Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2014. június 22. 22:1055301.

    Már este 6-ra itthon voltunk, Gyuri sietett, mert a meccset, már itthon akarta nézni.


    Ma kertben ebédeltünk, kellemes idő volt, Tamás Grillezett.

    előzmény:
    klára13 (55289)
    2014-06-21  13:08
  2. 2014. június 22. 12:0555300.

      De jó, hogy szóltál, Magdikám. Mindig szólhatnál az egyházi ünnepekről, olyan jó, meghitt érzést ébreszt az emlékezés. Az úrnapi körmenetek, ahol virágszirmokat szórtunk kiskosarunkból!  Sok szép dolog történt velünk, ami csak hívószavakra jön elő.

    előzmény:
    Kusza (55297)
    2014-06-22  10:36
  3. 2014. június 22. 11:1455299.

      Igazán igazad van, Zsuzsa. Nem ám az érdemjegy bántott, hanem az igazságtalanság! Hogy ezt meg Beninek. Ha relisan nézem, azt mondhatom, hogy ez is a felnőtt életre készít fel. Nagy kár, hogy a napi tornaórát így elpazarolta az iskola.


      Igen, a született képességeket fejlszteni igyekvő tantárgyakat helytelen osztályozni. Mi az, hogy rajzból hármas? Ostobaság.


      Jól sikerült a találkozás? Hányan éltek az osztályból? Milyeneknek láttad őket? Balázs volt a közelmúltban általános iskolai osztálytalálkozón, nagy csalódás érte. A kislányok elhízott, elhanyagolt negyvenöt éves nénikék lettek.


       Nekem az nagyon jó, hogy tizennyolc éves barátnőimet ma is az akkori valójukban látom. Tudom persze, hogy a küllem csak egyetlen tényezője a személyiségnek, de már csak így van.


       Beni laboreredménye, amire a karatetábor miatt volt szükség, nagyon rossz lett. Pajzsmirigye alulműködik, kevés a vas a vérében. Holnap elmegy Zsófim a homeopata orvosnőhöz, aki az ő vészesen túlműködő pajzsmirigyét megjavította műtét nélkül. Egyéb gondokra is megmondja a megoldást. Hát ezért fejfájós, ezért hízik.

    előzmény:
    szizsuzsóka (55296)
    2014-06-22  06:28
  4. 2014. június 22. 10:3855298.

    Benedeknek gratulálok!


    Gyurinak a razból volt hármasa.

    előzmény:
    klára13 (55295)
    2014-06-21  19:49
  5. 2014. június 22. 10:3655297.

    Ma Úrnapja van, szép vasárnapot kívánok!

    előzmény:
    klára13 (55295)
    2014-06-21  19:49
  6. 2014. június 22. 06:2855296.

    Szervusztok !


    Már pénteken hazajöttünk, de annyi dolgom volt, hogy nem tudtam  belépni .


    A kert kiszáradva, tegnpra várt 15 kiló meggy, amit hétfőn szedtünk le . Szárastul szedtük, hogy jobban elálljon. 15 üveg kimagozott meggy lett belőle . Sajnos a fagyasztóba nem tudok tenni, nincs hely.


    Ma felállítjuk a medencét, mert jönnek 1 hét múlva aq nyaralók.


     


    Klárám ! Béni bizonyítvány ne aggasszon. Én mindig megkaptam kegyelemből a torna ötöst , hogy nem rontsa el a bizonyítványiomar. Az egyetemen sem volt négyesnél rosszabb vizsgám. No egyiket sem látta senki


     


    Az iskila egyik fő baja azm, hogy azt öli ki a tanítással a gyerekekből, amit a legjobban szeretnek. A kornyikálást, az ugrálást és a firkálást . elnevezik éneknek, rajznak és tornának. Osztályozzzák. Lehet, hogy ügyesebben csinálja nyolcadik osztályos korára, de utálja .


     


    Szép hétvégét, már főzök, mert többen leszünk . !

  7. 2014. június 21. 19:4955295.

        Jaj, a legnagyobb hír: Benikém bizonyítványa.


      


        Mindenből példás és jeles, a testnevelés hármas. Az egész osztálynak. Szerencsétlen tornatanárukat a szülők igyekeztek kicseréltetni év közben, mert olyan igazi rossz tanár, aki miatt az egész osztály utálta a tornaórát. Azt mondta az igazgató, jövőre másvalaki lesz, addig ki kell bírni.


      Minden előző évben jeles volt a torna érdemjegye Beninek. Tudom, hogy nincs jelentősége, mégis kissé elszomorodtam, az indexet ahogy néztem.


     

  8. 2014. június 21. 19:4255294.

       Amúgy, Hus, félre ne érts, én nem vagyok gyógyszerellenes. Tudom, hogy a gyógyszereknek köszönhető a hosszú életkor, ami ma már nagyon gyakori.


    Azt is elfogadom, hogy a gyógyszerek rengeteg szenvedéstől mentik meg az embereket.


      A kemoterápiával kapcsolatban van néhány jó és néhány rossz közvetlen tapasztalatom, amelyekből semmiféle általánosítás sem vonható le.


      Egyik ezek közül nővérem esete, akinek petefészek rákja volt, operációkor azt állapították meg, hogy szóródása van. A kemoterápia alatt kihullott a haja, és helyette dús, göndör sörénye nőtt! Sokáig élt még, nála láthattam azt, amit mondanak, de nehéz elfogadni: a betegség lehet ajándék, amely kedvezően befolyásolhatja a gondolkodásmódot, az értékrendet. Mindig jó ember volt, ám ettől kezdve hihetetlenül megértővé vált, és az élet tisztelete óriásivá nőtt benne. Vagy harminc évvel később agyvérzésben hunyt el.


      Azt is elfogadom, hogy a gyógyszeripar is profitorientált, mint minden tevékenység. De azért - ez is nagyon közvetlen tapasztalat - eléggé kapzsi népség az iparág tulajdonosai. És a gyógyszerárak néha tényleg irreálisak.


       Talán még annyit tennék hozzá, hogy valamiféle szokássá vált a gyógyszerszedés. A reklámoknak köszönhető, hogy mindenféle tablettát bekapkodnak az emberek, koleszterincsökkentőket és egyebeket. Zsuzsa említette, ha jól emlékszem, hogy kikövetelik a páciensek a tablettákat. S a fórumon láttam, mi mindennel rohangálnak orvoshoz, aki szerencsétlen elküldi őket kivizsgálásra, mert nem tehet mást a rémült, erőszakos "beteggel", akinek két pörsenés keletkezett a hátán. Lehet, Zsuzsa ezt cáfolja, hiszen azért van mozgásterük az orvosoknak, de hogy sok a képzelt beteg, ezt el tudom hinni.


        Lenyugvóban a Nap, mehetek lassan permetezni. Algakészítményt szórok a növényekre, amely lombtrágya számukra, és termésnövelő.

    előzmény:
    hus (55292)
    2014-06-21  16:43
  9. 2014. június 21. 16:5255293.

      Látod, Hus, ha csak ennyi értelme lenne, hogy ébresztette benned ezeket a gondolatokat, már megérte idehozni! 

    előzmény:
    hus (55292)
    2014-06-21  16:43
  10. hus
    hus
    2014. június 21. 16:4355292.

    Kave iszogatas kozben elkezdtem olvasni az ajanlatodat.


     


    Hosszu, nem ertem a vegere, kesobb fogom majd folytatni, ha haza jovok. Egyik kifogasom az, ha a gyogyszer ellen beszelnek, (ha csak lehet, kerulom), akkor az elelmiszerek ellen, a penesz ellen, az iparban keszult termekek ellen.  Most  mit is csinaljon az a valaki, aki igazan szeretene eletet megfeleloen elni, kulonbozo tudomanyos magyarazatokat olvasva, belemelyedve egy-egy ember tanulmanyaba.


    Nem azt mondom, hogy nem jo, hanem azt, hogy eppen ezekkel zavarjak meg  es felelmitik meg azokat az embereket, akiknek hianyos a muveltseguk az adott targybol.


    Mindenki nem lehet a tudomanyok doktora, de meg ha is lenne, akkor is ra kellene jonni, hogy meg azok kepesek igazan verremeno harcra menni egymassal.


    Nagy tetje van.


     


    A vejem nagymamaja, aki kozel 100 evevel es a techika fejlodesevel parhuzamosan  el egyutt, aki vasarol a gyartok termekeibol, aki bevesz gyogyszert, ha szukseges, pelda arra, talan a genjei is, pelda arra, hogy igen is kepes az ember 100 boldog eletet elni, ha figyel, vigyaz magara es szerencses.


     


    Hova es mi elol kell mindig felelem es  melekules erzessel elni egy eleten keresztul, tiltva a TV-tol es mindentol, ami nem onellato, onellatoan keszul.


    Csak bele kell gondolni egy fiatal csalad eletebe. Mi a budos fenet tudna kezdeni munka utan otthon pl. egy 4 evszakos orszagban?


    Mit kellene terrmelnie, feldolgoznia es ellatni magat, csaladjat es hogyan?


    Amikor sokszor ugy erzem, hogy az elet, az emberek elete lutrinak is  nez ki.  Mit lehet kezdeni ennyi Foldon elo emberrek es etetni, gondoskodni roluk, mert sok ember meg magarol sem tud. Te is biztos ugy vagy, itt a lanyok is, en is, hogy bizony latjuk is mi tortenik korulottunk.


     


    Ha nem ez a tarsulat, akkor az a tarsulat terjeszti a kulonbozo remhireket, mert ok is ebbol elnek. Mindenkinek meg kell elni valamibol, becsulettel, vagy anelkul.  Az, aki becsuletes, nehezen tudja megemeszteni a csalok, ingyenelok etikatlat  eletet.


     


    De majd elolvasom. Koszonom, hogy ide tetted, igazan orulok neki.


     



     


     

    előzmény:
    klára13 (55288)
    2014-06-20  21:31
  11. 2014. június 21. 16:2555291.

       Zsumikám, most megy műsor a Dunán, a bionikáról, és most tudtam meg, milyen hivatást választott Csilla. Ennél csodálatosabb és nehezebb tudományt aligha találhatott volna! Egyszerűen fantasztikus. Hiszen ő egy kis Maria Sklodowska.

    előzmény:
    Zsumi45 (55283)
    2014-06-20  14:12
  12. 2014. június 21. 13:1855290.

      Anitám, gondoskodásod jutalma a muskátlik virága.


      Nagyon sajnálom, hogy gondok között éled életedet. Annyira fiatal vagy! Lehetnél jó közérzetű, vidám huszonéves, kár, hogy kevéssé tudod élvezni ifjúságodat. Ráér még az a gyerek, minek annyira siettetni?


      Nagyon elégedett lehetnél magaddal, munkádat emekül végzed, szorgalmas háziasszonyka és szerető feleség vagy. Mi kell még? A gyermek? Eljön az ideje, meglesz, amint meg kell lennie.

    előzmény:
    Princino (55257)
    2014-06-17  12:27
  13. 2014. június 21. 13:0855289.

       Magdikám! Higgy nekem, támaszkodj rám, véleményemet nem zavarja tudás!

    előzmény:
    Kusza (55287)
    2014-06-20  20:02
  14. 2014. június 20. 21:3155288.

      Ezt érdemes elolvasni.


     


    Citotoxikus szerekkel tömegesen gyilkolják a tájékozatlan embereket | Bio-blog


     


    Elolvashatnák a habzó szájú fórumozók is, akik mindnekit gyilkosnak kiáltanak ki, ha az nem borul térdre a gyógyszeripar előtt.

  15. 2014. június 20. 20:0255287.

    Azt mondják a fiúk, az nem olyan biztos. Most az olaszoknak szurkolnak, de úgy látom hiába.

    előzmény:
    klára13 (55285)
    2014-06-20  17:07
  16. 2014. június 20. 18:2655286.

    Köszönöm, szorgalmas volt!


    A reggeli gyógytorna után a tegnap elkezdett meggy befőzést folytattam, csak vettem hozzá még cseresznyét.Fagyasztóba is tettem belőle.


    5 üveg bontott meggyet és 2 üveg szörpöt főztem be és sütöttem egy tepsi cseresznyés- meggyes pitét.(lepényt?)


    Minden szakácskönyv más megnevezéssel illeti: Omlós tésztával készítem, mint az almást.


     


    Hus Drága!


    Mi, akik itt élünk talán nem is vesszük észre az ország szépülését, mert az árny oldalát jobban sulykolja a média.


    A napokban véletlenül rákattintottam egy 1990-ben készült kisfilmre, "Kerekek és lépések" címmel ment egy országjáró sorozat a TV.-ben.


    Épp Hódmezővásárhelyt és a környező tanyavilágot mutatták be. Elképedve láttam, milyen lepusztultak voltak akkor a házak, utcák, terek. 


    Azóta a fél várost felújították,utak újonnan burkolva, mindenütt szépen gondozott virágoskertek, szökőkutak, szobrok, felújított templomok, középületek. Hétvégeken ingyenes rendezvények, kiállítások, előadások és zenei programok.Kerékpárút hálózza be a várost, s Szegedről is 4 sávos úton, autóval negyed óra alatt ide lehet érni.


     


    Örülök, hogy gyermekeid is látták a fejlődést!


     


    Nemrég utaztam én is az új 4-es Metrón Bp.-en, az is világszínvonalú.( Igaz, még csak egy rövid szakasza készült el.)


     


    Tudom, hogy ez még nem Amerika......


     


    Eredményes , szép hétvégét, s pihentesd kicsit a lábadat!


     


     


     


     


     


     

    előzmény:
    hus (55278)
    2014-06-20  04:26
  17. 2014. június 20. 17:0755285.

      Magdikám, Brazília lesz a győztes. Akárkivel szívesen fogadok rá egy gombóc fagylalt erejéig. Mondd csak meg nyugodtan Gyurikának, hogy te már tudod, ki győz.

    előzmény:
    Kusza (55282)
    2014-06-20  14:11
  18. 2014. június 20. 17:0555284.

       Zsumikám, igazán büszke lehetsz a kis-nagylányokra. Szépek, okosak, kedvesek, és mint már tudom, figyelmesek. Megbirkóznak ők a tanulnivalókkal, kár félteni őket. Tényleg elképesztő az egyetemi képzés, ahogy írod.


       Zita sem a könnyebbik végét igyekszik megfogni a dolgoknak. Ki kellett számolnom, mennyi is a 10. osztály.


       Szerintem nincs még készen a fórum, hiszen a kattintható témák előtt még mindig kis téglalap van, benne két betű és két szám. Vagy csak nálam?


       Nagy kár, hogy elvették bal oldalról az új topikok és a hozzászólások felsorolását, eddig ez az átláthatóság volt a fő érdeme a fórumnak, láttuk, mi történik. Most olyan lett, mint a legtöbb, így magáva zárva egy-egy topik, vacak újítás. Azt még nem is tudom, hol lehet egyáltalán megnézni, milyen egyéb topikok vannak?


        Egy szó, mint száz, jó nagyot rontottak az egészen. Mondjuk, a Dunának nem megyek miatta, de tényleg rosszabb lett. És helyesírási ellenőrzés sincs, ami szintén hiányzik.

    előzmény:
    Zsumi45 (55283)
    2014-06-20  14:12
  19. 2014. június 20. 14:1255283.

    Klárám, Kedves!


    Megkérdezem Zitát, találkozott-e már valakivel az Egyetei Szinpadról, mert ő még a szegedi Radnóti gimi színjátszó körében forog, az un. Boldogóra látogatója.A Nemzeti Szinház fiatal színészei vezetik ezt a speciális szakkört, s vitték színre ezt az érdekes amerikai színdarabot. Állítólag készült film is valamikor a darabból.A keret egy tánciskola, ahol lassan mindenki felszabadul a lelkét nyomó szorongásai alól és feloldódnak a táncban.


     


    Emlékszem Csillára, kereste önmagát, az érvényesülést.


     


    Beni bizonyára csupa dícsérettel végezte az 5. osztályt. (talán 6.-at?)


    Dodó is iskolás lesz ősztől? Ők is foci rajongók?


     


    Zitusom a 10.-et zárta 3 négyessel,( a többi 5-ös) - nem látom megszakadni a tanulásban! Hamarosan beáll a régi óvodájába önkéntes munkára, ma intézték az orvosi alkalmasságot.


    Most kellett bejelenteni, milyen tantárgyat választ, miből szeretne emelt szinten és/ vagy előrehozott érettségit tenni.


    Matek- fizikát választ emelt szinten, s informatikából előre hozottat. Idén ősszel az angol nyelvvizsgát szeretné letenni. Csak megmaradjon ez a lendület!Műszaki Egyetemre szeretne menni.


     


    Dorkám megtapasztalja az egyetemen a döntés felelősségét! Nehezen bírkózik a magas matematikával.


    Kétkedve várom ennek a speciális képzésnek a jövőjét, ahol egyszerre kapják az összes természettudományi tárgyból mindazt, amit eddig 2-2 szakon oktattak.( Régen az első 3 évben 1 szakot, max. 2 szakot oktattak a TTK.n, a harmadikat a jó tanulók 3. évben vették fel hozzá.)


    Ők most matek- fizika, kémia- biológia, és informatika tárgyakból párhuzamosan kapnak képzést 7 féléven át, s majd ez után lehet szakosodni mesterképzésben. Dorka biológus szeretne lenni. Ő választotta ezt a nehezebbik utat!( Molekuláris bionika).


     


    50 év! Őrület! S még én hiszem, hogy valamiben segíthetek? A fogalmakat sem ismerem. 


     


     

    előzmény:
    klára13 (55281)
    2014-06-20  13:29
  20. 2014. június 20. 14:1155282.

    Klára Hozzád hasonlóan engem sem tud lekötni a meccs. Nem is értek hozzá, nem is érdekel. Habár ebéd közben érdeklődtem Gyuritól, hogy nem lehet-e tudni kik az esélyesek, azt mondta, az még messze van. Hogy nem unják meg ezt a rengeteg meccs nézést?

    előzmény:
    klára13 (55280)
    2014-06-20  13:12
  21. 2014. június 20. 13:2955281.

      Zsumikám, hiszen unokád ismerheti személyesen a mi Csillunkat, aki megorrolt ránk, mert Zsuzsa teljesen jogosan nyafogásnak nevezte panaszait. Ő az egyetemi színpad súgója volt, egy napot sem akart itthon dolgozni, mint írta, csak azt nem tudom, miért hitte, hogy pénz nélkül tárt karokkal várják Németországban.


       Rendszeresen olvastam blogját, és lassanként kezdtem értékelni a hősies küzdelmet, ahogy igyekezett fenntartani magát választott hazájában. Szegénynek nem ismerték el a diplomáját - arculattervezőnek tanult -, és a legalantasabb munkákat tudta megszerezni, persze, erre használják a kelet-európaiakat, legutóbb szemetet válogatott futószalag mellett állva. Sajnálat is ébredt bennem lassacskán, pedig hát maga volt legtöbb bajának okozója, mert mindenki hülye volt körülötte, a főnökök különösen. Aztán az az ingyenes bloglehetőség megszűnt, és azóta nem tudom, mi történt vele. Hazajött-e, vagy talán sikerrel dolgozik álma megvalósításán? Mert hogy színházi embernek vallotta magát, és hát a súgó talán tényleg az. Bár amatőr színháznál... Na, mindegy. Rájött végül, hogy közönségszervező akar lenni, ekként tartozni a színház holdudvarába.


      Szívesen hallanék róla, megkérdeznéd unokádat, tud-e róla? Gondolom, néha azért olvasgat bennünket, de már nem jelentkezik. Érthető, hiszen az ő általunk linknek tartott világa nemigen nyerte el tetszésünket. Én pedig külön is ellenszenvvel viseltetek a hadovaláda rendezőkkel szemben, élükön Kerényi Imrével, aki a múlt rendszernek is üdvöskéje volt, és Orbán Viktornál is benyalta magát.

    előzmény:
    Zsumi45 (55261)
    2014-06-18  11:21
  22. 2014. június 20. 13:1255280.

      Magdikám, együtt kívántak szurkolni a fiúk. Na igen, így élvezetesebb. Nálunk Balázsból bújt elő a szurkoló, részletesen megosztja velem tapasztalatait, véleményét. Az első meccsbe véletlenül belenéztem néhány percre, megcsodáltam a színes cipőcsodákat, és most azt hiszi, érdekel a labdarúgás. Persze nem akarom kiábrándítani, hallgatom, mintha érteném, mit mond.

    előzmény:
    Kusza (55275)
    2014-06-19  19:19
  23. 2014. június 20. 13:0855279.

       Ugyanezeket kívánom neked, Hus!


       Mondd az autóbérlés megoldódott?


       Az ország mely részén jártak kedveseid? Rémlik, mintha Érdhez közöd lenne, de lehet, tévedek.

    előzmény:
    hus (55278)
    2014-06-20  04:26
  24. hus
    hus
    2014. június 20. 04:2655278.

    Szep  jo reggelt kivanok nektek, a reggeli kavecska, finomsagokkal egyutt, szorgalmas napot


    es sok vidamsagot nektek.


     


    https://www.youtube.com/watch?v=fGpqZSmpq DA


     


    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  25. hus
    hus
    2014. június 20. 04:1755277.

    Nagyon jo  volt hallani mindenkirol.  Volt sok jo hir , meg volt kicsit szomorus is, de az elet ezzel jar.


    Hiaba faj a szivunk, amirol nem tehetunk, amin segiteni nem tudunk, abba bele kell torodni.


     


    Hat kepzelheted, hogy milyen jo volt feleveniteni a rokonokat,  jo baratokat, ismerosoket.


    Plane megtuzdelve az ismert humorukkal,  kedvessegukkel, az egymas iranti  igaz szeretetunk meg  felejthetetlen.


     


    A lanyomnak minden alkalommal  talalkozni a keresztmamajaval is egy  kulonleges elmeny. Nekunk o nem a rokonunk, a


    sogornom baratnoje es a ferje lettek a  lanyom keresztszulei. Keresztapa sajnos mar elment, de emlekei soha nem fognak.


     


    Most, hogy a lanyok is megismertek, hat egy csodalatos dolog volt. Unokaikkal egyidosek, volt jatszotars is, vidamsag, huncutsag, minden, amit el lehet kepzelni.



     


     

    előzmény:
    Kusza (55272)
    2014-06-19  08:31
  26. hus
    hus
    2014. június 20. 03:5955276.

    Koszonom a jotanacsot, meg is fogom probalni.


     


    No Magdikam, nekem nem mukodik.   Majd erdeklodom esetleg a fonoksegnel.

    előzmény:
    Kusza (55273)
    2014-06-19  14:53
  27. 2014. június 19. 19:1955275.

    Klára, én se jöttem rá magamtól, egy másik topikban olvastam. Klára csoda szép a kerted!


    Most nagy sütésben vagyok, megyünk holnap Tamásékhoz. Zserbót és darált kekszet  sütök, hogy legyen mit rágcsálni a fiúknak a meccs nézés közben.

    előzmény:
    klára13 (55274)
    2014-06-19  15:50
  28. 2014. június 19. 15:5055274.

      Magdikám, nagyon cseles! Nélküled sose jöttem volna rá.

    előzmény:
    Kusza (55272)
    2014-06-19  08:31
  29. 2014. június 19. 14:5355273.

    Most hallottam, átadom. Ha valaki képet akar felrakni, nem a tallózásra kell kattintani, hanem a mellette lévő üres kockába. Kipróbáltam működött, egy tavalyi meggymagozós kép az unokámmal. Sajnos ebben az évben alig van meggy, így vennem kellett.

    előzmény:
    hus (55271)
    2014-06-19  06:22
  30. 2014. június 19. 08:3155272.

    Tegnap még én is sokat mérgelődtem a belépéssel, ma már egy kicsit könnyebb. Még biztosan tart az átalakítás, mert tegnap tudtam képet felrakni, ma meg se mozdul, ha a tallózásra kattintok.


    Úgy látom jól érezték magukat a gyerekek itthon. Ilyenkor mikor a lányod mesél, legalább egy kicsit részese vagy az élményeiknek.

    előzmény:
    hus (55265)
    2014-06-19  04:04
  31. hus
    hus
    2014. június 19. 06:2255271.

    Jo reggelt kivanok, fincsi kavet, sutiket kivanok egy nagyon jo nappal es vidamsaggal.


     


    https://www.youtube.com/watch?v=rPo5j TQ39eE


     


    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  32. hus
    hus
    2014. június 19. 06:1155270.

    Koszonom javult, minden nap jobb. Probalok maskor jobban vigyazni, de elkerulhetetlen volt, mert a fu egyenletes volt, egyforman volt levagva, hogy nem lathattam, hogy mi van alatta, mekkora melyedes. Soha, erted, soha tobbet a kornyekre sem fogok menni.

    előzmény:
    Princino (55248)
    2014-06-16  09:44
  33. hus
    hus
    2014. június 19. 06:0655269.

    Zsuzsokam, gondolom a tegnapi napod egy eletre szolo kulonleges esemeny, es kulonleges emlekkent marad meg neked.


     


    Kisunokad sikerehez is gratulalok, ugyan kire is hasonlithat? Szulokre, nagyszulokre egyebkent pedig egy jol sikerult gyerek is lehet mindemellett.


     


    Pihend ki az oromok izgalmat, a kellemes  talalkozast elokkel, nem elokkel es meselj elmenyedrol, ha lesz idod.

    előzmény:
    szizsuzsóka (55252)
    2014-06-17  05:12
  34. hus
    hus
    2014. június 19. 05:5855268.

    Zsumikam  koszonom az erdeklodest, javulgat a labam. Lassan, de mar teljesen ra tudok allni fajdalom nelkul, viszont jol dagad amikor elfarad.


    Gumis zoknit huztam ra, borogatom, pihentetem. Tennivalo mindig van egy kicsi, ma anyosomhoz kellett menni, szerencsere kocsiba be es ki, nem sok lepessel el lehetett intezni, de  eleg volt.


    Csinaltam a tesztahoz egy szoszt is. Mostanra nagyon elfaradtam.


     


    Jaj a kislanyok nagyon szerettek, foleg a furdoket. A Gellert kisit komolyabb volt, a Szechenyi eppen nekik valo, sok medence, szaladgaltak egyikbol a masikba.


    A lanyom szerint a Szechenyi sokkal jobb lett, mint volt, sokat alakitottak rajta.


    Tetszett nekik a varos, sokat szepult, a sok cukraszda,  a konyvesbolt, az uzletek, a jatszoterek sokat valtoztak.


    Videken rokonokat latogattak, na az egy elmeny volt a lanyoknak, mert a ferjem nagynenije volt itt es ismertek ot.  A kert, az allatok, a regi magyaros kut, es sok minden volt ujdonsag nekik.


     


    előzmény:
    Zsumi45 (55254)
    2014-06-17  11:10
  35. hus
    hus
    2014. június 19. 05:3655267.

      Klaram ugyesen intezkedtetek Zsofikaddal, idonkent igy kell a fiukat megsiettetni.


    Kiskutyusok jol vannak?  Gyerekeknek mikor lesz vege az iskolanak?


     


    A kislanyok eloadast tartottak ma zongorabol. Ez a ket kis angyal olyan programot csinaltak, mosolyogtam, mint akinek epp most keszult el a foga, ketkezest jatszottak. Olyan jo nezni oket meg akkor is, ha csak gyakorolnak. Nekik befejezodott a zongora nyari szunetre ment.


     


    Egy kicsit elszomorodtam egyik nap.  Cukorbabamnak tortat igertem, mire jonnek haza. Aztan kozbe jott ez az atok, nem lett belole semmi.


     


    Egyik reggel kezebe tartja  a " welcome home" papirt es kiragasztotta a bejarati ajtora.  Kicsit szomoru is volt.  Olyan lelkiismeret furdalasom lett.


    Olyan szokasa van neki, hogy mindig kitalal valamait, miert keszul es disziti ki a lakast  valakinek a valamije alkalmabol. Limonadet keszit, sutit, gyumolcsot talal es unneplunk. Ez bant engem, hogy nem tudtam keszulni ugy, ahogy akartam. Oleltem, oleltem, szoritottam magamhoz es megigertem neki, hogy vasarnap unnepeljuk meg a hazajoveteluket.


    Utat nagyon jol viseltek, anyukajuk nagyon  buszke volt rajuk.

    előzmény:
    klára13 (55259)
    2014-06-18  10:17
  36. hus
    hus
    2014. június 19. 05:1155266.

    Klaram , buszke lehetsz magadra, hogy igy haladsz. Valoban a folyamatos  fegyelem a lenyege, es az, hogy ne vedd vissza a sulyod. Valtoztass rajta ugy, ahogy neked a legjobban jon ki.


    Elbicebocaztam a kertbe ma, a rengeteg eso jot tett neki, meg az Ur is ugy akarta, hogy meglocsol minden nap helyettem.


    Kolcsonkertem a testveremtol a fiat 2-3 napra, mert szuksegem van a kerti  segitsegre.


     


    Kepzeld el, fogalmam sincs, hogy hany teknos lehet itt, de mar a harmadik   rakta le tojasait.   Mi lesz ebbol, megeszik a halakat, ha csak a tojasok felenek sikerul kijonni.


    A kepek felrakasa sem mukodik.

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  37. hus
    hus
    2014. június 19. 04:0455265.

    Hat ezek az atallasok nem szoktak sikeresek lenni. A multkor is hosszu honapok teltek el, amig minden hasznalhatova valt.


    Elveszett az a nlc-s varazs, ami jellemezte eppen a forum kialakitasa miatt. Szokatlan, merev, egysiku nekem. Valahogy baratsagtalannak tunik az egesz.


    A mosolyokat meg nem lehet sorozatban gyartani, csak egyenkent. Na ez az ami erint engem.


     


    Igen, a gyerekek megjottek. Nagyon jol ereztek magukat, tele elmennyel,  szerettek a sok jovest-menest, sokat utaztak tomegkozlekedesi jarmuvekkel, ami itt nem nagyon van, legalabb is az egy kulon program es inkabb kulonlegesseg. Nem olyan fejlett nalunk a rendszeruk.


     


    Rovid volt a 2 het, sietniuk kellett.  Faradtak voltak meg ma is a szulok.  Fenykepeket is lattam, nem mindet, csak gyorsan mindenkit megneztem.


    Gondolom, hogy vasarnap tobb idonk lesz es atmegyunk rajta bovebben.


    Nagyon jo volt mindenkirol  hallani. Gyerekek ott is megnottek, gyonyoruek, ertelmesek, okosak. Cukorbabam meg is jegyezte, hogy talalt baratokat.


    Persze neki a cukraszda volt a mindene, meg a mamija is evett minden nap finomakat. Borsoszemem koranal fogva kicsit szegyenlosebb, visszahuzodobb volt, de nagyon kedves, mondta a lanyom.  A vejem is nagyon szerette, neki mar megszokott volt, mert 3x volt mar latogatason.


    Feltunoen jolnevelt kislanyoknak tartottak oket. Ezt  toluk tudom, mert beszeltem veluk telefonon.


     


    Majd menet kozben fognak elojonni az elmenyek, ahogy meselik majd, akkor fogom nektek irni.


     


    A lanyomnak vannak, tegnap elmentunk vasarolni es kicsit pihentem, leultunk, ittunk egy kavet, kozben beszelgettunk, es konnyunk potyogott a nevetestol egyes elmenyektol. Ezek pedig eppen azok, amit a mi Klarank is emlitett, hogy remeli nem fognak sok  "kulonleges" emberrel talalkozni. Mivel a csalad egymassal angolul beszel, ezert nem gondoltak, hogy o ert magyarul.  Erdekes ugy, a velemenyek pillanat alatt megvaltoznak, angol utan magyarra forditva egyenesen kifordul egyeseknel. Mondom, hasfajasig nevettem magam.


     


     

    előzmény:
    Kusza (55263)
    2014-06-18  20:08
  38. 2014. június 18. 20:3655264.

      Zsumikám, nálam nincs lehetőség belépésre, csak a hozzászólással. Alulra kell pörgetni, hogy tallózhassak, de nem lehet, nem megy.  A képek eltűntek. Azt hiszem, nálam azért nagyobb baj van, mint az átalakítás.


      Zsumikám, koplalásról nincs szó, legfeljebb kényelmetlenségről. A gyümölcsnapon különösen. Inkább belefáradni lehet, tegnap gondolkoztam, a gyümölcsnapon, hogy talán szünetet kellene tatanom, mondjuk két napot, hogy ha a kertben dolgozgatok, más napokon is bekaphassak egy szem málnát, ahogy érik. Mert ennek az egésznek a lényege a fegyelem.


      Még egy jó hónap van hátra, ki kell bírnom. Már rám mennek a farmerjeim, nem szabad feladnom!

  39. 2014. június 18. 20:0855263.

    Szia Hus! Az a lényeg, hogy ide talláltál, és hogy a lábad is javul. Megjöttek már a gyerekek?

    előzmény:
    hus (55262)
    2014-06-18  17:53
  40. hus
    hus
    2014. június 18. 17:5355262.

    Most talaltalak meg benneteket, ezt gondoltam az utolso probalkozasnak mara. Mivel megtalaltalak benneteket, fogok majd jonni, egyenlore dolgom van.


    Labam sokat javult, sokat pihentettem.  Nektek addig is:


     


    Alig talaltam meg azt, hogy kell elkuldenem ezt a 2 sort.

    előzmény:
    Zsumi45 (55261)
    2014-06-18  11:21
  41. 2014. június 18. 11:2155261.

    Klárám Kedves! 


    Ne reménykedj, ez már nem lesz sosem a régi! 


    Megint átalakították a Nlc.-cafet!


    Írják is sokan a kritikát!


    Alig találtam meg, hogyan lépjek be. :(


     


    Nagyszerű, hogy már saját vitaminokat fogyaszthattok! A frissen szedett zöldségeknek párja nincs! Az az illatos paradicsom!!! Hmmm!


     


    Sok erőt, hogy a koplalás ellenére is megvalósíthasd a terved! ( most ismét lesz kisebb lehűlés, alkalmasabb idő a munkához).


     


    Remélem hamarosan befejezed a kúrát, hiszen elég sokat leadtál már! Féltelek!


     


    előzmény:
    klára13 (55260)
    2014-06-18  10:28
  42. 2014. június 18. 10:2855260.

      Teljesen furán szét van esve a fórum a gépemen, majdnem annyira, mint én a diétámtól.


      Talán megjavul magától.


       Dicsekvés: piros az első paradicsomom.


                       feketedik a második paradicsomom, a csokoládéparadicsom.


                       uborkasaláta ma már a kertből van.


      Zsuzsa, tegnap remek gazdaboltban jártam, és felfedezem a szuper gombaölőt, a VEGESOL ERES-t, amely a peronoszpórát is, a lisztharmatot is pusztítja, és alkamazható bio kertművelésben.


       Rovarölőnek pedig a VEKTAFID A permetezőszert, amely szintén engedélyezett  bio kertművelésben.


       Tudod, azért kutakodok, mert a kétévi kudarc után nagyon szeretném, a végre bűvös borsószerelmemnek normális termése volna.

    előzmény:
    klára13 (55259)
    2014-06-18  10:17
  43. 2014. június 18. 10:1755259.

      Magdikám, minden jól sült el. Balázst kimozdítottuk az "úgyis
    szigetelek", tehát nem számíti, hogy egyelőre - immár 5 éve - a fehér
    falakat csinos betoncsíkok díszítik, és az új (ötéves) lépcső oldala
    ugyanaz a rémes szürke. Tehát Bazsikám megbékélt, rendelt egy kőmívest,
    aki a szükséges javításokat elvégzi - mi Zsófival csupán a hibák
    befestését terveztük, bár ő öntudatosan mondta, hogy tud glettelni. Ezt
    elhiszem, viszont én nem tudom, mivel kell.


      Tehát jövő héten
    jön a szakember, a lépcsők vízvetője is elkészül akkorra, aztán,  amikor
    a foldozás elkészült, akkor esünk majd neki Zsófival a festésnek,
    teddihengerrel átgurítjuk, Bazsi is részt vesz, mint mondta.


      Így állunk, és tetszenek a fejlemények, kár, hogy a szakember azonnal nem tud jönni.


      Eredményesnek tekintem elhatározásunkat, mert hogy az is lesz.

  44. 2014. június 18. 09:5055258.

    Szép napot kívánok!


    Klára hogy álltok a ház festésével? Jó munkát, sok sikert ehhez a nagy vállakozáshoz!

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  45. 2014. június 17. 12:2755257.

    Klárám!

     

    Gyönyörű liliomokat hoztál ide nekem. Imádom őket! És a muskátlijaimat is! Minden reggel megdícsérem őket, hogy nagyon szépek és hogy ügyesek, hogy mennyi virágot hoztak nekem meg ilyenek. 

    Tényleg nagy öröm, hogy szeretnek nálunk. Bánatot semmiképp sem okoztál volna!!!! 

    Holnap lesz ellenőrzés, a munkámat nézik majd. Utána csütörtök péntek szabadságon leszek. Csütörtökön meggyet szedek, és befőzöm. Pénteken meg kikapcsolom az agyam, hogy ne törjem a munkahelyi gondokon magam. Hősiesnek nem nevezném magam, el is fáradtam, meg most annyi minden gond van, hogy alig győzöm. És a magam baja is nyugtalanít. 

    Azért igyekszem. 

    Mesélj, megkezdődött a nyári szünet, megkezdődött a gyerekhuncutság is? 

    Szeretettel ölellek! 

    előzmény:
    klára13 (55250)
    2014-06-16  18:20
  46. 2014. június 17. 12:2255256.

    Zsuzsám!

     

    Akkor nagy öröm volt ez számodra. Nagyon büszke is lehetsz unokáidra szép teljesítményükért! 

    előzmény:
    szizsuzsóka (55249)
    2014-06-16  09:49
  47. 2014. június 17. 11:4155255.

    Gratulálok a tehetséges, szorgalmas unokáidnak!

     

    Nincs is nagyobb öröm az életünkben, mint látni, van folytatás, valamiképp továbbviszik a magocskát, saját virágjukat nevelik - növelik ki belőle. 

     

    Vajon Ő is a természettudomány, humán  ötvöződés felé hajlik? 

     

    Képzeld Zitám (a matekos) , a színjátszó szakkörrel fellépett , pedig eddig azt hangoztatta, első sorban a színpad-technika érdekli. Kiderült már 2 éve dolgoztak egy színdarabon. Meglepetés volt, hogy játszik, mert nem bízott, hogy a végső szereposztásba beteszik.( Többen próbálták-tanulták a szerepeket).

     

     http://kisertsukasorsot.blogspot.hu/2014/ 06/felnottborben-richard-harris-csupa.html

     

    Itt az előadás kritikája, melyből látszik, milyen komoly " bohózatot" adtak elő- sikerrel! Egy tánciskola a színmű kerete,  szerintem  Zita a tánc tudása alapján vívta ki a fellépés jogát, de állítólag ügyes volt a szerep formálásában is.Egy fiatal orvosnőt alakít. 

     

     

     

     

    előzmény:
    szizsuzsóka (55249)
    2014-06-16  09:49
  48. 2014. június 17. 11:1055254.

    Kedves Hus!

     

    Ezóta már magadhoz ölelhetted a Nagy Utazókat!

    Remélem kellemes élményekkel tértek haza, bármennyire is eltérő miliőhöz vannak szokva, mint az itt tapasztaltak. Talán sikerült olyan emlékeket is begyűjteni, ami az óhaza szépségét, egyedüliségét idézi fel!

     

    Az enyémek idén csodálkoztak rá igazán a Tisza virágzására, mert ilyen intenzív és látványos sok évig nem volt. Európában egyedül a Tiszán maradt meg ez a kérész, s most a városban is nagy számban rajzottak.

     

    A bokád gyógyul? Legjobb orvossága a pihentetés lenne, próbáld megvalósítani! Sikerült valahogyan rögzíteni, teher mentesíteni? (gumi fásli-zokni??)

    Kívánom, mielőbb teljesen jöjjön rendbe, s vigyázz, nehogy meglazuljon, a cipők jól tartsák a bokádat! 

     

     

    Emlegetted a hattyúkat, a Balatonon is nagyon elszaporodtak. Ifjú koromban nem élt ott ennyi. Úgy gondolom, a túlzott etetés az oka.

     

    Hoztam képeket, ha nem túl nagyok, talán sikerül feltennem! 

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    hus (55245)
    2014-06-15  20:36
  49. 2014. június 17. 10:2955253.

    Nagyon kellemes napot kívánok Zsuzsa!

    Hol járták gimnáziumba? -Biztos volt már szó róla, de nem emlékszem. 

     

    Ma is korán keltél! Felébredtem ugyan fél 4-kor, de bekapcsoltam a rádiót és a halk zenére sikerült szundikálnom 6-ig. 

     

    Régi nyári ruhákat szedtem elő, néztem mit alakíthatok rajtuk? Nem mintha hordanám is őket, szinte csak nadrág-pólóban járok évek óta.

     

    Ma csak 18 fok van, szemerkélt éjjel egy kis eső, még most is felhős az ég. 

     

     

    A Könyvhét alkalmából akciósan árultak több helyi témájú könyvet, a szegedi kiadásúakat. Vettem is gyorsan a város híres szülötteiről, a város történetéről, és helyi anekdotákról egyet-egyet.Szerzőiket is ismerem. A mai nap olyan olvasgatós- molyolós lesz.

     

     

     

    előzmény:
    szizsuzsóka (55252)
    2014-06-17  05:12
  50. 2014. június 17. 05:1255252.

    Holnap emlékeket gyűjtök, mert 55. érettségi találkozóm lesz !Van az osztálytársak között olyan is , akivel elemibe is együtt jártunk !

    Rokont is rokon sírokat is látogatok, 1-1 új baráttal is találkozom . Remélem sikerül most is 1-2 szál rózsát tennem nagymamám sírjára, melyet 3 éve újítottunk fel férjemmel. Rá alig emlékezem , mert 1945-ben halt meg.

     

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43

Címlap

top