben éppen az a legszebb, hogy nyitott. Mindenre, és mindenkire. Abban a pillanatban mikor a közösséget befalazzák, vagy befalaztattjátok, mert másképp nem birtok egy egyszerű problémával, éppen azt a nyitottságot veszitek el, ami mindennek az alapja.

     

    Hogy aztán be lehet látni egy nyitott ablakon keresztül, vagy sem,  az már csak részletkérdés. De addigra már a közösség legfontosabb alapja, a szabad választás, már oda.

     

    Éppen ezért, én arra adom a szavazatom, hogy NE falazzuk be ezt a topikot. Se ablakosra, se ablaktalanra. Az nlc meg tegye a dolgát. Ha másképp nem tudja már megoldani a kialakult helyzetet, akkor forduljon a rendőrséghez, és kérjen segitséget. 

     

    --------------

     

     

    Ha meg nem, akkor a maradék is fogja magát és hagyja itt a fenébe az egészet. Oszt akkor? Kinek pöttyözitek tele a szemevilágát? Meg az itt hirdetők kinek fogják eladni azt a sokmindent, amit amúgy is egyre erőszakosabban próbáltok lenyomni a nagyérdeműtök torkán.

     

    Ha mi megyünk, a hirdetők is mennek. Az nlc meg szépen éhen deglik. 

     

     

     

    előzmény:
    moderator_BB (177485)
    2012-06-26  17:56
  35. 2012. június 27. 09:44177517.

    Kriszti, a csészére általában 1,5 dl-t csoktak számolni, de ha kicsit kevesebbet vagy többet teszel bele, szerintem az sem rontja el.

     

    A cukkininek nagyon jó "barátja" a fokhagyma. Én biztos beletennék legalább 3 jó nagy gerezdet összezúzva vagy reszelve. Persze attól függ, ti mennyire szeretitek a fokhagymás ételeket.

    előzmény:
    fokrisz (177515)
    2012-06-27  09:33
  36. 2012. június 27. 09:36177516.

    Sziasztok!

    Kriszti, csinálj cukkínifőzeléket. Én ma azt hoztam ebédre, alig várom az ebédidőt. :)

    előzmény:
    fokrisz (177510)
    2012-06-27  08:45
  37. 2012. június 27. 09:33177515.

    Na, megtaláltam a receptet a gépen, be is másolom, mert lenne pár kérdésem, aki már csinálta esetleg segíthetne:

    CUKKINILEPÉNY / Latsia /ReaMami:

    50 dkg reszelt cukkini
    1 aprított hagyma
    15 dkg sonka
    15 dkg bacon aprítva
    15 dkg reszelt sajt
    1 csésze liszt
    2 tk sütőpor
    1/2 csésze olaj
    5 felvert tojás
    só, bors, fokhagymapor

    A hozzávalókat összedolgozzuk, és kikent tepsiben 30 perc alatt 180 fokon megsütjük.

     

    Kérdések:

    1. 1 csésze liszt kb. hány gramm? (nem tudom ,hogy ami nekem van, nem-e túl kicsi hozzá)

    2. A fokhagymaporból kb. mennyi kell bele? Nem emlékszem már, mennyire volt fokhagymás. Illetveh a szeretném, helyettesíthetem-e fokhagymakrémmel vagy sima fokhagymával (ezekből kb. mennyit tegyek bele), ugyanis ez van most csak itthon.

     

    Még sosem készítettem ilyet.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  38. 2012. június 27. 09:24177514.

    Kedves BB!

     

    A lehetőségeket most már valóban korlátozottak. De csak azért, mert jó alaposan el...tátok. Mármint ti, az Nlc.

     

    Nem technikával kell, megvédeni a  fórumozókat, most, hanem már nagyon régen szisztemetikus és elfogultságmentes moderációval IS kellett volna gátat vetni mindannak, amit, ki tudja miért, de sorozatban engedtetek megtörténni.

     

    Amikor a verbális inzultusok már olyan szintet érnek, mint amivel ennek a topiknak van szerencséje találkozni menetrendszerűen, ott már nem arról szól a mese, hogy nem lehet az illető(k) IP cimét bevadászni, hanem már régen feljelentést kellett volna tenni. Nektek,  hivatalból!

     

    Azt ugyanis ami itt (s lehet, hogy máshol is) történik, nem lehet trollkodásnak nevezni. A (kis)manók pimaszkodása, manó-piszkálódása ugyanis egészen más, mint mikor már olyan -szerintem bőven a büntetőjog alá tartozó- dolgok történnek meg, mint gyermekes anyák kisebb-, nagyobb gyerekeinek vegzálása, mások magánéletébe való fizikai belépés, nem önszántából gyermektelen anyába való rugdalás, hogy neki anyáknapján szava nem lehet, és igy tovább. És mindez megtörtént, itt ezen a topikon. És még nagyon sok minden más is.

     

    Hogy valakibe fizikailag rúgnak bele, vagy a lelkébe, abban semmi eltérés nincs. Mindkettő pontban ugyanazt jelenti. Fájdalmat. Nem is akármilyet, néhányunknak. Van aki jobban birja azokat az aljas és érthetetlen minőségű támatásokat amiket itt kap, és van aki jóval kevésbé. És van akinek az élete is megreng, mert már a saját magánéletében, a saját házánál is inzultálják! Ez trollkodás, vagyis kis gonosz manócskai bosszantás lenne? Ugyanmár. Az ilyen gyalázkodás -szerintem- már bőven ki kell meritse a Btk valamelyik paragrafusát, és nektek kellett volna elsőre eljárni az ilyen dolgok megtörténte ellen. Hivatalból, és azonnal, hogy a továbbiakban ne több példája legyen a megzakkant idegűeknek, hanem semmi.

     

    És ti, mint Nlc, mit léptetek? Semmit. Azonkivül, hogy törlitek a beirásokat. Már amikor "munkaidőben" vagytok. Mert annyi fifikája azért a legelborultabb elmének is van, hogy tudja, munkaidő után, meg hétvégén azt ir amit akar, mert szabadnaposak vagytok, illetve lejárt a munkaidő.

     

    Ez a topik azért fog behalni, mert azok a nőknek, akiknek baromian elegük lett abból a szóbeli rágalmazásból és vegzálásból ami itt ment, teljesen joggal fogták magukat, és vagy bevonultak a zárt topikba, vagy búcsút intettek nem csak az nlc-nek, hanem nekünk, jó ismerőseiknek is! 

     

    Azt mondjátok magatokról, hogy az nlc támogatja a közösségek kialakulását, meg teret ad azoknak megszerveződni. Nos, ez egyszerűen nem igaz. Az nlc éppenséggel a közösséget tette tönkre. A reklámokkal ellentétben, róluk megfeledkezett.

     

    Ez az én véleményem.

     

     

     

     

    előzmény:
    moderator_BB (177485)
    2012-06-26  17:56
  39. 2012. június 27. 08:54177513.

    Jó, hogy mondod, talán cukkini lesz nálunk is ebédre!

    Mindenféle cukkinifasírtok. Mi nagyon szeretjük őket.   ---------------->

     

    előzmény:
    fokrisz (177510)
    2012-06-27  08:45
  40. 2012. június 27. 08:54177512.

    Nahát lányok, ez valóban nagyon szép volt!! Ezért IS jó ez a csapat :-))  

     

    Még akkor is ez a véleményem, ha erősen lehet sejditeni a kimenetel végét.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  41. 2012. június 27. 08:49177511.
    Reggelire egy kis rántotta és egy friss, hűs csokishake.  ------------------>
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  42. 2012. június 27. 08:45177510.

    Sziasztok!

     

    Láttam ,hogy fellendült itt az élet megint, gondoltam, csatlakozom én is. 

    Én tegnap nem csapam nagy főzést, meggyből készítettem finom gyümölcslevest, illetve bolognai spagetti volt. Sütöttem egy tepsi almás pitét is. Este pedig megfőztem mára magamnak ebédre egy kis lecsót. Kicsit több paradicsomot tettem bele, mert én jobban szeretem paradicsomosan. 

    Tündérek, kellene egy kis segítség. A hétvégén három kisebb-nagyobb cukkinit szedtem le a kertből, ezeket szeretném valahogy elkészíteni. Én általában kirántom vagy töltöm vagy tócsnit csinálok belőle, de most szeretnék valami mást. Tudtok valami finom receptet ajánlani?

    Úgy emlékszem, még az első topiktalálkozón volt valami cukkinis pite szerűség, annak be tudná esetleg valaki írni a receptjét? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  43. 2012. június 27. 08:45177509.
    Ha olyan krémet terszek bele, ami nem túl folyékony, akkor nekem nem szokott szétcsúszni, és nem kenem nagyon vsatagon a krémet.
    előzmény:
    gezemici (177506)
    2012-06-26  23:42
  44. 2012. június 27. 07:51177508.

    "... macerás lenne neki..." -- megoldaná! Az ilyennek ideje, fifikája, aljassága mint a tenger.

    Viszont főzés helyett esetleg apró villongások keletkezhetnének, hogy ki kit miért enged v. nem enged be ------ 

    előzmény:
    moderator_BB (177503)
    2012-06-26  20:10
  45. 2012. június 26. 23:55177507.

    Kedves BB-moderátor!

     

    Meglátjuk, hogy dontenek a tobbiek, talán ez lesz a járható út...

     

    Viszont nekem lenne egy kérdésem, ami bár nem konkrétan ehhez a kérdéshez kapcsolódik, de érdekelne. Ill. egy kicsit mégis kapcsolódik. És hátha mást is érdekel a dolog...ezért írom itt és nem priviben.

     

    Miért van az, hogy mindenki csak egy zárt topikot nyithat? Ami még ettol is rosszabb, ha valakinek van valahol már admin joga, akkor az sem lehet máshol admin, és nem nyithat zárt topikot.

    Szerintem ez nem épp jó szabályozás... Adminok mindnehová kellenek a topikgazda mellé, és ezzel elveszitek a jogot, hogy o nyithasson egy új zártat, esetleg teljesen más témában, más emberekkel.

     

    Ennek mi értelme van? Miért nem lehet kicsit feljebb vinni ezt  számot? Mondjuk háromra? Tudom,hogy valahol meg kell húzni a határt, de az egy nagyon kevés...

    Úgyis egyre kevesebb itt a fórumozó, biztos, hogy az ilyen értelmetlen szabályok jót tesznek a létszámnak? 

     

    Persze lehet regisztrálni új név alatt, de az kulon macera akkor, azzal kulon belépni (tudom ,hogy nem mindenkinek, van, aki naponta gond nélkul is jon 5 kulonbozo nickkel, de én most a normális fórumozókra gondolok... 

     

    Várom a választ!  

    előzmény:
    moderator_BB (177503)
    2012-06-26  20:10
  46. 2012. június 26. 23:42177506.

    Szia!

     

    Megkérdezhetem, hogy a palacsintatortát, hogy csinálod, hogy nem csúszik szét, egyenletes tortaformájú lesz?

     

    Csináltam mascarpone-nutellakrémes verzióban. Mennyei lett, csak csúszott mászott szét, pedig hidegen kentem meg vele és jó sűrű volt a krém is. 

     

    Köszönöm a válaszod előre is. 

    előzmény:
    CsillagViki (177495)
    2012-06-26  18:48
  47. 2012. június 26. 23:27177505.
    Ja, és tagkönyv is lesz! 
    előzmény:
    lila.tulipán (177504)
    2012-06-26  20:20
  48. 2012. június 26. 20:20177504.
    Ha a pár tag helyett párttagot olvasok, az rossz jel, ugye? :)
    előzmény:
    moderator_BB (177503)
    2012-06-26  20:10
  49. 2012. június 26. 20:10177503.

    A félig zártat is mindenki láthatja. Jelentkezése után egy gombnyomással be lehet engedni bárkit (akit Ti magatok engedtek be, előzetes ellenőrzés után) és akkor számára is ugyanolyan korlátlan a hozzáférés, mintha nyílt lenne. Persze csak addig, amíg ki nem zárjátok.

     

    Annyival szerintem mindenképpen jobb lenne ott a helyzet (a jelenleginél) hogy a topik nyitója adhatna társtulajdonosi jogot pár tagnak és akkor a topik tulajdonosa és a társtulajdonosok is tudnánk moderálni, vagyis szinte azonnal tiltani, törölni és kizárni a trollokat. Azért oda macerás lenne neki mindig bekéreckedni.

     

     

    előzmény:
    Szemi (177493)
    2012-06-26  18:25
  50. 2012. június 26. 19:52177502.
    Akkor hozok neked most is inkább egy kis húst. :D  ------------------>
    előzmény:
    kaleva (177498)
    2012-06-26  19:39

Címlap

top