Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2022. július 2. 06:0981401.

    Igen az álmok nem hazudnak. Csak arról álmodhatunk, amivel találkoztunk. Ez még  akkor is igaz, hanem tudatosult a találkozás.Jendrassik professzor megálmodta az egyik hosszú ideig használt higanyos vízhajtó összetételét. Ezzel foglalkozott nappal, csak a sok egyéb inger, teendő elterelte a figyelmét.

    előzmény:
    klára* (81400)
    2022-07-01  23:22
  2. 2022. július 1. 23:2281400.



    csinomjank
     


    2010. május 5. 09:5031679.
     




    kreativ almok  -ez nem utopia - hanem a valosag ..


     


     Freidrich August von Kekule almaban latott kepbol ertette meg  a molekulak kapcsolodasat -es igy megalapitotta a szerves kemiat ..


     


    Otto Lowei almaban ertette meg , hogy mi a neurotransmitterek szerepe ...


    Mozart gyakran megalmodta a zenet ,amit nappal lekottazott .


     


      Elias Howe a varrogep feltalaloja  is almaban latott kepbol jott ra - hogyan fejlessze talalmanyat  ugy ,hogy az varrjon is ..


     


      Steven King ugyszinten gyakran hasznalja fel almait az irasaiban .


     


    koszonom az inspiraciot -keszitettem is tegnap  hal kocsonyat ... nekem nagyon izlett -ferjem viszont felelmetesnek talalta az egesz koncepciot  - hogy a lebe belefagyott hust egye -ami remeg   


    igy neki fel kellett melegiteni es leveskent fogyasztotta el ...


     


     


    kiment a divatbol a reform konyha ..


     


    volt ido ugy husz eve - hogy kisvarosunk egyik etteremben elo lehetett fizetni reform ebedre 


    aztan masik tulaj jott -es szemtelenul  elebunk tette a hustol megfosztott fofogast ,mint reform kajat ... es mivelhogy ez a reform senkinek sem kellett -igy kihirdette , hogy vege ,nincs igeny a reform menure es nem kell neki tovabb vinnie ,mnt azt az elejen vallalta ...


     


     jon a placido jovo heten ... en tovabbra is kislany vagyok ilyen jegyarakhoz :) pedig mar van 100 dollarert is ...




  3. 2022. július 1. 21:2881399.



    Tóth Árpád


    Esti sugárkoszorú


    Tóth ÁrpdElőttünk már hamvassá vált az út,
    És árnyak teste zuhant át a parkon,
    De még finom, halk sugárkoszorút
    Font hajad sötét lombjába az alkony:
    Halvány, szelíd és komoly ragyogást,
    Mely már alig volt fények földi mása,
    S félig illattá s csenddé szűrte át
    A dolgok esti lélekvándorlása.

    Illattá s csenddé. Titkok illata
    Fénylett hajadban s béke égi csendje,
    És jó volt élni, mint ahogy soha,
    S a fényt szemem beitta a szivembe:
    Nem tudtam többé, hogy te vagy-e te,
    Vagy áldott csipkebokor drága tested,
    Melyben egy isten szállt a földre le,
    S lombjából felém az ő lelke reszket?

    Igézve álltam, soká, csöndesen,
    És percek mentek, ezredévek jöttek -
    Egyszerre csak megfogtad a kezem,
    S alélt pilláim lassan felvetődtek,
    És éreztem: szivembe visszatér
    És zuhogó, mély zenével ered meg,
    Mint zsibbadt erek útjain a vér,
    A földi érzés: mennyire szeretlek!











  4. 2022. július 1. 12:4081398.

    Én annyira nem sajnálom a Nlc. fórum megszűnését. Ez a topik nem volt sem zárt, sem titkos. Bárki kukkolhatott, mint ahogy Klára is nemrég írta. A zártból engem az eredeti freemail címmel kitiltott, a "ráncfelvarrás" után pdig már nem lehetett oda újra belépni.


    A facebookba mindannyian be tudunk lépni, Klára is, hiszen néha kiírja a face, hogy ő is látta a zárt és titkos Álmodozókhoz bejegyzetteket. Ne tévesszen meg, ha ugyanazt látjuk a SAJÁT hírfolyamunkban, mert az algoritmus mindenkinek egyénileg állít össza hírfolyamot, aminek sok eleme csak annak az egy adott személynek látható (illtve csoport tagnak...) . Fényképeket pedig a zártba is és a messengerbe is tudunk feltenni.


    A messengerben (régi nevén "üzenetek", vagy "privát") pedig mindenki megtalál, aki "ismerős". Akár páros, akár csoportos írásbeli  beszélgetés kezdeményezhető- már hanggal, sőt kamerával is. (nemcsak okos telefonról, hanem szgépről, laptopról, tabletről is.)


    Ha a titkosságban kételkedtek, valójában már semmi sem igazán titkos, hiszen ha egy üzletben vásárolsz egy ruhaneműt cipőt, másnap a telefonodon, szgépeden hasonló reklámok garmada jelenik meg. A Nagy Testvér mindenütt jelen van, a lakásodban is.


    Ezentúl várjuk a kedves kis társaságunkat a facebookon.


     

    előzmény:
    Kusza (81387)
    2022-06-30  15:12
  5. 2022. július 1. 00:1481397.

      Megértettem, azonnal láttam kis karavánotokat. Igazi kaland volt egy-egy kirándulás. Szép emlék.

    előzmény:
    jara (81396)
    2022-06-30  23:44
  6. 2022. június 30. 23:4481396.

    Elöl bevásárló kocsi, melyet Szonja fogott, ő ült a tolókocsiban amit én toltam. (magyarázat az előző hsz.-emhez, hátha így értelmesebb)

  7. 2022. június 30. 23:4481395.

       Szívből utáltam ezeket a tornaszereket. Ormótlan, ostoba darabok voltak. De hogy a bakot kidobni?! Eretnek gondolat, Marika. Minden bakot meg kell becsülni - előbb-utóbb. 
        Ahol letelepedtél, ez a kisház, vagy a nagyház? Netán a Felház? Ehhez lenne mondanivalóm, de inkább megtartom magamnak. 

    előzmény:
    jara (81393)
    2022-06-30  23:07
  8. 2022. június 30. 23:3781394.

    Elmesélem utolsó, Szonjával közös shoppingolásunkat a Tescoban.


    (Szeretett velem jönni, mert mindig rá tudott beszélni apró (szabad kérni?) mütyűrkék megvételére.)


    Kocsival kivittek minket és a tolókocsit az áruházig. Kicsim akkor még tudta tartani a fejét és volt erő a kezében. (lábában már nem.) Szonja ült a székben, Ő fogta a bevásárló kocsit és így bóklásztunk a termékek között. Végül egy műanyag formát választott, amibe gyümölcslét lehetett önteni, betenni a fagyasztóba és pálcikás jég lett belőle. (hat db.-os) Szép szerelvény voltunk, bohóckodtunk, ki tud nagyobb hülyeséget mondani az " azért kell nekem ez az áru" témában.


     

  9. 2022. június 30. 23:0781393.

    Klárám, elemzésem szerint bakugrás lesz ez. Fából készült bakon, melyet használat után egyszerű kidobni.


    Zsumika az, ahol ebédeltünk, mikor itt voltál. A boltív tűnt el, meg egy rész a volt nappaliból. 

  10. 2022. június 30. 21:4181392.

    Eltűnt a hozzászólásom


     

  11. 2022. június 30. 19:2381391.

    Nem olvastam még eddig Náray Tamástól könyvet. Bevallom, nekem nem túl színpatikus az arca, nem kerestem sohasem a könyvtárban. Ettől függetlenül, gondolom, jókat ír, ha Neked tetszik.

    előzmény:
    klára* (81390)
    2022-06-30  18:29
  12. 2022. június 30. 18:2981390.

      Magdikám, kezedbe vetted-e Náray Tamás valamelyik könyvét? Nagyon kacérkodom a szalonjáról írt könyvével, de kissé visszatart az ára. Aukciókon is több ezer forint. Van-e véleményed róluk? Mármint könyveiről.


     

    előzmény:
    Kusza (81387)
    2022-06-30  15:12
  13. 2022. június 30. 17:4281389.

      Magdikám, erre nem voltam felkészülve. Persze, nincs baj, hiszen megvan Zsuzsika jó kis topikja. Csak meg kell szokni használatát.

    előzmény:
    Kusza (81387)
    2022-06-30  15:12
  14. 2022. június 30. 17:3981388.

    Borzasztó a bűnbak keresés, különösen, ha gyermek van célkeresztben. Ha hibást keresünk, valóban csk felnőtt jöhet szóba, akinek feldata lett volna megakadályozni az átterjedést. Zsuzsóka, ezt elfeledni lehetetlen - csakhogy meggyógyította az orvos öcsédet! 
      Istenem, ki marad végül ebben az országban? Az értelem távozik - mi marad?!
      Megtapasztaltam, hogy még hazán belül is rossz a családtól távol kerülni. Hát még másik országban! Emlékeztek, Boncának majd' megszakadt a szíve! Hazamenekült. Hus remekül beilleszkedett, nem vágyott haza. Katáék itthon teremtettek maguknak másik kis otthont. Évikéről Kanadában semmi sem derült ki. Az átjött székelyeknek sem fenékig tejföl. "Romániában büdös magyar voltam, itt büdös román vagyok." Összegezte egyikük. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (81385)
    2022-06-30  14:36
  15. 2022. június 30. 15:1281387.

    Klára nagyon szomorú vagyok, a fent leírtak miatt, megszűnik az Nlc.  Főleg miattad, mert más mindenkivel tartom a kapcsolatot a fb-on, de Te nem jársz oda. Ennyi volt?

    előzmény:
    klára* (81384)
    2022-06-30  12:52
  16. 2022. június 30. 14:5881386.

    Kedves Tagok!


    Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagy része áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges.


    2022. július 6-tól nem lehet már belépni a Fórumra, új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok olvasásra.


    Ha szeretnétek egymással a kapcsolatot tartani, kérjük, hogy júl. 6-ig cseréljetek elérhetőséget!


    Köszönjük régi Fórumozóink hűségét, a számtalan hozzászólást, beszélgetést!
    Sok boldogságot, jó egészséget kívánunk Nektek!

  17. 2022. június 30. 14:3681385.

    Jól látod Klára ! Szegénykém azt hitte , hogy az orvosi munka csupa nyugalom szeretet. Most hogy gödör van a völgyben az egészségügyben , néha szinte bánja, hogy így döntött. Majd talán javul, ha nem az apja segítségével ( és két nyelv tudásával )kimehet Hollandiába , vagy más nyugodtabb államba. Azt is jól látod, hogy a segítőkészség megtapasztalása miatt érez kedvet valaki ehhez a munkához. No és ezek a hülyék maradnak a helyükön  a sok kellemetlen jelenség ellenére is. Én azért lettem orvos, mert öcsém majdnem meghalt vérhasban, amit tőlem kapott el .Orvosunk meggyógyította (pár hónapos volt) A család azt gondolta, hogy én vagyok a hibás, mert mosatlan ribizlit ettem Lehet , hogy én ettől fertőződtem meg, de hogy öcsém elkapta az nem az én hibám volt, hanem a 3 felnőtt nőé, aki akkor a családban élt.

    előzmény:
    klára* (81383)
    2022-06-30  12:47
  18. 2022. június 30. 12:5281384.

    "Talán az ilyesmivel is tornáztatjuk agyunkat."


      Ez nagyon tetszik, Zsuzsika. Jara-Marika vajon felemás kortát? Vagy ugrószekrény? Remélem, nem BAK!

    előzmény:
    Zsumi45 (81378)
    2022-06-28  17:31
  19. 2022. június 30. 12:4781383.

     Ismét mosolyognom kell, Zsuzsóka, mert ez a sörfőzde csak futó, játékos gondolata volt Bazsinak. 
     Beszámolok majd az új gyógyszer hatásáról. Erőnlétem javulását remélem tőle. Egy hatása már a második napon jelentkezett. Fülemben állandóan hatalmas hangzavar volt. Hozzászoktam, nem idegeskedtem miatta. És ez a cseppek hatására a második napon megszűnt. Teljes a csend fülemben. Nagyon üdítő. Kellemes.
      Már többször tűnődtem azon, miképpen választhatja bárki az orvoslás nagyon keserves feladatát. Arra jutotta, hogy elhivatottság kell hozzá, ami valamilyen okból nagyon fiatalon előbújik. Úgy tudom, sokakat az inspirál, hogy szerettüket nem tudták meggyógyítani. Unokádat a te szorgalmad látványa fogta meg. És gondolom az a hangulat, amit teremtettél. S ahogy elégedetten távoztak az emberek.

    előzmény:
    szizsuzsóka (81366)
    2022-06-25  06:03
  20. 2022. június 29. 11:5181382.

      Nagyon sikeres sorok. Félig már aludtam, teljes gőzzel működött az altató.
      A kis fejecskék maguktól jöttek, többen, mint ahányan megmaradtak. A sorok is össze-vissza ugráltak. Aztán jót aludtam, pihenten ébredtem. és nagyon éhesen.

    előzmény:
    klára* (81381)
    2022-06-29  01:01
  21. 2022. június 29. 01:0181381.

    Emlékszem, hogy budai földet használtak festéskor. 
    a kukkolók jöttek. és maradnak Most a tőzeget számúzi a vir ágföldekból. Mert tönkreteszik a kertészzeges a tózeges  tájakat.

    előzmény:
    Zsumi45 (81376)
    2022-06-28  17:15
  22. 2022. június 29. 00:4281380.

    Kellemes az ilyesfajta hurcolkodás. Akkora helyed van, Marika, amekkorára éppen szükséged van. 
    Füvesítenek, gondolom, azt a területet, amit férjed művelt korábban. A fú olyan egyszerűnek tűnik, Pedig munkaigényes. Nekem a terasszal van sok gondom. Süti a Nap délutánig. folyton locsolnom kell- És nem győzők gyomlálni. Persze olyan, mint a gyermeknevelés , rengeteg örömöt ad.


     

    előzmény:
    jara (81374)
    2022-06-27  20:30
  23. 2022. június 28. 17:3381379.

    Macerás  nálam az elküldés, most meg 2X is elmegy.

  24. 2022. június 28. 17:3181378.

    Gratulálok Andrisnak! Milyen gyorsan elrepült ez a pár év!


    Marika, ha jól értem, a szép házba visszaköltöztél, s így nem kell majd a külön fűtéssel bíbelődnöd. Az étkezős konyhád is itt van? Vagy az anyukád volt házikójában? Bocsánat, nem faggatóznék, csak szeretem magam előtt látni, ahol már egyszer volt szerencsém járni. Talán az ilyesmivel is tornáztatjuk az agyunkat.


    Úgy érzem, minden nehézsége mellett is érdemes a testem tornáztatása. Első napon még bizonyos irányokba fel sem tudtam emelni a gyengébbik lábam, s ma már látványosan elhagyta a tornaágyat. Ugyanis minden gyakorlatot fekvő helyzetben végzünk. Bárcsak megmaradna a lelkesedésem, s folytatnám itthon is. A válltorna és a masszőrök ki(n)tornáztatása  hatására fel tudom emelni a bal karom, eddig segítettem a jobbal. Pénteken zárva lesznek, Semmelweis nap lesz. Ha picit enyhül a forróság, pénteken kimegyek a temetőbe, Péterem névnapja lesz holnap.

    előzmény:
    jara (81374)
    2022-06-27  20:30
  25. 2022. június 28. 17:3081377.

    Gratulálok Andrisnak! Milyen gyorsan elrepült ez a pár év!


    Marika, ha jól értem, a szép házba visszaköltöztél, s így nem kell majd a külön fűtéssel bíbelődnöd. Az étkezős konyhád is itt van? Vagy az anyukád volt házikójában? Bocsánat, nem faggatóznék, csak szeretem magam előtt látni, ahol már egyszer volt szerencsém járni. Talán az ilyesmivel is tornáztatjuk az agyunkat.


    Úgy érzem, minden nehézsége mellett is érdemes a testem tornáztatása. Első napon még bizonyos irányokba fel sem tudtam emelni a gyengébbik lábam, s ma már látványosan elhagyta a tornaágyat. Ugyanis minden gyakorlatot fekvő helyzetben végzünk. Bárcsak megmaradna a lelkesedésem, s folytatnám itthon is. A válltorna és a masszőrök ki(n)tornáztatása  hatására fel tudom emelni a bal karom, eddig segítettem a jobbal. Pénteken zárva lesznek, Semmelweis nap lesz. Ha picit enyhül a forróság, pénteken kimegyek a temetőbe, Péterem névnapja lesz holnap.

    előzmény:
    jara (81374)
    2022-06-27  20:30

Címlap

top