Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

DOLCE VITA

Torolt_felhasznalo_199772
Torolt_felhasznalo_199772
Létrehozva: 2006. június 9. 15:57

Mit szólnátok egy kellemes csevegéshez?
Beszélgessünk a mindennapi életünkről, cseréljük ki egymás közt a már kipróbált és bevált receptjeinket, sok-sok képpel körítve, vagy csak számoljunk be egymásnak a napunkról, az élményeinkről, a családunkról.
Mindenkit szeretettel várunk.

  1. Torolt_felhasznalo_143599
    Torolt_felhasznalo_143599
    2008. január 7. 17:0210501.

    Fokrisz es Litita! Koszonom a recepteket! Hamarosan megcsinalom mindkettot, es jelentek!

    Irom a Jan.1-i receptjeimet!

    KOLBASZOS LENCSELEVES/Fakanal

    Hozzavalok: 20 dkg lencse, 20 dkg fustolt kolbasz, 2 nagy burgonya, 1 evokanal liszt, 1 fej voroshagyma, 3 gerezd fokhagyma, 2 db baberlevel, ecet, olaj, cukor, so

    Elkeszites: A lencset megmossuk, majd kuktaba tesszuk, felontjuk vizzel, baberlevelet adunk hozza, 25 percig forraljuk, majd levesszuk a tuzrol.

    Amikor a kukta kisse kihult, kinyitjuk, es a leveshez adjuk a felkarikazott kolbaszt, a kockara vagott burgonyat, es izles szerint sozzuk. A kuktat visszatesszuk a tuzre, de mar fedo nelkul, es a levest felforraljuk.

    Egy serpenyoben, keves olajban megpritunk 1 teaskanal cukrot, beletesszuk a finomra vagott hagymat, a zuzott fokhagymat, megszorjuk liszttel, es egeszen barna rantast keszitunk. Amikor a burgonya is megfott, rantassal besuritjuk, es osszeforraljuk.

    Kozben izles szerint ecettel, cukorral, es soval adjuk meg a vegso izet. A levest izles szerint tejfollel es puha kenyerrel kinaljuk.

    Mustaros-fokhagymas oldalas

    Egy uvegtalban elkeverunk 1 evokanal mustart 2 evokanalnyi tubusos fokhagymakremmel. Adunk hozza par csepp olivaolajat es beleforgatjuk az oldalasokat. Lefedjuk foliaval es 1 ejszakara a hutobe tesszuk. Masnap sozzuk es borsozzuk.

    Jenai talba tesszuk, es elomelegitett sutoben 40-45 perc alatt keszre sutjuk.

    Lilahagymas krumplisalata/ahogy Kira kesziti

    6-7 kozepes krumplit megtisztitunk, mosunk, es kisebb darabokra vagunk. Enyhen sos vizben feltesszuk foni. Puhara fozzuk, de ne szet! Leszurjuk, a forro fovo vizet felfogjuk. Ebbe a vizbe keverunk keves cukrot es ecetet (mint a salatakhoz). Ezt az izesitett cukros-ecetes forro vizet visszaontjuk a krumplira, es letakarjuk, teljesen kihutjuk. Ujra leszurjuk.

    Az ujra leszurt cukros ecetes vizet ujra felforraljuk, es most a karikara vagott lilahagymat ontjuk le vele! /kb. 3-4 db/ Ezt is hulni hagyjuk.

    Kozben megcsinaljuk a tartar martast: majonez+ dupla tejfel + orolt feher bors + citromle + 1 teaskanal mustar + csipet porcukor + keves feherbor

    A tartar martasba keverjuk ovatosan a pacolt fott krumplit, es a leszurt pacolt voroshagyma karikakat.

    1 ejszakara hutoben lefedve erleljuk.

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2008. január 7. 15:5210500.
    Szia Ildikó!
    Én sem ma főztem még szombaton.Jó volt ma elővenni.
    Képek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_771225 (10498)
    2008-01-07  15:42
  3. 2008. január 7. 15:4510499.
    Naná, hogy megvan.  Már elkezdett hullani, de remélem nem kell leszednem január végéig, olyan jó hangulatos tőle a nappali.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_771225 (10498)
    2008-01-07  15:42
  4. Torolt_felhasznalo_771225
    Torolt_felhasznalo_771225
    2008. január 7. 15:4210498.

    Rolika alszik, most tudok picit olvasgatni! 

    Klári, Melina tündéri kislány, édes a mosolya!  Guszta a csokis-mákos kuglófod! Ha lenne itthon mákom, ma meg is sütném! 

    Évi, szép lett a kenyérkéd! Látom, egyformát főztünk , igaz én tegnap készítettem a gulyáslevest, de mára is maradt. Palacsintát sütöttem mellé.

    Erika, gyönyörűek a tulipánjaid! 

    Vicus, utólag szeretnék Neked sok boldogságot kívánni!   Finiket sütögettél! 

    Fünfi, szép lett a konyhád!! Ügyes férjed van, gratula! 

    Flixi, nagyon helyesek a gyerkőcök!  

    Kriszti, megvan még a szép fátok?  Amíg csak lehet, én tuti nem szedem le! Mindjárt bekapcsolom az égőket, a konyhában a piramis égősort is! Jaa, és a fenti hálóban a kis karácsonyfát. 

    Mint már írtam, ma is gulyáslevest eszünk + a palacsintát.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2008. január 7. 15:2610497.
    Szívesen !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_805844 (10496)
    2008-01-07  13:16
  6. Torolt_felhasznalo_805844
    Torolt_felhasznalo_805844
    2008. január 7. 13:1610496.
    Alchri kedves!

    Szeretném megköszönni itt a topikon is a segitségedet mégegyszer.
    Mindegyik recept nagyon jónak igérkezik, szép sorban meg is fogom c sinálni őket.

    Szép napot Neked


    csubaka
    előzmény:
    alchri (10495)
    2008-01-07  12:38
  7. 2008. január 7. 12:3810495.

    Lazac édesköménymaggal

    minimális vízmennyiség, párolási idö: 10 perc

    4 személyre:

    4 szelet lazac, 2 ek. édesköménymag, só, bors, 5 deka vaj, citromlé

    A lazacokat sóval, borssal és az édesköménymaggal füszerezzük. 10 percig a gépben pároljuk.

    A vajat felolvasztjuk és a citromlevet hozzáadjuk. A lazacokat ezzel a vajjal leöntve tálaljuk.

    Zöldséges gratin

    maximális vízmennyiség, párolási idö: 15 perc

    4 személyre:

    25 deka répa, 25 deka zeller, 1 kiló krumpli, 2 deci tej, 8 deka ementáli, só, bors

    A zöldségeket megpucolni és kockára vágni, 15 percig a gépben párolni. Utána krumplinyomóval áttörni, a vajat és a tejet hozzáadni, füszerezni.

    Egy kivajazott tüzálló tálba önteni, a reszelt sajttal meghinteni ésa forró sütöben  átsütni.

    Ennyi. Jó próbálkozást! 

    Ma a marhahús jobb lett a vártnál. Finom, puha és szaftos. Kb. 2 óra kellett neki. Vágtam rá egy hagymát is és jól befüszereztem. Mustárral, tormával és salátával tálaltam.

    Kellemes délutánt!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_805844 (10480)
    2008-01-07  00:24
  8. Torolt_felhasznalo_771225
    Torolt_felhasznalo_771225
    2008. január 7. 12:2710494.

    Sziasztok! 

    Várom az állatorvost, jön beoltani Ginát.

    Utána visszaolvasok és remélhetőleg tudok írni is Nektek! No meg hozok képeket a két kis "rosszaságról"! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. január 7. 11:4210493.

    Töltött kellevelek

    maximális vízmennyiség, párolási idö: 5+ 15 perc

    4 személyre:

    4 nagy kellevél, 25 deka darálthús a szokásos módon tölteléknek elkészítve, 30 deka paradicsom, 2 kis hagyma, 1 ek. olivaolaj, 1 fokhagymagerezd, só, bors

    A leveleket megmosni és 5 percig párolni. Utána kivenni és hideg vízzel leöblinteni. A füszerezett darálhúst szétosztani rajtuk, majd feltekerni. 15 percig a gépben párolni.

    A paradicsomot megmosva 2 percre a töltelékek mellé tenni, majd kivenni, meghámozni és kimagozni. A hagymát és a fokhagymát kis kockákra vágni és egy lábosban az olivaolajon megdinsztelni. Hozzáadni a paradicsomot és 10 percig fözni. A töltött kelleveleket a paradicsomszósszal tálalni.

    Halfilé

    maximális vízmennyiség, párolási idö: 10 perc

    4 személyre:

    4 db. halfilé, 4 szelet bacon, 5 deka répa, 10 deka póré, 5 deka gomba, 5 deka vaj, só, bors

    A zöldséget megmosni, megpucolni és apró csíkokra vágni. 4 darab négyszögletes formájú alufóliát vajjal megkenni. Egy-egy szelet bacont, halfilét és az összekevert zöldséget rátenni. Füszerezni és a vajat rámorzsolni. A fóliát jól bezárni és 10 percig a gépben párolni. A fóliában tálalni.

    Hú, ez nagyon jól hangzik, hamarosan kipróbálom .

    Folyt. köv.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_805844 (10480)
    2008-01-07  00:24
  10. 2008. január 7. 10:3610492.

    Sziasztok lányok!

    Jelentem a megfázásból sikeresen kigyógyultam, vagyis inkább a kezdetéből. Jó kis alvás és sok c vitamin hatására. Vasránapra már egész fürge lettem.   
    Viszont a ma reggel katasztrofális volt. Olyan, de olyan jeges minden!  Ráadásul ma hozzák elvileg a tüzelni valót teherautóval, így sóder és só hiányában hamuval szórtam le a kaputól, ameddig tudtam a kerekek helyét. Közben pedig olyat seggeltem ,hogy öröm volt nézni.   Végülis puhára estem, semmim nem tört el, sőt még csak be sem ütődött, csak a popóm, de azért picit még sajog.   
    Ma jár a szemétszállító is, a kukát is be kéne utána még hoznom, félek, hogy nem fog sikerülni, max. csúsztatva.   
    Kutyák ellenben irtóra élvezték tegnap a csúszkálást, mondjuk akinek karmai vannak ,azoknak könnyűűűű. Elvis állandóan jeget ropogtat, ez most az új hobbija.  Remélem azért nem fog megfájdulni a torka tőle, még csak az hiányozna.
    Priss mióta anyuéknál voltunk nagyon elkanászodott és teljesen elzsarnokoskodott Elvis felett. Ha esznek, egy darabig eszik a sajátjukat, utána Priss gondol egyet és áttér az Elvis kajájára, ha pedig nem engedi, akkor mordul rá egy akkorát, hogy hihetetlen.   Úgyhogy mostanában kint kell lennem velük, míg megeszik ,hogy Elvis éhen ne haljon. De már annyira be van fenyítve, hogy ha Priss megmozdul, egyből kihátrál jó egy méternyit a tálja elől.   
    Hogy az ételekről is beszéljek, szombaton hurkát és kolbászt sütöttem, mivel délelőtt (ami inkább délre sikeredett  ) vásárolni voltunk, így nem volt időm másra. Szombaton pedig férj kérésére paradicsom leves, fánk és áfonya lekvár volt ebédre. Én nem tudom, miért, de mostanában meg van őrülve a paradicsom levesért, szinte állandóan azt kér.   Mára is maradt belőle.
    Holnapra csirkecombot olvasztottam ki, abból akarok készíteni valamit, de még előttem is homályos, micsodát.
    Fünfi, nagyon szép lett a konyhád.  Jó sok fűszered van, én a helyedben így folyton bőség zavarával küszködnék.  
    latsia, nem is értem, mi nem szép ezen a sztrapacskán, szerintem kimondottan étvágygerjesztő.  
    lili, nagyon jókat készítettél megint. Hűűű, de régen ettem már sóletet, köszi, hogy eszembe juttattad.
    sherpa, te is fonomakat készítettél. Azokból a kiflikből most nekem is jöhetne pár.  
    Évi, hú ez a kenyér de jól néz ki, el is felejtettem ,hogy ezt a receptet is ki akartam próbálni. Na, legközelebb ezt fogom megsütni, csak el ne felejtsem.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2008. január 7. 10:2610491.

    Receptek a párológéphez:

    Csirkemellfilé

    maximális vízmennyiség, párolási idö:15 perc

    4 személyre:

    4 db csirkemell / darabja 12 deka kb./ 2 ek. tárkony, 2 deci tejszín, só, bors

    A csirkét füszerezni, kevés tárkonnyal megszórni és 15 percig párolni. / mindenképpen nézd meg, hogy elég-e az idö neki/.

    Közben a tejszínt a maradék tárkonnyal ,sóval, borssal felfözni. A csirkemelleket felszelni, egy tányéron a szósszal leöntve tálalni.

    Sertésfilé

    minimális vízmennyiség, párolási idö: 15 perc

    4 személyre:

    40 deka sertésfilé, 15 szem feketebors,só A szószhoz: 2 deci tejszín, 1 ek. sherry, 1 ek. sürített paradicsom, só

    A sertésfilét kb. 8 darabra vágni, sózni, durvára darált borssal megszórni. 10 percig párolni.

    Egy edényben a tejszínt a paradicsomsürítménnyel, a sherryvel, füszerekkel összekeverni és röviden felfözni.

    Ugyanúgy tálalni mint a csirkét.

    Folyt. köv.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_805844 (10480)
    2008-01-07  00:24
  12. 2008. január 7. 10:1810490.

    Szia Csubaka!

    Elsönek talán felteszem Neked a rizspároló edényke fotóját, hátha találsz otthon hasonlót. Leírom a  méretét is.

    Hossza: 23,5 centi  szélessége középen: 15 centi  magassága: 5 centi

    Ha találtál esetleg hasonló edényt, a következö képpen kell a  rizst megföznöd benne:

    4 személyre / maximális vízmennyiség/

    20 deka rizs, 2,5 deci víz, só, kevés vaj

    A rizst a vízzel és a sóval az edénybe tenni és 15 percig párolni. Utána egy villával fellazítani és egy kis darabka vajat belekeverni. Parmezánnal, vagy ementálival,sonkadarabkákkal lehet ízesíteni, vagy a fözövízbe curryt, sáfrányt, vagy zöldfüszereket szórni.

    Most elkezdem fordítgatni a recepteket. Nekem elég rövid idönek tünnek amit a húsokhoz ír, de szerintem úgyis megnézi az ember, hogy megfött-e mielött kiveszi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_805844 (10480)
    2008-01-07  00:24
  13. 2008. január 7. 10:0810489.
    Évi, gyönyörüen sikerült a kenyered!  
    előzmény:
    eva0812 (10487)
    2008-01-07  09:50
  14. 2008. január 7. 10:0710488.

    Sziasztok Lányok !

    Elolvastam a lefordítandó recepteket amiket Csubakának is szánok, hát elég fura dolgoakt ír. 

    A gözgépben kell a  húst megfözni, ami mondjuk diétás, de mellé tejszínes szószt kell külön készíteni . Akkor viszont már egyáltalán nem diétás és mivel már úgyis mindegy, ennyi erövel sütni is lehetne hozzá a húst, úgy azért csak finomabb .

    De azért bepötyögöm a recepteket, hátha van aki nem diétázik. Mi szószok nélkül esszük a gözben fözött húsokat, zöldségeket, külön recept nincs ehhez.

    Lili, gyönyörüen néz ki a kalácsod!

    Fünfi, micsoda finomságok! Szuper a géped, jó közelröl tudsz vele fotózni !

    Vica, nagyon guszta minden !

    Linne, az az imbisz tökéletesen néz ki, hú de imádom az ilyen jellegü hideg finomságokat ! Ügyes vagy !

    Klári, köszönet a Három királyok sütireceptért, tényleg egyszerünek tünik és finomnak. Sajnos én most nehéz helyzetben vagyok, mert csak Chri eszik édességet jelen pillanatban és neki ez gondolom nagy adag. Ma már azon gondolkodtam, hogy fele adagot sütök vagy készítek a sütikböl, mert ö nagyon igényli a nassot .

    Ma a pároló gépben férjem kérésére marhahúst párolok, amit leveshúsnak árulnak, erre kiváncsi vagyok, hogy milyen lesz és, hogy mennyi idö alatt puhul meg. Mondtam neki, hogy felelösséget nem vállalok érte .Magamnak meg Chrinek serpenyöben sütök sovány sertéshúst és salátával eszem.

    Itt teljes sötétség van kint és idönként felhöszakadás, viszont meleg, 8 fok.

    Folytatom a receptekkel.

    Szép napot Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2008. január 7. 09:5010487.
    Szia!
    Nagyon finom,igazi kenyér.
    Klárinál,találtam,10478 ra irtam be.
    Nálunk,nagy kedvenc lesz,mert nincs vele semmi munka.
    Én réteslisztet,barna sütőlisztet,sima lisztet,fehér sütőlisztet tettem bele.
    Dupla adagot készitettem,mert a tegnapi hipp-hopp elfogyott.
    Ma a gulyás leveshez nagyon jó lesz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (10486)
    2008-01-07  09:43
  16. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. január 7. 09:4310486.
    Szia Évi!!
    Ez gyönyörűűséges lett! Milyen recept szerint csináltad?
    előzmény:
    eva0812 (10485)
    2008-01-07  09:21
  17. 2008. január 7. 09:2110485.
    Itt van a kenyér.
    Picit homályos.De nagyon finom!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2008. január 7. 08:1110484.
    Sziasztok jó reggelt!
    Szia Klári!
    Köszi a tanácsot,én is erre gondoltam.
    Végül,alufóliát tettem rá,mert a sütőpapir hozzáért a grillhez és belobbant.
    Gyorsan bedobtam a mosogatóba.
    15 perc és kész a kenyér.Teszek fel róla képet.
    A tegnapi nagyon izletes lett.
    Nekem ez egy nagyon kényelmes megoldás,mert hajnalban,mielőtt elmegyek dolgozni, bekeverem,délután már süthetem is!!
    Ma a maradék gulyás leves lesz.Második,Erika féle császármorzsa.
    Vissza olvasok,én is.
    előzmény:
    latsia (10483)
    2008-01-07  08:06
  19. 2008. január 7. 08:0610483.
    És itt a tegnapi halacska a Mákos-csokis koszorúval.

    Csokis, mákos kuglóf / Pazsu

    12 dkg őrölt mák, 2,5 dl tej, 1 evőkanál rum, 1 citrom reszelt héja, 25 dkg margarin v. vaj, 20 dkg cukor, 1 csg vaníliás cukor, 6 tojás, 50 dkg liszt, 1 csg sütőpor, 10 dkg étcsokidarabkák

    A mákot a tejjel felfőzzük, hogy sűrű masszát kapjunk, majd a rummal és a citromhéjjal ízesítjük és hagyjuk kihűlni.
    A margarint habosra keverjük egyenként a tojásokkal, majd belekeverjük a sütőporos lisztet.
    A tészta felébe keverjük a mákot és egy kivajazott, lisztezett kuglófformába simitjuk.
    A tészta másik felébe keverjük a csokiforgácsokat és azt is a formába simítjuk a másik tészta tetejére.
    Kb. 170 fokon, légkeverésessel sütjük kb 60 percig, tűpróbával ellenőrizzük, hogy kész van-e.
    Majd porcukorral megszórva tálaljuk. Nagggyon finom!

    Latsia:
    - nekem 45 perc alatt már készen lett, igaz nem kuglóf, hanem koszorúformában sütöttem
    - kicsit tömör, de nagyon finom
    - csokicseppel csináltam, de máskor többet teszek bele
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_848539
    Torolt_felhasznalo_848539
    2008. január 7. 08:0510482.
    Szép, esésmentes napot Lányok!
    Tündéri kutyus szabásminta és infuenza-űző alkoholmentes puncs a www.kreativcafe.hu oldalon! A nyomtatható minták között 30db újat találsz: farsangi álarcok, matricafestés minták, szuper horoszkóp minták!
    Kellemes alkotgatást!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_199772 (1)
    2006-06-09  15:57
  21. 2008. január 7. 07:1910481.
    Jó reggelt, szép hetet Mindenkinek!

    Tegnap sütöttem egy kis halacskát, megkívántam fünfitől, és leöntöttem egy kis mártással, rizzsel ettük.
    Készült még egy fini koszorút is, bár nekem picit tömör, de lehet, hogy a sütőm nem szuperált rendesen, az biztos, hogy nem egyenletesen süt, pedig elvileg jó márka és csak 1 éves...

    Lili, nagyon tetszik a Kakaós kalácsod, régóta fenem rá a fogam!
    Te Lili, gombóz, nudli, kalács, hogy csinálod, hogy nem gurultok???
    De most komolyan, ennyi finooomság!

    Linne, finomakat készítettél, recepteket is írsz hozzájuk?

    Vica, jó a Kakaós hurkád, mi itt Doukissa-nak /herecgnő/ hívjuk, és nagyon szeretjük!

    Fünfi, regelj már a Párodnak is ide, sztem sokat tanulhatnánk Tőle! Pkld. ezt az Ikrapástétomot én máris szívesen venném!
    De a cukkinis tésztátok is jöhet, nagyon guszta!

    Andi, ehhez nem kell sáskahad, egyszerűen csak finomakat készítesz, és még jó, hogy felfalják!

    Erika, pont ma gondoltam Alexékre, és írsz Róluk!
    Azért a fogyis kajákat is beteheted, jól jönnek sztem sokunknak, vannak akik csak olvasnak minket!
    Egyébként most mi is folytajuk, ahol abbahagytuk az ünnepek előtt és elsősorban a GI-t, de jöhet mellé minden egészséges, igazából nem is fogyókúrának, hanem életmódváltásnak kellene lennie.

    Évi, mikor sült túl, amikor még le volt fedve, vagy amikor már nem? Mert ha a fedetlen idejében, akkor, csak dobj rá egy sütőpapírt lazán, és akkor nem sül meg annyira sztem.
    És akkor a receptek:

    Galette de rois – Három királyok süteménye / Latsia

    40 dkg levelestészta
    2-3 ek baracklekvár
    10 dkg puha vaj
    10 dkg kristálycukor
    1 felvert tojás
    10 dkg darált mandula
    2 ek konyak vagy sötét rum

    lekenéshez: 1 felvert tojás

    Melegítsd elő a sütőt 200 fokra.
    Vágd ketté a tésztát és nyújtsd mind2 darabot 25 cm kerek lappá.
    Tedd az egyiket egy tortaformába és kend meg a baracklekvárral a széleitől 2 cm-re belül.
    Keverd habosra a vajat a cukorral, majd tedd hozzá a tojást, a mandulát és a konyakot.
    Keverd össze és kend meg vele a lekváros lapot.
    Kend meg vízzel a szélét és tedd rá a másik lapot és nyomd össze a tésztákat.
    Cikk-cakkozd be villával, majd kend meg egy felvert tojással és 25-30 perc alatt süsd készre.

    Latsia:
    - jól össze kell a széleket nyomni, én nem tettem ezért kinyílt, és a felső tészta kisebbre összeugrott
    - nagyon-nagyon finom

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_805844
    Torolt_felhasznalo_805844
    2008. január 7. 00:2410480.
    Szia Alchri!

    Igan, ilyen forma az edényem csak nincs hozzá külön kis edény a rizsfőzéshez.
    Nagyon megköszönném ha tudnál recepteket küldeni, ha kérhetem
    mindent örömmel fogadok.

    Köszi még egyszer

    csubaka
    előzmény:
    alchri (10461)
    2008-01-06  12:22
  23. 2008. január 6. 23:3810479.

    Fünfi, megkérdeznéd ezt az ikrapástétomot hogy csinálja a párod? Egyáltalán honnan veszi az ikrát?

    Vica, nagyon jól néznek ki a kajáid!

    linne, Te is klasszakat készitettél!

    Nálunk ma vacsorára egy vinigret nevü orosz salátát készitettem és azt ettük sonkával és a tegnapi zsemlével.

    A vendégeknek nagyon ízlett a kakaós kalács.

    előzmény:
    Fünfi (10473)
    2008-01-06  20:14
  24. 2008. január 6. 21:3110478.
    Sziasztok lányok! Az utóbbi időben ezeket készítettem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2008. január 6. 20:4810477.
    Szivesen!
    előzmény:
    Fünfi (10475)
    2008-01-06  20:38
  26. 2008. január 6. 20:4310476.

    Szép estét!

    Andi! Örülök, hogy meglett a gyűrűd. A kiflid nagyon guszta lett.

    Fünfi! Ez a cukkínis tészta nagyon jól néz ki. Látom arany életed volt most a napokban 

    Andyca! Köszönöm a köszöntést. A linken megtalálhatod az én császármorzsa receptemet is. Császármorzsa/KicsiVica

    Klári! Remélem sérülés nélkül megúsztad a karácsonyfa leszedést. A sztrapacskád így is nagyon jól néz ki.

    Tegnap a barátnőm spárgával töltött sonkával göngyölt csirkemellel vár minket, krumplipürét kínált hozzá. Desszertnek aszalt gyümölcsöket ettünk az egészség jegyében.

    Ma ebédre medvesajtattal töltött baconnal göngyölt pulykamellet készítettem, hasábbal, céklával. Desszertnek barackbefőtt volt. Vacsorára Lianna féle virslis bucit készítettem, ami nagyon finom lett. Még kicsit előre dolgoztam a holnapi vacsival (húsgombóc, paradicsommártás, főtt krumpli) mert holnaptól ismét járunk úszni, így nem lesz annyi idő a konyhára (még tartoztam egy kakaós hurka képpel, azt is meghoztam)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. 2008. január 6. 20:3810475.
    Köszönöm szépen!
    előzmény:
    eva0812 (10474)
    2008-01-06  20:27
  28. 2008. január 6. 20:2710474.
    Szia Fünfikém!

    Latsiánál találtam.



    Dagasztás nélküli kenyér / NY Times

    Egy nagy tálban 3 csésze lisztet 1és 1/4 tk sóval és 1/4 tk szárított élesztővel elkeverünk.
    1,5 csésze vizet öntünk hozzá és elkeverjük csak úgy kézzel, nem dagasztjuk!
    Letakavarva 18-20 órát szobahőmérsékleten állni hagyjuk.

    Következő nap a tésztát egy erősen lisztezett felületre borítjuk és a 4 szélét egymásra hajtjuk.
    Megszórjuk búzakorpával és egy szintén búzakorpával megszórt konyharuhára fordítjuk /alul a hajtogatott rész/.
    2 órát pihentetjük, majd egy felforrósított vaslábosba fordítjuk és befedjük, 260 fokra előmelegített sütőbe tesszük.
    30 percig sütjük lefedve, majd 20 perc fedetlenül.

    Ma este,dupla adagot kevertem be.Nagyon finom.
    előzmény:
    Fünfi (10473)
    2008-01-06  20:14
  29. 2008. január 6. 20:1410473.

    Sziasztok Lányok !

    Második nekifutás,  az előbb mire leírtam mindent, pont elszállt az egész  Most meg nagyon lassú az egész nlc.

    Nagyon ronda idő volt ma felénk is. Muszáj volt elindulnunk autóval, de szerencsére épségben hazaértünk. A főutak inkább vizesek voltak, a kisebb utak voltak csúszósak.

    Andi, ez jó hír, hogy meglett a gyűrűd. Lecsúszhatott az ujjadról?Azt nem csodálom, hogy a családod felfalja amit készítesz nekik. Ez a kifli is nagyon guszta.

    Évi ilyen rakott husikat én is csináltam korábban egész gyakran, jó, mert nem kell sokat mellette állni. Beírnád ennek a bevált kenyérkédnek a receptjét?

    Erika, jöhetnek a diétás receptek is. Pont az előbb mondta a lányom, hogy a jövő héten diétás kajákat kér. Szóval feladta a leckét nekem.

    Andyca, jó sokan voltatok az ünnepek alatt, ügyes vagy, hogy megbirkóztál a feladattal.

    Lili, jól néz ki az ebédetek és a kalácskád !

    Nálunk a mai ebéd maradék cukkinis-paradicsomos (fokhagymával és oregánóval) tészta volt juhtúróval és a vacsink pedig ikrapástétom pontyikrából. Ugye nem kell mondanom, hogy ezeket sem én főztem?  

    Én sütöttem egy kis diós habcsókot, mert rengeteg tojásfehérjénk maradt az elmúlt napokban a kalácsok sütése után.

    Szép estét Lányok !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. 2008. január 6. 16:2410472.

    Nálunk ma megcsináltam a leveshez a szilvalekváros gombócot és a nudlit, nagyon jó volt. A vendégeknek meg sütöttem egy kakaós kalácsot, vagyis hármat, mert annyira szól a recept, de ez kitünően birja a fagyasztást.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. 2008. január 6. 15:1610471.

    Császármorzsa/alchri:


    3 dkg mazsola, 2 ek rum, 4 tojássárgája, 3 dkg cukor, 1 csipet só, 1 csom. vaniliacukor, 3/8 liter tej, 13 dkg liszt, 4 tojásfehérje, 4 dkg vaj, kis vaj a sütéshez, porcukor

    A mazsolát a rumban áztatjuk, tojássárgáját, cukrot, sót, vaniliacukrot fehér szinüe keverjük, Felváltva a tejet és a lisztet hozzádjuk. majd a lecsöpögtetett mazsolát. a fehérjét keményre verve hozzáadjuk. A vaj negyedét a serpenyöbe tenni ésha felolvadt, a tészta negyedét beleönteni, mindkét oldalát megsütni. 2 villával nagyobb darabokra szaggatni, majd ´meleg helyre tenni. A többi 3 porciót is igy kisütni. Ha mind a 4 porció készen van, a kis vajat felolvasztani és a darabokat mégegyszer átsütni a serpenyöben. Porcukorral meghinteni.

    előzmény:
    Andyca- (10470)
    2008-01-06  15:01
  32. 2008. január 6. 15:0110470.

    Erikám!

    Köszönöm ,akkor meggondolom ,körbenézek és beszerzem:-)

     

    Egy jó Császármorzsa receptje nincs valakinek?

    Ma ebédre húsleves volt és brassói a férjemnek krumplival én pedig salátával ettem.Este a szomszédok jönnek át és pizza lesz a vacsi.Ki milyet akar. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. Torolt_felhasznalo_387472
    Torolt_felhasznalo_387472
    2008. január 6. 14:5310469.
    Köszönöm a receptet
    előzmény:
    alchri (10467)
    2008-01-06  14:42
  34. 2008. január 6. 14:4710468.

    Andi, ez merénylet ám azt tudod a korgó gyomromnak   ! Gyönyörüek lettek !

    Andyca,szia! 19 ember nem semmi! Ezt a készüléket már jó pár éve vettük, legtöbbször rakott krumplihoz föztem meg benne a krumplit és a tojást, de most hogy fogyózunk, ebben párolom meg a zöldségeket, de a húst is. Pl. nagyon praktikus virslifözésre is, ha sokan vagytok, mindkét edényt tele lehet pakolni virslivel, bekapcsolod és nincsen vele több gondod.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. 2008. január 6. 14:4210467.

    Szia!

    Nekem egy ilyen receptem van, ebbe mascarpone kellett, de biztosan elhagyható és kenyérkockákkal is tálalhatod.

    Mascarponés paradicsomleves / alchri:

    8 deci paszírozott paradicsom / tetrapack dobozban kapható, fél literes kiszerelésben/ 2 gerezd fokhagyma, kis olivaolaj, 2 deci zöldségleves / kocka/ , só, bors, pár levél bazsalikom, 5 ek. mascarpone vagy Philadelphia jellegü krémsajt.

    A fokhagymát szétnyomva a forró olivaolajon kicsit megpiritottam, felöntöttem a levessel, majd beleöntöttem a paszírozott paradicsomot. Sóztam, borsoztam, belevágtam a bazsalikomleveleket és kicsit forraltam. Utána belekevertem 1 ek. mascarponét, habverövel jól összekevertem. 4 tányérba osztottam és egy-egy ek. Mascarponéval dekorálva tálaltam.


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_387472 (10466)
    2008-01-06  14:26
  36. Torolt_felhasznalo_387472
    Torolt_felhasznalo_387472
    2008. január 6. 14:2610466.
    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni. Salzburgban ettem paradicsomlevest, ami nem édes volt hanem sós. Pírított kenyérkockákat adtak hozzá, örölt borst és tejszínt a tetejére. Nagyon finom volt.
    Ti elég sok nemzetközi receptet használtok, ezért gondoltam hátha tudja valaki ennek a paradicsomlevesnek a receptjét.
    A segítséget előre is köszönöm.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. január 6. 13:5710465.
    Na, ezt sütöttem most, de már alig van belőle... Sáskahaddal élek együtt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. 2008. január 6. 13:3510464.

    Sziasztok Lányok!

     

    Régen jártam erre de semmi időm nincs.A karácsony nagyon jól sikerül rengeteget főztem és mindenkinek izlett minden és jól érezték magukat.Gyakorlatilag 22-27.-éig nálunk folyamatosan voltak vendégek.27.-én voltunk a legtöbben 19-en.Akkor ebédre 8-an voltunk és és délutánra-estére jöttek a többiek.Nekik svédasztalszerüen tálaltam többféle salátát,húsikat,fokhagymás vajjal sült süllöt.stb.27.-én mentek el csak a keresztgyerekeink maradtak illetve 28-29-30.án jöttek barátok.Nem unatkoztunk.Fárasztó volt,de jó  volt látni ,mennyire boldog volt mindenki.

    A fánk idén ezüst-kék volt.Még megvan de hamarosan leszedjük.

    Remélem mindenkinél minden rendben van.

    Klári a süti receptet beirod?Jól néz ki.

    Erikám ez a pároló kütyü hasznos?Ki tudod használni?Gondolkoztam én is rajta.

    Vica Boldog Születésnapot!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. január 6. 13:2310463.
    Most nagyon finomat sütök!!! Ha kész, majd mutatom!
    előzmény:
    alchri (10462)
    2008-01-06  12:31
  40. 2008. január 6. 12:3110462.

    Sziasztok Lányok!

    Nem nagyon tudok mostanában receptekkel jönni, amit sajnálok nagyon, de férjemmel együtt fogyózunk, Chrinek meg olyasmiket fözök, amit már mindenki ismer.

    Mára maradt a rakott krumpliból, leöntöttem egy tojásos, tejfölös keverékkel, úgy sütöm át a sütöben újra.

    A fát is leszedtem ma, szomorú vagyok, mert mostanra lett igazi finom illata. Szerencsére nem hullik, nem lesz nagy kosz utána.

    Andi, isteni finomakat föztél, az a saláta nagyon guszta volt !Örülök, hogy megtaláltad a gyürüdet!

    Klári, nagyon szép lett a süti amit Vízkeresztre sütöttél! A sztrapacska is biztosan finom volt.

    Fünfi,remek vacsorát készítettetek az új konyhádban !

    Lili, imádjuk mi is a Székelykáposztát, csinos zsemlét sütöttél hozzá !

    Évi, jól hangzik a mai ebédetek!

    Alex jelentekezett, kicsit megfázott, de amúgy nagyon jól érzik magukat, sokat föz a házikóban, élvezi a tenger morajlását, a kutyus állitólag szobatiszta lett .

    Kellemes vasárnapot Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. 2008. január 6. 12:2210461.

    Szia Csubaka!

    Ilyen a készüléked?----->

    Mert akkor tudok pár receptet írni Neked. Nekem a rizsfözéshez van egy külön kis edényke hozzá, majd lefotózom azt is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_805844 (10460)
    2008-01-06  12:16
  42. Torolt_felhasznalo_805844
    Torolt_felhasznalo_805844
    2008. január 6. 12:1610460.
    Szervusztok kislányok!

    Én egy másik főzős topikról jöttem hozzátok segitséget kérni.

    Karácsonyra kaptam egy ételpároló készüléket, két edényeset.
    Sajnos semmilyen használati utasitás nincs a dobozban, receptek
    sem.
    Ami minimális van ennyi? rizs 20 perc. gomba - hal 15 perc.
    Zöldség féléket, csontozott csirkecombot már pároltam benne, finom lett.
    De a rizs lepotyog az alsó szintre, és ami fent mard kő kemény, bár -
    menyi ideig pároltam.

    Tudnátok segiteni miket lehet késziteni benne és hogya, mennyi ideig,
    esetleg részletes receptet adni?

    Fárdozásotokat előre is köszönöm

    csubaka
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_199772 (1)
    2006-06-09  15:57
  43. 2008. január 6. 11:5810459.
    Mindjárt kész az ebéd.
    Krumplit karikáztam a tepsibe.
    Tejfölt,mézet,sót ,borsot,erős mustárt össze keverem,ezzel kentem meg a tarja szeleteket.
    Ráfektettem a krumplikra,meg szórtam köménnyel,hagymakarikákat és fokhagymát tettem még rá.
    Mielőtt kész lett volna,meglocsoltam tejszinnel és megszórtam reszert sajttal.
    Kezd szép piros lenni,lassan ehetünk.
    Házi csalamádét adok hozzá.
    Este,bekeverem az újabb kenyeret csak dupla adag liszttel fog készülni.
    Azt hiszem a kenyér problémám megoldódott.
    Ha dolgozom mindig reggel fogom bekeverni és délután már süthetem is.
    Igy vacsorára mindig lesz friss kenyerem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. 2008. január 6. 10:4610458.
    Lilikém bocsi
    előzmény:
    eva0812 (10457)
    2008-01-06  10:45
  45. 2008. január 6. 10:4510457.
    Szivesen lilikém!
    Én hiába szórtam le minent,újra kellett kezdenem.
    Kész lett a dagasztás néküli kenyerem.Nagyon finom,viszont a teteje túl sült.
    Vajon mit lehetne csinálni,hogy ne legyen olyan sötét a teteje?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. 2008. január 6. 10:2310456.

    Jó reggelt!

    Hogy lehet az, hogy én tegnap ezt a hsz-t egyáltalán nem láttam? Csak most, hogy olvasom fünfi választát a hallal kapcsolatban, megnéztem mire is válaszol és akkor láttam, hogy még előttem irtál. Tiszta dinka vagyok, mert így nem is nyitottam ki az ablakot és biztos más kapta meg a férjem sztrapacskáját. El sem mondom neki. Képről itélve finom lehetett.

    fünfi, én nem örökre kérem, én is vigyáznék rá, de megértelek, értékeket nem szivesen adunk ki a kezünkből.

    Évike, köszi, hogy mondod. Igen, én is kinéztem az ablakon és láttam, hogy ma egy lépést sem. Még a kutyával is csak agarázson keresztül a lejtőn megyünk ki és nem a lépcsőn, az a lejtő havas és nem csuszik annyira.

    Mára van krumplilevesem és mellé valószinüleg szilvalekváros gombócot meg nudlit csinálok. Ezenkivül most szólt valaki, hogy délután erre járnak a környéken és beugranának kicsit, hát lehet, hogy sütök is valamit.

    előzmény:
    latsia (10449)
    2008-01-05  21:59
  47. 2008. január 6. 08:1710455.
    Szia Andi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (10453)
    2008-01-06  08:10
  48. 2008. január 6. 08:1610454.
    Sziasztok lányok!!
    Borzalmas idő van nálunk.Bejött az időjárásjelentés.
    Esik az ónos eső,alig tudtam elmenni a boltig.
    Van itthon homok kicsi sóval van keverve.Gyorsan felszórtam mindent.
    Lili,vigyázz ha teheted egyenlőre az udvarra se menj ki!!!
    Tegnap bekevertem a dagasztás nélküli kenyeret.
    Kiváncsi leszek milyen.
    Ma tarjából készitek ebédet .Még nézelődök nincs konkrét ötletem.
    A töltött gombát és krumplit végül vacsorára ettük.Nagyon finom!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. január 6. 08:1010453.
    Sziasztok, jó reggelt!

    Képzeljétek!! Jól indul az év! Meg lett az elveszettnek hitt gyűrűm! Egész hülye helyen! A mélyhűtőben találtam meg, befagyva! Valószínűleg karácsonkyor, amikor ki-be pakoltam a mélyhűtött dolgokat, akkor esett le! Mostmár mindegy, nagyon örülök neki!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. 2008. január 6. 07:0710452.
    Jó reggelt Mindenkinek!

    Meghoztam a -t, induljon jól a napotok, szép vasárnapot!
    előzmény:
    Fünfi (10451)
    2008-01-05  23:55
  51. 2008. január 5. 23:5510451.

    Lili, nem bérbeadó a drága  . Különben is, te mondtad, hogy vigyázzak rá  

    Klári, a tilápia nem füstölt hal. Mikor megvettük azt gondoltuk, hogy tengeri hal, de most utánanéztünk és kiderült, hogy nem az. Édesvízi hal és sügérféle, állítólag a Nílusban él. Nagyon finom íze van. Csak sóztuk, borsoztuk és egy kevés olajon sütöttük. Vagyis sütötte  .

    Nagyon jól néz ki a sztrapacskád, még akkor is, ha nem úgy csináltad, ahogy tervezted. Érdemes volt újítanod.

    Aludjatok jól , álmodjatok szépeket !

     

    előzmény:
    litita (10450)
    2008-01-05  22:02
  52. 2008. január 5. 22:0210450.

    Hu, de flancos vacsorátok volt! Ha maradt egy kis hal, szivesen segitek a maradékok eltüntetésében. De csak ha kapok hozzá spenótos palacsintás és olyan mangós izét. Bérbeadó a párod?

    Nálunk ma olyan székelyi káposzta-féle volt rizzsel, tejföllel, tejszinnel, jénaiba almával lerakva és átsütve. És sütöttem hozzá zsemléket.

    előzmény:
    Fünfi (10448)
    2008-01-05  20:55
  53. 2008. január 5. 21:5910449.
    Sziasztok!

    Fünfi, szuper a kaja, szuper ügyes a Párod, és szuper a kép!
    A tilápia füstölt hal?

    Andi, hű micsoda finomságok! Azt a salit egy kis kacsamájas kenyérkével de megenném!

    Lili tettem félre hagymásat az Uradnak, nyisd az ablakot dobom, remélem nem fagy meg útközben!

    Képzeljétek ma sikerült felülmúlnom magam....hülyeségileg természetesen miközben csináltam a sztrapacskát, annyit dumáltam, hogy belekevertem a tésztájába a juhtúrót, pedig ugye azt nem kellett volna...na gondoltam ez baromi jó, mehet a kukába, vagy csinálok belőle pogácsát De aztán meggondoltam magam és mégis kiszaggattam / volna, ha nem derül ki közben, hogy a szaggatót nem hoztam ide magammal a sok más cuccal együtt, így kénytelen voltam a nagylyukú reszelőn átnyomatni, nem volt egy fáklyásmenet, de sikerült! /és tök finom lett így is, csak kicsit lágyabb, úgyhogy maradok az eredeti változatnál továbbra is
    Na azért megmutatom, mindenki saját felelősségére tekintse vagy ne tekintse meg a képet

    Szóval a mai nap, nem az én napom volt, úgyhogy be is fejezem, rápihenek a holnapra, mert karácsonyfa-leszedés lesz, jó lenne nem lezuhanni a létráról

    JÓ ÉJT MINDENKINEK!
    előzmény:
    Fünfi (10448)
    2008-01-05  20:55
  54. 2008. január 5. 20:5510448.
    Sziasztok Lányok !

    Én ma nem tudtam kimenni a piacra, pedig terveztem. De reggel olyan hideg volt, hogy mégsem mentem

    Hebike, Vicus, nektek is köszönjük a dícséretet !

    Évi, vigyázz, hogy me ne fázz a boltban !

    Lili, mi lett végül az ebéded?

    Klári, engem érdekelne a recept

    Nálunk ma tilápia filé volt a vacsora megsütve, hozzá mangó chutney és spenótos aiolival töltött palacsinta. Rám csak a palacsintasütés jutott, mert minden egyebet a párom csinált. És még fotóztunk is

    Legyen szép estétek !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  55. 2008. január 5. 16:4110447.

    Sziasztok!

    Nagyon szépen köszönöm a jókívánságokat mindenkinek. 

    Fünfi! Nagyon szép lett a konyhád, megérte várni rá 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  56. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. január 5. 15:1210446.
    Megmutatom, hogy ma miket csináltam!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  57. 2008. január 5. 11:0910445.
    Vicus! Boldog szülinapot Neked!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  58. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. január 5. 10:5810444.
    Jöheeeeet! 
    előzmény:
    latsia (10443)
    2008-01-05  10:48
  59. 2008. január 5. 10:4810443.
    Sziasztok!

    Megsütöttem egy sütit, amit / ha jól tudom / Vízkeresztre szoktak sütni Franciaországban a neve Galette de Rois, cukros mandulával töltött levelestészta.
    Nem lett szép, mert kapkodtam, de nagyon finom!
    Ha valakit érdekel, kéőbb beírom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  60. 2008. január 5. 09:1910442.
    Szia Lilikém!
    Igen,itthon van a boltunk.Délig vagyok nyitva.
    Én tegnap gulyás levet főztem,marhahúsból.
    A pulyka combból lehetne csinálni,egy húsos,zöldséges, tejfölös tésztát.
    Én is variáltam az ebédünkön.
    Pár krumplit is töltöttem a gombák mellé,ne hogy túl lazán legyenek a tepsiben!
    előzmény:
    litita (10441)
    2008-01-05  09:13
  61. 2008. január 5. 09:1310441.

    Jó reggelt!

    Évike, Te már hajnalban a piacon? Aztán meg a dolgozóban? Méghozzá a fötetlen dolgozóban? Remélem, ma nem egész nap dolgozol? Nálatok a házatokban van a bolt?

    Klári, sztrapacskára küldöm a férjemet, imádja. Csak ő nem szalonnával, hanem piritott hagymával eszi, ezt úgye nem olyan nehéz teljesiteni? Ha egy étteremben rendel, ott is így kéri és eddig nem volt gond vele.

    Van egy kis darabka marhahús és egy kis darabka füstölt pulykacomb (mindkettő tegnap kimaradt a sóletből), ezekből kellene ma összehozni valamit ebédre. Ötlet?

    Vicus, BOLDOG SZÜLINAPOT !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  62. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. január 5. 09:1310440.
    Vica!!!
    Isten éltessen nagyon sokáig!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  63. Torolt_felhasznalo_854739
    Torolt_felhasznalo_854739
    2008. január 5. 09:0610439.
    Jó reggelt!

    Már én is megtettem az első körömet ebben a jó hidegben, mindjárt indulok a másodikra.De legalább egy kicsit már előbújt a nap és ettől jobb a hangulatom.

    Vica- Boldog Születésnapot Kívánok!

    Lili-Jól néz ki a sólet!

    Fünfi-de jók azok a régiségek a konyhádban!Jó sok fűszered is van...
    Szép lett a konyhád!

    Tegnap krumplis tésztát csináltam, én nagyon szeretem, sok savanyúsággal!!

    Mai kaja még bizonytalan, majd alakul.

    Szép Napot!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  64. 2008. január 5. 08:3110438.
    Köszönöm,le is mentettem.
    Lenn a boltban nincs,jó a szigetelés,nincsenek minuszok,a raktárban sem fagy meg az áru.
    Van gázkályha,palackkal működik,csak nagyon drága és hamar kifogy.
    Sajna,nem vagyok lenn sokat! Köszönhető az Auchannak.
    előzmény:
    latsia (10436)
    2008-01-05  08:28
  65. 2008. január 5. 08:2810437.
    Szia !
    Igen,nagyon sajnálom őket.
    Talán a jövöhétre,pici enyhülés várható.
    előzmény:
    alchri (10435)
    2008-01-05  08:26
  66. 2008. január 5. 08:2810436.
    Uramisten, de nincs fűtés?
    Küldök egy kis melegítőt és vitamint!
    előzmény:
    eva0812 (10433)
    2008-01-05  08:05
  67. 2008. január 5. 08:2610435.

    Jó reggelt !

    Évi, hallottam a hírekben,hogy nagyon hideg van otthon, a sok hajléktalanon kívül még saját házakban is megfagytak emberek 

    Lili, isteni finom lehetett a sólet !

    Nálunk ma rakott krumpli lesz.

    Szép napot Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  68. 2008. január 5. 08:2310434.
    Vicus ! Nagyon boldog születésnapot kivánok neked !
    Szeretettel,
    Zsuzsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  69. 2008. január 5. 08:0510433.
    Szia Klári!
    Már itthon vagyok.
    Kezd feljönni a nap,még hidegebb van.
    Két nadrágban dolgozom.
    előzmény:
    latsia (10431)
    2008-01-05  07:45
  70. 2008. január 5. 07:5510432.
  71. 2008. január 5. 07:4510431.
    Sziasztok!

    Évi, jól öltözz fel akkor, nehogy megfázz! Én azt álmodtam, hogy jégpáncélon csúszkálok a kocsimmal....szerencsére még nem aktuális...

    Ma sztrapacska a terv, bacont kell csak vennem hozzá.

    Legyen szép napotok!

    előzmény:
    eva0812 (10428)
    2008-01-05  06:42
  72. 2008. január 5. 07:4010430.
    Szia Kisvica!

    Nagyon boldog születésnapot kivánok neked!

    Éva
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  73. 2008. január 5. 07:3610429.
    ""Felvirrad a hajnal, nézd milyen szép reggel,
    köszöntünk mi Téged sok-sok szeretettel.
    Fogadd el szívünk köszöntő szavát,
    hogy veled ünnepelhessük születésed napját.
    Adjon a jó Isten erőt, egészséget Néked!" ""

    Megint egy évvel öregebb lettél,
    A mosásban egy kicsit összementél,
    De ne izgulj, jön még télre tavasz,
    Ennyi éves is csak egy évig maradsz!
    előzmény:
    KicsiVica (10391)
    2008-01-04  13:52
  74. 2008. január 5. 06:4210428.
    Sziasztok !
    Megyek a piacra,már fől a húslevesem.

    Ma töltött gombát tervezek rizzsel.
    Szép napot nektek!
    Irtó hideg van -10 fok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  75. 2008. január 5. 00:1910427.
     BOLDOG BOLDOG BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT ... 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  76. 2008. január 4. 23:5810426.
    Úgy örülök, hogy én lehetek itt az első, aki gratulál kedvencem  szülinapjára  . Remélhetőleg nagyon szép nap volt ez neki, és még nincs vége     
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  77. 2008. január 4. 23:3110425.

    Csodálatos volt ez a mai nap. Annyi minden finomság készült. Egy új konyha is elkészült.

    Láttunk egy szép képet is, egy lábról, amint tésztát gyúr. Szerintem vastagabb bokával még hatékonyabban lehetne akár nagyüzemben is kenyeret gyártani  , természetesen duncsi mancsocskák segítségével. (Még attól sem kell félni, hogy leesik a gyűrű, mint egyeseknél     )

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  78. 2008. január 4. 21:3610424.
    Kész lett a sólet és nagyon finom lett, azt vacsoráztuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  79. 2008. január 4. 19:4110423.
    Rendben, vigyázok rá !
    előzmény:
    litita (10422)
    2008-01-04  19:39
  80. 2008. január 4. 19:3910422.
    Fünfi gratulálok! Nagyon szép lett a konyhád! A kedvesedet meg sokáig tartsuk meg, ha ennyi szép kincse van, vagyis volt, mert most már kettőtöké.
    előzmény:
    Fünfi (10410)
    2008-01-04  17:04
  81. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. január 4. 19:3610421.
    előzmény:
    latsia (10419)
    2008-01-04  19:21
  82. 2008. január 4. 19:3010420.
    Csajok, nagyon köszönjük mindenkinek a dícséretet ! Sokat dolgoztunk vele, de megérte !

    Klári, jó ez a kép nagyon, köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  83. 2008. január 4. 19:2110419.
    Hű csajok feltettem az új vírusírtómat és úgy belassult tőle a gépem, hogy a csiga hozzá képest Ben Johnson

    Pedig mindenképpen el akartam mondani, hogy Zsuzsi, csodálatos lett a konyhátok!!!!!
    Asszem egy ilyen konyhában nagy öröm a sütés-főzés!
    előzmény:
    Fünfi (10410)
    2008-01-04  17:04
  84. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. január 4. 18:3510418.
    Köszönjük a Moderátor gyors intézkedését!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  85. 2008. január 4. 17:2710417.

    Zsuzsi, szívböl gratulálok, ez egy álom!  Gyönyörü, modern, hangulatos, a régiségeknek is jó helye van a polcokon !

    Használd egészséggel ! Gyönyörü a járólapod !

    előzmény:
    Fünfi (10413)
    2008-01-04  17:08
  86. 2008. január 4. 17:1610416.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (10421)
    2008-01-04  17:15
  87. 2008. január 4. 17:1310415.
    Hát nagy konyha az nekünk is nagyon jó lenne, de az sajnos még várat magára.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (10414)
    2008-01-04  17:11
  88. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. január 4. 17:1110414.
    Én havi rendszerességgel kapok hisztériás rohamot, hogy vegyen nekem valaki egy olyan házat, amiben van egy NAGY konyha és spájz! Persze süket fülekre találok ilyenkor!
    előzmény:
    Fünfi (10413)
    2008-01-04  17:08
  89. 2008. január 4. 17:0810413.
    Köszi ! Örülök, hogy tetszik :-) Mi is szeretjük nagyon, annak ellenére (vagy talán épp ezért), hogy jóval tovább csináltuk, mint terveztük.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (10411)
    2008-01-04  17:05
  90. 2008. január 4. 17:0710412.
    Fünfikém,gratulálok,nagyon szép minden!
    előzmény:
    Fünfi (10410)
    2008-01-04  17:04
  91. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. január 4. 17:0510411.
    Hűűű de szép lett a konyhád!
    előzmény:
    Fünfi (10408)
    2008-01-04  17:00
  92. 2008. január 4. 17:0410410.
    még néhány fotó.

    Időközben lett csillárunk is és még néhány fűszerpolc :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  93. 2008. január 4. 17:0110409.
    Szia Fünfikém!
    Az előbb rosszul irtam,hogy kitől való a recept.

    HAJTOVÁNY (Limara receptje)
    1/2 kg liszt,
    kb.3 dl tej
    1 tojás sárgája
    1/2 cs. élesztő
    1/2 dl olaj
    1 ek.só
    pici cukor
    A hozzávalókból kissé lágyabb kelt tésztát készítünk, duplájára kelesztjük, majd jó vékonyra kinyújtjuk, és megkenjük a következő krémmel: 1/2 cs. Rama margarint 1kk. sóval, 1 tojással, 10 dkg reszelt sajttal jól kikeverünk. A tésztát ezután feltekerjük mint a beiglit. Háromszögekre vágjuk, / / / , a tetejét lekenjük tojással, megszórjuk sajttal, szezámmaggal. Újra kelesztjük, sütjük.
    Én vajjal kentem meg.
    Szerintem,kenyérnek is tökéletes.
    előzmény:
    Fünfi (10406)
    2008-01-04  16:54
  94. 2008. január 4. 17:0010408.
    És akkor végre néhány fényképet az elkészült konyháról, illetve arról is, hogy milyen volt
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  95. 2008. január 4. 16:5410407.
    Köszi 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (10402)
    2008-01-04  16:20
  96. 2008. január 4. 16:5410406.
    Sziasztok LÁnyok !

    Látom, mindenkinek jól telt a szilveszter. Mi otthon voltunk, a lányom persze bulizni volt, de hát ez így van rendjén. Sütöttünk bőrös malacot, jó ropogós lett, volt lencsesaláta hozzá. Készült még lencsefőzelék is és pacalleves is. Sütinek csak egy kis kelt kalács volt és szezámmagos perecek. Ez egy új recept volt, de nekem nem igazán jött be, elég kemény lett.

    Klárikám, gyógyuljatok meg minél hamarabb ! Próbálj egy picit többet pihenni, feltéve, ha távfutó lánykád engedi! És hogy van energiád még betegen is főzni?

    Erika, nagyon szimpatikus volt Dalma a képek alapján, elhiszem, hogy hiányoljátok. Nagyon szépeket sütöttél-főztél az ünnepek alatt.

    Kriszti, hogy megnőttek a kutyusok ! És hogy élvezik, ahogy a férjed sütizik

    Flixi, nagyon jó képeket hoztál a gyerkőcökről! Nagyon helyesek.

    Vicus, a naan-t mi is szeretjük, bár nálunk nem ennyire gyakori, mint nálatok !

    Kis pékünk, Lilikém nagyon szép a tulipán, amit a párodtól kaptál.

    Évikém, mi az a hajtovány, hogy készült?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  97. 2008. január 4. 16:4710405.
    hi,hi  hát ez nagyon jóó ! Lementettem .
    előzmény:
    latsia (10403)
    2008-01-04  16:27
  98. 2008. január 4. 16:4610404.
    OKÉ,köszi!
    előzmény:
    latsia (10403)
    2008-01-04  16:27
  99. 2008. január 4. 16:2710403.
    Még 1 db van Évi, küldöm!

    Andi, ez jó, én is hoztam egyet:

    Kedves férjem!

    Azért írom Neked ezt a levelet, hogy elmondjam, végleg elhagylak.
    Hét éven keresztül jó feleséged voltam, és semmit nem kaptam érte.
    Az utóbbi két hét pedig maga volt a pokol.
    A főnököd felhívott, hogy felmondtál, és ez volt az utosó csepp a pohárban.
    Múlt héten, amikor hazajöttél, észre sem vetted, hogy megcsináltattam a frizurámat és a körmeimet, a kedvenc ételedet főztem, és este egy vadonatúj hálóing volt rajtam.
    Hazajöttél, két perc alatt megvacsoráztál, aztán miután megnézted a meccset, egyenesen felmentél aludni.
    Nem mondtad, hogy szeretsz-e még, nem érintettél meg, semmit nem tettél.
    Vagy hazudsz nekem, vagy nem szeretsz már, bármi is a helyzet, én elmegyek.

    Ui.: Ha megpróbálnál megkeresni, inkább ne tedd.
    A BÁTYÁD és én Nyugat- Virginiába költöztünk, együtt.
    További remek életet!

    Az ex-feleséged.

    Kedves ex-feleségem!

    Semmi nem tette jobbá a napomat, mint az, hogy megkaptam a leveledet.
    Valóban hét éve házasodtunk össze, jóllehet Te nagyon távol állsz a jó
    feleség fogalmától.
    Sokat nézek sportot, hogy ezzel próbáljam meg elfojtani az állandó
    zsörtölődésedet.
    Nagy baj, de ez van.
    Észrevettem, hogy levágattad múlt héten a hajad, de az első dolog, ami az eszembe jutott, az volt, hogy "Úgy nézel ki, mint egy férfi!".
    Az anyám úgy nevelt, hogy inkább ne mondjak semmit, ha nem tudok valami szépet mondani.
    Amikor megfőzted a kedvenc ételemet valószívűleg összekevertél a BÁTYÁMMAL,
    mivel én már hét éve nem eszem disznóhúst.
    Elmentem lefeküdni, mikor megláttam rajtad az új hálóingedet, hiszen még
    rajta volt az ára. Imádkoztam, hogy csak véletlen egybeesés legyen, hogy a
    bátyám reggel 50 dollárt kért tőlem kölcsön, a hálóinged pedig 49,99-be került.
    Mindezek után még mindig szerettelek, és úgy éreztem, meg tudjuk oldani.
    Tehát amikor észrevettem, hogy nyertem a lottón 10 millió dollárt,
    felmondtam a munka- helyemen, és vettem magunknak két jegyet Jamaikába.
    De mikor hazaértem, Te már nem voltál ott.
    Tudom, mindennek oka van.
    Remélem, olyan életet élsz, amilyet mindig is
    akartál.
    Az ügyvédem azt mondta, hogy az alapján a levél alapján, amit írtál
    nekem, egy fillért sem fogsz tőlem kapni.
    Tehát csak óvatosan.
    Ui.: Nem emlékszem, hogy mondtam volna valaha, de Carl, a bátyám Carlaként született.
    Remélem nem baj!

    Pokolian gazdag és szabad férjed.


    előzmény:
    eva0812 (10400)
    2008-01-04  16:15
  100. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. január 4. 16:2010402.
    Ebben hagymás-fokhagymás, baconos, túrótöltelék van. Nagyon finom!
    előzmény:
    alchri (10399)
    2008-01-04  16:12

Címlap

top