Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ki nem alszik?

Torolt_felhasznalo_213332
Torolt_felhasznalo_213332
Létrehozva: 2006. június 18. 01:11

 Jó estét! Te miért nem alszol?

  1. 2020. május 25. 18:4082151.

    Szervusztok


    Ma sokat dolgoztam,reggel mostam,utána porszívóztam,szekrényeket,fiókokat a konyhában rendbe tettem lemostam a csempét,ablakot a múlt héten pucoltam,sajnos függönyt nem cseréltem,mert felek az -esedtől,majd ha jön a fiam,akkor felteszi a tisztát.


    Most,hogy rend van a lakásban,de mitől nem lenne,csak sokszor tele morzsával.


    Pihentem ésas utana pizsamákat vasaltam.


    Régebb.en is keményítettem és vasaltam,de a krepp ágyneműt nem szoktam.


    Régebb a férjem fehér alsónadrágjait én varrtam és minden mosás után vasaltam.


    Hála Istennek a lányom vett ajándékba ezt a most használatos.ferfi alsógatyáját,na ezt nem kell vasalni.


    Ági


    Sajnálom,hogy a Ferjed állapota romlott,meg jo,hogy tud vezetni,így nem kell buszozni Miskolcig


    Via


    Tudom,milyen rossz a fúrás.itt a mi lépcsőházunkban is sorra minden lakó újított csak egy lakás maradt.ami most eladó,majd itt is lesz dinom-danom.


     


    Ma korán fekszem,elfaradtam a sok haljolástól,de azért.tornaztam mert 2 kg felment a finom hazikenyertol,le kellene adnom.


    Legyen szép estetek.

  2. 2020. május 25. 16:2682150.

    Már az agyamra megy  az alattam levő lakás felújítása. 2 hónapja csak fúrnak, csiszolnak, flexelnek. Szombaton fél 10-től délután fél 2-ig fúrtak ketten kétféle fúróval, flexeltek. Ma már 9-előtt elkezdték, a fejem szét megy. A VIII.-on klímát szereltek, ott is fúrtak. 
    Nem lenne bajom a fúrással, mert ha kell, hát kell, de már 2 hónapja szinte naponta hallgatni, remeg a fal és félek, hogy a konyhában lepotyog a csempe a falról. Le is mentem megkérdezni meddig lesz ez a fúrás? A villanyvezetékek helyét fúrják, kiszedték az ajtókat, gondolom azt vágták légkalapáccsal....szóval ez borzalom. Még a por is feljött nagy örömömre. 

    Nálunk nem volt divat a nagy családi összejövetel. Sosem voltam igazán jóban a testvéremmel. Mióta meghaltak a szüleim még rosszabb lett a helyzet. Ő egy harácsoló....a világ összes pénze kevés lenne.... telhetetlen nő. Anyukám halála után alig várta, hogy a házat eladjuk, mert neki kellett a pénz. A hagyatéki tárgyaláson megmondtam....eladjuk a házat és többi nem ismerlek. 
    Van egy mondás: "Barátot szükségben, házastársat váláskor, testvért öröklésben, gyermekünket öregségben  ismerjük meg." Remélem a gyerekeim nem fognak marakodni a halálom után.
    Az nem jó, hogy a férjed állapota romlott. 
    Holnap valamit főzni is kell, mert mindent elpusztítottam amit főztem. 

    Ma nagyon rossz kedvem lett ez miatt a zajongás miatt. A fejem is szétmegy, a játékra sem tudok koncentrálni.

    előzmény:
    Kövesdiági (82149)
    2020-05-25  15:19
  3. 2020. május 25. 15:1982149.

    Sziasztok!


    HŰŰŰŰ....mostanában sűrű napjaim vannak....


    Péntek du. lehozta a vőm az unokámat....átjött már pénteken, szombaton, vasárnap....akkor órákig körülötte forog a világ!!!Tud elfoglaltságot adni nekem...


    Tegnap , vasárnap du. kezdtem főzni - Miskolcra....mert ma - hétfőn már korán reggel indultunk Miskolcra, a férjemmel a szokásos havi kontrolljára a nefrológián. Én addig a fiaméknál voltam  vittem a heti kaját, lefagyasztva, frissen....Az ötödikes unokámmal tanultunk.....HÁT  - lehet elege a szülőknek ezzel a videós - tanulással.....Én a 2 diplomámmal is felköthetem a fehérneműt, ha meg akarok felelni a feladatoknak....Ma pl. azt nem tudtam  - Ki lopta el a tüzet az OLYMPOSRÓL?????  Rettenetes  - reggelig tudnám sorolni, hogy milyen kérdésekre kell  ezeknek a gyerekeknek válaszolni....bármelyik osztályban....Nem kezdem el....mert felforr az agyam...


    A férjem állapota romlott  - már nem fogja az otthoni hasi-dialízist csinálni, be kell járni majd MŰVESE- KEZELÉSRE....Ebbe sem bonyolódom bele....Holnap megyünk EGERBE   - mert ott a sérvét fogják végre megműteni valamikor....


    Szóval van bajunk!


    Via - igen , a nagy családi események megrendezéséért nem kapkodnak a testvérek....Nálunk is ÉN voltam a  kivitelező....Én nem akarok bizonyítani , milyen tökéletes szakácsnő-szervező vagyok  . Megteszem amit tudok....nem csinálok ügyet semmiből....Inkább mosogatok, mit sokezret kifizessek egy étteremnek....Egyszer mentünk húszan étterembe  - 2 unokám akkori keresztelőjére ....PONT úgy jött ki, hogy arra a hétvégére 50%os kedvezményt adott egy étterem...Na - azon kaptunk, fele pénzért már megérte....annyiba itthon is belekerült volna....és mosogatni sem kellett !


    Fáradt vagyok, itt is esett...legalább nem kellett locsolni...Süt is, borul is....


     

    előzmény:
    drvia (82148)
    2020-05-24  20:17
  4. 2020. május 24. 20:1782148.

    Ma rászántam magam és ágyneműt húztam. Imádom a frissen vasalt ropogós ágyneműt. Egyszer volt, hogy vasalatlanul húztam fel, nem is tudtam benne olyan jól aludni. 

  5. 2020. május 24. 12:3982147.

    Én sem szólok bele a gyerekeim életébe. Elmondom a saját verziómat, aztán ha megfogadják jó, ha nem akkor azt tesznek amit jónak ítélnek meg.

    Nálunk nem volt divat a nagy születésnapozás. Mivel a tortát nem nagyon szereti senki, mindig csak egy kis torta lett és azt osztottuk el. 

    Anyukám 80. szülinapját tartottuk nálam. Persze a testvérem egy hatalmas házban él és nagy étkezője van, de neki nem tetszett az ötlet, hogy nála tartsuk. Én bevállaltam, elfértünk még ha nehezen is, de ott volt a család.
    1. kép Anyukám tortája
    2. kép Mind a két fiam egy hónapban született, így közös tortát vettem és megfeleztem egy kis vajkrémmel, mert ez a torta pont elég volt.
    3. kép Egyszerre tartottuk a lány unokám és az anyák napját. Az egyik fele az enyém volt, a másik a lányé. Azért a menyem kitett magáért, mert tudja, hogy nem szeretem a kakaós dolgokat és a torta krémet kakaósan készítette. Azért ettem belőle egy kicsit.
    4. kép Ilyen kis tortákat veszünk, mert ez pont elég mindenkinek. 

    előzmény:
    Ibolyka43 (82142)
    2020-05-23  14:34
  6. 2020. május 24. 12:0682146.

    Az éjjel esett az eső. A permetezték a fákat és esett az eső, akkor azt most lemosta a víz. Bolond az idő és érzem a csípőm nagyon fáj. 
    Ma paradicsomos káposztát ebédeltem, sütök hozzá egybe fasírtot. Most csak üresen ettem a főzeléket, mert én így is szeretem, de vacsorára eszem a fasírtból is. Sütök külön céklát is. 1-2 lekváros palacsintát is eszem, de majd később, mert jóllaktam a főzelékkel. 

    A menyem sajnos ilyen hisztis. Gyerekkorában otthagyta őket (a testvérével) a nagymamánál Szabolcsban és a nagymama nevelte fel a gyerekeket. Most persze jó lenne a lánya, de őt nem érdekli. Erre ő is ugyan azt csinálja a saját lányával. Nem tanult a saját életéből. Az élet megismétli önmagát. Állandóan veszekszik a lányával, a fiát pedig abajgatja. Az persze alaposan visszaél az anyja engedékenységével. Egész éjjel játszik, alpári módon beszél, persze itt nem mer, mert én nem tűröm a trágár beszédet. Nem is nagyon jön át hozzám. A lány sokat segít, de azért van benne egy kicsi az anyjából is, mert ő is lusta kicsit. 

    Tegnap itt volt a kisebbik fiam a harmadik unokámmal. Ő is kapott a fejére, mert a számítógépes játék neki is fontosabb, mint a tanulás, pedig nagyon jó tanuló volt, de mára gyűjti a rossz jegyeket. Alaposan leteremtettem.  Ő egy jó gyerek, de a tanulást elhanyagolja. Az a fene számítógép, meg a játék.

    A suliban én sem szerettem a grízes tésztát. Valahogy nekem olyan ízetlen volt, igaz anyám sosem csinált otthon. Én is felnőtt fejjel kezdtem el készíteni. Megnéztem a youtube-on hogyan kell csinálni. Mivel finom lett, azóta főzöm, sőt a gyerekek is szeretik.

    Ezek a bögrés sütik....Jujj de nem szerettem. Engem a világból ki lehet kergetni vele. Nálunk minden hétvégén volt, a húgom ette meg mindet, mert én utáltam. A másik a forgácsfánk. Azt sem szerettem, de abból még melegen megettem párat. Nekem túl édes volt.

    előzmény:
    Kövesdiági (82141)
    2020-05-23  13:14
  7. 2020. május 24. 06:4282145.

    Szervusztok


    En sem szoltam bele a gyermekeink eletebe,azt a tarsat valasztottak,akit akartak es ugy neveltek a gyermekeiket, ahogy jonak lattak,de most a virushelyzet miatt tartom helytelennek, hogy csoportosan osszegyuljenek,eggyutt egyenek es jatszadozzanak.


    Ti hogy cselekednetek?igaz en vagyok a legidosebb 3 kozul,de kivancsi vagyok a velemenyetekre.


    Egy anya mindig aggodik,lehet sokszor foloslegesen.

  8. 2020. május 23. 19:3782144.

    Az én Anyukám IRMA volt....csak megjegyzem, ha már szóba került.....


    Igen , másképp gondolkodnak a fiatalok.  A 76éves nővérem mindig morog, hogy "ezek a mai fiatalok"....   Mondom neki mindig  - hogy mi sem úgy éltünk anno 50 éve, ahogy a szomszéd idős néni elvárta volna....


    Én sem szólok bele a gyerekeim  életébe   - megállom. De ha valami égbekiáltó marhaságba másznának bele - azért szólnék....Nyugalmi helyzetben kell nevelni, nem idegesen, és nem akkor, amikor már nyakig benne vannak....


    Délután eljött a legkisebb , egyetlen lány unokám. Már elmúlt 8 éves /decemberi....Lehozták nyaralni a másik mamánál alszik. Most a férjem miatt agyon vagyunk kímélve....Cuki volt, tanultunk szorzótáblát, epret szedtünk, megtanítottam PUZLEzni....Majd jön máskor is....

    előzmény:
    Ibolyka43 (82143)
    2020-05-23  14:37
  9. 2020. május 23. 14:3782143.

    Javitas.


    Nem Irma a lanyom,hanem "irta a lanyom"

  10. 2020. május 23. 14:3482142.

    Jaj,lanyon,mennyit lehet mergelodni munden nap, amikor azt hiszen,hogy ma nyugodt napom van,akkor mindig sz@rik a kutya valamit.....


    A kicsi unokank nemsokara toti a 10 event,eddig ovodaskora ota,mindig meg volt tartja jatszohazban par gyerekkel.


    Azt hittem az   iden csak 3 an unnepelnek,erre Irma a lanyom,hogy parkos jatszohazban tartjak.


    Hat azt hittem,van eszuk es ovatosan viselkednek,persze nem szolhatok,mert ok maskepp latjak a dolgokat.


    Ha mar jarnak a jatszoterre es taborok is lesznek szervezve,akkor en mit mondjak,?


     


    Kis koratol,eggyutt sutottuk a palacsintat,muffint,darazsfeszket.


    3 eve ,Hogg reggel o fozte nekem a kavet,kapszulas kavefozojuk van.


    Gyumolcsot centrifugal egyedul,mindig kotyvasztani akar valamit,igazan ugyeske es kituno tanulo.


    Azert az iden 3 an ehettek volna meg a tortat,a kulonos helyzetre valo tekintettel.

  11. 2020. május 23. 13:1482141.

    Hozzánk ma eljött a nászurunk  - permetezni a gyümölcsfákat  , a barackokat...a sárgát is , az őszit is....Tavaly rémes volt az őszibarack, az egyik fán,   még a fán  megrohadt az egész termés....ilyet még nem láttam....


    Főztem egy kisfazék csirkeaprólék levest,  remélem eszik belőle a férjem, én meg majd ma eszek a tegnapi grízestésztát  - szilvabefőttel....sokkal...!


    Én gimis koruktól csinálom a grízetésztát .A gyerekeimtől tanultam.....a kevés ehető kaják közé tartozott a menzán....Aztán mikor megjelent a MIKROHULLÁMÚ melegítő  - onnantól tudtam olyan kajákat főzni hétvégén, amit melegíteni tudtak.  Kár volt befizetni a menzát, ha sosem ették! 


    Raplis egy menyed lehet!   


    Én állandóan sütöm a palacsintát, mindenki szereti!


    Nem tudom, írtam e- tegnap olyan kevert sütit csináltam, mit a maffintészta, csak nem maffinformában sütöm, mert nincs.....és nem is szeretem....Rendesen tepsiben...Egyszerű-gyors-börés-finom!

    előzmény:
    drvia (82140)
    2020-05-23  10:33
  12. 2020. május 23. 10:3382140.

    A grízes tésztát gyerekkoromban nem igazán szerettem. Érdekes, hogy most meg szeretem. Anyukám sosem csinált, a nagyinál ettem néha ha ő készített. 

    Tegnap hozott a lány unokám kürtös kalácsot. Ritkán eszem, mert túl édes, de most annyira ettem volna valami édeset. Ő meg palacsintát szeretne sütni, de az anyja hisztériázik ezért én sütöm. Majd átjön és visz magának. 
    Nem is értem milyen szülő?  Nem engedi mosni, fürdeni, hajat mosni, főzni. Mindenért veszekszik vele. Nem szeretek beleszólni, mert ha mondok valamit, azonnal nekem esik. 

    Megyek is sütni a palacsintát. 

    előzmény:
    Kövesdiági (82137)
    2020-05-22  16:21
  13. 2020. május 23. 10:2882139.

    Én is aránylag korán keltem. Nem vásárolok, mert a fiam megy ma vásárolni.
    Kikevertem a palacsinta tésztát, mindjárt neki is állok kisütni. " sütővel sütöm, hamarabb készen leszek. 
    Ágyneműt kell majd húzni, talán holnap vagy hétfőn még nem döntöttem el.

    Ma borongós az idő, lehet esni is fog. 
    Tegnap leadtam a zöldség rendelést, kedden hozzák. Nagyon finom paradicsomot hoztak, kovászolni való uborkát, amiből én uborkasalátát fogok készíteni. Aztán a töltött paprikát is beütemezem valamelyik napra. Már régen sütöttem fasírtot, azt is csinálok valamelyik nap. Lehet egyben sütöm, hogy ne kelljen vacakolni vele. 

    A cukkini főzeléket én is szeretem kaporral. Olyan mint a tökfőzelék. Na tessék most éhes lettem.


    előzmény:
    Ibolyka43 (82138)
    2020-05-23  09:31
  14. 2020. május 23. 09:3182138.

    Szervusztok


    Koran,nyitaskor mentem vasarolni,most a szekeremet huztam,sok mindent vettem,mindent amit reg kivantam,.


    Vettem oszibarackot 8oo ft kg,fel kilot vettem,uborkat,nagy paradicsomot,egy db 1/2 kg,finom ,edes es vekony heju.,sonkat,szalonat,mindenbol csk 20 dk,mert csak en eszem..,kaptam magyar csaladi lisztet,..


    Szoval ismet osszegyult,de ma mar nem elfaradtam el,olyan nagyon,konnyebb volt a bevasarlokocsit fellepegetni a lepcson.


    Mar megfoztem fokhagymas leves csirkeszarnybol,cukkinifozelek tukortojassal lesz.


    Most egy kicsit pihenek,mos a gep,majd teregetek es feltorlok.


     


    Legyen szep hetvegenk sok apro orommel.

  15. 2020. május 22. 16:2182137.

    Sziasztok! 


    Én ma mostam-fehéret   ,vasaltam -terítőt, lepedőt , mert hamar megszárad. Főztem - grízestésztát  , a férjemnek,nekem még van a fincsi sűrű zöldséglevesből!    Az én férjem is rém keveset eszik.  Se étvágya, se jó közérzete , semmi se jó neki  -  csak azért eszik , mert tudja, hogy anélkül éhenhalna.   Bár van neki mindig az a ROBORÁLÓ  vitaminkészítménye....Ha nem bír semmit enni, azt issza....


    Sütöttem sütit is. Olyan egyszerű kevert tésztát...szórtam rá , ill. bele ribizlit....  Ma lehozta a vőm GERDA unokámat Pestről , második osztályos. A Vőm is kövesdi, az Apja már nyugdíjas, az Anyja még dolgozik....Most ott alszik majd Gerda , de időnként átjön majd hozzánk.   Régen, mikor még Gerda kicsi volt, rengeteget volt nálunk , főleg telente  - a köhögős időszakban, nyáron is nyaralni.   Akkor még nem volt ilyen beteg a férjem  - voltak galambjai, kanári madarai, tyúkjai, csirkéi, nyula...volt 2 évig kecskéje is....szóval Gerda beszélni még nem tudott, de az állatokat etetni már tudta....Már évek óta nincs semmi állat.   Én csak a kutyákat szerettem. Az is volt 6  - mikor ideköltöztünk. Az a pici 2 kilós fehér kutya  - azt tenyésztettük  20 évig....AZtám mikor kezdtek a kutyák kiöregedni...16, 14  éves korukban haltak ....az utolsót 14évesen altattam el, mert mellrákja volt.....Na  - azóta nincs kutyám  - itt van eltemetve 4.  1 elszökött - eltünt, egyet meg odaadtam egy barátnőmnek  - mert már az anyja is verte  ....nem akart beállni a sorba....a kutyarangsorba....


     

    előzmény:
    Ibolyka43 (82136)
    2020-05-22  10:30
  16. 2020. május 22. 10:3082136.

    Nálam,nagy művészet a főzés,hiába főzök többfélét,mert vannak napok,amikor semmit nem eszik.a férjem.


    Szerdán azért készítettem a töltött paprika levest,mert azt mondta ,minden nap megenne úgy szereti,de csak 1xevett.belole.


    Lecsót is készítettem meg se kóstolta,régebb szerette tarhonyával.


    3 db kicsi cukkinit vettem,1 sütöm panírban,2 bol főzeléket szeretném jo kaprosan,kaptam friss kaprot is.


    Húslevest Pünkösdre szeretnék,a jövő vasárnapra.


    Most vasárnapra,nem tudom mit.


    Eddig kb 30 ezer ft lesz rendelésem,de lehet meg hívnak,akiknek a neten.kuldtem katalógust.


    A hónap végen -tennek rendelest.

  17. 2020. május 22. 09:5182135.

    Manapság a gyerekek későn bújnak ágyba. 10 év felett bizony van, hogy egész éjjel fent vannak és a számítógépen játszanak.
    Ez elsősorban a szülő hibája. Ha nem ért e gyerek a szóból, akkor le kell kapcsolni a rutert legkésőbb 9-kor.  Az unokáim is éjjel játszanak. A szülőkben nincs következetesség és ráhagyják a gyerekre, hogy azt csináljon amit akar. 
    Elnézem a legkisebb unokám videóit, amikor kipakolja a konyhaszekrényből az edényeket, lerángatja  függönyt és ez a szülőnek tetszik, szétdobálja az előszobában a cipőket, lerángat mindent amit elér.  Szomorú, mert ebből adódnak a balesetek. Ha pl. a tűzhelyről magára rántja a forró ételt. Az én gyerekeim már fél 9-kor ágyban voltak, nem volt TV nézés sem. Iskolás korban is 9-kor ágyban kellett lenni. Akkor még nem volt internet, de 8-ra haza kellett jönni a játszótérről is.

    Mit készítesz a cukkiniből? Én tegnapelőtt rántottam, el is fogyott gyorsan.

    Ma nálam káposztás tészta lesz, de főzök paradicsomos káposztát is és paradicsom levest, hogy a dobozos paradicsom elfogyjon.
    Hétvégén valami húst sütök és ennék már egy kis húslevest is. Majd meglátom, még alszom rá.  Van még 2 db karalábém is, lehet vasárnap karalábéfőzelék lesz húsgombóccal. A töltött paprikát most elnapolom a jövőhétre.

    előzmény:
    Ibolyka43 (82134)
    2020-05-22  05:52
  18. 2020. május 22. 05:5282134.

    Szervusztok


    Ma szep idonk igerkezik.8 fok van.


    A tegnapi faradtsagos vasarlas uran,nem sokat dolgoztam,ebed volt ezert pihengettem.


    A ferjem egesz nap nem evett semmit,csak este evett meg 3 szelet mazsolas kalacsot es 1 joghurtot.


    Vannak ilyen napom,, szinte egesz nap aludt.


     


    A tegnap 3 szemely keresett avonert,lassan helyre all az elet.az udvarunkon a jatszoter megtelt hangoskodo gyerekekkel,este 10 ig kint vannak,ilyenkor szoktam mondani,hogy bezzeg az en idomben volt csendido deben 2-4 ig,este 8 kor a kicsi gyerekek,nar furodtek,vacsoraztak es lefekudtek. 


    Nem talaltam ki,MIT fozok ebedre,leger turogombocot,reg ettunk.


    Vettem cukkinit is,lehet azt is megkeszitem.


    MIT foztok hetvegere? 

  19. 2020. május 21. 19:3082133.

    Én már csak úgy megyek a közértbe ha visznek. Nekem sajnos itt a közelben nincs közért. Tulajdonképpen van, csak elég messze ahhoz, hogy hazacipeljem a cuccot. Odafelé tudok menni busszal pár megállót, de visszafelé nem jön semmi, ezért csak gyalog tudok hazajönni. Piac, posta, gyógyszertár, orvos mind a telep közepén van és busszal 5 perc, de visszafelé nem jön semmi, mert a busz körbe megy. Volt itt a házzal szemben egy SPAR, de bezárták tavalyelőtt és most nincs itt semmi. Még ATM automata sincs a közelben, mert oda is csak gyalog lehet menni, vagy busszal körbe. Nekem már a buszmegálló is kihívás. Legalább 5-ször meg kell állnom mire a megállóig eljutok, pedig nincs messze.
    Van itt LIDL is, de nekem túl nagy távolság és csak gyalog lehet elérni, aztán hazacígölni a cuccot.

    előzmény:
    Ibolyka43 (82129)
    2020-05-21  12:38
  20. 2020. május 21. 19:0482132.

    Én már legalább 30-40 éve nagy tételben vásárolok. Amikor a nagy lakásban laktunk, ott volt rengeteg gardrób szekrényem és főleg nagykerben vásároltam WC papírt, papír zsebkendőt, konzervgyárban konzerveket, befőttet, savanyúságot. Volt hely bőven. Volt egy nagy fagyasztó szekrényünk is, évente novemberben disznót vágtunk, vettünk 2 hízott libát, és a nagybani zöldség piacon vásároltunk. Lefagyasztottam a zöldséget, gyümölcsöt, és a disznóvágásból a húst. Zsákos krumplit, hagymát, a füstölt árút  anyósoméknál tároltuk, 2 hetente hoztunk el belőle. Megszoktam, hogy mindig van itthon minden. Nem kellett naponta a közértbe rohangálni. Még saját fűszerpaprikám is volt, mert vettem paprikát, felfűztem és az erkélyen megszáradt. Télen pedig bevittem a szobába felakasztottam az ablakba, majd tavasszal ledaráltam. 

    Ritkán jártunk gyorsétterembe, a kínai kaját viszont szeretem. Néha szoktam venni. 

    előzmény:
    Kövesdiági (82128)
    2020-05-21  12:01
  21. 2020. május 21. 18:0782131.

    Nincs messze az üzlet  2 ik emeleten lakunk.most nem megyek csal a jövő héten.nagyon kifáradtam.


    Én a bevasarlokocsimmal jarok,ha messze megyek,de ide közel csak hátizsák és szatyor. A  ferjemnel vannak napok hogy alig eszik,de én nem erőltetem,főtt étel van és egyéb is.


     


    -néha én is játszom puzzlet,de.nagyon függővé tud tenni.

  22. 2020. május 21. 16:5082130.

    Nahát Ibolya  - inkább mentél volna 2x....annyi mindent összevásárolni+ lépcsőzni!!!!  Hanyadikon laksz? Én bicajjal járok vásárolni, van csomagtartó a bicajomon  - nem cipekedek! Cipekedtem eleget fiatalon. Több , mint   2km -re volt a munkahelyem , szerettem begyalogolni...30-40percbe tellett, aztán hazafele bevásároltam...cipeltem a haza a kaját....Többször elhúzott mellettem a férjem kocsival, az utat nézte, nem a gyalogosokat....


    Most közel vannak a boltok  - már nem ott lakunk, ahol régen. Itt 17.  éve lakunk, mikor a lányom férjhez ment , ŐK költöztek oda - a MI házunkba...az volt a nászajándék . A lányom  kifizette a fiamnak a fél házat----abból vett Ő anno Miskolcon lakást....Mi pedig jöttünk ebbe a kisebb házba....ez is 70 négyzetméter , elég takarítani....+ a KERT!!!   


    Ma is gazoltam a kertben !  Nem szeretem, de csinálom, mert azt sem szeretem, ha a férjem napszámosokat hív...., félek, hogy körülnéznek  és betörnek....Bár ha én elkezdek visítozni, összeszalad az utca.....Bár már régen visítoztam, de fiatalon nagyon tudtam....


    Játszom a PUZLEval, nagyon jó ....kikapcsol, pihentet....Van egy jó könyvem, nincs időm olvasni...

    előzmény:
    Ibolyka43 (82129)
    2020-05-21  12:38
  23. 2020. május 21. 12:3882129.

    Szervusztok


    Ma kimozdultam a lakásból, sok mindent vásároltam,mert már kívántam a szólót,tokfozekeket,fejtett babot és még sok apróságot.kenyeret,kalácsot. 


    3 csomagom lett.egy hátizsák és 2.szatyor,nehez volt a lépcsőn,majdnem felértem,de rosszul lettem,nem kaptam levegőt,szédültem.


    Na aztan valahogy beértem,minden ruhákat ami rajtam volt bedobtam a mosógépbe,lezuhanyoztam és.pihentem 1 órát.


    Igen,csal betét a töltött paprika a levesben.


     


    Ma 3 an hívtak,hogy rendelnének krémeket,


    Felírtam,aztán nem tudom hogy kerül hozzájuk.buszra nem szeretnék ulni.igaz most kévés busz jár.


    Bízom és hiszem,hogy a jó Isten megóv minket a vírustól.

  24. 2020. május 21. 12:0182128.

    Sziasztok!


    Via - Te már tökélyre fejlesztetted a hosszú távú bevásárlást, a raktározást a hűtőben.....na -és a klassz kaják főzését!   Én , ha egyedül lennék nem csinálnék ügyet a főzésből. Az állandó fogyózós mániám miatt  - a legegyszerűbb,  legolcsóbb fogyasztószer a NEMEVÉS  !  Ha nincs itthon semmi, akkor nincs mit enni.  Nagyfazék leveseket főznék legfeljebb - enném  - míg tart, meg néha spenótot, na és halat sütnék....Nem szeretek étteremben enni....csak itthon vagyok veszélyben...Pl. még sosem ettem hamburgert, meg mindenféle MC Donaldos kaját, se KÍNAIT....Na a cukrászdákba néha beszédülök. Imádom a krémet és minden finom tortát, sütit...- de leginkább elkerülöm őket!


    Hát igen  - ebben a karanténos-" nemlehetsehova" menni világba nem kell a smink, a sok drága kence-fence....legfeljebb a tusfürdő + a dezodor....


    De azért ha lassan megindul más is, nem csak a gyerekesek   - és a fiatalok.... , majd a nők is visszatérnek a kávézós-dumapartykra....és majd kell az illatfelhő!!!


    Ibolya - akkor tulajdonképpen  CSAK levesbetét a töltöttpaprika a levesben???

    előzmény:
    drvia (82127)
    2020-05-20  20:01
  25. 2020. május 20. 20:0182127.

    Én is valamelyik nap töltött paprikát fogok főzni, lehet pénteken vagy szombaton. Majd meglátom hogy lesz kedvem.

    Az AVON....hát most alig volt pár dolog amit rendeltem. Most a kijárási tilalom miatt senkinek nem kellett semmi. Magamnak rendeltem pár dolgot. A júniusi katalógusból sem hiszem, hogy sok megrendelésem lesz. 

    előzmény:
    Ibolyka43 (82124)
    2020-05-20  14:46

Címlap

top