Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2008. december 12. 11:0925651.

    Szervusz, Magdim!

    Jól látod! 

     Te, hogy vagy?

    Szert tettem néhány madárra! Végre!!!

     

    előzmény:
    Kusza (25650)
    2008-12-12  07:35
  2. 2008. december 12. 07:3525650.

    Szervusz Klára!

    Úgy látom, jó kedvűen ébredtél, és szárnyalsz, mint a madárkád a képen.

    előzmény:
    klára13 (25649)
    2008-12-12  07:16
  3. 2008. december 12. 07:1625649.

     

     

         Szép napot, jó napot!

     

     

     

    előzmény:
    Kusza (25643)
    2008-12-11  14:54
  4. 2008. december 11. 23:1125648.
    előzmény:
    klára13 (25647)
    2008-12-11  22:04
  5. 2008. december 11. 22:0425647.

    Nagyon sok megpróbáltatást kellett átvészelned az utóbbi időben, Sasa, de valahogy olyan nagy optimizmussal tetted, mintha tudtad volna, hogy minden a legjobban rendeződik el - megérkezel. Nagyon jó erre gondolni, hogy megérkeztél. Igen, majd egyre könnyebb lesz a munka, mert a kezdés bizony mindenütt nehéz. De hát népes csapat szurkol Neked, fiúk és cicák, kutyusok serege, na, meg mi.

      Kormos még mindig távol van?

    előzmény:
    Schanti (25646)
    2008-12-11  20:47
  6. 2008. december 11. 20:4725646.

    Szia Klara, sziasztok MINDENKI ! Egyetértek,mindig azt " kapjuk amire éppen szükségünk van. " Isten tudja mit cselekszik,magas tervébe nem lát a vak ember, s kérdőre vonni Öt nem szabad "

    Bár ez eléggé nehéz, hiszen életünk nehéz periodusában bizony felmerül a kérdés : miért éppen én ? miért éppen velem történik ? 

    Pedig ,talán jobb lenne odafigyelni: mit tanulhatok ebből ? Bizony, jómagam is sokat tanultam az eltelt időszakban,s hogy miként hasznosítom ? Majd elválik

     

    előzmény:
    klára13 (25633)
    2008-12-10  22:52
  7. 2008. december 11. 15:2025645.

    Éppen kérdésedre maradt el a válasz!

    A csudát rendeltem, nagyobb baj kellene ahhoz, hogy ennyi pénzt elköltsek! Egyszer használtam, aztán, mert  Zsófim nagynénjének térde sokkal jobban fáj vállamnál, neki adtam.

      Találkoztam valakivel, akinek 82 éves anyja örökös térdfájdalommal vánszorgott, felfedezték ezt a szilíciumos gélt, és megszabadult a szenvedéstől.  Amúgy megtaláltam internetes terjesztését külföldön, ahol sokkal, de sokkal olcsóbb! Úgy nézem, egyelőre el tudom nélkülözni!

      Hogy kicsikét panaszkodjam: ma olyan  összevisszának érzek mindent, és alig megyek bármivel is valamire!

    előzmény:
    Kusza (25643)
    2008-12-11  14:54
  8. 2008. december 11. 15:0925644.

      Magdikám, nagyon megnevettettek vigasztaló szavaid. Bőven van rajrtam túlsúly - ami már nem érdekelne - , sajnos felment a vérnyomásom, és azzal küzdök. Már bejelentkeztem homeopátiás orvosunkhoz.

      Ez a kis virág, közelről fényképezve, egy egészen közönséges pistike. 

      Most éppen nagyon lelombozott vagyok, mert egy postafiókcímet, igazit, hiába keresek. Újból el kell kérnem, és nehezemre esik. Persze, ennél nagyobb bajom sose legyen!

     

    Ablakom másik üdvöskéje, a nemgumós! begónia. 

      

    előzmény:
    Kusza (25643)
    2008-12-11  14:54
  9. 2008. december 11. 14:5425643.

    Klára, akkor ezekszerint, már rendeltél is belőle, amiért fizetni kellett?

    Nem tudom felismerni, hogy milyen virág ez, ciklámen, vagy orchidea, különben mindegy mi a neve, nagyon szép. Eltudom képzelni, hogy milyen örömöd lehet a látványába.

     

    Biztos fínom volt az a tökfőzelék az íróval is. Mi a csudának diétázol, nem vagy Te kövér, a másik, meg annyit dolgozol a kertben, ahhoz kell a kalória.

     

    előzmény:
    klára13 (25642)
    2008-12-11  13:54
  10. 2008. december 11. 13:5425642.
     Magdim, megfőztem a tökfőzeléket - savó hiányában - íróval, mert ezt kaptam, zacskóstejet hiába kerestem, hogy készítsek. Nagyon finom lett! Bundáskenyeret sütöttem hozzá - tehát volt nagy dorbéz! -, és most elégedett vagyok, mint egy jóllakott kisdobos. Egyelőre feladtam diétámat, mert bárhogy küzdök, marad a súlyom. Affeneegyemeg!
    előzmény:
    Kusza (25639)
    2008-12-11  13:20
  11. 2008. december 11. 13:4825641.

        Magdim, köröskörben kend be vele az ízületedet, sőt masszírozd bele. Mondja Klára doktornéni mind a két elemijével, hozzáértés nélkül, tapasztalatból! Ezen kívül jó volna, ha porcépítő készítményt is bevetnél a csatába, nekem a porcerő nagyon jó hatásúnak tűnik. Elég drága, de mi olcsó manapság? És talán másutt kellene spórolnunk egészségünk helyett.

      Mindezen túl tornáztatni érdemes válladat, teszem én is, annak ellenére, hogy kezdetben úgy éreztem, eltörik! Pedig dehogyis törékeny! Sokat javult, a napokban csak azt vettem észre, hogy jobb kezemmel rakom magasra a 2,5 literes vizesflakonokat. Nagyon elégedett voltam felfedezésemmel!  

     

      Ablakom kis virágaira nagyon büszke vagyok!  Hiszen életmentő akció volt!!!

    előzmény:
    Kusza (25639)
    2008-12-11  13:20
  12. 2008. december 11. 13:2325640.

    Szia Sasa!

    Veled együtt örülök, hogy mégis sikerült egy jó munkahelyet talállni. A mai, munkanélküli világban, ez aranyat ér.

    előzmény:
    Schanti (25630)
    2008-12-10  21:02
  13. 2008. december 11. 13:2025639.

    Szép napot kívánok!

    Klára, megkaptam a küldeményt, már ki is próbáltam, a válamat kenegettem vele, mivel az fáj. Sajnos eddig, még semmi gyógyulást nem tapasztalok, hiába jártam annyi kezelésre, hátha majd ez segít.

    Ma csak fölösleges utat tettem meg, a reumatológiára mentem, de már nem kaptam sorszámot. Azt mondta az orvos, hogy egy hónapot kihagyunk a csotritkulás elleni gyógyszerből, hát az már jócskán lejárt.

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  14. 2008. december 11. 11:2425638.

    Anitám, Drágám, bizony, néha ok nélkül nagyon sérülékenyek vagyunk. Illetve van rá okunk, de ennek ellenére felesleges szívünkre venni bizonyos dolgokat - csakhogy muszáj ezt tennünk, valami titokzatos okból.Túléljük, mint Te is megtapasztaltad.

       Örülök, hogy túlvagy a megpróbáltatáson. Élettapasztaltom szerint minden ilyen eset átvészelésével érettebbek leszünk, és talán kissé immunisabbak is.  Mindennek van értelme, ami velünk történik, a rossz dolgoknak talán még nagyobb szerepük van, többet javítanak rajtunk, mint sikereink. Meglátásom szerint.

       Gyönyörűen helytállsz! Gratulálok! Szurkolok, hogy sikeres legyél továbbra is - persze tudjuk, Te is, én is, hogy az leszel! 

    előzmény:
    vorosrozsa88 (25637)
    2008-12-11  10:45
  15. 2008. december 11. 10:4525637.

    Drága Klárám!

     

    Szavaid nagyon sokat jelentenek nekem, így hogy elolvastam ezeket a sorokat, az egészet máshogy látom és tényleg most már csak nevetek rajta :) Tegnap kisírtam magamból kétségbeesésemet és ma határozottan jöttem suliba. És most minden simán ment. Már túl vagyok a tanárral való beszélgetésen is és most nagyon jól ment. ötöst kaptam a féléves munkámra, örömmel tölt ez el. Nagy örömmel. Nem hiába dolgoztam. már van két ötösöm, egy négyesem és egy hármasom. Remélem, a többi csupa ötös lesz :)

    Nem meséltem a megríkatásom? Voltam októberben a tanárnál, ugye a félévben háromszor kellett megjelenni nála konzultálni a témával kapcsolatban. És a beszélgetést arra hozta ki, hogy azért választottam én ezt a témát, mert én egy lelkileg sérült és bántalmazott ember vagyok, és itt eltört nálam a mécses, mert én ezt az egész dolgot nem akartam erre kihegyezni és igazából beszélni se szerettem volna vele erről, mert nagyon rendes és megértő és remek asszony, de mégiscsak a tanárom és nem szerettem volna. De aztán beszéltünk erről a dologról pár szót. És elmúlt bennem most minden rossz érzés, hogy ma ennyire aranyos volt és nem éreztem rajta, hogy másképp kezelne, amióta tud dolgokat régi életemről és ez jól esett. Nem akartam a szemében másabb lenni, mint a többség, legalábbis nem ilyen értelemben, csak a tanulással összefüggésben. Na szóval most minden okés :) Jól vagyok. Csak tegnap voltam nagyon feszült a témától, ki kellett adnom magamból.

    Klárám! A vörös rózsád külön gyönyörű és köszönöm is neked :)

    Most megyek órára, csak mindenképp meg akartam veled osztani örömömet :)

    Vigyázz magadra, jövök pénteken

    Szeretettel ölellek

    előzmény:
    klára13 (25634)
    2008-12-10  23:34
  16. 2008. december 10. 23:5125636.

     

     

       Aludjunk jól, álmodjunk szépeket! 

     

       Tegnap a sok gomba hajcihő után gombalevessel álmodtam, ami kifutott a fazékból! Ennél romantikusabb álmokat kívánok, mindnyájunknak!

    előzmény:
    klára13 (25635)
    2008-12-10  23:44
  17. 2008. december 10. 23:4425635.

      Pufi, tehát van remény? Mert azt mondod, hogy még néhány évet vársz... Ha így van, akkor nem valami szervi hiányosság az akadály, gondolom. Talán nem akarnak megmaradni Nálad a kisbabák? Ha így van, akkor igazán van ennek ellenszere! Ha  meg tudod tenni, kélek, meséld el történetedet, hiszen úgysem tudja senki, hogy ki vagy valójában!

       Hogy tizet is elfogadnál? Ez temészetes; "mohóságod"  hiányérzeted nagyságát mutatja.  Az én tapasztalatom, hogy ha türelmesek vagyunk, akkor minden vágyunk teljesül. Persze, ha a Holdra szeretnénk utazni, akkor ... akkor bolondok vagyunk, és úgyis mindegy!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_208043 (25625)
    2008-12-10  18:09
  18. 2008. december 10. 23:3425634.

       Jaj, Anitám, drágám, annyira bonyolult a leveled, hogy reménytelennek látom, hogy válaszolni tudok.

      Minden úgy jó Benned, ahogy vagy! Mindig gondolj szavamra, ha önbizalmad elhagyna, hogy amikor meginogsz, akkor csak a múlt kísért.  Talán ezzel segíteni tudsz magadon. Nagyszerű, csodálatos ember vagy. Ha másképpen lenne, akkor az Úr hogyan juttathatott volna hozzá boldog életedhez, csodás szerelmetekhez? Hát ő igazán tudja, hogy kiérdemelted, azért adta Neked.

      Mi volt az a megríkatás? Most hallok róla először! Anitám, sírtam én is vizsgakor, előfordult, szerintem nem is diáklány az, akit soha meg nem ríkattak! Hozzátartozik az ügyhöz, nevess rajta!

      Témaválasztásod kifogástalan. Hiszen azért választottad - szinte teljesen függetlenül a tanártól -, mert ebbe a témába akarod beleásni magadat sok-sok gyermek majdani őrangylaként. Mert a segítséghez szaktudás kell, Te igazán jobban tudod nálam, tehát dolgozatoddal majdani munkádat gazdagítod. Nem a tanárnak írod, hanem - itt igazán így van - magadnak. 

       Kicsi Anita, tudom, hogy néha nagyon nehéz terhet rak ránk az élet, de elviseljük, Te aztán igazán példamutató vagy ebben! A tanárnak valmiképpen rossz napja volt, talán... számtalan oka lehetett a kellemetlen közjátéknak, de jelentéktelen dolog ez az egészhez képest, amit megvalósítasz.

        Lelkiismeretesen dolgozol, és ennek tudata át kell, hogy segítsen minden nehézségen. 

        Most keresek egy szép piros rózsát - pardon, vöröset -, virágaim között, hogy itt legyen fényképed levelem mellett. 

    előzmény:
    vorosrozsa88 (25628)
    2008-12-10  18:49
  19. 2008. december 10. 22:5225633.
        Sasa, drága Sasa! Boldogság volt olvasni ezt a néhány sort! Nagyobb dolog aligha történhet velünk, mint ha életünk nagyon fontos területén azt érezzük, hogy megérkeztünk. Ilyenkor látom, hogy milyen jó a Mindenható. És úgy volt Veled is, ahogy Anita írta a szép verset összefoglalva: vállán vitt, amikor rászorultál, és ide, hazahozott. Nagyon örülök neki.
    előzmény:
    Schanti (25632)
    2008-12-10  21:20
  20. 2008. december 10. 21:2025632.
    Szia Klara ! Már a Többieknek is írtam, hogy az első három nap után egyre jobban érzem magam az új munkahelyen. Kedvesek, és segítőkészek a "régi ô gárda.Ketten agyunk újak , és az a szerencse, hogy sorstársammal egymás mellett ülünk és már az első naptól jól kijövünk. hasonlóak vagyunk korban, sőt még külalakra is. (így mondják a koleganők) Az új munkahelyem egy nagyon szép kastélyszerü épület a Duna partján. Persze már a második napon észrevettem hogy a kertben egy cicamama él 3 kis kölyökkel. Elmondhatom hát, itt is vannak mostmár barátaimmegérkeztem...
    előzmény:
    klára13 (25606)
    2008-12-10  05:33
  21. 2008. december 10. 21:0925631.
    Szia,zsi ! Tehát vizslás vagy ? Én is falkában élek. Három kutya, 2 macsek , és négy férfi közt élek. Két cicát mondtam, pedig Kormos a fekete kandúrka már napok óta nincs. Köszi a munkával kapcsolatos jótanácsokat, igyekszem  úgy végezni, hogy az itthoniaknak is jusson belőlem valami
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_115217 (25612)
    2008-12-10  16:54
  22. 2008. december 10. 21:0225630.
    Szép estét Kuszácska ! és Mindenki aki itt van ! Bizony tegnap nagyon elfáradtam,. legalábbis pszichikailag.Ma reggel viszont fél 7 kor felkeltett a kutyafalka. Valaki megállt beszélgetni a kapunk előtt és a három kutya torka szakadtából ugatni kezdett. aztán már nem feküdtem vissza. Ma viszont már nem voltam úgy leamortizálódva,lassacskán átveszem a ritmust. Nagy szerrencsém van, kedves, segítőkész koleganőim vannak.
    előzmény:
    Kusza (25602)
    2008-12-09  20:20
  23. 2008. december 10. 18:5125629.

    Zsuzsi!

     

    ne haragudj, hogy most nem válaszoltam prividre, de írni fogok, nem felejtelek el, jövök majd pénteken, csak most rohannom kell megint.

    vigyázz magadra addig is és örülök ,hogy az nlc újra befogad és hallottam rólad :)

    szép hetet

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_115217 (25620)
    2008-12-10  17:45
  24. 2008. december 10. 18:4925628.

    Klárám!

     

    Köszönöm, hogy szurkolsz nekem. Szurkolj is még, lesz még elég vizsga ám. Tegnap már elkezdtem tanulni a januári vizsgámra, amit először január 8ra vettem fel, de beijedtem tőle és áttettem 15.re. Tudod, ez az, amit húzok a vállamon előző félévről. Hogy jó döntés volt e nem tudom még, majd kiderül akkor, vagy utána. Mindenesetre majd tanulok belőle, ha nem volt jó döntés.

    Ma így gondolom: hogy ha magamhoz képest csak egy picit leszek rosszabb vagy gonoszabb, akkor azért már másnap megkapom a büntetésem. Ma megelégeltem egyik osztálytársam "kizsákmányolását" és beígértem, hogy több anyagot nem adok neki. Erre itt a büntetés. Holnap szakdolgozati konzultációra kell mennem.

    Hát nem bírok mindig jó lenni. És egyáltalán nem is hiszem, hogy attól leszek jó, ha mindig mindenkin segítek saját káromra. Vagy igen, csak nem kicsit lettem rosszabb, hanem önző lettem

    nem tudom. Nem szeretem, ha kételyek vannak bennem. Most hogy döntsem el, hogy mikor vagyok jó? És rosszabb lettem?

    Az ég se tud ma rajtam kiigazodni. Azt hiszem legalábbis.

    És az egész hetem olyan szép volt, olyan jól telt a mai napom is, csak ez a délután hozta magával a frászt.

    Tudom, hogy nem nagy ügy, tudom. De nekem most valamiért mégis az. Vagy csak most érzem úgy.

    Van egy vers, amit nem egészen tudok, de az a lényege, hogy egy lány beszélget Jézussal és azt mondja a lány. Ha végignézek az életemen, a homokban végig két lábnyomot látok, mert végig ott voltál. Aztán a nehéz időszakban csak egy lábnyomot láttam. Miért hagytál el engem pont akkor? Erre Jézus azt felelte, hogy nem hagytalak el, mikor bajban voltál, a vállamon vittelek. Lehet, hogy én is így vagyok, csak most soknak érzem azt, amit máskor nevetve megcsinálok. Itt a vizsgaidőszak, nehéz lesz most, aztán terhesnek érzem most a szakdolgozati témámat is. Nem szabadott volna ezt választanom, és még a tanárhoz is mennem kell, akit eddig úgy szerettem, de most nem. Csak most ilyen nehéz, holnapra jobb lesz.  

    na megyek, pénteken a vizsga után jövök majd, vagy este :) Utána már csak januárban lesz vizsgám.

    Szép hetet!

    előzmény:
    klára13 (25559)
    2008-12-07  21:45
  25. 2008. december 10. 18:3225627.

    Klárám!

     

    Megy a tanulás, már kettő vizsgán túl vagyok. Az egyik nagyon jól sikerült, a másiknál bánt, hogy egy kérdést elszúrtam, de nagyon nehéz is volt. Most állandóan nézegetem, hogy felrakták e már a jegyet, izgulok is miattuk :)

    Most épp tiszta ideg vagyok, holnap menni kell konzultációra és mióta megrígatott a tanár, azóta nem szeretnék vele dolgozni, de nincs már választásom. Szóval marad az idegeskedés. Aztán pénteken megint vizsga, de már az az ideg semmi lesz a konzultációs ideghez képest. De ő tehet róla. Miért kellett neki addig beszélni, míg én sírok. De tényleg :( Most ez van.

    A karácsonyfa díszeket jövőhéten akarjuk megvenni, még nem tudjuk pontosan, hogy arany díszek legyenek e vagy pirosak. meg persze az égősort is jól át kell gondolni, hogy a szent napokon minden gyönyörűséges legyen. Jaj, de várom már őket.

    Klárám! Hogy döntöttél a gombásokkal kapcsolatban? Elmész? Kidugod az orrod?

    Egész héten nagyon sokat gondoltam rád/rátok :) Jövök még.

    előzmény:
    klára13 (25605)
    2008-12-09  22:42
  26. 2008. december 10. 18:1025626.

    Dolgomra megyek, Magdikám, Zsuzsi, Pufi, sziasztok!

     

       Ma ablakom kedves és szelíd virágocskáit gondoztam hosszasan. Közben a szép verssorok jártak eszemben, rájuk nézve:

    "kiben a nyár még folytatódik.

      A nyár, mely olyan izgató, 

      mint a szerelem és a rózsák."

     

       Ezek bizony csak pistikék. De a nyár folytatódik bennük, ahogy Csóri Sándor fogalmazott.  Őrzik a nyarat, mint mi, emlékeinkben.

    előzmény:
    Kusza (25619)
    2008-12-10  17:43
  27. Torolt_felhasznalo_208043
    Torolt_felhasznalo_208043
    2008. december 10. 18:0925625.
    Szia sajnos igen!De nem adom fel!Hát 32 éves vagyok még egy-kétt évet várok s aztán ha nem sikerűl akkor lehet majd róla szó!Csak velem az a baj IMÁDOM a gyermekeket és nem is tudom mit csinálnék ha örökbe kéne fogadni,mert szivem szerint egyből 10-et is örökbe fogadnék!
    előzmény:
    klára13 (25624)
    2008-12-10  18:02
  28. 2008. december 10. 18:0225624.
    Ó, szegénykém! És ez biztos? Tudod, ha eljön az ideje, örökbe fogadni is lehet egy kis édest! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_208043 (25622)
    2008-12-10  17:53
  29. 2008. december 10. 17:5425623.

       A cicák imádnak a meleg motorháztetőre telepedni. Karmukat ilyenkor bent tartják, tehát nem okoznak kárt. Csecsemők esetében kell nagyon figyelni, mert a baba is meleg, és ha rátlepszik egy minden rossz szándékot nélkülöző cica, csak a melegért, mint gazdájára szokott, akkor a csecsemő megfullad.

      Ági eldobhatta volna azt a követ! Lehet, hogy az autó vagy netán a cica, kenyérrel dobott volna vissza!

      Tehát a Szinva patak távol folyik az Avas lakóteleptől. Na, jó.  Így jobb.

    előzmény:
    Kusza (25619)
    2008-12-10  17:43
  30. Torolt_felhasznalo_208043
    Torolt_felhasznalo_208043
    2008. december 10. 17:5325622.

    Szia tudod én azért segitek,mert sajnos nekem nics s nem is lehet gyermekem !

    S őket jó látni ha őrűlnek!

    előzmény:
    klára13 (25621)
    2008-12-10  17:49
  31. 2008. december 10. 17:4925621.
    Jóságos lány vagy, Pufi. Gondolom, sok jó tapasztalatod van az emberekkel, Neked is segítettek, azt adod tovább. Szép hozzáállás az élethez.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_208043 (25618)
    2008-12-10  17:40
  32. Torolt_felhasznalo_115217
    Torolt_felhasznalo_115217
    2008. december 10. 17:4525620.

    Azt a kenyérsütőt én is régóta tervezem. Remélem, sikerül rábeszélni a családtagokat, hogy dobjunk össze egyet.  Imádom azt a kenyeret, ami jó sűrű és kemény. Ami nem porlad szét a kezemben.

     

    A mi vizslánk neve: Csipike. Előtte volt Aszú és előtte Bell. Valahogy mindig lány kutyákat fogunk ki.

    előzmény:
    klára13 (25617)
    2008-12-10  17:33
  33. 2008. december 10. 17:4325619.

    Klára, igazad van, mert már kezdtem megbarátkozni a Benedek cicáival. Emlékszel, hoztam a fotókat is róla, sajnos az egyik eltünt, a másik elpusztúlt. Ági is hasonlókppen van velük, mint én, egyszer majdnem megjárta. Új volt az autójuk, és olyan színszerűbe tartották, aminek csak teteje volt. Észrevette, hogy a tetejére, a szomszéd macskája oda telepedett. Már lendületben volt a keze, egy kővel, mikor észbekapott, hogy milyen következménye lehet.

    Ja már tényleg, eszembe jutott, olvastam az újságban, most, hogy az Avast emlegetted, a város másik végén lakunk. 

    előzmény:
    klára13 (25616)
    2008-12-10  17:18
  34. Torolt_felhasznalo_208043
    Torolt_felhasznalo_208043
    2008. december 10. 17:4025618.

    Szia!

    Én embereknek gyűjtők!Rászoruló szegény gyermekeknek!Akiknek nics apukájuk!Sajnos manapság már talán több az éhező szegény gyermek mint akinek mindene megvan!

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  35. 2008. december 10. 17:3325617.

      Vizslád van, Zsuzsi? Ez álom! Tudod-e, hogy Kata szintén vizslás? Bizony! Réka a vizsla neve.

       Pontosan azért szereztem be a kenyérsütőt, Zsuzsi, hogy isteni fekete kenyereket gyártsak vele. Mert a teljes kiőrlésű liszttel nagyon sötét lesz, aztán teszek hozzá zabkorpát és napraforgómagot, ekkor olyan lesz - büszkén mondhatom -, mind a beton. Az egésznek a legfőbb titka, hogy majdnem kétszer annyi vizet kell tenni hozzá, mint amit írnak. Tojás nélkül készítem és egy kanál olivaolajjal, élesztővel, és hagyom sokáig sülni. Meg lehet szokni, de azért mindig nevetőgörcsöt kapok, amikor kiveszem, mert eszembe jut - ezt már említettem -, volt férjem mondaná, hogy "ezzel verekedni lehetne, Klariszka!" Tényleg olyan, mintha az utca kövét szedtem volna fel,  akár barrikád építésére is megfelelne!Nagggyon szeretem!

     

     

    E két dáma csak úgy előbújt...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_115217 (25614)
    2008-12-10  17:02
  36. 2008. december 10. 17:1825616.

    MEGTALÁLTAM!  

    Magdim, lehet, hogy többet tudok városodról mint az ott lakók?

       Az Avas lakótelepről volt szó, amely, mint mondták, hatalmas. A közbiztonságot szolgálja a szervezet. Járőröznek, figyelnek, ha kell beavatkoznak és rendőrt hívnak. Csini fekete egyenruhájuk van.

        Örülök, hogy jó lett a nagy átalakítás. Rendes ház, hogy mindenki megértette szükségességét. Meghaladja képzelőerőmet, hogy miképpen lehetett ezt elérni.

       Akkor ez a macskaüg valamelyik felmenődnél kezdődött, és vittétek tovább. Gondolom, lányod hasonlóan van velük. Akkor szakad majd el az utálat lánca, ha valamelyik unoka cicát visz a házhoz. Vagy dédunoka. Mert a dolgok elrendeződnek, elsimulnak előbb-utóbb. Az ember-macska viszály hogyne rendeződne el előbb-utóbb, ha a gyűlölködő családok is összebékülnek az időben? 

       Magdim, elképzelem, ahogy rád ugrik és feldönt egy bernáthegyi! Attól kezdve mondanád: inkább a macskadörgölődzés! 

     

       

    előzmény:
    Kusza (25609)
    2008-12-10  15:43
  37. Torolt_felhasznalo_115217
    Torolt_felhasznalo_115217
    2008. december 10. 17:0925615.
    Köszönöm szépen az útbaigazítást. Mi azt a géz szerű anyagot használjuk, amin a szörpöt is lecsöpögtetjük. A házi túróál finomabbat el sem tudok képzelni.  Gyerekkori szép emlékem még, amikor a mamám megfejte a tehenet és ihattuk a habzó, meleg tejet. Vagy az aludtej behűtve köcsögben kriss, még langyos kenyérrel.  Most majd kenyérsütő gépet szeretnék venni, mert a húgommár régóta úgy süti a kenyeret a családjának. Reggel friss kenyér van az asztalon és olyan variációban csinálja. Ma mesélte, hogy olajbogyósat csinált. De készít szárított paradicsommal, különböző fűszerekkel is. Én nagyon szeretem a hagymás és foghagymás ízesítésüt is, de ezt csak Zsámbékon tudok venni. Jó lenne, ha ezeket itthon is le tudnám gyártani. Akkor valódi barna kenyeret ehetnék és nem kávéval színezettet. Sokkal egészségesebb lenne, mint a bolti. Arról szinte már le is szoktam.
    előzmény:
    Kusza (25613)
    2008-12-10  17:01
  38. Torolt_felhasznalo_115217
    Torolt_felhasznalo_115217
    2008. december 10. 17:0225614.
    Aranyosak a cicák Klára.  Nálunk legfeljebb a szomszéd ház gerincén fordulhat elő. Ugyanis egy magyar vizslánk van, aki még csak jövőre lesz 1 éves.  Előtte is vizsláink voltak és nagyon nem kedvelték a cicákat. Egérre azonban nem lehet panasz. Ugyanis a vadász ösztön működik.  Korábbi kutyánk kiszagolta és küzdött. Ott álltunk mögötte és ha kellett, elmozdítottuk az útban lévő bútort. De az is előfordult, hogy ajándékba hozta és letette a bejárati lépcsőre.  A mostani még gyerek hozzá. Ő egyenlőre, szüleim bosszúságára, csak azokat a csibéket kapta el, amik véletlenül kitévedtek az udvarra.
    előzmény:
    klára13 (25606)
    2008-12-10  05:33
  39. 2008. december 10. 17:0125613.
    Nekem egy több mint 30 éves gáztüzhelyem van, nem nagyon tudom már állítani rajta a fokozatot. De jól bemelegítem, szerintem a villanysütőn 200 fokra kell beállítani. Mikor beteszed a felmelegített sütőbe, kb 8 perc után kikapcsolod, nem kell nézegetni, majd csak ha kihült, akkor kell leszűrni, én géz anyagot vettem a gyógyszertárban, kettéhajtottam, szóval duplából csináltam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_115217 (25611)
    2008-12-10  16:49
  40. Torolt_felhasznalo_115217
    Torolt_felhasznalo_115217
    2008. december 10. 16:5425612.
    Örülök, hogy az első tapasztalaid jók az új munkahelyen!  Köszönöm, hogy sasának szólíthatlak. Az én nevem Zsuzsi. Te is nyugodtan szólíts a nevemen.  Szívből kívánom, hogy egy nagyon jó közösség legyen a munkahelyen és gyorsan beletanulj a feladatkörbe. Tapasztalatból mondom, arra vigyázz, hogy az új munkahely teremtette aktivitásod ne csapjon vissza és ne engedd, hogy "elkanászodjanak" veled szemben. Mert aztán úgy jársz, mint én, hogy anyunak néha azt mondom, amikor megyek dolgozni, vagy ebédből vissza, hogy ha "haza megyek vagy haza érek" akkor megcsinálom, amit kért.
    előzmény:
    Schanti (25600)
    2008-12-09  19:59
  41. Torolt_felhasznalo_115217
    Torolt_felhasznalo_115217
    2008. december 10. 16:4925611.
    A bolti tejben már incs is tej jószerével.  Mi is habarást használunk a főzelékekhez, de a borsó főzeléket rántással is csináljuk és a csülkök babot is úgy rántjuk be. A túrót mi úgy melegítjül ki a tűzhely lángán, de most adtál egy nagyon jó ötletet. Legközelebb kipróbálom ezt a módszert. Nekünk villany sütőnk van. Hány fokra teszed? Ha neked is villany van, akkor keverős levegőre vagy simára? Körülbelül mennyi idő? Milyen gyakran figyeled?
    előzmény:
    Kusza (25597)
    2008-12-09  19:20
  42. 2008. december 10. 16:3225610.
    Dehát hol van válaszom???? Te jó ég, vajon hova küldtem?!
    előzmény:
    Kusza (25609)
    2008-12-10  15:43
  43. 2008. december 10. 15:4325609.

    Klára, most hallok erről a városőrségről, Tőled.

    Nagyon megvagyok elégedve a mostani hőmérseklettel, nem gondoltam volna, hogy lesz olyan, hogy nem fogok fázni ebben a lakásban. Erre, nem sajnálom, hogy öt évig kell fizetni havonta a 8150 Ft-ot. Sokkal könnyebb az ablakokat is tisztítani, feleannyi ideig tart mint eddig, arról meg nem is beszélve, hogy olyan rosszul voltak szigetelve, hogy fütyült be a szél. Sajnos a mérőórákat megspórólták, így mindenkinek egyformán kell fizetni, pedig ahol alszom, mindíg lezárom a radiátort, mert nem tudok melegben aludni.

    Nálunk, senki sem szerette a macskákat, a nővérem is utálta őket mindíg. A kutyák, azok mások, nem dörgölődnek az ember lábához,csak ránk ugrálnak! De az nem baj!

    előzmény:
    klára13 (25608)
    2008-12-10  11:06
  44. 2008. december 10. 11:0625608.

      Szép napot! Magdim, a kinti szürkeségről eszembe jut: érződik-e

    a ház szigetelésének hatása?  Van-e kedvező jel? Most lakásonként méritek az igénybe vett hőt, vagy továbbra is együtt megy?

      Hallom, városőrség alakult Nálatok. Derék, gondos minihadsereg, fegyver nélkül. 

      Magdim, nagyon vigyáztam, hogy a cicákat másnak küldjem, hiszen tudom, hogy kutyás vagy. De hogy irtózol... Biztosan valami konkrét oka van, amiről már nem tudsz. Lehet, hogy egészen kicsi korodban történt valami bajod miattuk. Vagy anyukád szintén irtózott tőlük? Mert a fóbia szülő és gyerek között nagyon könnyen "öröklődik", azaz megtanuljuk. Anyám iszonyodott a forralt tej fölétől, mintha emlékeznék is rá, hogy undorral köpködi. Nos, azzal a sikos akármivel engem is ki lehetne kergetni a világból.

      Felébredtem kora hajnalban, onnét vannak a cicák, hogy ritkítottam képállományomat, mert már ismét kezdett lázadozni gépem, mennyiségük miatt. Mert bár a közelmúltban kiírtam őket dévédére, de ha letörölném őket, hiszen már tárolva vannak, akkor mit szednék elő nap mint nap? Szép tavaszaink emlékeit hogyan nélkülözhetném? 

    előzmény:
    Kusza (25607)
    2008-12-10  08:05
  45. 2008. december 10. 08:0525607.

    Verőfényes szép napot kívánok!

    Nálunk, elég szürkeség van, reménykedem, lehet ebből még jó idő!

    Klára az nlc ezzel nem csinált rosszat, hogy lehet látni mindjárt kicsiben a képeket, ezeket például, nem nagyobbítom fel, éppen elég ilyen kicsiben látni őket.Magam sem tudom, hogy miért viszolygok a macskáktól.

    előzmény:
    klára13 (25606)
    2008-12-10  05:33
  46. 2008. december 10. 05:3325606.

      Szép napot!

      Sasa, jó munkát kívánok!

     

      Tavaly nyári cicamesét hoztam, cím nélkül, hogy a tanulságot ki-ki maga vonhassa le...

     

      Évike nővéremnél egér miatt sose fáj senki feje!

    előzmény:
    Schanti (25601)
    2008-12-09  20:05
  47. 2008. december 9. 22:4225605.

       Anitám, hogy megy a tanulás? Érnek-e örömök serény munkád közben? Megvannak már a karácsonyfadíszek? Milyen színű lesz a fátok?

      Nálunk minden megy a maga útján, mindig csak ezt tudom mondani, mert különösebb dolgok nem történnek.

      De mégis! Gyönyörű gombákat találtam fűzfánkon, nagy izgalom töltött el, hogy ehető-e, aztán kinyomoztam a szakértelmet, aminek különös következménye lett: hírneves szakemberrel kerültem kapcsolatba, férjével több könyvet írtak. Nagyon kedvesen meghívott egyesületükbe, mondván, látja, természetkedvelő vagyok. Szóval... amikor érmeket gyűjtöttem rövid ideig, nagyon hívott egy úr a helyi numizmatikusok közé. Hiába. Talán most a gombászoknál másképpen határozok, mert talán valóban ki kéne néha kukkantanom a valóságba. Rögtön itt a kérdés az ujjaimban: de minek? Már - és ez nagyon jó érzéssel tölt el - megvolt életemben minden, ami a teljes élethez szükséges. Mit lehetne erre még rápakolni?

    előzmény:
    vorosrozsa88 (25558)
    2008-12-07  19:23
  48. 2008. december 9. 20:4625604.

      Magdim, fiad türelme fiával bölcsességéről beszél. Alig-alig lehet hatni egy kamaszra, bármilyen jó gyerek is. Inkább csak hazudozásra kényszerítenék.

      A mesterséges, azaz műillatok, rákkeltők, egytől egyig. Ezt az unió egészségügyi tanácsa hozta nyilvánosságra.

    előzmény:
    Kusza (25602)
    2008-12-09  20:20
  49. 2008. december 9. 20:4025603.

      Reggel aludj sokáig, Sasa! Jól mondja Magdi, hogy édes a megérdemelt pihenés.

     

     

      E szerény kis képre nézve, érzem az ibolyaillatot. Gondolom, holnap Te is így leszel vele. Szép álmokat,Sasa!

    előzmény:
    Schanti (25601)
    2008-12-09  20:05
  50. 2008. december 9. 20:2025602.

    Szia Sasánk! Merülj csak el nyugodtan a habokban, ahogy mondják, munka után, édes a pihenés.

    Aztán, ha belerázódtál majd, akkor mesélsz a munkádról!

    Szép álmokat!

    előzmény:
    Schanti (25601)
    2008-12-09  20:05

Címlap

top