Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. november 26. 03:1476651.

    Az egyik haverom vett Pontiac Trans Am-et, az érdekelt.....persze a naptár 1973-at mutatott.


              trans am car - Google Search

  2. 2019. november 26. 03:0876650.

    Mármint az akkori musztángok.....1964 körűliek.

    előzmény:
    Sheriff-2 (76649)
    2019-11-26  03:05
  3. 2019. november 26. 03:0576649.

    Nagyon sok időt töltöttem a Magit szigeten tizenéves koromban, és a Frankel Leó utcában laktam, a Harcsa utcára nézett az erkélyünk, a Melódia Eszpresszó felett. Onnam lehetett hallani a zenekarokat is.


    Azóta a presszó már nincs meg, a 20-as éveim elején pedig az Astória szállodában dolgoztam másodállásban mint pincér.


    Amikor a fiatal Olasz kölyök leparkolt a musztángjával, a lányok körbe rajongták, az volt az egyik gondolatom hogy nekem disszidálnom kell....


    De amikor már könnyen megvehettem volna, nem érdekelt tovább.


    Musztángok.....64 mustang - Google Search


    Nekem még csak este 8 óra van,zenét hallgatok.

    előzmény:
    klára13 (76648)
    2019-11-26  02:35
  4. 2019. november 26. 02:3576648.

      Sheriff, örülök, hogy megismerhettem. Már kérni akartam. További kellemes napot ill. estét kívánok, itthon jóéjszakát!
      Az őszi táj a Margitsziget. 4-5 éve fotóztam.

  5. 2019. november 26. 02:3076647.

       Ezt a dalt mindig szívesen hallgatom. De az ügetőverseny képsorait nem szeretem. Mert verseny közben verik a lovakat, ott van a hajtó kezében a pálca. Rosszabb lehet az a ló finom bőrének, mint a bot. Nagyon fájhat, nagyot csip. Hogy nem ütnek nagyot? Ki tudja, hogy a verseny hevében mekkorát...
       Megvigasztalódtál? Kaptál választ leveledre?
       Reménykedem, hogy unokáim rám is olyan szeretettel emlékeznek,mint te nagypapádra. Lent voltam náluk szombaton, "mediterrán vacsorára" hívott Bazsi, vagyis szinte kierőszakolta nagyon kedvesen: "Nem tudok lejönni, annyira fáradt vagyok!" mondtam. Háromszor hívott még indulásomig, mert lehetetlen volt visszautasítani: "Persze, hogy fáradt vagy, és holnap is fáradt leszel,de csak tessék lejönni!"
        Nagy gonddal készítette el a "mediterrán tálat": friss és olajban tárolt szárított paradicsom, mindenféle fincsi olajbogyó, kicsike sajttal töltött paprika is, és spanyol sonka. Nagyon gusztusos és nagyon finom volt. A söröcske is, ahogy Magdikánk becézi. És nagyon jólesett, hogy amikor aludni ment Beni, kedvesen megsimogatott.

    előzmény:
    csinomjank (76629)
    2019-11-25  09:07
  6. 2019. november 26. 02:2776646.

    Na és vajon Piros Ász hol van? (hus.)


    ......mert régen láttam.....


    Szeretném megkérdezni tőle hogy mi is volt az a félreértés ami köztünk történt, mert én biztos vagyok benne hogy okot soha nem adtam rá.


    .....(Másik topickban történt.)

  7. 2019. november 26. 02:1776645.

    Sokat kell vacakolni mostanában a hozzászólásokkal, sokszor kivág a rendszer, meg persze az ékezetekkel is, úgyhogy jó éjszakát akinek az van.

  8. 2019. november 26. 02:0876644.

    Mi a '60-as években másképpen táncoltunk, az egyik jó hely az Ifjusági Park volt, valahogy így.

    előzmény:
    jara (76639)
    2019-11-25  18:38
  9. 2019. november 26. 01:4776643.

    Apropó.


    Nincs olyan ház hogy túl nagy. Nekem az egyik ismerősöm azt mondta, hogy nem probléma ha a feleségével csak 2-hetenként futnak össze.

  10. 2019. november 26. 01:4476642.

    A mostani házat 34-évvel ezelőtt vettük, ami már túl nagy, elköltöztek a gyerekek.

    előzmény:
    Sheriff-2 (76641)
    2019-11-26  01:38
  11. 2019. november 26. 01:3876641.

    A mi korán kötött házasságunk nem sokáig tartott. Albérletben laktunk, amit én akkor egérluknak neveztem. A lányunk születése után lakást igényeltünk, megigérték hogy talán 20 év mulva ránk kerűl a sor. De egy közeli ismerősöm aki ott dolgozott, azt mondta inkább 30 év mulva. Leköltöztünk vidékre, ahol a jó/keresett szakmámba nem találtam munkát, kubikos voltam....


    Egyikünk sem hibáztatta a másikat, azóta is nagyon jó a kapcsolat közöttünk, szépen elhatároztuk hogy külön sokkal jobb lesz.


    Egy dióhéjban, '72-ben disszidáltam, papírok/útlevél stb. nélkül. Az Interpol 10 hónapig nyomozta hogy ki vagyok, a vizsgálat után zöld kártyát/engedélyt kaptam letelepedésra az Egyesült Államokba.


    Szerdai napon érkeztem, pihentem 1 napot, Csütörtökön, Pénteken elindultam munkát keresni, találtam, a következő Hétfőn kezdtem dolgozni. 17 éve nyugdíjban vagyok.


    Rokonaimnak/ismerőseimnek kocsikat, lányomnak kocsikat (újat is használtat is), és házat vettem.Magamnak új 110 négyzet méteres 3-hálószobás társas-házat, a földtől a tetőig az enyém volt.


    A második házasságom?


    Arról most részletesen nem írok, talán majd egyszer máskor....


    Mondjuk csak úgy hogy az több mint 44-évig tartott, pontosabban mindhalálig....


    De talán a turáni átoktól (is) megszabadultam.

    előzmény:
    jara (76639)
    2019-11-25  18:38
  12. 2019. november 26. 01:0876640.

    Nekem is a HAT-ven ötödik....

    előzmény:
    szizsuzsóka (76638)
    2019-11-25  16:32
  13. 2019. november 25. 18:3876639.

    Klára, már közzé tettem a Fb-n az általad hozott verset.


    Janka, a problémát megoldod. Vigaszul, bátorításul, hoztam neked egy csokrot.


    Valami mindenkinek fájó úgy érzem. Vigyük és erősödjünk.


    Sheriff, a táncos videó nagyon szép. Bátor páros, bravúros megoldásokkal. Köszönöm. A bemutatott házak szuperek.                    Együtt maradtunk a korán kötött házasságban. Nektek sikerült?


    Zsuzsóka, köszönöm a válaszod, ezek szerint elkéstem. A levél most hullott le, most gondoltam a permetezésre.


     

  14. 2019. november 25. 16:3276638.

    Nem így van ám !!! Mi elég régiek vagyunk. Én több , mint 78 éve fogyasztom az oxigént, és termelem a széndioxidot , csökkentem az ózonpajzsot  .

    előzmény:
    Sheriff-2 (76635)
    2019-11-25  15:27
  15. 2019. november 25. 15:4376637.

    Holdvilágos éjszakán,


    Miről álmodik a srác......


    Valami ilyenfélére fáj a fogam.21665 S Weather Edge Cir, Lannon, WI 53046 | MLS #1658292 | Zillow

    előzmény:
    Sheriff-2 (76636)
    2019-11-25  15:32
  16. 2019. november 25. 15:3276636.

    Szép az a kép.


    Most 34. éve hogy ilyen a környezetem, és most azért kell mennem a faleveleket takarítani. Szarvasvadászat helyett...


    Azt hiszem az utolsó évben, mert túúúúúúl nagy nekem már ez a ház, sokkal kisebbe fogok költözni jövőre.

    előzmény:
    klára13 (76633)
    2019-11-25  13:48
  17. 2019. november 25. 15:2776635.

    Következő, mert az előbbi is a Youtubon van, de azt sem engedi betenni. A Nők lapja sem a régi.


     


              Ma semmi sem a régi.


     


             香港澳門台灣公司年會表演節目《美女柔术》廣州極限人體柔術演出 - YouTube

    előzmény:
    Sheriff-2 (76634)
    2019-11-25  15:22
  18. 2019. november 25. 15:2276634.

    Ezt már csak lassítottan próbálom meg, a következőt pedig még úgy sem.


     


            2013 Ohio Star Ball - Shane & Shannon Jensen - Theater Arts Showdance - YouTube

  19. 2019. november 25. 13:4876633.

    Jevgenyij Jevtusenko: Eltávoznak az anyák


    Eltávoznak az anyák rendre mind,
    eltávoznak tőlünk halkan,
    lábujjhegyen,
    mi pedig alszunk,
    jóllakottan, gondtalan,
    mikor nekik a szörnyű óra int.
    És az anyák nem hirtelenül mennek el -
    csak nekünk tűnik úgy a távozásuk.
    Különösen távoznak s lassu lábbal,
    idő-lépcsőn járók apró lépteivel.
    Van úgy: idegünk értük megremeg,
    zajos születésnapot rendezünk,
    de ezekkel már későn érkezünk,
    ez őket
    s lelküket nem menti meg.
    S ők mennek mind egymásután
    és egyre távolabb.
    Nyúlnánk utánuk,
    ha felrezzenünk,
    de két kezünk csupán a levegőbe kap -
    üvegfala nőtt s ahhoz ée kezünk!
    Elkéstünk, el.
    A szörnyű óra int.
    Szemünkből könnyek fakadnak titokban,
    s nézzük: csendes és szigorú sorokban
    hogy távoznak az anyák rendre mind.


     


    /Ford.: Áprily Lajos/

  20. 2019. november 25. 13:2876632.

    Nálunk nagy ünnep lesz Csütörtökön, a Hálaadás-napja, nekem ebben az évben sokkal kevesebb okom van hálát adni, mint korábbi években.

  21. 2019. november 25. 13:1976631.

    Az biztos hogy nagyon más volt az élet abban az időben.


    Pl. én 18-éves koromban nősültem, 19-éves koromban pedig elhúnyt Apám, aki 56 volt. Még használtuk a 10, 20, 50 filléres pénzeket, a kifli/zsemle 40-fillérbe kerűlt, a kenyér kilója 3,60, sport szelet 1 forint 20 fillér, fagyigombóc 50 fillér, tej literenként 2 forint 60 fillér.


    A saját életünket ismerjük legjobban, néha panaszkodó-hangulatom van, de rövidesen elmúlik miután eszembe jut a szüleink élete, akik legtöbben 2 világháborút éltek meg.

  22. 2019. november 25. 10:3676630.

    Zsuzsám, át tudom érezni a fájdalmas emlékezésedet. 


    Életem első lelki traumája engem  is 20 éves koromban ért -engemet felnevelő- Nagymamám halálával. Már négy éve  együtt éltünk nagyszüleimmel (én csak 2 éve kihagyással), akkor már Szegeden. Részese voltam 1 évig tartó súlyos szenvedésének. Volt, hogy úgy vizsgáztam, hogy elötte éjjel mentőt vártunk...azt sem tudtam, él-e még. Szüleim szerencsére hosszú életűek voltak, de az érzelmi kötődésem úgy érzem nagyszüleimhez mélyebbek voltak. (Hú de nehéz ezt kimondani!) Talán inkább másfajta? 

    előzmény:
    szizsuzsóka (76628)
    2019-11-25  07:27
  23. 2019. november 25. 09:0776629.

    Egyutterzek veled . En is sokat gondolok apamra mostansag . Szerencses volt , hogy elt 75 evet , annak ellenere , hogy eros  dohanyos volt . Ezt o maga emlegette sokszor . Es szerencsetlenek vagyunk , hogy itthagyott minket ,mert nagyon hianyzik  . De itt maradt velunk sok szep emlek . Csodalatos kisgyerekorom volt vele .Kesobb is jo  baratok maradtunk .Egy idealista Halak jegyu  ,onzetlen ferfi . Felnottkent ertettem meg  milyen elkepeszto modon volt sokszor onfelaldozo , hogy nekunk kedvezzen .

    előzmény:
    szizsuzsóka (76628)
    2019-11-25  07:27
  24. 2019. november 25. 07:2776628.

    Szervusztok ! Tegnap szomorú emlékezés napja volt  60 évvel ezelőtt nov 24én este halt meg apukám. Első éves egyetemista voltam . Családunk élete az ő munkájára alapozódott. Minden összetört. Félkész ház,két tanuló gyermek , teljes bizonytalanság.Szerencsére nagy nyomorral, de megoldódott minden hosszú évek alatt .Fájdalma emlék ma is, meghatározta életemet, és még ma is hat életérzésemre.

  25. 2019. november 24. 12:3576627.

     Ha a kisfiam ugyet meg szeretned erteni ,akkor az angolok es amerikaiak gondolkodasat kellene megerteni . Kisfiam egy amerikai oskolaba jar - ahol a vezetes angol es amerikai es nagyon sok indiai es filippino tanar van  -  nem tul szinvonalasak . Van keves amerikai ,angol ,europai , afrikai is - ok sokkal jobbak .  De ok vannak sajnos kisebbsegben .Szeptemberben  nagyon orultem ,mikor a kisfiam azt mondta , hogy uj tesitanar van -egy angol ferfi - es nagyon jok az orai . A dolog tovabb is igy all . A tanar nagyon jo -de az osztalyzat botranyos . A felhaborodott szuloknek azt mondta  , hogy nem o talalta ki ezt a rendszert , hanem a felsosok igazgatonoje ,aki szinten angol  -es kedves es szimpatikus .  Hat megirtam a levelet neki .


    Ilyen bonyolult az ugy . Talan a brit mentalitast kellene megerteni az egesz esethez .


    _________________________


    Igen , a  nagy terek hutese  nagyon jol megoldott . Tudom , hogy otthoni ujsagok mast irtak es irnak -de nevetseges . Meg lehet fazni ,olyan hideg van minden nagy kozintezmenyben .  A nyilt stadiont is tudjak huteni . Nemcsak a zartat .  Van egy puccos francia aruhaz -annak kozeleben az utcat is hutik . Az orszag legnagyobb kereskedelmi partenere Japan . Ok viszik a gazt innen  es hozzak a technikat . Hat igy megy ez errefele .


    __________


     Tenyleg megeri ilyesmibe fektetni ? MRI ? Tragedia , hogy az embereket cserben hagyja a rendszer -de ne hidd , hogy ez egyeduli magyar jelenseg . Mar az olyan joleti allamokbol is sok panasz van ,mint Svedorszag , Dania , Kanada . Hihetetlen sztorikat hallok , olvasok . A lenyeg az , hogy egyre  nehezebben jussanak  a betegek orvos kozelebe. Egy foiskolat vegzett nover telefonon eldonti , hogy kell -e  orvos vagy sem . Ott is a lakossag arra kenyszerul , hogy egyre tobb penzt koltson a maganszolgaltatasokra - mikozben  hatalmas adoterhek vannak .

    előzmény:
    klára13 (76615)
    2019-11-23  12:38

Címlap

top