Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Arab ferjek

Torolt_felhasznalo_852005
Torolt_felhasznalo_852005
Létrehozva: 2005. november 28. 06:56

Sziasztok!

Nem tudom, hova tettem a topicot, igy ujra leirom.

Szoval.. az en ferjem egyiptomi, Olaszo-ban elunk. Kivancsi vagyok, hogy ti hogyan jottok ki az arab ferjetek csaladjaval es forditva o hogyan jon ki a tietekkel. En az o csaladjat imadom- igaz ritkan talalkozunk- de minden alkalommal ugy fogadtak, mintha a lanyuk lennek. Forditva viszont , sajna mar nem igaz. Az enyeim- igaz apukam mar nem ismerte meg Mohat- vizont alig tudjak elfogadni igy, negy evi hazassag utan is. Mindig van avalami, ami miatt nem a megfelelo ferj. Ismerek itt olasz- arab csaladokta, nagyjabol ugyanaz a helyzet.

Ti hogy vagyotk ezzel?

Pussz

  1. 2013. július 19. 19:2315626.

    Nálatok valószínűleg a nők nem járnak uszodába.De most már kezdem azt gondolni,hogy elég elmaradott helyen élsz,nos,ez Ausztráliában is előfordulhat.

     

    Az arab országokban van nők részére fenntartott uszoda.Sőt.A gazdagabb lányok általában meghívják a lány osztálytársaikat a saját medencéjükbe,amikor kedves papa eltávozik otthonról.És nem ruhában pancsolnak ott,hanem gyönyörű fürdőruhákban,bikinikben.

     

    Én is fürödtem már ruhában,és?Hirtelen ötlet volt,több autóval mentünk,és húztunk be a vízbe.Nem fáztunk fel,szerinted 40 fok feletti hőségben mikor lehet felfázni?

     

    Bundában miért fürödnének?Cinikus vagy.Olyasmi miatt haragszol,amihez semmi közöd.Te csak szeretnéd,hogy a férjed ennyire vigyázzon rád,hogy óvjon a kukkoló tekintetektől.Piszkosul nem érdekli hogy téged ki bámul bikiniben,hogy esetleg alkoholt iszol,vagy büdös sertéshúst eszel?

     

    Ha már annyi mindennek utánanézel,nézd már meg azt is,hogy a fürdőruha első darabjai hogyan néztek ki,és hogy azelőtt miben is fürödtek a nők? És továbbmegyek,vidéken,ha egy férfi asszonya bikiniben jelent volna megnyilvános helyen,kapott volna két nagy pofont.Régen,és falun.Amikor még volt szava egy férfinek,és vallásosabbak voltak az emberek.

     

    No de menjünk vissza még régebbre.Arról tudsz-e,hogy a kisfiúk arcár megvágták?Amelyiken nem volt forradás,az szinte szégyellte magát.

     

    előzmény:
    Amarynda (15611)
    2013-07-19  10:32
  2. 2013. július 19. 19:1115625.

    Számtalan példa?

    Nem,ezeknek számuk van.

    Csonkítás,ha lopnak.És?A lopás bűn.Nem a tanult emberek voltak megcsonkítva,ebben biztos vagyok.Hanem az alja nép.Amarynda,te mégis,milyen környezetben forogsz,hogy ilyesmiket látsz?

     

    A te elveid pedig másoknak furcsák.Egy férfi nem egyenrangú,egyenértékű egy nővel,más a tesi felépítése,másképp működik az agya.Lehet azt mondani hogy teljesen egyformák vagyunk,de érdekes módon ezt idáig csak nők szájából hallottam.

     

    Abban biztos vagyok,hogy semmiféle kapcsolat nem lehetne közöttetek,egy arab férfi sem bírná elviselni,ha az asszony dirigálna neki.

     

     

     

    előzmény:
    Amarynda (15612)
    2013-07-19  10:37
  3. 2013. július 19. 19:0515624.

    Hát, nem tudom, a párom egy értelmes, tanult férfi,  és persze benne is megvan az a vágy, ami a gyökerei miatt van benne, vagyis boldog lenne egy kendős , muszlim feleséggel, de engem szeret, és elfogadta, hogy én sose fogok kendőt viselni, sőt , ha lesznek gyerekeink, a lányok se hordhatják...

    Gondolom, azért valahol mélyen belül, reméli, hogy ez változni fog...

     

    Persze, mindenre nyitott és kíváncsi vagyok, bármilt is küldesz priviben, megköszönöm

    idézet:
    ssszilvi (15617)
    2013-07-19 13:39:26

    Várj még ezzel.Hogy soha és megérti......................

    Nyugtával dícsérjük a napot.

    előzmény:
    ssszilvi (15617)
    2013-07-19  13:39
  4. 2013. július 19. 19:0115623.

    Amarynda,biztos hogy jó ötlet,ha te adsz neki infirmációt?

    Mivel nics személyes tapasztalatod,sem arab férfivel nem éltél,sem arab országban nem éltél,én az olvasott információdat hiteltelennek tartom.

    Bármit olvasol,tanulsz róluk,soha,de soha nem engednek belelátni teljesen az életükbe,tahát,az információid hiányosak.Mivel arabul nem beszélsz,soha nem fogod megérteni pontosan,mit is mondanak valójában.

     

    Makacskodhatsz,de olyan messze vagy tőlük,mint kenguru a jegesmedvétől.Egyik útálja a másikat,mert emez a kölykét a zsebében hordja,a másik élő halat eszik.Mégis mindkettőnek az a természetes,ahogyan él.

     

     

     

    előzmény:
    Amarynda (15620)
    2013-07-19  13:52
  5. 2013. július 19. 18:5115622.

    "Majd ha te is annyi ideje elsz jo hazassagban mint mi akkor esetleg jobban fog erdekelni a velemenyed a temaval kapcsolatban. "

     

    Ez jogos, igazad van.

     

     

    Különben is feltételes módban írtam. Mivel csak rólad esett szó az hsz-odban.

    előzmény:
    Amarynda (15609)
    2013-07-19  10:13
  6. 2013. július 19. 16:0915621.
    igen
    előzmény:
    Amarynda (15620)
    2013-07-19  13:52
  7. 2013. július 19. 13:5215620.
    beszelsz angolul?
    előzmény:
    ssszilvi (15617)
    2013-07-19  13:39
  8. 2013. július 19. 13:5115619.
    Jó éjt neked, és köszi, előre is :)
    előzmény:
    Amarynda (15618)
    2013-07-19  13:49
  9. 2013. július 19. 13:4915618.

    Jo elkuldom neked holnap , ma mar itt keso van megyek aludni.

    Hidd el most meg csak remeli hogy valtozol kesobb meg elvarja. es ez nem vicc.

    előzmény:
    ssszilvi (15617)
    2013-07-19  13:39
  10. 2013. július 19. 13:3915617.

    Hát, nem tudom, a párom egy értelmes, tanult férfi,  és persze benne is megvan az a vágy, ami a gyökerei miatt van benne, vagyis boldog lenne egy kendős , muszlim feleséggel, de engem szeret, és elfogadta, hogy én sose fogok kendőt viselni, sőt , ha lesznek gyerekeink, a lányok se hordhatják...

    Gondolom, azért valahol mélyen belül, reméli, hogy ez változni fog...

     

    Persze, mindenre nyitott és kíváncsi vagyok, bármilt is küldesz priviben, megköszönöm

    előzmény:
    Amarynda (15616)
    2013-07-19  13:30
  11. 2013. július 19. 13:3015616.

    Igen. a ferfi nemcsak azt varja el hogy atterj hanem azt is hogy kendoben jarj es meg jo ha nem az egesz testedet takaro csadort vagy egyebet kivanja meg toled.

     

    De azt mindenkeppen hogy kovesd a vallasat, aminek az egyik legfontosabb resze hogy a vallas eloirasait megtartsd, es az o szava a donto mindenben.

     

    Az etkezes teren is be kell tartanod  hogy nem ehetsz semmit amiben disznohus van , soha nem fogyaszthatsz semmifele alkoholt es meg millio mas eloiras van. Az itt jelenlevo muslim nok ezeket be is tartjak. maskeppen egy arab ferfi soha nem fog teged elfogadni.

     

    A fiugyermek mindig az ove , meg azt is ok dontik el hogy a gyerek milyen iskolaba jarhat. Amikor a gyerek felno o ugyanugy parancsol az anyjanak mint az apa mert az anya CSAK NO, neki a ferfi parancsol.

     

    Erdemes lenne elolvasnod nehany konyvet, ha erdekel priviben elkuldhetek neked cimeket.

    előzmény:
    ssszilvi (15615)
    2013-07-19  13:15
  12. 2013. július 19. 13:1515615.

    Szia,

     

    Vallásos?

    Igen, hiszek istenben, egy istenben.. hogy keresztény-e? Hááát, megkereszteltek...

    Hát éppen ezért írtam, hogy összeegyeztethető-e , egy muszlim férfi egy nem bigott vallásos nővel a gyakorlatban.

    Hiszek istenben, vagy felsőbb rendezőben hívjuk akárhogy is, elfogadom a párom vallását, de muszáj-e nekem is olyan szemellenzős, keményvonalassá válnom, ahogy látom itt az áttért magyar muszlimák esetében.

     

    előzmény:
    Amarynda (15614)
    2013-07-19  12:15
  13. 2013. július 19. 12:1515614.

    az alap kerdes ami szamomra ha ilyen kapcsolatrol hallok mindig a legelso:

     

    TE vallasos vagy-e? Ha igen milyen vallasu es hajlando vagy -e atterni a muzulman hitre. Ui. a muzulman ferfi ha hithu nem vesz felesegul (nem is vehet) kereszteny not.

     

    Ha at akarsz terni, kepes vagy-e vallalni MINDAZT ami ezzel a vallassal jar.

     

    Ha ezekre hatarozottan tudsz magadnak valaszolni (akar igy akar ugy) akkor johet a tobbi.

     

    En a hszolasaimbol lathatod nem vagyok arab ferfi parti, de eleg sokat tudok roluk, mert itt az orszagban ahol elek is sok muszlim el es nagyon sokat olvastam is roluk, mindig erdekelt a tema, es nem regenyeket hanem olyan irasokat amikbol valos informaciok merithetoek.

    előzmény:
    ssszilvi (15613)
    2013-07-19  12:08
  14. 2013. július 19. 12:0815613.

    Sziasztok,

     

    Szilvi vagyok, ez az első hozzászólásom, de ezeregy fórumot olvastam már végig az elmúlt egy évben, arab/muszlim férfi témakörben.

    Őszintén szólva, az első pár  topikot megerősítésként, információszerzésért kerestem meg, de párszáz hozzászólás elolvasása után úgy éreztem minden muszlim férfi hazug, gonosz, csak bántja a nőket, és a kultúrális különbségek áthidalhatatlanok , és csak akkor járok jól a jövőben, ha azonnal kiadom az útját annak a muszlim férfinek akit az én utamba sodort a véletlen... :)

    Egy átlagos középosztálybeli , nyitott családból származom, a magam büfészakos diplomájával viszonylag értelmes, tanult embernek tartom magam, és számomra a muszlimok mindig is egy távoli, a belém plántált sztereotípiák által  elutasított értékrendet képvisletek.

    Még kisgyerek voltam, mikor egy rövid ideig a szomszédunkban egy vegyes pár élt, Ali, az apuka kisszékkel követte a kertben füvet kaszáló magyar feleségét, és csak akkor-akkor böffentett egyet, ha valahol nem volt tökéletesen lekaszálva a fű... Nekem ez az arab férfi, és sokáig nem is változott ez az előítélet bennem, míg magam is meg nem ismerkedtem, egy algériai , de Franciaországban élő, hithű muszlim férfivel...

    Kétkedő, a bizonyságot kereső ember vagyok, hiszek abban a férfiben akit szeretek, de szeretnék tapasztalatokat hallani, megosztani.

     Szeretnék jól végződő történeteket hallani, többet tudni, jobban megismerni azt a vallást , ami avalószínűleg leendő párom mindennapjait meghatározza

    barátkozni, beszélgetni :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_852005 (1)
    2005-11-28  06:56
  15. 2013. július 19. 10:3715612.

    Erre csak azt tudom mondani hogy en meg sose hallottam olyat hogy valaki a 8 eves lanyat "ferjhezadja" egy  30 eves pasihoz, es majd "ervenyesitik:" a hazassagot a lany elso verzese utan, feher kulturaban.

     

    Az arab vilagban szamtalan pelda van ra. A csonkitasra is, a gyilkossagokra is. Sajnos meg itt is megtortenik csak itt legalabb becsukjak erte oket.

     

    De volt mar ra pelda hogy a megcsonkitott kislanyt alig birtak megmenteni olyan szakszeruen elbantak vele a rokonai a kedves mamat is beleertve.

     

    Nekem ezek a dolgok undoritoak es lenyegesen tobbszor fordulna elo az ilyen tulkapasok mint a kereszteny kulturaban, ahol ilyenek nem is leteznek.

     

    De nekem mindegy hogy te vagy mas kivel el, nekem megvannak a magam elvei gondolom neked is elferunk egymas mellett.

     

    mas kerdes hogy az eletben (nem a virtualisban) soha semmifele kapcsolat nem lenne kozottunk.

    előzmény:
    Ambercat (15608)
    2013-07-19  09:26
  16. 2013. július 19. 10:3215611.

    Itt a muzulman diaklanyok pl. nem jarnak uszodaba mert nincs kulon noi uszoda, mar az iskolai uszasoktatason sem vesznek reszt, ami eleg szomoru.

     

    Egyreszt mert soha nem tanulnak meg uszni egy olyan orszagban ahol a tenger mellett elunk, kimaradnak sok iskolai foglalkozasbol is.

     

    En is lattam mar ruhastol furdeni, hat eleg bizarr latvany volt abban a sok holmiban a no. Raadasul akarmilyen meleg van az a sok ruha mire megszarad rajta jol meg is fazhat.

     

    de ha nekik jo felolem akar bundaban is mehetnek furdeni.

    előzmény:
    Elza (15607)
    2013-07-19  08:29
  17. 2013. július 19. 10:2315610.

    miert milyen orszagokat kellett volna emliteni?

     

    ezekben tortennek az esetek amikrol szo volt. nem gyulolom oket tartozkodom attol hogy barmifele kapcsolatba keruljek veluk. Ennyi. Elkerulom oket ahogy az itt elo feketeket is, a vilagon semmifele dolgunk nincs egymassal es ez igy jo. Nekem a boldogsaghoz nem tartozik hozza ezekkel az emberekkel tartando kapcsolat semmifele formaban. De gyuloletrol nincs szo, csak elzarkozom tolu/eloluk.

     

    Nem tudom milyen nyelvtudas hianyara hivatkozol, angolul beszelek esnem is rosszul. Nyilvan egyik arab nyelven sem ertek (de nem is erzem a hianyat).

     

    Azt meg hogy az eskuvon a nok kulon vannak tortenetesen abbol tudom hogy amikor meg a varosban laktunk a szomszed hazaspar volt egy irani ferfi es egy ausztral no eskuvojen, ahol a nok teljesen kulon voltak a ferfiaktol.

     

    Ugyhogy nem en talaltam ki.

     

     

    Amit irtal hogy kinek kije arab vagy mas, nem tartozik ram. En nem gyalazom oket csak tenyt kozoltem amit nem en talaltam ki. Ha nekik jo az hogy arab ferfivel elnek ez engem nem erint maganugy.

    Egyebkent meg nem zavar ha ok ugyanugy idegenkednek mondjuk a keresztenyektol, joguk van hozza masreszt ugyse jo szerintem a keveredes foleg nem vallasi alapon.

     

    előzmény:
    Alinee2 (15601)
    2013-07-18  20:16
  18. 2013. július 19. 10:1315609.

    Ezt honnet veszed???

     

    Semmifele ala meg felerendelt helyzet nincs a kapcsolatunkban soha nem is volt. Mindkettonk velemenye ugyanannyit nyom a latban es kesz.

     

    Nem hinnem hogy ez papucs dolog lenne.

    De mivel nem is ismersz bennunket  igy kulonosebben az se izgat hogy mit gondolsz rolunk.

     

      Majd ha te is annyi ideje elsz jo hazassagban mint mi akkor esetleg jobban fog erdekelni a velemenyed a temaval kapcsolatban.

    előzmény:
    apafej (15604)
    2013-07-18  22:11
  19. 2013. július 19. 09:2615608.

    Nagyon-de nagyon sok mindennel tudnék vitába szállni, nagyon sok mindent félreértelmeztek ill összekeveritek a VALLÁSt s a KULTÚRÁt, ami r...dt nagy klönbség.

     

    képzeld, én is voltam több arab esküvőn.köztük pl a sajátomon-és együtt táncoltunk, mulatoztunk a férfiakkal. na nem mondom, alkohol természetesen nem volt. de pl tetszett az benne, h ők anélkül is nagy murit csaptak. egyiken a hugommal voltunk,hát teljesen ledöbbentünk.

     

    én is sok mindent hittem/hallottam/olvastam/láttam a TVben, de az élet az egészen más.

     

    igaz, az én ismeretségem nem pl Szaudi Arabra, Iránra (mondjuk perzsa, de elég szigorú ország)...szal a szigorúbb orzságokra korlátozódik, hisz oda  valszeg soha be se jut egy sima turista...

     

     

    vannak durva dolgok, befalazott lányok meg hasonló, de ezt nem a vallás a Korán mondja nekik. és ez a nagy különbség. 

     

    mind1, h magyar, arab, nigériai vagy bármi, mindenhol vannak hülyék és normálisak. ilyen egyszerű. viszont amit bizton álllíthatok-saját tapasztalat-h az igazi hívő muszlimok, jószívűek, család és vendégszeretők, elfogadók...

     

    a Korán sehol nem írja, h metéld körül a lányod. sőt aszerint az igazán jó férgi ismére, h jó a feleségéhez/gyerekeihez. de tudnék erről még órákat írni, pro és kontra, de nem gondolom, h egy vallást kéne szidni, néhány elmaradott barom cselekedetéért.

     

    vallásfiliozófiát hallgattam a főiskolán-akkor még em volt arab férjem, sőt nem is sejtettem, h valaha lesz-ha már itt tartunk akkor a kereszténység nevében elkövetett bűnöket is sorolhatnánk napestig.

     

    azok amijről Ti beszéltek nem vallási dolgok, hanem berögzült, elavult, idejétmúlt szokások.amik minden kultúrában megvannak, és reméljük, h felülírja őket a modern világ, a felvilágosultság...

     

    előzmény:
    Elza (15607)
    2013-07-19  08:29
  20. 2013. július 19. 08:2915607.

    Persze, valószínűleg ő akart úgy fürödni, 6 kiló gönccel :)

    Nem tudom milyen esküvőn voltál, iszlám helyeken a férfiak egymással mulatnak az esküvőn.

    Amit te láttál, az valami felvilágosultabb arab család lehetett.Lehet, hogy neked öröm nézni a csadorban pancsolást, én szánnivalónak érzem.

    előzmény:
    unger (15605)
    2013-07-18  22:24
  21. 2013. július 18. 22:2615606.
    Igen..azt lehet neki amig fözi a páleszt a kert végében.,,de csak addig..
    előzmény:
    apafej (15604)
    2013-07-18  22:11
  22. 2013. július 18. 22:2415605.

    Nemhiszem hogy Te voltál muzulmán esküvön..ill. lakodalmon, mert az nem igaz amit irsz...(én voltam azért merem mondani)

    az hogy hogyan fürödnek a nyilvános helyen, nos én elöször pár éve Dániában ot is Lalandián láttam egy muzulmán hölgyet aki egész ruhában fürdött..elöször megdöbbentem mert addig sosem láttam olyat..de ugy 5 perc után amikor azt is láttam hogy neki ugyanolyan természetes az mint nekem a fürdöruha, ugyanugy játszott a kisgyerekeivel mint mi is..szoval teljesen természetes lett mindenkinek ott..és ha ö ugy akar fürödni az szerintem teljesen örá tartozik..engem nemzavar.Téged miért ??

     

     

    előzmény:
    Elza (15586)
    2013-07-14  17:28
  23. 2013. július 18. 22:1115604.

    hát eléggé papaucs lehet a férjed...

    levegőt szabad venni melletted?

    előzmény:
    Amarynda (15599)
    2013-07-18  10:47
  24. 2013. július 18. 21:5815603.
    Nagyon helyes! Ezt itthon is vissza kéne vezetni! Meg a halálbüntetést is! Lenne a retkeknek mitől félni, asszem...
    előzmény:
    Elza (15597)
    2013-07-18  09:14
  25. 2013. július 18. 21:0415602.

    Mint egy igazi Magyar férfi mindig azt mondtam hogy azért "ott" még rend van..a férfi az férfi....

    Na ez csak vicc volt..igazábol nekem a világon semmi kifogásom az olyan vegyes házasságok ellen mert egyáltalán nemfontos a származás hanem csakis az hogy hogyan élnek együtt...

    Én a sok negativ irokal ellentétben voltam több arab országbvan és láttam hogyan élnek,de van itt is több igen közeli jobarátom akik pl irán irak bol jöttek vagy éppen palesztinok, a világon semmi baj nincsen velük,igen szorgalmas emberkék kicsit hasonlitanak  (mentalitásban)a magyarokra mert ök is olyanok hogy a "jég hátán is megélnek",,,itt nemgondolok a szélsöségesekre mivel azok egy oldalon sem kivánatosak.

    Javaslom neked : az idiotákkal ne foglalkozz,azok voltak és lesznek is...mondják amit akarnak ugysem tudod meggyözni öket a fontos hogy csakis TE légy elégedett az életeddel,családoddal,férjeddel..semmi más nemszámit hidd el nekem, van élettapasztalatom.

     

     

     

    előzmény:
    Alinee2 (15601)
    2013-07-18  20:16

Címlap

top