Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ki nem alszik?

Torolt_felhasznalo_213332
Torolt_felhasznalo_213332
Létrehozva: 2006. június 18. 01:11

 Jó estét! Te miért nem alszol?

  1. 2020. május 14. 09:4882101.

    Most itt is bolond az idő. Egyik nap szélvihar, lehűlt a levegő, majd tegnap esett és ma reggel süt a nap. Van némi felhő is, de ahogy elnézem csak nagyon kevés.

    Tegnapelőtt szörnyű napom volt. Tatarozzák az alattam levő lakást és majdnem egész nap ment a légkalapács, fúrás, csiszolás. 
    Tavaly meghalt a pasi aki alattam lakott és a lánya felújítja a lakást. Borzalmasan le volt lakva. Legalább 20 éve nem takarított és minden még az eredeti házgyári volt. Kivettek egy falat is, amit nem lézerrel vágattak, hanem légkalapáccsal vágtak ki. Borzalmas hangja van és remegett az egész lakás tőle. Féltem, hogy a konyhában leesnek a csempék a falról, annyira verték a betont. A fene tudja mikor lesznek készen.
    Tegnap csend volt, nem tudom, hogy mit csinálhattak, mert még a hangjukat sem hallottam. 
    Ami viszont bosszantó, hogy a hálószobában nyitva volt az ablak tegnapelőtt és nagyon fújt a szél, a csiszolástól a por bejött a hálómba. Minden vastagon poros lett. Takarítani pedig nem tudok, majd beszélnem kell a takarítónővel, mikor tudna jönni egy nagytakarításra, mert minden poros és én nem tudom letörölni. Az ágy mellett az ablaknál a parketta is vastagon poros. Mérges is voltam. A TV-ről, alig tudtam leszedni a port. Nedves kendővel töröltem át a TV-t, így tudtam letakarítani a port. Ablakot is pucolni kell, meg a függönyt is ki kell mosni.  Én már sajnos ezeket nem tudom megcsinálni.

    előzmény:
    Ibolyka43 (82098)
    2020-05-13  12:21
  2. 2020. május 13. 16:2582100.

    Agi


    En 6o dk lisztbol tobb mint 1 kg kenyeret sutok.


    Ma veknit sutottem,nert hamarabb sul es hamarabb is hul ki.


     


    Via


    Megjott a csomag az Avontol,kis semmiseget rendeltem,csak azert,hogy kapjam meg a Klubos ajandekomat,de ezert kar volt,nert egy lemosot es egy koromlakkot adtak,am I nekem nem tetszik 


    Legyen szep estenk.


     

  3. 2020. május 13. 15:0782099.

    Sziasztok!   Most beengedett simán...


    Mekkora kenyeret sütsz, Ibolya? Félkilósat...  Igazán ügyesen rakod már a PUZLEkat....már én is alakulok..., de még nem nevezek be versenyre....De rendesen el tudom tölteni vele az időt! Nagyon jó!


    Igen, VIA  - ez a második  "ráncfelvarrás", amit itt műveltek a NLC-én....ez tényleg nagyon sokat rontott ...Régen rengeteget HONFOGLALÓZTAM...., manapság oda sem megyek, mert már nincs benne semmi élvezet. Úgy tűnik, hogy TALLÉROKÉRT gép játszik az ÉSZ /TUDÁS helyett...., annak semmi értelme....


    Ma is az OTPvel szarakodtam délelőtt. Mindig van bajom a sima regisztrálással is, most a NETBANKBA akartam belépni...., de nem ment...mindig kiír valamit pirossal....Majd valamelyik gyerekem egyszer megcsinálja....hétköznap kell...


     


    Ronda idő van!  Hideg  - be is fűtöttem egy kicsit....


     

    előzmény:
    Ibolyka43 (82098)
    2020-05-13  12:21
  4. 2020. május 13. 12:2182098.

    Szervusztok


    Szep idonk van, keveset napoztam az ablakban,mig sult a kenyerke, nem mozdulok,mig kesz lesz,nem szeretnem elvegezni,bar


    Be lehet allitani az orat rajta,de mindig elfelejtem.


    Ma mostam,ebed,meg van a tegnaprol.


     

  5. 2020. május 12. 18:0082097.

    Na ez meg 2-szer ment át.....

    előzmény:
    drvia (82096)
    2020-05-12  17:55
  6. 2020. május 12. 17:5582096.

    Mindig változtatnak valamin. Azért, mert ők értenek hozzá, megnehezítik azok dolgát, akik nem vagy csak éppen hogy értenek a weboldalak kezeléséhez. 
    Mérges is voltam, amikor az AVON itthoni honlapja átalakult. Nevetséges lett az egész. Tiszta erős pink szín és rajta rózsaszín betűk. Nagy fehér, semmitmondó oldalon vékony szürke betűkkel a szöveg. A szememnek erőlködnie kell, hogy elolvassam ami oda van írva. Aztán mi a fenének van kétszer bejelentkezés és az egész egy nagy semmi, össze-vissza kuszaság. Nem találok meg soha semmit.
    A régi nlc sokkal áttekinthetőbb volt, színesebb mint ez. Találtam párat a régi nlc-ről.

    előzmény:
    Sheriff-2 (82093)
    2020-05-12  17:13
  7. 2020. május 12. 17:5582095.

    Mindig változtatnak valamin. Azért, mert ők értenek hozzá, megnehezítik azok dolgát, akik nem vagy csak éppen hogy értenek a weboldalak kezeléséhez. 
    Mérges is voltam, amikor az AVON itthoni honlapja átalakult. Nevetséges lett az egész. Tiszta erős pink szín és rajta rózsaszín betűk. Nagy fehér, semmitmondó oldalon vékony szürke betűkkel a szöveg. A szememnek erőlködnie kell, hogy elolvassam ami oda van írva. Aztán mi a fenének van kétszer bejelentkezés és az egész egy nagy semmi, össze-vissza kuszaság. Nem találok meg soha semmit.
    A régi nlc sokkal áttekinthetőbb volt, színesebb mint ez. Találtam párat a régi nlc-ről.

    előzmény:
    Sheriff-2 (82093)
    2020-05-12  17:13
  8. 2020. május 12. 17:3982094.

    Néha nekem is csinál fura dolgokat a gép. Nem azt nyitja meg amire kattintottam, hanem mást. 
    Nekem alapvetően a számítógéppel nincs gondom, jól kezelem és sok mindent tudok csinálni. A telefonnal nekem is gondom van, mert képtelen vagyok kezelni a különböző aplikációkat. Telefonálásra használom, viber és a messenger amit használok még és néha ránézek a FB-ra. A netbankot még én sem használtam, be sem tudok lépni, mert elfelejtettem a jelszót. Nem írtam fel amikor megcsináltam és csak személyesen lehet intézni. Nekem számlára jön a pénzem, nem szeretek itthon pénzt tartani.

    Még nem tudom mit főzök holnap. Ma vacsorára tejbegríz lesz, az gyorsan kész van.

    előzmény:
    Kövesdiági (82092)
    2020-05-12  14:40
  9. 2020. május 12. 17:1382093.

    Köszönöm.


    Nem úgy működik már ez mint ahogy szokott régebben.

    előzmény:
    drvia (82089)
    2020-05-12  12:08
  10. 2020. május 12. 14:4082092.

    Olyan furcsán csinált most ez a gép ---mikor be akartam lépni - mindig "jól hátra lökött az időben....", aztán addig kattintgattam, hogy megmaradtam -  itt!


    Én nagyon lassan tanulok meg valamit, mert mikor itt vannak a gyerekeim és kérdezek valamit -.-megmondják, de nem tudom megjegyezni rendesen....Mikor meg egyedül vagyok  - ritkán jutok egyről kettőre....Valamit biztos nem jól csinálok....nem jutok a megfelelő helyre.....A férjem is csak azt tudja, amivel Ő szórakozik...Így maradok egy helyben....


    Ma is voltam az OTPben, mert volt egy kis problémám....az ügyintéző nagyon segítőkész volt, hogy használjam a NETBANKOT...., de megint megakadtam....majd fél 4 után hívhatom és segít....


    Kell hozzá a mobiltelefon is, de én azzal  is csak telefonálni tudok, nem írok - olvasok SMS.t....és ehhez a nyavalyás NETBANKHOZ az is kell...Hát nem a hülyéknek áll a világ!   Azért viszi a POSTÁS még mindig házhoz a nyugdíjat is, mert az öregek nem tudnak bánni a technikával....Bárki  becsaphatja őket  - mert ők még hisznek az emberekben, nem gyanakszanak!   Engem szemtől -szemben nem tudnának csőbehúzni, mert én ha ránézek-szembenézek valakivel  - látom a szemében az értelmet, értelmetlenséget-csalárdságot  -  de itt a facebookon bármikor lépre megyek...Az olvasott szöveg tartalmára figyelek - nem a csalárdságra...., de a hülye fogalmazási stílus azért zavar....


    Ibolya  - nagyon fejlődsz a puzle-ban.....!


    Via - kíváncsi vagyok, mi jót főzöl holnap?


    Itt is itt van a fagyos-szent, ronda -hideg idő van!!!

    előzmény:
    Kövesdiági (82091)
    2020-05-12  14:16
  11. 2020. május 12. 14:1682091.

    Hali!

    előzmény:
    drvia (82069)
    2020-05-07  10:51
  12. 2020. május 12. 12:1882090.

    Tegnap itt is jó idő volt, de éjjel feltámadt a szél és azóta is erősen fúj. Ma már csak 8° van. Jönnek a fagyos szentek Pongrác, Szervác, Bonifác.....Hozzák a hideget. Ki kell bírni azt a pár napot és jön a meleg.

    Ma jött zöldség szállítmányom. csak hagymát, erős paprikát és epret rendeltem. (kép)
    Ma nem kell főzni, majd holnap kreálok valamit, de még ötletem sincs mit ennék. Majd alszom rá egyet.
    Adtam le avon megrendelést, ha minden igaz csütörtökön jön meg.

    előzmény:
    Ibolyka43 (82088)
    2020-05-12  09:04
  13. 2020. május 12. 12:0882089.

    Ez volt az utolsó amit betettél képet, de sajnos valami rossz lett, mert nem található.

    előzmény:
    Sheriff-2 (82087)
    2020-05-11  18:57
  14. 2020. május 12. 09:0482088.

    Szervusztok


    Nalunk szep ido van, 21 fok.,varom a felmelegdest,de nemsokara jon a hideg.


    Megfoztem az ebedet  krumplilevest(egy szal sargarepat  felkockazva is teszek bele),zoldborso fozeleket.


    Nincs fogelman,mikor less vege ennek a jarvanynak,hogy normalisan kozlekedjunk busszal,vonattal. 


    Az Avon kisfonok hivott,hogy tegyek rendelest, mert kuldik a tavalyi munkamert az ajandekot, minimalis osszeget tettem,bar ne 


    Tettem volna,megeroltetik magukat,egy arclemosot es egy like koromlakkot adnak,ha tudom,Hogg ezt,nem teszek.


    Maskor mikor Ezustos voltam,kirandulas es parfum volt az ajandek.


     

  15. 2020. május 11. 18:5782087.

    Sziasztok.


    Kb.5-6 hete tettem be képeket ide, de most nem találom.


    Lehet hogy törölték, vagy csak már én vagyok süket?

    előzmény:
    drvia (82086)
    2020-05-11  16:33
  16. 2020. május 11. 16:3382086.

    Azok a régi falusi kenyerek. Az anyai nagymamám tanyán lakott és emlékszem amikor a fateknőben dagasztotta a kenyeret, majd a kemencében kisütötte. 2 nagy kenyér 1 hétig is eltartott és nem tették nejlon zacskóba sem. A mostani kenyerek valami borzalom. 2-3 nap és már nem lehet megenni. A faszenes vasalóra is emlékszem. Anyukám is teknőben mosott és a kékítőt még én is használtam régebben a fehér ruhákhoz. Az öblítővízbe kellett önteni. Télen kiteregetett és megfagyott a lepedő, meg a dunyha huzat a kötélen. 
    A mai fiatalok amikor mesélik, hogy mennyire fáradtak.....ó vajon mitől fáradnak el? Már nem kell kézzel mosni, manapság nem divat vasalni. A szőnyeget régen porolták, most a porszívó elintézi. Ronggyal mostak fel, manapság moppal, amit aztán ki lehet dobni. Nem kell pelenkát főzni, vasalni, már mindent gépek csinálnak, sőt főzni sem nagyon szoktak, mert megrendelik és a dobozt csak kidobják a szemétbe, még mosogatni sem kell. A babáknak sem főznek sokan, hanem bébiételt vesznek a közértben. Van ismerős, aki bizony azt mondta, ő nem fog kutyulni, megveszi és kész.

    A lájkvadászatért is kapnak pénzt, meg a megosztásokért. Figyeld csak meg, az ilyen megosztós/lájkolós oldalakon többségében idősebb nők tevékenykednek, ők írnak megható kommenteket és nem is sejtik mi van a háttérben. Az idősebb embereket könnyebb bepalizni, hiszen ők még abban a korban nőttek fel, hogy ahol tudnak segítenek, nem is gondolják, hogy csalás van a háttérben. 
    Ők azok akik nem tudják biztonságosan kezelni az internetet és a számítógépet. Eleinte én is tök hülye voltam mindenhez, a gyerekeim és az ismerősök sokat segítettek, hogy megtanuljak óvatosnak lenni. Nekem nincs e-mail címem a nevemmel és nem regisztrálok sehol saját adatokkal. Csak hivatalos oldalakon...pl. bevásárlás,  az avon és a szolgáltatók. A FB-on csak a nevem valós, minden más (115 éves vagyok)  valótlan adat. Egyszer lakhelynek bejelöltem Caracas-t és a venezuelai barátom egyből rám írt....Csak nem itt vagy? ... Visszaírtam, hogy nem, csak kipróbáltam, hogy ki veszi észre, hogy nem Magyarországon lakom. Hamar észrevették sokan és azonnal kérdezték....megint kint vagy? 
    Szóval az internet, csak akkor biztonságos, ha az ember ésszel használja. 

    előzmény:
    Kövesdiági (82084)
    2020-05-11  11:52
  17. 2020. május 11. 16:1182085.

    Látom Ibolya, belejöttél a PUZZLE játékba. Én most egy kicsit hanyagolom, mert a szememnek nem tesz jót. Egy kis szünet, addig is gyűjtöm a pénzt a következő albumokra. Majd ismét kirakok néhány képet. 
    Most egy új játékba kezdtem, ez is Bubble, de ennek a neve Bubble Pop. Hasonló mint a CoCo, csak kissé eltérő. Még próbálgatom mi micsoda, de már 200 felett járok. A CoCo is gyorsan haladt eleinte, aztán elnehezedett. Ha elfogy az 5 életem, van hogy napokig egy helyben toporgok. Ez van a többi játékkal is. Már a többinél jóval ezer felett járok.

    Ma nem kell főzni, mert van még bableves és túrós tészta, majd csak holnap kell valamit kitalálnom. 

    előzmény:
    Ibolyka43 (82083)
    2020-05-11  06:31
  18. 2020. május 11. 11:5282084.

    Sziasztok!  Látod e, milyen modern nő vagy ,Ibolya  - mos, dagaszt a gép, Te meg játszol!   Szegény elődeink, csak görnyedtek a teknő felett.....Még én is emlékszem  - mikor Anyukám mosott -egész napos volt a mosás , volt egy mosófazék  - abban főtt a fehér holmi....aztán a RUMPLIZÁS /az egy hullámos felületű deszka volt- azon dörzsölte a lepedőket.....aztán a kékitőzés...és a padláson száradt a ruha----aztán a faszenes vasalóra is emlékszem....Rémes munka volt.  Bezzeg ma, csak bedugjuk a gépbe - és kész...


    Ma Miskolcon voltunk - a férjemnek volt egy csereberéje a Nefrológián az anyagokkal....és elvittem a kész kaját a fiamnak- beraktam a hűtőbe, fagyasztóba  - kitart egy darabig!  Próbálkozik már a főzéssel, de nem megy az azért olyan könnyen. Vittem neki lefagyasztva gomba+ zuzapörköltöt....na meg máris ehető gulyáslevest és rizseshúst....Most dolgozik a fiam  , a gyerekkel most a másik nagyija van...Már lazul a korona-frász, Miskolcon sem hemzsegnek a betegek....


    Via - rémes ez a sok csaló....mi értelme van....????Persze a pénzkicsalást értem, de ezt a lájkvadászatot nem nagyon értem...

    előzmény:
    Ibolyka43 (82083)
    2020-05-11  06:31
  19. 2020. május 11. 06:3182083.

    Szervusztok


    A tegnap delutan sok puzzlet kiraktam,de estere ugy ereztem,hogy eleg volt,meg a vegen fuggo leszek. 


    Eloszor mindig kirakom a felso sort,utana a 2 oldalat,azutan mar konnyebben megy.


    Mos a gep,bedagasztottam geppel,most kel,addig vegzem a tobbi  dolgaimat.


    Ma borus ido van,de nincs hideg. 

  20. 2020. május 10. 20:4582082.

    Látod látod?
    Te is beleugrottál a hiszékenyek táborába. Az a kerekesszékes lány egy orosz nő és van családja is, de van több kerekesszékes sztori. De volt egy másik kerekesszékes lányról is sztori, de kiderült, hogy ő egy amerikai fitness sportoló, csak kerekesszékben él.
    Úgy állítják be ezeket, mintha magyarok lennének. 
    Ha megfigyeled a szöveget, azt írják.....Ma van a születésnapom.... Melyik ma?
    Aztán a nyugdíjasok átverése.....Mostantól....(kép) Melyik mostantól? 
    Aztán egy nő pénzt csalt ki emberektől, azt állítva, hogy  a gyereke leukémiás és Svájcban műtenék. Itt a cikk róla:

    https://nepszava.hu/3006759_leukemias-gyermekere-h ivatkozva-csalt-ki-penzt-egy-magyar-no

    A legszebb az volt, amikor a debreceni klinikán 5-ös ikrek születtek.   Hát ja.... 2016-ban Norvégiában. Még 2019-ben is láttam megosztást erről a történetről.

    Igen, szoktam sütni céklát és sárgarépát is csak úgy natúr....szeretem.

    Na akkor itt a másik átverősdi. Még sehol nincs kifejlesztett oltóanyag, csak kísérleti stádium van az USA-ban. Keringenek hírek mindenféle hülyeség, nem szabad elhinni. Mivel több mutáció van ezért nehéz lesz megtalálni rá az ellenszert. 
    Én el sem olvasom az ilyen híreket, amik azt írják, hogy megtalálták.....bla...bla...bla.

    előzmény:
    Kövesdiági (82081)
    2020-05-10  15:56
  21. 2020. május 10. 15:5682081.

    Köszi, Via  - sok mindent tudsz, amit én nem....Rémes , mennyi csalás van a világon....


    Én csak "nézelődő" vagyok, eszembe sem jut, hogy kételkedjek / hitetlenkedjek...Bár van, ami már nekem is feltűnik....A múltkor is egy tolókocsis- születésnapos lány képe alá volt olyan szöveg írva, hogy kinyílt a bicskám tőle....Kívántam "boldog születésnapot a lánynak!"   - de odaírtam , hogy kár volt odaírni, hogy "majd a tolókocsi miatt nem kap jókívánságokat"!!!! Mekkora hülyeség ez is....


    Akkor ettél már VIA sült céklát???  Ugye - szinte finomabb, mint a főtt....Bár össze sem hasonlítható , - mindkettő másképp finom!


    Már játszottam egyet  - egy macskát raktam ki vagy 25 perc alatt  - nem egy világranglistára való idő.....


    Ibolya  -nálatok csitul e már a "járvány-veszély"???  Itt úgy tűnik....csitul....


    Ma már azt is olvastam, hogy Amerikában egy magyar kutató kifejlesztette az ELLENSZERT....gyógyszert vagy injekciót, infúziót....és majd Magyarországon lesz szabadalmaztatva, gyártva....  Na - ettől lettek kétségeim  - ha Amerikában fejlesztette ki, biztos nem a magánlaboratóriumában- egyedül   ....., ott is halnak bele ezerszám  -  ott nem ugranak rá????Majd itt  ki feccöl bele milliárdokat????  Veszettül kíváncsi vagyok rá......

    előzmény:
    drvia (82080)
    2020-05-10  15:05
  22. 2020. május 10. 15:0582080.

    Látom láttad a bosszankodásom. 
    Rengeteg kamu álhír jelenik meg a FB-on. A moderátorok nem tudhatják, hogy az amit megoszt valaki az valós vagy sem. Jelenteni kell a moderáció felé, ha olyan dolgot tapasztal az ember, ami becsapós vagy sértő. 
    Sajnos az életben sok a hiszékeny ember és ezt használják a közösségi oldalakon ki. Így lehet az emberekből pénzt kicsalni, és ezek az álhíroldalak így szereznek jövedelmet. Annyi ostoba, hiszékeny ember van, hogy csak lesek. Az ismerőseim közt is sokan osztogatnak ilyen híreket, evvel azt sugallani mások felé, hogy ők mennyire empatikus, segítőkész emberek. 
    Ezek az oldalak képmegosztókról (orosz és amerikai) vesznek le képeket, amikhez történeteket szerkesztenek, amik általában tragikus témájú, mert az emberek erre ugranak. Igazából ez bűncselekmény és ha akad aki jelenti, akkor azonnal törlik az oldalt, de amíg nem okoz anyagi kárt, addig csak szabálysértésként kezelhető. 
    Nagyon egyszerű észrevenni az ilyen álhíreket. 
    1. Általában nincs dátum az oldalon, így bármikor felhasználható.
    2. Mindig valami tragikus szóval indít....pl. Sűrgősen szüksége van....Szőrnyű tragédia.....stb.
    3. Ha azt kéri osszad, meg.
    4. Ha elolvasod a történetet és hihetetlennek tűnik a dolog.
    Nagyon egyszerű ellenőrizni ezeket a kamu híreket.
    Az első mondatot kimásolod, majd beilleszted a keresőbe és azonnal kiadja az összes találatot ami evvel kapcsolatos.
    Általában azonnal kiderül, hogy pl. egy Vecsési balesetnél csak egy kislány élte túl a balesetet a szülei meghaltak. 2018 és 2020-között a kis Daniella 3 élte túl a balesetet. (kép)
    Aztán a rendőrségi közlemény telefonhívásokkal kapcsolatban. Van pár álhír evvel kapcsolatban is. Már eleve egy alap budapesti alap telefonszámon nem lehet emelt díjas fizetés, ha nem te hívod. Avval, hogy felveszed még nem fizetsz semmit. Ha viszont letiltod az emelt díjas számokat a szolgáltatónál, akkor semmiképpen nem fogsz 60 ezret fizetni. (kép) Szóval ez is átverés.
    Aztán vannak különféle sajnálkozó megosztások, pl. Egy kórházi ágyon fekvő élet-halál közti anyuka, aki rákos és most született gyereke. A képen egy nő, de a képtolvaj nem figyelt, mert az ágyneműn ott az ausztrál kórház neve és a baba képe egy olasz család újszülöttje. Ezekhez kell egy kép-összeillesztő, amivel gyorsan le lehet buktatni a szerzőt. (képek)

    előzmény:
    Kövesdiági (82076)
    2020-05-10  11:48
  23. 2020. május 10. 14:4382079.

    Látom a derekad nem akar helyrejönni. Az én csípőm is fáj, főleg reggel, amikor felkelek, de később kicsit jobb. Próbálok itthon mászkálni. Pénteken felmostam a konyhát, mert sikerült alaposan összemaszatolni a követ. Mindig lecsöpög valami. Tegnap mostam egy adag fehéret, ma meg kimostam a télikabátom pár sötét cuccal. Már úgysem kell, elteszem a szekrénybe. Mindig kimosom előtte, mert nem szeretem, ha mosatlanul teszek el valamit a szekrénybe.
    Ma túrós tészta lett az ebéd, a tegnapi bableves mellé. Jól belakmároztam vele.


     

    előzmény:
    Ibolyka43 (82075)
    2020-05-09  14:52
  24. 2020. május 10. 14:3882078.

    Megy a főzés-evés-ivás. Tegnap bablevest főztem. Volt pár darab szalonnabőrkém és egy kis csípős kolbászt is tettem bele. Ma pedig túrós tészta lett mellé. Kicsit túlméreteztem az adagot, mert a leves után már csak a fele fért belém a tésztából.

    Cékla. A képen ecetes cékla van, úgy rendelem a zöldséges kislány hozza. Nagyon finom, már rendeltünk máskor is, gyorsan elfogyott. Szeretem a nyers céklát is, azt általában megsütöm egy kis olívás, bazsalikomos öntettel, vagy sült hússal és édesburgonyával. Imádom a céklát minden formában. Néha szoktam kapni a gyerekkori barátnőmtől tormás-céklát is. Kanállal szoktam enni. Nem lehet megunni. Pár nap alatt elpusztítom amikor kapok. Régebben én is csináltam.

    előzmény:
    Kövesdiági (82072)
    2020-05-08  14:45
  25. 2020. május 10. 14:3182077.

    Szia Ági!

    Melyik képre kattintasz? Amit ide tettem? Az csak kép, avval nem lehet semmit kezdeni, csak tájékoztatásként tettem ide. 
    A FB-on van a játék és a linket elküldtem a messengeren, ha arra kattintasz ezek a képek jelennek meg sorban. Régen így tanultam meg sok mindent, az egyik kollégám szamárvezetőnek hívta az ilyen képernyőképeket. 
    Persze amikor elsőnek elindítod a játékot el kell fogadni a feltételeket és aztán tudsz csak játszani. Ez minden játéknál így működik.

    https://apps.facebook.com/jigsawworld/?fb_source=bookmark&ref=bookmarks&count=0&fb_bmpos=_0

    Akkor tudsz csak játszani, ha be vagy jelentkezve a FB-ra.

    előzmény:
    Kövesdiági (82071)
    2020-05-08  11:00

Címlap

top