Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fülakupunktúra

Torolt_felhasznalo_607273
Torolt_felhasznalo_607273
Létrehozva: 2005. december 7. 21:49

Kedves Fórumozók! A segítségeteket  szeretném kérni, amolyan közvéleménykutatás szinten! Frissen diplomázott természetgyógyász vagyok, a szakterületem a fülakupunktúrás addiktológia. Ha valaki nem tudná pontosn, ez mire való, csak nagyon röviden: méregtelenítés, stressz- feszültségoldás, energiafeltöltés, dohányzásról- és egyéb szenvedélybetegségekről való leszoktatás, testsúly- és étvágycsökkentés, ezenkívül nagyon hatásos depressziós, és más lelkibetegségek esetén is. Ugyanígy használ derék-és izület fájdalmak, reuma stb betegségeknél. Tulajdonképpen minden olyan betegségnél, amely a hagyományos kínai tűszúrásos akupunktúrás terápiával gyógyítható, mindössze az a különbség, hogy nem az egész testet, hanem csak a fület kell szúrni. Ezen kívül természetesen az általános természetgyógyászati kérdésekben is el tudom igazítani a potenciális érdeklődőt, "kliens-t", ahogy ezt a tgy hivatalosan mondja.

Félre ne értsetek, nem klienseket, ügyfeleket keresek, nem erről szól a topic!!!! 

A dilemmám a következő: tanulmányaimba, a családunkban egyre többször jelentkező, nehezen kezelhető betegségek miatt fogtam bele, szerettem volna "hivatalosan is" többet tudni az egészséges életmódról, a helyes terápiákról, és a tévhiteket félresodorva a családomat rávezetni a helyes életmódra, és ha szükséges, kezelni is tudjam őket! Egyelőre szerencsére egész jól tűrik, és már sikerült is nagyon rövid idő alatt eredményeket is felmutatnom!

Kérdésem a következő: vajon mennyire ismert ma hazánkban a fülakupunktőr gyógyító szerepe? Hányan lennének vajon közületek, akik olvassák a topicot olyanok, akik kipróbálnák ezt a módszert? Mennyire hihetőek számotokra ezekről a "fantasztikus eredményekről, cigi-leszokásról, és egy hónap alatt 4-5 kg fogyásról,  azonnal elmúló fájdalmakról  szóló beszámolók? Vagyis menniyre tűnik nektek hitelesnek ez az egész? (Az, hogy én, és gyógyultjaim mennyire hiszünk benne, most nem kérdés...)Mindössze az érdekel, hogy vajon fogom-e tudni frissen szerzett tudásomat mások megsegítésével is kamatoztatni, vagy csak itthon leszek "Ügyesfüli" Köszönöm előre is mindenki véleményét!

  1. Torolt_felhasznalo_457818
    Torolt_felhasznalo_457818
    2006. február 15. 16:2051.

    Szia Ügyesfüli!

    Három éve kezelnek pajzsmirigy alulműködéssel, szedek euthyroxot, de jó néhány tünet még nem múlt el, pedig egy-két kisebb ingadozástól eltekintve, általában már jók az értékek.  Azt tudom, hogy a pm stresszérzékeny, s mostanában kicsit összecsaptak a hullámok, (az elmúlt 1-2 év nem volt egy leányálom), de így is lehet hatni a pajzsmirigyre fülakupunkturával?

    Előre is köszönöm a választ! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_607273 (50)
    2006-02-13  22:08
  2. Torolt_felhasznalo_607273
    Torolt_felhasznalo_607273
    2006. február 13. 22:0850.

    Ez teljesen véletlen.... egy perce jöttem fel, de már mennem is kell, várom válaszod!

    füli

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_375679 (49)
    2006-02-13  21:58
  3. Torolt_felhasznalo_375679
    Torolt_felhasznalo_375679
    2006. február 13. 21:5849.

    Hű de gyors voltál! Még itt ülök kukán hogy hogy mellényomtam...

    Várom!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_607273 (48)
    2006-02-13  21:57
  4. Torolt_felhasznalo_607273
    Torolt_felhasznalo_607273
    2006. február 13. 21:5748.

     

    válasz priviben 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_375679 (47)
    2006-02-13  21:50
  5. Torolt_felhasznalo_375679
    Torolt_felhasznalo_375679
    2006. február 13. 21:5047.

    Kedves Füli!

    Mi már leveleztünk egyszer, írtam neked hogy szeretnék fogyni, de adok magamnak még egy lehetőséget hogy egyedül megteszem ...hát ebből látod, hoyg nem sikerült, szóval elszánt vagyok....viszonylag ;-).

    BÁr egyszer már leírtam, nem biztos hogy emléxel, leírom még egyszer: 168 cm vagyok, kb 6 kgt szeretnék fogyni, most vagyok 60 - 61. Nagyon ragaszkodnak hozzám ezek az utolsó kgk, hetvenről indultam évekkel ezelőtt, közben született kislányom is.

    KÉrdéseim:

    1. Hol és mikor rendelsz?

    2. Összesen hány alkalmat jelentene nekem ez, és van valami "utókezelés" is?

    3. Van -e vmi biztosíték, hogy nem hízok azonnal vissza( nyilván azon kívül, hogy nem eszem meg az első fogyókúra nélküli naptól kezdve 3 krémest 1 nap) ? van ismerősöm aki csodásan tartja az akupunktúrásan lefogyott súlyát, a nővérem viszont évente jár újra fogyni...ezt nem szeretném...Márcsak anyagilag sem...

    4. Mennyi ez pénzben?

    5.Segítesz étrendben is?

    6. Jól letolsz ha nem fogyok eleget?

    Remélem hamarosan válaszolsz, nagyon várom mert most nagyon el vagyok keseredve és szánva!!

     

    Üdvözlettel

    (Nem)robin

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_607273 (1)
    2005-12-07  21:49
  6. 2006. február 2. 08:4346.

    Szia Füli!

    Nagyon-nagyon köszönöm a válaszodat, és egyáltalán nem baj, hogy nem privibe ment, hátha másnak is hasznos lesz majd ez az információ!

    Igen, én is gyanakodtam arra, hogy a műtéttel van kapcsolatban a fülfájásom, mert még aznap elkezdett fájni ezen a részen. Bár ha visszagondolok már műtét előtt is volt egy kis fájdalom itt, de nem ilyen egyértelműen. Lehet hogy akkor meg azt jelezte a szervezetem, hogy a baba már elhalt?

    Érdekes módon nem vagyok annyira kiborulva, mint amennyire gondolnám, ebbe betudható talán az, hogy sajnos már volt egy vetélésem, és a szervezetem talán ezt a passzivitást választotta ahhoz, hogy ne golyózzak be (az első vetélés után nagyon kivoltam hónapokig).

    Szóval most a jövőbe tekintve szeretném megtalálni a boldogságot, és nagyon szeretném ha minden rendbejönne.

    Most olvastam a fórumban, hogy rendelsz is, mindjárt írok privit!

    köszi mindent!!!

    Vica

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_607273 (45)
    2006-02-01  19:35
  7. Torolt_felhasznalo_607273
    Torolt_felhasznalo_607273
    2006. február 1. 19:3545.

    Bocsi, privinek lett szánva, de ezt rendesen mellényomtam... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_607273 (44)
    2006-02-01  19:32
  8. Torolt_felhasznalo_607273
    Torolt_felhasznalo_607273
    2006. február 1. 19:3244.

    Kedves Vica!

    Elnézést, hogy csak most írok, de nem voltam gépközelben!

    Amit leírsz, nagyon jellemző tünet műtét - ilyen műtét - után. Az említett terület (fülbevaló helye) amely a szem mesterpontja körül szokott lenni, nagyon közel áll két másik fontos fülakupunktúrás ponthoz. Az egyik a Genitália pont, amely a női nemi szerveket, és a hormonháztartást szabályozza (ezt szoktuk kezelni rendszertelen menses, hormonzavarok, ill meddőség esetén), a másik az úgynevezett Antiagresszió pont. 

    Az első pont érzékenysége azzal magyarázható, hogy sajnos mesterségesen megbolygatták az érintett területet, és ez a trauma vetült ki a füledre. A második pont nevével ellentétben nem azt jelenti, hogy "agresszív vagy", hanem az általános nyugalom, és békés lelkiállapot kezelésére szolgáló pont. Ha tehát ez érzékeny, akkor az semmi mást nem jelent, mint hogy finoman fogalmazva "ki vagy borulva", ami valljuk be nem is csoda egy ilyen művi beavatkozás után.

    A fül mindi látható módon jelzi a belsőleg történt drasztikus beavatkozásokat!!!Jellemző példa, amikor mondjuk egy epe- vagy tüdőműtét után a fül szabályoz bevérzést mutat az érintett területen, amely a gyógyulási folyamatnak megfelelően szívódik fel!

    Összegezve, szerintem nincs középfülgyulladásod, az először belül jelezne, ill, ha kívül, akkor kicsit máshol, mindössze nyugalomra, pihenésre van szükséged, és hogy a megbolygatott belső szerv egy kicsit lenyugodjon.

    Remélem sikerült kielégítően elmagyaráznom,ha nem, és bármi kérdésed van, írj bátran!

    Mielőbbi teljes gyógyulást kívánok, és ne szomorkodj, mert az árt most neked. Hamarosan minden rendbe jön, vigyázz magadra!

    szeretettel üdvözöllek:

    füli

    (Dr. Leopold judit)

    előzmény:
    vicasz (43)
    2006-01-27  13:33
  9. 2006. január 27. 13:3343.

    Sziasztok!

    Nem akarok offtopic lenni, talán nem is leszek teljesen az. A szakértők között kerestem akupunktúrás szakembert, de nem találtam. A következő a helyzet velem: tegnapelőtt volt egy missed ab. műszeres befejezésem sajnos a magzat elhalt. Vénába szúrtak altatót, ami nem tudom milyen fajta, a műtét után (kb 20 perces v. még annyi sem volt) felébredtem, aztán még aludtam v. másfél órát a kórteremben, utána aránylag "józan" voltam. És észrevettem, hogy mindkét fülcimpám fáj, majdnem ott, ahol a fülbevalóm van, de mégsem teljesen, hanem mellette. De lehet, hogy ez már a műtét előtt is fájt, de most konstatáltam. Megnéztem a fülakupunktúrás fényképen, és azt írja, hogy "középfül". Nem tudom, mi lehet, szerintetek mit jelez a fülem, hol van gyulladás?

    köszi

    Vica

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_742759
    Torolt_felhasznalo_742759
    2006. január 11. 16:0642.
    Én csak jót mondhatok Ügyesfüliről
    Nagyon kedves, odafigyelő, mindig meghallgat, ha nála járok.
    A kezelés nála sokkal több, mint egy kezelés,mert sokkal többet kapok, mint pl. egy pszichiátriai rendelőben
    KÖSZÖNÖM!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_607273 (1)
    2005-12-07  21:49
  11. Torolt_felhasznalo_951000
    Torolt_felhasznalo_951000
    2005. december 17. 21:1341.

    Nem akarom, hogy ez a topic lekerüljön a terítékről. Ezért most egy újabb "kalandomat" mesélem el. Tegnap, azaz pénteken reggel egy rettentő nagyot estem (három kiskutyámat vittem sétálni, és csúszós úton próbáltam szaladni velük). Ez fél ötkor volt, ötre alig értem haza az 5 perces úton. Alig kaptam levegőt, fejem, kezem vérzett, a lábamra alig tudtam állni. A kutyáim (azokról majd egy másik alkalommal mesélek) ott tipródtak velem, nyüszögtek, próbáltak segíteni. Délelőtt felhívtam az "én természetgyógyászomat", tud-e fogadni. Délben már nála voltam. Három tűt kaptam, de nem szúrt, hanem valami bigyót ragasztott a fülembe. Délután, a fél négyes sétánál már ismét "tettrekész" voltam, minden fájdalmam megszűnt. Ma reggel már semmi, de semmi bajom nem volt. Most sincs!

    EZ A FÜLAKUPUNKTÚRA! Nálam nagyon jól bevált,  úgy érzem, szinte minden problémára van valami gyógyírja! Érdemes kiprőbálni!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_607273 (40)
    2005-12-14  19:20
  12. Torolt_felhasznalo_607273
    Torolt_felhasznalo_607273
    2005. december 14. 19:2040.

    Köszönjük szépen Mészike, megoldottad az összes problémát, összebékítetted a peres feleket, és élteted a tudományt! Most már kérlek tegyél valamit a világbéke ügyében is!!!Stílusod, és korod nagyon gyanús nekem, írok privit, kérlek válaszolj! Nagyon mókás lesz, ha kiderül, hogy egy ideje már ismerjük egymást! 

    Tartsd meg fiatalos lendületedet, továbbra is hidd, hogy vannak csodák, és legyél egyre jobban ..(akupunktúrával, vagy anélkül...)

    füli

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_951000 (39)
    2005-12-12  22:49
  13. Torolt_felhasznalo_951000
    Torolt_felhasznalo_951000
    2005. december 12. 22:4939.

    Még a gépelésben is hibáztam, a hibáért elnézést kérek. Júj, de szégyenlem magam!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_951000 (38)
    2005-12-12  22:35
  14. Torolt_felhasznalo_951000
    Torolt_felhasznalo_951000
    2005. december 12. 22:3538.

    Hát én erre jól ráfaragtam, úgy látszik mindkét fülész megharagudott rám. Ami igaz, igaz, a neumarkági nagyon szépen  intézte az ügyeit, az ügyesfüli szintén.Szóval, ez a téma lezárva. Válasz sehol!  De!

    Feltétlenül el szeretném mondani, hogy tapasztalataim és véleményem a fülakupunktúráról rendkívül jók! Engedjék meg, elmondom magamról, 67 éves vagyok én is most kezdtem el internetezni, nagyon tetszik. Talán bizonyos nyitottság kell ahhoz, hogy természetgyógyászunktól elfogadjuk a tanácsokat, kezelést.

    De ha rászánja magát valaki, minden bizonnyal sokra megy vele!

    Én egyébként háromszor kellett, hogy elhatározzam, nem adom fel, 67 évesen is igenis, jól, szépen akarok élni. Ehhez segített hozzá a fülakupunktúra!!! Képzelem, mit tud tenni egy fiatalabbal!

    SZÓVAL, HAJRÁ FIÚK, HAJRÁ LÁNYOK!!! Vegyétek le a szemüveget, dobjátok sútbaé a ..... szóval, ami öregít! Lehet, hogy karácsony előtt már nem is tudok idejönni, és akkor most kívánok mindenkinek minden jót, főleg jó egészséget. ÉLJEN A FÜLAKUPUNKTÚRA!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_951000
    Torolt_felhasznalo_951000
    2005. december 10. 19:1137.

    Többször átolvasva a hozzászólásokat, teljesen laikusként azt a következtetést vontam le, hogy ügyesfüli és neumarkági között nem szakmai vita alakult ki. A topikindító nagyon szimpatikusan érdeklődő, segítőkész, nagy tapasztalattal rendelkező és további tapasztalatokat gyűjtő természetgyógyásznak tűnik, neumarkági viszont először ledorongoló, "helyretenni" akaró, nem igazán természetgyógyász alkatnak. Mivel csak saját tapasztalatom van a természetgyógyászokkal kapcsolatban, azt szeretném megosztani most Veletek!

    Az "én természetgyógyszáom" nemrégiben lett füladditológus (nem tudom, helyesen írtam-e), de amióta elvégezte ezt az iskolát, azóta kigyógyított a derékfájásomból, általában az izületi fájdalmaimból, megszűntette a köhögésemet, és folyamatos, általános jó közérzetet biztosít. Mellékesen megjegyzem, hogy a fogyásom is beindult, pedig azt külön nem is kezelte. Nem tudom, én vagyok-e ilyen csudajó páciens, vagy ő a csudajó természetgyógyász? Mindenesetre ez után is bármi problémám lesz, hozzá fogok fordulni.

    Már arra is gyanakszom, nem ő-e ügyesfüli? Mert a stílusa nagyon hasonló! Az "én természetgyógyászom" soha egy rossz szót nem szólt még másokról, és olyan is előfordult, hogy mikor azt mondtam, nem tudok csak egy hét múlva jönni, mert akkor kapok nyugdíjat, azt mondta: "Tessék csak jönni nyugodtan, majd egyszer rendezzük." És ha hiszik, ha nem, azt a kezelést azóta sem hagyta, hogy kifizessem, azt mondta, az a "nyugdíjas kedvezmény". Hát ezt bizony inkább az ügyesfüliről tudnám elképzelni! HA RÁTALÁL ERRE A TOPIKRA, TUDJA MEG, ORSZÁG-VILÁG ELŐTT DÍCSÉRNÉM, HA TUDNÁM, HOGY IDE SZABAD ÍRNI A NEVÉT!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_607273
    Torolt_felhasznalo_607273
    2005. december 10. 18:1036.

    Kedves Ági!

    Nagyon megleptél!!!Régen esett ennyire jól egy hozzászólás, és megy kell vallanom "nagyot nőttél" a szememben! Nem mintha előtte kicsi lettél volna....!!! 

    Tudod, mit? A legfontosabb, hogy mindketten legjobb tudásunk szeint gyógyítsuk azokat, akik megkeresnek bennünket! Tegyük ezt a gyógyításért, és a betegkért  magukért, és nem azért mert ettől akarjuk sikeresnek érezni saját  magunkat! Könnyen lehet, hogy hozzád, hozzátok fogom irányítani azokat a klienseket, akik nem tartoznak az én kompetenciámba!

    Sok sikert kívánok Neked és Párodnak mind a gyógyítás, mind a magánélet terén!

    füli

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_711242 (35)
    2005-12-10  12:41
  17. Torolt_felhasznalo_711242
    Torolt_felhasznalo_711242
    2005. december 10. 12:4135.

    Szia

    Mindannyiótoknak igaza, Füli sajnálom, ami történt. Visszacsinálni már nem tudom. Levontam a tanulságot belőle. Nem szokásom ilyen indulatosnak lenni, én most kezdtem el életembe előszőr internetezni és annyi rossz negatív dolgot tapasztaltam ,hogy elkövettem azt a nagy hibát, hogy általánosítottam. Gondolom nem vagyok egyedül ezzel, mindenki követ el hibát, s a hibák arra valók hogy tanuljunk belőle. Én tanultam.

    Mégegyszer köszönöm a hozzászólásotokat. Hasznos volt.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_607273 (34)
    2005-12-09  23:54
  18. Torolt_felhasznalo_607273
    Torolt_felhasznalo_607273
    2005. december 9. 23:5434.

    Kedves Mindenki!

    Köszönöm a hozzászólásotokat, de úgy gondolom, nem ér meg ennyi indulatot az egész. A nyilvánvaló vélemény- és érdekkülönbségek teljesen egyértelműek,  nem kéne mérgesíteni a helyzetet.

    Véleményem szerint úgysem maga a terápia döntő önmagában, ebbe nagyon nagy mértékben belejátszik a terapeuta személye, személyisége. Valószínűleg sokan vannak-lesznek, akiknek Ági  "jön be", de biztos vannak (és remélhetőleg maradnak) olyanok is, akinek az enyém.  

    Azt, hogy "ki-mit-tud" úgyis az élet, a tapasztalatok, a kézzelfogható  eredmények, és a visszajelzések fogják eldönteni. Köszönjük Áginak a paciensek védelmét, reméljük a jövőben is mindig csak ez a szándék fogja vezérelni! Végzett természetgyógyászként ezt a társadalom el is várja tőle. Az indulatait nem értem, vádaskodásaira nem kívánok válaszolni, szakmai kérdésekbe nem szeretnék bonyolódni, orvosi vagy egyéb diplomát nem szeretnék mellékelni, gyógyult klienseket nem szeretnék belevonni ebbe a vélemyénygyűjtésnek indult topicba.

    Csatlakozom Ági véleményéhez: nem éri meg!!! Úgyis mindenki ösztönösen érzi kiben bízhat!

    mindannyiótoknak köszönöm, és további jó egészséget kívánok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_538264 (33)
    2005-12-09  23:41
  19. Torolt_felhasznalo_538264
    Torolt_felhasznalo_538264
    2005. december 9. 23:4133.

    Nem kötözködni szeretnék, de engem nagyon bántanak az igazságtalan vádaskodások!

    Füli nem hirdet, Ági egy másik topicban nyiltan hirdeti kínai férje természetgyógyász rendelőjét...

    Füli nem mondja, hogy a fülakupunktúra mindenre jó,Ági egy másik topicban igen...

    Füli nem ócsárolja Ágit,nem vádaskodik és fröcsög.. és Ági...?

    Nem lehet hogy Ágit a potenciálisan felbukkant konkurencia bosszantja, vagy az, hogy a hirdetésnek ez az igen ügyes formája nem neki jutott az eszébe????

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269398 (32)
    2005-12-09  23:16
  20. Torolt_felhasznalo_269398
    Torolt_felhasznalo_269398
    2005. december 9. 23:1632.

    Bocsi, nem jelent meg az üzi!

    Csak néhány szót! Nagyon sok orvos, gyógyszerész barátom végzett mostanában tgy tanfolyamot,ez egyre gyakoribb jelenség mostanában, szerintem nagyon jó.  

    Más: nekem Füli először olyan "direkt amatőrnek" tűnt, a hozzászólásai sokkal több szakértelmet árulnak el, mint amit szerintem ténylegesen el szeretne mondani magáról!

    Azon meg ne csodálkozz Ági, hogy sértődöttnek tűnik, szerintem totál rendesen megsértetted!!!!

    a személyes véleményem: ha gyógyítót kéne választanom, inkább Fülihez mennék...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269398 (31)
    2005-12-09  23:11
  21. Torolt_felhasznalo_269398
    Torolt_felhasznalo_269398
    2005. december 9. 23:1131.
    llll
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_239515 (30)
    2005-12-09  22:34
  22. Torolt_felhasznalo_239515
    Torolt_felhasznalo_239515
    2005. december 9. 22:3430.

    Szia Ági! Nekem úgy tűnik, te is ingerület vagy, és én sem szeretnék névtelenül védelmembe venni senkit, úgy hogy nem érdemli ki. Nekem mindössze nagyon szimpatikusak a megnyilvánulásai- bár igaz priviben is leveleztünk sokat, és sok olyan dolgot magyarázott el teljesen korrekten, amiket korábban nem értettem-. Véleményem szerint nem volt sértődött, nagyon korrekten megfelelt neked. Nekem nem tünt fel, hogy szakmai kérdéseket is kérdeztél volna...A helyzet az, hogy ilyen szituban én akkor sem válaszolnék ezekre, ha jobban tudnám bárki másnál a választ, szerintem ez elvi kérdés. Még egy kérdésem lenne...ne haragudj, nem kötözködök, de ezt tényleg nem értem, de nem létezik, hogy valaki több éves orvosi gyakorlat után megy el természetgyógyásznak? Válaszodat előre is köszönöm!

    kiwi

    ui:szerintem nem hivatkozott arra, hogy orvos, sztem doktor izé, más is lehet, nem?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_711242 (29)
    2005-12-09  19:02
  23. Torolt_felhasznalo_711242
    Torolt_felhasznalo_711242
    2005. december 9. 19:0229.

    Szia 

    Igazad van, kéretlenül tanácsot soha ne adj. A szakmai véleményemet írtam le, amihez tartom is magam. Az ő válaszában viszont csak a sértődöttséget éreztem . Lehet sértődni, de egyetlen egy szakmai kérdésemre sem válaszolt. Ő írta, hogy most végezte az fül ak..addiktológiát, most pedig a orvosi diplomájára hivatkozik. Ha nem vetted volna észre a páciensek védelmében írtam,de hát mindenkinek a saját útját kell járnia. A fórum arctalan és névtelen is. Honnan lehet tudni ki van mögötte. Még a nevét sem vállalja senki. Így könnyű. Egyébbként Te ugyanúgy a véleményedet, vagy indulatodat írtad le. Most sértődjek meg? Nem ér annyit az egész. Azért köszönöm ,hogy válaszoltál. Jó egészséget , minden jót kivánok Neked.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_239515 (28)
    2005-12-09  11:36
  24. Torolt_felhasznalo_239515
    Torolt_felhasznalo_239515
    2005. december 9. 11:3628.

    Hali neumarkági!

    Háát, ne haragudj, de nagyon olyan érzésem van, itt inkább te vagy az aki kéretlenül okoskodik, és ad tanácsokat kicsit nagyképűen! Miért kell így megtámadnod Fülit? Senkire sem erőlteti rá a tanácsait, és nem mondja magáról, hogy mindent meg tud gyógyítani, csak a véleményünket kérte. Szerintem meg pont a te megjegyzéseid felelőtlenek, és támadóak, sőt lekezelőek. Milyen jogon szeded le így róla a keresztvizet, hogy így meg úgy mennyit kell még tanulnia! Ő maga is írta, nem? Bár lehet, hogy többet tud ezekről a dolgokról, mint egy átlag orvos. Persze, hogy te is nagyon okos vagy, azt láttuk! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_711242 (26)
    2005-12-08  23:15
  25. Torolt_felhasznalo_607273
    Torolt_felhasznalo_607273
    2005. december 9. 11:2227.

    Kedves Ági! Köszönöm tartalmas észrevételedet! Valóban nagyon sok igazság van abban amit írsz, és ha nem veszed zokon, szeretnék reagálni rá! Úgy gondolom nem írtam felelőtlenül dolgokat, főleg nem azzal a céllal, hogy mások úgysem értik! Ha végigolvastad a topicot bizonyára nem kerülte el a figyelmedet, amikor azt írtam, hogy az igazi tanulás véleményem szerint csak az alapvégzettségek megszezése után kezdődik! Mielőtt ezt megkérdőjeleznéd, nem, NEM a pacienseken kell tanulni, hanem folyamatosan kell továbbképezned magad, és bizony ehhez sokszor egy élet sem elég! Úgy gondolom, nem tanácsokat osztogattam, hanem néhány olyan egészségügyi problémát próbáltam megnevezni, amelyek esetén valóban hatásos a NADA protokoll alkalmazása. Lehet, hogy elkerülte a figyelmedet, de határozottan emlékszem, hogy TÖBBSZÖR is írtam, nem a klines-szerzés a topic célja, hanem mintegy közvéleménykutató- érdeklődő céllal indítottam, mivel szerettem volna tudni, vajon mennyit tudnak az emberek a fülakupunktúráról manapság. A leghátsóbb szándékaim között sem szerepelne soha olyasmi, hogy a sokat szenvedett, beteg, vagy túlsúlyos embereket puszta pénzszerzési céllal, hitegetve kezeljem. Már megbocsáss, de ez eléggé sértő feltételezés! Nem tudom kiből-miből indulsz ki, de ha orvosi, vagy természetgyógyász esküt tettél, akkor nagyon jól kéne tudnod, hogy ez milyen elitélendő dolog. Sajnálnám, ha ilyen tapasztalataid lennének...

    Egyébként a tűszúrásról nem azt írtam, hogy nem fáj, hanem azt hogy a jól behelyezett tű nem fáj elviselhetetlenül :-). Azt is írtam, hogy bizonyos pontok érzékenysége, fájdalma jelez a szervezet problémái, betegségei esetén. De bizonyára ezt is figyelmesen elolvastad. Reumás panaszok, derékfájás enyhítése pedig már gyakorlati tapasztalat eredménye. Feltételezem neked is sikerülne!

    Nos, be is fejezem, mert úgy tűnik, mintha  magyarázkodni szeretnék valami miatt, amire nincs is okom. Nem kéretlen tanácsokat szeretnék osztogatni naív, kiszolgáltatott, csodaváró túlsúlyosoknak, nem klienseket szeretnék vadászni, hogy azután jól megkopasszam őket!!!  Van viszont egy dolog, amiben mindketten egyetértünk! Az általam több mint 20  éve megszerzett doktori diploma (nem ETI :-), és a több évtizedes klinikai gyakorlat sem ment meg olyan helyzetektől, mint ez a mostani, és bizony mindannyiunknak van mit még tanulni az emberektől, és indulataikról!

    jó egészséget,  szép hétvégét kívánok neked!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_711242 (26)
    2005-12-08  23:15

Címlap

top