Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

magyarkent a perzsa obolb

csinomjank
Létrehozva: 2006. június 19. 06:59

magyar vagyok . buszke erre . a perzsa obolben elek . ferjem arab -es ugye a gyerekeink felig azok. igy hat erre is buszke .
de hogy milyenek a hetkoznapok- milyen konfliktusokkal kell szembe nezni emiatt - arrol szeretnek meselni - beszelgetni ebben a topikban .
varok barkit epito jellegu hozzaszolassal tud valamit hozzatenni a gondolatinkhoz-aki hasonlo cipoben jar- aki egyszeruen csak kivancsi .

a topik hangneme : mersekelt - baratsagos .
  1. Torolt_felhasznalo_173094
    Torolt_felhasznalo_173094
    2006. július 4. 23:1051.

    Kedves Jucimuci.

    Mi ez a vad düh benned, hogy esetleg vallásábán sértesz meg embereket a tudatlanság, vagy keserűség?

    Egyszerüen nem értem Ma már találkoztunk egyszer és úgy ítéltem, meg, hogy te is sok mindent tudnál mesélni. Aztán ellenségesen léptél itt is fel . Megsértődtél, pedig csak eszmecsere volt a levelezésünk és tisztázás. Most pedig valakivel gondolatcserében vagyok, és mint egy fúria a leg nagyobb meglepetésemte letámadsz, és belépsz a gondolatainkba.

    Ne tévesszen meg nem haragszom, mert amennyi ember annyi féle.De mit jelent nálad az hogy Propaganda? Mert men értem a szó erre a topikra való jelenlétét. Nem tudom az értelmezését bele illeszteni a témába.

    A vallási rituálékkal nem szabad viccelni. Azok nagyon komoly és tiszteletet követelő dolgok. Lehet, hogy ezért van bajod, mert néha zavarosnak hat a levélbeni értelmezésed?

     Nem tudom, csak próbálok rájönni légyszíves segíts nekem. szeretettel szuja 

    előzmény:
    jucimucik (48)
    2006-07-04  22:55
  2. 2006. július 4. 23:0750.

    AMAR----vagy nevezzelek   SZEMESZ-nek???

    A juca nekem jo baratnom  es  nem  hazudik!!

    Te vagy a  sunyi  es  hazug  es  rosszindulatu!  Szegyeld  magad!!

     

    Maradj cak szepen  itt,  kritizaljal  es  hazudjal  tovabbra is.---- Aki veled  baratkozik az magara  vessen!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_252139 (44)
    2006-07-04  19:40
  3. Torolt_felhasznalo_173094
    Torolt_felhasznalo_173094
    2006. július 4. 22:5849.

    Rengeteget írok, és rengeteg hibával, akinek nem tetszik az ne olvassa el . Ez nem nyelvtan dolgozat. Nem azt mondom, hogy nem törekszem helyesen írni, de ha betüelötésem van nem akaszom fel magam, Márpedig nem érdekel az ilyen kritika.

    Az csak kötözködés

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_252139 (45)
    2006-07-04  19:42
  4. 2006. július 4. 22:5548.

    Kedves Amr---mar elbucsuztam,  de  megis  beirok  neked  egy  UTOLSO  valaszt!

    Eloszor is,  mi az  ertelme  anank,  hogy naponta  valtoztatod a nevedet???  Talan, azert  hogyha  letiltom az  egyik  nevedet  irhassal kellemetlensegeket   UJBOl,   mas  nev alatt?

    Na, mindegy,  ez  a  te  dolgot,   szora  sem  erdemes!!

     

    Kedves beirok, ez volt a VALODI  ugy:

     viccnek szant mondatom,  az hogy:                                                            

         "3x kell Mecca  fele  hajolni  naponta" 

     azert lett irva,  mert  gondoltam,  egy  MAGYARNAK,  aki nem  mozlem  vallasu,  az  boven  eleg  egy napra!

    Erre aztan  ez a kedves beiro rogton  ramugrott es kijavitott. En visszairtam neki, hogy ez csak  VICC volt.  Ezen megsertodott a holgy.  Csunyakat irt priviben,  mirefol  letiltottam.     Ugylatszik visszajott.

    Lanyok,  engem nem erdekel a  tivallasotok,   es nem erdekel a propagandatok sem.  Ezert irtam,  hogy  elvonulok  innen.

    Pa......................... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_252139 (44)
    2006-07-04  19:40
  5. Torolt_felhasznalo_173094
    Torolt_felhasznalo_173094
    2006. július 4. 22:5247.

    Mit jelent, hogy letíltott?.

    Nem értem? még nem rég nettezem, és még nem hallotam erről leírnád? akár priviben .

    Tudod igen is nagyon jó dolog, hogy ilyesmikről lehet olvasni, és sokan rászánják, mint csinomjank is az idejüket, hogy átadják az ismereteiket és tapasztaltukat.

    De sok rosszindulatú ember be akar férkőzni, és elrontani mindent. Nagyon higgadtan és toleránsan kell az ilyet leépiteni leállítani. Nem szabad felvenni a durva és rosszindulatú hangnemet, mert mi is ojanná válunk .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_252139 (44)
    2006-07-04  19:40
  6. Torolt_felhasznalo_522443
    Torolt_felhasznalo_522443
    2006. július 4. 22:3146.
    Ó, nem. Te nem voltál udvarias. Nem szokásod, igaz?
    előzmény:
    jucimucik (35)
    2006-07-04  10:18
  7. Torolt_felhasznalo_252139
    Torolt_felhasznalo_252139
    2006. július 4. 19:4245.
    Latom a hibam.Ma mar irtam a masik oldalamrol masik topicba es ki is lettem javitva e-t irtam i helyett.


    Hat igen aki javitott biztos sosem hibazik.Jo neki.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_252139
    Torolt_felhasznalo_252139
    2006. július 4. 19:4044.
    Sziasztok!


    Jucimucival nem kell torodni nekem is volt vele irogatasom tegnap.
    Kedvesen indult vele minden a vegen letiltott engem a sajat hulyesege miatt.
    O annyit irt hogy 3 x en meg annyit hogy 5 x.Ennyi volt reszemrol.Erre kioktatott engem en is valaszoltam.O meg irt de en mar nem tudtam mert letiltott.Hat ennyi.
    Mindeg mindenhol vannak ilyen vagy ehhez hasonlo irogatok azt nem tudodm ha nem erdekli oket 1-1 topic mert olvassak mert kerdeznek vagy mert irnak ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_252139
    Torolt_felhasznalo_252139
    2006. július 4. 19:3743.
    Sziasztok!


    En is csak dicserni tudom ezt a topicot es azt is aki sok jot erdekeset ir ide nekunk.
    Kivancsian varom mindeg a reszleteket,folytatasokat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_173094
    Torolt_felhasznalo_173094
    2006. július 4. 19:0242.

    Szia csinomjank!

    Nagyon örülök ennek a topiknak, és sok sikert kívánok hozzá. Érdekes dolgokat írsz, amiket itt kevesen rudunk.

    Az különlegesen jó benne, hogy egy magyar hölgy szemével láttadod velünk a dolgokat. Azok, akik arrafele fognak utazni dupla haszin a beszámolód, mert legalább egy kicsit felkészültten és más szemszögböl tudják élvezni a más kultúrát

    Irjál sokat és és köszönöm a beszámolót szeretettel szuja   

    előzmény:
    csinomjank (36)
    2006-07-04  10:47
  11. Torolt_felhasznalo_687926
    Torolt_felhasznalo_687926
    2006. július 4. 14:2541.

    Kedves csinomjank! 

    Gratulálok a topikodhoz, és nagy örömmel kezdtem el olvasni az elejétől idáig. Mindig is éedekelt a varázslatos kelet. A sokszinűsége, fehér és fekete dolgaival.

    S most hurrá végre egy olyan ezeregy mesélőre akadtam benned, aki benne élsz és szép értékes mesékkel tanítasz minket.

      Magam nem tudom, hogy valaha eljuthatok-e oda. Köszönet neked, hogy kinyitod azokat az elérhetetlen ablakokat a számomra, és utaztatsz az ismeretlenben.

    Sok sikert kivánok, és várom a meséidet. Nem vagyunk egyformák, és remélem, hogy a többiek is elgondolkoznak, hogy csupán a szeretet hajt abban, hogy a sok érdekes dologból minet is megajándékozz

    előzmény:
    csinomjank (36)
    2006-07-04  10:47
  12. Torolt_felhasznalo_687926
    Torolt_felhasznalo_687926
    2006. július 4. 14:1540.

    Kedves jucimucik!

    Nézzed csak meg az indító dátumot.? Minden újnak idő kell. Csak azt az egyet nem értem, hogy betévelyegtél, kedvesen kérdeztél válasz is kaptál, és egyik pillanatról a másikra átmentél gusztustalan rosszindulatba.

    Kérdésem!

      Ha nem érdekel miért olvasod? Ha nem érdekel miért kérdezel? Tudod mit engem nagyon érdekel. S gondolom majd másokat is ha felfedezik.

    A feltevéseidből süt a rosszindulat és az összeférhetetlenség.

    Néha szégyenlem, hogy magyar vagyok. Szegény csínomjank, ha ilyen emberek ből sok volna, talán szerencse, hogy nincs hát nem szivesen vágyna haza.  

    előzmény:
    jucimucik (35)
    2006-07-04  10:18
  13. Torolt_felhasznalo_687926
    Torolt_felhasznalo_687926
    2006. július 4. 13:3539.

    Kedves jucimucik.

    Oljan békésnek indult ez a topik. Olyan szörnyű ez a világ, és azt is tudom, hogy benneteket a szeretet indít.

    De ha felnézek az égre, és óriás csodaképet mutató hófehér felhőket nézem, előfordulhat, hogy egy óramulva kinn állok az utcán és akkora jégdarab vág hókon, hogy a repülőn érzem magam. és a házamat elsodorhatja a szél, az ár stb.

    Maradjunk meg a félelemmente élet meséinél, és ne ijesztgessétek szegény csinomjankot olyasmikkel amik össze vissza ide oda terjengenek egy másik világ felén, és halvány fogalmunk sincs, hogy a sors mit is irt elő.

    Gondoljátok, csak el, hogy ha valami lenne, hogyan jutna ki el, fel.

    Két gyermeke van boldog, nekünk mesél, és ti villámmal fenegetitek.  Olvassuk inkább egymás meséit jó. 

    előzmény:
    jucimucik (27)
    2006-07-02  06:20
  14. Torolt_felhasznalo_687926
    Torolt_felhasznalo_687926
    2006. július 4. 12:5938.

    Kedves nyusziko

    Magam nem éltem kint, de azt tudom, hogy ha egy kérdésre, nem

    kapok választ akkor az azt jelenti, hogy tabu. Persze, ha valki eléggé erőszakos, s magam nem akarok ellentétet, hát kiszútom a zsemét egy neki illő válasszal.

    Ezt azért írom, mert most írod, hogy te is éltél kint. Akkor neked, még nagyob tapintattal és rálátással kéne viselkedned.

    A másik. Azzal léptél be, hogy reméled, hogy ez nem egy.... ellenséges......

    Megdöbbenve olvaslak " Mindez persze ezek előtt az őrült fanatikusok ELŐTT volt." Ne tán tán csak te nem veszed észre, hogy ez a mondat nem erről a topik indításról szól.? Nem akarlak bántani és nincs szándékomban téged kioktatni sem , csak ezzel szeretnélek figyelmeztetni, hogy ezek nem helyes dolgok. Ha nem értesz velem egyet olvassad el kérlek a topik utolsó mondatát amire kér. Nagyon szivesen veszem vesszük a leveledet,, és érdeklődésedet. Sőt hálásak vagyunk a beszámolódért, ami megnyitja előttünk az ismeretlen világot, de mi itt szeretettel és megismeréssel akarunk élni és nem elejtett magánvéleményeket akarun olvasni. üdvözlettel és szeretettel.  

    előzmény:
    nyusziko (14)
    2006-06-21  07:16
  15. Torolt_felhasznalo_213844
    Torolt_felhasznalo_213844
    2006. július 4. 12:5737.
    Szia Csinomjank!   Nekem tetszik a topic nehogy abbahagyd!  Jucimucik, ha nem tetszik minek jossz ide?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2006. július 4. 10:4736.

    mondom jucikamucika - hogy annyi levelet kapok priviban- hog ypl. ma nem is tudok uj dolgot irni ide- mert csak azokra alevelekre vaalszolgatok. amig folyik a kommunkicio nemkem edes mindegy- hogy a forumon vagy priviben megy- addig jo
    el vagyok ajulva az udavariaasagodtol . nem is tom - hogy halaljam meg .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2006. július 4. 10:1835.
    De, miert teszed ezt???
    Milyen okbol????

    Ha irono" akarsz lenni, add ki a konyvet!!!

    Sanda gyanum, hogy itt akarsz propagandat csinalni a mozlem vallasnak es eletformaknak.

    De, latod, alig valaszol neked valaki rajtam kivul-----

    szoval---MINeK??

    szia, Isten veled, engem sem erdekel, csak udvarias voltam.
    előzmény:
    csinomjank (34)
    2006-07-04  08:18
  18. 2006. július 4. 08:1834.

    koszonom jucimuci joindulatu kerdesedet . valaszom : nem.
    sok biztatast kapok privat uzenetben .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2006. július 4. 06:3033.
    nem unod me'g.....?????

    marmint , itt egyedul begepelni a naplodat?????
    előzmény:
    csinomjank (32)
    2006-07-03  05:58
  20. 2006. július 3. 05:5832.
    naploreszlet 2005 nov

    .Tegnap a parkban is voltunk es egy plaza-ban is vasarolni. Nagyon szepen ki van disztive . A szupermarket kozeleben egy libanoni zenekar jatszik hagyomanyos dalokat . Egy fezt viselo ember azt kiabalja :"tamr hindi "- es tamarind szorpot arul . Az emberek azonban meg sem allnak nezni. Ez nagyon furcsa nekem . Midenki faradt mar a bojthonaptol.Nem az ehseg a nehez benne- hanem az- hogy minden a feje tetejere all . A legtobb bolt bezar delutan es csak fel nyolckor nyit ki . IGy hiaba is indulna el az ember vasarolni hatkor- hiaba .
    Ma meg nincs vege a ramadannak . meg egy nap ? mert a hold csak holnap hajnalban szuletik meg .Bar vannak- akik vitatjak e gyakorlatot - mivel nem tamasztja ala semmi korani vers ezt- es pontosan kiszamithato a hold allasa ? de kenytelen vagyok- en is a szokasok szerint bojtolni . A gyerekek az indiai feny unnepre a diwalira vannak meghiva- igy most kiveteles alkalom-csend van itthon . JO lenne tobbet megtudni errol az unneprol. Csak annyit tudok- hogy nagyon emlkeztet a karcsonyra- sok gyertya ? es csillagszoro mindenhol . Azt mondjak a hinduk- hogy azt unneplik- hogy a feny legyozte a sotetseget .O szinten szolva- olyan mintha- a karacsonyi unnepkor ezen hindu unnep europai koppintasa lenne ..
    Tegnapi ruhavadasztaunk sikerrel vegzodott- : az Eid- re kotelezo az uj ruha . Csinos nak lattam itthon a lanyokat - de ahogy az unneplok ajtot nyitottak gyonyoru szines ruhaikban ? hozzajuk kepest szurke egerkek lettek. Milyen gyonyoru szinekben tudnak feloltozni ezek az indiaiak ! Hozza meg a csillogo ekszereik ? es mindenhol gyertyak ?es hatalmas viragcsokrok a lakasban .

    Ferjem vegzett egy kis kulonmunkat egy indi ai cegnek- halabol ? meg hogy epp diwali volt - egy nagy piros horogkeresztet rajzoltak a kocsijara . indiaban lehetetlen betiltani a horogkeresztet- osi szerencsehozo szimbolum ....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2006. július 2. 10:5931.
    es itt aharmadik eloetel a padlizsonos szezammagpasztas salata vagy pure a baba ganough - ennek elkeszitesevel me gnem probalkoztam- a szupermarketben szuper finit csinlanak frissen . receptet is csak angolultalaltam :

    1 eggplant
    3 teaspoons lemon juice
    1/4 cup tahini
    2 garlic clove
    1/4 cup parsley sprigs -- minced
    1/2 teaspoon salt
    2 tablespoons green onion -- minced
    black pepper -- to taste
    1 1/2 teaspoons olive oil

    Preheat oven to 400 degrees. Cut off the stem ends of the eggplant and
    prick it all over with a fork. Place it directly on an oven rack and let
    it
    roast until completely popped (about 45 minutes). When it is sagging,
    wrinkled, crumpled, and totally soft, you'll know it's ready. Remove it
    from the oven, and let cool. Scoop the insides out and mash well. Combine
    with rest of ingredients, except olive oil. Chill well. Drizzle the oil
    over the top before serving. Serve with assorted crackers.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2006. július 2. 09:1830.

    es ez sem rossz eloetel - karfiol es dio egyutt

    JOGHURTOS KARFIOL

    Hozzávalók:

    1 közepes karfiol
    3 gerezd fokhagyma
    3 dl joghurt
    6-8 dkg dió
    2 evőkanál olaj

    A karfiolt sós vízben puhára főzzük. A joghurtot, a tört fokhagymát és a durvára őrölt diót simára keverjük, s ráöntjük a lehűtött, lecsepegtetett karfiolra, s tetejét leöntjük egy kevéske olajjal, majd alaposan lehűtjük
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2006. július 2. 06:5129.
    Paradicsomleves (Dolmates csorba)

    Hozzávalók:

    1,5 l erőleves,
    1 dl tej,
    12 dkg paradicsompüré, (3 dkg sűrítmény),
    1 dl tejszín,
    bors,
    só,
    5 dkg vaj,
    2 tojássárgája,
    4 dkg liszt,
    5 dkg rizs,
    1 kávéskanál kapor.

    A vajból és lisztből készítsünk világos rántást, lassanként keverjük bele a paradicsompürét, és öntsük rá a levest. (Ha sűrítményt használunk, előzőleg keverjük össze egy kevés levessel.) Forraljuk fel, és takaréklángon főzzük 20 percig.
    Verjük fel villával a tojássárgákat, keverjük össze a tejjel és tejszínnel, öntsük a levesbe, melegítsük, de ne forraljuk.
    Közben a rizst főzzük meg, öblítsük le hideg vízzel, és melegítsük meg a levesben. Végül ízesítsük a levest, sózzuk, borsozzuk, és szórjuk a tetejére az apróra vágott kaprot.



    ilyen konnyu etkekkel a legjobb az egesz napi bojt utan kezdeni . ena toast kihagyom belole. nekem nagyon izlett. szeretem a kapros dolgokat- es a paradicsommal nagyon jol osszeillik a kapor.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2006. július 2. 06:4628.

    igaz- igaz . de mondd- hol van az ember biztonsagban manapsag ?

    mileott kijottem ejjelnete mgyaorszgaon nehezbombazok miatt nem tudtunk aludni - mert felettunk huztak el - miutan deli szomszedainkat meg
    szortak . es valahogy a veletelenul elejtett baratibombak hire elvitte az almot a szemunkbol.
    aztan mikor allapotos voltam- akkor itt volt ugye az iraki haboru- otthon meg a paksi baleset . ki tudja mennyi sugarzas kerult a levegobe .

    te honnan irsz ?
    előzmény:
    jucimucik (27)
    2006-07-02  06:20
  25. 2006. július 2. 06:2027.
    Csatlakozom az elobbiekhez, ha szabad---

    Kerdezted:
    ".....mire gondolsz- mikor azt irod- hogy tartsak nyilt repjegyet-hogy barmikor elmenekulhessek . valami forradalonra- irani megszallasra ?.."

    valasz:
    Nyuszikonak igaza van!!!!!!!!!!!!
    Nagyon okos es joindulatu volt amit irt neked.

    BARMILYEN megszallas---vagy bombazas lehetseges manapsag a ti kornyeketeiken. A kisgyerekeidre gondolj eloszor is!!
    Nem lesz orokke' b'eke az emiratusotokban!!!!
    Plane amint Saudiban vagy Iranban baj lesz-----akkor nalatok is baj lesz.

    Nem azt mondom, hogy ezt kivanom, ne erts felre-----de nem lehet alomban ringatni magatokat.
    az a vilagresz ahol ti laktok, egy pillanat alatt felrobbanhat valami csunya dolog miatt.

    Na,
    előzmény:
    csinomjank (24)
    2006-07-01  06:40

Címlap

top