Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2017. október 28. 05:2569351.

    Magdikám ! Látod , menyed is tudja milyen sok életerő van Benned. és tudod gyógyításodra használni. Mert a gyógyulás csaj részben függ az orvosoktól !!!

    előzmény:
    Kusza (69350)
    2017-10-27  20:02
  2. 2017. október 27. 20:0269350.

    Ma ilyen biztatást kaptam a menyemtől:


     







    Drága Anyuci! Örömmel hallom a jó híreket arról, ahogyan a mi "sámán asszonyunk" újraéledt! Bízom benne, hogy a folytatás is ilyen jó lesz! Puszi!





     

    előzmény:
    szizsuzsóka (69348)
    2017-10-27  05:40
  3. 2017. október 27. 05:4669349.

    Nincs szerencséje idősebb fiadnak. Vagy rosszul választ ? N eked jó, hogy nem csöppentél bele egy ilyen rossz hangulatba, mely az elválást előzi meg.


    Hangulat. Nem igazi depresszió az enyém, inkább testi tünetei vannak, hangulatom időnként nyomott, sötéten látom a jövőmet, de inkább elégedetlen vagyok önmagammal. . Ez ősszel fokozódik, különösen a novemberi ködben . Létezik őszi depresszió , mely a napsütötte órák számának csökkenésével függ össze . Ezzel összecseng, hogy az északi államokban gyakoribb a depresszió.

    előzmény:
    klára13 (69343)
    2017-10-26  12:55
  4. 2017. október 27. 05:4069348.

    Klárám ! Bánatos vagyok, mert ugyan nem hordok ékszereket, de becsülöm a szépet ! Nem utasítom el, csak nem jut eszembe felvenni. Csak a ritka alkalom esetén veszek fel, ha elmegyünk színházba , hangversenyre. Visszaolvastam , felhívtad a figyelmem egy kis színes zacskóra, de azt hitem, hogy a magot tartalmazó zacskó az. Nagyon bánt, de nehéz napunk volt. A lakásban mértük ki és hegesztettük össze a fóliát . ami nagyon nehézkes volt a helyhiány miatt. Többször vitatkoztunk is, idegesek voltunk . IGEN ÍGY 80 FELÉ MÁR MINDEN NEHÉZKESEBB . Most már csak fel kell tenni a vázra, de ahhoz 4 kéz kell , pontosabban 4 pár kéz


    Köszönöm kedvességed, figyelmed. A könyv stílusa ellenére érdekes.


    Nehéz megbirkózni fiatalon az elmúlással . Tót Árpád szebben fogalmazta meg,


    Kérem... én... most... meghalok itten... Legyenek jók... isten nevében... Simítsák meg az arcom szépen... Anyásan... lágyan... ha lehet... S tiszteltetem az életet... .

    előzmény:
    klára13 (69339)
    2017-10-26  12:28
  5. 2017. október 27. 05:2369347.

    Magdikám ! Örülök a képnek és annak, hogy szépen javulsz. Benned nagyon sok energia és akarat van , no és családod szeretete is segít. Sok nehéz élethelyzeten lettél úrrá, most is azt tetted . Gratulálok !

    előzmény:
    Kusza (69345)
    2017-10-26  16:01
  6. 2017. október 26. 18:1469346.

    Magdika kedves a kép. Varázsló vagy, mert jó ideje senkinek nem sikerült képet beilleszteni. Én is próbálom.

  7. 2017. október 26. 16:0169345.

    Pótolom a születésnapi képet. Lefogytam egy kicsit, mondjuk volt miből leadni, csak ne ilyen áron kellett volna.

    előzmény:
    klára13 (69340)
    2017-10-26  12:46
  8. 2017. október 26. 15:3769344.

    Hál Istennek nem fáj a fejem. A lábamon a műtét helye is begyógyult, azért azt még néha jegelem, ahogy az orvos ajánlotta. Ma voltunk az idegsebészeten kontrollon, csináltak egy koponya CT-ét. Egy kis meszesedés látható. Nem tudom, hogy helyre jön-e a szemem, rossz ez a kettős-látás. 

    előzmény:
    klára13 (69340)
    2017-10-26  12:46
  9. 2017. október 26. 12:5569343.

      Aztán a dolgok, sajnos, másképpen alakultak. Élettársa ma elköltözik. Sajnálom. Nagyon aranyos lány, igazán megszerettem. De hát ők tudják. Jó, hogy nincs gyermek.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69332)
    2017-10-24  06:17
  10. 2017. október 26. 12:5269342.

       Milyen szép és kedves ima!
       Tábortűz, sülő szalonna, vörösbor. nincs is ennél jobb. Talán csak mindez kétszer!
       Örülök, hogy Szonja kedveli a gyöngysort. Mindenféle jó hatásokat mondanak erre a köre. Talán már meg is kerested őket.

    előzmény:
    jara (69336)
    2017-10-25  11:30
  11. 2017. október 26. 12:4869341.

      Mindig azzal a reménnyel lépek a topikba, hogy legalább te, Zsuzsa, szóltál reggel. Nagyon fontosak soraid.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69337)
    2017-10-26  05:22
  12. 2017. október 26. 12:4669340.

      Magdikám, fejed egyáltalán nem fáj? Lábad rendbe jött?
      Nálatok mindig hidegebb van, mint nálunk, csodálkozom is az országos térképen. Ilyen pici ország, és ekkora hőmérséklet különbség!

    előzmény:
    Kusza (69335)
    2017-10-25  08:46
  13. 2017. október 26. 12:2869339.

       Rá se ránts, Zsuzsa! Nekem róható fel a malőr.
       Amikor csomagoltam, már majdnem készen voltam, amikor eszembe jutott az opál. Kibontottam a kis doboz végét, és ott beszuszakoltam a gyöngysort, amely elég apró, de előtte beletettem egy piros-fekete aprórózsás zacskóba, amely persze, hogy összeolvadt aztán a nagy piros csomagolóval. A doboz a másik végéről kibontva, szinte megtalálhatatlan volt a  gyöngysor. Még meg is jegyeztem magamnak, hogy talán nem lesz meg. Aztán utána úgyis lelkiismeret furdalásom volt, hogy rád szuszakoltam, holott valamikor írtad, hogy ki nem állhatod a gyöngyöt. Tehát ennek így kellett lennie.
      Mintha olyasmit olvastam volna,hogy az őszi depresszió nem létezik. Nem idézi elő az időjárás, önszuggesztió. Lehet, hogy én egy ideje állandóan szuggerálom magamat?
      A költő megfogalmazta: Az ember végül homokos, szomorú, vizes síkra ér, szétnéz merengve és okos fejével biccent, nem remél.
      Megkerestem, mert bizony, ha saját kútfőre támaszkodtam volna, bizony tele lett volna hibával. Annyival, hogy több mint depresszióra adott volna okot.
      Úgy vélem, a virágok vidítanak. Elmennek, és viszik magukkal jókedvünket. Teraszomon most a törpe dália virágzik, szinte százszámra. A sárgák világítanak a szürke ég alatt. Öröm rájuk nézni.

    előzmény:
    szizsuzsóka (69333)
    2017-10-24  06:48
  14. 2017. október 26. 09:3869338.

    Marikám, szép ez a jókívánság, s minden helyzetben erőt adhat.


     Zsuzsa Kedves, jó híreket vársz.


    Gimnáziumi osztálytársaimmal tegnap óta alig ocsúdunk, egy tragikus hír után. Kedves osztálytársunk volt Dr Ozsvár Zsófia akinek tragikus halálhíre bejárja a sajtót. Sógornőmnek egyetemi évfolyamtársa  volt.


    Férjével együtt még vasárnap indultak rövid sétára a Börzsönyben, s csak szerdán találták meg őket holtan. Nem is túl messze. 


    Bocsánat , hogy nem tudtam vidítót írni... 

    előzmény:
    jara (69336)
    2017-10-25  11:30
  15. 2017. október 26. 05:2269337.

    Szinte zavarban vagyok, hogy minden reggel én okvetetlenkedem itt. Örülök, hogy Marika hoztad ezt a szép áldást . Köszönöm. Kívánom, hogy baráti körünk minden tagjánál teljesüljön , és hallhassuk a sok örömteli beszámolót. Én valószínűleg nem tudok ilyet produkálni, mert az őszi köd nem jól hat a depressziómra, mely ilyenkor virágzik ki. Annál jobb lesz, nekem is ,ha jó híreket hallunk Tőletek. Fiatalok Ti is gyertek, Hus és Janka örömmel olvasnánk a kicsik életéről, és a Ti örömetekről .

  16. 2017. október 25. 11:3069336.

    Áldott Reggelt
    "Kívánok néked
    Falakat a szélben,
    Tetőt az esőben,
    Italt a tűzhöz,
    Nevetést, mely felvidít
    Téged, és mindenkit,
    ki kedves néked
    És mindent mást,
    mit szíved kíván"
    /Ősi Ír Áldás /

  17. 2017. október 25. 08:4669335.

    Jó reggelt! Kicsit hűvösebbre ébredtünk, csak két fok van.


    Klára hiányzol!

  18. 2017. október 24. 18:2369334.

    Klárám, Szonja már a citrin gyöngysorral ment haza. Rögtön feltette, tetszett neki és örült az ajándéknak. Köszöni szépen. 

  19. 2017. október 24. 06:4869333.

    Klárám ! Nem tudok magamhoz térni !!!! A kis dobozban nem volt gyöngy . Vagy olyan , hogy egybeolvadt a csomagolóanyaggal. Az volt két hosszú műanyagszerű . De ketten is láttuk, Sándor jött rá, hogy a kis tartóban 2 gyűszű van .Lehet, hogy ilyen fáradt voltam???De délelőtt kézbesítették.

    előzmény:
    klára13 (69324)
    2017-10-23  19:44
  20. 2017. október 24. 06:1769332.

    Feltétlenül menj el fiadhoz. Mi is ritkán járunk gyermekeinkhez, ennek, oka az ő elfoglalt életük. Ők 1-2 hetente jönnek, az unokák ritkábban , különösen a nagyok. De ha hívnak , mindig elmegyünk.


     

    előzmény:
    klára13 (69326)
    2017-10-23  20:08
  21. 2017. október 24. 06:1369331.

    Igen Klárám , gyűszű nélkül varrom. De hónapok óta nem volt a kezemben . Majd télen. Sándor jött rá, hogy ez a csoda gyűszű. Tényleg csodálatos. A Nagyobbik talán rájön az ujjamra. Néha, ha bőrt vagy hasonló kemény dolgot varrok, felveszem anyukám régi , már kissé rozsdás gyűszűjét . De ezt nagyon míves darabot majd télen  kipróbálom. Gyöngysort nem találtam !Csak műanyag csomagolóanyagot. Mindjárt elsírom magam , mert már nem tudom keresni. Látod, ilyen lökött, röghöz kötött öreg csaj lettem !De a könyvet nagy érdeklődéssel olvasom. A virágmagokat egy nagyobb cserépbe vetettem el,a garázsban van ahova a gumókat, virághagymákat teszem. Nagyon nehéz volt a múlt hetünk , nem szeretnék sok ilyet megélni.


    Most a könyv nagyon aktuális, mert megyünk hasi MR vizsgálatra, a hasi tumor kizárására . A labor leletek semmi eltérést nem mutattak.


    Köszönöm kedvességed, figyelmességed még egyszer !

    előzmény:
    klára13 (69324)
    2017-10-23  19:44
  22. 2017. október 23. 22:0169330.

    Magdika én is kínlódok itt a bejelentkezéssel. Ahhoz, hogy ne duplázza meg a hozzászólásomat ki kell jelentkeznem, majd újra be. Csak utána tudok írni.  


    Klára, két unokám jár ide gimnáziumba, mindkettő az ötödik osztálytól. Ezen a hétvégén nem voltak itt, a kislánynak holnap adom át a neki szánt ajándékodat. Majd beszámolok a hatásáról. Szereti a köveket. Tőle is kaptam egy gránit karkötőt, egy osztálykirándulásról hozta. Mikor kicsi volt, "gyémántjaim"-ként mutatta őket.  Már elkezdtem olvasni a könyvet is, jajgattam is egy sort, rájőve saját hibáimra. Visszafelé pedig már nem lehet nevelni ugye?


    Miként hatott rám a kézírásod?  =  ehhez illik a balettcipő.  


     

  23. 2017. október 23. 21:2669329.

    Klára, csak most találtam rá a kérdésedre. Biztos bennem van a hiba, de olyan nehezen jöttem rá a belépési módszere, tegnap vagy két óra hosszát kínlódtam. Lehet, hogy ez csak az én véleményem, de szerintem, még ilyen rossz nem volt a fórum.


    Javulgatok, de még mindig hamar elfáradok. 

    előzmény:
    klára13 (69328)
    2017-10-23  20:18
  24. 2017. október 23. 20:1869328.

      Magdikám, mesélj, hogy vagy? Mivel töltöd a napokat? Megerősödtél-e kicsikét? Vagy nagyon?

  25. 2017. október 23. 20:1769327.

      Olvastam, hogy a dunakeszi gimnázium az ország 9. legjobb gimnáziuma. Nagy dolog ez! Brúnónak sem kell messzire járnia, Beni is csak átszalad a városon, és már ott is van. Ráadásul nem 8-ra, hanem fél kilencre járnak.
      Amikor reggel korán felébredek, nézem az órát, nálam hét óra van, amúgy másoknál nyolc , becsengetnek az iskolákban - nem értem, miért kell a gyerekeknek reggel hétkor kezdeniük? Ki nem állhatom ezt az óraállítást. Ezért nem állítom enyémet. Rászámolok, ha szükséges. Szeretem tudni, hogy igaziból hány óra van.

    előzmény:
    jara (69306)
    2017-10-21  22:25

Címlap

top