Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Amit a szülésről tudni kéne. . .

Torolt_felhasznalo_319116
Torolt_felhasznalo_319116
Létrehozva: 2002. december 30. 23:57
Azt hiszem az első babát várók sokszor még azt sem tudják, hogy hogyan is néz ki a kiválasztott kórház szülészete ill. szülőszobája, milyen lehetőségek vannak a fájdalomcsillapításra ill. gátvédelemre, a baba elhelyezésében mennyire rugalmasak (egész nap ott lehet-e a baba, ill. ha fáradt az anyuka pihenhet-e egy kicsit és leadhatja-e éjszakára a babát), ismerik e a Leboyer-féle csendes születést, van e lehetőség vízben v. székben ülve stb. szülni, lehet-e inni/enni vajúdás közben és még sok minden. Kérem a már tapasztalt anyukákat, hogy segítsünk az először szülő kismamáknak, hogy melyik kórházban milyen módszereket követnek elméletileg és milyeneket gyakorlatilag, mert ez nem mindig ua.
Ha valakit érdekel én a dél-pesti Jahn Ferenc kórházról és a MÁV kórházról tudok írni személyes tapasztalatot. Jelenleg a harmadik babát várom, de ha már először ennyi mindent figyelembe vettem volna, mint amire most már tudatosan figyelni fogok, sokkal könnyebb lett volna minden a szülés körül. De senki nem mondta el pontossan. Sziasztok!
  1. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2003. október 13. 18:05301.
    Szia Zelszi!

    Nyugodj meg, egyszer minden kisbaba ritkábban és rendszeresebben kezd majd enni kérni. Sőt, eljön az az idő is, amikor ha ébren van, elszórakoztatja magát egy ideig. . . :-))) Kitartás, minden rendben lesz! :-)))

    Timi
    előzmény:
    zelszi (299)
     
  2. Torolt_felhasznalo_688993
    Torolt_felhasznalo_688993
    2003. október 13. 18:05300.
    Elirtam a cimet. .
    http://velvet. hu/v-tars/v-gyerek/laufercikk
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_688993
    Torolt_felhasznalo_688993
    2003. október 13. 17:54299.
    Sziasztok!
    Vigasztaljatok meg, hogy egyszer minden baba rendszeresen kezd felebredni enni. . . . :) Nem is merek almodni arrol az igen tavoli jovorol, amikor mar csak 4 orankent ker majd enni. . . . :)
    A cikk cime: http://velvet. hu/v-tars/v/gyerek/laufercikk
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2003. október 13. 14:26298.
    Szia,
    hat igen, vegul is megfontolando amit irsz.
    Marcius vegere vagyok kiirva, addig meg gondolkodok rajta.
    Itt is ket nevet adnak amugy altalaban, hat. . . majd meg eldontom addig mi lesz.
    Regota kinnt elsz? Jol erzed ott magad?

    előzmény:
    cheesecake (296)
     
  5. 2003. október 13. 14:21297.
    Szia Zelszi,
    hogy vagytok? Remelem minden rendben, biztos vagyok benne, mostanra mar nagyon belejottel az "anyasagba" :-)))))))

    Probaltam visszakeresni azt a modszert, amit alabb emlitesz, de nem sikerult megtalalnom.
    Ha esetleg emlekeznel arra, hogy hol erted el azt a cikket, akkor legyszives ird le nekem. Elore is koszonom.

    Vigyazzatok magatokra!
    előzmény:
    zelszi (293)
     
  6. 2003. október 10. 14:46296.
    Szia!
    Akkor nincs is baj ha bemutatod, de ha valahol(orvos, iskola stb. ) neven akarjak szolitani, tutira nem mondjak majd helyesen. Angolosan Amashe lenne, de eltorzitani nem akartam, hiszen annyira szep meg leirva is. De itt Amerikaban 2nevet adnak a gyerkocoknek, es kesobb azt hasznalhatjak amelyik jobban tetszik, peldaul az aposom is a masodikat hasznalja. Az elso nev Brittany lett a parom kivansagara, bar nekem a Tamara, Stephanie vagy Michela jobban tetszik, fiukent pedig Leo Akos lett volna. Mindegy, majd a kovetkezok, mert remelem lesz meg vagy ketto. Te mikorra vagy kiirva?
    előzmény:
    cheryqueen (295)
     
  7. 2003. október 10. 12:01295.
    De jo fej vagyok, mire a valaszt irtam, addigra elfelejtettem mit is olvastam a kislanyodrol par perce ("augusztusban szultem") :-)))))))
    előzmény:
    cheryqueen (292)
     
  8. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2003. október 10. 11:56294.
    Igen, ilyet én is éreztem, hogy nem csak valaki babájára vigyázok? Ő tényleg az én gyerekem? :-)))) Mert egy hihetetlen csoda. :-) És nekem is nagyon sok homályos pillanat van, volt a szüléssel kapcsolatben, a Párom mesélt el egy csomó mindent. Gondolom, ez az a bizonyos módosult tudatállapot. :-))))
    előzmény:
    zelszi (293)
     
  9. Torolt_felhasznalo_688993
    Torolt_felhasznalo_688993
    2003. október 10. 11:39293.
    Koszonom szepen!

    Igazabol en vegig probaltam betartani azt, amit abban a cikkben olvastam, aminek a webcimet azt hiszem ide is leirtam. Abban nagyon szepen le van irva melyik szakaszban hogyan segithetsz magadon. Szoval ha lehet azt mondani "esszel" szultem. . . :)
    A legelejen, amikor felebredtem, akkor egy darabig csak figyeltem, hogy akkor ez most biztos a kezdet e. . . Egyszerre orultem es aggodtam a hosszu nap miatt, ami ram var. A paromat csak reggel 7-kor ebresztettem fel, akkor mar jol esett a tarsasag, es kesobb is persze sokat jelentett az, hogy ott van. . . Nyugodtabb voltam kicsit, konnyebben relaxaltam. . . Aztan persze amikor mar 10 oraja tartott, faradt is lettem, meg turelmetlen is, "nyugos", semmi nem volt jo ugy es akkor, ahogy es amit csinalt, akkor mar szegeny nem tudott sokat segiteni, csak probalt "tulelni" . . . .
    De ha magara az utolso reszre gondolsz, amikor mar nyomok, nos ott vannak homalyos pillanataim. . . Utolag a ferjem mondta mi tortent, es persze ott helyben mindent el kellett mondania ketszer mire felfogtam es megcsinaltam. . .
    De amikor egyre tobb es tobb latszik a bababol, es a legvegen amikor kijon, es kozben mutatjak neked. . . Hat az eloszor felelmetes volt, hogy hogyan fert egy ekkora gyerek ki rajtam? Meg ha masnak picinek is tunik. . . Aztan amikor mar rajtam volt, (a ferjem tette ram, de erre sem emlekszem. . . ) akkor foleg az volt a fejemben, hogy akkor o most tenyleg az enyem? Ez az erzes meg egy par napig megvolt, hogy akkor biztos valaki csak "kolcson adta" ot nekem, annyira hihetetlen, hogy ez a kicsi elet tolem lett. . . .
    Hat valami ilyesmi jut hirtelen eszembe. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (287)
     
  10. 2003. október 10. 11:32292.
    Szia, latod erre nem gondoltam, hogy esetleg maskepp is szolithatjak, mint Emese, mert en arra gondoltam, hogy ugyis vagy bemutatkozik vagy mig kisebb addig en mondom majd, hogy hogyan is ejtik.
    Es szerinted mi van ha esetleg sh-val (Emeshe) irjuk? Ugy talan egyertelmubb, nem?
    Ti milyen nevet valasztottatok elso nevnek? Mennyi idos a lanyod?
    előzmény:
    cheesecake (285)
     
  11. 2003. október 10. 11:30291.
    Oh, istenem, Zelszi! Irto helyes a kis bebi!!! Nagyon szep baba! Es milyen kis sima a bore!
    Megegyszer nagyon gratulalok hozza!
    előzmény:
    zelszi (284)
     
  12. Torolt_felhasznalo_304799
    Torolt_felhasznalo_304799
    2003. október 10. 11:07290.
    Bocsánat, elírtam a neved. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_304799 (289)
     
  13. Torolt_felhasznalo_304799
    Torolt_felhasznalo_304799
    2003. október 10. 10:16289.
    Zelcsi, Melinda gyönyörű!!! :))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2003. október 10. 08:32288.
    Na ezt azt hittem, nem ment el, aztán kétszer megírtam. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (287)
     
  15. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2003. október 10. 08:31287.
    Zelszi, gyönyörű a kislányod! Picike, nagyhajú, és nagyon szép! A haja, a bőre, a pici orra, nagyon sok boldogságot Neki! :-)

    És Zelszi, így utólag Te milyennek érezted a szülésedet? Mármint érzelmileg? Hogy élted meg? :-)

    Timi
    előzmény:
    zelszi (284)
     
  16. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2003. október 10. 08:28286.
    Gyönyörű, nagyhajú, picike babád van, zelszi! Tündéri, a haja, a bőre, a picike orra, az arca, gyönyörű, nagyon gratulálok hozzá! :-))))

    És zelszi, most utólag hogy érzed, milyen volt a szülés? Mármint érzelmileg. Ha most kérdezné meg valaki ezen az oldalon, hogy mit kéne róla tudni, mit mondanál? :-)

    Timi
    előzmény:
    zelszi (284)
     
  17. 2003. október 10. 02:18285.
    Sziasztok!
    Cheryqueen, en augusztusban szultem es az en lanyom is szinten Emese, de mivel itt furcsan ejtik(Emiz-nek) ezert az elso nev angol lett. De en csakis a Mesit hasznalom es az otthoniak is, bar itt is mindenki szerint gyonyoru nev!
    előzmény:
    cheryqueen (282)
     
  18. Torolt_felhasznalo_688993
    Torolt_felhasznalo_688993
    2003. október 9. 22:23284.
    Ok. Nem tudtam, hogy bemutatkozo oldal kell a fotoalbumhoz. Most mar van. . . .

    Igen, ha nem gyorsitjak, szerintem akkor hosszabb, bar ez is biztosan valtozo. . . De csak egy par ora ami nehez, a tobbit ki lehet birni akarmeddig tart. . . :)

    Viszont ha termeszetesen jon, nagyobb az esely meguszni a vagast. En nehany nagyon pici szakadassal megusztam. . . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2003. október 9. 16:53283.
    Tényleg jók a nevek, a Thomas is. :-))

    Kint szülsz vagy itthon? Nem tudom, ott milyenek a lehetőségek, bár a magyarnál biztos jobbak. Ha nem gyorsítják, hagynak sétálgatni, guggolni, amit szeretnél, akkor van esélyed egyszép, normál szülésre! :-) Szorítok, de addig azért még élvezd a pocakodat! :-)))))

    Timi
    előzmény:
    cheryqueen (282)
     
  20. 2003. október 9. 15:10282.
    De helyes lehet a kissrac, ahogy teper utanad! Hat igen, ezek azok a dolgok, amiert az ember meg a fajdalmat sem banja, igaz?

    En London mellett elek, par het mulva lesz az eskuvonk. Itt Angliaban gyakorlatilag csak elmegyunk a hazassagkoto terembe, utana meg elmegyunk egy sorozo-etterembe 1-2 italra, meg bekeszitunk egy kis hideg kajcsit a vendegeknek, de gyakorlatilag a nagy "csinnadratta" otthon lesz Magyaro-on 3 hetre ra! (Hurra!)

    A neve, ha fiu lesz, parom nagyapja utan Thomas Ellis, ha lany akkor Emese. Igen, akkor 100%os magyar neve lesz. Az az igazsag, hogy a Thomas-ba hamar belementem, mert "Tomi" otthon is van, igy a csaladomnak semmi problemaja nem lesz a nevvel.

    Egyebkent a szulestol azert tartok egy kicsit, mert anyamat azert csaszaroztak mind a ket szulesnel, mert nem tagult ki, nagyanyam meg a falat kaparta szo szerint hasonlo okokbol (o meg otthon szult annak idejen). Szoval. . . jo kilatasok, nem? Aztan lehet, hogy velem maskepp lesz, majd meglatjuk :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (280)
     
  21. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2003. október 9. 14:44281.
    Ja igen, én is úgy voltam, hogy mindenki megszületett valahogy, és ma már azért gyakorlatilag az összes nő túléli :-)))) aztán tessék, én is túléltem! :-)))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (280)
     
  22. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2003. október 9. 14:43280.
    Nekem is első, nem volt tapasztalat. Úgy képzeld el, hogy a 18 órából kb. az első fele olyan, mintha menstruáció első napján lennél, és görcsölgetnél. Már attól függ, ez Nálad milyen volt. :-) Viszonylag erősebb mensigörcsök, 20, 15, 10 percenként, majd gyakrabban, köztük szünet. Aztán még gyakrabban, meg erősebben, de nekem kb. egy-két óra volt csak durva, aztán a kitolás. És egyáltalán nem 100% hogy Neked is sok óra lesz! :-) Nekem a magzatvíz elfolyásától 4 órán belül megszületett Marci. :-)

    Igen, most 7 hónapos (és egy hetes) vasárnap elkezdett mászni, azóta már a konyhába is kijön utánam! Jól vagyunk, köszi! És Ti? :-) Mi lesz a neve a pocaklakónak? Te is Hollandiában élsz?

    Timi
    előzmény:
    cheryqueen (279)
     
  23. 2003. október 9. 14:34279.
    Jezus isten! 18-20 ora? Az nagyon hosszunak tunik, de gondolom ha mas kibirja en sem leszek ezzel maskepp. . . csak tudod, elso gyerek, 0 tapasztalat :-)
    En marcius vegere varom, a heten vagyok 16 hetes.

    Neked hogy van a kisfiad? 7 honpaos kisfiad van ugye? Ti jol vagytok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (278)
     
  24. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2003. október 9. 14:30278.
    Tizenhét-nyolc óra az teljesen átlagos, nekem huszat mondott a dokim, de szerencsére első fájástól kezdve csak tizenkettő lett belőle. És azért az eleje nem olyan vészes, a vége meg nekem már megkönnyebbülés volt, hogy nyomhatok. :-) Te mikorra várod?

    Spéci kenőcs azért nem jó, mert puhán tartja a mellbimbót, nem szokik hozzá az ingerhez, és később, ha el akarod hagyni vagy elfelejted, ugyanúgy kisebesedik. Persze biztos van, akinek bejön, de akkor olyat használj, amit a baba megehet, és utána ugyanúgy rajta lehet hagyni a nyálat meg a tejet.

    A képekkel nekem is épp ez a problémám, pedig biztos tündériek! :-)
    előzmény:
    cheryqueen (276)
     
  25. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2003. október 9. 14:26277.
    Azt írja ki, hogy "a felhasználó nem készített bemutatkozó oldalt"! Hol nézzem meg a képeidet?

    Cici: minden szopizás után hagyd rajta a baba nyálát, és kenegesd anyatejjel, hagyd szabadon szellőzni és rászáradni. Este, mikor fürdesz, csak tiszta vízzel mosd, ne szappannal vagy tusfürdővel. Nagyon fontos, hogy jól kapja be a cicit, látta az a segítő, aki ott van? Vagy védőnő, vagy valaki? Tudod, a bimbóudvar egy részét is be kell kapnia, szembefordul veled az egész testével, orra és álla is a melledhez ér. És az ajkai kifelé fordulnak. Nekem is sokáig kézzel kellett kifordítgatnom Marci ajkait, még most is néha. Ha nem nagyon sebes, csak amennyire a szokatlan inger miatt lehet, akkor kb. két hét alatt elmúlik. Szorítok! :-)))))

    Timi
    előzmény:
    zelszi (275)
     

Címlap

top