Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

DOLCE VITA

Torolt_felhasznalo_199772
Torolt_felhasznalo_199772
Létrehozva: 2006. június 9. 15:57

Mit szólnátok egy kellemes csevegéshez?
Beszélgessünk a mindennapi életünkről, cseréljük ki egymás közt a már kipróbált és bevált receptjeinket, sok-sok képpel körítve, vagy csak számoljunk be egymásnak a napunkról, az élményeinkről, a családunkról.
Mindenkit szeretettel várunk.

  1. 2008. január 4. 16:1610401.
     Ezt én is megkaptam ma ! Csúcs !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (10398)
    2008-01-04  16:12
  2. 2008. január 4. 16:1510400.
    Maradt még, ebből a reggeliből??
    előzmény:
    latsia (10397)
    2008-01-04  15:57
  3. 2008. január 4. 16:1210399.
    Hú Andi, ez nagyon guszta ! Mivel töltötted?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (10396)
    2008-01-04  15:47
  4. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. január 4. 16:1210398.
    Hoztam egy kis nevetnivalót:

    Társkereső hirdetések

    Női társkereső hirdetések... és amit valójaban jelentenek

    40-es....49
    Kedveli a kalandokat....Már az összes haveroddal lefeküdt
    Atletikus....Nincsenek mellei
    Átlagos....Olyan az arca, mint egy tacskóé
    Csinos....Beteges hazudozó
    Kedves mosoly....Ecstasyt szed
    Művelt....Lefeküdt a filozófiatanárával
    Érzelmileg kiegyensúlyozott....Gyógyszerelt
    Feminista....Köver ripacs
    Szabad szellem....Narkós
    Baráti kapcsolat....Zűrös múltját akarja elfedni
    Vicces....Idegesítő
    Gyengéd....Komatikus
    Megértő... .Majdnem autista
    New-age....Szőrös
    Hagyománytisztelő....Lámpa lekapcs, kizárólag hagyományos pozició,
    furulyázás nincs
    Szabad gondolkodású....Elszánt
    Társaságkedvelő....Hangos es zavaró
    Szenvedélyes....Érzelgős alkoholista
    Költői....Depressziv skizofreniás
    Elhivatott....Profi kurva
    Rubensi....Kegyetlenul kövér
    Romantikus....Gyertyafénynél jobban néz ki
    Társas lény....Úgy járt kézről-kézre, mint egy előételes tál
    Érzéki....Nagyon kövér
    Lelki társat keres....Be fog cserkészni
    Özvegy....Előzoő férjét öngyilkosságba kergette
    Szivében fiatal....Vén tyúk


    Férfi társkereső hírdetések... és amit valójában jelentenek

    40-es....25 évesekre vadászó 52 éves
    Atletikus....Mindig megnézi a Forma1-et
    Átlagos....Feltűnően szőrős az orra, a füle és a háta
    Művelt....Folyton kioktat
    Szabad szellem....Lefeküdt a hugoddal
    Baráti kapcsolat....Amennyiben a baráti kapcsolatba belefér a kefélés
    Szórakoztató....Jól elvan egy távirányítóval és egy láda sörrel
    Jóképű....Arrogáns
    Nagyon jóképű....Hülye, mint egy szénakazal
    Őszinte....Beteges hazudozó
    Ragaszkodó....Túlsúlyos, szőrősebb, mint egy medve
    Érett....Idősebb, mint az apád
    Szabad gondolkodású....A szobatársaddal szeretne lefeküdni, de őt nem érdekli
    Fitt....Minden héten bowlingozik a haverokkal
    Költői....Felirta az ex-baratnője nevét legalább egy ferfimosdó falára
    Érzékeny....Elbőgi magat, ha megbántod
    Nagyon érzékeny....Homoszexualis
    Megérintette isten....Kefélt már temetőben
    Stabil....Letartoztatták zaklatás miatt, de nem itéltek el
    Figyelmes....Bocsánatot kér fingás után
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2008. január 4. 15:5710397.

    Sziasztok Lányok! 

    Évikém, tészta sonkával és gombával készült, a nagyobb darabok a gombák, mi így szeretjük, ízlések és pofonok! 
    Szuper a Hajtoványod! 

    Ma anyósoméknál ebédeltünk nyárson sült húst és salit, én csak reggelire dobtam össze egy kis harapnivalót, meg valami vacsorát nézek mindjárt...
    Leveles tésztába tekertem virslit és sonkát sajttal, olivával.

    Vica
    , köszi, lementem! Itt még sosem sütöttem, illik bemutatni!

    Zita, igen, köszönöm!!! 

    Lili, szép a virágod, kedves a Férjedtől! 

    Godzi75, szia, köszi az infót!
    Gyere gyakrabban ha van kedved, és mi is szívesen veszünk recepteket Tőled!
    Irígyek mindig vannak, sőt, van aki már egy topikcímet sem bír elviselni, gondolhatod, mennyire beszűkült! ja és nonstop a bemünkön lógnak, mert annyira nem kíváncsiak ránk   

    Fokrisz, jól tudod, a darált húsos a Bolognai!
    Finomakat főztél, kutyik haláli fazonok, ahogy a falatkát várják....kaptak ugye?

    Legyen szép estétek! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. január 4. 15:4710396.
    Fini-fini marhahúslevest főztem lábszárból és sütöttem egy pizzacsigát! Ennek is nagy sikere van!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2008. január 4. 15:2910395.
    Itt a hajtovány,Uvima recepte.Köszi neki,nagyon finom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2008. január 4. 15:2510394.
    Lilikém,az ugyan az,mamám hivta igy.
    előzmény:
    litita (10393)
    2008-01-04  15:07
  9. 2008. január 4. 15:0710393.
    Mi az a buris? Gerslit tettem, de ez biztos másvalami.
    előzmény:
    eva0812 (10390)
    2008-01-04  13:46
  10. 2008. január 4. 14:1610392.

    Íme a diétás ebédünk------>

    Recept nincsen hozzá, csak sóztam,borsoztam a csirkét és a zöldséget és megpároltam.

    Egész finom volt . Chrinek persze baconba tekert csirkecombokat sütöttem ebédre.

    Most mi egy darabig ebben a kütyüben fözzük meg a húsokat, zöldségeket----->

    Van itthon még fogasfilé is, azt is ebben fogom megfözni .

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2008. január 4. 13:5210391.

    Sziaztok!

    Látom töretlen a rajongás irányunkban  Ez igazán megnyugtató. 

    Klári! Tessék most már végre meggyógyulni nektek  Pogi receptet már biztos írtam be, de az alábbi linken megtalálod:
    Krumplis pogi/KicsiVica

    Fokriszti! Szépek a képek. Remélem a kutyusok is kaptak azért abból a sütiből  Remélem nem betegszel le. Küldök neked egy megelöző teát 

    Erika! Most nagy sztár lett nálunk az indiai konyha, tavaly év elején találtunk egy indiai vendéglőt és azután lett nagy kedvenc.

    Zita! Gyere és vegyél a pogiból nyugodtan  

     

     

    előzmény:
    latsia (10372)
    2008-01-03  21:47
  12. 2008. január 4. 13:4610390.
    Szia Lilikém!
    Gyönyörű a virágod !
    Sóletbe,tettél burist is?
    Jó lett a hajtovány,szép nagyra nőttek.
    Passzolt a gulyás leveshez,de egy darabnál többet,nem lehet megenni belőle.
    Mindjárt rakok fel róla képet.
    Fokrisz,szia!
    Nagyon szépek a kutyák.
    Klasszakat,főztél,sütöttél.
    Jó nagy a fátok.
    Szia Erika!
    előzmény:
    litita (10388)
    2008-01-04  13:06
  13. 2008. január 4. 13:4310389.
    Csirke diós-tejszínes mártással, mézes sült almával (mindmegette)
    Hozzávalók:
    60 dkg bőr nélküli csirkemell vagy felsőcomb kicsontozva
    2 fej hagyma
    4 dl félédes fehérbor
    3-4 dl tejszín
    10 dkg durvára vágott dió
    3 db savanyú alma
    méz


    Elkészítés: A csirkedarabokat megsózzuk, jó duci darabok legyenek, ne szeleteljük! A hagymákat felkarikázzuk, majd egy műanyag tálba a csirkedarabokat és a hagymákat rétegezzük. Az egészet meglocsoljuk a borral, hogy ellepje, majd mehetnek a hűtőbe hűsölni éjszakára.
    Előveszünk egy jó nagy tepsit, beletesszük a pácolt csirkedarabokat és az előzőleg félbevágott, kimagozott és mézzel megkent almákat. A leszűrt pácléből kicsit öntünk az egész alá, és előmelegített sütőbe toljuk közepes lángra. Sülés közben néha meglocsolgatjuk a félretett leszűrt páclével. Közben egy serpenyőben illatosra pirítjuk a diót. A tejszínt felforraljuk, sózzuk, pici szerecsendió mehet bele, annak, aki szereti, és a pirított dióval kis lángon főzzük sűrítjük.
    A csirkécskéket és az almákat tálra szedjük, a mártást külön csészében kínáljuk mellé. Krumplipüré, esetleg rizs illik hozzá.
    előzmény:
    szzita (10387)
    2008-01-04  12:48
  14. 2008. január 4. 13:0610388.

    Klári, hát én azt nem tudom elmondani, hogy milyen a kukoricaliszt, mert itt sokféle liszt volt és összeségében jó volt. Máskor is fogom használni, de szerintem mindig keverve valamivel. Nagyon klasszakat készitettél! Gyógyuljatok meg mielőbb!

    Fokrisz, szép a fátok! Jó sok finomságot főztél-sütöttél! A férjed sütizik képen a kutyák testtartása nagyon ismerős nekem.

    Én ma sóletet csinálok vacsorára, most rotyog a sütőben, már nagyon régen csináltam, kiváncsi vagyok milyenre sikerül. Este beszámolok.

    Tegnap kaptam a férjemtől pár tavasztsürgető virágot. Szeretettel megosztom ezt Veletek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2008. január 4. 12:4810387.

    Sziasztok!

    BÚÉK mégegyszer mindenkinek! Szilveszter óta nem nagyon főztem, mert volt maradék, és időm meg nem... . A munka az nagyon sok, nem unatkozom. Tegnap voltam mézes masszázson, érdekes volt, de jól esett.

    Tartozom még néhány karácsonyi válasszal:

    Klári -  a terített asztalt nem én csináltam, hanem anyukám. Azt hiszem a töltött pulykára kérdezted, hogy mi is az. Az egyik az hagyományos-szerű töltelékkel volt (nálunk ez zöldségek, máj, zsemlemorzsa, fűszerek, tojás), a másik az juhtúrós volt, amiben még apró sonkadarabok is voltak.  

    Melina nagyon kis édes, jók a fényképek, amiket feltettél!   Én is csináltam szilveszterre guacamolé-t - életemben először, bár én nem is igazán szeretem, a férjem pedig legszívesebben eldugta volna a vendégek elől, hogy neki több maradjon!  

    fokrisz - hogyan csinálod a diós-tejszínes csirkét? jól hangzik!  

    Lili - nagyon szép lett a kenyered! én is befizetnék a pékségedbe!!  

    Vicus - szépek lettek a pogik! szívesen ennék most belőle egyet

    Ildikó - Rolika is nagyon aranyos

    Erika - te is sok finomat csináltál megint. És úgy tűnik sose unatkoztok!  

    Na, megyek, dolgozom még egy kicsit

    Jó hétvégét mindenkinek!

       

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_241093
    Torolt_felhasznalo_241093
    2008. január 4. 12:2010386.

    Sziasztok!

    Egy kis érdekesség: a baszkok a mi rántott szeletünket hívják úgy, hogy csirke/sertés/akármi milánói módra.

    A mocskolódáshoz: szánalmas.   És gyerekes is, a rossz értelemben véve. A kisebbik öcsém legrosszabb időszakára emlékeztet: olyan 3 éves kora körül volt, hogy nem szerette az almás pitét, de annyivel nem elégedett meg, hogy fujjogott és fintorgott, mikor mi ettük, hanem gyorsan összenyálazta a kezét, és végigtapogatta a sütiket, hogy mi se együnk belőle az undortól.

    Szerencsére hamar kinőtte.  

    Ha valakinek nem tetszik a topik, minek olvassa? Úgy tudom, nem kötelező.  

    Én sok klassz receptet loptam innen, meg az indexről a lányoktól, hálás is vagyok érte.

    előzmény:
    fokrisz (10383)
    2008-01-04  11:48
  17. 2008. január 4. 11:4910385.
    Kriszti, nem tudod rosszul . Pontosan így van.
    előzmény:
    fokrisz (10383)
    2008-01-04  11:48
  18. 2008. január 4. 11:4810384.

    Sziasztok !

    Lili, nem teljesen magában ettük a zöldségeket, csináltam hozzá zöldfüszeres soványtúrót. Ma is hasonlót eszünk, de ma csirkecombokat párolok a gépben, hozzá pórés, répás, paprikás, krumplis keveréket. Majd lefotózom a géppel együtt. Gyönyörü lett megint a kenyered, várom én is a pékséged megnyitását !

    Flixi, nagyon édesek a gyerekek !

    Vica, gusztákat készítettél megint, látom kedvelitek az indiai konyhát .

    Klári, szegény, remélem már hamarosan meggyógyultok! Gyönyörü színe van a képeidnek, a levest legszívesebben lekanalaznám a képernyöröl . Tervezem, hogy most a nagy leértékelésnél veszek egy új digikamerát magamnak, a régi már nagyon elavult, nehéz és elég nagy, a display meg kicsi rajta. Találtam is egy csinos kis Olympust, ami makrózik is, videózik is és jól látni hátul a displayt, mert nagy . A vaksi szememnek pont megfelelö lenne .

    Fokriszti, gyönyörü volt a fátok, el is hiszem,. hogy még nem akarod leszedni. Így vagyok én is vele, nagyon szeretem én is a karácsonyi hangulatot a lakásban. Édesek a blökik ahogyan nézik a sütit párod kezében , emlékeztetnek a "mi" kis labradorunkra .

    Évi, nem kell ezzel a szerencsétlennel foglalkozni, látod most beindította a családját, vagy a barátait, egytöl egyig sajnálatra méltók. Képzeld milyen sz@r lehet nekik, hogy állandóan csak a hibákat keresik másokban, a jót nem látják soha, fröcsögnek, szerintem nem lehet egy felemelö érzés.

    Szép délutánt Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2008. január 4. 11:4810383.
    Én nem akarok ebbe belefolyni, de szerintem amit te húsnak néztél az gomba. Én úgy tudom, hogy a milánói gombával készül, a bolognai pedig darált hússal. De javítsatok ki, ha rosszul tudom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_949807 (10382)
    2008-01-04  11:34
  20. Torolt_felhasznalo_949807
    Torolt_felhasznalo_949807
    2008. január 4. 11:3410382.
    ki ez a hires zsofi, akire ennyires fujtok? szeretnem enis tudni.
    en se tudok jol irni, de a vesszoket talan nem halmozom ugy, mint te.

    az a milanoi mivel keszült, mert en nem ekkora darab husokkal ismerem.de daralt hussal finom.

    a fogak meg mert erdekesek? neked milyen a fogad evike? vagy már mufogad van, biztosan. nem a kulsosegek szamitanak, deitt biztosan azt hiszitek. ezzel vonjatok a figyelmet magatokra. ahoz kepest meg gyenge az egesz, mert a dolce vita az mas szinten kezdodik, legalabb isitt, ahol mi elunk.
    legyetek szerenyebek.a szereny embernek nincs ellensege.

    bocsanat, ha beleszoltam.
    előzmény:
    eva0812 (10380)
    2008-01-04  10:56
  21. 2008. január 4. 10:5910381.

    Úgy látom, rosszul informáltak a kilétem felől   Nagy tévedésben vagy.

    Csakúgy, mint az írásjelekkel kapcsolatban. Olvasd el a zöldséget, amit összehordtál.

    előzmény:
    eva0812 (10380)
    2008-01-04  10:56
  22. 2008. január 4. 10:5610380.
    Én nem.Tényleg lekophatnál!
    Fogaid rendben,Zsófika?
    Véletlenül,élőben kapsz valakitől egy jó nagy pofont,akkor az sokba fog kerülni, idén!
    Miért nem nyitsz, egy saját topikot??
    Ott ,lehetne szidni bárkit!
    előzmény:
    cseresnye (10379)
    2008-01-04  10:46
  23. 2008. január 4. 10:4610379.
    Nem kell sajnálni, nem vagyok sajnálatraméltó. Sőt  De szívesen elbeszélgetek veled arról, hogy miért gondolod ezt. A más véleményen lévők a te/ti szemedben tehát sajnálatraméltók, vagy netán irigyek?? 
    előzmény:
    eva0812 (10378)
    2008-01-04  10:28
  24. 2008. január 4. 10:2810378.
    Csak sajnálni lehet téged!
    Mást is tudnék irni,de az durva lenne.Viszont gondolni lehet!!!
    előzmény:
    cseresnye (10375)
    2008-01-04  09:57
  25. 2008. január 4. 10:0710377.
    ezek még lemaradtak
    előzmény:
    fokrisz (10376)
    2008-01-04  10:04
  26. 2008. január 4. 10:0410376.

    Sziasztok!

    Először is mindenkinek kívánok nagyon boldog új esztendőt!  
    Ember ma ment először dolgozni, így csak ma tudtam jönni, bár nem vagyok valami fényesen. Iszonyatosan fáj a fejem és a nyelvem is olyan furcsa, azt hiszem beteg leszek.  Remélem azért, hogy nem, nagyon nem hiányzik.
    Visszaolvasni képtelenség, annyi elmaradásom van.  Szenteste töltött káposztát ettünk.
    A karácsonyi menü végülis gesztenyekrém leves lett rumos mazsolával és diós-tejszínes mártásos csirkemell mézes sült almával, köretnek krumplipüré. Nagyon finom lett, tiszta ízorgia volt.  Sütinek mini sós perecek, mákos bejgli, kókuszgolyó és kókusz kocka volt. Másnap pedig bakonyi szelet készült spagettivel.
    Nálunk a szilveszter nem volt semmi különös. Ebek végig bent voltak, mert a szomszéd már 8-kor elkezdett petárdákat puffogtatni és féltem, hogy nagyon megrémülnek tőle. Éjfélkor egy-egy bacardi breezer-el koccintottunk, mert már ismerjük magunkat pezsgő ügyileg, nem akartam a 4/5-ét nyáron kiönteni.  Utána megnéztünk egy filmet dvd-n, utána pedig már le is feküdtünk.
    Sütöttem szilveszterre túrós pogácsát és brownie-t, mindkettő elfogyott másnap estére az utolsó darabig.  
    Az utóbbi 3 napban lencsefőzeléket ettünk ezerrel, kicsit elszámoltam magam vele, pedig csak 20 dkg lencsét főztem meg.  Rántott hús és oldalas volt mellé, az oldalasból is van még bőven, azt a szaftjával megkent kenyérrel esszük.  Nem egy fogyókúrás kaja, de mondjuk nálunk nem is volt az az ételdömping, mint egyébként lenne otthon, hiszem csak ketten vagyunk, arra nem érdemes ennyi félét főzni.
    Sajnos jönnek megint azok a fránya hétköznapok és az ünnepek hangulatát már csak a fa és a dekorációk idézik.  Azért a fát amíg lehet, nem szedjük le.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. 2008. január 4. 09:5710375.

    Jó reggelt!  

    Hogy ez milyen milánói? Jó kérdés.

    Mondd, te hiányoztál, amikor az írásjeleket tanultátok? A vesszőid esetlegesek. Mondjuk, máshol is vannak hibák 

    Igekötő használata ügyében meg a diszkont barátnőddel (aldika) kellene továbbképzésre járnod  

    előzmény:
    eva0812 (10374)
    2008-01-04  09:48
  28. 2008. január 4. 09:4810374.
    Sziasztok!
    Klári,ez milyen Milánói?
    Nálunk, ma gulyás leves készül.
    Sütök,mellé hajtoványt.Már nagyon rég kiakartam próbálni,kiváncsi leszek milyen.
    Jó sajtosan,és szezammagosan csinálom.
    lili,látom klassz let a kenyered,belüről is,
    Biztos az ize is nagyon jó!
    előzmény:
    latsia (10372)
    2008-01-03  21:47
  29. 2008. január 3. 21:5810373.

    Flixi, nagyon aranyosak a gyerkőcök! És milyen finomságokat sütöttél!

    Hebike, a legutóbbi barheszem sajnos csak szép volt, a tésztája túl tömörre sikerült és másnapra meg valahogy teljesen száraz és kemény lett. Piritósnak, bundás kalácsnak persze megettük, de nem volt az igazi. És főleg az dühit a dologban, hogy fogalmam sincs, hogy ugyanabból a receptből miért sikerül egyszer tökéletesen, máskor meg vacakul. A mai kenyérnek az íze is egész jó. Az Erika-féle Hakepeterhez ettük vacsorára.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. 2008. január 3. 21:4710372.
    Sziasztok!

    Már le sem írom, hogy még mindig betegek vagyunk, majd csak ha meggyógyultunk arról szólok...

    Lili csodásak a kenyérkéid ismét és mindig, mestere vagy a sütésnek!
    Mesélj, milyen az íze a kukoricaliszttel készültnek, én egyszer sütöttem vele, igaz az csak abból volt, de az nem volt jó úgy, keverve biztosan más.

    Vica, Krumplis pogi receptet kérek szépen, ha még nem írtad be, mert nagyon szépek lettek
    Hebike a saját babból készített főzelékeddel nem veheti fel a versenyt egy üzleti bab sem, én a múltkor üvegesből főztem.....botrány volt.
    Azt a petyhüdt íztelen .....nem is írom mit, nem is veszek üvegest többet, csak fagyasztottan nem találtam ezt a fajta babot

    Flixi, cukik a gyerekek, az az előadás

    Évi, az! Imádom
    Kaptál végül megfelelő gépet?

    Nálunk "Milánóii" spagetti volt, tudjátok, az a sonkás-gombás-paradicsomos, ami ki tudja honnan kapta a nevét, hiszen az olaszok ilyen néven nem ismernek ragut!

    Szép estét Mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. 2008. január 3. 20:3310371.

    Szép estét!

    Ildikó! Micsoda képek 

    Klári! Köszönöm a receptet. Nagyon tetszik Melinaki három arca    

    Flixi! Nektek is boldog új évet. Nagyon jó képeket hoztál nekünk.

    Lili! Micsoda csodás ételek.

    Ma vacsorára indiai fűszeres husit készítettem ismét, természetesen megint naan-nal, persze nem én találtam ki, hogy ez legyen a vacsi  Sütöttem egy krumplis pogácsát is, meg készítettem egy kakaóshurka nevű sütit. Utóbbit majd csak holnap tudom megmutatni, mert még a hűtőben van. Utóbbiakat annak örömére gyártottam, hogy holnap meg tudjam kínálni a kollegákat, annak örömére, hogy számomra is elmúlt egy év  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_771225 (10354)
    2008-01-02  20:15
  32. Torolt_felhasznalo_854739
    Torolt_felhasznalo_854739
    2008. január 3. 17:4810370.
    Sziasztok!

    Latsia-az avocado-s krém nagyon izgatja a fantáziámat, az a baj, hogy, itt nálunk olyan éretlennek tűnnek az avocadók.
    Nagyon aranyosak a nevetős képek.

    Lili-a kenyered- mint mindig - csodaszép.Pékséget nyithatnál, olyan szépeket sütsz, múltkor is a barcheszed annyira guszta volt.

    Flixi- de aranyos gyerkőceid vannak.Jók ezek az ovis szereplések.

    Nálunk ma a meglévő sültekhez készült zöldbabfőzelék, a saját babunkból, amit nyáron termeltünk a kertünkben és tettem el a fagyasztóba.

    Nagyon hideg van, a hó itt a városban már nem olyan szép, hétvégére még újabb lehűlést jósolnak.Ma már azért egy kicsit előbújt a napocska is.


    További szép estét!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. Torolt_felhasznalo_978680
    Torolt_felhasznalo_978680
    2008. január 3. 17:1610369.
    Pár kép:Többit holnap! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. Torolt_felhasznalo_978680
    Torolt_felhasznalo_978680
    2008. január 3. 17:0210368.

    Nem semmit írtatok,látom mindenkinek szuper volt a szilvesztere,finomakat készítettetek!Topic babák nagyon szépek,helyesek!Mi itthon voltunk,még 8h-kor szánkóztunk egyet 31-én ,de már nagyon petárdáztak,durrogtak gyorsan hazamentünk,és pizsama party volt a gyerekekkel,én 11-kor elájultam,na nem az italtól ,mert csak gyerek pezsgő volt,hanem a fáradságtól! Volt majonézes-burg.sali,malac sült,virsli meg ilyenek,lencse a szokásos,ja meg tiramisut csináltam,köszi Erika utólag is!Képet szeretnék feltenni ,de idő hiányában ma már nem megy ,de jövök,na most sírás van és előtte nagy csend volt!??  Ja és elsején is nagyot szánkóztunk a kamara erdőben voltunk,nagyon klass volt,jó levegő és gyönyörű a táj!Reggel az nap apáék kimentek a telekre ott is írtó nagy hó esett,nagyon szép!mindenkinek szép estét,puszi! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. Torolt_felhasznalo_978680
    Torolt_felhasznalo_978680
    2008. január 3. 15:4310367.
    sziasztok lányok! Boldog Új Évet kívánok mindenkinek! Vissza olvasok! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. 2008. január 3. 14:2310366.
    Jújj,de gyönyörűek lettek!
    A tejfölös Anya féle kenyér?
    Szegény,hát a fogorvos se jó,bár mind a kettő,szép kis pénzt vesz ki, az ember zsebéből.
    Viszot,a tied,legalább látványos lesz.
    előzmény:
    litita (10365)
    2008-01-03  14:19
  37. 2008. január 3. 14:1910365.
    Hát, Évike, a külsőt már meg tudom mutatni, de még nem vágtam fel, majd este, mert most én megyek Pestre, de nem a pénztárgép, hanem a fogorvos miatt, egyik jobb, mint a másik.
    előzmény:
    eva0812 (10364)
    2008-01-03  13:58
  38. 2008. január 3. 13:5810364.
    Túl vagyunk az ebéden.
    Voltunk,megint Pesten.Most a pénztárgép miatt.
    Lilikém,kiváncsi vagyok én is a kenyeredre,pále a kukorica liszt miatt.
    Avval,még nem sütöttem.
    előzmény:
    litita (10363)
    2008-01-03  11:21
  39. 2008. január 3. 11:2110363.

    Sziasztok.

    Ildikó, Rolika nagyon aranyos, és milyen nagy fiucska már!

    Klári, ez az ördögi kacaj egyben angyali kacaj is, de jó kedvü ez a lányka!

    Erika, de jó, hogy Ti eszitek a párolt zöldségeket! Nálunk valahogy ez nem megy, legfeljebb köretnek.

    Tegnap vacsorára volt krumplileves és sonkás kocka. Mára a levesből még maradt és megcsinálom mellé az Erika-féle Hackepeter zöldbabegytálját. És bedagasztottam kenyérkét is, amibe több féle lisztet tettem (sima, rozs, buzakorpa, kukoricaliszt), majd meglátjuk mi sül ki belőle.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. 2008. január 3. 10:4310362.

    Sziasztok !

    Milyen remekül indul az új év, egyszerre két ilyen tüneményes topikbabát láthatunk . Cukor falat mindkettö, Rolika tipikus kisfiú, gyönyörü szemekkel, Melina pedig egy bájos kiscsaj, huncut mosollyal !

    Klári, nagy a bánat a gyerekeknél, de most egyelöre elsö a tanulás, Dalma érettségizni fog, mellette felvételizik a sziniakadémiára. Chrinek pedig hamarosan vizsgái lesznek. Még nagyon korai lenne egy "csön csön gyürü" .

    Hebike, nagyon finomakat készítettél!

    Évi, Klári remélem már jobban vagytok!

    Ildikó, szép volt a fátok!

    Ma mi is elkezdjük a zöldségevést, vettem sárgarépát, karalábét, brokkolit, ezeket párolom meg a pároló gépemben.

    Szép napot Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. 2008. január 3. 09:5110361.
    Klári!
    Irtó aranyos a kis csaj!
    Sok örömöd,lehet benne !
    előzmény:
    latsia (10359)
    2008-01-03  07:57
  42. 2008. január 3. 09:5010360.
    Fől a krumplifőzelékem. Kelkáposzta leszavazva.
    Igaz elég káposztát ettünk,az ünnepek alatt.
    Oldalas,és sült virsli lesz hozzá,ki, mit kér.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. 2008. január 3. 07:5710359.

    Ildikó, nagyon cuki Rolika, és micsoda játszótere van a Húgodéknál is!
    Finomakat készítettél, az a Krumplisaláta....hmmm!
    Hozok képet m-ról mindjárt, tegnap csináltam szexibébi képet, csak pelus volt rajta.

    Évikém
    nálunk is zöldségesnek indult a nap, főztem egy zöldséglevest tárkonyosan, a karalábé volt a legjobb benne, "bio", apósom kertjéből.
    Teljesen más íze van, mint a piacinak!

    Vica, a Vasilopita egy kevert süti, Újévre sütik itt, belesütnek egy pénzérmét és aki megtalálja, nagyon szerencsés lesz....én találtam meg, pedig tényleg nem csaltam!
    A receptet mindjárt beírom, most csak féladagot sütöttem, mert az is elég méretes! Most látom, még az ékezetmentes időből való!

    Hebike, most ahogy nézem a finomságaidat ugrott be, hogy én is beakartam tölteni a körözöttet a paprikába...de akinek rövid az agya...elfelejtettem!
    Szép ropogós a malackád!

    VASILOPITA
    - NEW YEAR`S CAKE / Latsia

    1 csesze=250 ml

    6 tojas
    1 3/4 csesze cukor
    1 1/2 csesze novenyi zsir
    4 csesze sutoporos liszt /self-raising/
    2 1/2 tk sutopor
    egy keves "mastic" =ragasztomezga
    1 1/2 csesze langyos tej
    1 csesze hamozott darabos mandula
    1 narancs reszelt heja

    Egy 28-30 cm-es kor alaku tortaformat belelj ki sutopapirral egyenletesen. /az oldalat is, a felesleget hajtsd ki a szelere/
    Vajazd es lisztezd.
    Tord ossze a mastic-ot 1-2 kanal cukorral es keverd a liszthez.
    Add hozza a sutoport.
    Verd fel a tojasokat jo erosen, add hozza a cukrot es folytasd a felverest amig kremes allaguva lesz. tedd a zsiradekot, es a lisztet a tejjel felvaltva hozza.
    Hasznalj egy femkanalat es keverd bele a mandulat es a reszelt narancshejat.
    Ontsd a masszat az elokeszitett tortaformaba es a tetejere rakd ki mandulabol /hamozott egesz/ az evszamot.
    Nyomd bele egy picit.
    Elomelegitett sutoben /150 fok/ susd kb 1 orat, amig a kozepebe szurt kesen nem marad teszta.
    A tradicio szerint, a masszaba sutes elott nyomj egy alufoliaba csomagolt negyed fontost!

    -A novenyi zsir olvasztott allapotban mar csak 3/4 csesze!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. 2008. január 3. 07:4810358.
    Sziasztok Jó reggelt!
    Szia Klárikám!
    Köszönöm szépen,gyorsan le is mentettem.
    előzmény:
    latsia (10357)
    2008-01-03  07:25
  45. 2008. január 3. 07:2510357.

    Jó reggelt Lányok! 

    Mindjárt visszaolvasok, csak meghoztam az Évinek ígért kenceficék receptjeit. Ízlés szerint ízesíthető, nekünk ezek az arányok jöttek be:

    Szardíniás krém / Latsia

    2 doboz szardínia
    2 ek puha margarin
    citromlé

    A hozzávalókat villával összetöröm-keverem.

    Guacamole / Latsia

    2 avocado húsa
    1/2 zöldcirom leve
    1/2 tk só
    1/2 tk bors
    1/2 tk chili
    2-3 szál újhagyma
    1 nagy paradicsom hámozva, magozva
    1 tk friss koriander aprítva
    1 gerezd fokhagyma

    Az összes hozzávalót az aprítógépbe tettem és péppé zúztam.Lehet még krémesíteni egy kis Philadelphia krémsajttal, de most anélkül csináltam, mert jobban szerettük volna érezni az avocado ízét.

    Kőrözött / Latsia

    25 dkg juhtúró
    3/4 doboz tejföl
    1 hagyma
    köménymag, pirospaprika

    A hozzávalókat a robotgépbe tettem és krémesre kevertettem.

    Tonhalsaláta / Latsia

    2 doboz olajban eltett tonhal
    1/2 kisdoboz kukorica
    1 lilahagyma szeletelve
    1 doboz főtt vörösbab
    ecet, bors

    A hozzávalókat összekevertem, de csak az egyik tonhalkonzerv olaját tettem bele, majd ízesítettem az ecettel és a borssal.

    Céklasaláta
    / Latsia

    1/2 üveg ecetes cékla
    1 doboz tejföl
    2 ek tejszín
    2 ek majonéz

    A hozzávalókat összekevertem, ha nem elég pikáns, még egy kis ecettel lehet ízesíteni.

    Hússaláta könnyebb változata / Latsia

    Egyforma mennyiségű párizsi, vagy más tömör felvágott pl. mortadella, ecetes uborka, sajt csíkokra vágva.
    1 doboz tejfölt kikevertem 3 ek majonézzel és 2 ek tejszínnel, sóztam-borsoztam és leöntöttem vele a csíkokra vágottakat.

    előzmény:
    eva0812 (10355)
    2008-01-02  20:35
  46. Torolt_felhasznalo_854739
    Torolt_felhasznalo_854739
    2008. január 2. 22:1010356.
    Ildikó-nagyon aranyos a kisfiad.Hihetetlen, hogy megnőtt, nemrég még baba volt, bár az alvós képen még mindig olyan kis babás......

    A mai ebéded irtó jól néz ki!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_771225 (10354)
    2008-01-02  20:15
  47. 2008. január 2. 20:3510355.
    Kössz,kössz,csak gratulálni tudok,nagyon édes,és már nagyfiús!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_771225 (10354)
    2008-01-02  20:15
  48. Torolt_felhasznalo_771225
    Torolt_felhasznalo_771225
    2008. január 2. 20:1510354.

    Még képek-->

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. Torolt_felhasznalo_771225
    Torolt_felhasznalo_771225
    2008. január 2. 19:5810353.
    Először az ételek--->
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. 2008. január 2. 19:4110352.
    Szia Ildikó!
    Köszi,már jobban vagyunk.
    Mikor látunk,új képeket,a kiscsávóról??
    Nálunk,ma nagyon nehezen indult a nap.Még itthon vagyok,nem kellett korán kelnem.
    Több unalmas dolgot kellett ma elintéznem.
    Végül,ma nem is főztem,maradt a töltött káposzta,és a korhely leves.
    Ki mit akart enni,azt kapott!
    Elmaradt a főzés,és vacsorára az utolsó kocsonyák is elfogytak.
    Vettem ma nagyon szép gombát,azt hiszem rántott gombát kéne belőle késziteni.
    Sok volt a hús, jól jönnének,most a zöldségek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  51. Torolt_felhasznalo_854739
    Torolt_felhasznalo_854739
    2008. január 2. 19:3110351.
    Igen, körözött van az egyikben és tojáskrém a másikban.Tojáskrémet úgy csinálom,hogy 4-5 db tojást megfőzök, a sárgáját összetöröm, fehérjét apróra vágom /most nem lett olyan nagyon apró, mert siettem/, hozzáteszek mascarponét, sót, kicsi mustárt, apróra vágott lila hagymát, vagy snidlinget, pórét.Most egy kis tejszínes krémsajtot, meg egy kis reszelt trappistát is tettem bele.

    A főtt tojásos tekercs, Stefánia vagdalt / fasírt husi /.
    előzmény:
    litita (10348)
    2008-01-02  18:49
  52. Torolt_felhasznalo_771225
    Torolt_felhasznalo_771225
    2008. január 2. 19:2410350.

    Szép estét Lányok! 

    Klári, elismerésem, hogy a betegség ellenére ennyi finomságot készítettél Szilveszterkor! Jobbulást! Melinának a pici pofikájára küldök 1 puszit!  Hozhatnál több képet a kis tündérről! 

    Erika, jól néz ki a brassóid! Nekem is tetszett a szilveszteri asztalod! 

    Hebike, guszták a kaják! 

    Évi, jobbulást Neked és Bélának is! 

    Vicus, örülök, hogy jól éreztétek magatokat a buliban! A fokhagymás csülköd fini lehetett!

    Mi itthon voltunk Szilveszterkor, hármasban. Nem csináltam sok kaját. Kétféle sali volt (mexikói és hagyma + krumpli), kaszinótojás, sonkatekercs és többféle virsli. Este megfőztem a lencsefőzeléket is.

    Ma borsófőzeléket ettünk, amihez házi kolbászt és hurkát sütöttem. A szomszéd bácsi vágott disznót. Tőle vettünk finomságokat!  Sütikének Latsia meggyesét választottam, naagy kedvence a páromnak! De ezt már tudjátok! A meggy mellé tettem még őszibarackot és szilvát is.

    Teszek fel képeket is, ha hagyja a fiam!!  Pakolászik ezerrel a kiscsávó!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  53. 2008. január 2. 19:0110349.

    Szép estét!

    Hát túlvagyok az év első munkanapján...még elképzelni is szörnyű, hogy sok ilyen és ennél rosszabb munkanap vár rám  Na de ez a sorsunk a galaxisban 

    Erika! Nagyon jók a szilveszteri képeid, látszik rajtuk a jó hangulat.

    Klári! Nekem nagyon tetszik az egybe malackád. Hogy készül ez a vasilopita?

    Hebike! Micsoda képek, még jóllakottan is csorog a nyálam.

    Én ma vacsorára hortobágyi palacsintát készítettem. Nem fotóztam, egyrészt mert éhesek voltunk, másrészt, mert mutattam már ilyet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  54. 2008. január 2. 18:4910348.
    Hu, de sok szépséget készitettél! A 3-ik képen próbáltam átnézni mi mindent csináltál. Azokban a sajttekercsekben egyikben körözött van, a másikban meg tojássaláta? És még az lenne a kérdésem, hogy milyen az a rolád, amelyikben keménytojás van a közepében?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_854739 (10346)
    2008-01-02  18:02
  55. Torolt_felhasznalo_811756
    Torolt_felhasznalo_811756
    2008. január 2. 18:0910347.
    A második és az ötödik kép  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_854739 (10346)
    2008-01-02  18:02
  56. Torolt_felhasznalo_854739
    Torolt_felhasznalo_854739
    2008. január 2. 18:0210346.
    Sziasztok Lányok!

    Boldog Új Évet Kívánok Nektek!

    Nagyon szépeket sütöttetek, főztetek!

    Latsia-jó sok minden volt a szilveszteri asztalodon!
    Futhatsz most már a pici lány után.

    Lili, Erika - csuda guszta a Brassóitok.

    Vica-hát voltatok jó páran a szilveszteri buliban.

    Én is nagyon szomorú vagyok, hogy lassan búcsúzni kell a Karácsonyfától...
    Nálunk hatodikáig mindenképp megmarad, aztán bontás!

    Hoztam pár képet a szilveszteri kajákból.

    Megkezdődtek a dolgos hétköznapok, én nagyon nem szeretem a januárt!
    Olyan nehéz visszarázódni a sok szép ünnep után.


    További szép napot Mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  57. 2008. január 2. 15:4310345.

    Szervusztok.

    Klári, azért betegen ennyi kencét meg még sütit is csinálni nem semmi. Nagyon szép a szilveszteri asztalod!

    Erika, a brassóitok nagyon jól néz ki. Az egyik kedvenc kajám. De mi már csak szárnyasbol csináljuk, pedig tarjából az igazi.

    Én ma vacsorára főztem egy krumplilevest és csinálok hozzá sonkás kockát..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  58. 2008. január 2. 11:0910344.
    Sziasztok szép napot!

    Nálunk is áll még a fa /mondjuk hullani sosem fog/, de 6-án leszedem, annak ellenére, hogy nálunk általában jóval tovább szokott maradni.

    Erika, van egy megoldás arra, hogy Dalma maradjon
    Csön csön gyűrű.....
    Melinaki szépen jár, és bizony megyünk utána, bár elvileg gyerekbiztossá tettem a házat, de ugye az ördög nem alszik...

    Én amikor leszedem a fát, mindig feltöltöm a lakást friss virágokkal és kezdődik az ünnepek utáni salátázás, könnyű étkek elkészítése, így nem olyan rossz, sőt kifejezetten jó a "megújulás".

    Évi receptekkel jövök este!
    Szép napot Mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  59. 2008. január 2. 09:3310343.
    Sziasztok,jó reggelt!

    Nekünk is elindulnak a hétköznapok.
    Én még hagyom a fát,mindig nehezen szánom rá magam,hogy leszedjem.
    Csomó dolgot kellene,elintéznem,nagyon lassan szánom rá magam,hogy elinduljak.
    A hó most nem esik,gyönyörű fehér minden.
    Kelkáposzát főzök,sültvirslivel.
    Lassan, elkopnak a maradékok is.
    előzmény:
    alchri (10342)
    2008-01-02  08:58
  60. 2008. január 2. 08:5810342.

    Sziasztok Lányok !

    Klárikám, gyönyörü volt a szilveszteri asztalotok, rengeteget dolgozhattál a betegséged ellenére. Melinaki már teljesen beindult? Rohangálni kell utána?  Édes lehet, de gondolom, hogy néha fárasztó. Anyukád bírja a tempót? Malackád nagyon tetszik,  ügyes vagy!

    Évi, Neked is javulást!

    Lili, tényleg klassz este volt. Sokat filmeztem Dalma ittléte alatt, tegnap összevágtam és most gyártom a dvd-ket a családnak.

    Ma repül vissza, egész szomoruak vagyunk a férjemmel, annyira vidám, vicces lány, hogy hiányozni fog a stílusa, a történetei amin a könnyünk csurgott mindig ahogy elöadta.

    Lassan a fát is le kellene szedni, bár még egyáltalán nem hullik. Nem tudom Ti hogy vagytok vele, de én minden évben szomorkodom amikor elmúlnak az ünnepnapok, vége a Karácsonynak.

    Felteszem a tegnapi Brassóit is, a férjem sütött mindent, én csak megpucoltam, felvágtam mindent. Frituban sütötte a krumplit hozzá, a húst meg a sütöben grillezte meg. Nagyon finom lett .

    Szép napot Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  61. 2008. január 1. 21:5710341.
    Miért,nincs semmi a baja a levesnek.
    Sajnos,még én is köhögök,Béla meg ma kezdte el a betegeskedést.
    Pihenj,jó éjt neked!
    előzmény:
    latsia (10340)
    2008-01-01  21:52
  62. 2008. január 1. 21:5210340.
    Szia Évikém!

    Én nagyon beteg vagyok még mindig, azért is kencéztem csak, holnap beírom őket, jó? Mi is csak 1x eszünk naponta meleget, azért is gyűjtögetem ezeket a hidegeket, a Tojáskrém Tőled van!!

    Finom lett a korhelyleves a kinézete ellenére nem tudom, sztem azért ennyire nem volt ronda, mint a képen, ahogy látom....vagy csak kihagy a memóriám
    Na jó, tényleg jó lett, megint csalamádéból csináltam, nem csak savanyú káposztából.

    Jól nézel ki a képken, már a múltkor is akartam írni, amikor a munkahelyit tetted fel!

    Megyek, mert nagyon fáradt vagyok, anyóséknál Újéveztünk és a gyerek beindult a nagy térben!

    Puszi jó éjt!
    előzmény:
    eva0812 (10339)
    2008-01-01  21:44
  63. 2008. január 1. 21:4410339.
    Szia Klári!
    Nagyon helyes a te malacod is!
    Mennyi mindent csináltál??
    Finom lett a korhely leves?
    Pár kencét, majd beirnál ?
    Bélának,néha már nem tudom kitalálni a reggelit, és a vacsorát.
    Mi csak délben eszünk meleget.
    előzmény:
    latsia (10338)
    2008-01-01  21:36
  64. 2008. január 1. 21:3610338.
    Sziasztok Lányok!

    Látom Mindenkinél jól sikerült a szilveszter, nálunk is, bár kicsit csendesebben vígadtunk az idén, elsősorban a baba miatt, másrészt még mindig hadilábon állunk egészségileg.

    A Korhelylevesen kívül csak mindeféle kenceficéket csináltam és salit, de szerencsére mind finom lett, legalábbis a többiek szerint, mert én még mindig nem érzek ízeket, de azért a jóféle pezsgő lecsúszott!
    Megsütöttem az itt hagyományos Vasilopita-t is, amibe már nem fontot, hanem eurot dugtam, mert mától itt is ez lett a hivatalos pénznem, bár még 6 hónapig használható a ciprusi font is, ami erősebb, az euronál, így nem lett gond a váltás...
    Ma reggelre pedig malackát sütöttem, Vica köszi a receptet, végül anyukám Briós tésztájából követtem el, és nem sokat, hanem egy nagyot sütöttem, így osztoztunk rajta.
    Bár lehet, hogy inkább macira hasonlít? Jó a kenyérkéd, örülök, hogy sikerült!

    Évi a Te malackáid sokkal szebbek!

    Lili, szép a kert így, és látom nektek is "malacotok volt"!

    Erika, jót buliztatok, az ólomöntés nagyon extra!

    Jó pihenést Mindenkinek!


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  65. 2008. január 1. 21:1710337.
    Látom,mindenki a szilvesztert piheni ki.
    Lilikém,vacsorára a finom virslit ettük,már alig van belőle.
    Azt hiszem reggelre nagy hó lesz nálunk,folyamatosan esik megint,délután óta.
    Én még egész héten itthon leszek,csak jövő szerdán kezdek dolgozni.
    Azt hiszem,most kezdődik csak a pihenés.
    Holnapra kelkáposzta főzeléket terveztem,rég ettünk már főzeléket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  66. 2008. január 1. 20:2610336.
    Nagyon klassz lehetett a buli nálatok. Nekem még a káosz az asztalon is tetszik.
    előzmény:
    alchri (10335)
    2008-01-01  18:19
  67. 2008. január 1. 18:1910335.

    Sziasztok !

    Nagyon boldog, egészségben gazdag új évet kívánok szeretettel Mindenkinek!

    Nagyon kellemesen telt el az este, sokat nevettünk, játszottunk. Alexék is jelentkeztek, többször is. Fél 12 körül elindultunk Alex lakásához, rengetegen voltak az utcákon, megpakolva pezsgökkel, poharakkal és mindenekelött rakétákkal .

    Ilyenkor elárasztják a város magas pontjait, hogy jól lássák a tüzijátékot, de azt hiszem bátran mondhatom, senkinek nem volt ilyen királyi helye mint nekünk és még vagy 50 embernek rajtunk kívül . Hatalmas élmény volt ennek a toronyháznak a lapos tetöjéröl a városra nézni, körbe lehetett járni és minden irányba ellátni. Sajnos nálunk is kicsit ködös volt, de azért élvezhetö volt. Dalma úgy örült mint egy kisgyerek, hálás volt az ötletért, hogy oda mentünk.

    Ma Marcell barátunk ugrott be, kiderült, hogy kedvence a Brassói .

    Lili, én is irigyellek a hóért, csodálatos minden így fehéren. Anyukámtól már hallottuk, hogy havazik otthon. Finomakat ettetek!

    Vica, nagyon gusztákat készítettél! Jó lehetett a buli , Alex imádja a karaoket, nemrég vett magának egy gépet hozzá, hogy otthon is gyakorolhassa .

    Felteszek pár képet, jól látható az asztalon uralkodó káosz a gyerektüzijátékok "fellövése" után . Ma porszívóval szívtam ezt a sok vackot .

    Szép estét Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  68. 2008. január 1. 17:4210334.

     

    Sziasztok!

    BOLDOG ÚJÉVET KIVÁNOK MINDENKINEK!  

    Olvasom,hogy Mindenki sikeresen csúszott át a 2008-as évbe.
    A mienk is nagyon jól sikerült,föleg jó nyugisan. Mindjárt megyünk morzsázni, sok ennivaló megmaradt.  

    De gyönyörü az a havas kép,ilyen fehéren igazi a karácsony és a szilveszter. De irigyellek érte!  
    Itt sajnos olyan köd volt,hogy az orrunkig nem láttunk,de hónak nyoma sincs,- nem is volt. A petárdákat csak hallottuk, látni nem lehetett semmit.  

    További jó pihenést,kikapcsolódást kivánok Nektek. Ugye még  a holnap is ünnepnap?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  69. 2008. január 1. 16:1810333.
    Szervusztok!
    Örülök, hogy mindenki jól érezte magát tegnap!
    Mi ugyan itthon voltunk, de nem hittem volna, hogy ennyire kellemes, és főleg kényelmes tud lenni!
    Ráaadásul Pestre volt meghívásunk, házibuliba. Szóval rendesen kellett volna sütögetnem, és fárasztó lett volna, mikorra így mostanra hazakerültünk volna. (Jól van, mondjátok csak, hogy bizony lusta voltam! Vállalom!)
    Ma mi csak a tegnap főzött lencselevest ettük, már nem tudunk enni többet. Csütörtöktől komoly fogyókúrába kezdek, mert csillagászati magasságokat mutat a mérleg.
    Legyen szép napotok, pihenjétek ki a bulizás fáradalmait, mert aztán újból kezdődnek a dolgos hétköznapok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  70. 2008. január 1. 15:4710332.
    Lili! Köszönöm, ez tőled nagy elismerés  De azért még gyúrnom kell, hogy a te féle dagasztós csodakenyereket is tudjam sütni. A lencsepástétumot vöröslencséből készítem, nem rég bemásoltam Klárinak a receptet a 10232. hozzászólásban megtalálod, ha érdekel.
    előzmény:
    litita (10331)
    2008-01-01  15:39
  71. 2008. január 1. 15:3910331.
    Vica, örülök, hogy jól éreztéttek magatokat. Lassacskán már profi leszel a kenyérgyártásban, lencsepástétomról még nem is hallottam. A csülök nagyon guszta.
    előzmény:
    KicsiVica (10329)
    2008-01-01  15:17
  72. 2008. január 1. 15:3710330.

    Nálam sem én főztem. Tegnap hozott valaki a buliba, hogy majd hajnalban eszünk belőle, de senki nem bírt már enni, ezért szétosztották és az volt ma ebédre ezekkel a virslis kiflikkel, a fele még forrón ment a szomszédba, ahonnan mi is sok finomságot kaptunk a tegnapi bulijukról.

    Tényleg gyönyörü ez a havas táj, a szépséghibája csak az, hogy reggel már egyszer söpörtem a havat, most meg megint lapátoltam az útról. Nincs itthon most madáreledelem, ezért több helyre szalonnát tettem ki nekik, most aztán tényleg nem találnak a földön maguknak kaját.

    előzmény:
    eva0812 (10328)
    2008-01-01  15:00
  73. 2008. január 1. 15:1710329.

    Nagyon boldog új évet mindannyiótoknak!

    Lili! Nagyon ínycsiklandóak a képek. Az ajándékotok nagyon aranyos.

    A tegnapi buli nagyon jó volt. Rengeteget táncoltunk, játszottunk. Volt aki a karaoke-t is bevállalta (én megkíméltem a hangomtól a többieket)  . Háromra értünk haza. Abban maradtunk a társasággal, hogy meg kell ismételni még ezt a bulit.

    Reggelire megsütöttem a tegnap előkészített dagasztás nélküli kenyeret. Lencsepástétummal ettük. Ebédre pedig fokhagymás csülköt sütöttem.

    előzmény:
    litita (10326)
    2008-01-01  13:49
  74. 2008. január 1. 15:0010328.
    Én is főztem volna lencsét,de nincs itthon.Pedig azt hittem,találok a kamarában.
    Úgye milyen szép fehér minden.Öröm volt reggel felébredni!
    Az előbb a diófánkon,dolgozott egy harkály.
    Sana,mire kivittem a gépet,elszállt.
    Olyan szép szines volt.
    előzmény:
    litita (10327)
    2008-01-01  14:26
  75. 2008. január 1. 14:2610327.

    Örülök, Évike, hogy jól éreztéttek magatokat tegnap a bulin és hogy Ginával sem volt gond.

    Mi 2 után jöttünk haza.

    Ma virslis kiflit sütök ebédre és van hozzá lencsefőzelék. Holnap már kell valami levest is főzni.

    előzmény:
    eva0812 (10325)
    2008-01-01  12:59
  76. 2008. január 1. 13:4910326.

    Szervusztok, lányok.

    BOLDOG ÚJ ÉVET !

    Mi tegnap egy nagyon kellemes bulin voltunk. Jókat ettünk-ittunk és dumáltunk. Fényképezni sokat nem tudtam, csak az elején és a végén egy kicsit. A szerencsesütiknek nagy sikere volt. Mivel a hangulat nagyon jó volt, ezért a poénok és jó sültek el. Ajándékot is kaptunk. Én egy aranyos minikaktuszt, a férjem egy kis malacperselyt.

    Ma meg tiszta fehér tájra ébredtünk, gyönyörü minden!

    Most megyek készitek ebédet és utána jövök visszaolvasni.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  77. 2008. január 1. 12:5910325.
    Sziasztok!

    Boldog Új Évet !!!!

    Nálunk,hajnal óta ,gyönyörűen esik a hó.

    Jól sikerült a szilveszteri buli.
    Fél 2 körül, értünk haza.
    Mai ebéd,korhely leves lesz.
    Bár,én gondolkozok egy kis lencsefőzeléken is.
    Tegnap nem volt kedvem főzni.
    Már megy a mosógép,és a mosogatógépem,egész frissen ébredtem,fél 11 kor.
    Gina klasszul átvészelte a petártázást,hatott neki a nyugtató.
    mindenkinek jó pihenést, a mai napra.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  78. Torolt_felhasznalo_771225
    Torolt_felhasznalo_771225
    2008. január 1. 11:3010324.

     

    Hogy boldog lehess, három kincset keress: higgy, remélj, szeress! Hozzon az új év örömből végtelent, szeretetből önzetlent, sikereket, mit csak lehet! B.U.É.K!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  79. 2008. január 1. 08:4210323.
    BOLDOG ÚJÉVET KÍVÁNOK MINDENKINEK!

    "Mit kívánok

    Kívánok én hitet, kedvet,
    szép szerelmet, hű türelmet,
    utakhoz fényt, csodát, álmot,
    békességes boldogságot,
    magyar szót és égre kéket,
    emberarcú emberséget,
    verseket, célt, igazságot,
    daltól derűs jobb világot,
    bokrok mellé társnak fákat,
    napfényt, amely el nem fárad,
    tekintetet szembe nézve,
    éjt meg nappalt soha félve,
    kézfogásos tiszta csöndet,
    és mosolyból minél többet!"
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  80. Torolt_felhasznalo_811756
    Torolt_felhasznalo_811756
    2008. január 1. 02:0410322.
    Bizony bizony, boldog új évet! Remélhetőleg idén mindenki még jobban, és szebben fog főzni   
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  81. 2008. január 1. 01:5010321.
    Lányok boldog új évet!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  82. 2007. december 31. 21:2410320.
    Sziasztok! BOLDOG ÚJ ÉVET kívánok mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  83. 2007. december 31. 20:3110319.
    ERŐBEN, EGÉSZSÉGBEN ELTÖLTÖTT, SIKEREKBEN GAZDAG, BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  84. Torolt_felhasznalo_811756
    Torolt_felhasznalo_811756
    2007. december 31. 19:4110318.
    Minél beljebb dolgozzuk be magunkat a gyümikenyérbe, annál finomabb. Az előbb a szélét raktam fel ide, ott nincs még annyi látnivaló, de bentebb    Nagyon finom!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_811756 (10317)
    2007-12-31  19:09
  85. Torolt_felhasznalo_811756
    Torolt_felhasznalo_811756
    2007. december 31. 19:0910317.

    Készült még gyümölcskenyér is, kimaradt 5 tojásfehérjém, azt hasznosítottam. Van benne koktélcseresznye, kandírozott gyömbér, csoki, marcipán, darabos mandula, kandírozott narancshéj. Férjecském kérését teljesítettem ezzel, tüneményes egy pasi, igazán megérdemli.

     Nem is értem, hogy lehettem ma ennyire szorgalmas.

    Főztem még gulyáslevest is, csipetkével. Egy babapiskótás, csokoládés, narancsos lerakott desszert is lesz később, azt majd mutizom, ha megvágjuk.

    A gyümikenyér telóval készült, azért ennyire homályos. Pedig nagyon klassz digigépet kaptam a Jézustól, biztos jó voltam     

    Holnap lencse lesz, hogy ne hagyjon el a szerencse.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  86. Torolt_felhasznalo_811756
    Torolt_felhasznalo_811756
    2007. december 31. 19:0410316.

    Sziasztok Kislányok!

    Isteni finom olivabogyós golyóbisokat csináltam. Ezeket csak úgy közbe-közbe kapkodjuk be  , de készültek még szendvicsek is, kis kerek barna kenyérkéket vettem, és kentem meg. Kb. 100 éve árulják már ezt a kenyérkét ott, ahol lakom, de én csak most vettem észre. (úgy, mint múltkor a vasárnapi zsemléket is  ). Csináltam párizsi salátát is, de ez igazából nem is párizsi, csak én hívom úgy. Igazából egy másik várostól kapta a nevét. Készen vettem, mert úgy egyszerűbb. Ezért is szeretek ebbe a boltba járni, teljesen megkönnyíti az amúgy nehéz életemet.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  87. 2007. december 31. 18:1610315.
    Ez lemaradt 
    előzmény:
    KicsiVica (10313)
    2007-12-31  17:52
  88. Torolt_felhasznalo_162317
    Torolt_felhasznalo_162317
    2007. december 31. 17:5710314.
    E kínálatból én is ennék. Vinném a haverjaimat is.
    Én majd a háttérből véleményezek, fényképet feltenni nem fogok, mert ilyen konyhaművészeti alkotásokra csak képszerkesztő-szoftverekkel volnék képes.
    előzmény:
    KicsiVica (10313)
    2007-12-31  17:52
  89. 2007. december 31. 17:5210313.

    Szép napot!

    Klári! Jók ezek a fogadalmak. Ahogy olvasom a főzésben is jó páros vagytok a férjeddel 

    Éva! Nagíon jól néznek ki a malackák.

    Erika! Az ólonöntésről majd remélem beszámolsz  Én sem ismerem a Dinner for one-t  Mi a magyar címe?

    Lili! Az előbb én is a szekrény előtt állva közöltem, hogy nincs egy rongyom, amit felvegyek   

    Ma reggelire sütöttem egy sütőporos sajtos kenyeret (Gally tette be  Szidi receptjét a Mit főzzekre), nagyon jól sikerült. Kicsit laposka lett, mert csak fél adagot készítettem, de ettől még felveszem a repertoárba. Ebédre rántott cukkínit ettünk. Közben még elkészítettem holnapra a lencsepástétumot. Bekevertem egy dagasztás nélküli kenyeret, és előkészítettem a fokhagymás csülköt is. Holnap már csak sütni kell.

    Mivel nem sokára indulunk, s idén már nem jövők, hát szeretnék minden topiclakónak nagyon boldog új évet kívánni. Bulizzatok nagyot.

    előzmény:
    latsia (10296)
    2007-12-31  08:15
  90. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2007. december 31. 17:4610312.

    Sziasztok Kislányok!

    Most sült ki a "Csodasajtos" névre keresztelt tényleg csodafinom sajtosom! Ezzel kívánok Nektek jó szórakozást ma estére és békés, eredményes 2008-at!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  91. 2007. december 31. 16:4710311.

    Sziasztok!

    Boldog Új Évet kívánok Mindenkinek!

    Üdv elitkonyha

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  92. 2007. december 31. 16:3010310.

    Igen azokat,  tök vékonyak, belül üresek.

    Most néztük végig a Dinner for one-t, computerrel színessé varázsolták, nagyon szép volt így és megint írtó vicces, a könnyeink potyogtak . Dalmának is nagyon tetszett, ö még nem ismerte.

     

    előzmény:
    litita (10309)
    2007-12-31  15:37
  93. 2007. december 31. 15:3710309.
    Nagyon jópofa lehet. De azon a dobozon, aminek a képét feltetted már kész figurák vannak. Azokat olvasztod fel?
    előzmény:
    alchri (10308)
    2007-12-31  15:16
  94. 2007. december 31. 15:1610308.

    A kanálkában egy gyertya fölé tartod, pillanatok alatt felolvadnak, akkor egy tál hideg vízbe kell önteni. Ott megszilárdulnak és a legkülönbözöbb formájuk lesz.

    Utána találgatni lehet, hogy mit ábrázol a Te figurád és,hogy mit jelent.

    Pl. baby= növekszik a család 

    fa= hü barátok, hordó= a házad jól van ellátva, kalapács= kovácsold a szerencsédet, stb. stb.

    Egy játék az egész, de mindig jókat szórakoztunk rajta .

    előzmény:
    litita (10307)
    2007-12-31  14:54
  95. 2007. december 31. 14:5410307.

    Erika, köszönjük a dalt. Én még nem is láttam soha ilyen ólomöntést. Nem is igazán értem, hogy ez mire jó. Aztán mi történik a figurákkal? Vagy nem figurákat kell önteni ólomból?

    Évike, ha olyan jól fogjátok magatokat érezni, mint a tavalyi képen látom, már nem lesz rossz. És a lakásban Gina nem fél? Mi is itthon hagyjuk Tinát (de ő nálunk mindig a lakásban van), de ő meg sem halja a durranásokat, legalábbis eddig nem reagált, remélem nem ma lesz az első alkalom. Mi nyolcra megyünk, lassacskán ki kellene találnom mit veszek fel. Éppen mondom az előbb a férjemnek, nem tudom mit vegyek fel, mert ez a társaság már az összes ruhámat ismeri. Mire a férjem: fegyél fel tréninget, azt még nem ismerik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  96. 2007. december 31. 14:2710306.
    Szia Erika!
    De,jó lett volna ólmot önteni,még soha nem csináltam !
    Köszi a dalt,most hallgatom.
    Neked is BUÉK.
    Hétre megyünk,én még biztos ránézek a gépre.
    előzmény:
    alchri (10304)
    2007-12-31  13:47
  97. 2007. december 31. 14:2310305.
    Lilikém szia!!!
    Neked is nagyon boldog Új évet kivánok!!
    Ez tavalyi kép.
    Ugyan oda megyünk idén is.
    Jó lett a sültmalac,már túl vagyunk az ebéden.
    Ginát már beengedtem,adtam neki egy nyugtatót.
    Nagyon hálás,hogy benn lehet,bár még nem nagyon durrogtatnak,de azért látom rajta,hogy nagyon fél.
    előzmény:
    litita (10303)
    2007-12-31  13:12
  98. 2007. december 31. 13:4710304.

    Sziasztok !

    Prosecco, Évi, írtó jók lettek a malacok  ! Ügyesek vagytok!

    Megsütöttem pár szerencsekekszet, most persze nem volt velük szerencsém , leragadtak, törtek, szakadtak, a hócipöm tele lett velük, nagy nehezen 9 darabot sikerült összehoznom.

    A raclettet vacsorára leszavazták, helyette sajtfondue lesz, meg az eltervezett hideg harapnivalók.

    Dalmával vettünk pár dekorációs csacskaságot is, a falra és asztalra, meg gyerektüzijátékot . Éjfél elött elmegyünk Alex "házába" és a tetöröl nézzük végig a tüzijátékot.

    BUÉK!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  99. 2007. december 31. 13:1210303.

    Sziasztok.

    Évike, de jók lettek ezek a malackák! Biztos nagy sikerük lesz. Én végülis lebeszéltem magam erről, elég lesz a szerencsesüti.

    Zita, a pizzád nagypn guszta.

    Megcsináltam estére a Waldorf salátát és másik előételnek sonkatekercsfélét gyártottam. Füstölt pulykamellet vékonyan felszeleteltem és sajtos-tejszines-tormás krémmel töltöttem meg és úgy tekertem fel. Remélem jó lesz.

    Még egy darabig ugyan itt vagyok, de látom már egyre kevesebben érnek rá a géphez jönni, ezért most szeretnék mindenkinek

    NAGYON BOLDOG ÚJ ÉVET kivánni!!! Legyen minden úgy, ahogy szeretnétek!

    előzmény:
    eva0812 (10300)
    2007-12-31  11:28
  100. 2007. december 31. 11:4710302.
    Szevasztok Lányok!

    Anyukám és nővérem itt vannak nálunk Karácsony óta, ezért csak gyorsan beugrottam boldog Új Évet kívánni Nektek

    Jövőre legyetek ugyanilyen ügyesek, szépek, vidámak, jókedvűek, családszeretők és élvezzétek ugyanúgy az életet, mert ezért olyan jó olvasgatni ezt a topikot

    BÚÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉK!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top