Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mit fözzek holnap?

Torolt_felhasznalo_282287
Torolt_felhasznalo_282287
Létrehozva: 2002. október 5. 12:33
Biztos vagyok abban, hogy sok nőtarsam felteszi ezt a kerdest,szinte naponta magában,vagy a családnak:mi legyen a holnapi ebed,vagy vacsora?!
Segitsünk könnyű és gyorsan elkeszithető ötletekkel egymásnak!
  1. 2014. január 30. 09:03179901.

    Ötletek a mit igyunkra:

     

    No meg arra, hogy hogyan szerettessük meg a gyerekekkel a spenótot? Tetejébe a nyers spenótot???? Irtó egyszerú! Turmixoljunk össze banánnal és kesuval :-))

     

    Igazi Popeye turmix, felnőtteknek is :-))

    Forrás: Saját kútfő 

     

    2 bő marék friss spenót

    1 fél marék, legalább 3, maximum 6 órára beáztatott kesudió (dió, vagy mandula is jó helyette. A beáztatott kesu azért jó, mert teljesen morzsamentesre turmixolható.) 

    1 db nagyobb, alaposan megérett, de lefagyasztott banán 

    5 dl folyadék (bármi lehet: víz, növényi, vagy állati tej) 

    1 kávéskanál méz

     

    Néhány zizzel letudva, és máris iható.

     

    Szép a színe, jó az íze, a fagyasztott banán miatt még az enzimek sem döglenek ki belőle, van benne gyümölcs, zöldség, és fehérje is. Hát mi kell még egy jó reggelihez? :-))

     

    Én csak vízzel készitettem, de még úgy is nagyon finom lett. 

     

    --------------

     

    A kesu sem olcsó dolog. De megint az van, hogy megéri az árát, mert nem kell sok belőle. Ezzel a fenti, félmaroknyi (kb 4 dkg, de lehet, hogy kevesebb) kesuval legalább három gyereket, vagy felnőttet lehet egészségesebbé tenni. Tetejébe senki  nem tud nyafogni, hogy morzsááás, mert tej finomságúra lehet turmixolni.

     

     

     

  2. 2014. január 30. 08:55179900.

    Vajon miért linkesedtek el a hozzávalóim...?!

     

    Gyönyörű hamikat hozol szokás szerint, mi is megszerettük egymást a quinoával, bébiunoka is kapja.

    A napokban quinoa-hajdina-lenmagkása volt a vacsim fokhagymás repceolajjal és valami kemény sajttal -- cuki, hogy a quinoáról ilyen kis "kukackák" válnak le a párolás során, gondolom a csirái. Egyébként volt egy kis perisztaltika-gyorsító hatása...

    előzmény:
    liventa (179898)
    2014-01-30  08:43
  3. 2014. január 30. 08:45179899.

    Ötletek a mit főzzünkre:

     

    Falafel, laposan – ancsa21

    A falafel eredetileg gombóc lenne. De úgy nem lehet szendvicsbe tenni, nekem meg az volt a célom a férjem másnapi egyetemi ebédjére. De hogy ne csak lapos –szendvicsbe tehető- legyen, hanem egyforma is, ezért egy tálcán elterítettem a nyers falafelt, majd pogácsaszaggatóval szaggattam ki. Már csak azt kell jobban belőni, hogy fele fele arányban süssem őket :-))

     

    A másik előnye a lapos falafelnek, hogy nem kell sok olajban sütni. Ehelyett kevés olajat tettem a koreai sütőedényembe, majd lecsuktam. A saját gőzében előbb megfőtte magát, majd mikor már nem volt gőze, a kevés olajon meg is sült. Állítólag egészségi háváj :-))

     

    Mi quionával, meg paradicsom szeletekkel ettük. Igy vegánokna is jó, de akár vércse paleólknak is jó, ha már elegük van a húsból.

     

    Mivel se joghurtot, se tejfölt nem fogad be a szervezetem, ezért kesudiós öntetett csináltam. A kesudiót beáztattam egész délelőttre, majd kevés citromlével, 1 gerezd fokhagymával, ízlés szerinti sóval leturmixoltam. Nem csak látványra lett jó, de ízre is :-)) Még mindig van belőle a hűtőben. Most azon töröm a fejem, hogy mit csináljak a gombhoz. Vagyis az öntethez :-))

     

    ---------------------

     

    Hogy férjnek ne áztassa el az öntet a zsemléjét, se a falafeljét, ezért az öntetet, meg a paradicsom szeleteket külön csomagoltam, majd ebédkor összerakta magának az egészet. 

     

     

  4. 2014. január 30. 08:43179898.

    Ancsúr, örülök, hogy újra itt vagy!Iderakok egy egyszerű kov.káp. receptet, én sacc/kb. így készítem --- egész leveleket eddig nem taktam bele, de legközelebb fogok, hogy tölthessek is:

    serpenyő.hu (darazsilona)

    2 fej káposzta 

    1 csokor kapor

    4-5 gerezd fokhagyma 

    2-3 db babérlevél 

    1 kk. egész fekete bors 

    1 db csöves paprika 

    3 ek.  

    1 db zsemle vagy 

    1 szelet pirított kenyér 

     

    Nagyobb leveleiket leszedtem, a többit legyalultam.. Egy ötliteres üveg aljába tettem egy csomó kaprot, arra szorosan rányomkodtam a legyalult káposztát, új fokhagymát tettem közé. Mehet bele babérlevél, szemes bors, csöves paprika is. 3 liter vizet felforraltam, tettem bele 3 ek. sót, majd az egészben hagyott leveleket egy pillanatra belemártottam.. Így már össze lehet őket hajtani, anélkül, hogy eltörnének. Ezek kerültek felülre. Felöntöttem a sós forró vízzel, majd egy zsemlét is a tetejére tettem (gézbe csomagolva). Természetesen lehet kenyérrel is, azt megszoktam kicsit pirítani. Tetejére egy kis tálat borítottam, érdemes alá is tenni valamit, mert könnyen kiforrhat a leve. Most az ablakban napozik, 3-4 nap múlva kész a friss, nyári kovászos káposzta, amiből a hétvégén reményeim szerint töltött káposzta lesz. 

     

    Mailben küldök egy nagyobb adagot, hogy kialakíthasd a magad változatát. 

    előzmény:
    ancsa21 (179894)
    2014-01-30  06:39
  5. 2014. január 30. 08:29179897.

    További ötletek a mit főzzünkre:

     

    1) Kókusztejes gombamártás

    Az előbbi mustáros (konyakos) szószon úgy fellelkesültem, hogy másnap, mikor a kókusztejes gombát csináltam, rögvest ment bele 2 kanál dijoni mustár is. Hogy az milyen finom lett :-))

     

    2) Bazsalikomos spenót pesztó

    Több nap, mint bazsalikom jeligével, két összetett marok spenótot is leturmixoltam a bazsalikommal. De tettem még mellé mandulát is, meg egy darab chilit is (maradék). Az egészet ízesítettem sóval, borssal, kevés parmezán sajttal, egy fél citrom levével, meg reszelt héjával is. Kevés olajjal, meg a tészta főzőlevéből elcsent néhány evőkanál lével felöntöttem, és úgy turmixoltam véglegesre. Még az elkényeztetett férj is nagyon dicsérte :-))

     

    3) Bab, répa, poréhagyma saláta

    Itt is az öntet volt a fontos, amit szintén a Modern Szószok könyvből vettem. Csak épp nem lelem, honnét... Amint megtalálom felteszem, mert ez is valami ritka különlegesség volt :-))

    Egy biztos, a salátában volt  rendes hagyma is. Hogy az ne bántsa a gyomrom (vagy mások epéjét) elkészítés előtt almaecetes vízbe áztattam. Kb. 1/2 órát volt benne. A hagyma íze megmaradt, viszont azt a nem tudom milyen kémiai izéit.., amitől bajunk lesz, azt teljesen elveszítette.

     

    4) Zabkása chia maggal és naranccsal és gránátalma magvakkal

    Hogy reggelente fehérjét biztosan egyek, ezért ha zabkását csinálok, abba szoktam 1 evőkanál chia magot szórni. A chia drága buli errefelé, de pl. egy evőkanálnyi mennyiségével két adagos zabkását lehet összehozni. Állítólag ez teljes értékű fehérje, és könnyen felszívódik.  Az már ráadás, hogy szépen megpöttyözi a kását :-)) Aztán teszek rá olyan gyümölcsöt, amit éppen tudok enni, de főleg van idehaza. Még a jó múltkor vettem gránát almát, amit kimagoztam, majd kisebb adagokban lefagyasztottam. Úgy bírja a fagyasztást, hogy se izén, se látványán nem érezni, látni, hogy a fagyóban ücsörgött. Hogy ezt kitapasztaltam, ha legközelebb olcsóbb lesz az ára, már nem félek többet is bevásárolni belőle.

     

     

  6. 2014. január 30. 08:07179896.

    Internet hiányos napokban rácuppantam az elektromos szakácskönyvekre. Mikor elolvastam a receptet, mentem is a konyhába. Csak zengedezni tudok róla, eszméletlen finom:

     

     

    Dijoni mustáros és konyakos krémes szósz – ancsa21

    Forrás: Modern sauces – Martha Holmerg

    Fenomenális!! :-)) Kb. 3/4  csészényi lesz  belőle (180 ml)

     

    2 teáskanál vaj

    1 evőkanál finomra aprított shalott hagyma

    1/3 csészényi konyak, vagy  brandy (N: 1 löttyintésnyi whiskey és 2 evőkanál portói)

    3/4 csészényi hús-, vagy zöldségleves

    3/4 csészényi tejszín (N: kókusztej)

    3 friss zsályalevél (N: szárított)

    1 ágacska friss kakukkfű (N: szárított)

    2 evőkanál egész magvas dijoni mustár

    1/2 teáskanál citromlé (N: ment hozzá reszelt citromhéj is)

    Só, bors

     

    Közepes hőmérsékleten dinszteld meg a hagymát a vajban.

     

    Add hozzá a konyakot, és emeld meg a hőmérsékletet, majd gyöngyözve addig forrald, amíg lecsökkented kb. 1 evőkanálnyi mennyiségre.

     

    Add hozzá a hús, vagy zöldséglevet, és szintén óvatosan forralva csökkentsd a mennyiségét kb. 1/4 csészényi mennyiségre. (Én nem tököltem ezekkel a lecsökkentésekkel, mert a végén besűrítettem.)

     

    Ekkor add hozzá tejszint, a zöldfűszereket, s kb. 11 percen keresztül gyöngyözve forrald, s csökkentsd a mennyiségét.

     

    Mikor kész, szűrd át a szószt, és szedd ki belőle a friss fűszereket. (Eszem ágában sem volt leszűrni, helyette 1/2 teáskanál útifű maghéjjal sűrítettem, majd összeturmixoltam :-))

     

    Ízesítsd utána sóval, borssal. Rögvest tálald.

    Hűtőben 4 napig eltartható. (Kizárt dolog, hogy maradna addig :-))

     

     

    Ancsa megjegyzései:

    - Ahogy mondtam az elején, ez egyszerűen fenomenális. Valami eszméletlen jó íze lesz :DD

    - A redukciós lépéseket (mennyiség csökkentés) ugyan kihagytam, de én is kb 12-13 percig főztem, redukáltam, hogy az ízek egybeérjenek. Biztos úgy jobb ahogy az eredeti recept szól, ezért aki olyat akar, kövesse pontosan az eredeti leírást.

    - Mivel nekem sikerült túl sűrítenem, ezért nem öntöttem a szószt, hanem a zöldségek, illetve a hús alá tettem, és velük mártogattam fel a szószt. De másnap, kevés kókusztejjel felhígítva, került belőle kifőtt rizstésztára is. Amire ha még néhány ropogósra sült sonkapörcöt is szórtok… hát aznap a ház népe mennybe megy :-DDD

     

    Esküszöm, hogy az, aki rá sem tud nézni a párolt brokkolira, még az is két orcával fogja benyomni, ha ezzel a szósszal öntitek, vagy tálaljátok :-DD

     

     

     

     

  7. 2014. január 30. 07:57179895.

    Na, jól megjárattam a lábaimat. Ki a konyhába, megmelegíteni a pásztor pitét,  megenni, majd újból ki, mosogatni. Majd ide vissza.  Hogy én mennyit összevissza járkáltam :-DDD Viszont lefordítottam közben, és rögvest be is másolom a receptet.

     

     

    Vegán, lencsés pásztorpite – ancsa21

    Forrás: Appetite for Reduction – Isa Chandra Moskowitz

     

    2 evőkanál olíva olaj

    1 hagyma, finomra vágva

    Kb. 1 1/2 csésze gomba, felszelve

    1 cukkini, apróra kockázva (N: kimaradt)

    3 fokhagymagerezd, reszelve

    1/2 teáskanál szárított tárkony (nagyon jó ízt ad, ne hagyd ki!)

    2 teáskanál kakukkfű

    1/2 teáskanál só + ízlés szerint bors

    1 csésze répa, felszelve (N: 2 nagyobb répa)

    1/2 csésze lencse (N: 1 csésze)

    3-4 csésze zöldségleves (házi zöldség ízesítővel)

    1 evőkanál Worcestershire szósz (N: kihagytam)

    1/2 csésze fagyott zöldborsó (N: kifelejtettem)

    +

    1 teáskanál őrölt  útifű maghéj (Psyllium husk)

     

    Igény szerinti mennyiségben krufiol (krumpli és karfiol keveréke - pürésítve)

     

    A szokásos módon dinszteld a hagymákat a fűszerekkel, majd sózzad (borsozzad), aztán add hozzá az összes hozzávalót, s ízesítsd még amihez kedved van. A legjobb íze akkor lesz, ha lassan főzöd össze, egészen sűrű ragúra.

    Én a legvégén kevertem hozzá 1 teáskanál útifű maghéjat is (remélem ez a neve!), hogy besűrítsem.

    A lencsés ragút elterítettem egy jénai aljában, majd rákentem a krufiol réteget és egybesütöttem.

     

    Krufiol püré készítése:

    Azonos mennyiségű krumpli és karfiol kell hozzá.

    A krumplit főzzed, a karfiolt csak rövid ideig pároljad, mert különben ez utóbbi teljesen elvizesíti a pürédet! A végén pürésíted ízlésed szerint. Én mindössze kókusztejet öntöttem hozzá, sóval utóízesítettem, majd jól elkevertem. Még két nap múlva is olyan volt, mintha frissiben készült volna.

     

    Ancsa megjegyzései:

    A krufiol fantázianevet a krumpli és karfiol szavak összekeveréséből izzadtam ki :-)) Aki tud jobbat, kérem, cserélje le ;-)) Bárhogy  hívjátok, ez bizony nagyon finom, és mellé még, jóval könnyebb étket kapsz, semmint, ha csak krumplit használnál.

     

    Ha ti is sűríteni akarjátok a ragút (főleg a könnyebb szeletelés és tálalás miatt), arra több lehetőség is van. Pl. étkezési  keményítő, de akár a útifű maghéj őrölt keverékének használata is. Ez utóbbi azért jó, mert keményítőre érzékenyek, allergiások is élhetnek vele. De bármilyen sűrítőt használtok is, akkor utána kell ízesíteni az ételt, mert ezek gyengítik a fűszerek ízeit!

     

    Nem csak magunkon, hanem egy vegán barátunkon is teszteltem, aki nagyon dicsérte. Nekünk is nagyon bejött, tudom tovább ajánlani :-))

     

    Jól bírja a hűtőt.  Harmadik napja, hogy csináltam, s melegítés után olyan, mintha frissen készült volna.

      

     

     

  8. 2014. január 30. 06:39179894.

    Drága Liza, meg Évi, ti csak eszitek itt az ember lelkét a savanyú káposztával, meg elkészítési módjaival… A német üzletben sincs, nekem meg állandóan bedöglik ahelyett, hogy erjedne… Habár, tegnap még a frissiben vett kimchi adagomat is éppen hogy csak a felrobbanás előtti állapotban sikerült elkapnom. Kieresztettem a gőzt belőle, majd betettem a hűtőbe. Most azon gondolkodom, hogy mivel lehet a kimchi bűzt kiszedni a hűtőből úgy, hogy ne kelljen leengedni…

    Hehe,  hogy mennyire igaz, ez a kaják lelkes védői és ellenőzi dolog :-DD

     

    Istenem, Égedelem, mi is volt ennek a marhahúsos paprikás krumplinak a neve a menzán? Te tudod? Valami tálas hús, vagy tálas serpenyő, vagy ilyesmi… Mindenesetre jól meglepődtünk, mikor kiderült, hogy tuképpen paprikás krumplival van dolgunk ;-))

    A rakott karfiol receptjét kérem!! Én majd hús helyett gombával fogom csinálni, csak az ötlet hiányzik hozzá.

     

    Paradicsomos káposzta ügyben, csatlakozom hozzád Kilátó :-)) De még a rántott szelethez is! Hát még a céklás almaitalodhoz! Igyad is minden nap. Én csak mostanában kezdem felfedezni a cékla jó tulajdonságait. Nem is tudtam, hogy pl. az egyik legjobb májtisztító ital. Gondolom azóta leesett már nálatok is a hó. Itt is majdnem… Egész tegnapig, heteken keresztül tartó „hideg idő” volt. Volt mikor lement +22 fokra is ;-)) És hihetetlen, de még én is fáztam. Főleg a hűs nedvességtől. Neked is jó főzöcskézést :-)

    Most találtam csak rá a napos órádra –visszafele olvasok :-)) Hogy ez milyen nagyszerű ötlet!! A múltkori szolgáltató vizitnél nem is láttam… Nagy kár lett volna kihagyni. Lőttem az ötletet! Jelentem, a többit is :-))

     

    Hát bizony, ez a szardellakrém nagyon jól hangzik Énénén. Csak még ki kell találnom, hogy miből csináljak mascarponét. A legkevésbé tejből… Na, beugrott, ki fogom próbálni tófuból!

     

    Bmari, de jó látni téged is :-DDD Hát még a készítményeidet!!

     

    Liventa lelkem, 2 szolgáltató van ebben a cseppnyi, szó szerint Debrecen mennyiségű országban. Az egyik a huzalos, a másik a vezeték nélküli. Úgy néz ki, hogy ez a két giga egymást öldökli,  hogy kié legyen a piac. Már eldőlni látszik a meccs, mert a huzalós csinálhatja a fiber optic kihúzását mindenfelé. Kivéve itt, mert a főutcát szélesíteni akarják. Ami nagyon jó lenne, mert a reggeli csúcsforgalom azt széteszi az ember idegeit… Mi el is slisszanunk róla, és inkább millió fekvő rendőrön hajtok keresztül, semmint lépésről lépésre álldogáljunk a forgalomtalanságban. De ahogy elnéztem a meló intenzitását, a következő években nem lesz errefelé fiber… Ha maradunk –még mindig nem tudni…- kínlódhatok továbbra is párosokkal, akik vagy jönnek, vagy még inkább, bigyókat keresgélnek ;-)) A vezeték nélküli csapat meg nem erre a részre koncentrál, így olyan pocsék a jelük, hogy alig lehet internetezni. Jobban idegesíti az embert, semmint ha egyáltalán nincs :-)

     

    Nő_a_nőkért! Ha nem akar a link sehogy se beilleszkedni, akkor tegyél valahová egy space-t, s akkor vszeg menni fog. Csak ne felejtsd el közölni, hogy honnét kell kiszedni a szünetjelt :-)) A múltkor szétnéztem nálad, csuda jó dolgaid vannak.

     

    Nahát Gella, a te ötleteid is sorrendbe állítva!! Az a rózsaszín püré… De kár, hogy nem ragadt meg a fejemben, most megcsináltam volna! Azt mondjuk nem tudom,a hogy hitesem mit szólt volna hozzá… :-DDD Annyira jó, hogy felteszitek a fotókat, mert valóban nem csak segítetek ezzel a mit főzzünk problémában, hanem komoly gusztust is csináltok hozzá. Nekem ezer százalékra :-))

    Sajna nem emlékszem hol láttam, így nem tudom megmutatni, de a göngyölt sonkáidról jutott eszembe egy másik megoldás. Az illető hurkapálcikákra szúrt fel falat (naná, hogy színes :-)) zöldségeket, egy, egy garnélát, s felgöngyölt, majd kisebb falatokra vágott sonka göngyöleget. Irtó jól nézett ki. Tetejébe mennyivel könnyebb úgy enni, hogy nem kell villát meg tányért szorongatni, miközben fel alá vándorlunk a partin. Már aki… mert én ülve szeretem :-DD

     

    Na jó, ez a füstölt kolbászos dolog, kiakasztott. Komolyan mondom, fáj… KO. Pedig vigyorgok mellé. De csak kínomban ;-)) Na megyek, megjáratom a lábaimat, hátha addig elfeledem.

     

    -------------------------- 

     

    Illetve!! Lizám! Kéne nekem a ki tudja mikor beirt kovászolt káposzta recepted!! Erről még soha nem hallottam, de adok még ennek egy esélyt, aztán meglátjuk. Legfeljebb leszokom a savanyú káposzta vágyakozásról ;-))

     

     

     

  9. 2014. január 30. 05:56179893.

    Gyönyörű hétvégi jó reggelt mindenkinek :-)) 

     

    Amint látjátok, már van internetünk. Illetve már két napja van, de tegnap, ha jól számolom, akkor kb. 45 percet töltöttünk itthon, mielőtt jó késő este beestünk volna az ágyba. Hat olyan kínai egész estés szórakoztatása után, akik közül csak kettővel tudtunk néhány szót váltani. S mindezt, egy indiai vendéglőben, hogy teljes legyen a nemzetközi kavarodás :-DD Beindult a Go Xi Fa Cai őrület ;-))

     

    A kényszerpihenő a végén már jóval kevesebb mérgelődéssel telt, viszont rá kellett döbbennem, hogy ha nincs internet, akkor nincs mit főzzek ma… Az elején kb. percenként jutott eszembe, hogy mit is kéne csinálnom, mondjuk karfiolból. Ilyenkor odapattanok az ipadhez, és rögvest keresgélem az interneten az ötleteket.  Arról meg nem beszélve, hogy az összes jó forrásom sem tudtam használni, mert azokhoz is működő internet kell. Ha valamire kíváncsi vagyok, akkor nem a (nem létező) lexikon után nyúlok, hanem ülök a gép elé. Hát érdekes volt szembesülni azzal, hogy mára már mennyire összenőttem az internet adta könyvtár milliók lehetőségeivel :-DD

     

     

    Megüthetett volna a guta mikor a szerelők kb. 15 perces munkával helyrehozták a hibát. Igaz, ehhez eltöltöttek itt kellemes 2-3 órát. Miközben néztem őket, tökre az átkosba hangolódtam vissza :-DD Kiderült, hogy nincs egy kis bigyójuk, ezért nem tudják befejezni a szerelést. Mondtam, hogy szó se róla, az egyikük itt marad, a másik meg uccu a bigyó után. Megcsinálták. Aztán az első adag páros (a telefonos csapat) elment, s küldték az internetes gárdát. Szintén pártban járnak. Akik kb. fél perc alatt rájöttek, hogy egy másik bigyó hiányzik… Majd mindketten eltúntek, de megigérték, hogy visszajönnek. Be is tartották, pedig munkaidő utánra kerültek csak elő. A melót megcsinálták. Amit a telefonosok is meg tudtak volna csinálni, ahogy láttam, kb. újabb 10 perc alatt. Úgy néz ki, teljesen elkeletiesedtem, mert még mindegyikük életben van :-DDD 

     

     

     

  10. 2014. január 29. 08:08179892.

    A savanyú káposztát önmagában, hússal,  minden formában elkészítem, nagyon szeretem, és nagyon egészséges is! Nyersen is eszem, a levét is megiszom! 

     

     

    előzmény:
    liventa (179891)
    2014-01-28  17:47
  11. 2014. január 28. 17:47179891.
    És maga a savanyúkáposzta nyersen vagy valahogy lightosan elkészítve? 
    előzmény:
    kaleva (179890)
    2014-01-28  15:12
  12. 2014. január 28. 15:12179890.
    Liza, ezzel én is pont így vagyok, és nem "irányzat" miatt nem ehetem, pusztán egészségügyi okból! (Egyelőre!)  
    előzmény:
    liventa (179889)
    2014-01-28  13:13
  13. 2014. január 28. 13:13179889.

    Évám mivel mostanra leszűrtem magamnak a nagy igazságot, hogy minden kajának vannak lelkes hívei és heves ellenzői -- és persze mindkét fél felfegyverkezve a legmeggyőzőbb tudományos érvekkel pro és kon tra, amelyeket az élet minduntalan megcáfol --, hát legalább essen jól az az étel.

     

    előzmény:
    kaleva (179888)
    2014-01-28  13:01
  14. 2014. január 28. 13:01179888.
    Nekem ilyet nézni se szabadna! Mert csak a szívem fájdítja, gyomrom korogtatja, nyálam csordítja! Ez csodás, finom, és idáig érezni az illatát!
    előzmény:
    liventa (179887)
    2014-01-28  12:45
  15. 2014. január 28. 12:45179887.
    Ez a kis parasztos egytálétel a mai ebédem (+ 2 napon át).
  16. 2014. január 26. 23:50179886.

    Égedelem, igazán szakíthatnál gyakrabban időt, hogy szólj hozzánk -- annyira szeretem a főztödet, hogy a hagymalevest holnap el is készítem magamnak terápiás célzattal: ebben az influenzaveszélyes időszakban jó kis gyógykaja lesz és imádom.

    Én két napig sárgaborsó levest ettem kolbásszal, illetve ma házon kívül kínait is: brokkolis-sárgarépás-bambuszrügyes csirkehusit, de nem valami édes-savanyú elvarázsoltat. Nagyon finom volt, gyakrabban fogom meglátogatni a közeli kínai és mellette a thai büfét, amikor vásárolni megyek (Veszprém Plaza). 

    Szóval tessék ránk is gondolni néha! 

    előzmény:
    égedelem (179885)
    2014-01-26  15:17
  17. 2014. január 26. 15:17179885.

    Sziasztok!

     

    Ritkán érek rá jönni, pedig sok ötletet kaphatnék....igaz, mióta többnyire ketten vagyunk apával, nem főzök naponta.

     

    Tegnap nálunk francia hagymaleves volt szmbati krumplival( ez családi elnevezés, paprikás krumpli, de nem kolbásszal, hanem marhahús szeletekkel), kínai kel salátával.

    Mai menü: karfiolleves kis nyelvvel megbolondítva, töltött csirke, sült krumpli, csemege uborka, desszertnek saját sütésű képviselőfánk.

     

    A héten egyik nap rakott karfiolt csináltam, paradicsomos darált hússal megbolondítva---fantasztikus finom volt.

     

    A svéd krumpli köret nagyon tetszik, ki fogom próbálni.

    További jó főzőcskézést!

     

  18. 2014. január 26. 14:36179884.

    Szervusztok!

     

    Az a kakasos kép annyira jó, mint egy festmény! Jók a színek! 

     

    előzmény:
    kilátó (179881)
    2014-01-26  09:35
  19. 2014. január 26. 09:52179883.

    Nemmmondod, hogy neked is kék a házad.... És az a kakaska!!!

    A guszta hamikat meg pont megreggelizném most -- én is elő szoktam sütni kicsit a pizza- és langalló-alapokat, finomabb és nem áztatja el a feltét.

    Nálam gyönyörű havas a táj és jó hideg van (B.felvidék), indulok is vásárolni. 

    Szép vasárnapot, jó főzőcskézést/ejtőzést Mindenkinek! 

    előzmény:
    kilátó (179881)
    2014-01-26  09:35
  20. 2014. január 26. 09:42179882.

    Szia ! 

     

    Nagyon szeretem ezt az összeállítást !  

    Paradicsomos káposzta sült oldalas ! Mennyei ! 

     

    Ma nálam hagyma leves készül , pirítóssal sajttal megszórva . 

    Rántott szelet , ( mirelite ) svéd krumplival , hámozott krumplik , hosszában ketté vágva , beirdalva !!! kikent tepsibe rakva kis vajdarabkákkal pirosra sütve , hozzá kovászos ubi . 

     

    Szép napot , jó főzőcskézést !

    előzmény:
    bmari (179871)
    2014-01-25  10:36
  21. 2014. január 26. 09:35179881.

    Jó reggelt ! 

     

    Kimásolom a " saláta " saját gyűjteményembe a Te neveddel , akkor biztosan nem fogom elfelejteni paradicsom érése idején sem .

    Aki a kovászos káposztát szereti , annak az ízléséban mrgbízom !

     

    Este készítettem pizzát . Az érdekessége az , hogy a pizza korongokat először száraz teflon serpenyőben sütöttem , így az alja szépen megpirult . Majd a sütőlapra téve , megkentem olajjal és rá a paradicsomos szósz . 

    A rávalókat előlészítve egy nagy tányérra kiraktam , így mindenki a saját ízlése  szerint rakhatott a sajátjára belőle . 

     

    Itt nyoma sincs a hónak ( BP ) arrafelé mi a helyzet ?

     

    ( céklás itóka almával )

    előzmény:
    liventa (179880)
    2014-01-25  16:17
  22. 2014. január 25. 16:17179880.

    Igen, ez is egy módja a halhatatlanságnak...

    Van fejben egy sav.káposztával töltött dagadó receptem, amiről örökké a "szerző" B. Mária című kolléganőm jut eszembe a '70-es évek végéről, ahogy a mustáros paradicsomsaliról is (paradicsom szeletekre kanál mustár, áll egy kicsit és ennyi -- én szeretek rá törött borsot-koriandert szórni és rukkolát hozzákeverni).

    Ő maga már valószínűleg az égiekkel ebédel azóta,de az emlékét szeretettel őrzöm.

    előzmény:
    kilátó (179879)
    2014-01-25  14:26
  23. 2014. január 25. 14:26179879.

    A tojásokat én nem töltögettem , de akinek van ideje miért ne ? 

    Lehet variálni , játszani a színes zöldségekkel 

    Örülök ha tetszik , én is szívesen nézegetem és készítem a szépséges kajákat . 

     

    Nem is olyan régen az én dolgozómban , divat volt a névnapozás , sok szép és fincsi sütit hoztak a kolleganők : de bizony az ígéret cak ígéret maradt !  a receptre ! Nem is értem , inkább büszkének kellett voölna lenni , ha tovább viszik . Néha azért kaptam jókat  . Van egy saját receptes könyvem , gondolom nektek is , ahová mindig a recept mellé írtam , honnan , kitől kaptam . Olyan jó emlékezni ma is . 

    előzmény:
    liventa (179868)
    2014-01-24  20:20
  24. 2014. január 25. 14:22179878.

    Kaleva!

     

    Köszi, akkor legközelebb felcímkézem őket.

    előzmény:
    kaleva (179876)
    2014-01-25  12:27
  25. 2014. január 25. 12:29179877.
    Marika, a tekercsed most is csodaszép, kívánatos! 
    előzmény:
    bmari (179871)
    2014-01-25  10:36
  26. 2014. január 25. 12:27179876.

    Megjelent a hsz, nincs gond!

     

    A "kis semmiségre" annyit, hogy ennyi is elég, ha odaírod, hogy padlizsánkrém - mert ugyan erre tippeltem én is, de hátha valami más...

      Ha az étel nevét írod, az is jó, majd akinek esetleg kellene a recept, az így rá tud kérdezni! 

     

    előzmény:
    gella20 (179875)
    2014-01-25  12:15
  27. 2014. január 25. 12:15179875.

    Valami van a szerverrel, nem engedi a hsz-t!

     

    Vagy majd holnap jelenik meg??

  28. 2014. január 25. 12:14179874.

    Kaleva!

     

    Bocs, nem gondoltam, hogy ezek a kis "semmiségek" érdekelnek?

    a sorra nem emlékszem. de egy padlizsánkrém./ paprika van a képen a tetején/....Megsütve, hámozva, összetörtem, mustár, só-bors, kikevertem.

     

    Egy csokis rozsos keksz, netről. Nem tudom, kié volt?

     

     

    .http://www.nosalty.hu/recept/zabpelyhes-keksz

     

  29. 2014. január 25. 12:14179873.
    naaaa
    előzmény:
    kaleva (179866)
    2014-01-24  19:55
  30. 2014. január 25. 11:19179872.

    Én mindig az előétellel voltam bajban nagy ebédeknél, vagy ha tudtam,hogy délután beugrik pár ismerős.Nagyon untam már a tatárbifszteket, és tegnapkipróbáltam ezt.Tényleg Isteni!!!!

     

    http://www.nosalty.hu/recept/sziciliai-sza rdellakrem

  31. 2014. január 25. 10:36179871.

     

     

     

    Sziasztok!

     

     

    Mára kész a paradicsomos káposzta, sül az oldalas.

     

     

    A piskóta a minap készült.

     

     

    előzmény:
    kaleva (179856)
    2014-01-23  11:58
  32. 2014. január 25. 08:52179870.

    Szia Ancsa, Te szegény!

    Nincs ott más internet-szolgáltató ezen a béna társaságon kívül, akihez átsasszézhatnál?

    Akár szomszéd országban?

    Legyen szép hétvégéd-heted-éved, hiszen már sikerült januárban begyűjtened egy egész évre való bosszúságot! (Ez 2x4 levelű lóhere.)

    előzmény:
    ancsa21 (179869)
    2014-01-25  03:08
  33. 2014. január 25. 03:08179869.

    Nem fogjatok elhinni hol vagyok, es miert... Hat igen, mar megint ennel a  .... internet szolgaltatonal. Meg mindig nincs internetunk, es ahogy elnezem, talan meg a jovo heten sem lesz.  S mivel egy het utan hatarozottan turelmem vesztettem, igy eletveszelyes fenyegetesek kozepette hagytam ott oket nehany perce. 

     

    (Azt mondtak azert nem jottek javitani, mert esett az eso. Allitolag egy dolgozojukat aramutes erte -valamikor, ha igaz...-, es azota nem javitanak esoben. Nem tudom, hogy sajnaljam az illetot, vagy mit is gondoljak az egesz csapatrol. Azon kivul, hogy egyetlen csapassal szeretnem agyoncsapni az egesz bandat...)

     

    S csinaljak ezt velem pont most, mikor olyan jo kis zizeges van itt! Hajra uj lanyok, hozzatok a recepteket is, mire visszajovok!! Mert bar a kepek inditanak be a fozesre, de jo lenne legalabb kiindulasi alapnak latni, hogy mibe is vagok bele :)

     

    Na, megyek haza, mert itt csak duhengeni lehet. Es ha meg tudnatok, hogy a kocsink ismet csepegett, csak most olajat. Pontban az este kezdte el, mikor masnap reggel kellett volna vinni az eves bevizsgalasra, az uj engedelyeztetesre.  Ezt csak azert erdemes emliteni, mert mar tudom a baj joval is jarhat.  A szerelonk haverja elintezte, hogy csopogossel egyutt atmenjen a kocsi a vizsgan... Mint kiderult, szabott ara van az ilyen segitsegnek :-DDD Igaz, meg ahogy a csopogessel atment a minositesi vizsgan, meg aznap delutan meg is javitottak :-DDD 

     

    Na szoval, egyen nektek sokkal szebb a hetvegetek, es a jovo hetetek is  

  34. 2014. január 24. 20:20179868.

    Persze el is hintettem és már több visszajelzést kaptam, hogy kukorica-répa-tojás-borsó órák fognak készülni több konyhában.

    A tojáskák töltöttek, vagy kettévágott keménytojatok?

    Jól bejöttetek a csőbe gellával együtt, mert 1-1 szép fotóval nem ússzátok itt meg -- mi folyton követeljük a reciket is.

     

    előzmény:
    kilátó (179859)
    2014-01-23  19:03
  35. 2014. január 24. 20:15179867.
    Bizony, Gella, Kalevával és Lititával együtt mi már közkívánatot képviselünk: kérjük szépen a részleteket.
    előzmény:
    gella20 (179865)
    2014-01-24  19:42
  36. 2014. január 24. 19:55179866.

    Nagyon szépek, de írjad is légy szíves, hogy mik ezek, esetleg receptet is, jó?

    Az se baj, ha régi!  

    előzmény:
    gella20 (179865)
    2014-01-24  19:42
  37. 2014. január 24. 19:42179865.
    A napokban készítettem ezeket.
    előzmény:
    litita (179863)
    2014-01-24  14:54
  38. 2014. január 24. 19:40179864.

    Szia Lilita!

     

    Cukkini alapon van a valamilyen krémtúró, virslikarika , meg atöbbi. Örülök, hoyg tetzsik.

    Persze, ezek nem mind friss készítésűek! Korábbiak is.

     

     

    előzmény:
    litita (179863)
    2014-01-24  14:54
  39. 2014. január 24. 14:54179863.

    Sziasztok.

     

    Nálunk ma húsleves volt ebédre, utána rizses hús saját gyártmányú csalamádéval.

    Holnapra már megfőztem a zöldbab főzeléket és a pörköltet. A rizses hús pörköltjéből loptam le egy keveset, mielőtt beraktam a rizst.

     

    Gella, nagyon jó képeket hoztál. Megnéztem tüzetesebben azt a hideg táladat. (179840.hsz, első kép) Jól látom, az alap uborkaszelet, rá jön valami krém, aztán sajt, sonka, vagy akármi?

    Nagyon guszták a hideg táljaid!

     

    Kilátó, nagyon szép lett a kenyered! A hagymásba a hagymát először lepirítod, és aztán belekevered a tésztába?

    Milyen aranyos az az ágyikó!

     

    A szülinapi órád nagyon klassz! Lopom az ötletet, egyszer majd elkészítem.

  40. 2014. január 24. 11:36179862.

    Szia Kolofon!

     

    Azt hiszem,a kakaós mintájára csinálok egy zöldfűszereset is, azt is tésztába keverem, és jobban mutat, meg, ha több benne a fűszer, finomabb is.

     

    Én a netről vettem le a receptet, 2009-ben.

    Neked is jó hétvégét!

    előzmény:
    Kolofon (179861)
    2014-01-24  09:04
  41. 2014. január 24. 09:04179861.

    Szia, Gella!

     

    Nagyon köszönöm a választ. A formát felismertem, mert nekem is van ilyen, csak a világos szépségekről azt hittem, hgoy sajt.

    A kakaósat egyszerkipróbáltam, de nem lett valami jó. Azzal a recepttel, amit a forma mellé kaptam.

     

    Most viszont a Te hatásodra újra megpróbálom.

    Köszi az inspirációt.

    Kellemes hétvégét kívánok.

     

     

    Kolofon

    előzmény:
    gella20 (179857)
    2014-01-23  15:30
  42. 2014. január 23. 19:08179860.

    HUH !   De jó , hogy írod a kovászos káposztát ! Hetek óta készülök rá !

     

    Ahol a  gyerekek vannak ott a jó !  Van nyüzsgés és pezseg az élet !

    Szép estét MINDENKINEK ! 

    előzmény:
    liventa (179853)
    2014-01-23  10:47
  43. 2014. január 23. 19:03179859.

    GYORS

     

    Nyugiban , én is így teszek ha valami megtetszik !

    előzmény:
    liventa (179855)
    2014-01-23  10:59
  44. 2014. január 23. 15:33179858.

    Liventa!

     

    Á, nem unatkozom...még jó, hogy reggel tornázom/ mert kell/ mert utána egy percet nem szánnék rá.

    Annyi fontos dolog van.

     

    Hú, nagyon szeretek vendégeket fogadni...csak párod szerint eltúlzom, mindig "lakodalmat" csinálok. Pedig nem is, ...jaj, csak nehogy kevés legyen!

    előzmény:
    liventa (179854)
    2014-01-23  10:55
  45. 2014. január 23. 15:30179857.

    Szia Kolofon!

     

    Ó, nem vagyok én olyan ügyes!

     

    Van hozzá formám.Kelt tészta kell hozzá, kinyújtom és megkenem, bármivel...Olivaolajos zöldfűszerrel, kakaósan, itt egy

     

    "fehér" és egy kakaós lap van egymásra fektetve és összetekerve

     

    /majd feltekerem....bele a "csőbe", majd úgy bánok vele, ahogy a kelttésztákkal szokás. 

    Ha megtalálom, megmutatom a csöveket:)

     

    Nagyon ötletes KILÁTÓ a z "órád"!!!És miylen szép!

     

    Én nagyon "aktív" vagyok, minden nap benézek, de nem vagyok sokat a gépnél/ úgy érzem..estefelé egy-két órát/ Főleg levelezek, "irodázom", fórumozom.

    Minden /????ááá/ dokumentumot beszkennelek, mappákba rakok. / fontos számlákat, garanciákat, személyes okmányokat...

     

    Miylen jól jött egy éve, amikor a férjem táskáját ellopták...mindennel együtt. 

    Csak kinyomtattam, és sokkal könnyebben tudta pótolni őket.

     

    Nagyon jó az a "falusi" konyha... hangulatos, minden elérhető közelségben van.

    előzmény:
    Kolofon (179852)
    2014-01-23  09:02
  46. 2014. január 23. 11:58179856.

    De örülök, hogy felélénkül a topik! 

    Lányok, annyi jót mutattok, kérhetnék recepteket is mellé? Nem kell grammra, csak úgy nagyjából, mi micsoda, mivel van töltve, stb.... 

  47. 2014. január 23. 10:59179855.
    ECCERŰ ÉS NACCERŰŰŰŰ!Bocsánat, de le lesz koppintva...
    előzmény:
    kilátó (179850)
    2014-01-23  07:30
  48. 2014. január 23. 10:55179854.

    Gella, ahogy elnézlek, téged se fenyeget az "unatkozó nyögdíjasok" réme!

    Üdv a fedélzeten! 

     

    Vendégvárós lelkesedésedből majd ellesek egy csöppet, mert én a mai napig mindig pánikba esem egy kicsit, ha vendégeket várok (érdekes, ha 20 embernek viszem a kaját vagy megyek kalákába sütni/főzni, akkor semmi bajom). 

     

     

    előzmény:
    gella20 (179842)
    2014-01-22  15:09
  49. 2014. január 23. 10:47179853.

    Az a rakott tűzhely és a gerendák! Szuper! Így gondolom dupla erővel várod a tavaszt, Kilátó -- pedig sajna még előttünk van egy tél...

     

    Nekem az ú.n. felső konyhám kicsi (amelyik lakásban tulajdonképpen lakom) és az alsó konyha jó tágas (abban a gyerekeim laknak, ha itt tanyáznak -- de csak részben, mert az unokák itt fönt szeretnek tanyázni velem). De egymagamnak is lent főzőcskézek, ahol jobban el tudok terülni.

     

    Megyek is le, mert van egy fej káposztám, amit sürgősen le kell kovászolnom. Az előző adagból már csak lé van és kell az utánpótlás ebben az influenzás időben. 

    előzmény:
    kilátó (179848)
    2014-01-23  07:24
  50. 2014. január 23. 09:02179852.

    Szia, Gella!

     

     

    Fantasztikus dolgokat készítettél.

    A 4. képen mi az a finomság? Leírnád, hogy hogyan készítetted?

     

    Szia

     

    Kolofon

    előzmény:
    gella20 (179845)
    2014-01-22  19:54

Címlap

top