Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Babakocsi

Torolt_felhasznalo_963860
Torolt_felhasznalo_963860
Létrehozva: 2003. január 27. 09:56
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Nemrégiben vettünk egy Hauck Shopper XL6 típusú babakocsit és egy Hauck Lifesaver nevű babahordozó-autósülést. Egyetlen probléma van, hogy a hordozót csak adapterrel lehet rögzíteni a babakocsihoz. Ilyet viszont egyelőre nem kaptunk. Nem tudja valaki, hol lehetne esetleg ilyet beszerezni? használt is jó lenne. Köszönöm előre is: jegesmaci
  1. 2003. július 28. 14:58126.
    Ja, a "sot"-re visszterve nezd meg, ha tudod a Minimano-ban vagy a Megatoys-ban az Inglesina Zippy kocsijat, kicsit olcsobb, mint a PP, es szerintem nagyon jo, fantasztikusan konnyen, felkezzel csukodik, nagyon konnyu sulyu, szep es jo kocsi. A Megatoys partneruzletek rendelesre szallitani tudjak.
    Szia!
    előzmény:
    micirici (125)
     
  2. 2003. július 28. 14:54125.
    Szia Ribizke!

    En sem hasznaltam a hordozo autosulest, nekem is biztonsagi mozesem volt, a Navetta-nak allithato a hattamlaja, ugyhogy ha a baba hasfajos, akkor is jol el van benne kicsit feltamasztott fejjel. A Pliko-t meg mindig hasznalom, a lanyom 16 honapos, jo szeles, a baba meg most is nagyon kenyelmesen elfer benne.
    A PegPerego-nak a Brendon a kizarolagos forgalmazoja, igy rajta kivul a Brendon partneruzletek arusitjak, az uzletlistat a Brendon honlapjan talalod. Nem vagyok Brendon ugynok, sot! :)))
    Mikorra varod a babat?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_441638 (124)
     
  3. Torolt_felhasznalo_441638
    Torolt_felhasznalo_441638
    2003. július 28. 12:20124.
    Ja, és még valami!
    Nem tudja valaki véletlenül, hogy a Brendonon kívül hol lehet Peg Peregot kapni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_441638
    Torolt_felhasznalo_441638
    2003. július 27. 15:38123.
    Sziasztok !

    A tapasztltabb kismamák éleményére volnék kiváncsi a babakocsi kérdésben. A Peg Perego tipusú babakocsik tetszenek a legjobban, és végigolvasva a véleményeket, mindenki jókat írt róluk.
    Arra gondoltam, hogy PP Plikot választanánk, és mivel téli babánk lesz, vennénk hozzá egy Navetta mózeskosarat. Ennek az előnye, hogy az autóban rögzíthető. Ebben az esetben nem vennék hozzá bébi hordozó-autósülést/Primo Viaggio/, hanem később, egy normál 18 kg-ig használható ülést. Szerintetek ez mennyire használható megoldás?
    Kiváltható az első 4-5 hónapban a mózeskosárrésszel a bébihordó-autósülés?
    Még így is nagyon húzós az ára, de nagyon tetszik. . . . .
    Mi a véleményetek?
    Köszi, Ribizke.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_959218
    Torolt_felhasznalo_959218
    2003. július 12. 17:49122.
    Sziasztok!Visszatérőben vagyok ide. Nya!
    A megás 3 kerekű babakocsi CARENA STREET JOGGER. Szerintem nagyon korrekt kis kocsi DE: (második kocsinak használjuk , görkorizáshoz, amúgy a mindennapokon a plikora esküszöm még mindíg)városi -bevásárlós járdára fellemászkálós, lakótelepen tárolt babakocsinak nem ajánlanám- nehéz és nem lehet normálisan összecsukni. Vidéken földutakon (hepe-hupákon) tökéletes és görkorizáshoz (gondolom futáshoz is)nagyon jó, biztonságos (csak nem szabad sokat fújni a kerekekbe, mert akkor durran).
    Újszülöttnek nem ajánlják, bár a támla egy hevederrel állítható vízszintesig, de ilyenkor rém borulékonnyá válik (ezt nem mondják , tapasztalat) elvileg 6-hótól 18-kg-ig használható.
    A támla nem túl kemény, de nem gázos , az állítása a hátizsákokéhoz hasonló hevederrel történik, egyszerű megoldás , de végülis jó. Sok tárolóhely, és elég korrekt kézifék tartozik hozzá, na meg jellegzetes kínai szag :(, de az pár hónap alatt elmúlik. Ja és tartozék a lábzsák is, amiért árs kocsiknál horror árat kell néha fizetni ugye. . .
    De csak a bordóhoz van ám!
    A férjem ezerrel tolta benn a lányunkat, hatalmas kanyarokat vettek, alig bírtam utolérni őket.
    Nya élménybeszámoló vége, remélem valakinek segítettem.
    Ancsa
    előzmény:
    Hajnii (116)
     
  6. 2003. július 11. 23:58121.
    Szia Aklicuska.
    Volt a gyerek Kuckóban a falon egy fényképen ikerbabakocsi, mózeskosaras, fix kerekű 30ezerért. ( a testvéremék is ikreket várnak, de nekik ez túl széles lenne, szerintem)
    Szia:
    Juli
    előzmény:
    aklicuska (119)
     
  7. 2003. július 11. 23:54120.
    Sziasztok!
    Mi a graco coach ridert néztük ki. Elöször a Megatoysban 100ezerért, aztán a GyerekKuckóban 45ezerért egy 1évest. Jó állapotú, a szine is tetszik, de nagyon nagynak tűnik. (összecsukva) Vannak erről tapasztalataitok? Volt még egy pár hónapos Mirage is hordozóval. (az kevésbbé tűnt stabilnak) Illetve egy symbaba, ami még garanciális, de az tényleg nagyon nehéz volt, nagy bicikli kerekű.
    Köszi:
    Juli
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2003. július 10. 09:57119.
    Sziasztok!
    Érdeklődni szeretnék, hogy nem tudtok-e jó állapotú, jó minőségű, de elfogadható árral bíró ikerbabakocsit eladót? Lehet az országban Kecskeméten, Szegeden, Budapesten, vagy ezen városok környékén, de főleg Békés megyében. Milyen tipusút ajánlanátok? A pocaklakóim szeptember közepére várhatók!
    Előre is köszi. A válasz elég sürgős, mert már csak 1 hetet dolgozom, otthon van számítógépem, de nincs még internet elérhetőségem. Ha segíteni tud valaki, a mobilszámomon is elér: 06-30-3821470.
    Kívánok mindenkinek ismeretlenül is minden jót!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2003. június 22. 09:00118.
    Sziasztok!
    Koszonom a valaszokat! Jo ideig nem jutottam gephez.
    Luna, tenyleg erdekes, amit irtal. A Bergonos valaszoknak is nagy hasznat veszem, mert ezeket a kocsikat nem igazan ismerem.
    Mar nemsokara augusztus, tovabbi jo babavarast lanyok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2003. június 7. 15:35117.
    Bocsi. . . butaságot írtam. . . Megatoys:) Ott van a babakocsi.
    előzmény:
    Hajnii (116)
     
  11. 2003. június 7. 14:10116.
    Sziasztok!
    Nem a Megatoys-ban hanem a Brendonban van a 19900as háromkerekű babakocsi. Nekem nagyon hasonló van, ABD desing 3 kerekűje, egy éve vettem. 3 év alatt ez a harmadik babakocsink, de eddig ez vált be a legjobban, nagyon szeretem, egy hátránya van, hogy nem bolygósítható az első kereke, de már láttam 3 kerekűben is ilyet. Viszont könnyű arébb tenni az elejét:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_490663 (115)
     
  12. Torolt_felhasznalo_490663
    Torolt_felhasznalo_490663
    2003. május 29. 23:18115.
    Sziasztok!
    Épp most láttam a Chicco babakocsit a Kismamában! Nekem nagyon tetszett, és az ára is megfelelő. Kár, hogy már van kocsink. De láttam egy 3 kerekű kocsit 19. 990 Ft-ért a Megatoysban. Carena márkájú. Az sem rossz!
    előzmény:
    Csücsök2 (114)
     
  13. 2003. május 27. 10:14114.
    Sziasztok,
    Látta már valaki a Chicco új kocsiját? Van 3 kerekű és 6 (nagy) kerekű változatban, autósülés-hordozóval együtt 59. 000 a 3 kerekű, a másik 49000 körül van. Nem lehet színt választani, és nincs hozzá lábzsák, esővédő. Ennek ellenére jó ára van szerintem a hordozóval együtt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_490663
    Torolt_felhasznalo_490663
    2003. május 23. 14:57113.
    bocsi, azért nem életveszélyes! Csak lehetetlenség gyerekkel együtt megemelni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_490663
    Torolt_felhasznalo_490663
    2003. május 23. 14:42112.
    Szia micirici!
    Ha még érdekel, szívesen írok a roanról. Mi akkor vettük, amikor a bébi már 7 hónapos volt. Sajnos a Graco ezen a terepen nem volt jó. A roan strapabíró, nagy, iszonyatosan nehéz, nem fér be az opel corsába, csak ha semmi mást nem rakunk be és kivesszük a kalaptartót. Én ennek ellenére szeretem, mert sétálni jó vele, ha boltba megyünk, akkor jön a graco. Egyébként, állítólag le lehet venni a kerekeit (ezt előttünk meg is tették) de nekünk még nem sikerült. Pedig férjem már fogóval is próbálta. Nekünk a felfújható-kerekű van, én nekem jobban tetszik, mint a tömör. Az egész babakocsi 42. 000 Ft volt, lábzsákostul, esővédőstül, napernyőstül, stb. . . Ez szerintem nem volt drága. De soha nem próbálnám meg megemelni, amikor baba benne van. Életveszély.
    előzmény:
    micirici (94)
     
  16. 2003. május 22. 20:49111.
    üdvözletem hölgyeim

    ha megengeditek, kiskígyó helyett válaszolnék a magasság kérdésére. érintettségem oka: a pocakjában az én sarjam lakik:)

    szóval, azért fontos, hogy magas legyen, mivel pestiek vagyunk, és talajközelben gyűlik legjobban a szmog.

    szerintem ugyan az a minimális néhány centis eltérés, ami az egyes típusok fenékmagassága közt van, az nem nagyon számít:), de természetesen az ő szava a szent:)

    egyébként az őrs vezér terén lévő boltban pierre cardin és bergon kocsik vannak [elég szép választékban]. amennyire én láttam, a bergonok fenékmagassága néhány centivel nagyobb, mint a pc-ké, viszon valószínüleg más keréktípus választásával ez az előny akár el is tűnhet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2003. május 22. 19:59110.
    Sziasztok!

    Nekem 2 hónapos a kisfiam, és Bergon babakocsink van. Csak ajánlani tudom, nagyon jó.
    előzmény:
    kiskigyó (106)
     
  18. age
    age
    2003. május 22. 18:55109.
    Mert az mindenfelé megy csak arra nem amerre te akarod, arra nem. Az szerencsésebb ha le lehet fixálni ezt a bolygókereket. Ez főleg ott számít ahol nincs normális út, de a városokban sem makulátlanok a járdák, ugye.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_886411 (108)
     
  19. Torolt_felhasznalo_886411
    Torolt_felhasznalo_886411
    2003. május 22. 18:38108.
    Age!

    Miért volt neked fontos, hogy ne legyen bolygókereke?
    előzmény:
    age (107)
     
  20. age
    age
    2003. május 22. 17:12107.
    Szia Kiskígyó! Általában a babakocsiknak fontosabb a szélessége mint a magassága. Ez neked miért fontos szempont(mármint a magasság)? De szerintem teljesen normális a magassága. Nekem ezt a kocsitipust a kismama tornát tartó hölgy javasolta, hogy ezt nézzük meg, valamint a bababoltban itt nálunk erről kaptam katalógust, hogy ilyet tudnak rendelni. . . de mivel én látni akartam, ezért nyakunkba vettük az országot és addig mentünk még nem láttam ilyen kocsit. És tényleg meg is vettük rögtön, mivel az eladó hölgy is a sok-sok tipusból is messze ezt tartotta a legjobbnak. Nézd meg és dönts kedved, izlésed szerint. De ha rám hallgatsz, ilyet veszel, mert mi már egy csomót megnéztünk mire ezt megvettük. Jó minőségű és árú ez a kocsi, nekem fontos volt, hogy ne legyen bolygó kereke, 2 irányba tolhassam, elég széles legyen, tudjak vele bevásárolni menni, és persze szép is legyen. A rugózása is kitűnő, jó a féke. . . stb, stb. És csak 39, 900Ft, ami persze nem utolsó szempont. Vettünk még hozzá táskát(3e) és esővédőt(2e)és még így sem nagyon volt drága. Ebben a legújabb feljesztésben a pakolórészt már külön cipzárral is nyithatom a gyerekfekvőhely alatt, és felül a kikukucskáló műanyag helyett már szellőzőt építettek be a gyártók. Nekem ezek a praktikus megoldások is fontosak voltak.
    előzmény:
    kiskigyó (106)
     
  21. 2003. május 22. 12:32106.
    Szia age!
    Epp a Bergonrol akartam infot kerni, azert neztem be ide. Csak a ferjem latta es o nem nagyon tudja megmondani, hogy tenyleg eleg magas-e? ugy ertem magasabb-e, mint az atlag? Ezek szerint nagyon tapasztalatod meg neked sincs a hasznalatarol:) Nem nagyon hallok senkitol errol a babakocsirol, vajon ennyire uj vagy ennyire nem jo. . . ?
    előzmény:
    age (105)
     
  22. age
    age
    2003. május 20. 12:37105.
    Mi épp most vettük meg a babakocsinkat. Bergon vagy valami ilyen a neve (képtelen vagyok megjegyezni). Pesten az IKEA mellett(Őrsvezér tér 12. ) van egybabakocsi bolt, ha kell jó babakocsi oda menjetek. Ár: 40e körül van, és van, és jó rugózású. jó nagy kerekű és nagy hely van bene a gyereknek is.
    A legújabb fejlesztésű csak 10-12 kg, tehát nem kell súlyemelőnek lenni, ha mozogni akarsz vele.
    Mi nem Pesten lakunk, és nálunk csak katalógusból lehetett volna ezt a tipust megrendelni, de én mivel vizuális alkat vagyok, látnom kell amit veszek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2003. május 19. 16:38104.
    Én spanyolországban bukkantam rá, érdekes lehet neked "kutatási szempontból", hogy míg észak spanyolország tele van Inglesinaval délen mintha nem is létezne, szinte csak katalógusból lehet rendelni.
    előzmény:
    micirici (100)
     
  24. 2003. május 15. 19:32103.
    az Ing-et a Minimanóba ajánlották, aztán kerestük a honlapot kértünk katalógust. A nyár végiek közül, volt aki kiment a bp-i forgalmazóhoz is. Mi már meg is vettük:)))
    Betti
    előzmény:
    micirici (100)
     
  25. 2003. Április 26. 09:33102.
    Bocs!! Ez privi lett volna, ha jó helyre kattogtam volna. . . :))))
    előzmény:
    micirici (101)
     

Címlap

top