Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2018. május 4. 19:3271151.

    Óh, eszembe se jutott visszavinni! Nem mostanában volt az az akció, ahol kedvezően vásárolta Olgi. Kedvtelve nézegetem azóta is, hogy milyen szép törülközőt vásároltam! 


    Ma megterveztem vasárnapi vendégváró tortámat. Az alapja a klasszikus oroszkrém torta, de kicsit tupírozva. Nemcsak mazsola lesz a krémben, hanem egyéb aszalt gyümölcsök is. Bio citrom és bio narancs héjat ma kandíroztam, s kívülről pisztáciával, tört mogyoróval és csokipasztillával is megszórom. Idén egybe esik az anyanap a szülinapommal, s a közelben élő unokatestvéreim is meglátogatnak.


    Kérdezted, hogy lehet azonos a hibám az erényemmel? Más- más helyzetben lehet hasznos, de hátrányos is egy-egy jellemvonásunk. Túlzásba is lehet vinni egy-egy jóhiszemű törekvést...s visszaüt. Erre gondoltam. 

    előzmény:
    klára13 (71150)
    2018-05-04  19:09
  2. 2018. május 4. 19:0971150.

      Ejnye-bejnye ez az Olgi! Miért kellett elrontania örömödet? Hiszen információja aligha hozhatott változást! Visszavinni oda, megvenni emitt, aligha jön össze. Sokszor nem gondolkozunk, csak beszélünk össze-vissza.
     

    előzmény:
    Zsumi45 (71143)
    2018-05-04  08:48
  3. 2018. május 4. 18:5071149.

      Remek ember volt bájos kedvenced.
      Előbb Szelecky Zitára gondoltam, hogy róla beszélsz, de aztán kigugliztam a sorokat. Tényleg nagyon bájos volt, mindannyian kedveltük. A maiak, talán kigyúrt, vastag erekkel ékesített, izmos karjuk miatt, kevésbé tetszenek.
      Emőke azt írja, hogy ez a reggeli kis meditációszerűség kipróbáltan hat. Nagyon érdemes bevezetni.
      Nem értem, hogyan jött veled szembe ugyanaz, amikor sötét oldaladat tanulmányoztad, és amikor másik feledet?

    előzmény:
    Zsumi45 (71148)
    2018-05-04  12:57
  4. 2018. május 4. 12:5771148.

    Ezt meg kell jegyezzük Klára! Induljon mindig jól a napunk.


    Ma 88 éve született a bájos színésznő kedvencem:


    "Borzasztó lenne életünk végén visszatekinteni, és legnagyobb sajnálatunkra csak rossz dolgokat, elszalasztott alkalmakat és elmulasztott lehetőségeket látni.!" "Életem legnagyobb eredményének azt tartom, hogy összhangban tudok élni önmagammal, hogy képes vagyok elfogadni magam és a mások hiányosságait. Távolról sem vagyok az az ember, aki szeretnék lenni, de beláttam, hogy nem is vagyok olyan nagyon "hibás"."


    Állítólag mindkét idézet tőle származik.

    előzmény:
    klára13 (71147)
    2018-05-04  10:45
  5. 2018. május 4. 10:4571147.

      Ezt megosztom veletek, annyira jó!
      "Reggel, mielőtt kinyitjuk szemünket, állítsuk agyunkat és gondolkodásunkat arra, hogy egész nap jó dolgok történnek velünk. Mondjuk végig magunkban ezt a rövid szöveget:
       Jó reggelt! Felébredtem! Jó reggelt mindazoknak, akiket szeretek és akikkel ma csak találkozni fogok. Ma minden jól történik. Odavezetek egy fénysugarat lábujjaimhoz, végigvezetem egész testemen,  és mosolyog minden pici sejtem, örül a mai napnak. Ma valami jó történik!"


      Zsuzsa, a tőled kapott könyvből írtam ki, B. Emőke reggeli imája. Nagyon hatásos. Egykor bemegyek a faluba Zsófimmal, bevisz ügyemet intézni. Kis idegenkedéssel gondoltam erre, kényelmetlenségként élem meg mindig, ha ki kell mozdulnom magányomból. Az ima hatására egészen megváltozott közérzetem, amikor erre gondoltam. Köszönöm.

  6. 2018. május 4. 10:2071146.

      Ez nagyon fontos kapocs egy korosztálynál: az azonos könyvélmények. De vajon a maiak miben közösködnek majdan? Ó, persze, a Csillagok háborúja filmekben, meg a H. Potter filmekben. Mert kevesen olvasnak. Ez is csak egy változás, mint oly sok más. De mi nem tudjuk helyeselni. Aki nem olvas, nagy dologtól esik el.
      Amúgy ezek a könyvek azok, amelyeket nem szabad újraolvasni. A ketten a halál ellennel próbálkoztam, de ma már nem az, ami volt. Vagyis inkább mi vagyunk mások.

    előzmény:
    szizsuzsóka (71140)
    2018-05-04  05:20
  7. 2018. május 4. 10:1471145.

      Nagyon hosszú lesz, Zsuzsika. A harmadik héten szíved szakad meg. Viszont nem véletlen a kúra időtartama. Biztosan így hatásosabb. S gondolom, látogatóid is lesznek. Na meg kedves ismerősökre is szert teszel. Hősiesen élsz, ezt is legyűröd, és nagyon hasznos lesz.s

    előzmény:
    Zsumi45 (71143)
    2018-05-04  08:48
  8. 2018. május 4. 10:1171144.

      Rosszul írtam, Zsuzsa, nem is fűrészporról van szó, hanem forgácsról. Már használgattam ezt, de keveset, mert Bazsi oroszlánként védte a fabrikettjeit. Ugyanis azokat áztatom szét. Ez a forgács nagyon bevált. Amint készen leszek a terasszal, legalább is az ültetéssel és rendezéssel, el foglak árasztani benneteket fényképeimmel. Dicsekvésként munkám eredményével.
      Most remek felfedezésem van. Találtam egy jó árakkal dolgozó műanyagáruházat, és ott növénytámaszokat. Nekem ez nagyon nagy gond volt. És karókat is. Nem kell Bazsinak könyörögnöm értük. Mert a tavalyi karókat éppen tegnapelőtt ajándékoztuk el egy ismerősnek. Ki akartam venni belőlük, de Bazsi leintett, hogy hoz nekem szebbeket. Jó, jó, de mikor tenné? Ezen még gondolkozom, hiszen itt van a kertben a másik lehetőség, a bambusz. És jobban néz ki, mint a műanyag. Jobban a természetbe illő.

    előzmény:
    szizsuzsóka (71139)
    2018-05-04  05:12
  9. 2018. május 4. 08:4871143.

    Most még nagyon lelkesedem, de biztosan nagyon hosszúnak fogom érezni a 3 hetet a család nélkül. 


    Meg kell fontolnom nagyon a vásárlásokat, nem szabad egyedül "shoppingolni" ! Tündi rutinja hiányzik nekem.


    Tegnap már elkövettem egy baklövést. Emlékeimben a Contex üzletek garantálják a jó minőséget. Betértem nézelődni, s gyorsan meg is vettem egy "Billerbeck" ámde méregdrága törülközőt. Büszkén mutattam Olginak, aki elővette ugyanolyan, negyedáron vett sajátját- Jysk-akcióban jutott hozzá.

    előzmény:
    szizsuzsóka (71141)
    2018-05-04  05:24
  10. 2018. május 4. 08:3871142.

    Korosztályunk kedves regénye mindkettő. Többször elolvastam én is. 


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (71140)
    2018-05-04  05:20
  11. 2018. május 4. 05:2471141.

    Nagyon örülök Zsuzsikám !! Az ilyen komplex kezelések a leghatásosabbak. Fizikailag nagyon fárasztók, de a környezetváltozás , az új éghajlati klíma, a napi kis gondok elmaradása lelkileg is felüdít. Mivel ősszel mész, használ ki a szezonvégi kiárusítás adta lehetőségeket .

    előzmény:
    Zsumi45 (71137)
    2018-05-03  21:30
  12. 2018. május 4. 05:2071140.

    Ez volt a mottóm az IWIW-ben és egyik kedves (nagyon kedves ) fiatalkori regény címe . Egy csodálatos szerelem története. a másik kedve hasonló regény egy auszrál írónő műve ketten a halál ellen. Mindkettőben meghal az egyik szerelme, de társa mellette marad utolsó percig szeretettel, szerelemmel. Ma már úgy elgondolkodom rajta , mi lett volna velük, ha együtt öregszenek meg ?Megmaradt volna  a nagy szerelem? Hogyan és mivé alakult volna át a hétköznapok malmainak koptatásában ? No, de ezek csk olyan életvégi spekulációk.

    előzmény:
    klára13 (71138)
    2018-05-03  22:42
  13. 2018. május 4. 05:1271139.

    Klárám ! ha csak cserepekben akarsz mulcsolni, lehet virágüzletekben kapni nagyon szép, mutatós  fenyőmulcsot . Mi ilyet vettünk a temetőbe, a tuják alá, hogy ne gazosodjon. ía van türelmed hozzá, , ősszel,össze is szedheted, és következő évben felhasználhatod.A fűrészpor a víz hatására ősszecsomósodik , megkeményedik. Szombaton kell még vennem paprika palántát,és vetek kevés újzélandi spenótot. A volt kis kertem összekapargatom, és befüvesítem . 

    előzmény:
    klára13 (71132)
    2018-05-03  20:29
  14. 2018. május 3. 22:4271138.

    Mindenek fölött
    Légy hű magadhoz: így,
    mint napra éj,
    Következik, hogy ál
    máshoz se léssz.


     


    Zsuzsika, igazad van.

    előzmény:
    Zsumi45 (71136)
    2018-05-03  21:22
  15. 2018. május 3. 21:3071137.

    Újabb élményre készülök Zsuzsa. Visszaigazolta Harkányfürdő a rehab. kezelésemet a 3. negyedévre, később pontosítandó kezdéssel. Kereshetem az új fürdőruhát .

    előzmény:
    szizsuzsóka (71127)
    2018-05-03  11:38
  16. 2018. május 3. 21:2271136.

    Klárám, már az elején "kinyilatkoztattam", már nem kívánok változni,(ha eddig nem sikerült) de érdekesnek találom a játékot. Ezek után szorgalmasan jegyzeteltem a sötét oldalamat, amikor azt kerestük. Egy héttel később a jó tulajdonságok keresgélése közben pont ugyanazok jöttek elém. Így aztán újra megfogalmazódott ars poétikám: A mérték az érték! 


     

    előzmény:
    klára13 (71121)
    2018-05-03  08:54
  17. 2018. május 3. 21:1371135.

    Végre én is szabadban töltöttem Olginál a mai napot! Nagyon kellemes volt, bár izgalom is akadt. Ebédünk idején furcsa zajokra figyeltünk fel, egy kis veréb keresgélte a kijáratot. A valahogy nyitva maradt terasz felől jöhetett be, s ablaktól ablakig repkedett, rendre az üveghez csapódva. Épp 3 égtáj felé nyílnak, s lesötétítettünk belőle kettőt, harmadikat kitárva sikerült kiterelni- már szédelgett szegényke.


    Sóskát, rebarbarát és mangoldot szüreteltem, átteleltetett dézsás növényeket (nevüket nem tudom)"stuccoltam", s gyönyörködtem a kelő veteményekben.Hazafelé nagy kazal labdarózsával betértem a temetőbe.

    előzmény:
    Kusza (71130)
    2018-05-03  13:49
  18. 2018. május 3. 21:0071134.

      Janka, ott nálatok mi jellemző az időjárásra? Tudom, forró nyár. És "télen"? Villámli-e, mennydörög-e mint nálunk? Vannak-e égszakadások? Amikor Kairóban voltam, év végén, hatalmas esők voltak. Nálatok is előfordulnak?
      A vers azt a gondolatot ébresztette bennem, hogy fiacskád félelmetesnek tartotta a zivatart, de aztán megbékélt vele. Különösen mélyen érintette, hogy versírásra ihlette a kis aranyost.

    előzmény:
    csinomjank (71111)
    2018-05-02  10:47
  19. 2018. május 3. 20:3171133.

     Lemaradt a chili fényképe. Ilyen lesz.

  20. 2018. május 3. 20:2971132.

      Lassan elkészülök, azért néhány nap még kell ehhez.
      Ma nagy öröm ért: felvittem több tő növényt, aztán úgy láttam nagy vidoran, hogy gyomokat néztem egynyári szarkalábnak. És ma láttam, hogy tényleg az! Csudára örülök.
      Kardvirághagymákat kell még elültetnem, csak húztam, húztam, mert kissé nehezen alakul ki bennem, hogy hova is tegyem őket. Több tő begónia is várakozik, a konyhakerti növények közül azonban már csak kettő: egy óriásparadicsom és egy csili. Utóbbit jó nagy cserépbe teszem, mert több évre szánom. Nagyon szép paprikácska.
       Aztán sok minden kikelt. Ezekkel bajban vagyok, mert csak úgy elszórtam a magokat a cserepekbe, és mulcsolni is akarok, fűrészporral. Nehéz egyeztetni őket. Persze mindezek ellenére nagyon jó buli a tavasz.

    előzmény:
    szizsuzsóka (71128)
    2018-05-03  11:42
  21. 2018. május 3. 20:1571131.

      Magdikám, te egy mókus éléstárat találtál! Talán a tulaj rég elfeledte, ezért volt idejük kicsírázni a makkoknak. Nagyon érdekes.
      Milyen jó ez a kert! A jó Isten adománya, hogy legyen indok a szabadban, a jó levegőn tenni-venni. Nekünk ilyen volt anno ez a hely Budaörsön, mi is teleknek mondtuk, mert az is volt, és lám, ma itt az otthonunk. Ki tudja, hogy majd ki épít ott nálatok házat, talán fiad, talán a távoli jövőben egyik unokád.

    előzmény:
    Kusza (71130)
    2018-05-03  13:49
  22. 2018. május 3. 13:4971130.

    Voltunk a telken, Gyuri kaszált, én pedig a szeder bokrokat tisztogattam. Olyan veszett módon tudnak ezek a fáról lehullott makkok hajtani. Nincs a közelében tölgyfa, nem tudom hogy került oda, a szél fújja oda, vagy a madarak hordják szét? Pont a szederbokor tövéhez. Szedtem egy maroknyi mezei sóskát, meg is csináltam az ebédhez. Mennyivel másabb íze van, mint a kerti sóskának!

    előzmény:
    klára13 (71122)
    2018-05-03  09:00
  23. 2018. május 3. 12:1671129.

      Zsuzsa, mint másutt írtam, víztárolására használom a nagyon nagy cserepet. Ezért szigeteltem el. Ha sikerül megjavítanom az igazi víztárolót, akkor innét leszedem a tapaszt, és ültetek bele.

    előzmény:
    szizsuzsóka (71128)
    2018-05-03  11:42
  24. 2018. május 3. 11:4271128.

    Írtam Neked, mert nagyon elmaradtál. Most már tudom,a kertészkedés volt az oka. A cserepeken nem véletlenül vannak a lyukak. A pangó víz minden növénynek árt. Tegyél föléje olyasmit, ami mellett elszivároghat a víz. Nem jó, ha elzárod.

    előzmény:
    klára13 (71126)
    2018-05-03  09:30
  25. 2018. május 3. 11:3871127.

    Nagyon szép , kellemes élményben van részetek Zsuzsám. Kár ,hogy olyan messze van

    előzmény:
    Zsumi45 (71119)
    2018-05-03  08:14

Címlap

top