Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

magyarkent a perzsa obolb

csinomjank
Létrehozva: 2006. június 19. 06:59

magyar vagyok . buszke erre . a perzsa obolben elek . ferjem arab -es ugye a gyerekeink felig azok. igy hat erre is buszke .
de hogy milyenek a hetkoznapok- milyen konfliktusokkal kell szembe nezni emiatt - arrol szeretnek meselni - beszelgetni ebben a topikban .
varok barkit epito jellegu hozzaszolassal tud valamit hozzatenni a gondolatinkhoz-aki hasonlo cipoben jar- aki egyszeruen csak kivancsi .

a topik hangneme : mersekelt - baratsagos .
  1. 2006. július 21. 11:10101.

    ime a lepenykenyer-amivel mar probalkoztam . megettek- de a mirelit valtozata- ami serpenyoben kell keszresutni sokkal finomabb :

    EGYSZERŰ PARÁTÁ

    kb. 25 darab

    4 csésze jól összenyomott (teljes őrlésű) búzaliszt
    6-7 evőkanál margarin vagy vaj


    Az átszitált liszthez adjunk ízlés szerint sót és morzsoljunk el benne egy evőkanál margarint. Jól dolgozzuk össze. Öntsünk hozzá egy kis vízet és gyúrjuk puha, de nem túl lágy tésztává. Tépjük szét a tésztát kisebb darabokra, csináljunk belőlük kis labdákat, nyújtsuk ki csapáti formájúra és kenjük be margarinnal vagy vajjal. Ezután ismét gyúrjuk össze össze majd még egyszer nyújtsuk ki. Átforrósított, margarinnal kikent serpenyőben lassan süssük meg a paráták mindkét oldalát szép ropogós barnára. Ebédre dál, kari vagy bádzsi mellé szolgáljuk fel. Olajat ne használjunk!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2006. július 21. 11:06100.

    hat-akkor ugy tunik- hogy orszagonkent kulonbozik . itt egyertelmu a torveny- ha kulfoldi a ferj-akkor semmi juttatas ami allampolgarkent jarna .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_522443 (99)
    2006-07-21  09:17
  3. Torolt_felhasznalo_522443
    Torolt_felhasznalo_522443
    2006. július 21. 09:1799.
    De engedi, csak megnehezíti.
    előzmény:
    csinomjank (97)
    2006-07-21  06:29
  4. Torolt_felhasznalo_522443
    Torolt_felhasznalo_522443
    2006. július 21. 09:1598.

    Hát pedig amit cs. írt, az most nagyon érdekes volt. A férjem mindig panaszkodott, minek akarok én Londonba menni (nagy álom), mert ők sokat voltak ott, halálosan unalmas, pont olyan, mint otthon, shawarma és starbucks és ő sosem akar többet oda menni. Csak ő ezt így nem tudta elmagyarázni, de cs. cikke most sokmindent elmondott.

    Pedig cs. annyira-mint egy külföldi felesége- még bele sem lát ezekbe, mégis rátapint a lényegre, tetszik ez neked vagy nem tetszik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_238529 (95)
    2006-07-21  03:38
  5. 2006. július 21. 06:2997.


    elkepeszto- hogy nemely napokon - szinte ugyannyi fok van otthon es itt csak mi itt azt mondjuk:" de jo- hogy megenyhult "

    lehet- hogy az obolbeli nok szabadabbak europaban- nem tudom - de hat a csaladjuk-akkor is ott van veluk .
    szerintem az obolbeli nok legnagyobb problemaja az a szinlgliseg . az- hog ynem talalnak maguknak part- mivel a kormany nem engedi - hogy anok kulfoldi ferfihez mehessenek - ferfiak viszont elvehetnek kulfoldi not .

    ezen meg nem segit az europaba utazas . ha megis a kormany elleneben ferjhez mennek- akkor gyermekeiket nem tekintik allampolgarnak- semmi juttatast nem kapnak .

    rajottem- hogy az a szep virag az kaktusz . en is nagyon szeretem . itt is van evente egyszer viragkiallitas . tele van britekkel meg indiaiakkal. meg az a keves ittelo japan is elobujik olyankor .

    a heten a nyari influenza itthon tartott. azert egyszer voltunk a parkban- meg jatszohazban a kicsivel. festettek neki egy pillangot az arcara- es nagyon boldog volt ... tul erdekes programokat nem tervezunk .
    strandolas- meglatogatok egy-ket ismerosomet- ra szeretnek hajtnai az arab nyelvre . szeretnek tobbet tudni .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_173094 (94)
    2006-07-20  15:25
  6. 2006. július 21. 05:3496.

    kedves cellaszam tulaj !

    gratulalok ! ahhoz kepest - hogy kezdo vagy az nlc- n sikerult eldugott ki stopikomra ratalalnod . s rogton az elso hozzaszolast hozzamintezni .

    koszonom kitunteto figyelmedet .

    felhivom a figyelmedet : a topikcime nem " dicshimnuszok a perzsaobolbelo orszagokrol "

    hanem magyarkent a perzsaobolben .

    ha nem tetszik-akor ketto lehetoseged van : 1. nyitsz egy topikot " perzsaobo ahogy xy cellaszam latja "
    2 elmeseled - hogy te mit latsz maskent -es miert nem ertesz velem egyet .

    szivesen fogadok minden ellenvlemenyt-ameddig az bator- es nem szemelyeskedo - uj nick moge buvo .
    es utolso tanacs : nem vagyunk olyan sokan az nlc- n- hogy ne jojjon ra az emberlanya- hogy egy-egy nick kit fed .

    a stilus maga az ember .


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_238529 (95)
    2006-07-21  03:38
  7. Torolt_felhasznalo_238529
    Torolt_felhasznalo_238529
    2006. július 21. 03:3895.
    - mersekelten, baratsagosan es epito jelleggel... ? bocs hogy kozbeszolok kedves csinomjank. Mersekleted hatartalan, baratsagod lenyugozo, epito jelleged egyeduli... Remelni lehet csak hogy senki nem itelkezik vagy fogalmaz magaban velemenyt az obol beli orszagok egyikerol sem , se az ottani lakosokrol es szokasaikrol, a tealtalad leirtak utan. Hisz valosag es kepzelet oly tavol, mint Mako Jeruzsalemtol. Akit tenyleg erdekel a Kozelkelet, az Interneten minden leirast, kepeket, hireket megtalal. privat kerdesem lenne: te tenyleg igy elsz es latsz magadkorul?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_173094
    Torolt_felhasznalo_173094
    2006. július 20. 15:2594.

    Amit én tudok egy szintén haplószerű regényből, az európai utazásnak csak ahölgyek örülnek, mert ott teljesen átöltöznek, és megszünnek számikra a trsdicionális elzártsgok, és kötöttségek.

    Ami Z IDŐT ILLETI ITT A SZOBÁMBAN 25 fok van, de kint kb 38 árnyékban a nap éget és nagyon száraz meleg.

    Most már napok óta kánikula van.

    Köszönöm a képekre írtakat. Az egyik a sárgarózsám az itt van velem szemben a kertben. a házzal együtt kaptam. a másik az egy kaktuszom virágzásban, egy tavaszi felhös napon, amikor ki be takarta a felhő a napot akkor mentem ki lefényképezni, és épp akkor derült ki az és és egy napsugár éppen rádobódott. Olyan ritka amikor az ember ilyet tud produkálni.

    Nagyon böszke vagyok erre a képemre.   

    Mesélj azért magadról is, hogy vagytok, mentek e nyaralni. és abban a melegben mész e játszótérre a kicsivel?.

    előzmény:
    csinomjank (93)
    2006-07-20  06:17
  9. 2006. július 20. 06:1793.

    Vajon hogy toltik a gazdag helybeli arabok a nyaraikat europaban ? mindig is foglalkoztatott a kerdes . DE mivel csak futo ismeretseg kot hozzajuk igy nem igen tudtam ra a valaszt. Egeszen minapig- mikor is rabukkantam egy helybeli ifju naplojara . IGy belepillanthattam egy kicsit ebbe az irigyelt eletbe .

    EGY SZEGENY OBOLBELI FIU PANASZAI


    " Londonba jarni nagy tarsadalmi esemeny volt gyermekkoromban ,rendkivul unalmas ritualeszeru tevekenysegekkel fuszerezve . Eloszor is : azert repultunk hat orat - hogy ugyanazokkal az emberekkel talalkoztunk-akikkel otthon is mindennap. Aztan: miutan kelloen bepacoltuk magunkat a draga parfumokbe- es bezseleztuk a hajunkat- es naponta ketszer kioltoztunk- mobiljainkal utnak indultunk – mit is fedeztunk fel ebbol a nagyszeru varosbol ?

    Szinte minden fontos kulturalis es szorakozasi lehetoseget figyelmen kivul hagyva- csak az arabok talakozohelyeire jartunk . Oxford street- i seta – lezenges kulonbozo aruhazakban es vegul a Harvey otodik emeletere – mint egy szent helyre zarandokoltunk el a kavezoba- hogy ketto oran keresztul szurcsolgessunk egy csesze kavet .
    Ha nagyon kalandvagyoak voltunk- akkor setaltunk egyet aHYde Parkban- vagy meg az is elofordult – hogy kimereszkedtunk a Leicester Square – re . Hogy aztan az Edgeware ut egyik Maroush ettermeben vacsorazzunk . Starbucks a vegen persze. Mintha otthon nem lett volna eleg shawarma es macchiato .

    ES nap nap utan ez igy ment negy heten kerezstul . mar a nyaralas harmadik napjan utaltam Londont es szerettem volna lelepni mihamarabb . "
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2006. július 20. 06:1092.
    udv szuja ! itt most erik a datolya . jo kis laktato gyumolcs . az elmult napokban eleg kellemes volt az ido . nem volt egeeszen negyven fok .
    am kuvaiban 48 C volt !

    vajon miert kuvait mindig a legmelegebb es a leghidegebb?
    otthon sem ertettem- hogy miert pakson van a legszelsosegesebb ido .

    erkeznek a menekultek libanonbol . mar aki el tud menekulni . dobbenten olvasom az ujsagban az arab"testveriseg" megnyilatkozasaknet- sziriaban a damaszkuszig vivo utat ami egyebkent 50 $ - most 1000 $-ert lehet megtenni .

    kosznom szepen a viragokat . kulonosen az a tunderrozsa-vagy mi buvolt el .
    gyere maskor is .
    csinomjank
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2006. július 20. 06:0191.

    ezt most komolyan irtad ? kuvaitban vallalhato nyiltan ez ?
    en atmutott emberekekrol olvastam valahol - hogy iran azokkal van tele - mert hogy allitlolag engedelyezik .

    fiuk hidzsabban ? es bajszuk is van hozza ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_522443 (89)
    2006-07-19  08:57
  12. Torolt_felhasznalo_173094
    Torolt_felhasznalo_173094
    2006. július 19. 11:3890.

    Köszi örülök nektek, hogy megint olvashatok és tanulhatok tőletek mindent felfaltam jelentem.

    Remélem, hogy jól vagytok sok minden jót kívánok és várom a többit 

    előzmény:
    csinomjank (87)
    2006-07-19  05:36
  13. Torolt_felhasznalo_522443
    Torolt_felhasznalo_522443
    2006. július 19. 08:5789.
    jaaa, kuvaitban irtó sok a meleg, az egész ország néha egyetlen nagy Budapest Parádé benyomását kelti:-) Pláne mióta meleg srácok néha hidzsábot is felvesznek 
    előzmény:
    csinomjank (88)
    2006-07-19  05:39
  14. 2006. július 19. 05:3988.

    az arabok szeretik a humort . bar kabare nincs- ami minden honapban fricskat mutatna kormanynak- de lanclevelek sokasaga kering e temaban - ime egy pelda :

    Ket tehen rendszer avagy az arab gazdasagi rendszerek gunyrajza :

    DUBAI RENDSZER : Van ketto tehen. . Rogton csinaltatnak nekik egy website- ot ? es mindenhol hirdetik oket. Alapitanak nekik egy egy varost. Tejcity es tehencity neven. Eladjak a tejet meeg fejes elott. KOzben azon remnykednek - hogy sikerul majd ujra eladni. Az elso fejest valami nagy vilagsztar vegzi .

    KATARI RENDSZER : Van ketto tehen . mar evtizedek ota ott volt ? de senki sem tudta- hogy a tehen tejel . Aztan valaki eszreveszi- hogy dubai mit csinal? es a katariak is orult modra fejni kezdenek . Csak mikor majd belefulladnak veszik eszre- hogy igazabol nincs is kereslet a tejre .

    SZAUDI RENDSZER : mivel a fejesben emlok kezbe vetelerol van szo ? ezert betiltjak a tehenek nyilvanos fejeset . A kormanyhivatalnokok maig vitatkoznak ? hogy csak noknek engedelyezzek a fejest ? vagy a fejolegenyeket fuggonnyel valasszak el a tehentol .

    BAHRAIN- I RENDSZER :van ketto tehen . Egy magas beosztasu hivatalnok lenyulja az egyiket- megfeji ? es zsabre vagja a hasznot . A nepnek meg azt mondjak ? hogy nincs eleg tej- es csak egy tehen van . A nep az utcara vonul ? halalt kialt a kormanyra-es irani zaszlokat lobogtat .A kormany 11 honap varakozas utan ugy dont ? hogy felvesz meg tiz bahrain-i legenyt a fejeshez- hogy enyhitsek a munkanelkuliseget .

    KUWAITI RENDSZER . Van ketto tehen . AZ egyik "gay "- a masik fanatikus .

    JEMENI RENDSZER : van ketto tehen ?de egyik sem tejel ? mert eldugultak a 24 /7 . ben . ( ez utobbi celzast nem nagyon ertem .)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2006. július 19. 05:3687.

    jo esetben talan . de nagyon sokan lesznek ongyilkosok . egy kanadai radion hallottam riportot egy tamil munkassal- aki dubaiban dolgozik . ugy kezdodik az egesz obolbeli kaland - hogy 2-3 ezer dollaart kifizetnek a kozvetetionek . illetve mivel nincs nekik ennyi penzuk - alairnak egy papirt valami uzsorasnal- es ketto harom evig csak azert dolgoznak - hogy visszatudjak azt a penzt fizetni .ES emiatt- ha rajonnek- hogy nem birjak a munkat- a megalazo tomegszallast- es banasmodot - nincs modjuk elmenni - mert hat ott a hatalmas kolcson .
    a riportban szereplo munkas is azt mondta- hogy sajat magat elveszett embernek tartja . indiaban legalabb emberi meltosega- csaladja volt- es most eladta magat 3 evre rabszolgasagra .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_522443 (86)
    2006-07-18  22:47
  16. Torolt_felhasznalo_522443
    Torolt_felhasznalo_522443
    2006. július 18. 22:4786.

    Igen, de gondolj arra, hogy ha ezek a szegények hazamennek, otthon ebből a pénzből vesznek egy palotát és a saját falujukban ők lesznek a királyok.

    Sovány vígasz,d e ők ezt tudják és ezért csinálják végig az egészet...

    előzmény:
    csinomjank (85)
    2006-07-18  07:17
  17. 2006. július 18. 07:1785.

    vajon melyik araborszagban a legboldogabbak az emberek ?
    a thehappyplanet nevu szervezet vilagmeretu felmerest keszitett . listat keszitett -arrol- hogy milyen az emberek megelegedettsege - atlageletkora -es hogy ehhez kepest a fold altal nyujtott forrrasokbol- mit hasznalnak fel .

    Nos ezek szerint a legboldogabbak az arabok Tuneziaban . legboldogtalanabbak a katariak .

    A lista elso harom arab helyezettje : tunezia -jemen-marokko

    nem tul gazdag orszagok . a listan hatul kullogok pedig az obolorszagok- a leggazdagabbak .
    MItol lesz egyiknep boldogabb-mint amasik ? Nos ezen elezmok szerint - fontos - hogy a tarsadalomban ne legyen tul nagy egyenlotelenseg - es hogy valamilyen szabalyok szerint elhessenek .

    Az obolorszagokban iszonyatos nagy a kulonbseg : a sokszor kisebbsegben levo gazdag helyiek -es a robotolo munkasok kozott.
    neha az az erzesem- mintha a vilag leggazdagabbjai es legszegenyebbjei adnanak itt egymasnak randevut .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2006. július 16. 06:4584.

    jol teszed- hog ymegmondod . azert ferjem elmondasabol az derul ki - hogy a sogorom felesege sem tudott EGYATALN sutni-fozni -mikor 16 evesen ferjhez ment . pedig falusi lany volt- iskolaba sem jart .

    en probalkoztam lepenykenyerrel . volt egy -amit serpenyoben kell sutni-az anyosom tanitott ra- de hat annyira nem fontos a dolog .
    lehet kapni mirelit paratha -t . ennek van arab neve is - de nem tudom most.
    szoval nagy unnepeken sutok paratha-t .

    az anyosom visoznt hajlando volt megkostolni nemely foztomet .a gulyasleves kifejezetten izlett neki . a ragu levesbol gondosan kiszedegegetett minden gombat -es a szemetbe dobta . ok ilyesmit nem esznek . a rantott hal hideg krumplisalataval szinten tetszett neki . el kellett mutogatnom - hogyan csinalom .
    elkepedve nezte- hogy mi sajtokat eszunk - o olyat sem szokott - es hogy fagyit eszunk . azt meg gyerekes etelnek tartja .
    azert mindent o sem . nagylanyunk fozott egyik nap husgombocot paradicsom martasban . megdicserte a lanyt- es igen szep - es elmenekult a sogoromekhoz egy kis koftat enni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_522443
    Torolt_felhasznalo_522443
    2006. július 15. 23:2783.
    Haha, hát ez vicces, én mindig megmondom nyíltan, hogy nem tudok főzni, vagy csak egészen egyszerű kajákat, spagetti, rizs, mirelit:-) Szörnyülködjön csak a sok "kicsi feleség", aki olyan ebédeket, vacsorákat rittyent össze, hogy csak na, aztán a férj elmegy a cselédlánnyal összeszűri a levet...nesze neked szakácsművészet.
     
    előzmény:
    csinomjank (81)
    2006-07-15  05:52
  20. 2006. július 15. 05:5682.
    es stilusoosan egy libanoni edesseg :
    Almadesszert (Baalbek)

    Hozzávalók:

    1 kg alma,
    6 evőkanál vaj,
    10 dkg cukor,
    1 kávéskanál őrölt fahéj,
    1 csipet őrölt gyömbér.

    Az almákat meghámozzuk, négyfelé vágjuk, csutkájukat kivesszük.
    Egy nagy lábosban az olvasztott vajban megpároljuk az almákat. Mikor már minden oldaluk megpirult, tálra rakjuk. A cukrot, fahéjat, gyömbért összekeverve a tetejükre szórjuk.


    aneve baalbek - mint csontvary egyik festmenyee .

    elnezest kerek azoktol akiknek nem tudtam priviben valaszolni - remelem- hogy jon nemsoka egy nyugisabb idoszak -mikor tobbet tudok fenn lenni .
    csinomjank
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2006. július 15. 05:5281.
    2005 nov
    Csoda- hogy nem szeretem annyira ezeket a rokoni osszejoveteleket ?
    a sogorom felesege azt is el szokta meselni- hogy egyik szomszedfiu hazajukban ? nem a varosukbol valo lanyt vett felesegul- hanem egy masik varosbol- ahol teljesen maskepp sutik a lepeny kenyeret ? es szerencsetlen ferfi kenytelen azt a fajta lepenykenyeret enni- mert a felesege keptelen megtanulni .
    Jol ertem a celzast . De meg sosem mutattam volna- hogy megsertodnek . Altalaban azt hiszik- hogy en nem tudok fozni- vagy csak valami szornyuseget .Ez a tanultalan no rokonnak fontos- hogy tudassa a ferjevel- aki ilyen modern no t vesz el- az ehezhet . Ferjem szereti- amit fozok- de meg sosem egyezett bele- hogy meghivjuk oket ebedre- ugy hogy en fozzek .. talan igaz van ... egyszer epp palacsintasutes kozben erkeztek .. na rogton megkinaltam oket egy kis "turos "( ricottas ) palacsintval .A sogorom el kezdett lelkendezni : hazilag keszult finomsag- de szeretem az ilyesmit- es magarol elfeledkezve felfalt egy palacsintat . A felesege meg haragosan villogo szemekkel nezte ? igy utobb magyarazkodott :- Nagyon ehes voltam ...
    Meg ketto nap az eid . talan meg elmegyunk etterembe ? rokonsag nelkul ? de sok is mar a jobol ... Ki tud ot napig egyfolytaban unnepelni ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2006. július 15. 05:5080.

    regbben kerdezte valaki- hogy miert irom ezt a naplot .
    mostanra kikiristalyosodott bennem a valasz :

    mikor en keszultem ide -akkor nem nagyon volt semmilyen hasznalhato informaciom az itteni eletrol. a hetkoznepokrol-unnepekrol.

    okos emberek beszeltek nekem kecsekrol - amikre a ferjem majd el fog cserelni - megkovezesrol stb.
    de hasznalhato informaciot nem kaptam .

    pedig ha lett volna valami lyen info -akkor sokkal konnyebb lett volna .

    remelem- hogy irasaim segitenek masoknak .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2006. július 15. 05:4279.
    itt egy naploreszlet egy gondmentesebb idoszakbol :
    2005 nov
    Ma van az eid harmadik napja . nagyon sok az ingyen program- de en mar le is mondtam roluk- mert akkora a tomeg mindenhol .Pedig a tengerben rendezett lezeres vizishow nagyon csabito : tengerbol feltoro szokokutak- misztikus lezeres fenyben ? kozben a tengerben felallitott kis szinpadon tancosok ...
    AZ elso nap a nyilt tenger hez mentunk- 22 km-re. eleg kalandos volt . elvesztettuk egymast a sogoromekkal- ok kiszalltak a homokdunek kozott es ott elkeveredtek . ferjem beleszorult a homokba a tengerfele-es mi a lanyokkal kb egy kilometert gyalogoltunk a suppedos homokban a tengerig. De az azurkek viz mindenert karpotolt . Mind ket lany megfurdott . egy kilometerre volt a legkozelebbi csalad. Nem is bantam- hogy elvesztettuk egymast a sogoromekkal. Ha ott lettek volna- akkor a nagylanyom nem furodhetettt volna .
    olyan boldog volt a pici ! rohangalni kellett utana- mert beleszaladt a es az sem vette el a akedvet- ha egy- egy hullam arcul csapta .
    A masodik nap a plazaban levo kis vizi vidamparkba mentunk . van neheany hinta- csuszda libikoka a tedig ero vizben . ez is jo volt- de a tengernel semmivel sem jobb . este a sogoromekkal a parkban neztuk a tuzijatekot .
    Harmadik nap az allatkertben voltunk . . ez nem volt tul jo. Fulledt volt az ido ? meg sok volt mar egy kicsit a rokonsagbol is . Erdekes latvany vagyunk igy egyutt .A nagylanyom rovidujju ingbluzban horgolt szalmakalapban ? a nala harom evvel idosebb unokatestvere teljesen feketeben elfatyolozva ? a sogornom negyvenes ? o feketeben de csupasz arccal-en meg diszkret europai szerelesben- allandoan lecsuszaklo kendovel a fejemen ...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2006. július 15. 05:2778.

    nincs nagyon most idom a topikra-de azert ugy erzem- hog yirnom kell .
    jucikmuicka pirviben remsztget .
    na azert irok par sort.
    jo nagy a meleg. meglepodve latom- milyen sok magyar honfitarsam amradt itt nyarra . gyerekekkel is .
    elegge lehangol a libanaon elleni haboru . vannak ottrekedt ismeroseim is.
    remelm egyszer eljutok abba a szep orszagba. most mar csak azert is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_173094
    Torolt_felhasznalo_173094
    2006. július 5. 21:2877.

    Csinomjank Kedves.

    Te csak ne szerénykedj.

    Sohase mondd magadról, hogy okos szép vagy.

    Mert a te itéleted beképseltségre vall.

    De mindíg fogadd el más figyelmes dicséretét.

    Rakjad el magadnak, mert érték.

    Mindíg érezni lehet, hogy hamisan csengg e vagy nem.

    S az igaz, a te erényed kincse lesz.

    ezt igy most én magam lelkéből fakadt.  

    Látod? ha nem tetszett volna ez a pár sor sem íródott volna

    szeretettel szuja        

    előzmény:
    csinomjank (74)
    2006-07-05  17:05

Címlap

top