Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

magyarkent a perzsa obolb

csinomjank
Létrehozva: 2006. június 19. 06:59

magyar vagyok . buszke erre . a perzsa obolben elek . ferjem arab -es ugye a gyerekeink felig azok. igy hat erre is buszke .
de hogy milyenek a hetkoznapok- milyen konfliktusokkal kell szembe nezni emiatt - arrol szeretnek meselni - beszelgetni ebben a topikban .
varok barkit epito jellegu hozzaszolassal tud valamit hozzatenni a gondolatinkhoz-aki hasonlo cipoben jar- aki egyszeruen csak kivancsi .

a topik hangneme : mersekelt - baratsagos .
  1. Torolt_felhasznalo_173094
    Torolt_felhasznalo_173094
    2006. július 5. 21:2376.

    Kedves Amar.

    Nem a te hibád. Hiszen te teljes örömmel jöttél közénk.

    Nagyon jó lenne, ha te is írnál magadról. Tudjátok nindig vágytam a mesés keletre, és most ti át tudjátok adni nekem azokat a dolgokat amiket szemeitekkel láttatok, és lelketeket szíveteket magmozgatta.

    Nem hiszem, hogy valaha is eljuthatnék,. sőt tudom, hogy nem.

    De legalább ti utaztattok a meséitekkel rajta.

    A másik, sok olyan dolgot megbeszélhetünk talán ami megtöpszörözi a látásunkat tudásunkat.

        

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_252139 (72)
    2006-07-05  16:53
  2. 2006. július 5. 17:1175.

    kedves tonnamici !

    hasamat fogtam a nevetestol a neved olvastan . ez valaki hires szemely valami filmbol? vagy sajat alkotas ?

    kosznom az irantam tanusitott joindulatodat- maradj tovabbra is velunk.
    szerintem itt csak egy zaklato van - senki tobb . neki sem kell nagy jelentoseget tuljadonitani - mert elbizza magat .
    lehet- hogy csak olyan- mint a rosszalkodo kisgyermek - aki csak tobb figyelmet kovetelen maganak .
    kisse infantilis modja ez a figyelemszerzesnek .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_687926 (69)
    2006-07-05  13:20
  3. 2006. július 5. 17:0574.

    kedves szuja !

    koszoznom a dicseretet - de nem kell tulzasba esni . egyszeruen szeretek irni- mint sokan masok a neten . es szeretek masokat is olvasni . volt egytopik .. annyi erdekes dolgot megtudtam - annyi kulonleges elethelyzettel talaltam magam szemben .. de vege lett.. vagyis hat elsullyedt ..

    jo volna- ha ujraeldne a tobbiek meselo kedve is ...
    remelm sikerul eljutnod egyszer a meses keletre en sem gnondoltam volna soha - hogy egyszer itt elek majd .

    a fezt ma mar nem viselik - csak olyan nosztalgikus nepviseletszeru valami . en azt nem ertem - hogy az uditoarus miert pont ezt a nepviseletet viseli itt az obolben ramadan idejen ? talan vindis- aki valami ilyesmit is tanulmanyozott- majd tud nekem errol irni . jellemzo volt regen a kulfoldi lakossag itt az obolben ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_173094 (67)
    2006-07-05  12:15
  4. 2006. július 5. 16:5673.

    nagyon meglepodtem - hogy ilyen kalandos eleted volt.
    igazan felkeltetted a kivancsisagomat .

    igerem-irok- ha tudok .
    csinomjank
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_252139 (72)
    2006-07-05  16:53
  5. Torolt_felhasznalo_252139
    Torolt_felhasznalo_252139
    2006. július 5. 16:5372.
    Szia!


    Sajnalom hogy a te remek topicodban volt vitam.Ne hagyd abba irogass sokakat erdekel es varjak is az irasaid.
    Napok ota gondolkodtam hogy en is irok sok erdekeset de ma mar dontottem hogy nem.Lenne mirol irnom a libanoni haboruban eltem,a bekes szep Cairoban.30 eve arab a csaladom fele,a barati korom fele szinten.Eltem menekulttaborban is nagyon sok nacio kozott.Sok-sok naplo tele van mar az eletemmel.
    Azt is tudom hogy MINDEG minden topicban vannak rosszindulattal teli emberek akik meg maguknak is hazudnak buszkek arra hogy semmit nem tudnak mas nep eleterol de ok csinalnak viccet a vallasbol probalnak reg egymasnak irogato emberek kozott vitat okozni.

    Tovabbi sok sikert kivanok en olvaslak es hozza is fogok szolni.Aki engem ismer az ugy is tudja ki es milyen vagyok aki meg nem hat nem.
    előzmény:
    csinomjank (1)
    2006-06-19  06:59
  6. Torolt_felhasznalo_252139
    Torolt_felhasznalo_252139
    2006. július 5. 16:3171.
    Szia!



    Is - is.Ahol most lakunk nem tudom nezni sajnos.Ahol eddig laktunk naponta neztem.Ha valami nagyon nagy hir van tortent valami borzalom akkor a baratnomnel nezem az arab adasokat.Radioban viszont mindeg hallgatom.Ferjem meg olvas ujsagot vagy az interneten igy tudom tole a hireket.
    előzmény:
    csinomjank (70)
    2006-07-05  16:18
  7. 2006. július 5. 16:1870.
    Ez tenyleg nevetseges- hogy nem engedte ? hogy valaszolj neki . otszor.mekkora sertes ?

    Tenyleg jucikamucika no vagy ferfi ? nekem ambivalens erzeseim vannak . olykor a deja vu kerulget kettos neve lattan- maskor meg olyan kemenynek erzem- inkabb ferfinak gondolnam .
    kedves amar ! szoktal arab tv csatornat nezni ?

    nekem az egyik legnagyobb meglepetes az intimbetet reklam volt. elotte nem felteteleztem volna- hogy van ilyen az arab csatornakon . persze- mint minden reklam hazudik ez is . a boldog no- aki azokon a napokon is ugyanolyan gondtalan -mint maskor feher abayaban ul le rokonaival vacsorazni- no rokonaival- akik fekete abayat viselnek . mi ebben a hazugsag ? egy: a nok egymast kozt vacsi kozben nem viselnek abayat.
    ketto : a feher abaya errefele ritka mint a feher hollo
    harom : hat ezek a betetek nem jeletenek teljes gondtalansagot- de ez mar globalis hazugsag
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_687926
    Torolt_felhasznalo_687926
    2006. július 5. 13:2069.

    Szeretettel Köszöntelek Jucumuki, és titekekt is akik itt jártatok.

    Köszöntöm a topik íróját, aki teljes jóindulatával csak az életének érdekes dolgait szerené megosztani velünk, teljes szívvel és szorgalommal. 

    Örülök szuja, hogy te is leírtad az észrevételeidet, némileg igazolva a meglátásaimat, hogy ez egy világnyitó topik, és nem illik ide a negatív hang. 

    Én is szeretném megkérdezni jucumuci, hogy mi a szándékod azzal, hogy berobbansz kirobbansz , másodszor öszesen háromszor említed a PROPAGANDÁT: 

    Valójában talán nem is ismered ennek a szónak a valós jelentését. Magam is azt ajánlom, hogy nézz utána, mert nem szinpatikus az itteni használata, ugyanis ez nem Propaganda topik. Azt keresed meg. 

    Ledöbbenve olvastam vissza az ide nem ilő boszihadjáratot egymással szemben.

    Ajánlom nyakharapó topikot kezdjetek és ott üvöltözzetek egymással.   

    Valóban ne zavarjátok meg a mi csöndes, és utazó köreinket. Záros időt kaptok, mert erre vannak módszerek, hogy hogyan lehet lefékezni a gyalogkakukk járást.

    Nem Helyes nem ésszerü. Kár időt fecsérelni rá. Inkább tanuljatok, és tágítsátok az ismereteiteket a földi világ csodás dolgaiban Kívánom, hogy szép napotok, és boldog ismereteitek gyarapítsa elméiteket. 

    előzmény:
    jucimucik (48)
    2006-07-04  22:55
  9. Torolt_felhasznalo_522443
    Torolt_felhasznalo_522443
    2006. július 5. 12:4968.
    Nem rólad beszéltem, szuja:-) Azért válaszoltam a tiedre, mert a te hozzászólásodat folytattam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_173094 (66)
    2006-07-05  11:58
  10. Torolt_felhasznalo_173094
    Torolt_felhasznalo_173094
    2006. július 5. 12:1567.

    Drága Csinomjank.

    Írjál csak és köszönjük, hogy veszed a fáradtságot, és meséiddel elkápráztatsz minket. Nagyon sok homályos dolgot eloszlatsz, és remélem, hogy lesz olyan aki ide látogat aki a te kérdéseidre ia megtudja adni a választ.

    Azokkal a baírásokkal, meg talán megbírkózunk, akiknek nincs bem oldaluk. Ők csak förgó szelek a magyar pusztában..

    Semmi esetre sem szabad felvenni a stílusukat. Nem kell ide jönni, és el lehet innen klikkelni.

    Sok sikert kívánok várva beszámolódat.

    Ami a Fez viseleteét illeti, nem csoda, hogy ott is van, hisz ahogy írtad, mindenhonnan mennek oda dolgozni, a megélhetés reményében, és természetes, hogy viszik a kultúrájukat is. S minél tovább marad valaki anál több minden marad utána.

    Ott maradnak a szép., és nem szép emlékek, a jókat sokszor átveszik. ami tetszik megőrzik. A rosszat meg tanmesébe foglalják. Ez az emberi élet gyöngyös fonala.szines elmúlt napok gyöngyeivel  szeretettel szuja

    előzmény:
    csinomjank (59)
    2006-07-05  09:13
  11. Torolt_felhasznalo_173094
    Torolt_felhasznalo_173094
    2006. július 5. 11:5866.

    Kedves Vindis.

    Nem jártam a prmasszázsos oldalon, azt hiszem, hogy nem is fogok, pedig elég nagy az érdeklődési köröm.

    De átgondolván ezeket a beírásokat, itt van egy kis csoport, akik valahol ellentétbe kerültek egymással a beírásaik során, és egymást mocskolva üldözve keresik egymást.  Lehet, hogy nekik ez kikapcsolódás. Nekem gusztustalan és gonosz , beteges negatívum.  

    Remélem, hogy minden csoda három napig tart, és mint a süvöltő szél, elsüvöltenek egy másik új helyre. De nem leszünk ellenségesek, csak szép szóval kérjük meg őket, hogy hagyjanak minket békében olvasgatni.

    Senki pártjára nem állunk, és senki bírója nem leszünk. azt hiszem, hogy még talán figyelmeztetni sem érdemes. Nem ér meg egy betü ütést sem az ő vitájuk.

    A helyesírásról, és a félreütésről, meg annyit , hogy ez nem nyelvtan vizsga feledat. A nyelved is megbotlik, beszéd közben.

    S bár ki is bár mit mond, itt nem gyors és gépírók találkozója van akik a tudásukat mérik fel, hanem gondolatcsere. És ha az a magyar mondat nem is helyes, de értelmet nyer, akkor már megállja a helyét. Itt eszmét cserélünk, és nem kritizálunk. Biztos van olyan fórum is és topp. Ott mindenki megtalálhatja az igazi vetélytársát. Ez a topik Világ látó topik, és nem méreg levezető.

    Rajta BARANGOLJUNK? LÁTOGASSUNK! Hozzád C        sínomjank.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_522443 (52)
    2006-07-04  23:23
  12. Torolt_felhasznalo_173094
    Torolt_felhasznalo_173094
    2006. július 5. 11:4165.

    Kedves lily !

     Tökéletesen egyet értek veled.

    Még nem molvastam teljesen vissza a mai ádáz dolgokat, de felháborítónak tartom mindazok beírásait, akik nem a topik témája szerin szólnak, hozzá, és megzavarják a békességet. Lehet, hogy valóban az lesz, hogy én is szólok azonnal a moderátornak, mert hiába pötyögök ordenálé, ide nem illő szöveggel futnak a gondolataimba s ezt kikérem magamnak. 

    Végre egy kicsit kinyitja valaki előttem azt a világot, amit az én szemeimmel talán sohasem láthatok. Idejövök elzárkózni felüdülni, és összemocskol egy két személy mindent.

    előzmény:
    Lily (62)
    2006-07-05  10:33
  13. 2006. július 5. 11:3164.

    kedves lily !

    negy eve elek itt . koszoznom neked is a biztatast . te hol elsz ?

    meg egy szilank-amirol irni akartam. emiltettem az egyik naploreszletben a fezt- az kis kerek dobozra emlekezteto fejfedot . ez nem arab szot-nem is az obolben hordjak-az uditoarus hordja. ki tudja taln regen azudito arusok mashonnan jottek ?

    nekem a legviccesebb ezen kis fejfedo arab neve : tarbush
    igy is kell ejteni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2006. július 5. 10:3763.
    csinomjank Te mióta élsz a perzsa öbölben?
    előzmény:
    csinomjank (61)
    2006-07-05  10:25
  15. 2006. július 5. 10:3362.

    Sziasztok,

    Nagyon sokat szoktam olvasni csinomjank oldalát és érdekes hozzászólásait...

    Ne hagyjátok, hogy ez a topik is úgy érjen véget mint Mohikáné....  csinomjank én szeretem olvasni az írásaidat! Akinek meg baja van vele, ne olvassa...nem kötelező... 

    előzmény:
    csinomjank (1)
    2006-06-19  06:59
  16. 2006. július 5. 10:2561.

    sokszinu arab vilag : anyoosom hangosan kacagott mikor eloszor meglatta- hog ykortarsai ahelyi obolbeliarab asszonyok madararc szeru maszkot viselnek fatyol helyett

    ferjem nem tudta elhinni- hogy az itteni arab ferfiak pisze-piszeznek- mikor nyilvanos helyen talalkoznak - itt ez a koszontes

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2006. július 5. 09:1760.
    meg aprobb szilankok azokhoz a dolgokhoz- amikrol mar irtam :

    tamr hindi : tukorforditasban : indiai datolya magyarul tamarind

    a tamarind fa gyum,olcsebol keszult ital - itt a nosztalgikus udito-mint otthon a maarc .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2006. július 5. 09:1359.

    kedves mindenki !
    koszonom szepen a biztatast - mar azoknak- akik biztattak .

    tudom- hogy az emberek szeretnek hallgatni - tudom- hogy olvassak-azt amit meselek.
    az ilyen dolgokrolaz ember tud -gyermekkora ota .

    en azt kerem -az olvasoktol - hogy azert neha szoljanak .
    barmit valamit- arrol amit irtam .
    szivesen vennem .

    jucikamucika ? phhh. javaslom ugorjunk .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_252139
    Torolt_felhasznalo_252139
    2006. július 5. 08:4158.

    Szia!

    En tudom hogy te mit cserelsz mivel de varom hogy mielott irod hogy HAZUDSZ gondolkozz vagy olvasd jol a neveket.

    Csupan 1 betu ami nem stimmel.

    előzmény:
    jucimucik (55)
    2006-07-05  08:09
  20. Torolt_felhasznalo_252139
    Torolt_felhasznalo_252139
    2006. július 5. 08:2957.

    Szia!

     

    Legalabb magadnak nem hazudj itt mindenki elott.A pofara esest a vallasra irta hisz ezen kezdodott a vitank.

    Kedvesen irtal eloszor de ahogy olvasom itt nem csak nekem es a masodik leveledtol mintha agymosason mentel volna keresztul olyan masokat irsz hogy szinte hihetetlen ilyenekre is kepes vagy.Hat igen szamodra fo a tamadas es a rosszindulat es a hazugsag.

    Jo lenne ha olvasni is ugy tudnal mint hazudni es sertegetni.

    előzmény:
    jucimucik (55)
    2006-07-05  08:09
  21. Torolt_felhasznalo_252139
    Torolt_felhasznalo_252139
    2006. július 5. 08:1956.

    Szia!

    Te egy borzalmasan fura ember vagy tele vagy bantassal amit masoknak akarsz atadni a sok rosszindulattal.

    Csak egy kis esz kene hozza ird be SZEME vagy SZEMESZ es lathato hogy melyik oldal jon ki / be.

    Itt lathato hogy te hazudsz mert a Szemesz oldalrol nem tudnek irni ugyhogy nem tudom hogy ott mit lattal.

    Szovfal mit lattal es hol??????

    előzmény:
    jucimucik (55)
    2006-07-05  08:09
  22. 2006. július 5. 08:0955.
    HAZUDSZ!!!!
    Lattam a leveledet, es SZEMESZ-nek nevezted magadat!

    vigyazz!!!!

    Elobb-utabb mindenki aki belebotlik a sajat hazugsagaiba, az pofara esik!!


    Allah novessze szakaladt hosszura.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_252139 (54)
    2006-07-05  07:27
  23. Torolt_felhasznalo_252139
    Torolt_felhasznalo_252139
    2006. július 5. 07:2754.

    Szia!

    En nem naponta sot  meg nem is havonta irok uj nevvel.Az viszont csunya dolog hogy jelszo moge bujva vagy oldal keszitese nelkul nezegetik masok oldalat.Annyi emberseg nncs bennuk hogy valaljak magukat.

    Te azt irtad hogy pofara esik.Nem azt hogy hajol.Ezt nem lehet a vallasnal viccnek venni.Az hogy ki imadkozik pofara esve az mindenkinek a maganugye.

    Csunyakat meg nem irtam de ki mint el ugy itel.

    Nem sertodtem meg csak te meg tudtal nekem irni en meg mar nem mivel letiltottal.Tudod ha valaki ir valakinek akkor a valasz adasi lehetoseget is meg illik hagyni.

    előzmény:
    jucimucik (48)
    2006-07-04  22:55
  24. Torolt_felhasznalo_252139
    Torolt_felhasznalo_252139
    2006. július 5. 07:1853.

    Szia!

    Szeme.Nevezhetsz

    Ki mint el ugy itel.Biztos magadbol indulsz ki a hauzudozassal.

    Tanulj meg olvasni.En nem irtam sehol hogy hazudik.O irta 3 x en annyit irtam hogy 5 x.Nem bizonygatom a magam igazat aki akar az vissza olvas aki nem hat nem.

    Szegyelni valod neked es a baratnodnek lenne.Azt kene a legjobban szegyelned hogy milyen baratnod van.A sunyisag ertelmet nezd meg a szotarban ha a fejedben nem tudod mit jelent.

    Tegy rendet a fejedben,szivedben es a lelkedben hidd el jobban fogod erezni magad.A sok mocskos roosszindulatu irogatasodnak semmi ertelme annak meg plane nincs hogy ismeretlenul sertegess masokat.

    Esetemben meg ugy van hogy en nem azt nezem ki mit ir hanem azt hogy ki ir.

     

     

    előzmény:
    NEWSIE (50)
    2006-07-04  23:07
  25. Torolt_felhasznalo_522443
    Torolt_felhasznalo_522443
    2006. július 4. 23:2352.

    Idegtépő, amikor a prosztatamasszázsos és egyéb épületes topicról átcsobbannak ide külföldre szakadt hazánklányai, magukkal hurcolva egy rakat helyesírási hibát, meg talán némi velükszületett sötétséget is és mindenkinek megmondják a tutit.
    Persze valahol az én hibám is, nlc helyett az És-t is olvasgathatnám, egyéni szocprobléma, nem..?
    Mindenestre érdekes, ahogy most elnézegettem gyakorlott topicrombolónkat már az összes létező témában legorombították, hogy fejezze már be-persze mindenki szembe megy az autópályán...:-s

    ezt itt mind nagyon higagdtan és toleránsan írtam, csupán némi szánalommal...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top