Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2011. augusztus 14. 22:2638351.
    Ne vedd sertesnek, de ketlem, hogy csakugyan belelatsz az emberek lelkebe. Legtobben nem is igazan akarjak,  -kenyelmesebben erezzuk magunkat a szamtalan alarc mogott. Ami nem is igazan egyertelmuen oszintetlenseg, inkabb az egymas-mellett eles es alkalmazkodas velejaroja.

       Tudod,megérzem,ha bibi van a  lélekben,valóban szeretik eltakarni,és letagadni a valót!

    Tudod,én nem is várom tőlük,hogy elmondják nekem,nem ez a feladatom!

    Sőt,saját maguknak se vallják be,és hiszik,mindenen  túl vannak,és mindent megoldottak!

     

    Egy technika segítségével,újra élik a problémáikat,szembesülnek vele,és ezzel esélyt kapnak a javításra!

    Sokszor hisszük,a dolgokat sikeresen megoldottuk,megnyugodott a lelkünk,aztán  kiderül,csak sikeresen lefedtük,hogy ne fájjon tovább!

    Ez pedig nem a valóban jó megoldás,mert a  lefedett feszültségek,hosszútávon betegségeket hozhatnak!

     

     

    en gondolom- nem holmi kulonleges adottsag segitsegevel erti es erzi a masik belso motivaciojat, erzelmi vilagat, gondjat-bajat, hanem segit abban, hogy szukseg eseten a "paciens" maga tarja fol, maga gubancolja szet. Nem gondolod?

     

    Szerintem nem különleges,kaptam egy dolgot,és ép erre használom!

    Segítek a  gubanc kibontásában, oldásában,de a valódi oldást,csak a páciens tudja meglépni!

    Az ő élete,és sorsa,az ő döntései!

    Ha visszalép,az is az ő döntése!

     

    A gyerekek,igaz,tiszta tanítók!!!!!

     

    A gyerekek nem hazudnak,ők még tiszták,és jobban látják az élet összefüggéseit!

    Vannak,akik előző életekre is emlékeznek,erről olvashatsz könyveket!

    Tulajdonképen,minden keveredik bennük,azért olyan élvezetes a velük való lét,beszélgetés!

     

     

    előzmény:
    MPiggy (38343)
    2011-08-14  16:51
  2. 2011. augusztus 14. 22:0538350.
    nem,prána nadival foglakozom,hiszem,hogy betegségeink,lelki eredetűek,ezért mindig a lelki okokat kutatjuk,mi az ami elindított a ezt a bajt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_420576 (38342)
    2011-08-14  14:52
  3. 2011. augusztus 14. 21:5638349.

     

     

     

      Jó éjszakát!

     

    előzmény:
    klára13 (38348)
    2011-08-14  21:50
  4. 2011. augusztus 14. 21:5038348.

      Magdikám, nagyon-nagyon finom lehetett.

      De szívesen ! Reménykedjünk, hogy a gáznyomással van baj.

      Kénytelen leszek készíteni, mondd, milyen hús a legjobb hozzá? Talán a hosszú karajra gondolnék, kevésbé zsíros a tarjánál és puhább a rövid karajnál.  Bár egy finom tarja....

      Ezt talán Bazsikámék is szívesen fogyasztanák. Mert velük aztán nagyon bonyolult. Hogy egy húsgombóc? Szóba sem jöhet. De ez a vasi pecsenye talán jöhetne. És persze a sok finomság hozzá, ahogy készítetted.Mennyei! 

      Jaj, de hát fogyni volna jó!

       Most kilépek, mert fiam kiment a Szigetre, megdöntve eddig rekordját, a kettőt. Barátjától kapott egy el nem használt belépőt, és képtelen volt ellenállni. Megértem. Sok a gondja a mai gazdasági helyzetben, amikor szinte leállt az építkezés az országban. Ráfér a kikapcsolódás, és megérdemli, mert remekül állja a sarat.

      Benikém szerint egy évet kell  kibírni, mert akkorra Dodó négyéves lesz, és ez a mai elviselhetetlensége a háromévesekre jellemző, és a válság is véget ér, apja nyugodtabb lesz. Adja Isten.

       Pihenek kicsikét, fél egyre megyek érte. 

       Legyen szép estéd! 

    előzmény:
    Kusza (38347)
    2011-08-14  20:44
  5. 2011. augusztus 14. 20:4438347.

    Klára a tálalás, nekem is a gyenge oldalam. Szívesen sütök főzök, de azt nagyon szívesen átadom, ha van rá mód valakinek.

    Nagyon finom lett a Vasi pecsenye, de nem a Tamás ajánlását csináltam meg. Az egyik receptben a krumpli pürét javasolták hozzá, és egy lila, meg egy fehér hagymát karikára vágtam, szétszedegettem, bele forgattam a paprikás lisztbe, és ropogósra sütöttem, nagyon finom volt. Uborka salátát csináltam hozzá. Ja és volt egy kis brokkolim, azt is megpároltam. 

    Bajban vagyok, alighanem gáztűzhelyt kell vennem, pedig még "csak" 35 éves. A múltkorában pogácsát sütöttem, és csak terült el, nem jött fel. Habár már máskor is tapasztaltam, hogy szombat vasárnap, nagyon gyenge a gáznyomás.

    előzmény:
    klára13 (38346)
    2011-08-14  20:16
  6. 2011. augusztus 14. 20:1638346.

      Ha elkészítem, ilyen gyönyörűen tálalni egyszerűen képtelen vagyok. Magdikám, szép is, finom is.

       Jók lettek a húsgombócaim, mert csak belefőztem a paprikákat a mártásba, nem voltak igazán tölthetők. Szépen tálalni? Talán J. Oliviernek sikerülne még ezt is. A maga természetességével.

    előzmény:
    Kusza (38336)
    2011-08-14  12:56
  7. 2011. augusztus 14. 20:1238345.

       Halottad a hírekben, vagy olvastad itt a neten, Katica, hogy élve eltemtett emberek maradványait találták Csepelen? Négyet. Hajléktalanok bandája az elkövető.  Mint a falkába verődött kóbor kutyák. Éhesek és vérengzők. Szörnyű.

      Mi jöhet még?

    előzmény:
    MPiggy (38343)
    2011-08-14  16:51
  8. 2011. augusztus 14. 19:3838344.

      Elég könnyű ember ismeretre szert tenni, egyet értek Veled, Kati. Megtoldom azzal, hogy a több éves fórumozás révén én már a topikok beköszöntő írásában és a hozzászólásokban is megérzem, hogy igaz-e, vagy sem, amit állítanak?  

    előzmény:
    karmatanc (38340)
    2011-08-14  14:35
  9. 2011. augusztus 14. 16:5138343.

    Akik egy kicsit is ismernek engem tudjak meglehetosen szkeptikus alak vagyok . Ne vedd sertesnek, de ketlem, hogy csakugyan belelatsz az emberek lelkebe. Legtobben nem is igazan akarjak,  -kenyelmesebben erezzuk magunkat a szamtalan alarc mogott. Ami nem is igazan egyertelmuen oszintetlenseg, inkabb az egymas-mellett eles es alkalmazkodas velejaroja.

     

    Es ez talan nem is baj.

     

    Persze egy meditalo, buddhzmusban jartas , azt gyakorlo leny biztosan maskeppen gondolja.

     

    A psychiater, psychologus, leleklato  - ahogy en gondolom- nem holmi kulonleges adottsag segitsegevel erti es erzi a masik belso motivaciojat, erzelmi vilagat, gondjat-bajat, hanem segit abban, hogy szukseg eseten a "paciens" maga tarja fol, maga gubancolja szet. Nem gondolod?

     .............

     

    Mas....:

     

    Kozel hat eves unokam, Simon velejeig oszinte es szokimondo kolkocske. Eles esszel nyitott szemmel jarja a vilagot. Ugyanakkor hihetetlenul szines kepzeloereje, fantaziaja van,- tunderek, sarkanyok, hos lovagok nyuzsognek korulotte.  Mikor itt jartak, szokasa szerint allanoan Matyas kiralyrol akart hallani, a mar unasig meselt torteneteket...ujra es ujra. Fuztem, csurtem csavartam a rovidke "sztorikat" ahogy tudtam. Amikor "lovagosat" jatszik o maga altalaban Kinizsi Pal- mindez persze igy kedves, igy szep! Jokat mulatunk rajta amikor szemrebbenes nelkul meseli hol jart, mit latott, kivel talalkozott...A valosag es a fantazia telejsen osszekuszalva idonkent.

    Mesemondo lesz a fiubol akarki meglassa!

     

    Valamelyik nap minden atmenet nelkul mondja nekem, o jart Matyas kiraly kastelyaban, Montrealban. Kicsit meglepodtem de szemem se rebbent, kozben arra gondoltam mikor tavasszal ot toltottek egy hetveget talan valamifele muzeumban vagy  templomban is megfordulhattak, onnan veszi a szoveget.

    "Igen?" kerdeztem tole lazan, "szep volt?". "persze," valaszolja keszsegesen, "nagyon". "Es nem is Montrealban volt" -korrigalja sajatmagat, "hanem Budan".

     

    Mindez csak ugy eszembe jutott. A gyerekek vilaga egeszen "mas" mint a sok hajjal megkent, sokat megelt felnotteke. Ok nem hazudnak, csak piciket, idonkent confabulalnak. 

    előzmény:
    karmatanc (38339)
    2011-08-14  14:30
  10. Torolt_felhasznalo_420576
    Torolt_felhasznalo_420576
    2011. augusztus 14. 14:5238342.
    Mi a foglalkozásod  gyóntató pap vagy?
    előzmény:
    karmatanc (38339)
    2011-08-14  14:30
  11. 2011. augusztus 14. 14:3938341.
    Gyönyörű!!!!!!!!!!
    előzmény:
    hus (38294)
    2011-08-12  18:32
  12. 2011. augusztus 14. 14:3538340.

    tudod,Klára ez attól függ,ki mit nevez hazugságnak!

    Sokszor látom a hibát,de még nem érzem,elég erősnek ,hogy ezt elfogadja,és úgy teszek,mint aki ezt nem vette észre!

    Tulajdonképen ez is hazugság!!

    Mert valljuk be,ha nyíltan,minden gondolatot,egyenesen a másik szemébe vágunk,az lehet őszinte,és igaz,de erősen sértheti a másikat,ha rosszul fogalmaztuk meg!

    Na,meg a  mi igazunk,az sohasem az ő igaza is!

    Így aztán el lehet civakodni az igazságokon!

    előzmény:
    klára13 (38280)
    2011-08-12  12:24
  13. 2011. augusztus 14. 14:3038339.

    Tudod,nekem gyakorlatom van abban,ki mikor lódít,és mikor mond igazat!

    Naponta tanulmánozom így az embereket,számomra ezért fontos a hang,a mimika!

    Akkor teljes a kép,akkor látom a valót!

    előzmény:
    MPiggy (38278)
    2011-08-12  11:27
  14. 2011. augusztus 14. 14:2338338.
    Lili kisasszonyon,nagyon látszik,mennyire elégedett az életével!!!!!!Gyönyörű!
    előzmény:
    klára13 (38334)
    2011-08-14  11:16
  15. 2011. augusztus 14. 14:1838337.

    Ebben igazad van Klárám,erre még nem is gondoltam!!!!!

    A mama betöltötte a 79 évét,tehát mától a 80-at tapossa!

    Nagyon szép kor ahhoz képest,hogy már 40 éves kora óta készült meghalni!

    Tegnap nagyon nehezen vettük ki a  kádból,fő ok az ő félelme volt,ami gátolta a sikeres műveletet.

    Sajnos,úgy érzem,többé nem lesz hajlandó  engedni,hogy a kádba rakjuk!

    Életében ez a  periódus is lezárult.

     

     

    Kívánok szép vasárnapot mindenkinek!!!!!!!!

    előzmény:
    klára13 (38333)
    2011-08-14  11:12
  16. 2011. augusztus 14. 12:5638336.

    Szép vasárnapot kívánok!

    Megmutatom a tegnapi ebédünket a Molnár csárdában. A mákos tészta nagyon komor, főleg ha valaki úgy jár mint egyszer Ádám nálunk, véletlenül sóval szórta meg, cukor helyett. Az volt a szencséje, hogy volt még tészta, így nem maradt éhen.

    előzmény:
    klára13 (38335)
    2011-08-14  11:21
  17. 2011. augusztus 14. 11:2138335.

     

     

        Legyen szép a nap! 

        Ideje megtölteni paprikáimat! Nagyon vidám szósz a piros paradicsomszósz! 

        S vajon a mákostészta komor? 

        Ez találós kérdés. 

        A megfejtés: attól függ, mennyi porcukor van tetején!Menekülök...

    előzmény:
    klára13 (38334)
    2011-08-14  11:16
  18. 2011. augusztus 14. 11:1638334.

      Tehát Neked, Hus, az óceán fenekéről szedi férjed a kincseket. Biztos vagyok benne, hogy lehozza a csillagokat is az égről, hogy lábad elé rakja őket. Ahogy felidézlek emlékezetemben, amint mosolyogsz a pálmafa előtt, megértem őt.  

     

      Lili kisasszony látható a képen. 

    előzmény:
    piros_ász (38329)
    2011-08-14  07:15
  19. 2011. augusztus 14. 11:1238333.

      Már kérdeztem, hány éves lehet édesanyád, Kati. Bár sokat nem mond s kora, mert aki zsarnok és elviselhetetlen öregkorán, az zsarnok és elviselhetetlen volt fiatalként is, bár biztosan romlott.

      Örülök, hogy kissé összeszedte magát,  és végül is normális lett az ünneplés - viszonylag. 

      Ilyen bölcs az élet. Ágynak dönti azt, akinek távolmaradása elviselhetőbbé teszi az igazi vesztesek gyászát.

    előzmény:
    karmatanc (38328)
    2011-08-13  22:32
  20. 2011. augusztus 14. 11:0638332.

      Mindig szívesen olvasok a csöppségekről. Hiszen utódaink életünk értelme. Szívesen látom azt is, amit ők sosem...

      Itt van az én boldog Zsófikám, amikor Lili az ország legszebb szálkás szőrű tacskójának bizonyult.  A facebookról szedtem le, tehát már úgyis közpréda volt a kép!

    előzmény:
    piros_ász (38329)
    2011-08-14  07:15
  21. 2011. augusztus 14. 11:0138331.

      Anyósod örömét lelte örömet szerezni Neked. Enyém is így volt, és nagyon jólesett - hazaértünk a munkából és ő mindent szépen elrendezett, gyakorta sütött sütemény is. S büszke volt teljesítményére, örömmel söpörte be elismerésemet.

      Mindenki más  elviselhetetlennek tartotta. Kétségtelenül fura személyiség volt, képtelen a szeretetre, mindig oda húzott ahol az érdeke volt, a másikat gyalázta. Nekünk sosem volt bajunk egymással. Könnyedén elviseltem, de ma már jobban megérteném. Ami természetes.

      Parasztasszony volt, egészen más világ. Sokat tanultam tőle.  Égett keze alatt a munka.

    előzmény:
    piros_ász (38329)
    2011-08-14  07:15
  22. 2011. augusztus 14. 07:3338330.

    Legyen nagyon szep napotok, fincsi reggeli kavetok es jo pihenesetek.

     

     

     

    http://www.youtube.com/watch?v=wj10 EzNKA2M

     

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  23. 2011. augusztus 14. 07:1538329.

    Nagyon szep  kis kerti "ritikét" kaptal a fiadektol.

     

    Na akaszthatod a karodra es mehetsz szepen fityegni a kertbe.

    Minden egy helyen, nem kell keresgetni semmit. Tudjak neked az izlesedet. Nagyon aranyos menyed lehet, hogy figyeli azt, ami neked a legjobban tetszik es azt veszi meg.

     

    Anyosom itt van most, TV nezes kozben elaludtam, mire felebredtem osszerakta  a konyhat. Mar csak en maradtam lenn es nagyon magam magmban, hogy en akartam kiszolgalni, minden joval ellatni es o tett nekem szivesseget.

     

    Na majd holnap. Nem felejtem el milyen aranyos volt.

     

    Ez a ket kis csoppseg aranygaluskat gyartott en voltam a figyelo.

    Jan de jo volt nezni oket, hogy szinte gyurmaztak a tesztaval. Mar attol tartottam, hogy semmi nem lesz belole, de vegul is igen finom lett. 

     

    Remelem nem unjatok mikor roluk beszelek.

     

     a ferjemtol kaptam ezt a csodalatos kagylot. Azt mondta a fenekerol hozta fel nekem. Az oceanebol.

     

    A "ritike"  egy ees valaki modta igy a kezi taskajara.

    előzmény:
    klára13 (38312)
    2011-08-13  20:41
  24. 2011. augusztus 13. 22:3238328.

    Klárám,az anyám tanult valamit!

    Felhívtam,viszem a  dédunokát,nem szeretném,ha megijedne,kérem,ne jajveszékeljen!

    azt mondta,kisírta magát délelőtt!

    A barátnő meg azt mondta,nem baj ha sír,ő megérti,ezért nem maradnak itthon,ha már szülinapja van!

    Így kevesebb jajgatással,és panaszkodással telt el a látogatás,mint szokott!

     

     

    Nagyon féltem,ettől a látogatástól,az anyám minden gyászesetnél,és temetésnél akkora  hangos jajgatást,ájulgatást tud létrehozni,hogy ajaj!

    Pl a keresztapu temetésén úgy jajongott,hogy szegény keresztanyám szólt,Mariska,az én uram halt meg!

    most már fél,mert szerdán délután lesz a temetés,és izgatja,hogy menni kell.

    Az utóbbi években nem bírja,ha ki kell mozdulni,két hónapja is,egy rokon temetésére azért nem ment el,mert mire indulni kellett volna,ágynak esett az izgalomtól.

    Nem  könnyű vele!

    előzmény:
    klára13 (38311)
    2011-08-13  20:31
  25. 2011. augusztus 13. 21:3538327.

    Szép álmokat, bajuszos  !

    Küldök Neked egy másik angyalt is, galambok nélkül!

     

    előzmény:
    klára13 (38326)
    2011-08-13  21:28

Címlap

top